Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Regular Season 2013/14 (raspored, sastavi ekipa, analize...)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NBA Regular Season 2013/14 (raspored, sastavi ekipa, analize...)

    ANATOMIJA NBA SEZONE 2012-13
    NBA 2013 CHAMPIONS: MIAMI HEAT
    Eastern Conference Champions:
    MIAMI HEAT
    Western Conference Champions:
    SAN ANTONIO SPURS
    MVP: LEBRON JAMES
    ROOKIE OF THE YEAR: DAMIAN LILLARD
    DEFENSIVE PLAYER OF THE YEAR:
    MARC GASOL
    SIXTH MAN OF THE YEAR:
    JR SMITH
    MOST IMPROVED PLAYER OF THE YEAR:
    PAUL GEORGE
    COACH OF THE YEAR:
    GEORGE KARL
    ALL-NBA FIRST TEAM:
    LeBron
    James
    Kevin
    Durant
    Tim
    Duncan
    Kobe
    Bryant
    Chris
    Paul
    ALL-NBA SECOND TEAM:
    Carmelo
    Anthony
    Blake
    Griffin
    Marc
    Gasol
    Tony
    Parker
    Russell
    Westbrook
    It is not the violence that sets a man apart.
    It's the distance he's prepared to go.

  • #2
    NBA 2013-14
    Potencijalni breakout igrač svakog tima

    I sami znate da svake sezone neki igrači izađu iz senke, eksplodiraju i odigraju daleko iznad očekivanja. Dosta faktora utiče na tako nešto, pa je npr. Derrick Rose neverovatnim radom preko leta došao do statusa NBA superstara, pa čak i do MVP nagrade. Sa druge strane imamo Hardena koji je u Oklahomi bio treća napadačka opcija, pa je prelaskom u Houston postao mašina za postizanje koševa. Neki igrač eksplodira kada mu se saigrač, a suparnik na njegovoj poziciji povredi, a najbolji primer za to je povreda Grangera i neverovatna godina George-a. Po nekad bukvalno nema objašnjenja zašto se neki igrač stvorio ni otkuda poput Lina. I tako dalje i tako dalje... Ja ću pokušati da iz svake ekipe izabrem igrača koji ima najviše šansi za „breakout“ sezonu. Naravno, ne treba očekivati da ću sve pogoditi, niti će iz svake NBA ekipe po neko da eksplodira. Želim još da napomenem da taj igrač može biti ruki od kojeg niko ništa ne očekuje (npr Isiah Thomas iz Sacramenta), može biti odličan igrač kojem su se konačno neke stvari poklopile, može biti i neki zaboravljeni as...


    1. Atlanta Hawks – Louis Williams



    Svi znamo o kakvom je napadaču reč, tako da je ovo možda i malo neočekivan izbor sa moje strane. Ipak treba napomenuti da je došao u ekipu koja nema mnogo napadačkih oružja i verujem da se od njega očekuje da bude prvi ili drugi strelac ekipe. Verovatno će biti jedan od kandidata za najboljeg 6. igrača godine.

    2. Boston Celitcs – Jeff Green



    Dvoumio sam se između njega i Bradley-a i na kraju ipak izabrao prvog jer je nesumnjivo mnogo talentovaniji. Green je strašan igrač koji može da poentira na mali milion načina. Verujem da će biti u najužem izboru za igrača koji je najviše napredovao. Od njega i Ronda se očekuje da budu lideri mlade ekipe Kelta.

    3. Brooklyn Nets – Brook Lopez



    Definitivno nije bilo lako izabrati igrača iz ove ekipe koja se sastoji od već dokazanih superstarova. Brook je već pokazao ko je i šta je, ali mislim da bi ove sezone mogao da bude najbolji igrač Netsa, a to nije lako kada pogledamo konkurenciju. Već znamo da je strašan napadač, ostaje mu još da unapredi igru u odbrani i ako je ikako moguće skok.

