Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koji fakultet upisati ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koji fakultet upisati ?

    Interesuje me filozofski fakultet odsek za anglistiku u Novom Sadu. Jel ima neko nekih informacija ?
    Unapred hvala.

  • #2
    Jezici su uvek isplativi i perspektivni, dobro poznavanje je pozeljno dok je odgovarajuca diploma/sertifikat zlata vredan... Dobar izbor, sam fakultet je dosta lepo organizovan, poznajem coveka koji radi na istom...

    Od ostalih u NS definitivno FTN, najorganizovaniji fakultet u Srbiji sa mnogo interesantnih smerova, uci se sasvim dovoljno osnovnih stvari a u daljem toku studiranja usko usmeravanje koje ti daje znanje koje mozes konkretno da primenis u 21. veku, ima i onih gde ucis nesto sto ne vazi vec 20-ak godina diploma vrlo cenjena svugde, velika mogucnost odlaska u inostranstvo u nekom od semestara...
    VALENTINO ROSSI #46

    Comment


    • #3
      Moze neko objasniti smerove i sta znaci E1, E2 i E3 ? Jeli to po tezini nekoj svrstavano ili kako ?
      Posto razmisljam o Softveskom inzinjerstvu.
      Last edited by Scouser; 22-01-14, 12:46.

      Comment


      • #4
        Moras razgraniciti osnovne akademske studije, od osnovnih strukovnih studija. Ako upisujes OAS (fakultetske studije) onda ti studije traju 4 godine, nose 240 bodova, i dobijas zvanje dipl.ing. Dok ako se odlucis za OSS (studije vise skole), studije ti traju 3 godine, nose 180 bodova, i dobijas zvanje struk. ing.

        OAS ima tri smera:
        E10 - Energetika, elektronika i telekomunikacije
        E20 - Računarstvo i automatika
        ES0 - Elektroenergetski softverski inženjering

        OSS takodje ima tri smera:
        E01 - Elektroenergetika - obnovljivi izvori električne energije
        E02 - Elektronika i telekomunikacije (Novi Sad)
        SII - Softverske i informacione tehnologije (Inđija)
        It is not the violence that sets a man apart.
        It's the distance he's prepared to go.

        Comment


        • #5
          Mozes nesto vise o softverskom inzinjerstvu i informacionoj tehnologiji ? Jel tesko upasti ? itd...

          Comment


          • #6
            moja greska
            It is not the violence that sets a man apart.
            It's the distance he's prepared to go.

            Comment


            • #7
              Mislim da to nije to. Softverske i informacione tehnologije i softversko inzinjerstvu i informacione tehnologije(Novi Sad) nije isto ?
              A ja mislim na ovaj drugi sto je u NS.
              Last edited by Scouser; 22-01-14, 13:14.

              Comment


              • #8
                Originally posted by Scouser View Post
                Mislim da to nije to. Softverske i informacione tehnologije i softversko inzinjerstvu i informacione tehnologije(Novi Sad) nije isto ?
                Na ovo mislis?

                Софтверско инжењерство и информационе технологије (Нови Сад и Лозница)

                Први степен студија - основне академске студије за стицање звања дипломирани инжењер софтверског инжењерства трају 4 године (240 ЕСПБ).

                Mislim da je tu i najveci pritisak.
                It is not the violence that sets a man apart.
                It's the distance he's prepared to go.

                Comment


                • #9
                  Apa, sta si ti zavrsio? Ako se sme znati.
                  sloboda ili ništa

                  Comment


                  • #10
                    Energetsku efikasnost i obnovljive izvore energije (mr. sci)
                    It is not the violence that sets a man apart.
                    It's the distance he's prepared to go.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by apacrow View Post
                      Energetsku efikasnost i obnovljive izvore energije (mr. sci)
                      HUHAAA jebo ti sebe al si ti ucio
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • #12
                        Iskreno, pa i nisam toliko. Stvar je da upises ono sto te zanima,
                        ali takodje i ono sto je donekle primenjivo, tako da nemas neke
                        preterane muke tokom studija, a opet nakon toga mozes nesto.
                        It is not the violence that sets a man apart.
                        It's the distance he's prepared to go.

                        Comment


                        • #13
                          Ja sam uzeo ekonomiju, mrsko mi ucit jer ima kamara stvari koje me su preglupe i nikad u zivotu nece trebati nekome, ali npr umjesto da ucim ono sto treba za ispite ja sam uzeo da ucim psihologiju, odnosno poroucavanje socialnih skupina, razvijanja same socialne inteligencije. Uglavnom nacine poslovanja sa psiholoskog aspekta i mogu reci da mi je mnogo pomoglo. U zadnjih recimo 7-8 mjeseci sam poboljsao svoje socialne skillove i puno bolje se drzim u konverzaciji sa ozbiljnim poslovnim ljudima i sve sto izgovaram ima argumentaciju spot on..

                          Tako da ono, nadam se da ce biti zanimljivije kasnije, ali do sada nista specjalno ovo kod mene, iako sa ekonomijom se moze svasta raditi, prekvalifikovati i tako to..
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • #14
                            Kod mene je bilo kao u Juznoj Koreji: ili si inzenjer ili doktor. Treceg nema.
                            It is not the violence that sets a man apart.
                            It's the distance he's prepared to go.

                            Comment


                            • #15
                              Mislim da si ti cak prosle godine pricao o prednostima diplome menadzmenta. Ne sjecam se tacno price, ali koliko sam shvatio govorio si da je super stvar zavrsiti menadzment i onda samo nadogradjivati svoje znanje raznim stvarima i tako sebi pumpati primanja.

                              Jesam u pravu ili sam nesto se zajebo?
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment

                              Working...
                              X