PDA

Pogledati punu verziju : FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2014 (Monaco)

Vanja #66
22.05.2014, 10:50
Samo da imamo za početak, verujem da su svi bili zauzeti zbog nesrećnih događaja koji su zadesil centralnu i zapadnu Srbiju...

Dule Krtola
22.05.2014, 11:09
Drugi put meni reci da otvorim,pošto nisam bio toliko zauzet...!!

Što se tiče VN Monte Karla,tu jedina je zanimacija gledati vozače kako odustaju ostalo će biti sve dosadno

Vanja #66
22.05.2014, 11:36
http://i62.tinypic.com/2lcty0n.jpg

Alan
22.05.2014, 11:36
Da li je zbog krace staze, Mercedes nije suvise ispred?
RedBul i Ferari tu negde.

kolega
22.05.2014, 12:24
Da li je zbog krace staze, Mercedes nije suvise ispred?
RedBul i Ferari tu negde.
paa,tako izgleda,ali mislim da izgled malo vara.samo prvih 5 su u sekundi.Kimi,6.kasni sekundu ipo.meni lici da je ponovo sve prilicno isto kao I na proslim trkama.

MarkedOne8
22.05.2014, 12:59
Kraća staza - manja razlika. Razliku u performansama je u suštini najmerodavnije posmatrati u procentima. Nije isto da si sporiji sekundu na Spa i sekundu na Monte Karlu. I u najzbijenijim sezonama po pitanju performansi se dešavalo da na Spa bude relativno ogromnih razlika.

Vanja #66
22.05.2014, 13:01
Pa nije ni na prethodnim stazama, osim Španije, imao preveliku prednost, mada ovde Dani malo kvari utisak i prosek... Ali, deluje da će se za treće mesto boriti on i Seb, Seb se izgleda vratio na staro, solidno izgleda, naročito nakon onakvog starta... Scuderia možda i deluje malo bolje, ali samo u odnosu na fijasko u Španiji...

I da, Bo77as opet jako dobar... :tu:

Vanja #66
22.05.2014, 15:42
http://i61.tinypic.com/51cw0o.jpg

Šta bi sa Kimijem, nisam mogao da pratim? Uhvatio tek pred kraj i video da je Alonso izvukao nešto, a Lewis napravio malu grešku u prvom sektoru...

Vanja #66
22.05.2014, 20:14
Druže, sve je to lepo i rekao bih i svaka čast na trudu, ali koja je poenta kopiranja tekstova sa f1-serbia.com (i što je negde i nekorektno - bez linkova ka originalnim vestima), koje oni sami prevode sa nekih drugih kredibilnih sajtova na netu?

Marked i ja redovno ostavljamo naše lične izveštaje i kroz sito propuštene informacije i tekstove sa sajtova sa kojih su originalno potekli... Trenutno, situacija je takva da smo obojica u manjku vremena (malim delom i motivacije), te je nažalost i manjak postova na F1 podforumu, ali za kopiranjem tekstova sa drugih domaćih portala stvarno nema potrebe... :wink:

Dule Krtola
22.05.2014, 20:32
Hah
I ja sam imao ovakvih manira kad sam tek počeo da ulazim na forumima.Tako da svatam ga ::):facepalm:

wandeR
23.05.2014, 01:00
Drago mi je sto se bar na trenutke gubi Mercedes sa prve pozicije. Naravno uz duzno postovanje navijacima Mercedesa,ali stanje u sampionatu ne pruza dovoljnu zanimaciju kako dolikuje F1 pa sam malo arogantan. :)

Vanja #66
24.05.2014, 12:14
http://i61.tinypic.com/2mxl7ww.jpg

Interesantno je da je Pirelli napravio toliko konzervativne gume da je vozačima potrebno da odvezu out-lap i još jedan krug da bi se gume zagrejale, čak i na ovim super soft gumama... I pored toga, vremena su na 2.4s od prošle godine, gume su (iako ista kombinacija) sporije bar 0.6-0.7s, tako da ovo i nije toliko loše. Pritom, mislim da Rosberg, Seb i Alonso mogu da izvuku još po 2 desetinke u ovoj sesiji, sva trojica su, kao i Hulk, gubili vreme u zadnjem sektoru nakon što su napravili jako dobre sektore 1 i 2... Perez, kao i prošle godine, solidan, McLaren možda izgleda malo bolje, od Williamsa sam očekivao više, Renault je definitivno napravio pomak, što se vidi sa STR ekipom, Marussia izgleda ozbiljno bolje od Caterhama ovde, Bianchi je izvukao jako dobar krug, a Chilton zbog nekih problema nije ni izlazio na super soft gumama i opet je brži od Ericssona...