    4. Charlotte Bobcats – Gerald Henderson



    U ovoj ekipi maltene da ne postoji igrač od kojeg očekujem breakout sezonu. Biyombo i Kidd-Gilchrist me uopšte nisu ubedili u tako nešto. Kemba ne može mnogo bolje, Big Al je dokazan...Odlučio sam se za Geralda Hendersona. Gerald je pametan igrač i verujem da će mu dolazak Jeffersona i draftovanje Zellera ići na ruku. Odbrane će verovatno usmeriti pažnju na branjenju rekete, a Henderson će imati priliku to da kažnjava. Ne očekujem neku senzacionalnu sezonu, ali mislim da će biti dosta dobar.

    5.Chicago Bulls – Jimmy Butler



    Jimmy je uz Gibsona moj miljenik, a to ipak ima neku težinu. Šalu na stranu. Videli smo prošle godine kakvu odbranu Butler zna da igra, a očekujem i dodatan napredak u tom segmentu. Ipak ono što će biti jako važno je da napreduje u napadu, a već je prošle sezone bio sve bolji i bolji. Bullsima već godinama trebaju poeni beka šutera, nadam se da će Jimmy biti baš taj igrač. Sve oči će biti uprte u Derricka Rose-a, Jimmy bi to mogao lako da kazni.

    6. Cleveland Cavaliers – Tristan Thompson



    Verovatno su ovde svi očekivali da vide Irvinga, ali za mene je on već u top5 plejmejkera u ligi. Sa druge strane imamo momka koji je pre dve godine iznenađujuće visoko draftovan i verujem da je ovo sezona u kojoj ćemo videti zašto je to tako. Tristan je već sada jedan od najboljih skakača lige, pogotovo u napadu. Verujem da će ove sezone dobiti dosta više prostora u napadu, a na njemu je „samo“ da ga iskoristi. Čuo sam da je vredno radio preko leta i mislim da će to pokazati na terenu.

    7. Dallas Mavericks – Jae Crowder



    Nema baš mnogo opcija pa sam se odlučio sa Crowdera. Očekujem od njega još veću energiju nego prošle sezone, bolju odbranu i svakako pod obavezno spada bolji napad. Trebalo bi da ima dosta prostora jer će sva pažnja biti usmerena na Dirka i Ellisa, na njemu je da se dobro kreće bez lopte i da pogađa otvorene šuteve.

    8. Denver Nuggets – JaVale McGee



    Dvoumio sam se između njega i Fourniera. Ipak mislim da je Francuz još uvek mlad i fizički nezreo za neku breakout sezonu. McGee ima možda i najbolje atletske sposobonsti u NBA kada gledamo centre, ali svi znamo šta mu fali – (košarkaška) inteligencija. Prošle godine nije imao baš očekivanu minutažu, a sada je još došao i Hickson. Ipak mislim da je JaVale dovoljno talentovan da se izbori za minutažu legitimnog startera. Ako je radio dovoljno preko leta i ako uspe da izbaci te žute minute iz svoje igre mogao bi postati strašan igrač. Ostaje nam da vidimo da li je ovo „njegova“ sezona.

    9. Detroit Pistons – Andre Drummond



    Ovde nisam imao nikakvu dilemu. Andre je zver kakva se retko rađa. Jeste on i dalje sirov i mlad, ali je već u svojoj prvoj sezoni pokazao o kakvom je potencijalu reč. Od njega očekujem da bude možda i najbolji skakač lige. Ono što mora da popravi su slobodna bacanja, jer će ih verovatno dosta izvoditi. Meni jedan od dražih igrača i od njega očekujem baš puno.

    10. Golden State Warriors – Harrison Barnes



    Jeste došao Andre Iguodala, ali mislim da to neće usporiti Harrisonov napredak. Mark Jackson će to znati da ukomponuje. Prošle godine je bio veoma dobar u regularnom delu sezone, dok je u plejofu bio još duplo bolji, a to nije mala stvar. Mislim da Harrison neće baš ove sezone dostići neki superstar nivo, ali za 2,3 godine je to neizbežno. Ostaje nam da uživamo u tome što (po mom mišljenju) možemo da gledamo budućeg HOF igrača.

