PDA

Pogledati punu verziju : 03: 2014 FORMULA 1 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX

MarkedOne8
22.03.2014, 12:30
__________________________________________________ __________________________________________________ __________
Raspored događanja:

Petak, 4. April 2014.
Prvi slobodni trening: 13:00 - 15:30
Drugi slobodni trening: 17:00 - 18:30

Subota, 5. April 2014.
Treći slobodni trening: 14:00 - 15:00
Kvalifikacije: 17:00

Nedelja, 6. April 2014.
Trka: 17:00
__________________________________________________ __________________________________________________ __________
Podaci o stazi:

Datum: 6. April 2014
Ime staze: Bahrain International Circuit
Prvo održavanje:2004
Broj krugova: 57
Dužina staze: 5.412 km
Dužina trke: 308.238 km
Rekord kruga: 1:31.447 - P De la Rosa (2005)
Izbor guma: Medium primarne, Soft opcione

Dule Krtola
03.04.2014, 12:02
I ovog vikenda počinje Gp2 serija i baš me interesuje razlika u vremenima.Prošle sezone,razlika je bila 7-8 sekundi.Ove očekujem da razlika bude ispod 4-5 sekundi.

ELEM
Očekujem isti rasplet kao i prošlog vikenda samo što očekujem Vettela na pol poziciji i Ferrari na podijumu ::) .

I da ako padne ta kiša u neđelju,konačno.. ::)

MarkedOne8
03.04.2014, 13:45
Makar u Bahreinu ne može da padne kiša.

Dule Krtola
03.04.2014, 13:49
Ovih dana je padala kiša(i sinoć) a takom vikenda bila oluja,tako da sve je moguće :)

EDIT:
http://www.zaslike.com/files/ksn8nai5fvtzihu3a3j0.jpg (http://www.zaslike.com/)
http://www.zaslike.com/files/dx22ofy4blt2ovjg19p5.jpg (http://www.zaslike.com/)
http://www.zaslike.com/files/l7lmug93q3658uy79.jpg (http://www.zaslike.com/)

Alan
03.04.2014, 14:27
http://www.autosport.com/news/report.php/id/113249

MarkedOne8
03.04.2014, 17:46
Znači, ide se na to da se fabrički timovi izjednače milom ili silom. Pa, dobro... možda i urade nešto pametno.

Vanja #66
03.04.2014, 19:12
I Red Bull pokreće all-out kampanju protiv ograničenja protoka... Do kraja godine videćemo V8 nazad.

Ako ništa drugo, Montezemolo je ovo odavno govorio, tako da se ne može reći da se žali samo jer (opet) gube... Inače, po očekivanju, Ferrari sprema poveće dodatke i prepravke za Kinu. Moraju da učine Barsu 2012. ako imaju želju da se bore za titulu...

MarkedOne8
03.04.2014, 22:26
I Red Bull pokreće all-out kampanju protiv ograničenja protoka... Do kraja godine videćemo V8 nazad.

:ha: :ha: :ha:

Ako ništa drugo, Montezemolo je ovo odavno govorio, tako da se ne može reći da se žali samo jer (opet) gube... Inače, po očekivanju, Ferrari sprema poveće dodatke i prepravke za Kinu. Moraju da učine Barsu 2012. ako imaju želju da se bore za titulu...

Vala, trude se kao konji sudeći prema informacijama. Iskočila mi je informacija da su Raikkonenu spremili novo prednje vešanje i novo upravljačko rame. Lik zahteva kao u svojoj kući i oni rade. Ne može se reći da se ne trude.

MarkedOne8
04.04.2014, 13:31
Do sada što sam u ovoj sezoni video, uz ona vizuelna upoređivanja putanja, mogu da kažem da je Ferrari makar malo brži i stabilniji od ostalih u krivinama. Aerodinamika je zaista odlična, a još uvek nemaju monkey seat.

Vanja #66
04.04.2014, 13:38
http://i61.tinypic.com/2rng5yb.jpg

FP1 prošla uobičajeno, malo krugova se vozilo, dosta spora vremena, sledeća sesija će biti večernja i voziće se kad i trka, tako da će možda biti malo reprezentativnija. Frijns i Van der Garde su dobili priliku da malo voze, Frijns je toliko brži od Ericssona, a tek Bianchi od Chiltona...

Nikoletina
04.04.2014, 13:50
Fabian Nasr :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm: :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm: sunce mu tvoje Pavle jesil ti normalan???

Vanja #66
04.04.2014, 16:50
Lewis 0.2s sporiji od Kimija u FP2 prošle godine, 0.6s brži nego on sam prošle godine u FP2... Da, bilo je testova zimus, ali su i gume tvrđe nego lani, pitanje je da li hladnija staza više odgovara od toplije, tako da u brzinu ovih bolida više ne treba sumnjati. Svaka čast svim ljudima u 3 vodeća tima... :hat:

Druga opaska - Mercedes definitivno bolje koristi meke pneumatike od ostalih, skinuli su po 2s u odnosu na Medium gume, Ferrari je skinuo 1.5s, Red Bull 1.3, ostali nešto slično...

misic23
04.04.2014, 17:04
Fabian Nasr :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm: :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm: sunce mu tvoje Pavle jesil ti normalan???

Poceo sam da sumnjam u sebe da ne cujem dobro al kad je drugi put ponovio bilo je valjanje od smeha

Vanja #66
04.04.2014, 17:41
http://i58.tinypic.com/vnjhms.jpg

Ništa posebno se u međuvremenu nije dogodilo, zanimljivo je videti pravilnu raspodelu po timovima na dnu liste, ne bi me cudilo da Marrusia uspe da preskoči makar jedan Lotus u kvalifikacijama...

Telecaster
05.04.2014, 01:35
Sta je Kimiju? Jel setapuje nesto?:rleys:

Nisam pratio medjusezonu, ali mnogo su im lepse njuske:z:

MarkedOne8
05.04.2014, 13:05
Ima li neko neki stream?

Mr. Wolf
05.04.2014, 13:06
Vidi ovde

http://www.drakulastream.eu/motor-sports-live-streaming-video.html

Vanja #66
05.04.2014, 13:39
Williams je morao da čeka drugi deo treninga da izađe iz garaže, uplašeni su za pouzdanost, motori im se pregrevaju, a nisu menjali jedinice. Trea obratiti pažnju na to, mada šanse su da im to neće uticati na trku.

Reanultovi klijenti su izgleda dobili nove pogonske jedinice preko noći, Renault je izmenio par stvari kako bi poboljšao pouzdanost - da, to naravno nema nikakav uticaj na performanse... :wink:

Vanja #66
05.04.2014, 14:06
http://i61.tinypic.com/28wj6gh.jpg

Ok, ipak je večernji termin juče dosta pomogao, svi su dosta sporiji danas, iako se na FP3 nadoknadi i po sekund...

Perez i Bottas odvezli dosta jake krugove, moguće da je Checo imao malo manje goriva. Vettel napravio malu grešku koja ga je koštala vožnje na mekšim gumama. Bianchi brži od Maldonada, mirisalo je da to može da se desi uskoro...

miloolja
05.04.2014, 16:43
Uf, dobro je, q2 kroz iglene uši. :D

Vanja #66
05.04.2014, 16:45
Imao je lični najbolji prvi sektor u krugu, ali su videli da ljudi ne idu puno brže, pa je odustao, nema potrebe da se akaju gume... Moglo se i bolje, don't worry... :wink:

bice
05.04.2014, 16:46
Cao Fetel :bye:
Prodje Kimi nekako :D

miloolja
05.04.2014, 16:46
Ma sve je to ok, ali nije morao baš 10. ajd 9. ... Fetel umal' :dr:

bice
05.04.2014, 16:48
Ma Hamilton i Rozberg sada uzimaju pol poziciju zna se,iako bih voleo da Kimi iznenadi sve i udje bar u 3 :biggrin:

MareLFC
05.04.2014, 17:03
Crni Ferari...