Mislim da će niko vezati treću pobedu ovde...

dzoni gp
24.05.2014, 13:44
Ja licno bi voleo Rozberg da pobedi,ako negde moze da se ocekuje da se neko ubaci izmedju Mercedesa to je onda Monte Carlo..Ricardo je bas raspolozen samo da tako bude i u trci...jel postoji neki odredjen razlog zasto trening nije vozen u petak?

Vanja #66
24.05.2014, 14:48
Ne vozi se petkom u Monte Carlu, jer ima nekoliko serija koje treba da se spakuju, tako da je raspored rastegnut, jer grad ipak mora da funkcioniše. Ovde ti je zvanični raspored događanja, kao što vidiš, sve se završava do 6 uveče, nakon toga grad mora da bude prohodan (tako je to kad živiš od turizma :D)...

http://www.formula1.com/races/in_detail/monaco_920/event_timetable.html

A mislim i da ima neka žurkica u petak ili četvrtak uveče... :party: Enter Kimster...

Vanja #66
24.05.2014, 15:12
http://i58.tinypic.com/34dqu50.jpg

Ha, kako se Rosberg izvukao, ono je bila jedna od najbolje tajmiranih grešaka u F1, naročito ako sutra uspe da zadrži prvu poziciju do prve krivine (a koliko sam čuo na SkyF1 Nico je tokom vikenda više vežbao start). Kako je Alonso izvukao onaj krug nemam pojma, nisam mislio da F14-T može ispod 1.17 ovog vikenda... Hm, možda ako odradi neku finu strategiju... ne, bolje da se ne zavaravam...

Kvyatu treba svi kolektivno kaup da skinemo, momak bukvalno prvi put vozi ovde i ušao je u Q3 posle onakve početničke greške u Q1 gde je izgubio nos. :hat: Momak ima vrlo perspektivnu budućnost. Šteta za onaj sudar Masse i Ericssona, mislim da bi Bianchi mogao da izvuče bolje vreme, ali nažalost teško da bi se pomerio napred...

dzoni gp
24.05.2014, 16:54
Nemoj pre karirane zastavice nista u vezi Ferrarija,odmah se setim kako je prosle god prosao Alonso i kako su ga obilazili :facepalm:...hvala na odg nisam do sada primetio da petkom ne voze....izgleda da je Rozberg ipak cuo sta je Hamilton o njemu pricao :spf: ....Kvyatu svaka cast momak je pravo otkrovenje :hat_1:

Dell Boy
24.05.2014, 17:43
Da samo sto je Rozberg pod istragom, posto se sumnja da je namerno blokirao Luisa u tom krugu. Moje misljenje je da kako se god to zavrsi, da je Hamilton ipak brzi od Nika i da ima sanse da veze pet u nizu.

Alan
24.05.2014, 17:52
Da Rozberg pod istragom.

Vanja #66
24.05.2014, 18:21
Džabe ti je ako si brži (što Hamilton i nije pokazao ovog vikenda), ako nisi krenuo sa dobre pozicije. Da se u MonteCarlu pretiče, može - kad pada kiša. Sutra će u najgorem slučaju biti oblačno...

Bilo je jasno da će Nico biti pod istragom, ali mislim da nema osnova da se to kaže. Gurao je i pogrešio, da je hteo sigurnu žutu zastavu, priljubio bi se uz zid ili bi stao 3-4 metra pre mesta na kom se zaustavio...

Nakon malo informisanja, Rosberg je pod istragom verovatno jer je krenuo da se vrati na stazu pre nego što su ljudi prošči. Negde se pominje da je čak već ubacio u rikverc i krenuo da izlazi dok je Lewis nadolazio. Ako je stvarno tako nešto učinio, onda je to bio vrlo nehajan i opasan potez (glup, takođe) i treba da bude glat kažnjen...

Ništa od toga...

Vanja #66
24.05.2014, 19:41
Ericsson je dobio kaznu zbog onoga sa Massom - kreće iz boksa. Što u Monacu i nije tako loše, jer može da se izbegne eventualna klanica na početku. A kako je Hamilton rekao da ovo između njega i Rosberga prelazi u Senna-Prost (što je uvreda i za Sennu i za Prosta) i da misli da će rešavati stvar poput Senne (ah, ta Suzuka), mož' bit svašta... He, ko bi rekao da će Rosberg praviti toliki problem Lewisu...

