PDA

Pogledati punu verziju : 2013 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Mikinen
13.11.2013, 13:44
http://www.formula1.com/photos/races/event_artwork/large/event_artwork_911.jpg

http://www.f1mix.com/images/circuits/united-states-circuit-of-the-americas.jpg

http://www.formula1.com/flash/races/circ_diagrams/circuitmap_image/austin.jpg

http://www.minus273.biz/minus273/wp-content/gallery/cota/cota-track1.jpg

http://www.sanantoniof1club.com/wp-content/uploads/2012/11/Alonso-VS.-Vettel-Who-Will-Be-2012-Formula-1-World-Champion.jpg

http://www.autoweek.com/galleryimage/CW/20121120/F1/112009986/PH/1/4/grid-girls-COTA.jpg

http://static.zigwheels.com/media/content/2013/Apr/pirelli-f1-pzero-orange-hard-pzero-white-medium-main_560x420.jpg

Divlji zapad , Texas , Austin i COTA je sledece stanica gde ce 22 kauboja odmeriti snage . Nakon pauze od 4 godine F1 se prosle godine vratila u Ameriku ali ovaj put u Austin , s obzirom da se pre toga zadnji put trka u SAD vozila u Indianapolisu 2007 . Ova staza je jos jedna od Tilkeovih kreacija i sto se tice same staze nema puno svojeg , vec je kombinacija ostalih staza . Staza ima ukupno 20 krivina , 9 desnih i 11 levih .U prvom sektoru penjete se do prve leve krivine a nakon toga ide kompleks brzih levih i desnih krivina koji podseca na Silverstonov Chapel - Maggots - Becketts , u drugom ima nekoliko krivina i najduzi pravac na stazi i najbolje mesto za preticanje , u trecem sektoru od 12 do 15 krivine je deo koji dosta podseca na Hokenhajmov zavrsi deo staze a krivine 16,17,18 sa duplim apeksom su slicne krivinama 7 i 8 u Turskoj , do kraja ima jos jedna desna krivina i onda opet startno ciljni pravac . Pirelli je za ovu trku odlucio da donese medium i hard komponentu . Kimi Raikkonen ide na operaciju ledja tako da ce on propustiti ovu trku a njega ce zameniti test vozac Davide Valsecchi , za Fernanda Alonsa se jos ovek ne zna da li ce voziti zbog povrede iz Abu Dhabija ali ako ne bude vozio njega ce odmeniti marusijin vozac Bianchi .

Staza je dugacka 5,5 km i vozi se 56 krugova , staza se vozi u suprotnom smeru od kazaljke na satu , maksimalna brzina je 320 km , najbrzi krug postavio je Vettel 1:39.347

http://www.formula1.com/wi/gi/enlarge/884x489/popup/LXrL/sutton/2012/dcd1218no14.jpg

http://www.formula1.com/wi/gi/enlarge/884x489/popup/Kd5u/sutton/2012/d12usa2299.jpg

http://www.formula1.com/wi/gi/enlarge/884x489/popup/hvLv/sutton/2012/dpl1218no074.jpg

http://www.formula1.com/wi/gi/enlarge/884x489/popup/b4Go/sutton/2012/d12usa2284.jpg

Prosle godine prvi do cilja dojahao je Hamilton ispred Vettela doduse uz malu pomoc Karthykeyana koji je zaostajao za ceo krug i onda se nasao ispred Vettela na najgorem mogucem mestu dok je ovaj bio vodjstvu sto je Hamilton iskoristio , trece mesto je uzeo Alonso

http://www.youtube.com/watch?v=7uFjRdIyClo

http://www.youtube.com/watch?v=e9acse2dDeU

MarkedOne8
13.11.2013, 15:10
Sergio Perez kritikuje McLaren. Definitivno napušta tim.

Za Lotus će u Austinu i Brazilu voziti Heikki Kovalainen.

Vanja #66
13.11.2013, 15:43
Neverovatno da su ispustili Pereza, toliko je vise pokazao nego Button, cak bih rekao da je samo na trci u Monte Carlu pokazao vise nego Button cele godine. I sad ladno moze da ostane bez angazmana... :facepalm:

cowwwpa
13.11.2013, 16:33
Heikki vozi za lotus poslednje dve trke?! Pa iskreno sam se nadao da cje te poslednje dve trke za lotus poterati valseki, shteta :wall: a pereza se meklaren reshio prerano, po mom mishljenu mu je definitvno trebalo dati da vozi i sledecju sezonu pa ako i tad ne pokaze neke rezultate onda mu stvarno nije mesto u tom timu iako sam mishljenja da je mali kevin vecji talenat od pereza

Dule Krtola
13.11.2013, 18:50
Bolje umijesto Neikki da su doveli Laudu.Što će im ovaj krš od čoeka,bolje da su doveli nekog iz njihove škole il rezernog vozača,al ne oni doveli vozača koji je stari od Grčke :wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::w all::wall::wall::wall::wall::ne_znam::bum:

cowwwpa
13.11.2013, 19:06
josh su odbili nica, kak'e budale

Vanja #66
13.11.2013, 19:13
Heikki ima iskustva, Lotusu trebaju pare i jedini nacin da dodju do jos malo novca je da probaju da zavrse na trecem mestu u WCC... Valsechi to ne bi mogao da obezbedi, Heikki ima nekakve sanse. On je bio an podijumu ne tako malo puta u McLarenu, ne zaboravite... A Hulka nisu odbili, vec ga Sauber drzi za ugovor...

