Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2013 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX















    Divlji zapad , Texas , Austin i COTA je sledece stanica gde ce 22 kauboja odmeriti snage . Nakon pauze od 4 godine F1 se prosle godine vratila u Ameriku ali ovaj put u Austin , s obzirom da se pre toga zadnji put trka u SAD vozila u Indianapolisu 2007 . Ova staza je jos jedna od Tilkeovih kreacija i sto se tice same staze nema puno svojeg , vec je kombinacija ostalih staza . Staza ima ukupno 20 krivina , 9 desnih i 11 levih .U prvom sektoru penjete se do prve leve krivine a nakon toga ide kompleks brzih levih i desnih krivina koji podseca na Silverstonov Chapel - Maggots - Becketts , u drugom ima nekoliko krivina i najduzi pravac na stazi i najbolje mesto za preticanje , u trecem sektoru od 12 do 15 krivine je deo koji dosta podseca na Hokenhajmov zavrsi deo staze a krivine 16,17,18 sa duplim apeksom su slicne krivinama 7 i 8 u Turskoj , do kraja ima jos jedna desna krivina i onda opet startno ciljni pravac . Pirelli je za ovu trku odlucio da donese medium i hard komponentu . Kimi Raikkonen ide na operaciju ledja tako da ce on propustiti ovu trku a njega ce zameniti test vozac Davide Valsecchi , za Fernanda Alonsa se jos ovek ne zna da li ce voziti zbog povrede iz Abu Dhabija ali ako ne bude vozio njega ce odmeniti marusijin vozac Bianchi .

    Staza je dugacka 5,5 km i vozi se 56 krugova , staza se vozi u suprotnom smeru od kazaljke na satu , maksimalna brzina je 320 km , najbrzi krug postavio je Vettel 1:39.347









    Prosle godine prvi do cilja dojahao je Hamilton ispred Vettela doduse uz malu pomoc Karthykeyana koji je zaostajao za ceo krug i onda se nasao ispred Vettela na najgorem mogucem mestu dok je ovaj bio vodjstvu sto je Hamilton iskoristio , trece mesto je uzeo Alonso



    Last edited by Mikinen; 13-11-13, 14:00.
    If the police cant stop you you must be on the dust

  • #2
    Sergio Perez kritikuje McLaren. Definitivno napušta tim.

    Za Lotus će u Austinu i Brazilu voziti Heikki Kovalainen.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • #3
      Neverovatno da su ispustili Pereza, toliko je vise pokazao nego Button, cak bih rekao da je samo na trci u Monte Carlu pokazao vise nego Button cele godine. I sad ladno moze da ostane bez angazmana...

      Comment


      • #4
        Heikki vozi za lotus poslednje dve trke?! Pa iskreno sam se nadao da cje te poslednje dve trke za lotus poterati valseki, shteta a pereza se meklaren reshio prerano, po mom mishljenu mu je definitvno trebalo dati da vozi i sledecju sezonu pa ako i tad ne pokaze neke rezultate onda mu stvarno nije mesto u tom timu iako sam mishljenja da je mali kevin vecji talenat od pereza

        Comment


        • #5
          Bolje umijesto Neikki da su doveli Laudu.Što će im ovaj krš od čoeka,bolje da su doveli nekog iz njihove škole il rezernog vozača,al ne oni doveli vozača koji je stari od Grčke

          Comment


          • #6
            josh su odbili nica, kak'e budale

            Comment


            • #7
              Heikki ima iskustva, Lotusu trebaju pare i jedini nacin da dodju do jos malo novca je da probaju da zavrse na trecem mestu u WCC... Valsechi to ne bi mogao da obezbedi, Heikki ima nekakve sanse. On je bio an podijumu ne tako malo puta u McLarenu, ne zaboravite... A Hulka nisu odbili, vec ga Sauber drzi za ugovor...

              Comment


              • #8
                Po meni prije će Hulk donjeti podijum Sauberu nego Kovalainen Lotusu

                Comment


                • #9
                  Kovalainen nece siguron, jer ce sav fokus biti na Grosjeanu. Ali Kovalainen mora da skupi bar 4 ili 6 poena na trci da bi imali sanse, Valsechi bi mozda bio brzi, ali ko zna koliko bi to trejalo pre nego da izleti... Veci je rizik uzeti njega nego Kovalainena, na ovog makar nece trositi pare za rezervne delove. Osim ako nije odlucio da divlja...