Mikinen
24.05.2014, 19:42
Rosberg je izbegao kaznu , e sad diskutabilno je da li je za kaznu ili ne , iako citam i vidim da svi pricaju da je Rosberg krenuo da se vraca u rikverc sto je jako opasno , potpuno razumem Lewisov bes i ja bih bio besan da tako ostanem bez prilike za borbu za pol poziciju , samo se nadam da ce se dobro smiriti do sutra , da nece u trku uci sa zeljom da se osveti Rosbergu , jer osveta nikom ne donosi dobro , sutra samo pun fokus na pametnu i dobru voznju i pobeda ce doci (samo da ga mehanicari ne zeznu ko proslu trku).

Vanja #66
24.05.2014, 20:06
To za rikverc svi pričaju, a nigde konkretnog klipa. Zamolio sam Jergovića da podeli neke konkretne informacije sa nama ako ih ima. Jer, ako je Rosberg prešao granicu staze pre nego što je poslednji vozač iza njega završio krug (a da mu lokalne sudije to nisu dozvolile), onda je to za kaznu bez razmišljanja i znači da kazna nije dodeljena verovatno "to increase the show"...

Dell Boy
24.05.2014, 20:32
Vanja da li mislis da je Luis to uradio Niku, da li bi dobio kaznu...znas ono Luis bad boy-Niko good boy ::) Po meni je trebalo je da kazne Rozberga, ako ne za namernu opstrukciju vozaca iza sebe, a ono bar za ugrozavanje nepromisljenom voznjom u rikverc. Istina za volju ni ja to nisam nigde video i bilo bi dobro da to neko postavi ako taj snimak moze da se nadje.

Vanja #66
24.05.2014, 21:03
Ni jedan od njih dvojice nije cvećka, tako da bi bilo isto... Zašto bi se tretiranje njih dvojice uopšte i razlikovalo?

Što više mislim o tome, svi više imam osećaj da će se ta dvojica tako zalepiti u prvoj krivini... Ah, a Bahrein i grljenje nakon trke beše pre samo dve trke...

raven2005
24.05.2014, 22:18
To za rikverc svi pričaju, a nigde konkretnog klipa. Zamolio sam Jergovića da podeli neke konkretne informacije sa nama ako ih ima. Jer, ako je Rosberg prešao granicu staze pre nego što je poslednji vozač iza njega završio krug (a da mu lokalne sudije to nisu dozvolile), onda je to za kaznu bez razmišljanja i znači da kazna nije dodeljena verovatno "to increase the show"...

A kako mislis da je dosao do box-a? Tu gde je izleteo nije mogao nikako da se okrene previse je usko. Al zar nije to moglo bez zutih zastava, bolid je sklonjen sa staze u tu ajd da kazemo ulicicu koja nije na putanji da bi mogao neko da udari u njega.

Vanja #66
24.05.2014, 22:56
Ček, pa naravno da ne pričamo da li je išao unazad ili ne, već kada je krenuo unazad. Herr Mladen kaže da je Nico izgubio oko 45 sekundi u tom izlasku i da bi sigrno bio kažnjen da je to učinio dok su drugi bili iza njega...

Ne može se bez žutih zastava, sve i da je otišao skroz do kraja te zone za izletanje, jer je to jedna od krivina gde svake godine tokom vikenda bude nekoliko incidenata (samo u kvalifikacijama su bila 2 i još pregršt izletanja i blokiranja točkova), i ne sme se rizikovati da bolid naleti s leđa, zamisli da je vozač baš u tom trenutku izlazi iz bolida i s leđa nelaće drugi...

Alan
24.05.2014, 23:21
Sta jos kaze Mladen, jer kriv Rozberg ili nije?

wandeR
25.05.2014, 00:21
Nema potrebe za kaznom Rosberga , kasno premostavanje sa 4,5 stepena na 1,2 i vidjeno kasno kocenje. Sto je naveo Vanja da je hteo zutu zastavu ne bi otisao u sam kraj coska,vec bi bio 2,3 metra nazad. Lewis previse prepotentan po mom misljenju i treba da oseti da ne moze stalno da se pobedjuje(sve cestitke njemu kao vozacu ,ali kao coveka ga ne cenim ni malo).Bice zanimljivo ispratiti sutrasnju trku , smatram da ce Rikardo biti taj koji ce mnogo dobiti.