Dule Krtola
13.11.2013, 19:15
Po meni prije će Hulk donjeti podijum Sauberu nego Kovalainen Lotusu

Vanja #66
13.11.2013, 19:20
Kovalainen nece siguron, jer ce sav fokus biti na Grosjeanu. Ali Kovalainen mora da skupi bar 4 ili 6 poena na trci da bi imali sanse, Valsechi bi mozda bio brzi, ali ko zna koliko bi to trejalo pre nego da izleti... Veci je rizik uzeti njega nego Kovalainena, na ovog makar nece trositi pare za rezervne delove. Osim ako nije odlucio da divlja...

MarkedOne8
13.11.2013, 19:41
Dule ala ti izvređa Kovalainena...

Nisu odbili Nica nego piše da se on predomislio. Za sledeću sezonu je i dalje otvorena trka.

Vanja, i dalje se ne slažem s tobom u vezi Pereza. Nema bodova, što znači da nema i performansi. Prošlo je određeno vreme od 2009., pa i od 2011. Nije on pravi svetski šampion. Ako bismo se složili da Perez po rezultatima nije bio bolji od Buttona, onda on nije ništa toliko posebno. Pusti čoveka, ima boljih na gridu. I dalje mislim da je prerano došao u McLaren, pa je prerano i otišao.

Dule Krtola
13.11.2013, 19:51
:D Nisam izvređao nego sam rekao šta mislim...Njegova era u Formuli je završena,istina imao je prije dobre rezultate ali godine čine svoje.

Vanja #66
13.11.2013, 20:11

Nisu odbili Nica nego piše da se on predomislio. Za sledeću sezonu je i dalje otvorena trka.

Vanja, i dalje se ne slažem s tobom u vezi Pereza. Nema bodova, što znači da nema i performansi. Prošlo je određeno vreme od 2009., pa i od 2011. Nije on pravi svetski šampion. Ako bismo se složili da Perez po rezultatima nije bio bolji od Buttona, onda on nije ništa toliko posebno. Pusti čoveka, ima boljih na gridu. I dalje mislim da je prerano došao u McLaren, pa je prerano i otišao.

Momak nije ni dobio pravu priliku u McLarenu, to ne treba zaboraviti... Sta i kako, vec sam vise puta pisao, nema potrebe da ponavljam... Potpisujem da je bolji od Masse iz 2008, tj. negde sa Hulkenbergom na nivou. Nadam se samo da ce imati pravu sansu da to i pokaze...

MarkedOne8
14.11.2013, 02:33
Moj najjednostavniji odgovor bi bio: Bottas. Lika uopšte nisam opažao pre. Pa i sad retko čujem za njega. Lik beleži kilometre kao što i treba. Stavi Bottasa ili Bianchija u taj McLaren pa da vidimo kako bi to išlo. Za Pereza neće biti mesta u top timu sve dok misli da je drugi Senna. Tako i vozi. Lik je brz i talentovan ali ima problem u pristupu. Gledao sam ga i navijao za njega kada se takmičio u Britanskoj Formula 3 seriji protiv Alguersuarija. Ovo sad je potpuno druga priča. Maldonado, Perez, Grosjean... :facepalm: Koliko god oni bili brzi, nemaju šta da traže u top timovima. A za sve to je kriva GP2 škola koja dozvoljava sve i svašta. Bolja je organizacija uličnih trka.
Ne potresam se oko Pereza. Ući će makar u Marussiu ili Force Indiju. Daj bre da vidimo šta će i gde će Hulkenberg. Ja bih ispraznio kompletnu Force Indiu. Ne znam otkud sad iskoči Kevin Magnussen McLarenu na pamet. Nije se pominjao sve do pre par dana.

Vanja #66
14.11.2013, 06:24
Bottas, Hulk i Perez meni deluju na nivou, Bianchi mi je u drugom delu sezone delovao bledunjavo... Videcemo sledece godine kako ce to biti. Di Resta uopste nije siguran u FI, Hulk ceka da Quantum zapravo potpise sa Lotusom, Maldonado lako moze da otpadne iz price i F1 generalno - na moju veliku srecu. E to je lik koji je umislio da je Senna...

MarkedOne8
14.11.2013, 10:17
Bojim se da je jednačina jednostavna: Lotus + Quantum = Hulkenberg u Lotusu. Lotus - Quantum = Maldonado u Lotusu, Hulkenberg u najboljem slučaju u Force Indiji. A taj Quantum se toliko otegao, a čak se priča i da samo žele da operu novac kroz Lotus.