    11. Houston Rockets – Chandler Parsons



    Možemo reći da su Harden i Lin već imali svoje breakout sezone, pa sam se zato odlučio za Parsonsa. On je igrač koji je možda i najveće otkrovenje u prethodne dve sezone, a ove može biti samo bolji. Neki analitičari su pričali da za njega nema mesta u NBA, a on ih je brzo demantovao. Ukoliko Howard bude mentalno spreman, očekujem da Rocketsi budu veoma opasni, a da Chandler bude jedan od lidera ekipe.

    12. Indiana Pacers – Roy Hibbert



    Na početku prošle sezone sam se zabrinuo za ovog momka, nije ga bilo nigde. Ipak, kako je sezona odmicala on je postajao sve bolji i bolji. Na kraju je postao drugi igrač ekipe iza George-a. Ove sezone od njega očekujem da odmah upali motore i da bude glavni igrač strašne odbrane Pacersa. Roy ima sve predispozicije da bude najbolji centar u napadu, a za to mu je prekopotreban napredak u napadu. Nemam ni najmanju sumnju da će ispuniti moja velika očekivanja.

    13. Los Angeles Clippers – Blake Griffin



    Verovatno će se mnogi začuditi kada vide Griffina na ovom spisku. Ipak, on je za mene daleko od nekog svog punog potencijala, ako bih mogao to da odredim procentima rekao bih da je na nekih 50%. Sve kockice su se sklopile da Blake postane pravi i legitimni superstar. Ima možda i najboljeg plejmejkera lige, jednog od najboljih trenera, sjajne saigrače... Mora da popravi igru u odbrani, igru ledjima, šut sa poludistance mora da mu bude legitimno oružj. Deluje da ovde ima previše nedostataka, ali mislim da Blake sve svoje mane može lako da otkloni i da može da napreduje u segmentima u kojima je to potrebno. Možda je i reč o najtalentovanijem visokom igraču u ligi. Ovo je njegova sezona.

    14. Los Angeles Lakers – Xavier Henry



    U opticaju su bili i Wes Johnson i Nick Young, ali nemam neko lepo mišljenje o ta dva igrača. Xavier sa druge strane može biti otkrovenje u Lakersima (nešto kao Clarck prošle sezone), bar dok se Kobe ne oporavi. Henry je visoko draftovan pre par godina i do sada nije mnogo pokazao. Ima sjajne fizikalije i mislim da može biti veoma zahvalan rotacioni igrač. Pitanje je da li će imati prednost kod D’Antonia jer je poznato kakvu košarku forsira, pa je za očekivati da Wes i Nick dobiju više minuta. Ipak se nadam da će Xavier uspeti da se izbori za minutažu.

    15. Memhis Grizzlies – Quincy Pondexter



    Ovde sam imao jako težak zadatak jer pored Pondextera imamo i Baylessa i Davisa. Njih dvojica su ipak zamene za dva nosioca igre – Conley-a i Randolpha pa sam se zato odlučio za Quincy-a. Mislim da on može istisnuti Prince-a iz prve petorke, ili mu bar ukrasti dosta minuta. On je prošle godine na momente pokazivao svoj talenat, a vrlo je moguće da ove sezone bude konstantniji i bolji. Biće zanimljivo pratiti ga.

    16. Miami Heat – Michael Beasley



    Prilično lak izbor što se mene tiče. Jedino Oden je bio konkurencija, ali zdravlje je veliki problem. Svi znamo koliko Michael može, samo kada hoće. Imao je jednu odličnu sezonu u Minnesoti, a mišljenja sam da bez problema može da je ponovi. Naravno ne treba očekivati iste brojke, jer mu nije ista uloga. „Jedina“ stvar koju on treba da sredi je glava i ne sumnjam da će biti veoma dobro pojačanje za Heat. Verujem da će se bolje ponašati kada pored sebe vidi veličine poput Jamesa i Wade-a.