Ricma
05.04.2014, 17:11
Sreca po Kimija, pa Rikardo ima kaznu +10.Peto mesto u ovom trenutku zvuci prihvatljivo(bez obzira sto su Botas i Perez ispred), dok je Alonso razocarao.Da vidimo Kimija kako ce ovo da iskoristi, jer je u prethodne dve kvalifikacije Alonso zavrsio ispred njega.Jasno je ko dan da do Spanije Ferari nece moci da konkurise Mercedesu.

Vanja #66
05.04.2014, 17:12
Crni Ferari...

Crni Alonso, mogao je glat do treće pozicije sad... Šteta što nije prikazan njegov krug, garant je negde opako zabrljao... Posle mu đavo kriv kad ga neko opali od pozadi na startu trke...

http://i60.tinypic.com/2vltvg5.jpg

Rosberg umanjuje slavlje Britanaca i njihovu želju da Hamilton ostvari novi nacionalni rekord u broju pol-pozicija... Ni jedan od njih dvojice nije dobro počeo drugi brzi krug, tako da su prva vremena rešila stvar... Ricciardo ponovo najbrži od ostalih, no svejedno će krenuti iza Vettela zbog +10 kazne... Hulk je imao nekih problema u svom krugu u Q2 i generalno tokom vikenda, Kobayashi i Bianchi su sve bliži Sauberu i Lotusu...

Sreca po Kimija, pa Rikardo ima kaznu +10.Peto mesto u ovom trenutku zvuci prihvatljivo(bez obzira sto su Botas i Perez ispred), dok je Alonso razocarao.Da vidimo Kimija kako ce ovo da iskoristi, jer je u prethodne dve kvalifikacije Alonso zavrsio ispred njega.Jasno je ko dan da do Spanije Ferari nece moci da konkurise Mercedesu.

Pauza do Kine je 3 nedelje, tad donose dosta novih stvari, rekoh već - moraju da odrade Barsu 2012. na toj trci (tj. sav rad pre te trke) da bi imali makar teoretsku šansu da se bore za titulu...

Ricma
05.04.2014, 17:29
Prepravio bih te samo oko jedne stvari, a to je da je pauza 2 nedelje dok je izmedju Kine i Barselone 3.Poslednjih par sezona meni govori da tek kada pocnu evropske trke mogu da ocekujem bolji Ferari.Ti si daleko upuceniji od mene sta se desava u Ferariju, tako da cu poceti da se nadam da vec od Kine mogu da ugroze Mercedes.

Vanja #66
05.04.2014, 18:01
Shee-it, šta sam ja onda gledao... :cf:

Za Kinu su najavljene nove stvari, tako da se nadam da će još nešto doći i u Barsu, sve sam mislio da su pauze obrnute...

Alan
05.04.2014, 19:22
Lepo je biti najuspesni Britanac u broju polpozicija, to ce biti za 1-2 naredne trke, ja racunam kad ce Hamilton ozbiljno da pristigne Vetela.
Sumi je svoju 33 polpoziciju postigao u Maleziji 2001 godine u svojoj 10 godini u F1, tako da ima vremena.

Mikinen
05.04.2014, 20:12
Mercedes nastavlja sa dominacijom , Hamilton je u zadnjem pokusaju cini mi se pregoreo od zelje da uzme pol pa je vec u prvoj krivini pogresio , steta , Bottas i Peres su jako lepo iznenadjenje , lepo je videti i Kimija u prvih 5 nadam se da ce uspeti da napravi dobar rezultat na trci , Ricciardo kad je neko baksuz onda je baksuz i to ti je , meklaren ok , od Alonsa sam ocekivao bar plasman u prvih 5 , pogotovo sto nije bilo Red Bullova , Vettel i Hulk su takodje razocarali , Lotusi malo bolji nego pre ali i dalje lose . Sutra ocekujem da mercedesi odmagle napred tesko da ce Bottas i Peres moci da ih ugroze i mercedesi bi mogli da ostvare jos jednu ubedljivu pobedu ako ne bude kvarova , nadam se da ce Lewis uz dobar start odmah pritisnuti Rosberga samo da ne bude Turska 2010 , Raikkonen bi uz dobru trku mogao da mazne podijum , mislim da ce najzanimljivje biti pratiti kako se Alonso i RB vozaci probijaju kroz guzvu i bice zanimljivo pratiti kako ce Bottas i Peres zavrsiti , sve u svemu nadam se odlicnoj trci

MarkedOne8
05.04.2014, 20:26
Na prvih 6 pozicija 4 Mercedesova motora. Nerfovaće taj motor FIA pre ili kasnije. Greota šta su uradili konkurenciji u razvoju motora. Zaista ne znam kako su to izveli. Joj crni Štutgart, što takav motor niste pravili početkom prošle decenije?!!!

Vanja #66
05.04.2014, 21:14
Alonso je prijavio pad snage u Q3, problem je što je bolid bio na pregledu kod FIA pre intervjua tako da ništa nije rečeno o mogućem uzroku toga. Sutra će pre trke verovatno biti više informacija o tome... Malo mi je čudno bilo što je i prvi krug bio jako spor, mislio sam da je izašao samo da ima zabeleženo vreme (pošto je to bio trend tokom 2012. i 2013.), tako da ovo ima neke logike.

Mercedes je odvojio turbinu i kompresor na svom motoru, kompresor je prebačen napred putem vratila koje se proteže duž motora, samim tim turbina ne zagreva vazduh koji se usisava, koji sada može da prođe kroz kraći interkuler, tako sam interkuler može da bude manji, pritom je turbolag koji se javlja takođe kraći jer kompresovani vazduh prelazi kraći put. Manja težina, minimum ista snaga, manji hladnjaci i manji otpor vazduha, tesnije pakovanje u zadnjem delu jer je kompresor sad napred, centralizovanija masa, lista prednosti ide i ide... Pritom su definitivno odradili dobar posao što se tiče elektromotora i ERS-a, tu sve radi kao podmazano i rezlutat je jasan. Zbog svega ovoga mislim da je ova sezona rešena (teško da će tako opsežne promene motora i unutrašnjeg pakovanja dobiti FIA-ino odobrenje kod drugih timova), ali hajde da vidimo... Nije da nisam očekivao ovako nešto, dosta su dugo skupljali ekipu koja će napraviti bolid i ekipu koja će ga pravilno iskoristiti...

Sa lične strane, mogu da kažem da je Ferrari bolji (što si tiče samih performansi) nego što sam mislio, ali Mercedes je daleko iznad bilo koga drugog trenutno...

MarkedOne8
05.04.2014, 23:02
Što se tiče samih šasija, mislim da je raspored ovakav: Ferrari, Red Bull, Mercedes, McLaren. Ferrari ima odličnu aerodinamiku, Red Bull klasično jak u aerodinamici, al' mislim da Ferrari malo prednjači zbog mehanike ili je to do vozača ::)

Nadam se da Mercedes neće dugo dominirati. Ne kažem da moraju da nemaju najbolji agregat, ali makar da ne dominiraju.

U spoileru ću da ostavim opet link u kome su napisana pravila šta će biti zabranjeno za redizajniranje tokom narednih godina kod agregata:
http://www.f1fanatic.co.uk/2013/09/16/fia-to-guard-against-extreme-engines-in-2014/