Dule Krtola
14.11.2013, 11:12
Ja ne znam što ste se svi toliko naljepili na Bottas-a,Lik nije ništa posebno pokazao,bori se za Caterhamom,nije osvojio boda.Iz GP3 došao u F1,to je po meni prevelika ludost.U Gp3 se vozio sa Amaterima a već sljedeće godine oće da se trka sa Profesionlacima.Niđe veze.Dosta je on stepenica preskočio i to mu je prevelika glupost.Svaka mu čast što je osvojio 3 mijesto u kvalifikacijama u Kanadi po kiši ali dosta on toga ne zna,dosta je toga propustio u Gp2

Vanja #66
14.11.2013, 13:21
Bojim se da je jednačina jednostavna: Lotus + Quantum = Hulkenberg u Lotusu. Lotus - Quantum = Maldonado u Lotusu, Hulkenberg u najboljem slučaju u Force Indiji. A taj Quantum se toliko otegao, a čak se priča i da samo žele da operu novac kroz Lotus.

Radili su to i ranije... Mada sad deluje da je nesto bolje, jer poslednje sto sam citao je da se ceka Lotus da potvrdi ugovor, tj. Lopez...

Ja ne znam što ste se svi toliko naljepili na Bottas-a,Lik nije ništa posebno pokazao,bori se za Caterhamom,nije osvojio boda.Iz GP3 došao u F1,to je po meni prevelika ludost.U Gp3 se vozio sa Amaterima a već sljedeće godine oće da se trka sa Profesionlacima.Niđe veze.Dosta je on stepenica preskočio i to mu je prevelika glupost.Svaka mu čast što je osvojio 3 mijesto u kvalifikacijama u Kanadi po kiši ali dosta on toga ne zna,dosta je toga propustio u Gp2

Nista se ne propusta u tim junior klasama, koliko je velikih potencijala preslo u F1 odatle i nista nisu uradili. Opet, toliko je momaka doslo od kojih se nije ocekivali nista pa su se solidno pokazali. Slabije klase nisu preveliki pokazatelj toga sta ce biti. Pokazatelj su toga sta moze biti, ali samo ako su vozaci spremni na drakonska odricanja i punu posvecenost sportu. Vettel nije osvojio titulu u Formula Renault 3.5l 2007. godine da bi bio tester za BMW. Evo, masu je toga propustio u GP2, ima samo 4 titule u 6 punih F1 sezona...

Bottasa je doveo Toto Wolff, koji je posle otisao u Mercedes ocito. Sigurno je otisao zato sto nema osecaja za dobru priliku da se napravi pravi korak i dobra zarada... Bottas i Mladonado su izjednaceni u kvalifikacijama i trkama, Maldonado ima 1 poen jer je imao srece kao nikad u Madjarskoj sa onom kaznom za Hulka. Pritom, Maldonado donosi novac PDVSA u Williams, tako da je akcenat u tom timu na njemu. Valteri je novajlija. Ergo, u najmanju ruku njih dvojica su izjednaceni. S tim sto je Botas pravi predstavnik finske kulture u trkama, dok Maldonado i za latinske vozace spada medju najdrskije i poptuno neobzirne.

MarkedOne8
14.11.2013, 17:13
3. mesto u kvalifikacijama ni ne pominjem. To je one-off. Ista je situacija i sa Maldonadovom pobedom u Španiji. To su oni sitni detalji na koje, da se ne uvrediš, ne mogu da obrate pažnju svi. Kao novajlija je često u kvalifikacijama bio brži od Maldonada. Nije imao ni jedan jedini incident. Šta ćeš više od vozača koji vozi bolid koji ne može do bodova osim u specijalnim okolnostima?

Što se tiče propuštanja nivoa, GP2 nije uopšte relevantan. Čak je i dobro što je propustio GP2. Setimo se kakav je Hamilton bio u duelima kad je došao u F1. Najveći indijanac. 2008. je McLaren pratio tehnički razvoj, Ferrari se pojebao i pucao sebi u stomak, i eto titule. Osvojio je nekako tu jednu titulu, mada je tek prošle godine počeo da pokazuje znakove odrastanja po pitanju duela. Stalno se sudarao s Massom. Ko su šampioni GP2 serije poslednjih godina? Hamilton, Maldonado, Grosjean... Hamilton v1 nije ništa bio bolji od ovih, samo je vozio isuviše dobar bolid da bi smeo da se toliko gubi kao ovi. Oni ne idu na polaganje testova iz vožnje pa da im neko lupi pečat i kaže da li su stasali ili nisu. Neke navike se jako teško menjaju. Ako mu je u krvi da je pravi vozač (Raikkonen, Vettel...Alonso, Hamilton v2) onda njemu ne znači i 20 godina da se ‚‚školuje". Bottas se na stazi ponaša kao neko ko je u F1 par sezona. Pobeđivao Maldonada, malo izletao... Samo da bude u pravom trenutku na pravom mestu, da ne bude kao Hulkenberg, i moći će da ima kako bi se to reklo Karijeru Finca Kakva Dolikuje.

Nikoletina
14.11.2013, 17:25
Ja mislim da bi sledeće godine mogli gledati Pereza i Gutiereza u Sauberu

Vanja #66
14.11.2013, 17:59
Sirotkin ima ugovor koji mu garantuje mesto ako dobije superlicencu. Dobio ju je, kao i Kyvat...