Vanja #66
25.05.2014, 09:02
Sta jos kaze Mladen, jer kriv Rozberg ili nije?

http://mladenjergovic.com/pocetak-rata

Nico je pogrešio i popustio pod pritiskom, video da nema kud i iskoristio priliku koja mu se ukazala. Mislim da je to, generalno gledano, možda i najbliže istini...

Adje
25.05.2014, 11:14
Ljudi dajte neki stream nemam SK na ovom sugavom IPTV :(:wall:

dzoni gp
25.05.2014, 11:17
Probaj na usagoals.com :)

Adje
25.05.2014, 11:46
Probaj na usagoals.com :)

Hvala man!!! :)

mikisavic89
25.05.2014, 11:47

http://www.vipboxeu.co/sports/formula-1.html

Vanja #66
25.05.2014, 12:06

http://gofirstrow.eu/sport/motosport.html

Izaberi ovde Sky Sports F1, koji počinje u 00:00, jer je to celodnevni stream njihovog kanala. Koji god pretraživač da koristiš, pobrini se da imaš sve pop-up blockere, blokere za reklame i sve što možeš da smisliš, jer ti sajtovi žive od tih reklama i prepuni su ih...

dzoni gp
25.05.2014, 12:11
Vanja jel mozes da postavis link gde Hamilton uporedjuje njegovu i Rosbergovu borbu sa Senna Prost...

Vanja #66
25.05.2014, 12:40
http://www.autosport.com/news/report.php/id/114110

Ovo je članak baziran na nekoliko njegovih rečenica, ali to što je rekao - rekao je kao odgovore na pitanja koja su glasila "Da li te je Nico namerno blokirao?", "Da li ovo prerasta u rivalstvo kao Senna-Prost?", "Da li ćete porazgovarati o tome?"... Tako da, bio je pitan, nije samoinicijativno ništa govorio o tome, ali ono "Sviđa mi se kako je Senna to rešio, tako da ću učiniti nešto slično." je sam dodao nakon jednog od pitanja... Verovatno je mislio na pobede u nekim kritičnim situacijama, ali kako ume da bude usijana glava, ništa me ne bi iznenadilo. Spremam kokice, u svakom slučaju... :D

Ne znam baš zašto se toliko iznerirao oko svega ovoga, ne znam zašto je lupao one gluposti pred trku o njegovom i Nicovom detinjstvu i tome ko je gladniji, ali znam da mu je glava i dalje slaba tačka. Bolji je vozač od Rosberga, Nico će kad-tad imati peh kao Lewis u Australiji i kad se to desi Lewis će imati 25 poena, a Nico 0 i imaće komformnu prednost nakon toga...

dzoni gp
25.05.2014, 12:52
Ma slazem se potpuno bolji je vozac samo mislim da vodi psiholoski rat na pogresan nacin i meni licno se cini da je Mercedes malo vise njemu naklonjen mada sa druge strane Nico je nemac tako da :ne_znam: ...polako se zahuktava jos ako Red Bull bude nastavio napredak a nevidim razlog da ne bude tako bice ovo jedna od uzbudljivijih sezona :bch:

Hvala za link :tu:

Vanja #66
25.05.2014, 13:47
Da, hoće da igra igrice, a ne ume... Mečka je dala poveće pare za njega i investicija im se isplaćuje, samo što im nije još uvek u interesu da blokiraju i jednog od njihovih vozača, jer obojica su jako blizu. Ali i Lauda i Wolff su najavili da će biti naredbi ako bude potrebe za time...

http://us19.chatzy.com/78502132850814

Ako neko hoće...

Vanja #66
25.05.2014, 15:57
Bianchi će dobiti još 5 sekudni na vreme, ali i pored toga - 2 POENA! :wthy:

http://i58.tinypic.com/oa7jiq.jpg

quard1aN
25.05.2014, 15:58
Bianchi će dobiti još 5 sekudni na vreme, ali i pored toga - 2 POENA! :wthy:

MA TAKO JE. IDEMOOO
Kakav uspijeh

bice
25.05.2014, 16:03
Bravo za Bjankija,nisam ocekivao da ce uzeti bodove ali sticajem okolnosti i Kimijeve nesmotrenosti uzima lik 2 boda,postovanje.
Chilton usrao Kimiju trku i taman kad sam pomislio da Kimi moze do 5-6 mesta on pravi neverovatnu gresku.:facepalm:

miloolja
25.05.2014, 16:11
Bilo je isuviše dobro i kratko da bi bilo istinito.... :facepalm:

