Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto3- Gran Premio Generali de la Comunitat Valenciana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto3- Gran Premio Generali de la Comunitat Valenciana

    U Moto3 klasi nas očekuje najuzbudljivija završnica! Zabava počinje u nedelju u 11h, a trojicu vodećih deli samo 5 poena.

    Salom, Rins i Vinjales su dominirali Moto3 takmičenjem cele godine i ko god osvoji titulu pošteno ju je zaslužio. Broj osvojenih poena sva tri vozača je impresivan. Ranijih godina su se titule osvajale sa znatno manjim skorom. Sada je pitanje jakih nerava i hladne glave. Naravno, stazu u Valensiji, pred domaćom publikom sva trojica mogu da odvezu vezanih očiju, ali u nedelju će adrenalin učiniti svoje, više nego ikada do sada u njihovoj karijeri, a samim tim, eto mesta za greške.

    Iskustvo je na Salomovoj strani, međutim on se tokom prethodne dve godine nije proslavio u Valensiji: 2011-te je bio sedmi, a prošle godine je trku završio na 10.mestu. Rins je prošle godine bio 16-ti, Vinjales nešto bolji: 8-mi, što i nisu rezultati za divljenje. Ipak, Maverik može da se pohvali da je pre dve godine trijumfovao na ovoj stazi.

    Matematika kaže da pobeda bilo koga od njih trojice automatski znači i osvajanje titule.
    Zatim, Salom može da bude šampion ako stigne drugi, a Vinjales i Rins završe iza njega. Ukoliko bude treći, dovoljno će biti samo da bude ispred Vinjalesa, dok Rins može da bude i drugi, Luis će osvojiti titulu.

    Osim u slučaju pobede, Vinjales će postati šampion ukoliko završi na drugom ili trećem mestu, sve dok su Salom i Rins iza njega.

    Ako Rins pobedi, a Salom završi na drugom mestu, onda će Rins biti prvak, pošto bi u tom slučaju imali isti broj bodova, isti broj pobeda (7), ali Rins ima više drugih mesta (5).
    Rins može do titule i sa drugog mesta, pod uslovom da Vinjales bude treći, a Salom čevrti. Ukoliko Rins završi trku na trećem mestu, biće mu potrebno da Salom zauzme tek šesto, a Vinjales četvrto, kako bi postao prvak.

    Ako se ova tri favorita nađu van podijuma, matematika dalje izgleda ovako : da bi postao šampion, Rins mora biti ispred Saloma i Vinjalesa i mora da završi u okviru top 10.
    Vinjales mora da završi najniže do 13.mesta, gde Rins čak može da bude jedno ili dva mesta ispred njega sve dok je Salom van plasmana.

    Luis Salom može da postane prvak i ako ne osvoji nijedan bod, ali samo ukoliko konkurenti ne uđu u top 10.

    Ipak, kada se uzme u obzir činjenica koliko su bili ubedljivi tokom cele godine, teško je verovati da se nijedan od njih neće naći na podijumu. Iako će svi ostali vozači na poslednjoj trci biti u drugom planu, treba obratiti pažnju i na njih, pre svega na novopečenog pobednika Markeza. Poznato je kakav vetar u leđa predstavlja pobeda, pa bi moglo da se desi da mlađani Markez, možda Miler, Folger, Oliveira… utiču na ishod i odluku o šampionu 2013.

    Salom Vinjales Rins
    Bodovi 300 298 295
    Pobede 7 2 6
    Uk.drugih mesta 2 8 5
    Uk.trecih mesta 3 4 2

    Gen.poredak
    1.Salom 300p
    2.Vinjales 298p
    3.Rins 295p
    4.A.Markez 200p
    5.Folger 163p
    6.Oliveira 144p
    7.Miler 110p
    8.Masbu 84p
    9.Vaskez 71p
    10.Kornfel 68p
    11.Fenati 68p
    Last edited by nb_korac; 05-11-13, 01:34.
    sigpic

  • #2
    Preti da postane najbolja trka od kako postoji moto3. Bicu na strani Rinsa, za mene pokazao je najvise ove sezone.

    Comment


    • #3
      Iskreno, iako je MotoGP dogadjaj dana, najvise se radujem ovoj trci i jedva cekam da pocne. Sva trojica su bila toliko dobra cele sezone! Ipak, dajem prednost iskustvu i nekako bi mi bilo najdraze da Salom postane sampion. A opet, kako god da se zavrsi bice mi zao one druge dvojice koji se nece ovencati titulom.
      Meni su tokom cele sezone Moto3 trke bile najuzbudljivije, pa ocekujem ludu zavrsnicu!!!
      sigpic

      Comment


      • #4
        svaka cast svakome ko odgleda Moto 3 i zavrsi bez ikakvih fizickih/psihickih posledica...
        sebi unapred uspostavljam dijagnozu totalne katatonije
        tako mi Saloma,necem da kazem za koga navijam...

        Comment


        • #5



          Last edited by Viv Li; 09-11-13, 13:52.

          Comment


          • #6
            da pozelim srecu i malenom meksikancu
            i pazi sta radis sutra,nemoj da mi stresiras akija
            don't be scared homie
            sigpic

            Comment


            • #7
              Auuuu, kako li je Salomu nakon pada. Bas mi je zao
              sigpic

              Comment


              • #8
                Cestitke Vinjalesu!!! Kakvo slavlje u boksu!
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Svaka mu cast ! Keep up the good work

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by denia_el View Post
                    da pozelim srecu i malenom meksikancu...
                    Zovite

                    Comment


                    • #11
                      Čestitke Maveriku, ali svaka čast i Ani svaku trku me sve više oduševljava
                      Riding a race bike is an art - a thing that you do because you feel something inside.

                      Comment


                      • #12
                        Forgetting the past, think about the next year


                        Cestitam Maveriku i njegovim navijacima!!!!!

                        i veliko hvala ovim momcima za veoma uzbudljivu i neizvesnu sezonu do samog kraja!!!!


                        Comment


                        • #13
                          eeeeeee kakav baksuzda mi je neko rekao da cu na samom kraju navijati da maverik uzme titulu
                          nije mi zao ni sebe ni malenog saloma koliko mi je tesko zbog akijaali ne brini sefe,eto titule vec naredne sezone,pobrinuce se deni
                          don't be scared homie
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            bodrenje Vinjalesa se definitivno isplatilo...
                            ali Akijeva reakcija kad je Salom pao...
                            divim se ovim ljudima,potrebni su nervi od celika da bi se sve ovo izdrzalo...

                            Comment


                            • #15
                              Kakve emocije, sjajno... Neverovatno mi je koliko se jasno videla Vinalesova namera u zadnjoj krivini, koju je i objasnio mehanicaru na kraju klipa... Biti sposoban da se saberes u takvom trenutku... nakon svega kroz sta je prosao... Sjajno...

                              Comment

                              Working...
                              X