2015 Upper/lower crankcase: Cylinder bore spacing, deck height, bank stagger.
Crankshaft: Crank throw, main bearing journal diameter, rod bearing journal diameter.
Air valve system: Including compressor, air pressure regulation devices.
2016 Upper/lower crankcase: All dimensions including cylinder bore position relative to legality volume, water core.
Valve drive – camshafts: From camshaft lobe to gear train. Geometry except lift profile. Includes damping systems linked to camshaft. Exhaust and Inlet.
Valve drive: Position and geometry. Gear train down to crankshaft gear included, and dampers.
Covers: Covers closing the areas in contact with engine oil cam covers, cam-timing covers.
Ancilliaries drive: From ancillary to power source. Includes position of the ancillaries as far as drive is concerned.
2018 Valves axis position: Includes angle but excludes axial displacement.
Valves drive: From valve to camshaft lobe. Position and geometry. Exhaust and inlet. Includes valve return function inside the head.
Crankshaft: Except crank throw, main bearing journal diameter, rod bearing journal diameter. Includes crankshaft bearings.
Oil pressure pumps: Including filter but excluding internal if no impact on body.
Oil scavenge systems: Any scavenging system.
2019 Cylinder head: Except modifications linked to subsequent modifications.
Combustion: All parts of parts defining combustion including ports, piston crown, combustion chamber, valves geometry, timing, lift, injector nozzle, coils, spark plug but excluding valves position.
Con rods: Including small and big end bearings.
Pistons: Including bearings and pin. Excluding crown.
Oil recuperation: Oil/air separator, oil tank, catch tank.
Engine water pumps: Include power unit mounted water pipes.
Injection systems: Power unit-mounted fuel system components e.g. high pressure fuel hose, fuel rail, fuel injectors, accumulators but excluding injector nozzle.
Inlet system: Plenum and associated actuators. Excluding pressure charging, trumpets and throttle associated parts and actuators. Trumpets and associated parts and actuators. Throttles and associated parts and actuators.
Pressure charging: From compressor inlet to compressor outlet. From turbine inlet to turbine outlet. External actuators linked to pressure charging.
Ignition system: Ignition coils, driver box.
Lubrication: All parts in which circulates oil under pressure (oil pump gears, channels, piping, jets) and not mentioned elsewhere in the table.
Friction coatings
Sliding or rotating seals
Complete Motor Generator Units for Heat and Kinetic energy – all internals including bearings, casing, etc…, their position, transmission and power electronics.
Energy Store: Cells.
Energy Recovery System – Cooling/lubrication: Including energy store jackets, pipes, pumps, actuators.

Do tada, Mercedes je na tronu. Ne znaš da li da žališ ili da se raduješ što Marussia ili Caterham ne koriste upravo njihove motore.
Raikkonen je u svemu tome vrlo optimističan uz reči da je ove sezone količina napretka iz trke u trku ogromna. Što i jeste tačno. E sad, uz sve to upravo ON govori da Ferrari sprema poveća unapređenja. Vrlo brzo su odreagovali na njegove zahteve za posebnim podešavanjem volana. Ispada da je James Allison potreban i u odeljenju za razvoj agregata. Ova sezona je daleko od gotove. FIA će igrati OGROMNU ulogu. Sve su pokvarili prokletim zamrzavanjem razvoja agregata u toku sezone. Rekao sam već... Renault, Ferrari i Mercedes su kompanije koje IMAJU novac za razvoj. Inače, to im je i smisao - razvijanje agregata i komercijalnih šasija. Oni ako novac ne potroše na F1 potrošiće ga u komercijalnom segmentu. To je neizbežno. Trebali bi da dozvole izmene na agregatima i tokom samih sezona, ali uz pravilo da ne smeju da menjaju cenu agregata.

Vanja #66
06.04.2014, 07:36
Ferrari uopšte nema tako jaku aerodinamiku, Red Bull je opet na tronu, Mercedes je vrlo malo iza njih, pa tek onda Ferrari. Usporili su malo taj razvoj kako bi skoncentrisali na ono što je sad najbitnije - pogon. Bolid je vrlo nervozan, obojica moraju da ga konstantno koriguju, dok Mercedes, Williams, pa i Red Bull u jednoj meri (jer to važi i od pogona i toga kako dostavlja snagu) nemaju tih problema...

MarkedOne8
06.04.2014, 09:18
Koliko ceniš u desetinkama da zaostaju kada su u pitanju performanse koje ne zavise ili vrlo malo zavise od agregata? Dakle, mislim na samu šasiju?

Vanja #66
06.04.2014, 10:11
To je jako teško proceniti, hajde ovako nešto - Hamilton bi u Ferrarijevoj šasiji sa Mečkinim motorom bio minimum četvrt sekunde sporiji od sebe samog u Mercedesu... Sasvim proizvoljna brojka, otprilike onoliko koliko je Ferrarri zaostajao za Red Bullom početkom 2013. Njihovo prednje krilo je nivo ispod Red Bulla i Mercedesa, kao i zadnji deo, potpuna stagnacija od testiranja zarad razvoja bitnijih stavki, dok je Red Bull ipak radio na nekakvom razvoju aerodinamike, što se za Mercedes podrazumeva...

Nikoletina
06.04.2014, 11:51
Informacija za sve TotalTV korisnike na kanalu 235(Rai 1) večeras ima direktan prenos trke F1, sa početkom u 16.30h

Nikoletina
06.04.2014, 13:15
Ja stvarno neznam šta ljudi imaju protiv zvuka novih motora, meni je zvuk sasvim OK

raven2005
06.04.2014, 13:28
Informacija za sve TotalTV korisnike na kanalu 235(Rai 1) večeras ima direktan prenos trke F1, sa početkom u 16.30h

A za one koji imaju Sport Klub 1 u 17h je pocetak trke :)

MarkedOne8
06.04.2014, 13:34
A za one koji imaju Sport Klub 1 u 17h je pocetak trke :)

Ne, nema šanse da gledam na SK...

Nikoletina
06.04.2014, 14:40
Tako je Marked, ljepše mi je slušat talijane nego naše "komentatore" :facepalm::facepalm::facepalm:

bice
06.04.2014, 14:51
Ja cu slusati SK naravno,i da su najgori boli me uvo,uvek cu pre slusati nase komentatore nego neke strance da mi trube na stranom jeziku.
Samo napred Srdjane i Pavle :f1:

Vanja #66
06.04.2014, 15:21
Da li je moguće da nas nekoliko ovde nemamo o čemu pametnijem da pričamo pred jubilarnu devetstotu (da, već ih je bilo 900) trku Formule 1 od komentatora Sport Kluba?

MarkedOne8
06.04.2014, 15:29
Da li je moguće da nas nekoliko ovde nemamo o čemu pametnijem da pričamo pred jubilarnu devetstotu (da, već ih je bilo 900) trku Formule 1 od komentatora Sport Kluba?

Ta 900. neće biti ništa drugačije od 898. i 899. :(

Vanja #66
06.04.2014, 15:29
Pa što ih gledamo onda ako znamo kako će se završiti?

MarkedOne8
06.04.2014, 15:37
Pa što ih gledamo onda ako znamo kako će se završiti?

Zato što je sve moguće da se desi. :)

Vanja #66
06.04.2014, 15:40
And don't you forget that...

Ako ima nekog za chat...

http://www.chatzy.com/78502132850814

miloolja
06.04.2014, 16:26
Kimi saying his left front tyre is degrading quite badly

Nikoletina
06.04.2014, 17:47
Veoma dobra trka, Mercedes očekivano 1-2, Force India sjajna, Red Bull dobar , a Ferrari očajan-mislim da će im magija trebati ako žele da se bore za titule

Telecaster
06.04.2014, 18:00
Kakvi kreteni na SK! 'ebo ih vise fudbal, a posebno 'ebo ih vise tenis!

MareLFC
06.04.2014, 18:02
Ferrari :wall: :mad:

Vanja #66
06.04.2014, 18:03
http://i62.tinypic.com/t9w2gk.jpg

Velika pobeda za Lewisa, veliki podijum za Checa, (veliki?) poraz za Rosberga, morao je do pobede sa bržim gumama na kraju trke... Red Bull je na kraju iskoristio žute gume koje su ima ostale od juče, jako dobro ih je iskoristio... Williams slabiji nego što su morali, ali šta onda tek reći za McLaren? Vrlo nesrećna trka za Buttona, jubilarna 250-ta, a mogao je do 5-6. pozicije... Ferrari se izgubio što na pravcima, što sa promenom guma, Alonso je bio 6. u tom trenutku, jedina će mu satisfakcija današnjeg dana biti što je pobedio Kimija iako je krenuo iza njega. Nekom magijom je 4. u šampionatu, ali ako crveni ne srede stvari kako se nadaju, teško da će i u prvih 5 biti na kraju...

Izuzetna trka, dobri potezi su sevali sa svih strana, DRS nije igrao tako veliku ulogu, iako je glavni pravac vrlo dugačak... O potezu Maldonada i sudijskoj kazni neću trošiti reči, sramota za F1...