Vanja #66
25.05.2014, 16:21
MA TAKO JE. IDEMOOO
Kakav uspijeh

Neverovatan uspeh, to je tim koji ima manji budžet i od Caterhama (i pored 10 miliona koje su dobili jer su bili 10. tim prošle godine)! Najmanji na gridu, možda i 20 puta manji od najbolja tri tima... Bianchi, i pored zamene menjača i pada na 21. mesto na gridu i pored grešaka tima, prvo zbog toga što je dobio prvu kaznu 5s Stop/Go, potom jer su loše to odradili... Mislim da imaju lufta da se žale na drugih 5s, morali su to da odrade u trenutku kad jesu, a tad je izašao Safety Car i to je bila nesrećna okolnost, ali sve u svemu - :hat:!

Sve pohvale za organizaciju sudija i redara, Bottasa i Estebana su sklonili bez SC-a, čak su i Kimija i Magnussena sredili bez veće frke...

Vanja #66
25.05.2014, 16:45
Trka 5/19:

1 - Mercedes - 125
2 - Red Bull - 54
3 - Ferrari - 49
4 - Force India - 43
5 - Williams - 38
6 - McLaren - 26
7 - Toro Rosso - 6

Dok sam skontao da nisam postavio u temi za Španiju, tema već beše zaključana...

Trka 6/19:

1 - Mercedes - 150
2 - Red Bull - 69
3 - Ferrari - 61
4 - Force India - 53
5 - Williams - 44
6 - McLaren - 34
7 - "Lotus" - 8
8 - Toro Rosso - 6
9 - Marussia - 2

Nadam se da mogu da ubede sudije da nisu mogli drugačije sa prvom kaznom, ali znajući FIA, ipak ću im dodeliti manje poena zbog kazne... Rado ću to prepraviti ako bude potrebe. :D

Force India i dalje pokazuje više od McLarena i Williamsa, Hulk i Checo rade jako dobar posao...

Šteta za Kvyata danas, kvar tako rano, a značilo bi mu mnogo makar i da je odvezao trku i završio poslednji... Sutil baš voli da ne završava trke u zadnje vreme, razočaran sam rezultatima. Kimija baš neće ove godine :dr:, a Alonso se nekom crnom magijom održava na trećem mestu u šampionatu... :lol1:

Uh, ne mogu da dočekam Kanadu, baš želim da vidim koliko je ova trka uticala na Hamiltona i Rosberga, da vidim da li će Nico krenuti ponovo malo drskije da vozi, malo životnije (jer u Maleziji se nije ni trudio, bar takav utisak stičem) i da vidimo da li će ovo poremetiti Lewisa... Jer, znamo obojicu i znamo da sve od navedenog i sve sasvim suprotno može da se dogodi. Nico u svakom slučaju pokazuje mnogo više nego što sam očekivao, a ni Ricciardo ne zaostaje u tom pogledu...

bice
25.05.2014, 17:10
Lotus ima 8 poena to si izostavio ::)

Vanja #66
25.05.2014, 17:21
Oduzima im se jer imaju Maldonada u timu... :D

quard1aN
25.05.2014, 23:12
A nesto mi je bas drago zbog Marusije. Valjda ih nece toliko kazniti. Kobajasi mi je mnogo obecavao, ali eto, steta sta se desilo. Mislim da bi bilo previse da i Katerham i Marusija uzmu bodove. Uvijek ostaje nada da ce mozda u Abu Dabiju ubosti ovih 50 poena :D

wandeR
25.05.2014, 23:15
Iako je inferioran u odnsu na ostatak ekipe koji su medju bodovima ,sjajno je videti tako malu ekipu koja ulazi u istoriju.Nadam se da ce se ovakvi pomaci slabijih ekipa nastaviti. Felicitations Jules Bianchi!!

quard1aN
26.05.2014, 19:19
Iz Lotusa kazu da Maldonado ostaje u timu. Taj ministar u Venecueli jeste izjavio da nece vise da finansiraju motosport, ali PDVSA ostaje i dalje sa Maldonadom.
Cisto da ne bude dosadna formula ::)

Vanja #66
26.05.2014, 19:40
Dakle, PDVSA je ipak dovoljno jaka da ne mora da ima i državu iza sebe... Nisam ni znao da postoje potencijalni problemi na toj relaciji...

quard1aN
26.05.2014, 23:10
Dakle, PDVSA je ipak dovoljno jaka da ne mora da ima i državu iza sebe... Nisam ni znao da postoje potencijalni problemi na toj relaciji...