Dule Krtola
14.11.2013, 18:31
Što se tiče Bottas-a ,svak ima neko svoje mišljenje,mogli bi do ujutro pričati o tome... :)
A što se tiče Sauber-a,po meni Peraz bi bio idealno riješenje da zamijeni Hulka.A Gutierrez bi mogao do Lotus-a,jer je on iz njihove škole,ima sponzore,nedavno dobio novoga,ima solidnu debitansku sezonu,osvojio 7 bodova,po meni dovoljo za drugug vozača Lotus-a

Alan
14.11.2013, 18:47
Marked, samo da znas ako ne pisem puno, forum pratim redovno.:(

MarkedOne8
14.11.2013, 19:16
Marked, samo da znas ako ne pisem puno, forum pratim redovno.:(

Skupljaj energiju za zimska testiranja. Ko sad ne piše, apsolutno je oprošteno. Sledeće godine za neaktivnost lobiram za banove. :D

Magnussen zvanično u McLarenu. Button bi trebao da na vreme krene da sebi pravi novo gnezdo.

Alan
14.11.2013, 19:23
Odlicno si me pdsetio, daj raspored testova.

MarkedOne8
14.11.2013, 19:27
Odlicno si me pdsetio, daj raspored testova.

Počinju početkom treće nedelje Januara. Potencijalna testiraja Pirelli guma će biti obavljena sredinom Decembra.

Dule Krtola
14.11.2013, 19:34
Šta mislite da to sve riješite privatnom porukom? :D::)

Vanja #66
14.11.2013, 20:06
Skupljaj energiju za zimska testiranja. Ko sad ne piše, apsolutno je oprošteno. Sledeće godine za neaktivnost lobiram za banove. :D

Magnussen zvanično u McLarenu. Button bi trebao da na vreme krene da sebi pravi novo gnezdo.

Moze samo da krene da pravi gnezdo sa devojkom... Najstariji je na gridu, od 2009. pokazao je zasto je sampion samo povremeno u toku 2011, jednostavno kao da vise nema vatre u njemu. Nesto mora da ga motivise, jer siguran sam da moze bolje od ovoga, ali ako to ne pokaze, nema razloga da ostaje...

cowwwpa
14.11.2013, 20:14
kao navijach meklarena moram se sloziti sa vanjom da mu lagano ponestaje danfa za jurnjavu sa ovom klinchadijom, nazalost

p4p1
15.11.2013, 00:28
kao navijach meklarena moram se sloziti sa vanjom da mu lagano ponestaje danfa za jurnjavu sa ovom klinchadijom, nazalost

Sto to? :D Niko mi nije bio manje gotivan od njega a da je vozio u McLaren-u, bio je prosek i ostao bi prosek da ga nije neverovatno usralo da vozi spejs satl pola sezone. Ja licno jedva cekam da nas napusti. Savrseno bi bilo da je dosao Magnussen umesto njega, a ne Pereza :(

MarkedOne8
15.11.2013, 12:00
Pišemo ovde:
http://www.sportklub.info/forum/showthread.php/3622-Sezona-2014-Velike-promene

MarkedOne8
15.11.2013, 13:00
James Allen @Jamesallenonf1 2m
” A tragedy” – Valsecchi angry at Lotus’ decision to hire Kovalainen over him http://goo.gl/fb/etxJ1

"In all the drama of the 11th hour arrival at the Austin circuit yesterday of Heikki Kovalainen, there were strong words from Lotus’ reserve driver Davide Valsecchi, who was passed over for the promotion.

GP2 champion Valsecchi has attended every race this year in Lotus colours, waiting for the chance to drive the car, but when the opportunity presented itself, with the injury to Kimi Raikkonen, the team went for Kovalainen.

The Italian was called by team principal Eric Boullier on Wednesday and given the news. They went with Kovalainen because of his greater race experience in F1 and his recent Friday practice experience with Caterham.

Valsecchi did not hide his disappointment when speaking to Italian media yesterday,

“It’s a huge blow to me,” he said. “From the sporting point of view it’s a tragedy. It makes me angry to have lost the battle with Kovalainen who is not a great champion, not even an active driver; his last results were five years ago.

“If they had taken Hulkenberg I could have understood, even Maldonado, but this…

“I was sure that from the point of view of motivation and desire to achieve, the team would have taken me and I would have been right up there.

“Perhaps I lack experience but what chance do you have to gain any? Nevertheless, things change quickly in F1, so I won’t give up and I will be ready if they need me in Brazil.”

Vanja #66
15.11.2013, 18:06
Cudan FP1, dosta magle, odlozen pocetak, skracen trening, crvena zastava zbog helikoptera... U svakom slucaju, ne previse reprezentativan. Alonso ispred Buttona, Bottasa i Guttiereza. Daniil Kvyat izuzetan, svega 2 desetinke sporiji od Ricciarda...

Dule Krtola
15.11.2013, 18:11
Vettel 18 :tu2::tu2:

Vanja #66
15.11.2013, 18:23
Pun rezervoar, nema sta drugo da bude...

