Announcement

Collapse
No announcement yet.

02: 2014 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 02: 2014 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

    Posle dvonedeljne pauze sledi druga trka u šampionatu 2014. sezone. VN Malezije će ugostiti F1 karavan na svojoj namenskoj trkačkoj stazi. Novajlije su imale dobre debije na trci u Australiji. Sledi im novi izazov. Na roizvođačima motora je da nastave da dalje optimizuju svoje agregate. Neki timovi imaju više a neki manje da nadoknade.

    __________________________________________________ __________________________________________________ __________
    Raspored događanja:

    Petak, 28. Mart 2014.
    Prvi slobodni trening: 03:00 - 4:30
    Drugi slobodni trening: 07:00 - 8:30

    Subota, 29. Mart 2014.
    Treći slobodni trening: 06:00 - 7:00
    Kvalifikacije: 09:00

    Nedelja, 30. Mart 2014.
    Trka: 10:00
    __________________________________________________ __________________________________________________ __________
    Podaci o stazi:

    Datum: 30 Mart 2014
    Ime staze: Sepang International Circuit
    Prvo održavanje:1999
    Broj krugova: 56
    Dužina staze: 5.543 km
    Dužina trke: 310.408 km
    Rekord kruga: 1:34.223 - JP Montoya (2004)
    Izbor guma: Hard primarne, Medium opcione
    __________________________________________________ __________________________________________________ __________
    Last edited by MarkedOne8; 22-03-14, 13:31.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

  • #2
    Mercedes plasi brzina RedBula

    http://www.autosport.com/news/report.php/id/113074

    Comment


    • #3
      A sef RedBula uveren da ce biti usvojena njihova zalba:

      http://www.auto-motor-und-sport.de/f...t-8221034.html

      Comment


      • #4
        Ne vidim razlog zašto se toliko piše o tome po medijima, ali biće zanimljivo videti odgovor internacionalnog suda. Hoće li opet diskreditovati FIA-u i moć diskvalifikacije i sprovođenja pravila.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #5
          Originally posted by Alen P View Post
          PR BS...

          Što se tiče žalbe, podnosio ju je i McLaren 2007, pa nije urodilo plodom... Ne vidim kako bi ta žalba mogla da se usvoji, prekršena su više nego jasna pravila, čak im je i dozvoljavano i bivali su upozoreni o tome...

          Comment


          • #6
            Hamilton koristi motor iz Melburna:

            http://www.autosport.com/news/report.php/id/113110

            Comment


            • #7
              FP1, ništa posebno za zabeležiti, osim što je Kimi našao brzinu...

              Comment


              • #8
                Malo prepričavanja sa SkyF1... Bernie smatra da je zvuk bolji nego što se mislilo, ali da bi trebalo još malo da se sredi. Martin Brundle u krivinama 5 i 6 kaže da su Mercedesovi timovi jaki, ali da Ferrari izgleda neverovatno dobro (što se slaže sa Allisonovom ocenom da su dosta jaki u brzim krivinama). Potom u krivini 9 (jako kočenje pred uspon) kaže da Mercedes ima najprijatniji prelaz u niže stepene i da vozači više ne smeju da daju pun gas kroz krivinu 10 kao do sad. U krivini 16 Lewis i Nico uspevaju da pogode apeks, ostali se malo muče, mada meni lično deluje da je i Ferrari jak. U svakom slučaju, svi deluju mnogo sigurnije u svoje kočnice i veruju da će kočenje biti uravnoteženo. Veliki skok u odnosu na prošlu trku.

                Pokušavam da pratim vremena u ovim dugim stintovima, ali jako je teško sa ovim oguljenim live-timingom na f1.com... Jedini relativno siguran zaključak koji mogu da iznesem je da su Mercedes, Ferrari (mislim da im gume idu na ruku, ovo je najtvrđa kombinacija koja je dostupna) i Red Bull dosta blizu. Lewis je u prvim stintovima bio brži od Rosberga, ali mu je potom javljeno da mora da pazi na potrošnju i od tad je mahom sporiji od Nemca...

                Lotus i Caterham nastavljaju da imaju probleme. Dramatičan kontrast u odnosu na testove za Caterham, to je taj uticaj novca kod Red Bulla i Toro Rossa...



                Mnogo bliži vrh tabele nego u Australiji, McLaren deluje nešto dalje, ali ovo su treninzi i što se tiče trkačkog tempa deluje da su na nivou Williamsa. SkyF1 tim smatra da je raspored trkačkog tempa Mercedes>Red Bull, Ferrari>Williams, McLaren... Dosta bliže nego u Australiji u svakom slučaju. Takođe, Mercedes nije uspeo da izvuče broj krugova na mekšim gumama koliko su izvukli Ferrari i Red Bull...

                Toliko od mene za sad...
                Last edited by Vanja #66; 28-03-14, 08:38.

