Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA 2013/14 - 18. WEEK (3/3 - 9/3)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NBA 2013/14 - 18. WEEK (3/3 - 9/3)





    sigpic

  • #2
    King James!!!
    Home Is Where The Heart Is... My Home, My City, My House..‪#‎HeatLifer DWade‬

    Comment


    • #3
      Home Is Where The Heart Is... My Home, My City, My House..‪#‎HeatLifer DWade‬

      Comment


      • #4
        Odigrao je maestralno. Ako nastavi ovako da sutira u karijeri i ako se vise opredeli za ovakav stil igre mozda jednog dana bude rame uz rame sa Kobijem. Ovo mogu samo Melo, Durent i on trenutno.

        Comment


        • #5
          NBA 2013/14 - 18. WEEK (3/3 - 9/3)

          Sta covjek uradi nisam mogao da vjerujem da ce ikad ovako sutati trojke kakva eksplozija.Ko zna sta bi radio da je on jedini superstar u ekipi.
          @KERSDRS
          Mislim da James treba da radi ono sto i dosad, jer on nije takav tip igrača kao Durant i Melo jer je Lebron po meni point forward, naravno on ima sposobnost da zabija svaku utakmicu daje po 30+ poena, ali nije on taj tip igrača on je sto bi rekli Ameri "stat sheet stuffer".
          Last edited by stefan12; 04-03-14, 15:00.
          "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

          "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

          Comment


          • #6
            Originally posted by stefan12 View Post
            Sta covjek uradi nisam mogao da vjerujem da ce ikad ovako sutati trojke kakva eksplozija.Ko zna sta bi radio da je on jedini superstar u ekipi.
            Pravo da ti kazem ni ja nisam verovao. Ne pratim NBA ali znam da bi na ovaj nacin njegova igra dobila novu dimenziju, ovako je najbolji uz Durenta, ali kad bi ovako sutirao... Ovo je najjace oruzje, tako je Jordan sa 40 godina dao 43 poena, ali on je sa druge planete, to se ipak ne sme porediti.

            Comment


            • #7
              Odlučujuči poeni kojim je rešen meč

              Comment


              • #8
                Originally posted by KERSDRS View Post
                Pravo da ti kazem ni ja nisam verovao. Ne pratim NBA ali znam da bi na ovaj nacin njegova igra dobila novu dimenziju, ovako je najbolji uz Durenta, ali kad bi ovako sutirao... Ovo je najjace oruzje, tako je Jordan sa 40 godina dao 43 poena, ali on je sa druge planete, to se ipak ne sme porediti.
                Ja ne bi bas rekao da je Jordan toliko iznad Lebrona jeste po meni bolji Jordan, ali ne nešto previše.Sto se tiče ovog za sut Lebron, ako bude zelio da traje kao Kobe i Jordan mora još da radi na sutu jer on neće biti za 2-3 godine ovoliko fizicki mocniji od ostalih.Tako da ce njemu sut postajati još konstantniji.
                "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                Comment


                • #9
                  sigpic


                  "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                  Comment


                  • #10
                    Veceras na monitoru GSW - IND, a na TV-u HOU vs MIA.

                    Can'y wait

                    Comment


                    • #11
                      Perfect NBA night
                      A, cim jedna od trenutnih zvijezda napravi neki rekord ili se malo istakne vise nego ostali u poslednje vrijeme, odmah slijedi poredjenje sa Dzordanom, Kobijem, itd. Pa, cemu to

                      Comment


                      • #12
                        Kevin Garnett (back spasms) did not practice on Tuesday and he'll be a game-time decision for Wednesday's matchup with the Grizzlies.
                        Steve Nash (nerve root irritation) wants to return next season.
                        Tyson Chandler isn't sure he wants to be part of the Knicks' future.
                        Eric Bledsoe (knee) felt sore on Tuesday, but hasn't experienced any setbacks.
                        Dwight Howard (back) will be a game-time decision for Tuesday's game against Miami.
                        Jeremy Lin (sore back) will be a game-time decision for Tuesday's game against the Heat.
                        Avery Bradley will get an MRI on his ankle on Wednesday.
                        Gerald Wallace (knee) underwent successful season-ending surgery on Tuesday.
                        Martell Webster (back) shoots around Tuesday, Kevin Seraphin out Wednesday vs Jazz
                        Scott Brooks says Caron Butler could start at shooting guard in place of injured guard Thabo Sefolosha.
                        Anderson Varejao (back) will most likely miss Tuesday's game against the Spurs.
                        Jermaine O’Neal treating this season like it’s his last
                        LeBron wants to attend Ilgauskas' ceremony
                        Sources: Nets to sign Collins to 2nd contract
                        Knicks' D-League team cuts Smith's brother
                        Sixers must decide whether Thaddeus Young is a keeper
                        Phil Jackson says he's still talking to teams about a front-office job

                        Comment


                        • #13

                          Comment


                          • #14

                            Comment


                            • #15
                              Korver prekinuo niz, posle 127 mečeva nije ubacio trojku

                              Last edited by Lord Aleksoni; 06-03-14, 13:07.

                              Comment

                              Working...
                              X