Dule Krtola
15.11.2013, 18:25
Pun rezervoar, nema sta drugo da bude...
Svejedno,baš ga je cool gledati kad je na začelju:D

MarkedOne8
15.11.2013, 19:53
Ne razumem foru i smisao takvih komentara.

Ja uvek kad imam nebitan deo posta dodam i nešto ozbiljnije da ne bi ličilo na spam.

Vanja #66
15.11.2013, 21:24
In FP2, the world is back in order...

Dule Krtola
15.11.2013, 21:50
Ne razumem foru i smisao takvih komentara.
Šta ne kontaš? Neobično mi gledati Vettela da je pri zečelju,nisam navikao...

Ne treba velika matamatika da se skonta,šta sam htio reć...

cowwwpa
15.11.2013, 22:42
vozao se chovek malo turistichki, zamalo da stavi i dve cice kod gornjeg usisnika al nije hteo da nervira charlija :)... razgleda lepote texasa, moze mu se jbg

MarkedOne8
15.11.2013, 22:49
A Kovalainen brži od Grožana! :cool:

Dule Krtola
15.11.2013, 23:32
A Kovalainen brži od Grožana! :cool:
Iskreno nisam očekivao ovakvo izdanje Neikki-a,al ipak ovo je trening i Gutierrez je bio 4 i 6 na treninzima al to nije njegovo pravo stanje.Neikki je iskusan vozač,može on da osvoji neke bodiće ali teško da može do nećeg višeg.Al iskreno volio bi da i Lotus prestigne Ferrari u konkurenciji konstruktora,pa nek razmilse malo u Ferrari-u šta im se dešava i dokle će padati i tonuti

MarkedOne8
16.11.2013, 08:06
Ako je neki slobodan trening relevantan to je FP2. Slobodni treninzi su više relevantni za međutimska poređenja. Heikki ‚‚iz kreveta" bude bolji od Grožana. Ne radi se o Heikkiju koliko o (anti-)Grožanu.

Da, Ferrari se sve sekira što će da izgube drugo ili čak i treće mesto u konstruktorskom. Eno, gore šume i livade oko Maranella. Oh kakve li propasti. Razmišljaju oni odavno o tome, a rešenja već pronalaze. Naše zajedničko mišljenje je da bi još barem trebali šefa tima na pit wallu da zamene.

MarkedOne8
16.11.2013, 08:53
Lotus F1 team says time running out for Quantum deal

Lotus Formula 1 team owner Gerard Lopez says his outfit will not wait 'much longer' for new investor Quantum Motorsports to finalise its buy-in deal.

Quantum chiefs announced at the Abu Dhabi Grand Prix that they had completed their part of an arrangement to purchase a 35 per cent stake in Lotus, with the matter only needing monies to be transferred to Lotus' bank account.

It is understood that those transfers have not been completed yet, despite hopes that matters would get finalised last week.

Although Lotus is still hanging on for Quantum money, Lopez made it clear on Friday that time was running out before it considers a different path for its future.

Speaking to AUTOSPORT about the Quantum situation in the wake of the announcement in Abu Dhabi, Lopez said: "It was their own initiative to announce that the deal was done. It isn't.

"We have always said that if we want to push we have other options. It has got to be the right partnership. That one seemed like the right one, but whether it is going to happen or not, I don't know."

Lopez insisted that Lotus had not yet given up on the Quantum deal being completed, but equally admitted it could not just sit back and give the investors forever to get things sorted.

"It needs to happen eventually," he said. "If it doesn't? Well...right now we are just running things as they are for ourselves, and then we will decide [what to do]. But we are for sure not going to give it forever."

When asked how long the team could wait, and if it was true that the team had set an internal deadline of today for Quantum to get it matters in order, Lopez replied: "All I can say is it will not be much longer."

Although the financial boost that would be delivered from the Quantum deal would be valuable to Lotus, Lopez insisted that the team's future was not dependent on it happening - and that it did not have to seek a fallback option.

"We don't need to [find other investors] if we don't want to," he said.

MarkedOne8
16.11.2013, 08:57
Lotus says it would have been 'intriguing' to see Schumacher's form

Lotus owner Gerard Lopez says it would have been 'intriguing' to see how Michael Schumacher fared if he had been keen on a Formula 1 comeback with his team.

Schumacher was one of seven candidates that Lotus put on a shortlist as contenders to replace Kimi Raikkonen for the United States and Brazilian Grands Prix.

In the end, Schumacher was not interested in opening talks, but Lopez still thinks it would have been fascinating to see how he would have got on.

"We wanted an experienced driver," Lopez told AUTOSPORT. "He was not rated higher or less than Heikki [Kovalainen], but we did place calls to different people to see who was where and where they stand.

"I still am very much a fan of F1, and as a fan it would have been intriguing. I don't know if he seriously considered it, I don't know if we were serious, but we thought we should place the call.

"He was on the list of seven. That is it. It would have been fun, maybe."

It is understood that the seven candidates that Lotus singled out for the seat were Schumacher, Nico Hulkenberg, Heikki Kovalainen, Pastor Maldonado, Rubens Barrichello, Kamui Kobayashi and Davide Valsecchi.

