Announcement

Collapse
No announcement yet.

Roland Garros 2014.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Roland Garros 2014.



    Ko bi rekao da je od 2004. godine prošlo 10 godina?


    "Želim čestitati Coriji na odličnom turniru. Igrao je nevjerovatno prethodne dvije sedmice. Zaslužio je titulu! Siguran sam da će je osvojiti sljedeće godine!"

    Gaston Gaudio, pobjednik Roland Garrosa 2004. godine


    Izjava je bila iskrena i nju u tom trenutku nikon nije sumnjao! Guillermo je te godine bio najbolji igrač na šljaci! Pravi predstavnik specijalista za šljaku koji su početkom novog milenijuma odrastanje na prašini i vještine igranja tenisa na toj podlozi pretvarali u titule. Krasile su ga brzina, snalažljivost, uravnoteženi osnovni udarci i fenomenalni drop shot! U finale je emotivni El Mago ušao kao favorit što je opravdao odličnom igrom u prva dva seta koja je vrlo lako riješio u svoju korist. Emocije su u trećem setu postale nesnošljive, što je rezultiralo nervozom, snažnijim držanjem reketa i naposlijetku grčevima koji su mu onemogućili vrhunsko kretanje, a Gastona u potpunosti vratili u meč! U petom setu smo gledali veliku borbu, Guillermo je ponovo zaigrao dobar tenis, imao je prednost tokom seta koja mu je donijela i dvije meč lopte koje nije iskoristio. Gaston svoju jeste!



    Tuga na licu Corie u vrijeme intoniranja Argentinske himne nikoga nije mogla ostaviti ravnodušnim! Jedina utjeha je bila budućnost. Pehar Roland Garrosa je u narednim godinama morao završiti u njegovim rukama. Kvalitet njegovog tenisa je to garantovao!

    Naredne godine se na terenima Roland Garrosa pojavio Rafael Nadal.




    Tzv. specijalisti za šljaku nikada više nisu došli do velike titule na evropskoj šljaci! A Rafa je išao toliko daleko da se slobodno može reći da je historiji tenisa na ovoj podlozi, a tako i historiji Roland Garrosa donio novu podjelu. Prije, poslije i za vrijeme Rafe!


    Otvoreno prvenstvo Francuske ili Roland Garros se prvi put odigrao 1891. godine i sve do 1925. igrao se na nivou Francuske. Te godine postaje međunarodni turnir! Od 1928. godine napravljeni su novi zemljani tereni za potrebe Davis Cup-a i od tada se turnir održava na terenima Roland Garros, koji je ime dobio po avijatičaru, heroju iz Prvog svetskog rata. Turnir nije održan od 1915. do 1919. godine zbog Prvog svetskog rata, ali je nezvanično igran u vrijeme njemačke okupacije za vrijeme Drugog, od 1941. do 1944. godine, koje francuska federacija ne priznaje. Godine 1968. je prvi put odigran u Open eri.



    Dosadašnji pobjednici i finalisti u Open eri:
    Dosadašnje pobjednice i finalistkinje u Open eri:




    Prošlogodišnji finalisti u singlu





    Rafael Nadal-David Ferrer 6-3 6-2 6-3


    Prošlogodišnje finalistkinje u singlu




    Serena Williams-Maria Sharapova 6-4 6-4



    Prošlogodišnji finalisti u muškom dublu



    Bryan/Bryan-Llodra/Mahut



    Prošlogodišnje finalistkinje u dublu



    Makarova/Vesnina-Errani/Vinci


    Prošlogodišnji finalisti miks dubla




    Hradecka/Cermak-Mladenović/Nestor




    Roland Garros 2014



    Na terenima Roland Garrosa od 25. 5. 2014.-8.6.2014. godine gledamo 113. izdanje Otvorenog prvenstva Francuske.

    Odlaskom u penziju neponovljive Justine Henin tereni RGa su ostali bez prave šampionke koju krasi vrhunska igra prilagodjena ovoj podlozi. U prethodnih 6 godina smo imali isto toliko pobjednica! Što znači da su turniri u ženskoj konkurenciji jako nepredvidivi. Serena Williams, svakako, igra daleko najbolji tenis u prethodne dvije godine. Dominacija je takva da je jednostavno moramo proglasiti favoritom za titulu, a ostalim teniserkama kao primarni cilj na ovom turniru postaviti suprotstavljanje vjerovatno najboljoj ikad! Glavne kandidatkinje za titulu su i Li Na i Maria Sharapova. Ne kažem konkurentkinje jer su u medjusobnim duelima poprilično inferiorne! Njihovi dueli se dešavaju u završnicama turnira, a u završnicama je Serena gotovo nepobjediva. Tako da se teniski fanovi koji žele vidjeti pobjednicu koja se ne zove Serena prije svega trebaju uzdati u inspiraciju kvalitetom lošijih teniserki koji bi u nekon vanserijskom izdanju uspjeli učiniti veliku šampionku nervoznom. Šljaka i uslovi na Šatrijeu će im posao učiniti nešto lakšim negi inače!


