Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto 3-GRAN PREMIO bwin DE ESPAÑA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto 3-GRAN PREMIO bwin DE ESPAÑA

    Još nam nisu slegli utisci sa prošle, neverovatno uzbudljive trke, a već krećemo iznova. Finiš na VN Argentine nije bio za one sa slabim živcima! Fenatijev potez je razljutio Milera, ali Australijanac ima priliku za revanš već za par dana.

    Iako je Fenati zaradio kazneni poen zbog okršaja sa Milerom, upisana mu je pobeda. On je sada na drugoj poziciji u generalnom plasmanu i sa šeretskim osmehom “merka” vrh tabele.

    Pred početak sezone svi su očekivali da ce čast Honde braniti Rins. Međutim, u ovom trenutku najbolje plasirani Hondin vozač je Vaskez koji zaostaje za Milerom 24 poena.

    Osim Vaskeza, frenetičnu podršku navijača očekuju A.Markez i Rins. U dosadašnjem delu šampionata mlađi brat Marka Markeza je nadmašio svog timskog kolegu. Moram priznati da su Rinsova izdanja ove sezone dosta bleda i da me ne podseća na vozača koji se borio za titulu do samog kraja 2013-te.

    Na Herezu treba obratiti paznju i na omalenog Loia. On je fantastično vozio u Argentini i zamalo je mogao da proslavi 17.rođendan na podijumu. Iako još uvek izgleda kao dete, Loi je pokazao da može ravnopravno da se bori sa najboljima.



    Staza u Herezu je svima dobro poznata. Tu su se vozili predsezonski testovi, pa timovi imaju dovoljno podataka za dobar setap.

    Mnogi će reći da prava sezona tek sad počinje. Vraćamo se u Evropu i spremni smo za još jedan uzbudljiv vikend. Sa našim omiljenim dvotočkašima ćemo se družiti u standarnom terminu, kako smo i navikli.

    sigpic

  • #2
    Da li je moguće da je Rins toliko psihički pao da ne može da se bori za vrh.Očito da su ostale posljedice iz prošle sezone,ne znam za vas ali ja sam mnogo više očekivao od njega ove sezone.I još su pošli iz ove serije mnogo dobri i kvalitetni vozači,očekivao sam da on vodi "Kolo" al grdno sam se prevario.Markez se popravio i za mene više nije "brat od Mark Markeza" ,ako me razumijete šta oću da kažem.Najveće iznenađenje ove sezone može da bude Livio Loi.Iskreno i navijam za njega...
    Najveći "promašaj" do sada je Antoneli.Talenat koji može vrlo brzo da nestane

    Comment


    • #3
      Slazem se u vezi Antonelija. Stalno cekam da pokaze zasto je najavljivan kao jedan od najvecih talenata....i nista!
      sigpic

      Comment


      • #4
        Ništa,ništa...Al ove sezone je baš podbacijo a imao je odlične rezultate na testovima.Ko zna šta se dešava sa njim.Možda treba da promjeni tim il ko zna šta već.Sve u svemu,šteta

        Comment


        • #5
          Inače moj rad


          Comment


          • #6
            Vinales najbrži u FP1. Ne taj Vinales, njegov rođak Isaac... Marquez drugi, Kornfeil treći, Rins četvrti, dobar jutarnji rad za Calvo i Monlau timove... Ajovci su imali nekih problema, Hanika nije ni vozio, Miller je vozio jako malo i izgleda da će morati malo da pročačkaju taj KTM kako bi se sredili... Fenati je prvi vrhu, mada daleko, Antonelli nakon dobrog početka završio tek 16, Oettl i Loi solidni... Vinales sekundu skinuo u odnosu na Saloma u FP1 prošle godine.

            Comment


            • #7
              LOI 22 na Drugom treningu Kakav brat,al nadam se da će imati bolje kvalifikacije....


              Antoneli nastavlja sa padovima i padovima...Fenati odličan.Ovo smo očekivali od njega.Samo da ovako nastavi

              Comment


              • #8
                Miller... Antonelli pokazuje brzinu, ali pitanje za milion novčanica - da li će završiti trku? Bagnia bolji od Fenatija, Isaac Vinales kreće sa najbolje pozicije u karijeri, Rins i Marquez se drže zajedno kao pravi drugari...

                Comment


                • #9
                  Nekako vise nemam povrenja u Antonelija. Imam osecaj da ce me i sutra razocarati, mada bih jako volela da gresim. Cini mi se da cemo ipak slusati spansku himnu, verovatno intoniranu za A.Markeza. Osim toga, jedva cekam sta moze da uradi Marija Herera. Volela bih da je vidim u Moto3 sampionatu naredne godine
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    I ja imam neki utisak da je sasvim slučajno napravio onaj rezultat,jer u sva 3 treninga bio užasan i sad odjedanput razbio sve.Možda nekog pratio, mada nisam baš primjetio...Očekujem da će pasti na početku nekoliko pozicija i da će završiti oko 7-8 mijesta...

                    Loi 24 ako se na varam Nastavlja sa partijama toplo hladno.A Miler ubio sve.Svaka mu vala čast

                    Comment


                    • #11
                      Očekujem Hereru u nekim pristojnim bodovima
                      Riding a race bike is an art - a thing that you do because you feel something inside.

                      Comment


                      • #12
                        Nemam ništa protiv nje ali ne znam šta da očekujem od nje, pošto nema kruga da nije nekog pratila...Bolje su se fokazali Ramirez i Rodrigo,barem po meni

                        Comment


                        • #13
                          Pa tek će u trci imati koga da prati...

                          Comment


                          • #14
                            Opa, Fenati 2/2, 5 poena iz Millera sad... Dobar danas, jako dobar, možda bi bilo pametnije da se malo manje trudio da ostane na vrhu, ali tim bolje što je uspeo da pobedi. Kakva li je samo motivacija kad ti je Vale gazda i kad te Vale lično savetuje šta i kako... Pokušaj Rinsa je bio nekako početnički, ovako ga je Vinales pobedio u Valensiji, ne žalim se što nije uspeo da pobedi danas. Miller kaže da je imao problema sa motorom, nakon 10 000 RPM nije vukao kako treba, i Hanika je imao problema sa motorima ovog vikenda, moguće da KTM nešto čačka da izvuče više, pa im je doneo ne baš najbolju opremu. Marquez mnogo slabije nego što sam očekivao, Bagnia potvrdio dobru formu ovog vikenda, malo slabije pred kraj, ali naučiće i kako da održava tempo, ima vremena. Calvo momci ponovo u vrhu, Vinales je ostavio sve na stazi, možda i previše, mislim da je morao da bude na podijumu, ali previše se trudio i usporio sebe... Kent ponovo slabo, nije to to uopšte, Herrera ispadne iz poena na samom kraju, nije to prijatna ekipa u kojoj se našla i sigurno se nisu poneli džentlmenski prema njoj, sram ih bilo... Antonelli... da, Bagnia ga je čuknuo, ali i on je pokušao da ga iseče sa spoljne strane...

                            Miller i Fenati su sada jako blizu i na samom vrhu, ako se Rins i Marquez ne stabilizuju, ostaće kratkih rukava... Opet. A Herrera izgleda ima rezervisano mesto u tom timu za sledeću godinu...

                            Comment


                            • #15
                              Drago mi je sto nisam bila u pravu kada sam predvidjala da cemo cuti spansku himnu. Fenati je vrlo ozbiljan u nameri da se bori za titulu, a sto se tice Milera, mozda je i dobro sto se ovako zavrsilo, da se ne uspava...Antoneli, sta reci?
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X