Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 MotoGP Gran Premio Red Bull de la República Argentina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2014 MotoGP Gran Premio Red Bull de la República Argentina







    Termas de Río Hondo

    MotoGP se vraca u Argentinu nakon 15 godina. Ne mogu da kazem da sam srecan zbog toga, jer izgleda kao da je ova staza izbacila Laguna Seku iz kalendara. Salim se, naravno. Mislim da je dobra stvar sto se motogp vraca na teritoriju Juzne Amerike. Neki od velikih sampiona auto i moto sporta, potekli su bas sa ovog kontinenta. Trenutna situacija daleko je od dobre. Trenutno, u sampionatu imamo samo dva vozaca, ispravite me ako gresim, sa ovog kontinenta, Hernandez i Granado.

    Neki od timova su imali i priliku da testiraju ovde. Nisam siguran da li je podatak tacan, ali Bradl je postavio najbrzi krug 1m44.188s.

    Rosi i Vest su jedini vozaci, koji su ucestvovali na VN Argentine 1999, a koji i danas voze u motogp, kao i de Punije, test vozac suzukija

    Podaci o stazi

    Staza Termas De Rio Hondo udaljena je 1185 km od glavnog grada Argentine i može da primi oko 60.000 gledalaca. Staza je izgrađena 2007. godine, a konacan izgled dobija 2012.


    Duzina: 4.806 m / 2.986 miles
    Sirina: 16m
    Levih krivina: 5
    Desnih krivina: 9
    Najduzi pravac: 1.076 m / 0.669 miles



    Ako zelite da saznate vise o stazi, procitajte i utiske Tita Rabata

    http://motomatters.com/press_release...g_the_aut.html
    Last edited by crni; 22-04-14, 00:01.

  • #2
    Jedva cekam da vidim sta ce Lorenco da uradi. Pritisak je veliki, Markez ima dve pobede i ne sme mu dozvoliti da se popne na vrh podijuma treci put. Ako Markez pobedi i ovu trku, plasim se da ce biti nezaustavljiv do kraja sezone. A od Rosija se ocekuje kao i uvek borba za prva tri mesta, pa cak i pobeda jer kao sto je gore navedeno, ima iskustva na ovoj stazi za razliku od ostalih.

    Comment


    • #3
      Originally posted by shoneVR46 View Post
      Jedva cekam da vidim sta ce Lorenco da uradi. Pritisak je veliki, Markez ima dve pobede i ne sme mu dozvoliti da se popne na vrh podijuma treci put. Ako Markez pobedi i ovu trku, plasim se da ce biti nezaustavljiv do kraja sezone. A od Rosija se ocekuje kao i uvek borba za prva tri mesta, pa cak i pobeda jer kao sto je gore navedeno, ima iskustva na ovoj stazi za razliku od ostalih.
      Drugar staza je izgradjena 2007,a Doktor je zadnji put ucestvovao na VN Argentine 1999,tako da i nema iskustvo ovo je novo za njih sve ,sto dodatno cini vikend ne izvesnijim.Najbolje ce proci onaj ko se najbolje i najbrze prilagodi

      Comment


      • #4
        Iskustva pre 15 godina, na dvotaktnom 250ccm motoru i stazi koja je sasvim drugačije izgledala, jer je u pitanju druga staza.



        Ovo je nova staza za sve, nema previše filozofije...

        Što se nove staze tiče, na papiru bi trebalo da je Yamahina, gomila dugačkih lučnih krivina, mada pored Marqueza...
        Last edited by Vanja #66; 22-04-14, 00:34.