Nije ni meni bas potpuno jasno. Citao sam o PDVSA i pise da je u vlasnistvu drzave 100%. Ali vjerovacu Lotusu

ToroRosso#3
27.05.2014, 05:32
PDVSA je od 1975 godine (od uvek) drzavna a sto se tice Maldonada i PDVSA ta saradnja i dalje se nastavlja u Lotusu ce i dalje da gledamo Grosjean - Maldonado :)

quard1aN
27.05.2014, 14:49
PDVSA je od 1975 godine (od uvek) drzavna a sto se tice Maldonada i PDVSA ta saradnja i dalje se nastavlja u Lotusu ce i dalje da gledamo Grosjean - Maldonado :)

Makar nece biti dosadno :D

Vanja #66
27.05.2014, 16:03
Ne, naravno da je PDVSA oduvek državna, ali je fazon u tome što kao i svako drugo javno preduzeće ima sopstveno rukovodstvo. I kad je NIS počeo sa podržavanjem Pavlovića (valjda 2007/2008.), naše ministarstvo je prepustilo njima da vode tu priču. Kad su krenule nove potencijalne priče o ulasku u F1 (u HRT), tamo 2010. ministarstvo se sastalo sa Mladenom Jergovićem koji je u to vreme bio Milošev menadžer i postigli su solidan dogovor o novcu na koji Miloš može da računa, za šta je država dala dodatne garancije pored samog NIS-a. Problemi su nastali na sasvim drugom mestu i zato je sve to propalo.

Uostalom, Venecuela je jedna od najkorumpiranijih država na svetu, tako da uopšte nije isključeno da je dotični ministar uzeo da narodu prodaje maglu, iz bilo kog razloga i na bilo koji način...

quard1aN
27.05.2014, 17:09
Ne, naravno da je PDVSA oduvek državna, ali je fazon u tome što kao i svako drugo javno preduzeće ima sopstveno rukovodstvo. I kad je NIS počeo sa podržavanjem Pavlovića (valjda 2007/2008.), naše ministarstvo je prepustilo njima da vode tu priču. Kad su krenule nove potencijalne priče o ulasku u F1 (u HRT), tamo 2010. ministarstvo se sastalo sa Mladenom Jergovićem koji je u to vreme bio Milošev menadžer i postigli su solidan dogovor o novcu na koji Miloš može da računa, za šta je država dala dodatne garancije pored samog NIS-a. Problemi su nastali na sasvim drugom mestu i zato je sve to propalo.

Uostalom, Venecuela je jedna od najkorumpiranijih država na svetu, tako da uopšte nije isključeno da je dotični ministar uzeo da narodu prodaje maglu, iz bilo kog razloga i na bilo koji način...

Idemo na politicke teme. Necemo toga :cry: MARUSIJI PRVI BODOVI OPAAA :njt::njt::njt:

Vanja #66
27.05.2014, 17:14
Nije politička priča, samo pričamo kako te stvari funkcionišu. PDVSA je preduzeće u vlasništvu države, koje ima sopstveno rukovodstvo i koje je do sad imalo i podršku države da sponzoriše Maldonadove avanture, ali koje svejedno želi to da nastavi da radi. To je poenta (ostali primeri koje sam dao su dati kao poznate stvari koje govre u prilog tome) i koliko ja kontam to bi bila zvanična verzija. Šta je istina, nije ni da me zanima, ali mogu da zamislim...

ToroRosso#3
28.05.2014, 00:08
Slazem se i sa Vanjom i sa quard1anom, nije ovo politicka prica :) inace pitanje ja postavljam sad :) kako racunati sad ove bodove za Marusiju? dali mozemo da kazemo da su ovo prvi bodovi od 2010 godine ili od 2012 godine? dali se tu samo to ime promenilo ili?

Vanja #66
28.05.2014, 13:43
Oni su krenuli kao Virgin Racing 2010. Tim je ostao u suštini isti (baza tima, može i tako), vlasnik je promenjen. Kao što je ovaj sad Mercedes bio Honda 2008. i ranije. Da, sve što je moglo da se izmeni se izmenilo i ta dva tima veze više jedan sa drugim nemaju, ali to je ta logika...

quard1aN
28.05.2014, 13:49
Kad smo vec kod malih timova... Vlasnik Katerhama, Toni Fernandez trazi 350 miliona funti za svoj F1 tim

Vanja #66
28.05.2014, 16:47
Mislim da se ta cifra odnosi na celu Caterham grupaciju, a Tony je danas rekao da od toga nema ništa...