    17. Milwaukee Bucks – John Henson



    Bio mi je miljenik na koledžu, a miljenik mi je i u NBA. Sanders je prošle sezone eksplodirao, a ove to očekujem od Hensona. Već je u par navrata pokazao svoj potencijal, ostaje mu samo da radi na sebi i da se usavršava. Možda ne bi bilo loše da nabaci koji kilogram, a treba da unapredi i igru u napadu. Henson može biti strašan igrač i verujem da će ove sezone „najaviti“ veliku karijeru.

    18. Minnesota Timberwolves – Derrick Williams



    Reč je o mom možda omiljenom koledž igraču pa ne mogu biti baš objektivan. Činjenica je da se za sada nije snašao jer nije dovoljno visok za četvorku, a ni dovoljno brz za trojku. Mnogi igrači su imali takav problem. Nadam se da će ove sezone biti konstantniji i da će predvoditi „second squad“ Minnesote. Veliki potencijal je u pitanju, nadam se da se neće „zagubiti“.

    19. New Orleans Pelicans – Anthony Davis



    Holiday je imao sjajnu prošlu sezonu, Gordon i Evans su manje-više dostigli svoje limite, Aminu je interesantan igrač...ali Davis je nešto posebno. Tip igrača koji se rodi jednom u 100 godina. Prošle sezone je bio veoma dobar, ali su ga mučile povrede. Za sada je jedan od najboljih igrača u predsezoni i ako ga zdravlje posluži verujem da će biti pozvan na all star. Za Davisa je samo nebo granica.

    20. New York Knicks – Iman Shumpert



    Kada su ga Knicksi draftovali publika je negodovala, ali im je ubrzo postao jedan od miljenika. To dovoljno govori o kakvom je igraču reč, ipak nije lako udovoljati Njujorčanima. Samo da ga zaobidju povrede i biće on drugi igrač Knicksa. Unapredio je šut, strašan je defanzivac, atraktivan igrač. Verujem u njega.

    21. Oklahoma City Thunder – Jeremy Lamb



    Malo je nedostajalo da se odlučim za Stevena Adamsa, ali mislim da Brooks neće imati hrabrosti da ga baci u vatru iako na njegovoj poziciji igraju Perkins i Thabeet. Lamba sa druge strane mora da baci u vatru. Mislim da više nema šta da se čeka i da jednostavno mora imati minute koje je imao Harden, ako već planiraju da ga Jeremy na nekin način zameni. On poseduje neverovatne fizikalije i u napadu može gotovo sve da uradi. Oklahoma pretenduje na prsten, a mišljenja sam da im je Lamb prekopotreban u jednom takvom pohodu.

    22. Orlando Magic – Victor Oladipo



    Ovde je bilo baš dosta opcija, ali neka bude da su Vučević, Harris i Harkless već imali svoju breakout sezonu. Mada moram da kažem da od njih trojice očekujem još veći napredak ove godine. Odlučio sam se za Oladipa jer mislim da već ove sezone može biti glavni igrač Orlanda. Po mom mišljenju je Oladipo najbolji igrač sa ovogodišnje draft klase i biću veoma iznenađen ako ne osvoji nagradu za najboljeg rukija godine.

    23. Philadelphia 76ers – Evan Turner



    Odmah da kažem da je ovo više moja želja nego što je realnost. Evan je već sada veoma cenjeno ime u NBA i smatraju ga ljudi zahvalnim igračem. Ume da poentira, dobar je u odbrani, odličan u skoku, zna da razigrava saigrače. Sve je to lepo, ali ja mislim da on mnogo više i želim da postane all star igrač. Philadelphia ima veoma slab roster ove sezone i verujem da će se dosta stvari vrteti oko Turnera. Verovatno će pokušati da otkriju može li Turner biti lider ove mlade ekipe, ili će morati nekoga takvog da pronađu na sledećem draftu. Navijam za Evana.