                Comment


                • #9
                  Nisam hteo da gledam slobodne treninge jer sam hteo da se naspavam i odmorim. Nakon proveravanja rezultata i vremena, prvi put sam u životu dobio želju da pogledam snimke slobodnih treninga.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    uvek kasnim,pa tako I sad.opravdano doduse,jer sam proslu trku gledao na brzinu,imao sam gomilu posla tog vikenda.dakle,pozdrav svima posle zimske pause!!!!
                    iskreno,mislio sam da se ne pravim pametan dok ne dodjemo u evropu.zasto?evo,prva trka znamo kako je zavrsila.a jutros na treningu fetel treci.mislim da se stvari jos uvek postavljaju na mesto,da podesavanja I maximum automobila jos nisu na nivou.mozda mecka malo odskace,ali prvih 7 u 0,7..hmm,mislim da sve sto bih rekao moze brzo pasti u vodu..
                    zao mi je sto je prosla trka-tema zakljucana,jer sam imao I ja nesto da dodam o voditeljima.ne zamerite,ovde cu,sto krace mogu.svoj nick sam nadenuo tako sto sam cuo Acu Dzankica da prenosi moto gp.pomislih,"gle,bivsi kolega".radili smo nekada zajedno u jednoj tv kuci.sjajan lik,duhovit,druzeljubiv.imao je I neku rep grupu,I bio sam u ekipi koja im je snimala spot.dakle,sjajan covek,ali Aco ne ljuti se molim te,pomalo tanak komentator.ubacuje I poredi sa drugim sportovima situacije sa staze,kad neko izvede neki trkacki manevar pocne da zapeva kao pop,"Luis SalOoOoOoOmmm",I tako neke sitnice.(jos jednom,ne zameri Aco,znas da te gotivim iz sve snage.ovo je dobronamerna kritika).Srdjana se secam jos negde iz 2000.kada je gostovao na tv na kojoj sam tada radio.neka auto emisija,a on je gostovao I dao izvestaj iz moto gp-a.tada sam mislio da je to,pored mene,jedini covek koji prati moto trke.sada ,sa godinama,jos je boji.fond reci,dikcija,I pre svega poznavanje materije-nemam zamerke.za moto trke majstor,a odlican je I za F1.uostalom,prosle nedelje kada je za vreme moto gp-a Aca nesto poredio sa fudbalom,Srdjan je objasnio."kolega,ako to nema tockove,motor,I ne pravi buku,nisam pravi sagovornik".tom recenicom je sve objasnio.Pavle,eh,Pavle..ne poznajem coveka,ali neke stvari su primetne.recimo,od kad je poceo da radi F1 nikada ga nisam cuo da prevodi razgovor vozaca I ekipe.ili prica za vreme tog razgovora.dikcija mu je katastrofalna,guta slova,sve ukupno-moze I mora mnogo bolje..Veljko Petrovic je legenda,ali jos dok je radio videlo se da ne moze vise.trka je bila "brza od njega",na zalost godine cine svoje..po meni,Srdjan I Aca Babic.a neko je rekao u toj temi da Babic nece nikada biti na SK.voleo bih da znam zasto.
                    ok,vec sam udavio.'ajmo mi u novu sezonu
                    P.S.-jutros je pobedio fotoreporter kada je cika Berniju rekao za zvuk.smejao sam se pola sata.zamisljam sebe sa kamerom kako prilazim toj gromadi od coveka,tolikoj moci u jednoj ososbi,I kazem mu "kakvo ti je bre ovo sranje od zvuka"..vrhunski!!!

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by MarkedOne8 View Post
                      Nisam hteo da gledam slobodne treninge jer sam hteo da se naspavam i odmorim. Nakon proveravanja rezultata i vremena, prvi put sam u životu dobio želju da pogledam snimke slobodnih treninga.
                      Iskreno, i da je bilo 1-2 na treningu i da su bili negde oko 11, 12 mesta bilo bi mi isto. Zadovoljan sam što nije bilo problema, poredak može da se nazre ali ništa nije sigurno. Alonso je na primer u jednom trenutku bio najbrži na stazi sa Hard gumama dok su ostali bili na Medium, ali to je bilo na 2-3 kruga i posle je usporio. Isto se dešavalo Lewisu... Kimi je odvezao junački stint od 13 krugova na Medium, koje su već bile stare 6 krugova...

                      Malo sam razočaran, očekivao sam više problema za timove, malo više eksplozija i dima, nedostaje mi to...

                      Comment


                      • #12
                        Ovo je jace od Pireli lutrije:

                        http://www.autosport.com/news/report.php/id/113141

                        Comment


                        • #13
                          Za to su još i u pravu... Red Bull vodi vodu na svoju vodenicu i svoje probleme, što onda da se ne poveća i ograničenje sa 100 na 120kg? Kad je bal, nek je bal...

                          Comment


                          • #14
                            Iskreno, nije mi jasno o čemu se u tu u celoj priči radi. Da li timovi koriste FIA senzore da bi kontrolisali protok ili FIA koristi svoje a timovi svoje?
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Nisu upravu Vanja, prave Le Man od F1 ( da ne bude zabune obozavam 24 Sata Le Mana ).
                              Ogranicenje za celu trku je uredu, mora nekako da se ogranici snaga, dali je upitanu 100 kg ili 120 skoro je ne bitno ali treba pustiti vozace i timove da tih X kg goriva koriste kako hoce. Razlike u vrsnoj snazi bi bile minimalne, niko nije lud da potrosi gorivo do pola trke. A imali bi pune zanimljivije trke, nebi bilo sumnje da Berni diriguje. Zatim F1 i takmicenje proizvodjaca motora pa da se i oni ogledaju.

                              Comment

                              Working...
                              X