    Analiza muškog dijala turnira na RGu je vjerovatno najlakši posao na svijetu. "Rafa osvaja RG pješke!" Uspješnost analize od 88,88 %
    Sve ovo što je Rafa kroz godine uradio na šljaci presvučenim terenima zahtijeva sopstvenu temu! Negdje uz put, nakon običnog dana na poslu je ostao zatečen pitanjem na presu...
    Bilo je posla i za prevodioca




    Novak Đoković je i te 2006. godine bio svjestan svojih kvaliteta! Osjećao je i tada da se na nivou poena može nositi sa kraljem šljake! Ono čega vjerovatno nije bio svjestan je količina znoja koje će morati proliti da bi se taj čisti teniski kvalitet pretočio u pobjedu protiv Rafe na šljaci. Na sve to je bio spreman! Ogroman uloženi trud i rad se isplatio, pa se Nole 8 godina poslije na terene RGa vraća sa gotovo podjednakim šansama za osvajanje titule kao Rafa!

    Dominacija dvojice trenutno najboljih tenisera na svijetu u prethodnih godinu i po je nevjerovatna. Kobinovano su od prethodnih 20 najvažnijih turnira osvojili 16! Tako da jevrlo izvjesno da će se neko od njihovih imena naći i u rubrici šampiona RGa 2014! Svi smo svjedoci njihovih duela u tom periodu. Čitale su se analize prije i poslije mečeva. Odgledali smo pripremne turnire na šljaci, koji su ove godine prošli neuobičajeno! Sasvim sam siguran da svako od nas ima svoje mišljenje o tome čije će ime na trofeju RGa biti upisano ukoliko dodjemo do Rafa-Nole finala!




    Konkurenti koji bi mogli poremetiti finale iz snova


    Rafa je idalje favorit za osvajanje RGa, a po meni je osnovi razlog za to činjenica da bi Novak do eventualnog derbija u finalu trebao biti nešto ugroženiji. Rafa zaista mimo Novaka nema rivala za kog se može reći da ga na RGu može pobijediti. Stan Wawrinka je teniser kog obojica žele izbjeći. Na AOu je uradio nešto što nikome do sada nije pošlo za rukom. Dobio je obojicu! Trenutno igra daleko najbolji ofanzivni tenis na svijetu uz najjače udarce. Takav tenis bi i Rafi i Novaku mogao stvoriti dosta problema u ekstremno vlažnim uslovima! Duel sa Novakom bi sigurno bio zanimljiv i u toplijim uslovima! Njihova posljednja 3 meča na GSu su otišla u 5 setova, a meč na šljaci bi u teoriji trebao biti i još zanimljiviji. Svakako meč koji bih najviše volio gledati na ovom turniru! Roger Federer je sigurno teniser koji je najopasniji po Novaka na svim turnirima, pa ga zato moram pomenuti. Ali mislim da na ovogodišnjem RGu neće imati velike šanse za iznenadjenje. Pobjeda nad Novakom bi značila i novi meč sa Rafom u finalu, a to ne želimo gledati! David Ferrer je opasan po Novaku u smislu da ga može izmoriti za 1/2. Do pobjede će teško, jer gleda u dosta bolju verziju svog tenisa. Vjetar bi bio od pomoći. Kei Nishikori igra jako dobar tenis, a u Madridu je pokazao da je u poenima ravnopravan sa Rafom. I ovdje bi vjerovatno mogao do tijesnih setova, ali snage za nešto više nema! Po Novaka nije opasan! Miloš Raonić i John Isner bi mogli takodjer biti opasni, a najviše u smislu da izbace Novaka i Rafu iz ritma. Do pobjeda ne mogu! Ernests Gulbis zatvara krug opasnih tenisera, a opasan bi mogao biti po Rafu! Pogotovo u vlažnim uslovima!

    Od Berdycha, Murraya, Dimitrova, Fogninija, Dolgopolova i ostalog društva očekujem dobar tenis. Značajnu ulogu za završnicu turnira ne bi trebali imati.

    Sve u svemu...žrijeb je, kao i uvijek, izuzetno važan!


    Danas je na programu i finale kvalifikacija, pa ćemo ovim putem sreću poželjeti Aleksandri Krunić, Danki Kovinić, Vesni Dolonc, Ante Paviću, Filipu Krajinovići i Damiru Džumhuru!





    Adrese društvenih mreža neću postavljati, jer pored Bojane, proudNoleee i Sonje nam ništa neće promaći




    RG 2014 na SK FORUMU



    RG pratimo na isti način kao i prethodne GSove. Imamo glavnu temu i temu za komentarisanje mečeva koji idu uživo!