MarkedOne8
06.04.2014, 18:25
https://pbs.twimg.com/media/BkjZmc_CEAA1oSu.png:large

Jadan li je lik... svetski šampion ovako slavi 9. mesto... Sve je rečeno.

Vanja #66
06.04.2014, 18:25
Trka 3/19:

1 - Mercedes - 75
2 - Force India - 33
3 - Red Bull - 27
4 - McLaren - 26
4 - Ferrari - 26
6 - Williams - 22
7 - Toro Rosso - 5

Umal' da zaboravim... Force India the best of the rest, Red Bull skočio, McLaren i Ferrari pali... Samo 3 trke smo imali i situacija je već dosta blizu onoj koja deluje na oko...

Jadan li je lik... svetski šampion ovako slavi 9. mesto... Sve je rečeno.

Kacigu mu na avataru nosiš, tišina... :p

Telecaster
06.04.2014, 18:28
Ala Ric samara Fetl-a:ha:

MarkedOne8
06.04.2014, 18:35
Kacigu mu na avataru nosiš, tišina... :p

Ništa od onog mog sna, one moje želje, da se vozi za tim kao što bi trebalo...

raven2005
06.04.2014, 18:56
F1 Forum je opet bio spomenut u prenosu :) Ovaj Maldonado je lud, neizlazi se tako iz boksa cccc, a kazna glupost lepo se vidi da ide pravo a Gutierez je jos lepo sire otisao... Jedna od boljih trka, borba Hamiltona i Rosberga, to je prva trkanje sa istim bolidom mada mi je Hamilton bio malo bezobrazan u odbrani ali bez toga se ne postaje prvak. Rosberg nije trebao odustati, imao je brze gume. Checo-u svaka cast. Ritjardo :) pokazuje zube, Fetel ne deluje tako dominantno. Ferari ide sve vise dole, kad ih jedna ForceIndia ih tako lako prelazi nema sta da se prica. A Williams ide na sakupljanje bodova, Bottas nema taj killer instikt, a Massa vozi ko baba, dobro izgleda da kad Redbull nije zavistan od potrosnje vidi se da moze da bude malo brzi a aerodinamiku vec i imaju. Pravo je uzivanje gledati kako Redbull klizi kroz krivine.

Ser Deni ®
06.04.2014, 18:56
Nema ništa od ove sezone... Daj bre nema ko nije obišao danas Ferrari... Da je Magnusen bio još u trci i Baton, Ferrari bi ostao bez bodova.

Ako mogu nešto da im srede za brzinu, ubrzanje bilo šta bilo bi dobro, ali mislim da je ovo već kraj...

Vozači sigurno nisu krivi, ej bre dva najjača vozača imaju i ništa oni useru mašinu, oni su uz Mercedes trebali biti najbolji, a ako neko zna da pravi turbo motore to je Ferrari.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Ricma
06.04.2014, 18:58
Jedna od najboljih trka koje sam gledao u skorije vreme, taman za jubilej.Gomila timskih duela, na nasu zalost slab Ferari kojeg su Vilijams, RB i Fors Indija vise puta obisli i sa te strane sam razocaran.Jos vise time sto je Kimi zavrsio iza Alonsa i sto ako se Ferari uopste umesa u borbu za sampionat, znace se ko ce biti prvi vozac za ovu sezonu.Maldonado jos jednom opravdao svoju reputaciju.Mislio sam da ce Rozberg da pretekne Hamiltona zbog meksih guma, ako se u sledecoj trci Mercedes zauzme ponovo dva mesta tesko da cemo svi moci da uzivamo u dominaciji jednog tima, ali eto barem ih je sada dvojica.Perezu puno pomoglo to sto je Hulkenberg drzao koliko je mogao iza sebe Rikarda.Rikardo konacno zablistao i dva puta pretekao Fetela od cega me je naravno drugo preticanje vise odusevilo jer kod prvog Fetelu nije radio DRS.Velike pohvale za Mercedes sto nije bilo timskih naredbi.

Jeziva slika

http://www.f1-serbia.com/images/stories/Vesti_2014/april/241159.jpg

Edit:Maldonado dobio tri kaznena boda i startovace u Kini pet mesta nize u odnosu na kvalifikacije.

Mikinen
06.04.2014, 18:59
Fenomenalna trka , mogu slobodno reci da nijedan krug nije bio dosadan jer je stalno bilo nekih borbi i na ovoj trci smo svasta videli , moracu jos jednom pogledati trku da pohvatam sve detalje

Mercedesi se izivljavaju nad konkurenciju , ovo je jos ubedljivije nego RB prethodnih godina , jer oba mercedesova vozaca su u vrhu , dok je za RB samo Vettel , Webber je bio preveliki baksuz pa nekad je imao dobu trku a nekad ne . Hamilton je za nijansu presao Rosberga na startu i u prvom stintu su sve vreme bili jedan uz drugog , drugi stint zatisje pred buru i onda posle SC je bilo za ocekivati da Rosberg iskoristi situaciju to sto je na brzim gumama ali Ham se odlicno branio i to je ta razlika koja razdvaja Hamiltona i Rosberga i razlog sto je Hamilton odneo pobedu i pretpostavljam da su Rosbergu gume pocele da popustaju jer se zute brze trose , pa zato nije ni bilo borbe zadnjih 3 ili 4 kruga

Force Indie fantasticne , lepe bodove su uzeli , svaka cast i Peresu i Hulkenbergu , jedino ono plakanje Hulkenberga kad ga je Peres obisao nije bas bilo najlepse za cuti , Peresova obilazenja u petoj i sestoj krivini su bila maestralna , svaka cast

Red Bull kako je poceo odlicno je zavrsio , na startu nisu napredovali kao sto se mozda ocekivalo , Vettel na drugacijoj strategiji , pa onda problemi sa DRS-om , Ricciardo je mogao biti i bolji na pocetku s obzirom da je koristio zute gume , dosta dugo se mucio sa Magnussenom , sokirao sam se kad su Vettelu porucili da se skloni Ricciardo a Vettel istog momenta to uradio . Da nije bilo SC pitanje je gde bi zavrsili ovako je ispalo super po njih , iskreno ocekivao sam posle SC da Vettel prodje do treceg mesta ali eto na kraju se zalio da mu falilo brzine na pravcu , na kraju ga je Ricciardo fenomenalno obisao.

Ferrari katastrofa , osim Alonsovog odlicnog starta nista se dobro nije desilo za njih na ovoj trci , pored njih je prolazio ko je stigao , izgleda da je Raikkonen opet imao problema sa Magnussenom u prvom krugu , na kraju Alonso je opet dobio Raikkonena i to na cisto trkanje i porsto ne mogu da verujem da je Fernando to proslavio kao da je pobedio, ali slaba je to uteha za Ferrari kad zaostaju za konkurencijom zestoko

Williamsi su celu trku bili fantasticni i bili su kandidati za podijum ali SC ih je zeznuo a i oni sami , na kraju su zavrsili ispred dva Ferrarija , nikad nisam video bolji start Masse , svaka mu cast , priznajem da me je i Bottas iznenadio , dosta dugo se drzao u vrhu , samo mi nije sasvim jasna ona situacija kada je obisao Ricciarda i onda otisao van staze na prvoj krivini , da li je Kimi stvarno jako ukocio ili nesto drugo ne znam

Meklareni veliki gubitnici na ovoj trci , steta sto je Button ovako morao da obelezi svoju 250 trku , steta i za Magnussena

Maldonada pod hitno ostro kazniti , taj ce jednom ubiti nekoga , ono je bio jeziv udes i sreca je sto je Guttierez nepovredjen

Iskreno se nadam da ce biti jos ovakvih trka sa jos ovakvih odlicnih i uzbudljivih borbi

Ser Deni ®
06.04.2014, 19:23
I još nešto... Jeste li skontali koliko su duže mogli da ostanu na žutim gumama u odnosu na koliko bi trebale da traju...? Mislim skoro da i nije bilo razlike izmedju belih i žutih u trajanju, a žute su davale sve bolje...

