Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto2-Gran Premio Red Bull de la República Argentina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto2-Gran Premio Red Bull de la República Argentina

    Posle petanest godina pauze Argentina će ponovo ugostiti najbrže dvotočkaše na svetu.

    Ovog vikenda voziće se na novoj stazi, a to znači da su sve opcije otvorene.

    “ Autódromo Termas de Río Hondo” je široka i tehnički zahtevna staza. Karakterišu je dva brza pravca, 5 levih i 9 desnih krivina. Izlasci sa pravca su donekle kritični za kočnice jer se ulazi u spore krivine.



    Mislim da neću pogrešiti ako kažem da je pobeda Maverika Vinjalesa na prošloj trci predstavljala rađanje novog “vanzemaljca”, poput Marka Markeza. Naime, Moto2 kategorija je šampionat sa najviše potencijalnih pobednika. Bez obzira na to što je Vinjales aktuelni Moto 3 šampion, prelazak u novi tim i na jači motor je velika promena. Zbog toga se kaže da je prva sezona rezervisana za učenje. E, pa ovaj dečko je izgleda već naučio šta je trebalo. Vinjales će dati sve od sebe kako bi dokazao da pobeda u Teksasu nije bila slučajnost, ali će mnogi želeti da mu pokvare planove.

    Najveći predsezonski favorit, Tito Rabat, je ovogodišnje takmičenje počeo pobedom u Kataru i osvajanjem drugog mesta na prošloj trci. Sigurno mu nije bilo prijatno što mora da gleda u leđa mlađem kolegi i debitantu, ali mora mu se odati priznanje za konstantost. Rabat će biti u maloj prednosti u odnosu na ostale u Argentini jer je, uz Terola, jedini Moto 2 vozač koji je imao priliku da vozi na ovoj stazi, jula 2013.

    Da li će taj prošlogodišnji test pomoći Terolu, koji ove sezone nije zabeležio nijedan poen?

    Njegov nekada ljuti protivnik iz Moto 3 dana, Johan Zarko, će ovog vikenda biti jedini predstavnik Caterham tima jer Herin mora da pauzira zbog preloma ključne kosti.

    Pauza je sigurno dobro došla još jednom Moto 3 šampionu. Sandro Korteze je solidno krenuo ove godine, ali je doživeo nezgodnu povredu, i sada očekujemo da vidimo može li se uhvatiti u koštac sa najboljima.

    Kao što sam već rekla, mnogo je potencijalnih pobednika. Linija cilja je veoma blizu izlaska iz krivine br.14, što znači da možemo očekivati neke ludo hrabre manevre u samom finišu trke!!!

    Last edited by nb_korac; 22-04-14, 15:58.
    sigpic

  • #2
    Novo obaveštenje

    Od Hereza počinje velika kladionica Moto GP 2014 !!!
    Obezbeđene su lepe nagrade koje će biti podeljene najboljima na žurci posle Valensije.
    Ufur za kladionicu će i ove godine biti besplatan.
    Svoje prognoze ćete moći da postavljate do završetka Moto 2 trke.
    Potrebno je da prognozirate redosled prvih 15 u Moto GP trci. Za svaku pogođenu poziciju će se dodeljivati 10 bodova.
    Zbog bolje preglednosti otvorićemo posebnu temu za komentare u vezi kladionice.


    Puno sreće svim učesnicima!!!
    Last edited by nb_korac; 23-04-14, 10:10.
    sigpic

    Comment


    • #3
      zao mi katerhama,kako im je zapocela ova moto2 avantura - ne ponovilo se
      podrska za moju ljubav jtjz

      don't be scared homie
      sigpic

      Comment


      • #4
        Ha, upravo sam čuo da je Aki Ajo prošle godine bio Vinalesov menadžer, kao i Salomov mentor. Salom je otišao iz ekipe i to je to sa Ajom, ali Vinalesu je i dalje menadžer...

        Folger na kraju najbrži, Vinales je celu sesiju bio oko vrha, apropos prethodnog pasusa - Salom je završio kao 29. više od 3s iza Vinalesa... Rabat dosta iza, ali ovo je sesija za učenje, kao što je rečeno...

        Comment


        • #5
          APRILIA RSW250 SEBÁSTIAN PORTO #19 2005.jpg Evo iz moje kolekcije, 24 puta manji motor iz 2005e od vozača koji nam se pridružio samo ovu trku
          Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
          До поновног сусрета, твој Швабо

          mala H2H 2018/19
          suicide
          2019
          velika H2H 2019/20

          Comment


          • #6
            7 pobeda, ima 35 godina sad, prinuđen da se penziniše zbog krize u Argentini i povlačenja njegovih sponzora...

            Folger jako dobar, odlično, nadam se da će ovako nastaviti i u narednim vikendima, Zarco opet pri vrhu, ostali su stari znanci... Vrlo ujednačeno ponovo u Moto2, 21 vozač u jednoj sekundi, Salom i dalje više od sekund posriji od timskog kolege...

            Comment


            • #7
              Vamos Esteve Rabat

              Comment


              • #8
                Folger, Rabat, Vinales i Zarco, to je definitivno četvorka za ovaj vikend... Folger ponovo na vrhu, videćemo da li će moći da prenese sav taj tempo u trku, budimo realni - nije poznat kao neko kome je mentalna snaga glavna vrlina...

                Comment


                • #9
                  sta tek reci za zarka,tek sa njim se nikad ne znaobradovao me luisito,bila bih super zadovoljna da tu negde zavrsi i trku
                  don't be scared homie
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    jao vanja jesi uzivao ovih par minutaej mnogo ti sladak ovaj vinjales,slusam (gledam) ga i pitam se a zasto ono ja njega ne volim
                    don't be scared homie
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      2012. na kraju trke u Estorilu, kada je Cortese pobedio gunđao mu je nakon trke. Cortese je na pravcu pred cilj preleto preko pola staze i maltene zakašio Vinalesa u želji da se osigura da ga Vinales ne pretekne do cilja. Vinales je zbog toga isto morao da skrene i za malo izleteo sa staze. To ti se nije svidelo, verovatno ti je delovalo malo drugačije tad, ali to je otprilike sve čega ja mogu da se setim... Osim ako ti se mazanje Saloma na kraju prošle i ove godine isto ne sviđa...

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Vanja #66 View Post
                        Osim ako ti se mazanje Saloma na kraju prošle i ove godine isto ne sviđa...
                        ko me je terao da pitam
                        don't be scared homie
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          ahaha jel to zarko rekao ono sto mi se uciniloal je lud
                          don't be scared homie
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Nisam ti ja kriv što navijaš za momka koji voli roze boju...

                            Rabat na kraju, pored Zarca, Folgera i Vinalesa. Simeon se pojavio ni od kuda, kao i Salom... Good boys...

                            Comment


                            • #15
                              opusteno samo....


                              ovaj put ne trazim mnogo,samo zavrsi trku
                              don't be scared homie
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X