Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto2-Monster Energy Grand Prix de France

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto2-Monster Energy Grand Prix de France

    Moto karavan stiže u Francusku, na stazu koja je je najpoznatija po legendarnoj trci 24h Le Mana. Taj spektakl nam tek predstoji, a za sada se fokusiramo na okršaje dvotočkaša.



    Rabat nas je malo uspavao svojim odličnim rezultatima na početku 2014-te. Očekivali smo više različitih pobednika, ali se Tito postarao da ne bude baš toliko neizvesno. Međutim, malo je podbacio tamo gde se nije nadao-u Herezu, pred domaćom publikom. Pobedu je odneo veteran Mika Kalio i zasluženo stigao do 2.mesta u generalnom plasmanu. Razlika između timskih kolega je 16 poena i obojica stižu u Francusku puni samopouzdanja.
    Finski as je izjavio da su u međuvremenu dodatno poboljšali setap. Osim toga, Kalio nosi lepe uspomene sa Le Mana od prošle godine, kada je završio na 2. mestu.

    Kao i u ranijim tekstovima, ponovo moram da istaknem debitante u Moto 2 klasi jer ne prestaju da nas oduševljavaju. Vinjales je i dalje treći u generalnom poretku. Ostavio je iza sebe mnoga velika imena, vozače koji godinama voze u ovoj klasi. Salom se nalazi na solidnom 8.mestu, a u Herezu je konačno zablistao i Folger koji se domogao podijuma.

    Posebno se mora obratiti pažnja na Dominika Agertera. Momak se konačno uozbiljio i pokazao da nije samo dobar starter. Ove godine ima već dva plasmana na podijum, a dobru formu je potvrdio u Herezu kada je osvajanjem 2.mesta ostvario svoj najbolji rezultat u Moto 2 karijeri.

    Terol stiže nedovolijno oporavljen od teškog pada koji je doživeo u Španiji. On je ipak učestvovao na nedavno voženim testovima, a pred dolazak u Francusku je izjavio kako se nada da je “istrošio” sve malere za ovu sezonu.

    Na kraju, red je da pred trku na domaćem terenu spomenem i Zarka. Nažalost, on ne može da se pohvali dobrim rezultatima ove sezone. Znao je da oduševi svoje navijače tokom treninga, da bi zatim sve pokvario kada krene trka. Mnogi još uvek veruju da će Zarko stići do vrha, posebno na tzv.“stani-kreni” stazi u Francuskoj.
    Ako se to ni ovaj put ne desi, makar će moći da kaže da se pred nastup na Le Manu lepo proveo u Diznilendu.




    Last edited by nb_korac; 15-05-14, 14:32.
    sigpic

  • #2
    Koliko je dobar potez napravio Pons što je unajmio obojicu, tačno izvlače sve jedan iz drugog...

    Comment


    • #3
      Dobri su,dobri.I samo da još dobiju na iskustvu ,onda mogu da se bore sa svima...
      Nisam ispratio Ovaj drugi Trening,koji je bio Folger

      Comment


      • #4
        Peti je bio, i on je pri vrhu... Ovo se zove dobar prinos (iz Moto3)...

        Comment


        • #5
          Da,još samo im fali Rins I cijelo društvo tu


          Ali kad vidiš realno,svak ko je došao iz Moto3 u Moto2 odlično se pokazao i bore se za podijume.Ne znam ali meni se čini da dolazi iz godine u godine bolje generacija.Eto prvi je počeo M.Markez,pa Pol Espargaro,Reding,ove godine Vinjales,Rins,pa sljedeće godine Milner,Fenati,A.Makrez,Vinjales II.
          I kako ko dolaze,svi se bore za podijume.
          Možda griješim,ne znam ali ja tako gledam

          Comment


          • #6
            Marquez i ova trojica su se neverovatno brzo prilagodili, već Espargaru je trebala cela godina da uđe u štos, Redding je u Moto2 od 2010, ali on je imao onu užasnu situaciju sa Tomizavom i to ga je skroz omelo. Cortese eto još uvek nije kako treba, a Terola da ne pominjem (mada on ima i zdravstvene probleme)... Od ove generacije u Moto3 može biti nešto, ali svi su tu već 3 ili više godina i dosta su uhodani... Od trenutne hrpe u Moto3, mislim da je potencijalni vanzemaljac samo Miller, za Haniku ćemo videti, za sad ima dobar kurs...