                  Comment


                  • #10
                    Dule ala ti izvređa Kovalainena...

                    Nisu odbili Nica nego piše da se on predomislio. Za sledeću sezonu je i dalje otvorena trka.

                    Vanja, i dalje se ne slažem s tobom u vezi Pereza. Nema bodova, što znači da nema i performansi. Prošlo je određeno vreme od 2009., pa i od 2011. Nije on pravi svetski šampion. Ako bismo se složili da Perez po rezultatima nije bio bolji od Buttona, onda on nije ništa toliko posebno. Pusti čoveka, ima boljih na gridu. I dalje mislim da je prerano došao u McLaren, pa je prerano i otišao.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by MarkedOne8 View Post
                      Dule ala ti izvređa Kovalainena...
                      Nisam izvređao nego sam rekao šta mislim...Njegova era u Formuli je završena,istina imao je prije dobre rezultate ali godine čine svoje.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by MarkedOne8 View Post
                        Dule ala ti izvređa Kovalainena...

                        Nisu odbili Nica nego piše da se on predomislio. Za sledeću sezonu je i dalje otvorena trka.

                        Vanja, i dalje se ne slažem s tobom u vezi Pereza. Nema bodova, što znači da nema i performansi. Prošlo je određeno vreme od 2009., pa i od 2011. Nije on pravi svetski šampion. Ako bismo se složili da Perez po rezultatima nije bio bolji od Buttona, onda on nije ništa toliko posebno. Pusti čoveka, ima boljih na gridu. I dalje mislim da je prerano došao u McLaren, pa je prerano i otišao.
                        Momak nije ni dobio pravu priliku u McLarenu, to ne treba zaboraviti... Sta i kako, vec sam vise puta pisao, nema potrebe da ponavljam... Potpisujem da je bolji od Masse iz 2008, tj. negde sa Hulkenbergom na nivou. Nadam se samo da ce imati pravu sansu da to i pokaze...

                        Comment


                        • #13
                          Moj najjednostavniji odgovor bi bio: Bottas. Lika uopšte nisam opažao pre. Pa i sad retko čujem za njega. Lik beleži kilometre kao što i treba. Stavi Bottasa ili Bianchija u taj McLaren pa da vidimo kako bi to išlo. Za Pereza neće biti mesta u top timu sve dok misli da je drugi Senna. Tako i vozi. Lik je brz i talentovan ali ima problem u pristupu. Gledao sam ga i navijao za njega kada se takmičio u Britanskoj Formula 3 seriji protiv Alguersuarija. Ovo sad je potpuno druga priča. Maldonado, Perez, Grosjean... Koliko god oni bili brzi, nemaju šta da traže u top timovima. A za sve to je kriva GP2 škola koja dozvoljava sve i svašta. Bolja je organizacija uličnih trka.
                          Ne potresam se oko Pereza. Ući će makar u Marussiu ili Force Indiju. Daj bre da vidimo šta će i gde će Hulkenberg. Ja bih ispraznio kompletnu Force Indiu. Ne znam otkud sad iskoči Kevin Magnussen McLarenu na pamet. Nije se pominjao sve do pre par dana.
                          Last edited by MarkedOne8; 14-11-13, 02:34.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Bottas, Hulk i Perez meni deluju na nivou, Bianchi mi je u drugom delu sezone delovao bledunjavo... Videcemo sledece godine kako ce to biti. Di Resta uopste nije siguran u FI, Hulk ceka da Quantum zapravo potpise sa Lotusom, Maldonado lako moze da otpadne iz price i F1 generalno - na moju veliku srecu. E to je lik koji je umislio da je Senna...

                            Comment


                            • #15
                              Bojim se da je jednačina jednostavna: Lotus + Quantum = Hulkenberg u Lotusu. Lotus - Quantum = Maldonado u Lotusu, Hulkenberg u najboljem slučaju u Force Indiji. A taj Quantum se toliko otegao, a čak se priča i da samo žele da operu novac kroz Lotus.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X