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Mikinen
06.04.2014, 19:30
Maldonado dobio kaznu od tri boda i pet mesta unazad za sledecu trku , jako blaga kazna a Montezemolo ja navodno napustio stazu sredinom trke i Italijanskim novinarima rekao ,,Gledanje ovog Ferrarija na pravcima je uzas " vrlo zanimljiv komentar

misic23
06.04.2014, 19:59
Odlicna utrka,maldonado za ludnicu ,a ferrari da namontira rotaciju i bice dobar safty car:biggrin:

Dule Krtola
06.04.2014, 20:34
Evo ko nije gledao

https://31.media.tumblr.com/69006ae142bef18de4164e50af38d261/tumblr_n3mcp2eOHf1sncaa3o1_400.gif
https://31.media.tumblr.com/b1fa69ee5a6561198d1c67c690e55ab1/tumblr_n3mc1kPPEV1qedb29o1_500.gif

EDIT:

http://www.zaslike.com/files/u26tfuc1ny6s0tcyzgwf.png (http://www.zaslike.com/)

MarkedOne8
06.04.2014, 20:53
Kompletna kretenčina!

Alan
06.04.2014, 21:18
Ako su vec uveli duple bodove trebao ih je danas dodeliti Hamiltonu, dva puta je pobedio.

raven2005
06.04.2014, 21:20
Alonsovo slavljenje je bilo ironicno :) Za Bottas-ovo izletanje kriv je Kimmi, previse je zakocio. Ricardo nije pokusao da izgura Bottas-a kad je vec bio iza za celu duzinu formule. Kina bi trebala da opet odgovara meckama dva velika pravca bice tu borbi, mada Rosberg-u bi trebalo vise da odgovara ali ce Hamilton opet pokazati zasto je najbrzi vozac.

raven2005
06.04.2014, 21:22
Evo ko nije gledao

https://31.media.tumblr.com/69006ae142bef18de4164e50af38d261/tumblr_n3mcp2eOHf1sncaa3o1_400.gif

https://24.media.tumblr.com/f94fe6422c59f61a968fe1506c6da870/tumblr_n3mbkqUB8i1sncaa3o1_400.gif

EDIT:

http://www.zaslike.com/files/u26tfuc1ny6s0tcyzgwf.png (http://www.zaslike.com/)

A najbolja je bila Gutirez-ova reakcija: "What was that?"

MarkedOne8
06.04.2014, 21:22
Nisam znao da F1 bolid može ‚‚previše" da zakoči... :hm:

raven2005
06.04.2014, 21:28
Nisam znao da F1 bolid može ‚‚previše" da zakoči... :hm:

Kako mislis? Nemoze duze da drzi nogu na kocnici ili ranije da pocne da koci :hm:

Dule Krtola
06.04.2014, 21:32
A najbolja je bila Gutirez-ova reakcija: "What was that?"

A dobro možda nije bio pri svijesti il tako nešto...Mlad je on,skoro do jučer je vozio kartinge

Dule Krtola
06.04.2014, 21:57
Za primjer sviam na gridu!
BRAĆA

https://31.media.tumblr.com/47f07d18fe22654baf7595656b018d1e/tumblr_n3mcv6ooE41s0dbnko1_500.gif
http://37.media.tumblr.com/de1843d9fe9443cf46c91e6e396695e1/tumblr_n3mgqw62rK1qjqyffo1_400.gif
http://37.media.tumblr.com/c3cfe2149b01fa6cbeccc84bfd4d6829/tumblr_n3mgqw62rK1qjqyffo2_400.gif
http://24.media.tumblr.com/3e334e04bdea71c15a082603be517e28/tumblr_n3mgqw62rK1qjqyffo3_400.gif
http://24.media.tumblr.com/54d5be7b8e4abdc41fe3297c6a39455b/tumblr_n3mgqw62rK1qjqyffo5_400.gif

raven2005
06.04.2014, 22:45
Dok formula ide dobro i dok ne udare jedan u drugog. Turska 2010 :hm: , ali eto tu su Hamilton i Button pokazali kako se fer utrkuje :) Mislim da je Rosberg postao korektan vozac :) i da ce voziti fer i sportski. Ovo pred kamerama je cisto public stunt, ali kako kaze Hamilton nisu prijatelji ali se vidi da su blizi nego druge timske kolege.

DinoFC
06.04.2014, 23:03
Stvarno sam uzivao danas u utrci iako je Alonso bio inferioran, prijatno sam iznenadjen sa osvjezenjima ove sezone u vidu Force Indije, Vilijamasa, Mecke i RB koji se bori kao lav za 3 i 4 mjesto.
A i danas me Hamilton odusevio kako se odbranio protiv DRS i mekih guma, strahota kakav je to vozac

Sve ekipe ostvare napredak u odredjenom trenutku samo Ferrari godinama drzi konstatnu kao Marusija na pocetku godine, slabasan a i ona Alonsova gesituklacija na kraju trke sve govori i bojim se da ne sljedi prijatan period u Ferariju

I jos da dodam da navijam i navijacu za Alonsa ali sam totalno ravnodusan postao zbog ovih sramnih pocetaka sezona , sad ce 5 godina. Navijam za sto zanimljivije trke a i Hemoš moze osvojiti, ne bih imao nista protiv

MarkedOne8
06.04.2014, 23:28
Isti taj Hamilton koji je bio ko zna kako opisivan u McLarenu pokazuje i dokazuje da može da koegzistuje sa drugim dobrim vozačima u timu, a eno gle Alonsa... samo da se malo stabilizuju stvari i ima Kimster da ga satera k'o volinu. Zaista je uspeo u meni da izazove ovakve vrlo neoprofesionalne komentare. Tim na prvom mestu. TIM na PRVOM mestu. TIM NA PRVOM MESTU!!!

raven2005
07.04.2014, 00:05
Isti taj Hamilton koji je bio ko zna kako opisivan u McLarenu pokazuje i dokazuje da može da koegzistuje sa drugim dobrim vozačima u timu, a eno gle Alonsa... samo da se malo stabilizuju stvari i ima Kimster da ga satera k'o volinu. Zaista je uspeo u meni da izazove ovakve vrlo neoprofesionalne komentare. Tim na prvom mestu. TIM na PRVOM mestu. TIM NA PRVOM MESTU!!!

Pa i 2007 je to dokazao, Alonso je pokazao da mora da je u povlascenom polozaju... ima on samo tako da bezi iz Ferrarija u Mclaren Hondu samo se pitam sa kime ce voziti tamo... ako Button ostane bice dobro a Magnusen ce mu sigurno praviti probleme. Sve zavisi ko ce biti jaci Honda ili Ron Denis, ipak je Button japanski zet :) a Magnusen samo Denisov sin :)

MarkedOne8
07.04.2014, 00:20
Pa i 2007 je to dokazao, Alonso je pokazao da mora da je u povlascenom polozaju... ima on samo tako da bezi iz Ferrarija u Mclaren Hondu samo se pitam sa kime ce voziti tamo... ako Button ostane bice dobro a Magnusen ce mu sigurno praviti probleme. Sve zavisi ko ce biti jaci Honda ili Ron Denis, ipak je Button japanski zet :) a Magnusen samo Denisov sin :)

Pa, to i ja kažem, al' se neki ne bi složili za 2007. Te sezone se prepirao sa novajlijom, a danas se raduje 9. mestu. Jel to dvostruki svetski šampion? Lik jednostavno ne radi dobru stvar. Eto, za 19 poena je ispred Raikkonena a Finac ga je već sustigao po brzini tj. prilagođavanju. 19 poena je manje od jedne trke. U čistom trkačkom tempu je očigledno ko je bolji. Kad bi u F1 postojao leteći start (kao kad trka kreće posle Safety Car perioda), Raikkonen bi danas lagano bio ispred. Ovaj je em imao odličan start, em je morao da se potrudi da izgura drugi crveni bolid. Uporno nišani crveni bolid da ga izgura. Isto kao i u Maleziji. Još kad sam gledao trku ja vidim da diže ruku. Reko', 'ajde neću odma' da tripujem. Al' kad sam posle video sliku, onda sam shvatio da se zaista radovao. Da je napravio ne znam kakav come back sa oko 20. pozicije na 9. pa 'ajde, nego je startovao 9. i završio 9. i on se tome raduje. Samo želim da u narednim trkama na startu budu što dalje jedan od drugog, a za Raikkonenovo umeće ne brinem. On razmišlja o tituli i gleda da se ne zakuca na startu, dok je Alonso sebi zacrtao cilj. Da su u Mercedesu, pa Alonso bi vozio u suprotnom smeru samo da ovaj ne bude bolji. Tek je treća trka prošla a on ovako rano pokazuje znake nedozrelosti kao čoveka, vozača i svetskog šampiona(?)!

