Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 MotoGP Gran Premio d'Italia TIM

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2014 MotoGP Gran Premio d'Italia TIM

    Mugello, Italija.



    Duzina: 5.245 m / 3.259 milja
    15 krivina
    Lijevih krivina: 6
    Desnih krivina: 9
    Najduzi pravac: 1141 m
    Duzina trke Moto GP: 23 kruga, 120 km
    Duzina trke Moto 2: 21 krug, 110 km
    Duzina trke Moto 3: 20 krugova, 105 km

    Najbrzi krug: Dani Pedrosa (SPA) 1:47.157s
    Najveca brzina: Dani Pedrosa (SPA) 349.2 km/h
    Najvise pobjeda: Valentino Rossi - 9 ( 1 125ccm, 1 250ccm, 7 Moto GP)
    Yamaha - 8 pobjeda , Honda - 3 pobjede, Dukati - 1 pobjeda


    Moto GP:
    Moto 2:
    Moto 3:
    1. Marc MARQUEZ Honda 125
    1. Esteve RABAT Kalex 99
    1. Jack MILLER KTM 104
    2. Dani PEDROSA Honda 83
    2. Mika KALIO Kalex 92
    2. Romano FENATI KTM 74
    3. Valentino ROSSI Yamaha 81
    3. Maverick VINALES Kalex 62
    3. Efren VAZQUEZ Honda 72
    4. Andrea DOVIZIOSO Ducati 53
    4. Dominique Aegerter Suter 58
    4. Alex RINS Honda 71
    5. Jorge LORENZO Yamaha 45
    5. Simone CORSI Kalex 53
    5. Alex Marquez Honda 60


    Da li je doslo vrijeme da se prekine dominacija Marka Markeza od 5 pobjeda u nizu? Rossi, Dovi, Janone na domacoj stazi. Lorenco vec sada zaostaje 80 poena za Markezom, sto su ujedno 3 pobjede. Ostaje da vidimo.
    Attached Files
    1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
    1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
    sigpic

  • #2
    sve sto Doktor ili Jorge uspeju da ucine na stazi ce Honde anulirati na tom dugom pravcu tako da ocekujem nazalost produzetak serije pobeda mm-a
    VALENTINO ROSSI #46

    Comment


    • #3
      Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
      sve sto Doktor ili Jorge uspeju da ucine na stazi ce Honde anulirati na tom dugom pravcu tako da ocekujem nazalost produzetak serije pobeda mm-a
      Pa dobro. Ako vec tako bude, navijam da Pedrosa bude prvi. Da ne postane monotono takmicenje kao sto su Mecke u F1 uradile
      1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
      1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
      sigpic

      Comment


      • #4
        ja navijam da Doktor bude prvi a da mm ima DNF, a ako ce vec Honde biti toliko jace kao sto predpostavljam onda 1. Ped 2. Ros i bicu zadovoljan
        VALENTINO ROSSI #46

        Comment


        • #5
          Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
          ja navijam da Doktor bude prvi a da mm ima DNF, a ako ce vec Honde biti toliko jace kao sto predpostavljam onda 1. Ped 2. Ros i bicu zadovoljan
          A Markez je sam rekao da ce Rossi u Mugellu ponovo 20 imati. Uz malo srece, koju Markezovu gresku i jaci otpor drugih, a ne kao u Le Manu...
          1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
          1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
          sigpic

          Comment


          • #6
            jel sve uredu sa nb Korac ?


            A jedva čekam trku Moto3






            .....

            Comment


            • #7
              Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
              sve sto Doktor ili Jorge uspeju da ucinei na stazi ce Honde anulirati na tom dugom pravcu tako da ocekujem nazalost produzetak serije pobeda mm-a
              Pa, vid' sad ovako - maksimalne brzine na trci (The Doctor vs. Marquez):

              Losail - 346.2/348.3
              COTA - 337.7/334.1
              ATRH - 329.7/329.1
              Jerez - 289.3/291.4
              Le Mans - 307.9/311.2

              Razlike su minimalne, Marquez je prednost u Losailu imao na ubrzanju, što je Hondina prednost inače i zato je pobedio. Ovo su maks. brzine, ali kada se pogledaju prosečne brzine na merenju ove dvojice, razlika kao i da nema. Ove maksimalne su mahom u trenucima kada su iza nekoga i spremaju se da pretiču.