    Suicide tenis se nastavlja i bit će izuzetno zanimljivo. A i ove godine igramo igricu posvećenu isključivo RGu! Registrujte se na

    http://www.myrolandgarroscup.com

    group: SK FORUM
    password: PL93Y




    U narednih 20tak dana nam sigurno neće biti dosadno! Uzdravlje!
    Last edited by shminka; 23-05-14, 11:10.

  • #2
    Odlično, jel vidiš da možeš kada hoćeš

    Adrese društvenih mreža neću postavljati, jer pored Bojane, proudNoleee i Sonje nam ništa neće promaći


    Svrbi me levi dlan.. biće ovo dobar RG.
    Last edited by miloolja; 23-05-14, 11:30.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • #3
      vredelo je cekati

      Adrese društvenih mreža neću postavljati, jer pored Bojane, proudNoleee i Sonje nam ništa neće promaći
      jos kad se zna da sam sledece nedelje na odmoru
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • #4
        Originally posted by shminka View Post

        Adrese društvenih mreža neću postavljati, jer pored Bojane, proudNoleee i Sonje nam ništa neće promaći
        Uvijek ste u toku sa svim dešavanjima
        * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
        * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
        NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

        Comment


        • #5
          aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
          TO JE TOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

          GLAVNI ŽRIJEB !!!!

          U GLAVNOM ŽRIJEBU ĆE BITI I JEDNA CRNOGORKA,KOJA JE DOBILA Čehinju sa 2:1 (6:0-4:6-6:1) !
          ISTORISKI TRNUTAK ZA CRNOGORSKI TENIS PA I ZA NJU,19-GODIŠNJU NOVLjANKU !

          Comment


          • #6
            Sta reci za zreb, tezak i neugodan i uopste mi se ne svidja ali na AO je bio lak po mnogima pa gle kako smo prosli, tako da...

            1 kolo: Sousa (lagano)
            2 kolo Sardi, Traver ( opet Novak to cisti, boranija)
            3 kolo Cilic ( 4 seta pobeda)
            4 kolo Tsonga ( kakoj god da je formi on je Novaku neugodan, setite se 2012)
            QF Nisikori ( ndao BOG da dodje Raonic, sa Kejem ce Nole lakse)
            SF Federer ( to je ono cega sam se uvek bojao i danas se secam 2011, Federer je najtezi Novakov protivnik kada je u formi, a jeste)
            F To neka bude poslastica, tesko je stici do finala.
            ZIVELI

            Comment


            • #7
              Ispisana je istorija crnogorskog tenisa, prvi put CG ima predstavnika u glavnom zrijebu Slema. I to je naravno doslo od sjajne, vrijedne Danke. Bravo Danka.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Tigrica Ciba bas nema srece... navijao sam da je zreb pomiluje jer je jos u kanalu i poraza od Done Vekic u Kuala Lumpuru kad ono Razzano.Bas tesko prvo kolo... i ostatak zreba. Ajde Tigrice imas sve (snagu,znanje i iskustvo) da samo 3-4 devojke izbegnu tvoj ugriz. Jeste da ti je intelidjens malo upitan u tenisu ali ti to nadoknadis drugim stvarima.
                Ajde sad da postis do pocetka RG pa se onda na turniru najedi.
                Gledam te.
                >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                Comment


                • #9
                  Muškarci: http://www.rolandgarros.com/en_FR/sc...s/ms/r1s1.html

                  Dame: http://www.rolandgarros.com/en_FR/sc.../ws/index.html[/QUOTE]
                  Last edited by shminka; 23-05-14, 16:20.
                  >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by AIRBORNE View Post
                    Bio je.
                    Da,bio je ali mislio sam žrijeb za ove iz kvalifikacija.
                    Ako me razumješ

                    Comment


                    • #11
                      "Ovu priliku koristim da obavijestim javnost da me Novak Đoković pozvao da sutra učestvujem na egzibicionom i humanitarnom meču na Philippe Chatrier-u koji bi se trebao održati u 15:30. Tu bi se najvjerovatnije prikupljala pomoć za ljude ugrožene u poplavama u BiH i Srbiji i meni će biti izuzetna čast naći se u humanitarnoj misiji rame uz rame sa jednim od najvećih tenisera svih vremena. Jedva čekam!".

                      Džumhur
                      Last edited by shminka; 23-05-14, 17:29.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by bojanaBG View Post
                        vredelo je cekati



                        jos kad se zna da sam sledece nedelje na odmoru
                        Jel to zbog RG

                        Comment


                        • #13
                          Bravo za Nola i Damira
                          Last edited by jovan; 23-05-14, 18:17.
                          * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                          Comment


                          • #14
                            Vec moze da se bira tim za oficijalnu igricu, pa samo da ponovim:

                            http://www.myrolandgarroscup.com

                            group: SK FORUM
                            password: PL93Y

                            Nemojte da zaboravite da mozete da birate bilo kog igraca ali i igracicu, ja stalno zaboravim WTA
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • #15
                              svima jedno veliko hvala, na celu sa Djokovicem

                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment

                              Working...
                              X