raven2005
07.04.2014, 00:55
http://youtu.be/mLG-POZihAw

Posle ovog starta postao sam Hamiltonov fan, ali je tesko objasniti ljudima da negledaju svi F1 navijacki... uvek me pitaju, kad vide da gledam F1, "A jeli, a za koga navijas"

Ja mislim da je to radovanje bilo ironicno, a mozda je i bilo fotografa okolo :) Raikonen jeste dobar, jos malo da se privikne, ipak je bolid pravljen prema Alonsu

MarkedOne8
07.04.2014, 10:03
Prve dve i po sezone je Hamilton bio težak indijanac. Nešto između Pereza prošle sezone i Maldonada. U svakom duelu je izguvarao van staze. GP2 poslednjih godina izbacuje očajne, bukvalno očajne vozače. Sudije im dopuštaju da rade sve i svašta, a kazne su najblaže rečeno blage i zanemarljive. Onda se u takvom šampionatu probiju kamikaze i umišljeni heroji kao Maldonado, Grosjean... Takvi kao oni ne bi mogli da uđu ni u ozbiljnije online trkačko takmičenje a ne u pravi bolid. Perez sad ima dobar motor pa ćemo videti kako će da se ponaša sa time. Od kada je Hamilton 2009. imao loš bolid, tada je počeo da sazreva. Bio je utučen i nesrećan. Desio bi mu se neki kvar ili bi ga neko izbacio iz trke. Tada mu je bio cilj da skuplja poene i shvatio je da izguravanjem u borbama za male poene ne dobija ništa. Tako se odvikao od izguravanja uopšte, a i onaj mega duel sa Massom 2011. mu je pomogao.

Alonsovo mahanje rukom... pa, evo, ako neko misli da nisam u pravu, napisaću malu analizu toga.
Dvostruki svetski šampion se raduje 9. mestu na kraju trke. Pritom je startovao sa te iste pozicije. Imao je odličan start na samoj trci pa se i probio za koje mesto ispred, a to znači da je u trci praktično samo padao. Raikkonen je startovao 5. i završio 10. Dok se ovaj raduje i diže ruku kao da je teško zarađeni podium, ovaj izjavljuje da je razočaran trkom. Nema tu šta da se priča. Ako si dvostruki svetski šampion, makar vozio Marussiu/Caterham tebi je podium svakodnevnica! Takva reakcija je najčistiji dokaz bezobrazluka. To imamo i u drugim sportovima. Igrač A nadmudri igrača B i pritom se maksimalno potrudi da mu to stavi do znanja. A onda, kada igrač B uzvrati, onda mu ovaj za uzvrat eksponencijalno da to do znanja. Raikkonena kada pitaju da li je zadovoljan što je u kvalifikacijama bio ispred Alonsa, odgovorio je da on ima neki drugi, neki veći cilj... a to je da pomogne svom timu, tj. Ferrariju da stigne do titule.
A kad ga Finac pobedi u internom duelu, otprilike oko Juna, Jula ćemo imati potpuno objavljen rat od strane Alonsa. Pričaće kako povlađuju Raikkonenu i šta sve ne. Već se žalio zašto Raikkonen sme da koristi Bell model kacige a ne Schuberth koji je sponzor Ferrariju. O čoveče, kakva katastrofa! Model kacige mu donosi sekundu po krugu prednosti!:cry: Koliko god njega Italijani gotivili zbog sličnog temperamenta i ne znam još zbog čega, on se ne ponaša kako treba. A bude li se ispostavilo na kraju sezone da je Raikkonen makar maaalo brži, makar malo, to bi značilo da su 2010. imali obezbeđenu titulu. Znate već na šta mislim.

Tim mahanjem se, na primer ja, uopšte ne osećam uvređenim kao navijač. To je toliko glup i nepromišljen potez da ide ispod skale za merenje. Pretpostavljam da Finac nije mogao da spava zbog toga. On se najviše potresao. Raikkonen je neko ko ne može biti pobeđen takvim igrama i na taj način. Ne znam kako i da li će da uzvrati. Dovoljno je da na sledeće pitanje o Alonso u intervjuu odgovori sa: ‚‚A ko mi je beše timski kolega?"

DinoFC
07.04.2014, 10:24
Meni uopste nije palo napamet da se radavao, to je cista ironicna gestikualcija kojom je iskazivao nemoc, kakvo crno radovanje:biggrin:

MarkedOne8
07.04.2014, 11:02
Meni uopste nije palo napamet da se radavao, to je cista ironicna gestikualcija kojom je iskazivao nemoc, kakvo crno radovanje:biggrin:

Mislio sam na ironično radovanje. Više na podsmevanje nego na radovanje.
Ili je gestikulisao ironiju navodeći na to kako loš bolid imaju ili se podsmevao timskom kolegi. U oba slučaja, pa i u nekom trećem slučaju ako postoji, nije dobro.

DinoFC
07.04.2014, 11:07
Ironicno radovanje, to vec stoji ali u svakom slucaju kao sto sam rekao naziru se veoma losi dani u Ferariju i sasvim mogu da razumijem Alonsovu frustraciju nakon 5 godina provednih ovdje i 5 godina laznih obecanja

El Pocho
07.04.2014, 19:06
Nisam fan Nanda jos od perioda kada je napustio nekadasnji Renault F1 tim,cak stavise sam ga prezirao prethodnih godina,medjutim razmisljajuci logicno,divim se covjeku.Jedan od najboljih,ako ne i najbolji(najkompletniji sigurno) vozac trenutno u F1 je svoju zadnju titulu osvojio prije 8 godina.Dosao je u Ferrari sa nadom da ce tu osvojiti titulu,godinu za godinom je davao ne maksimum,nego i vise od toga,da bi ga u vecini slucajeva porazavala njegova ekipa licno sa u najmanju ruku ocajnim bolidima,iz kojih je on izvlacio sto je mogao,i vise od toga.U jednu ruku mu se divim jer uzmite u obzir koliko je psihicki jak,kada nakon svih tih poraza,ima snage da se iznova bori,ispasti ce sada ovo kao njegovo glorificiranje,ali daleko od toga,ovo je moje licno misljenje,i smatram da je vrlo objektivno,tako da Alonso,sta god da znacila ona njegova gestikulacija,moze biti i razumljiva,jer ako vam neko 5 godina govori da imate dobar auto,a vi niste coravi i vidite da je to los auto,malo dosadi.I nije bas korektno da ga sada pljuju mnogi koji su ga do jucer glorifikovali,kao Don Quijotea koji se bori protiv vjetrenjaca.Ferrari ima strasan problem u ljudstvu,vodjstvu,i to moraju rijesiti,oni su mislili da kada su doveli alonsa prije 5 godina da ce titule doci same,i Mercedes je doveo Hamiltona prosle godine,ali mu je naredne dao savrsen bolid(barem za sad),zalosno je na sta je Ferrari spao.
Samo jos jedna stvar nevezano za ovo,strasno me nervira Pavle sa Mclarenom i Hondom,kako ce oni ovo,kako ce oni ono,kako ce to da bude dominacija,lik to trubi od prosle godine.Ok drago mi je da se Honda vraca,ali boze dragi daj da vidimo na sta ce to prvo da ispadne,pa da onda donosimo zakljucke,jok on upro kako ce od 2015 mclaren da vlada i dominira narednih godina formulom.

Nikoletina
07.04.2014, 21:04
Ja mislim da je Montecemolu dopizdilo, tj. da će poslije onakve jučerašnje ironije najuriti Alonsa i Domenikalija i dovesti Hulkenberga i Brona

Nikoletina
07.04.2014, 21:07
Marked brate gde si našo to žaljenje za kacigu???(link)

MarkedOne8
07.04.2014, 21:28
Marked brate gde si našo to žaljenje za kacigu???(link)

http://kimiraikkonenspace.com/2014/03/17/alonso-very-strong-opponent-in-raikkonen/

Ispod prvog teksta je drugi tekst gde to piše.