    24. Phoenix Suns – Eric Bledsoe



    Ovo je bilo lako. Bledsoe je glavni favorit za nagradu igrača koji je najviše napredovao. Sjajan je atleta i napadač. Očekuje se od njega da bude vođa Sunsa. Ostaje nam da vidimo da li će on i Dragić moći da igraju zajedno. Budu li uspeli, Phoenix će biti veoma zanimljiva ekipa za gledanje.

    25. Portland Trail Blazers – Nicolas Batum



    Prošle godine je to bio Lillard, ove bi mogao Batum. Nicolas je već ime u NBA, ali nekako mislim da može mnogo bolje. Po nekad mi deluje kao da se plaši da bude strašan igrač, kao da se zadovoljava čekanjem lopte u ćošku i sjajnom igrom u odbrani. On i tek kako može da eksplodira, samo nešto mora da se desti. Da li povreda saigrača (ne prizivam, pogotovo ne Blazersima), promena tima ili nešto treće – ne znam. Nadam se da je ovo njegova sezona pune afirmacije. Od njega dosta zavisi da li će Portland u Plej Of, a ja bih svakako voleo da ih tamo vidim.

    26. Sacramento Kings – DeMarcus Cousins



    Po mom (a i apinom) mišljenju reč je o najtalentovanijem igraču u ligi. Mislim da u poslednjih 20 godina nije postojao centar sa takvom tehnikom i takvim ofanzivnim repertoarom. Sjajan je i skakač, čak može da pogodi i za tri. Njega samo glava (a možda malo i ekipa) sprečava da postane superstar. Ipak ne bi bio prvi put da jedan igrač sa takvim „problemom“ uspe u NBA. Nemam ni najmanju sumnju da ce Cousins biti najbolji centar od još od O’Neala.

    27. San Antonio Spurs – Kawhi Leonard



    Kawhi je prošle sezone već bio jedan od najboljih igrača na svojoj poziciji. Možda je i najbolje čuvao LeBrona od svih igrača. Uvek je tu na skoku, uvek pogađa kada je sam, svaki minut igra na maksimanom broju obrtaja. Možda i nije najbolji kandidat za ovakvu listu jer je prošle sezone eksplodirao, ali nije imao baš neku konkurenciju. U svakom slučaju očekujem da još više napreduje.

    28. Toronto Raptors – Jonas Valanciunas



    Ovde nije bilo nikakve dileme. Jonas je “next big thing” u NBA. Pre bih rekao da će one tamo sezone da eksplodira (ali u pravom smislu te reči), dok će i ove biti veoma zapažen. Verujem da može biti jedan od najboljih, ako ne i najbolji evropski centar svih vremena. Poseduje sve “alate” koji su mu potrebni za to. Samo nisam siguran da je Toronto ekipa za njega, ali videćemo kako će to da izhleda ove sezone.

    29. Utah Jazz – Utah Jazz



    Nešto vas buni? Da, nije reč o igraču nego o celoj ekipi. Utah je uradila ono što sam priželjkivao, tako što se “rešila” Millsapa i Jeffersona (koji su odlični igrači) jer na njihovim pozicijama se nalaze dva neverovatna talenta – Favors i Kanter. Njih dvojica u narednih par godina mogu postati ubitačna kombinacija visokih igrača. Na spoljnim pozicijama se takođe nalaze talentovani igrači poput Haywarda (sjajan šuter i prilično polivalentan igrač), Burksa (strašan “slasher” i veoma talentovan igrač), Burke-a (najbolji plej sa ovogišnjeg drafta, šteta što se povredio i neće ga biti neko vreme na terenu). Utah svakako neće biti ozbiljna ekipa ove sezone, ali iskustvo koje će ova petorka + Gobert i još po neki igrač dobiti biće neprocenjivo.

