Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 MotoGP Monster Energy Grand Prix de France

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2014 MotoGP Monster Energy Grand Prix de France




    Peta trka ovogodisnjeg samionata vozi se u Francuskoj, na legendarnoj stazi Bugatti u Le Manu. Mark Markez je obelezio pocetak sezone, cetiri ubedljive pobede i pol pozicije. Sada slede trke u Le Manu, Mudjelu, Katalunji i Asenu, gde su njegovi konkurenti za titulu, Rosi, Pedrosa pa i Lorenco narocito jaki. Rosi je imao odlicnu trku u Herezu, cak mi je izgledalo da vozi kao u najboljim danima, ali protiv Markeza se izgleda ne moze. Ipak, pobedio je Pedrosu i Lorenca, sto je u odnosu na proslu godinu veliki napredak. Danas je objavio da ostaje jos dve godine sa jamahom, to se i ocekivalo, a cini se da postaje opet broj jedan u jamahi, i da je razvoj nove sasije iskljucivo njegov posao. Pedrosa je, kao i Rosi, taj od koga se ocekuje dobar rezultat u Le Manu. Pobedio je prosle godine, a ima i sedam podijuma u Le Manu.





    Le mans Bugatti Circuit



    Technical Information

    Location Le Mans, France
    Length (m) 4180
    Width (m) 13
    Turns 13
    Turns righ 9
    Turns left 4
    Pole position left

    Record Lap
    Time 1'33.617
    Rider D.Pedrosa
    Bike Honda
    Year 2011

    Best Lap
    Time 1'32.647
    Rider D.Pedrosa
    Bike Honda
    Year 2008

    2013 Results
    1st D.Pedrosa (Honda): 49'17.707
    2nd C.Crutchlow (Yamaha): +4.863
    3rd M.Marquez (Honda): +6.94

    2009 yzr-m1 telemetry map


  • #2
    Počelo je zanimljivo, Marquez vodi za malo, ostali ik iza njega. Pedrosa, obzirom na operaciju i njegov uobičajeno sporiji ritam petkom, jako dobar. Bradl isto zaslužuje pohvale... Rossi kao da je testirao neke novitete, dosta je lagano vozio do samog kraja, a onda je pojačao tempo. U zadnjem sektoru Marquez dosta dobija u odnosu na njega, tu bi trebao da traži vreme... Iannone i Dovi su blizu, što je dobro videti...

    Comment


    • #3
      Markez neverovatan ,Lorenzo bolji ,Pedrosa tu i tamo Janonene uljeuza Extra soft gumom,a od Rosija sam ocekivo vise podbacio je.

      Comment


      • #4
        Podbacio ili odradio simulaciju trke?

        Iannone! samo još da prebaci brzinu u jednom krugu u brzinu u trci i eto njemu mesto na full crvenom Ducatiju sledeće godine...

        Bautista je isto brz, stigao period da se potpisuju ugovori?

        Comment


        • #5
          Sto se Rosija tice ne znam bas da li je bila simulacija trke nije delovalo tako mozda mada ove godine kako vikend prolazi on je sve bolji

          Comment


          • #6
            Mislim da će Marquez da nestane u daljini kao u prošloj trci. Opet dominantan. Nema ko da ga zaustavi i trenutno je on jedini vanzemaljac, jedino avionom ga možda neko stigne. Pedrosa kasni pola sekunde, Lorenzo 6 desetinki, Rossi celu sekundu..to je mnogo. Odličan Iannone, bravo za njega.

            Comment


            • #7
              Rosi testira novi ram, verovatno je to razlog sto vozi malo sporija vremena. Tipujem da ce zavrsiti na 2. ili 3. mestu i na ovoj trci osim ako ne bude nekih neprilika.

              Comment


              • #8
                Forumasi saljite poruke 1003 da pomognemo ugrozenima u ovom cudu od poplave.Ili ko zeli neka ode veceras ispred Sava centra u 20h i zajedno sa dobrovoljcima ode u Sabac ima i mogudjnost ako zelite sa Grobarima i Delijama ko zeli ispred Marakane ili Jna u 20h... Ajmo!
                Last edited by cavu; 16-05-14, 19:12.

                Comment


                • #9
                  Upravo se vratio iz Šapca(tačnije Crne Bare), veliko je ljudstvo nema potrebe, usmerite se ka nekom drugom rizičnom području..Treninzi uopšte nisu merodavni ove sezone, kao ni kvalifikacije, zbog korišćenja mekših guma za CRT timove..ali je Markez za korak ispred, i mislim da ova trka kao i sve do sad zavise od njega, niko se drugi tu ne pita
                  Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                  До поновног сусрета, твој Швабо

                  mala H2H 2018/19
                  suicide
                  2019
                  velika H2H 2019/20

                  Comment


                  • #10
                    BnyckLTIgAARXrt.jpg

                    Comment


                    • #11
                      Mislim da je ovo Rosijeva trka!!!

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by meca View Post
                        Mislim da je ovo Rosijeva trka!!!
                        Не знам баш не делује тако мада надам се да грешим.Мада тренинзи су тренинзи а трка је трка.

                        Comment


                        • #13
                          Ljudi kakvo je vreme postavio Rossi sa novom sasijom? Jel ima napretka? nisam stigo da pratim trening....
                          sigpic http://caseystoner.com.au/

                          Comment


                          • #14
                            PA STA RADI OVAJ MARQUEZ!

                            Comment


                            • #15
                              do vidjenja prijatno!!!
                              MESSI 10

                              Comment

                              Working...
                              X