        Comment


        • #5
          meni se cini da je Yamaha na "njihovim" stazama podjednaka sa Hondom odnosno ta prednost u konfiguraciji anulira prednost Hondine masine, dok je na Hondinim stazama sve jasno, dominacija... to je i neka kljucna razlika po meni
          VALENTINO ROSSI #46

          Comment


          • #6
            Po meni to sto je Yamahina staza Markezu ne smeta uopste cini mi se da njemu sve staze odgovaraju i mislim da je glavni favorit ponovo,mada uzdam se u Rosija,ne znam za Lorenca i Pedrosu ali mislim da Doktor u ovom trenutku jedini moze da spreci Markeza da ostvari novu pobedu.

            Comment


            • #7
              Ma ako Jorge nađe adekvatna podešavanja odvaliće malca. Sada je malo veći pritisak na Marquezu i biće sve veći, prošle godine je bio potencijalni šampion, ove godine brani titulu. Videćemo ako ga neko pređe u plasmanu kako će se ponašati. Dani mu uliva dodatno samopouzdanje, jer je nesposoban da mu bude konkurencija, tako da je Marquez siguran na svim poljima. Lorenzo se muči, Rossi polak završava, bljesne po nekad, ali ništa što može da ga ugrozi. Ostali nemaju mašinu da mu priđu, i to je to. Eto došao je trenutak da mi je krivo što Stoner nije na toj Hondi. Malo sutra bi imao toliku prednost Marquez.
              Na ovoj trci dobijamo novog pobednika, mislim da će to biti Lorenzo. Videćemo

              Comment


              • #8
                ma nije problem u nekim finim i finalnim podesavanjima za Q i samu trku,problem je mnogo dublje i seze malo vise u proslost..niti je tu problem Lorenco,niti Rossi..problem je organizacija i gledanje stvari za buducnost od strane Yamahe,a samim tim i neki kvalitetni razvoj tog motora,a sav i ceo problem je nastao onog momenta kada je LJ doneo odluku oko naslednika "prvog"vozaca Yamahe..Rossi odlazi,HL ostaje,uzeo je titulu te 2010,samo iz tog razloga sto je Rossi polomljen bio,2011 dolazi Stoner u Hondi,brise sve kao sa gumicom,2012 opet uzima titulu na osnovu povrede Stonera sa samo 15-ak poena razlike u odnosu na Pedrosu,2013 MM takodje brise kao sa gumicom..i kada procitam kako ta Honda zaista nije dominatna,i u celom sklopu bolji motor nego li Yamaha,mene ospice izbijaju..a jos pritom ako se pogleda ta cinjenica da ima ko da vozi tu Hondu,utisak je jos jaci..a Stoner je umeo da je vozi,MM takodje,Dani je tu pesak,zalutao decko...ja i dalje nikako ne mogu oprostiti VR-u prelazak u Ducati,borbu sa debilnim Preciozijem,gubljenje 2-godisnjeg zlatnog vremena,ponovno vracanje u Yamahu i rad ispocetka..doduse drugo je i vreme doslo,gume,podmetanja,raznorazni Lobi itd..ali i pored toga,i dalje sam uveren da ce covek otici u istoriji sa 10-kom u dzepu,a samim tim i pokazati ko jos uvek kosi,a ko jos uvek treba vodu da nosi..

                edit:

                i sve su to gole cinjenice,sem ove poslednje,koja jos uvek nije,ali ce to postati..

                edit:
                .. najveci protivnik Horheu je njegova glava,skoro pa ista kao i Stonerova,sto ne mogu podneti poraze,sto ne mogu biti dominantni i pobedjivati uvek..to vrstu problema MM nema,i zato ce decko suvereno vladati nakon odlaska VR-a..jos vozi sta vozi,tu vise diskusije nema..i kazes da je Stoner tu??mali bi ga pojeo..
                Last edited by Rossini; 22-04-14, 13:57.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Cal ne vozi, Pirro ga menja. Iako je prvo izgledalo da je prst samo dislociran, ipak je slomljen i trebaće da se zaleči kako treba.

