Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto2-Gran Premio d'Italia TIM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto2-Gran Premio d'Italia TIM

    Za vikend nas očekuje jedan od onih trka kojoj se fanovi najviše raduju-idemo u legendarni Muđelo!



    Staza, čiji je vlasnik ekipa Ferrarija, se nalazi na oko 30 km od Firence. Okružena je zelenilom, a pošto je najavljeno lepo vreme, domaćini očekuju pune tribine-svih 50,000 fanova.

    Nedavno je presvučena novim slojem asfalta, što će u kombinaciji sa visokim temperaturama predstavljati dodatni izazov za vozače.

    Staza u Muđelu ima 9 desnih i 6 levih krivina i jedan od najdužih pravaca u šampionatu, na kom se razvijaju velike brzine.



    Moram da priznam da me borba između Rabata i Kalia u Moto 2 kategoriji pomalo podseća na ovogodišnji šampionat Formule 1. Kako sada stvari stoje, dvojica timskih kolega su u ozbiljnoj trci za šampionsku titulu, samo se nadam da su u boljim odnosima od Hamiltona i Rosberga.
    Obojica tvrde da vole stazu u Muđelu, iako tu nikada nisu zabeležili plasman na podijum.
    Rabata i Kalia deli samo 7 poena, a ja se nadam da ćemo uskoro dobiti još nekog kandidata za naslov najboljeg. Moto 2 je uvek bilo veoma uzbudljivo takmičenje pa će, valjda, tako biti i ove sezone.

    Pošto se ni Kalio ni Rabat ne mogu pohvaliti dobrim rezultatima u Muđelu, možda bismo mogli da vidimo nekog novog pobednika.

    Pre svega, mnogo se očekuje od Vinjalesa i Saloma. Trećeplasirani u generalnom poretku Maverik Vinjales će dati sve od sebe da se zadrži u top 3, dok je Salom prošle godine slavio na ovoj stazi, doduše u nižoj kategoriji.

    Dobar plasman u Le Manu je ulio novu dozu samopouzdanja Korsiju, koji će se svakako potruditi da obraduje domaće navijače.
    On se žalio da nema još uvek dovoljan broj kilometara na ovom motoru, ali nastup pred italijanskom publikom je najbolji motiv.
    Osim Korsija, podršku publike će imati i Morbideli, Pasini i Baldasari, ali nažalost, od njih se ne očekuje plasman na podijum. Ukoliko ipak neko od njih uspe, to će se smatrati pravim čudom.

    Imam utisak da cele sezone čekamo da Korteze krene i uljuči se u borbu za sam vrh. Imao je maler sa povredom, ali to je sada sanirano, pa bi uz veliku podršku ekipe konačno mogao da nas zadivi.

    Zarko se obrukao pred svojim navijačima i dodao još jedan loš rezultat na svoju ovogodišnju listu. Mislim da i najverniji fanovi polako prestaju da se nadaju nekom velikom uspehu simpatičnog Francuza. Možda ću biti preoštra prema njemu, ali mislim da bi se i sam Zarko iznenadio kada bi u nedelju ponovio svoj prošlogodišnji plasman iz Muđela i stigao do 3.mesta.

    Last edited by nb_korac; 28-05-14, 09:43.
    sigpic

  • #2
    Verujem da ce Kalio dobiti na iskustvo! Rabat je bolji vozac ali mislim da voli malo da srlja i da nije smiren kao Finac i da ce to odluciti trku ako se njih dvojica budu borila za vrh. Najvise bi voleo da se Nakagami vrati u zivot pobedom ali kao da ima neki problem u glavi posle Katara.Mada ne bi iskljucio ni Agertera, on se uvek tu negde sunja oko vrha ali nikako da udje u seriju na podijumima!

    Comment


    • #3
      Marquez je uspeo da pobedi 2011. ovde, što je stvarno podvig jer staza nije baš laka za novajlije... Here's hoping da neki od ova tri rukija mogu tako nešto da učine...

      Comment


      • #4
        Ja bih volio da Folgera opet vidim na postolju. Njega i Vinjalesa.
        1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
        1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
        sigpic

        Comment


        • #5
          AJMO TAKA ...stvarno fali u vrhu i nadam se da ce se polako popravljati jer je sada katastrofa
          sigpic http://caseystoner.com.au/

          Comment


          • #6
            Na prvom treningu domacu publiku je najvise obradovao Pasini!!! E, bas bi bilo lepo da nastavi u tom ritmu i dalje. Odavno se nije radovao nekom dobrom rezultatu
            sigpic

            Comment


            • #7
              Sam Lowes na 2. poziciji, Folger 4.
              Agerter na 5., sto znaci da je posle starta 2. haha
              1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
              1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
              sigpic

              Comment


              • #8
                Cortese i Nakagami izgledaju kao da imaju tempo da se bore za vrh, konačno... WUP brži od kvalifikacija, inače. Eto šta razlika u temperaturi uradi... Vinales umalo pa sekund brži, zašto imam osećaj da je juče imao nekih problema sa agregatom...

                Comment


                • #9
                  Kako je Salom brzi na startno-ciljnom pravcu :o
                  1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                  1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Sjajna voznja Rabata, ali ni Salom nije popustao. Kakav foto finis za 4. poziciju Corteze ipak bolji od Agertera. Folger odlicna pozicija
                    1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                    1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Razočaran Vinalesom, probao sam da nađem neke izjave da vidim šta se desilo juče, ali i sajt tima ima neke probleme. Možda su stavili i tvrđu gumu danas, ali svejedno moralo je više... Prva trojica u sopstvenoj klasi danas, Cortese i Nakgami baš slabi posle solidnog WUP...

                      Comment


                      • #12
                        Svaka čast Folgeru.Odlična vožnja.Jednostavno znao je šta oće i to uradio.
                        GREAT JOB !!!!
                        Čestitke Solomu
                        i Ponsu na bodu

                        Comment

                        Working...
                        X