              Sve krivine u Mugellu su U krivine, nema ni jedne V krivine i to je Yamahina prednost. Veći kočioni diskovi će njima (tj. Rossiju) više ići u prilog. Pedrosa je pobedio 2010, Stoner 2009, a pre toga poslednji put kad Yamaha nije pobedila je 2003. Pobedio je Rossi na Hondi, dok su i 2010. i 2009. Yamahe bile na drugom mestu.

              Uopšte ne sumnjam u maksimalno Doctorovo zalaganje i zasluženu pobedu.

              Comment


              • #8
                ok, brojke su brojke, nema tu sta da se doda mada ipak imam neki subjektivni osecaj, i verujem ne samo ja, da Honda ima ubedljivo bolje ubrzanje i stabilnost na izlasku iz krivine sto omogucava ranije ispravljanje vozaca i brze postizanje te maksimalne brzine ma kolika ona bila... to je prednost na pravcu, da objasnim plasticno, Honda ce na tom pravcu od 1141 metar ici maksimalnom brzinom recimo 400 metara dok ce Yamaha zbog nesto slabijeg ubrzanja kasnije postici maksimalnu brzinu i voziti tom brzinom pre kocenja recimo 360 metara... (parametre sam lupao odokativno i verovatno nisu ni izbliza tacni ) druga stvar je zavetrina na koju Yamaha ne moze da racuna jer ako je Honda ispred dovoljno ce pobeci na otvaranju gasa a ako je obrnuto dovoljno ce se pribliziti na istom da bi iskoristila zavetrinu... sve su to sitnice ali ipak u prilog Honde i donose te stotinke u kojima i jeste razlika na ovako visokom nivou...

                sto se tice krivina potpisujem kao i Doktorovo maksimalno zalaganje mada u pobedu duboko sumnjam
                VALENTINO ROSSI #46

                Comment


                • #9
                  Ovo sam napravio čisto da se zna satnica


                  Comment


                  • #10
                    Mislim da je ovo Doktorrov vikend u svakom smislu,300 trka,omiljena staza,kod kuce je....Mislim da ga nece spreciti ni max brzina..
                    Samo molim Boga da odradi kvalifikacije dobro i da nema frke sa proektilima koji ne znaju da koce...
                    Last edited by cavu; 27-05-14, 21:22.

                    Comment


                    • #11


                      nema veze sto ovo nema veze, sa trkom u Mudjelu naravno... oprosticete
                      VALENTINO ROSSI #46

                      Comment


                      • #12
                        @Valentik do not underestimate the power of a force !!

                        Comment


                        • #13
                          sad sam se setio, nedelja je 1.6. mogao bi Doktor da mi pokloni pobedu za rodjendan
                          VALENTINO ROSSI #46

                          Comment


                          • #14
                            @Valentinik koje si ti godiste kad si se sad setio ?

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
                              ok, brojke su brojke, nema tu sta da se doda mada ipak imam neki subjektivni osecaj, i verujem ne samo ja, da Honda ima ubedljivo bolje ubrzanje i stabilnost na izlasku iz krivine sto omogucava ranije ispravljanje vozaca i brze postizanje te maksimalne brzine ma kolika ona bila... to je prednost na pravcu, da objasnim plasticno, Honda ce na tom pravcu od 1141 metar ici maksimalnom brzinom recimo 400 metara dok ce Yamaha zbog nesto slabijeg ubrzanja kasnije postici maksimalnu brzinu i voziti tom brzinom pre kocenja recimo 360 metara... (parametre sam lupao odokativno i verovatno nisu ni izbliza tacni ) druga stvar je zavetrina na koju Yamaha ne moze da racuna jer ako je Honda ispred dovoljno ce pobeci na otvaranju gasa a ako je obrnuto dovoljno ce se pribliziti na istom da bi iskoristila zavetrinu... sve su to sitnice ali ipak u prilog Honde i donose te stotinke u kojima i jeste razlika na ovako visokom nivou...

                              sto se tice krivina potpisujem kao i Doktorovo maksimalno zalaganje mada u pobedu duboko sumnjam
                              Ako nisu mogli Lorenza prethodne tri godine da pobede, cak ni 2011. kad je tu bio nikad motivisaniji Stoner, nisam siguran da ce ove godine odjednom moci lagano da nadoknade razliku na pravcu...

                              Comment

                              Working...
                              X