Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto 2-GRAN PREMIO bwin DE ESPAÑA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto 2-GRAN PREMIO bwin DE ESPAÑA



    Svojom odličnom vožnjom Tito Rabat se potrudio da nam uništi svu neizvesnost po pitanju pobednika na VN Argentine. Moto 2 kategoriju volimo upravo zato što ima najviše ravnopravnih kandidata za pobedničko postolje. Međutim, kako je krenuo, Rabat je na dobrom putu da opravda ulogu predsezonskog favorita. Posle tri trke, Tito ima samo 5 poena manje od mogućeg maksimuma.

    Sada se (konačno) vraćamo u Evropu, pa će se na poznatim stazama možda probuditi i ostali. Tu prvenstveno mislim na Nakagamija, Lutija, Terola, Zarka...Dovoljno je samo baciti pogled na generalni poredak da bi se videlo koliko su loše počeli 2014-tu.

    Dok su iskusniji vozači podbacili, dotle debitanti ne prestaju da nas oduševljavaju. Prošli put smo se divili Vinjalesu koji je stigao do prve pobede na svojoj drugoj trci u ovoj kategoriji, a sada sve pohvale idu njegovom timskom kolegi Salomu. Prvi podijum posle odlične borbe sa Korsijem je vredan divljenja.



    Da li će Vinjales i Salom moći korektno da funkcinišu kao timske kolege cele sezone? Iskreno, očekujem da će sujeta u nekom momentu proraditi, zavisno od razvoja situacije na tabeli. Međutim, njihov tim, bar za sada, može biti veoma zadovoljan učinkom novajlija.

    Pozamašan je spisak vozača kojima je Herez domaća trka. Konačno se vraćamo u standarnu satnicu i sa nestrpljenjem očekujemo da vidimo ko će obradovati navijače ovog vikenda.

    Last edited by nb_korac; 29-04-14, 11:03.
    sigpic

  • #2
    A dobro Nakagami ima 2 il 3 mijesto koje su mu oduzeli i kad se dodaju ovih 6 poena bio bi koliko toliko na vrhu.Ali iskreno očekivao sam od njega mnogo,mnogo više.Možda sam malo više očekivao od Folgera al dobro,uči se

    Comment


    • #3
      U Moto2 ipak nemamo bolja vremena nego prošle godine, Rabat sporiji od samog sebe. Salom i Vinales razmenili pozicije u odnosu na prethodne treninge, sada je Salom krenuo brže, pun samopouzdanja nakon podijuma, a Vinales obazrivije i sporije, postepeno smanjujući razliku između sebe i kolege, da bi na kraju bili gotovo identični. Zaostaju, da, ali ovo je Moto2 i prvih 10 su u pola sekunde, što je razlika između Aleix Espargara i Pedrose...

      Comment


      • #4
        Folger je bio danas solidan.Ako bude imao dobre kvalifikacije može do podijuma

        Comment


        • #5
          Vraca se Takaaki polako ne znam da li je ove poslednje dve trke lose vozio zbog Katara i diskvilifikacije ili je stvarno imao velikih problema. Nadam se da ce krenuti od pocetka trke ofanzivno i naravno nadam se u prca tri na kvalifikacijama!

          Comment


          • #6
            Originally posted by Boca View Post
            Vraca se Takaaki polako ne znam da li je ove poslednje dve trke lose vozio zbog Katara i diskvilifikacije ili je stvarno imao velikih problema. Nadam se da ce krenuti od pocetka trke ofanzivno i naravno nadam se u prca tri na kvalifikacijama!
            Nazalost, Taka se nije bas proslavio u kvalifikacijama. Mozda ce sutra Salom ponovo do podijuma. Izgubila sam veru u Zarka
            sigpic

            Comment


            • #7
              Od trećeg do osmog mesta razlika je manja od desetinke, tako da svako od njih može do pobede i podijuma...

              Comment


              • #8
                Sigao Takin najveci fan... ja! Sigurno da ga je diskvalifikacija malo poremetila (), ali i imao je problema nakon toga. Ako nesto znamo o Taki, to je da je jedan od najbrzih vozaca, a sada se muci i na treninzima. Na trci u Teksasu imao je problema sa gumama, ali ne kao prosle godine, kad nije mogao da ih sacuva, vec je nesto drugo bilo u pitanju.Izgubio je nekoliko pozicija vec nakon neka 3 kruga. Nije mogao da podigne tempo i borio se da sacuva poziciju. U Argentini mu na zagrevanju otisao motor, menjali ga pre trke...on je pominjao neki limiter, tako da je i tu bilo problema. Danas opet neko njesra na kraju kvalifikacija, ko zna sta ce tu biti... Tesi me to sto su vrlo male razlike izmedju vozaca...On daje sve od sebe, ali mora i tim malo da se uozbilji...

                Comment


                • #9
                  Push Folger Push!!!!!!!!!!!

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Dule Krtola View Post
                    Folger je bio danas solidan.Ako bude imao dobre kvalifikacije može do podijuma

                    Comment


                    • #11
                      Sjajna trka za prvu trojicu. Strašno me nervira Simone Corsi svojim pre-agresivnim stilom vožnje, njega bi trebalo kazniti. On prosto ulazi ljudima ulazi u putanje koji je na granici rizika. Setite se prošle trke kada je uleteo bukvalno u Vinalesa i izbacio ga iz krivine, pa je posle toga u još jednog vozača isto tako uleteo ali ne mogu da se setim u kog beše.
                      Odlični Salom i Vinales, Nakagami bleda senka od prošle god.
                      Rabat je izuzetan vozač. Zamislite ga sledeće sezone u fabričkoj Yamahi u moto gp klasi ?!

                      Comment

                      Working...
                      X