Alan
07.04.2014, 21:37
18. Aprila uz sledeci broj Auto Bilda ima knjiga o Seni.

misic23
07.04.2014, 22:14
http://kimiraikkonenspace.com/2014/03/17/alonso-very-strong-opponent-in-raikkonen/

Ispod prvog teksta je drugi tekst gde to piše.

Nije da branim Alonsa ni ja ga ne podnosim ali ovaj sajt i nije neki pouzdan izvor informacija

MarkedOne8
07.04.2014, 23:46
Nije da branim Alonsa ni ja ga ne podnosim ali ovaj sajt i nije neki pouzdan izvor informacija
Ne brini, pratim ga duže vreme. Nije to sajt. To je blog, alividećeš da je to blog koji prepiše tekst i ispod uvek obavezno postavi link sa izvorom do tog teksta. U ovom slučaju to je iltasanomat, finski mediji.

Nisam fan Nanda jos od perioda kada je napustio nekadasnji Renault F1 tim,cak stavise sam ga prezirao prethodnih godina,medjutim razmisljajuci logicno,divim se covjeku.Jedan od najboljih,ako ne i najbolji(najkompletniji sigurno) vozac trenutno u F1 je svoju zadnju titulu osvojio prije 8 godina.Dosao je u Ferrari sa nadom da ce tu osvojiti titulu,godinu za godinom je davao ne maksimum,nego i vise od toga,da bi ga u vecini slucajeva porazavala njegova ekipa licno sa u najmanju ruku ocajnim bolidima,iz kojih je on izvlacio sto je mogao,i vise od toga.U jednu ruku mu se divim jer uzmite u obzir koliko je psihicki jak,kada nakon svih tih poraza,ima snage da se iznova bori,ispasti ce sada ovo kao njegovo glorificiranje,ali daleko od toga,ovo je moje licno misljenje,i smatram da je vrlo objektivno,tako da Alonso,sta god da znacila ona njegova gestikulacija,moze biti i razumljiva,jer ako vam neko 5 godina govori da imate dobar auto,a vi niste coravi i vidite da je to los auto,malo dosadi.I nije bas korektno da ga sada pljuju mnogi koji su ga do jucer glorifikovali,kao Don Quijotea koji se bori protiv vjetrenjaca.Ferrari ima strasan problem u ljudstvu,vodjstvu,i to moraju rijesiti,oni su mislili da kada su doveli alonsa prije 5 godina da ce titule doci same,i Mercedes je doveo Hamiltona prosle godine,ali mu je naredne dao savrsen bolid(barem za sad),zalosno je na sta je Ferrari spao.
Samo jos jedna stvar nevezano za ovo,strasno me nervira Pavle sa Mclarenom i Hondom,kako ce oni ovo,kako ce oni ono,kako ce to da bude dominacija,lik to trubi od prosle godine.Ok drago mi je da se Honda vraca,ali boze dragi daj da vidimo na sta ce to prvo da ispadne,pa da onda donosimo zakljucke,jok on upro kako ce od 2015 mclaren da vlada i dominira narednih godina formulom.

1. Šta ako je možda taj Renault tih godina kada je osvajao titule bio toliko bolji od ostalih? Čak je i Fizikela u njemu dolazio do pobeda.

2. Raikkonen nije pljuvao onih godina po McLarenu. 5 godina je vozio za njih bez jedne loše reči i jednostavno je posle napustio tim. I dan-danas je ok sa ljudima iz McLarena, čak je bilo reči da su neki mehaničari tražili da ga vrate. O Ferrariju 2009. i da ne pričamo. F14-T je ipak klasa za ono što je F60 bio na početku sezone. Plus što su ga iznjakali da ne uzme laganu titulu 2008. On se pored svega toga vratio u Ferrari i ne daje nikakve gestikulacije. Hamilton je isto ‚‚trpeo" McLaren od 2009. do 2012. Sad ispada kao da je Alonso jedina mukica koja se mučila. On kako je nastavio, najozbiljnije ću početi sa analizama koje sežu još dublje u prošlu deceniju i da vidimo da li je Alonso bio toliko dobar 2005. i 2006. ili je Renault ipak bio malo više bolji. :dr:

A Lorenzo di Luca je preneo sledeće:
FA: "'The only thing I want to know is this. where is the savior of the country(Raikkonen), what advantage I have over him? "

Ne razumem tačno smisao rečenice. Možda je loše tweetovano ili prevedeno, ali je verovatno neka prozivka unutar tima.

Nikoletina
08.04.2014, 13:53
http://thelp2008.com/2014/04/14-f1-bahrain/

SNIMKA TRKE SA NBCSN I SKY PA KO VOLI NEKA IZVOLI!!

??????
08.04.2014, 16:48
Na stranu ta prepucavanja oko Fernanda i Kimija, sta cemo za crni Ferrari? Imaju po meni dva najbolja vozaca, a katastrofalni su.
Posto sam bio banovan, tek sada sam u mogucnosti da pisem o trci i dosadasnjim trkama.
Mercedes genijalno odradio posao. Prejaki su, i ne vidim da ce ih neko stici, sem Red Bulla- njih nikada, ali bas nikada ne otpisujem. Sjajna borba Hamiltona i Rozberga, ali definitivno se videlo ko je br 1.
Luis je pokazao da ce ovo vrlo verovatno biti njegova godina, ako se ne desi nesto neocekivano. Mislim da je Rozberg morao da ga prodje sa meksim gumama i koristeci DRS. Jednostavno nije bio dovoljno dobar.
Generalno velika dominacija Mercedesovih agregata, sjajna voznja Hulkenberga i Pereza, tipujem na Perezov bolji plasman na kraju sezone. Williams jos bolji od FI, Bottas je pokazao u Australiji da moze da se trka, samo da bude konstantniji. McLaren, hmm, tu su negde sa Williamsom, videce se kako bude sezona odmicala sta i kako.
Samo mi nije jasno kako ljude u Ferrari-ju nije sramota, imaju dva svetska sampiona i naprave im onakvo govno od bolida, ili agregat koci, ne znam, svejedno.
Alonso i Kimi su ponizeni u prethodnoj trci, prolazi ih ko stigne.
Ako ne spreme neka znacajnija poboljsanja za Kinu, nista od sezone. A i do kad vise da se cekaju ta poboljsanja posle 2-3 trke, hoce li nekad uci u sezonu konkurentni?
Rikardo me prijatno iznenadio, ostavio je bolji utisak na 3 trke kada se sve pogleda od Sebastiana.
Avanti FER, avanti! :sram:

MarkedOne8
08.04.2014, 22:06
Sad sam pogledao snimak trke od Safety Car perioda pa do proslave na podimu. Mercedes, ceo paket Mercedesa uključujući vozače i sve, sve je upravo onakav savršen tim kakav ja zamišljam.
Politika je prosta. Imamo najjači bolid i zagarantovano 1-2. Hajde da uživamo tome i budimo srećni jer znamo da će jedan od nas dvojice biti makar drugi na kraju sezone, a ovaj drugi će osvojiti titulu. Drago mi je zbog njih. Nemam reči. Zavidim im i ljubomoran sam kao navijač Ferrarija. Ali ja ne krivim Ferrari. Jednostavno su zatečeni. Meni smetaju druge stvari. Već sam ih naveo. Za sada mi se čini da je samo Raikkonenu u interesu da se taj bolid maksimalno unapredi za buduće.

misic23
09.04.2014, 08:16
Tajna Mercedesove snage http://www.youtube.com/watch?v=NuBB2F6IutQ

Mikinen
09.04.2014, 12:30
https://www.youtube.com/watch?v=im0SXfpUXzw

Vettel : Ricciardo is faster then me , have you seen Felipe :D

Alonso : I wanna play too , Kimi ?
Kimi : Leave me alone.

