Announcement

Collapse
No announcement yet.

01: 2014 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 01: 2014 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX

    Nova sezona, ujedno i nova era, počinje za nešto više od 2 dana. Prošla je pauza i zima koja je stajala između nas i nove F1 sezone. Bilo je više dešavanja nego prethodnih godina jer su bolidi predstavljeni ranije, a i sama testiranja su počela ranije.
    Formula 1 ne može bez inovacija, bile one više ili manje voljene i prihvaćene.Nova era. Turbo se vraća! (K)ERS sistem će biti oko 10 puta jači nego do sada. Takođe, ne treba zaboraviti i jako bitan faktor, pneumatike. Vraćamo se u eru mighty Bridgestone-a, u stvari, ne zovu se Bridgestone već Pirelli, ali čini se da je cilj da se napravi spektar kvalitetnih pneumatika koji će biti izdržljivi kao što je Bridgestone bio, a da pritom omogućava zanimljivo trkanje. Neće biti toliko priče o gumama. Iste za sve, podjednake za sve. Bolji vozači će opet umeti bolje da im se prilagode i da prikriju njihove nedostake, te i da iskoriste prednosti pneumatika.
    Očekuje nas uzbudljivih 19 trka, 19 Velikih nagrada. Jedna od kontroverznih inovacija jeste dodeljivanje dvostrukih poena na poslednjoj trci sezone u Abu Dabiju. Neću dalje od ovoga na tu temu. 90 i više procenata fanova ovog sporta smatra da to nije dobro.

    __________________________________________________ __________________________________________________ __________
    Raspored događanja:

    Petak, 14. Mart 2014.
    Prvi slobodni trening: 02:30 - 4:00
    Drugi slobodni trening: 06:30 - 8:00

    Subota, 15. Mart 2014.
    Treći slobodni trening: 04:00 - 5:30
    Kvalifikacije: 07:00

    Nedelja, 16. Mart 2014.
    Trka: 07:00
    __________________________________________________ __________________________________________________ __________
    Podaci o stazi:

    Datum: 16 Mar 2014
    Ime staze: Albert Park
    Prvo održavanje:1996
    Broj krugova: 58
    Dužina staze: 5.303 km
    Dužina trke: 307.574 km
    Rekord kruga: 1:24.125 - M Schumacher (2004)
    Izbor guma: Medium primarne, Soft opcione
    __________________________________________________ __________________________________________________ __________
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

  • #2
    Znači u četvrtak na petak nema svrhe ni spavati...

    Comment


    • #3
      Jos 3 dana do pocetka cirkusa...

      Ono sto sam procitao ovde, zahvaljujuci Vama trojci , i ono kako sam ja to sazvakao u svojoj glavi je da od prilike na najvise plasmane, za sada, gadjaju Hamilton, Rozgerg, Alonso, Baton, Magnusen, Kimi, Fetel, Rikardo, Masa... (neki moj redosled). Postavio vozace ovako gledajuci sveukupno i timove i same vozace. Mecka sa sve Hamiltonom i Rozbergom najbolje izgledala na testiranjima, Ferari bolje radio kod Alonsa nego kod Kimija, Kada sam citao o McL uvek mi je nekako u prvi plan iskakao Magnusen, ali Baton je ipak starosedelac na gridu, Masa i Vilijams ce imati sta da kazu sigurno (nista tragicno manje od RBR-a, a ocekujem vise od STR). U svakom slucaju, na stranu nevoljenje Fetela, negde mi je drago da RBR i Fetel imaju one gremline iz razloga sto ce sampionat samo biti zanimljiviji. Jurnjava i borba bilo za koje mesto u trci, ako nema borbe za prvo, i nije nesto... RBR mi nekako "smrdi" da ce uspeti da od gomile "otpadaka" iz frizidera skuvaju sasvim pristojan rucak, a nadam se ne dovoljno dobar da niko ne poruci nista drugo...

      Comment


      • #4
        Ja računam kao 2. Evo, već je utorak kasno po podne. Za dva dana će biti četvrtak kasno po podne. Možda neka ‚‚popodnevna dremka" oko 20h u četvrtak i onda buđenje za pripremanje dočeka prvog slobodnog treninga. #DieHardF1Fan
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #5
          Na oficijelnom sajtu pise 2 dana 7 sati 34 minuta i 54 sekunde.