ToroRosso#3
28.05.2014, 18:07
Kad smo i dalje kod malih timova Haas Racing je pomerila svoj debut za 2016 godinu u formuli jedan... sustina je u tome sto zele vise vremena da se pripremaju :)

Vanja #66
28.05.2014, 18:21
Šteta, jer mislim da gubimo Caterham na kraju godine ako se nešto drastično ne promeni... Sad ne samo što moraju da završe na 11. ili jačem mestu (što je bilo potrebno do Monaca), već moraju i da uzmu bar 3 poena, a pod uslovom da Marussia ne uzme više ni jedan poen. Što će biti jako teško jer su u najgoroj poziciji što se tiče pogona i kazne za njih su jako blizu, možda i pre letnje pauze...

Fazon je i što će Marussia ako uspe da završi ispred Saubera ove godine dobiti 50 miliona, jer je ugovor sa timovima i parama koje dobijaju za mesta u šampionatu takav da se mnogo više vrednuje kontinualni uspeh od jedne jake sezone, a vrednuje se i progres na tabeli, tako da će dobiti pozamašnu svotu ako nastave jako.

Dule Krtola
28.05.2014, 18:35
Kad smo i dalje kod malih timova Haas Racing je pomerila svoj debut za 2016 godinu u formuli jedan... sustina je u tome sto zele vise vremena da se pripremaju :)
Okle ti to?
Pošto do sada ni jedan domaći sajt nije prenjeo tu informaciju?

Što se tiče Caterhama,nema šanse da osvoje barem bod.Nevjerujem da može i Zauber do boda,tako da odlična sezona za Marusiju

Mikinen
28.05.2014, 18:37
https://www.youtube.com/watch?v=y06Zqkrjt6s

ToroRosso#3
28.05.2014, 19:15
Verovatno necemo imati Caterhama u 2015 godinu pamtim da je Fernandes bio izjavio da ako ne skupe barem jedan bod ove sezone nece da nastavi ovu avanturu u f1 a za Haas Racing to sam procito na Blogf1 it italijanski blog o F1 njihove vesti do sada nikada nisu pogresile nista.

Dule Krtola
28.05.2014, 19:35
Možda još nije sve izgubljeno u Katerhamu.
Jeste li razmišljali da je sada Katerhamu da stignu Sauber?
Pošto Sauber nema boda,i čisto sumnjam da će ga i imati.Jer nemaju kvalitetnu vozačku postavu a ni neki bolid.A Katerham imaju Kobajašija koji po meni više može nego Sauberov dvojac.Tako da nije baš tako crnu u Katerhamu

Vanja #66
28.05.2014, 19:40
Pogrešili su oko dosta toga, izbacuju tračeve i realne stvari u isto vreme, tračevi koji se ne ostvare se ionako brzo zaborave tako da ostaju samo oni koji su se ostvarili - oni se pamte. Zlatno pravilo kada želiš da pretvoriš blog u nešto veće - samo trpaj, nešto će i da bude... Ništa protiv toga naravno, u F1 tračevi često govore više od zvaničnih vesti i izjava...

Možda još nije sve izgubljeno u Katerhamu.
Jeste li razmišljali da je sada Katerhamu da stignu Sauber?
Pošto Sauber nema boda,i čisto sumnjam da će ga i imati.Jer nemaju kvalitetnu vozačku postavu a ni neki bolid.A Katerham imaju Kobajašija koji po meni više može nego Sauberov dvojac.Tako da nije baš tako crnu u Katerhamu

Bernie je pomogao Force Indiji kad im je bilo gadno, pomoćiće i Sauberu, oni su u padoku jako dugo i svi jako cene i poštuju Peter Saubera...

quard1aN
28.05.2014, 19:56
Edi Dzordan savjetuje Petera Saubera tim da proda. Nesto ne vidim da je to moguce bas, ipak si oni Sauber.
A Gazeta delo sport govori kako Ferrari i dalje Neweya zeli da angazuje i radi na tome, bez obzira na prethodne izjave

Dule Krtola
28.05.2014, 20:08
Bernie je pomogao Force Indiji kad im je bilo gadno, pomoćiće i Sauberu, oni su u padoku jako dugo i svi jako cene i poštuju Peter Saubera...