            Comment


            • #7
              Meni najviše obećavaju (što se tiče Moto3) Miler i Fenati.A Hanika za mene promašaj.Što se tiče ostalih mogu da uđu u MotoGp ali čisto sumnjam da nešto više mogu da urade,kao što si rekao već duže vrijeme se motaju po Moto3 seriji i kad tu ne mogu da se izbore čisto sumnjam da mogu u nekoj većoj kategoriji.
              A dobro kao što si rekao Redinga je mnogo omela ona povreda(pad) tako da nikad nećemo saznati šta je stvarno mogao da uradi.Jer ako ćemo realno i dan danas utiče ona povreda na njega,barem meni se tako čini.
              Marevik Vinjales je veliki talenta,što je dokazao kad se manje više odmah uklopio u Moto2 seriji

              Comment


              • #8
                Folger... Vinales je izgubio neuobičajeno mnogo u zadnjem sektoru na kraju, ceo vikend je tu bio među najbržima, često i najbrži, pitam se šta li je...

                Comment


                • #9
                  Jonas Folger !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                  Svaka mu čast !
                  Sljedeće godine OBAVEZNO bolji tim!

                  Comment


                  • #10
                    Da napravi još jedan dobar rezultat Folger na trci i verovatno ce ''uleteti'' neki sponzor. Stvarno dobar posao je napravila ekipa Pons koja je uzela Saloma i Vinalesa. Obojica su odlično vozili prošle sezone, i uostalom su se borili za titulu. Očekujem dosta od njih ove sezone.
                    Luthi je dobro izvozio kvalifikacije, ali u samoj trci ga nema nigde. Od one povrede prošle sezone mnogo je nazadovao i nikako da se vrati u formu.
                    Rabat je sjajan. Mislim da će sledeće sezone u moto gp klasu i voleo bih da dodje umesto Pedrose u Repsol. Auu kako bi to bilo sjajno.
                    Nadam se jednoj izuzetno uzbudljivoj trci sutra tj. danas
                    Last edited by Aca Batistuta; 18-05-14, 00:44.

                    Comment


                    • #11
                      Folger, VDS-ovci i Vinales, to bi trebalo da je ekipa koja će danas da se kolje za pobedu i podijum... U ovakvom sastavu Moto2 šampionata, moglo bi bolje samo da Salom deluje upečatljivije... Možda nešto i nađe na trci, videćemo...

                      Comment


                      • #12
                        Goooooo Gooooo Goooooo Folger!

                        Comment


                        • #13
                          Mika, idemo mačak, dve za redom, malo li je... Rabat ima probleme sa kamenjem u bubregu, treba napomenuti, ali Mika deluje kao iz najboljih dana (sad već davne 2008.)... Corsi sad na ovogodišnjem Kalexu, bolji nego što sam očekivao, Folger malo slabiji nego što sam očekivao... Vinales nakon pada u Argentini i ovde i u Jerezu počinje vrlo rezervisano, ali posle se uključi. Da je presekao Folgera i Rabata u prvih 5-7 krugova, mogao je da bude i drugi na kraju, ali šta je tu je... "Matorci" danas odnose pobedu, ali ne za mnogo...

                          Comment


                          • #14
                            Mika Salo , Mika Hakinen , Mika se isKalio .
                            PS. Ako nista drugo , znam gomilu ljudi koje zovemo Mika .

                            Comment


                            • #15
                              Kako smorena trka
                              Folger sa 1 na 6
                              Šteta,mada sa onakvim motorom,dobro je i to...

                              Nekima je vrijeme isteklo što se tiče Moto2 serije...

                              Comment

                              Working...
                              X