UNFAIR TO PROMOTE VALSECCHI

Although some - including Valsecchi himself - were surprised the team did not automatically take its reserve driver, Lopez reckons it would have been unfair to promote him for the final two events of the year amid such pressure to perform.

"If we were at race 10 or 11, he would be in the car for one, two, three or four races because he deserves to drive," said Lopez.

"But him wanting to drive is like a young guy: you want to have a drink, you know it's not good for you and your parents say it is not good for you, but you still want to.

"We know it would not be good for him to come into the last two races when you are fighting Ferrari,

"In his shoes I would kill to drive. To be fair to him - he totally deserves the drive but doesn't deserve to be put in the position where he has to, with Romain [Grosjean], put us in third place or even more in the constructors' championship."

:krsta:

Vanja #66
17.11.2013, 08:05
Neverovatno je kako se Maldonado ponasa prema Williamsu u zadnje vreme...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uuY8-R9jxAQ

Govedo nezahvalno...

Nikoletina
17.11.2013, 11:06
Koji debil:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::face palm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

cowwwpa
17.11.2013, 12:49
nije bio simpatichan chak ni kad je pobedio

Nikoletina
17.11.2013, 19:59
Jel ima iko kvalitetan link od streama??

dzoni gp
17.11.2013, 21:46
Svaka cast Vetelu i Red Bulu :prv:

Alan
17.11.2013, 21:53
Moze li ko da javi komentatorima da Askari nije devet nego sedam puta uzastopno pobedio?

Driver Grand Prix Nb
1 VETTEL Sebastian Belgium 2013 - USA 2013 8
2 ASCARI Alberto Belgium 1952 - Argentina 1953 7
3 SCHUMACHER Michael Europe 2004 - Hungary 2004 7
4 SCHUMACHER Michael Italy 2000 - Malaysia 2001 6
5 BRABHAM Jack Netherlands 1960 - Portugal 1960 5
6 CLARK Jim Belgium 1965 - Germany 1965 5
7 MANSELL Nigel South Africa 1992 - San Marino 1992 5
8 SCHUMACHER Michael Australia 2004 - Spain 2004 5
9 CLARK Jim Belgium 1963 - Britain 1963 4
10 BRABHAM Jack France 1966 - Germany 1966 4
11 RINDT Jochen Netherlands 1970 - Germany 1970 4
12 SENNA Ayrton Britain 1988 - Belgium 1988 4
13 SENNA Ayrton USA 1991 - Monaco 1991 4
14 PROST Alain Canada 1993 - Germany 1993 4
15 SCHUMACHER Michael Brazil 1994 - Monaco 1994 4
16 HILL Damon Australia 1995 - Argentina 1996 4
17 SCHUMACHER Michael Brazil 2002 - Austria 2002 4
18 ALONSO Fernando Spain 2006 - Canada 2006 4
19 BUTTON Jenson Bahrain 2009 - Turkey 2009 4
20 VETTEL Sebastian Brazil 2010 - Malaysia 2011 4
21 VETTEL Sebastian Singapore 2012 - India 2012 4
22 FANGIO Juan Manuel Germany 1954 - Italy 1954 3
23 MOSS Stirling Pescara 1957 - Argentina 1958 3
24 CLARK Jim USA 1967 - South Africa 1968 3
25 STEWART Jackie Netherlands 1969 - Britain 1969 3
26 STEWART Jackie France 1971 - Germany 1971 3
27 LAUDA Niki Monaco 1975 - Sweden 1975 3
28 LAUDA Niki USA 1975 - South Africa 1976 3
29 JONES Alan Germany 1979 - Netherlands 1979 3
30 JONES Alan Canada 1980 - USA West 1981 3
31 PROST Alain Europe 1984 - Brazil 1985 3
32 SENNA Ayrton San Marino 1989 - Mexico 1989 3
33 PROST Alain Mexico 1990 - Britain 1990 3
34 MANSELL Nigel France 1991 - Germany 1991 3
35 MANSELL Nigel France 1992 - Germany 1992 3
36 HILL Damon Hungary 1993 - Italy 1993 3
37 HILL Damon Belgium 1994 - Portugal 1994 3
38 SCHUMACHER Michael Europe 1995 - Japan 1995 3
39 HAKKINEN Mika Europe 1997 - Brazil 1998 3
40 SCHUMACHER Michael Canada 1998 - Britain 1998 3
41 SCHUMACHER Michael Australia 2000 - San Marino 2000 3
42 SCHUMACHER Michael Britain 2002 - Germany 2002 3
43 SCHUMACHER Michael San Marino 2003 - Austria 2003 3
44 ALONSO Fernando Malaysia 2005 - San Marino 2005 3
45 SCHUMACHER Michael USA 2006 - Germany 2006 3
46 VETTEL Sebastian Turkey 2011 - Monaco 2011 3
47 VETTEL Sebastian Belgium 2011 - Singapore 2011 3

Nikoletina
17.11.2013, 21:55
Komentatori su sazreli za ludnicu.Majko moja pa ko ih zaposli????????:facepalm::facepalm::facepalm::face palm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::face palm::facepalm::facepalm::facepalm:

Vanja #66
17.11.2013, 22:01
Ovo je već prava istorija. Ovaj uspeh, ovaj dan i broj 8 za Vettela... :hat: Održati motivaciju, održati bolid, motore, menjače i KERS van zone oštećenja, meni lično je ovaj niz veći uspeh nego ovogodišnja titula...