                  Rossini, mislim da malo površno gledaš na odnos Yamahe i Honde. Pisao sam nešto prošle godine, meni se Hondin kocept trkačkog motora čini kao bolji, ali Yamaha radi onako kako je zamišljena da radi. Uostalom, Lorenzo nije tako daleko bio prošle godine, niti je neko ko će redovno izvlačiti sve iz motora u trkama. Početak 2012. za njega je bio sjajan. Da, Honda je imala problem sa prednjom gumom, ali kad su to sredili Lorenzo se već prebacio u kontrolu poena i počeo da vozi ziheraški. I tad su njegovi zaostaci za Danijem bili relativno mali. Da Stoner nije pao, ne bi ni Lorenzo prešao u ziher mod, te bi se malo više i trudio. Sad kad je poboljašana stabilnost na kočenju, sve to ide malo bolje. Problem sa gumama za 2014. je njih najviše pogodio jer je nepotrebno ojačan taj bočni zid koji oni dosta više eksploatišu od Honde...

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Rossini View Post
                    .. najveci protivnik Horheu je njegova glava,skoro pa ista kao i Stonerova,sto ne mogu podneti poraze,sto ne mogu biti dominantni i pobedjivati uvek..to vrstu problema MM nema,i zato ce decko suvereno vladati nakon odlaska VR-a..jos vozi sta vozi,tu vise diskusije nema..i kazes da je Stoner tu??mali bi ga pojeo..
                    Znas kad bi ga pojeo mali? Nikad..

                    Comment


                    • #11
                      Stonera? Samleo bi ga u dve krivine prvom prilikom, kao što je to Rossi radio, i nakezio bi mu se u facu posle trke sa sve kurtoazno pruženom rukom... Nešto kao ovo...



                      A ni reakcija ne bi bila drugačija...

                      Comment


                      • #12
                        ove slicice me uvek oraspoloze
                        don't be scared homie
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Vanja #66 View Post
                          Stonera? Samleo bi ga u dve krivine prvom prilikom, kao što je to Rossi radio, i nakezio bi mu se u facu posle trke sa sve kurtoazno pruženom rukom... Nešto kao ovo...



                          A ni reakcija ne bi bila drugačija...


                          Mozda u Kataru u prve dve krivine,dok se Stoner malo ne zagreje...
                          Last edited by Gargamel; 22-04-14, 21:28.

                          Comment


                          • #14
                            Mislim da je suvisno govoriti o tome ko bi bio bolji Stoner ili Markez obojica su sjajni vozaci(svetski sampioni).
                            A mislim da nema potreba da se vodi rasprava oko toga jer Kejsi vise nije deo Motogp karavana,nazalost
                            Nas ceka Argentina, uvek sam uzbudjen kad idemo na neku novu stazu posto tada mogu da se dogode neka iznenadjenja

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Gargamel View Post
                              Mozda u Kataru u prve dve krivine,dok se Stoner malo ne zagreje...
                              Svugde sem na Phillip Island-u. Christian Gabbarini, koji je sa Stonerom od 2007. i potom je prešao u Hondu sa njim, naravno, radio je sa Marquezom prošle godine i bio je pored Santi Hernandeza (onog tamnoputog čupavca koji sedi pored Marqueza, koji je radio sa Crivilleom i Rossijem kao tehničar vešanja ranije u Hondi) njegov šef ekipe. Posle drugog ili trećeg testa je rekao da Marc ima maltene isti osećaj u ruci kao Stoner, da koristi jako malo pomoć elektronike - kao Stoner - i da već tada nije puno zaostajao za njim. Obzirom na titulu kao rookie i daleko veće umeće u duelima, ovo se svodi na sabiranje 2+2...

                              Gabbarini sad radi sa još jednim inženjerom iz Marquezove bande na RCV1000R i ako je verovati nekim izvorima, posebno se fokusira na Reddinga. Sviđa mi se kuda to ide...

                              cavu, mislim da ćeš ubrzo shvatiti da su ŠBBKBB diskusije one najslađe...

                              Comment

                              Working...
                              X