:D

El Pocho
09.04.2014, 17:23
Ne brini, pratim ga duže vreme. Nije to sajt. To je blog, alividećeš da je to blog koji prepiše tekst i ispod uvek obavezno postavi link sa izvorom do tog teksta. U ovom slučaju to je iltasanomat, finski mediji.

1. Šta ako je možda taj Renault tih godina kada je osvajao titule bio toliko bolji od ostalih? Čak je i Fizikela u njemu dolazio do pobeda.

2. Raikkonen nije pljuvao onih godina po McLarenu. 5 godina je vozio za njih bez jedne loše reči i jednostavno je posle napustio tim. I dan-danas je ok sa ljudima iz McLarena, čak je bilo reči da su neki mehaničari tražili da ga vrate. O Ferrariju 2009. i da ne pričamo. F14-T je ipak klasa za ono što je F60 bio na početku sezone. Plus što su ga iznjakali da ne uzme laganu titulu 2008. On se pored svega toga vratio u Ferrari i ne daje nikakve gestikulacije. Hamilton je isto ‚‚trpeo" McLaren od 2009. do 2012. Sad ispada kao da je Alonso jedina mukica koja se mučila. On kako je nastavio, najozbiljnije ću početi sa analizama koje sežu još dublje u prošlu deceniju i da vidimo da li je Alonso bio toliko dobar 2005. i 2006. ili je Renault ipak bio malo više bolji. :dr:

A Lorenzo di Luca je preneo sledeće:
FA: "'The only thing I want to know is this. where is the savior of the country(Raikkonen), what advantage I have over him? "

Ne razumem tačno smisao rečenice. Možda je loše tweetovano ili prevedeno, ali je verovatno neka prozivka unutar tima.

1.Koliko me sjecanje sluzi u sezoni 2005 glavni konkurent Fernandu je bio Kimi,sa Mclarenom koji je te godine imao najbrzi bolid,ali na nesrecu Kimija splet mnogih cudnih odustajanja ga je udaljio od titule,iako je po mnogima a i po meni bio najbolji vozac te godine,najbrzi,(samim tim i prestizni autosport mu je dodijelio nagradu vozaca godine,kao sto su to uradili pretprosle sezone kada su je dali Fernandu iako je Vettel osvojio titulu)i trebao je da uzme titulu.Renault je imao najpouzdaniji bolid,ali naravno daleko od toga da nije bio brz.
2.Uopste nisam spominjao Raikkonena,drag mi je vozac,pogotovo sto je prethodne dvije sezone proveo u ekipi za koju zdusno navijam.Ako vec govoris o tome da je Kimi bio 4 godine u Mclarenu i nije se bunio,pa to je kao prvo njegova karakteristika,malo price,dosta rada ili?Mada svi bolji poznavaoci znaju da je Fernando taj koji voli da provodi dosta vremena sa mehanicarima etc,dok to Kimiju nije toliko bitno,o vozackim kvalitetima ne raspravljam,obojica su pakleni.Ali kada si spomenuo takodjer to Kimi u Mclarenu,ko je bio Kimi prije dolaska u Mclaren,a ko Fernando ??? Fernando je dosao sa 2 uzastopno osvojene titule,i to kao tadasnji najmladji sampion u historiji,a Kimi tek perspektivni vozac,tako da logicno je da je imao vece zahtjeve,plus sto je Fernando kao sto znamo tip koji hoce da se sve vrti oko njega,tako je bilo i u Renaultu itd.E sada sto su oni razlicite licnosti,i sto jedan voli vise da melje,kuka,drugi opet suti i radi je nebitno,bitno je ono sto obojica pokazuju na stazi,a to su fenomenalne voznje.Ali isto tako treba biti realan i reci da je Kimi u ove prosle 2 godine imao strasan bolid u Lotusu,koji je mozda mogao i bolje iskoristiti,daleko od toga da je mogao osvojiti titule,ali je i on cesto imao te lose kvalifikacije,te los start itd.Fernando ipak i nije toliko kukao za ove 4 godine u Ferrariju,necu reci da je sam nosio ekipu,i glorifikovati ga,jer to nije cilj ovoga posta,nisam njegov ni advokat,ni fan,cak stavise mi se poprilicno ogadio u zadnje vrijeme,ali sam realan i govorim da nije lako 4 godine voziti inferiorniji bolid,i voditi bitku koju znas da si u startu izgubio.

Alan
09.04.2014, 20:29
Vremena Bahrein test

Pos Driver Team Time Gap Laps
1. Nico Rosberg Mercedes 1m35.697s 121
2. Nico Hulkenberg Force India-Mercedes 1m36.064s +0.367s 69
3. Fernando Alonso Ferrari 1m36.626s +0.929s 69
4. Kevin Magnussen McLaren-Mercedes 1m36.634s +0.937s 102
5. Valtteri Bottas Williams-Mercedes 1m37.305s +1.608s 28
6. Max Chilton Marrusia-Ferrari 1m37.678s +1.981s 60
7. Daniel Ricciardo Red Bull-Renault 1m38.326s +2.629s 91
8. Sergey Sirotkin Sauber-Ferrari 1m39.023s +3.326s 76
9. Robin Frijns Caterham-Renault 1m40.027s +4.330s 63
10. Pastor Maldonado Lotus-Renault 1m40.183s +4.486s 16
11. Daniil Kvyat Toro Rosso-Renault 1m40.452s +4.755s 67

Pos Driver Team/Car Time Gap Laps
1. Lewis Hamilton Mercedes 1m34.136s 118
2. Jean-Eric Vergne Toro Rosso-Renault 1m35.557s +1.421s 63
3. Kevin Magnussen McLaren-Mercedes 1m36.203s +2.067s 26
4. Sergio Perez Force India-Mercedes 1m36.586s +2.450s 62
5. Daniel Ricciardo Red Bull-Renault 1m37.310s +3.174s 65
6. Jules Bianchi Marussia-Ferrari 1m37.316s +3.180s 93
7. Giedo van der Garde Sauber-Ferrari 1m37.623s +3.487s 77
8. Fernando Alonso Ferrari 1m37.912s +3.776s 12
9. Marcus Ericsson Caterham-Renault 1m39.263s +5.127s 66
10. Felipe Nasr Williams-Mercedes 1m39.879s +5.743s 64
11. Romain Grosjean Lotus-Renault 1m43.732s +9.596s 16

Alan
10.04.2014, 11:19
Pavle je upravu za Meklaren-Hondu, Hondin mocni turbo i koga sve dovode..

http://www.autosport.com/news/report.php/id/113367

Mikinen
10.04.2014, 18:16
Suska se da je Luca di Montezemolo dao Domenikaliju da do Spanije sredi probleme u protivnom bi mogao zameniti Flavio Briatore a na listi je Ross Brown , nisam siguran koliko je ovo poverljivo ali verujem da nada za Ferrarijeve navijace umire poslednja , pa eto ferarijevci nadajte se , mozda i dogodi se cudo jer F1 is where amazing happens

Vanja #66
10.04.2014, 19:13
O, da li je Velikom Vođi konačno došlo iz zadnjice u glavu...

MarkedOne8
11.04.2014, 01:03
Late April Fools? LOL RT @pitlanetalk BREAKING NEWS: Flavio Briatore rumored to replace Domenicali at Ferrari. Ross Brawn also on the list.

Niko ne čita... :dr:

??????
11.04.2014, 08:58
Koliko bi oni mogli da pomognu na pola sezone, kada bi npr dosao neko od njih umesto Domenikalija? :confused:

Vanja #66
11.04.2014, 10:35
Za ovu sezonu jako malo, za sve sldeće mnogo... Tamo ima masa kvalitetnih ljudi koje neko treba kvalitetno da poveže, a ne da ide i da propoveda reči Velikog Vođe...

Alan
11.04.2014, 11:25
Honda is set to open its new Formula 1 factory in Milton Keynes, England in June but has suggested that it will do more there than just service and support power units for the McLaren team.

Vanja #66
11.04.2014, 12:32
Vraćaju se na velika vrata, nema poente da otvaraju fabriku/radionicu koja će im biti dovoljna samo za sezonu-dve, očito imaju poveće planove za budućnost...