Ali junak dana ipak Valtteri Bottas, čitao nas je očito pre vikenda i odlucio da pokaže da ga Marked i moja malenkost nismo džabe hvalili... :D I to u toku vikenda kad je Pastor rekao - još jedna trka (za ovaj tim) i gotovo. :mukica: Prajsles... :D

Bianchi na kraju ispred VDG i Pica, iako su imali dosta problema celog vikenda u Marussiji...

1) Red Bull - 390
2) Ferrari - 249
2) Mercedes - 249
4) Lotus - 237
5) McLaren - 87
6) Force India - 65
7) Sauber - 47
8) Toro Rosso - 32
9) Williams - 5

Mikinen
17.11.2013, 22:25
Poprilicno dosadna trka , Vettel u svom stilu obara novi rekord , Webber je mogao bolje , imao je los start i ocekivao sam da ce obici Grosjeana , Grosjeanu svaka cast na novom podijumu , on drzi Lotus u borbi protiv ferarija , Hamilton odlican i pametan start ali ovo je danas bio maksimum cini mi se , pred kraj sam bio uveren da ce ga Alonso obici ali Hamilton je lepo sacuvao gume , Rosberg ako nista drugo uzeo je nesto bodova za tim u toj borbi za drugo mesto , Alonso neuobicajeno los start , na kraju se lepo odbranio od Hulka. Bottas je verovatno zvezda ovog dana a i vikenda , odlicno osmo mesto

Za nedelju dana finale u Brazilu bice zanimljiva bitka izmedju Hamiltona i Webbera za trece mesto i u konstruktorima za drugo mesto izmedju Mercedesa i Ferraija i za trece mesto izmedju Ferraija i Lotusa

MarkedOne8
17.11.2013, 22:52
Nisam gledao F1 skoro uopšte ovog vikenda. Samo sam pogledao start i na kraju 15-ak krugova. Bottas prvi poen. Sad je i statistički zakucao Maldonada jer ima 6 puta više poena od njega. Red je bio da i on osvoji poene. Novajlija godine, mada Gutierez u Sauberu ima samo 2 poena više.

Fetel... šta reći. Ako Raikkonen i Ferrari budu fejlovali, ja imam pomoćnu opciju za navijanje. Toliko nekonvencionalnih stvari koristi da bi bio bolji od konkurencije.

ClayWarrior
17.11.2013, 23:17
Mogao sam da ispratim skoro sve sezone Mihaela Sumahera, fanatika za svaki aspekt trkackog posla, ali ovaj klinac definitivno pomera granice.. ovolika glad za uspesima i dokazivanjem a pri tom cvrsto na zemlji sa obe noge, zaista za svaki respekt. I sjajan govor na kraju putem radija, svestan da bi svaki njegov napor bio uzaludan bez tima koji radi kao svajcarski sat

Na pravom je putu da postane najveci vozac u istoriji Formule 1

http://www3.pictures.zimbio.com/gi/Sebastian+Vettel+F1+Grand+Prix+USA+-QJuoWlFlHBl.jpg
http://www1.pictures.zimbio.com/gi/Sebastian+Vettel+F1+Grand+Prix+USA+bNaZiXGb5ENl.jp g

ClayWarrior
17.11.2013, 23:30
Mislim da je Srdjan veceras naglasio da Alberto ima 9 vezanih pobeda na trkama na kojima je ucestvovao, samo naravno mnogo cesce to ne pominju. Problem je kao i uvek na pocetku Formule 1 taj Grand Prix Sjedinjenih Drzava 1953. na Indiju, deo je zvanicnog kalendara ali tamo nije isao niko od vozaca koji su godinu zavrsili medju najbolih 6 u sampionatu pa su moguca dvostruka tumacenja. U svakom slucaju Seb ce i to poravnati za 7 dana

cowwwpa
18.11.2013, 09:49
chovek vikenda je definitivno Bottas(ako iskljuchimo seba naravno), shteta za heikkia shto nije imao vishe srecje, a mogao je itekako da bude u borbi za vishe pozicije. Koliko je proveo u bolidu i ovo je super, al i dalje sam pri tvrdnji da je u taj auto trebao da uskochi Valseki. Perez je fino zadrzao svoju poziciju i pokazo fine borbe, dok je kolega button napredovao pet pozicija u odnosu na start i bili bi rame uz rame da nije bilo kazne sa treninga. Indijanci su mi totalno zakazali i u kvalama i u trci, kako stvari stoje najverovatnije cje i da zavrhse konstruktorski shampionat na shestom mestu shto je za svaku pohvale. Da li je mogucje da cje vozachi poput Hulka da ostanu bez angazmana za narednu sezonu u f1?! PdR je nashao fin angazman u indy-ju, biti zamena daria frankitija... mozda prevelik zalogaj, videcjemo. Jedva chekam da vidim ko cje biti novu vozachi za FI

Nikoletina
18.11.2013, 19:18
Fernando Alonso has revealed he lost sensation in his left side and suffered “severe” headaches in the wake of the recent Abu Dhabi grand prix.