          Comment


          • #6
            Ma ja to sebe izlozim, taman dodjem do toga da je ostao jos 1 dan, kad ono obradobanje....

            Comment


            • #7
              Pozdrav svima nakon visemesecne pauze , jos samo par dana i pocinje ludnica u Australiji a ja cu je nazalost propustiti jer radim taj dan
              If the police cant stop you you must be on the dust

              Comment


              • #8
                jos 2 dana!!!

                Comment


                • #9
                  01Days16h :

                  Comment


                  • #10
                    Nema ništa od vesti vredno pominjanja. Mnogi pokušavaju da procene kvote za novu sezonu, da naprave još po koju analizu, da predvide rezultate... Ja ću pokušati da predvidim maksimalnu brzinu u kvalifikacijama. Kažem da će maksimalna brzina u kvalifikacijama biti 322 km/h.

                    Ne zaboravite da postavite svoja predviđanja za sezonu i opklade u temi čiji link sledi: http://www.sportklub.info/forum/show...-Sezona-4-2014
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Last edited by MarkedOne8; 12-03-14, 13:32.
                      www.balkansimracing.com/forum

                      Real cars. Real racing. Dobrodosli

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by tantuz View Post
                        Jos 3 dana do pocetka cirkusa...

                        Ono sto sam procitao ovde, zahvaljujuci Vama trojci , i ono kako sam ja to sazvakao u svojoj glavi je da od prilike na najvise plasmane, za sada, gadjaju Hamilton, Rozgerg, Alonso, Baton, Magnusen, Kimi, Fetel, Rikardo, Masa... (neki moj redosled). Postavio vozace ovako gledajuci sveukupno i timove i same vozace. Mecka sa sve Hamiltonom i Rozbergom najbolje izgledala na testiranjima, Ferari bolje radio kod Alonsa nego kod Kimija, Kada sam citao o McL uvek mi je nekako u prvi plan iskakao Magnusen, ali Baton je ipak starosedelac na gridu, Masa i Vilijams ce imati sta da kazu sigurno (nista tragicno manje od RBR-a, a ocekujem vise od STR). U svakom slucaju, na stranu nevoljenje Fetela, negde mi je drago da RBR i Fetel imaju one gremline iz razloga sto ce sampionat samo biti zanimljiviji. Jurnjava i borba bilo za koje mesto u trci, ako nema borbe za prvo, i nije nesto... RBR mi nekako "smrdi" da ce uspeti da od gomile "otpadaka" iz frizidera skuvaju sasvim pristojan rucak, a nadam se ne dovoljno dobar da niko ne poruci nista drugo...
                        Mečka, Ferrari, pa McLaren i Williams koji su tu negde, Williams deluje nešto bolje, to je neki redosled koji mnogi predviđaju. I to je naravno samo tempo koji je viđen, o tome kako će motori i bolidi da reaguju an trkama i koliko će biti odustajanja možemo samo da polemišemo...

                        Comment


                        • #13
                          Ova sezona, sto se pouzdanosti motora tice i zavrsavanja samih trka/kvalifikacija, ce biti ili dibidus kanal, ili ce svi lagano "podizati formu" u tom pogledu, a RBR ce zapinjati iz petnih zila da opere obraz i negde najvise pokazati u tom svetlu.

                          Comment


                          • #14
                            Ova trka će sigurno biti fijasko, ali brzo će se to dovesti na pristojan nivo. Ako Red Bull ne bude dosta konkurentniji u prvih 6-7 trka u odnosu na ovu prvu, gotovo je izvesno da će bataliti sezonu. Oni su radikalni što se toga tiče, poslednji koji su to uradili je bio Ferrari 2009, a sledeće godine su umalo bili šampioni, tako da to nikad nije loše učiniti, ako već tekuća sezona ne vodi nikuda...

                            Comment


                            • #15
                              Ja ne mogu da ti opisem koliko jedva cekam trku... Sta trku, cetvrtak bre...

                              Aj u kldionicu ubacimo i broj safety car-ova, bar za prvih 4/5 trka...

                              Comment

                              Working...
                              X