Najveći problem jeste što pogrešno biraju vozače...Odnosno traže vozače sa jakim sponzorima.OK,imaju vozače koji imaju jake ugovore,ako ne i najjače i što sada,nemaju boda,uskoro će ih stić Marusija,koja baš i ne traže vozače sa prejakim sponzorom.Ne kontam njihovu "matematiku" .
Doveli Sutila,koji cio život u F1 i ne znam ima li podijuma u karijeri.Momak koji po meni ništa posebno nije.
Imaju Gutierrez-a,koji je preskočio nekoliko "stepenika" i tako došao u F1 i normalno da neće imati veze.Ali bitno da ima sponzora.
Imaju 2-3 test vozača.I ne treba govoriti ništa o njima,pošto iskreno ne znam za neke đe voze ali bitno naravno da imaju jake sponzore.

Da sumiramo situaciju.
Imaju para(jake sponzore) kao što su i tražili,imaju rezervne vozače sa jakim sponzorima.I što će im to sve kada nemaju kvalitetnog vozača,koji će im donjeti bodove?!
Uporedite Marusiju i Sauber!
Mislim da je sve jasno..
Bolje imati 2 kvalitetna vozača bez 20-30 milona Eura.Naravno neće imati para za neke dijelove itd ali znaju da voze prije će osvojiti bodove nego NPR Sauberovci.
I što su došli,dokl su došli,krivi su oni.a ne vozači.Jer idu krivim putem...!

Nadam se da ste skontali što sam šćeo reći...

quard1aN
28.05.2014, 20:16
Najveći problem jeste što pogrešno biraju vozače...Odnosno traže vozače sa jakim sponzorima.OK,imaju vozače koji imaju jake ugovore,ako ne i najjače i što sada,nemaju boda,uskoro će ih stić Marusija,koja baš i ne traže vozače sa prejakim sponzorom.Ne kontam njihovu "matematiku" .
Doveli Sutila,koji cio život u F1 i ne znam ima li podijuma u karijeri.Momak koji po meni ništa posebno nije.
Imaju Gutierrez-a,koji je preskočio nekoliko "stepenika" i tako došao u F1 i normalno da neće imati veze.Ali bitno da ima sponzora.
Imaju 2-3 test vozača.I ne treba govoriti ništa o njima,pošto iskreno ne znam za neke đe voze ali bitno naravno da imaju jake sponzore.

Da sumiramo situaciju.
Imaju para(jake sponzore) kao što su i tražili,imaju rezervne vozače sa jakim sponzorima.I što će im to sve kada nemaju kvalitetnog vozača,koji će im donjeti bodove?!
Uporedite Marusiju i Sauber!
Mislim da je sve jasno..
Bolje imati 2 kvalitetna vozača bez 20-30 milona Eura.Naravno neće imati para za neke dijelove itd ali znaju da voze prije će osvojiti bodove nego NPR Sauberovci.
I što su došli,dokl su došli,krivi su oni.a ne vozači.Jer idu krivim putem...!

Nadam se da ste skontali što sam šćeo reći...
Sve je u parama. A ovo za Marusiju sada u Monaku je neplanirano iskocilo i mislim da su male sanse da ce jos koji bod ubosti do kraja sezone

Dule Krtola
28.05.2014, 20:29
Ali za koju trku Marusija (možda i Katerham) će stići Sauber.Već sada je Bijanki počeo da pobjeđuje na treninzima Gutiereza.Na trkama je malo drugačija situacija.
Ali viđi finasisku situaciju u Marusiji i Sauberu.Mnogo velika razllika,zar ne?
A ko ima više bodova?

quard1aN
28.05.2014, 21:12
Ali za koju trku Marusija (možda i Katerham) će stići Sauber.Već sada je Bijanki počeo da pobjeđuje na treninzima Gutiereza.Na trkama je malo drugačija situacija.
A ko ima više bodova?

Pa trenutno sada imaju taj bod, a ovi nista. Ali i dalje mislim da je rano da se sada prognozira kraj cijele sezone. Zauber je stara ekipa i ne treba ih otpisivati u duelu sa jednom Marusijom. Valjda nesto ubodu od tih silnih para i sponzora

Vanja #66
29.05.2014, 16:24
A ko ima više bodova?

Monako je freak staza, a Sauber i dalje ima više novca od Marussie... Da se Sutil nije slupao, završio bi ispred Bianchia lagano...