The Spaniard’s participation in this weekend’s US grand prix was in doubt, after he hurt his back in a violent ride over the kerbs in a duel with Jean-Eric Vergne.

But Alonso released more details of the effects in Austin, revealing that his symptoms were even worse than was previously thought.

At the wheel of his Ferrari, however, Alonso is still at full speed, as evidenced by his sixth place in Austin qualifying, many places ahead of his teammate Felipe Massa.

“The adrenaline works for me,” he smiled to Germany’s Auto Motor und Sport.

“But when I lie down at night and get up in the morning, my back still hurts.”

Ferrari’s telemetry showed Alonso suffered a 28G impact.

“At first I did not feel too much,” he said. But he had to be checked by the FIA’s doctors, because the high Gs had triggered the medical warning light.

“They found that I had some numbness in my left arm and left leg,” said Alonso.

The results alarmed the doctors and Alonso was sent to hospital, which is where the famous picture of him strapped to a spinal board was taken by his manager Luis Garcia Abad.

The next week, Alonso said, was the worst.

“I had a constant, severe headache,” he said. “Not until this week did it get any better. But in the car I am not affected.”

MarkedOne8
18.11.2013, 19:41
Što indijanac ne napravi pauzu? Neka ode na piće s Kimijem.

Vanja #66
18.11.2013, 20:46
Ne da mu Montezuma... :D A i realno, Massa poptisao za Williams i odmah se vratio u normalnu anti-formu, ko će odbraniti treće mesto u konstruktorskom šampionatu?

Iskreno, mislim da novinari preteruju sa pitanjima oko toga, a i da on uživa da skreće pažnju malo na sebe tim junačenjem i pokazivanjem mišića... :D

Možda previše povezujem sad, ali ako je bio na ivici da odustane od voženja (a jeste) i Montezemolo mu je rekao da se ne zafrkava i da ne dolazi u obzir da on ne vozi (a jeste), znači li to da je Alonso odigrao timski? :hm: To ne bi radio neko ko namerava da ode iz tima sledeće godine, right?

Nebojša, wanna join? Any time now... :spf:

forum1nick
19.11.2013, 08:10
Mali Vettel je definitivno potvrdio veličinu i trenutnu razliku kvaliteta u odnosu cijeli grid i sve šampione koji su trenutno na njemu.
8 u nizu!!!
Niko nikada, a on ima priliku i znanje da to čak i uveća.
Bravo za majstora! A vjerujem da će uskoro i broj titula biti bar 8 :).

Mikinen
19.11.2013, 10:50
Dosta je i ove cetiri godine sto ga gledamo kako osvaja titule , jos cetiri ce biti previse , a izgleda da je i Bernieju dosadilo ,jer je otisao mnogo pre nego sto se trka zavrsila :D

dzoni gp
19.11.2013, 11:04
Jos svi zajedno da istrpimo Brazil pa da se nadamo da ce ga neko skinuti sa trona :D ...nekako mi deluje da je dominantniji od Sumija ili je to zato sto sam navijac Ferrarija pa sam tada uzivao :hm:....

forum1nick
19.11.2013, 12:48
Šumi je za Vettela bio mala beba, ovaj je mnogo mlađi i ne vjerujem da će ga neko skinuti uskoro. Realno razlika na kraju ove godine je veća nego na kraju prošle.
Ako neku ne uđe u sezonu sa 1s brzim bolidom od RBR, (kao kada je button bio šampion) do kraja nema izgleda da ih pobjedi. Jednostavno ta kohezija između Vettela i RBR donosi nevjerovatan porast performansi do kraja sezone iz trke u trku. To konkurencija ne može pratiti ni blizu.
Zbog toga i zaslužuju da postave noove standarde ovog sporta. E sada što to ne odgovara umišljenim talijanima, to je njihov problem :).

ClayWarrior
19.11.2013, 13:45
Talijani su tu nemocni, problem su horde navijaca koje imaju sirom sveta.. najvise zahvaljujuci upravo Sumaheru

Ali Seb se na to bas obazire

MarkedOne8
19.11.2013, 14:59
Šumaher je bio slab u dodavanju gasa jer je odrastao u eri silnih elektronskih pomoći. To se kasnije pokazalo i u Mercedesu. Pokušavam da pronađem koje su najjače Fetelove karakteristike, ali definitivno je da je bolji od Šumahera. Statistički a i tehnički.

Mikinen
20.11.2013, 17:30
http://www.youtube.com/watch?v=oxq0ny3m5mI

Nikoletina
20.11.2013, 18:51
Rivali se plaše Ferrarijevog motora-hvala Bogu nešto pozitivno

cowwwpa
22.11.2013, 11:33
Rivali se plaše Ferrarijevog motora-hvala Bogu nešto pozitivno

kako reche f1srbija i ferarrijevi vozachi se plashe novog ferarrija :facepalm:

dajte novu temu za Sao Paolo