    30. Washington Wizards – John Wall



    Bilo je ili on ili Beal i na kraju sam se odlučio za Johna. Zašto? Bez njega su Wizardsi imali 5 pobeda i 28 poraza, a sa njim 24 pobeda i 25 poraza. Neverovatan podatak koji nam govori da je Wall verovatno najbitniji igrač za svoju ekipu u celoj ligi. Uvek je bio poznat po neverovatnoj brzini i prodornosti, a u prošloj sezoni je bio odličan i u šutu sa poludistance. Ukoliko ubaci i trojku u svoj repertoar mislim da će ga biti ne moguće čuvati. Možda i jedan od kandidata za nagradu za igrača koji je najviše napredovao. Ima još dosta stvari da popravi u svojoj igri, a ja ne sumnjam da će u tome i uspeti jer je pravi “workaholic”. Od njega zavisi sudbina trenera, gm-a i svih ostalih “glavešina”. Od njega zavisi da li će Wizardsi u plej of ili nas čeka još jedna razočaravajuća sezona.

    Comment


    • #3
      http://www.b92.net/sport/teme/b92.ph...&nav_id=770862

      Comment


      • #4
        Besplatan liga pas do 5. novembra

        Comment


        • #5
          S tim sto verovatno moras opet da imas 150 dolara na kartici kako bi mogao da ga koristis.
          sigpic


          "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

          Comment


          • #6
            Originally posted by T-Snell View Post
            S tim sto verovatno moras opet da imas 150 dolara na kartici kako bi mogao da ga koristis.
            E onda nista.

            EDIT: Posto week tema jos nije otvorena, pitacu te ovde.
            Sta mislis kako ce Rose da izgleda veceras?

            P.S. Nadam se da Ilija nece prenositi NBA veceras, ipak je to kasno za njega

            Comment


            • #7
              Rose, 27pts min

              Originally posted by Brajkula
              Veruj meni, radi kako hoćeš

              Brajkula, 2014. N.E

              Comment


              • #8
                Originally posted by Ljuba90 View Post
                E onda nista.

                EDIT: Posto week tema jos nije otvorena, pitacu te ovde.
                Sta mislis kako ce Rose da izgleda veceras?

                P.S. Nadam se da Ilija nece prenositi NBA veceras, ipak je to kasno za njega
                Plavsic i Radojevic prenose

                Comment


                • #9
                  I can't wait to see Rose on the court
                  "Nikad ne odustaj od necega sto volis"
                  Legends never die. Mamba will be back!
                  sigpic
                  HOUSE ALL NIGHT LONG

                  Comment


                  • #10
                    Kako ce neko u 76ers-sima da popije otkaz zbog ovog starta.
                    Oh my God do you even know what tanking means?

                    Comment


                    • #11


                      Haha je li realno da posle 3 utakmice 28k ljudi misle da ce oni u PO? Kako se ljudi lako pale, sunce ti..

                      Comment


                      • #12
                        Ne zna se da li je gore to ili činjenica da su ih stavili na P1 u Power Rankingu.

                        Edit: Evo tek sad sam video da su noćas izgubili i Sixersi i Timberwolvesi, pa i Rocketsi.
                        Last edited by MarkedOne8; 05-11-13, 07:08.
                        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Trejdovati Nene-a u picku lepu materinu vise. Ne moze taj vise od 50 utakmica da sastavi za sezonu.
                          Bio bih zadovoljan bilo kakvom cetvorkom koja igra odbranu.

                          Comment


                          • #14
                            Opasno sam se smorio kada sam skontao da ce Istok nekim cudom biti zajebaniji nego sto se mislilo.
                            Jedine ekipe za koje definitivno nema mesta u PO-u su Milvoki, Orlando i ajde Filadelfija.

                            Kapiram da ce biti jako tesko ugurati se na to 7. ili 8. mesto, a da su nam glavni rivali Detroit i Cleveland.
                            Ne smeju da se dogadjaju kiksevi kod kuce, a na strani bi isto morali da se biju ovi sto tankuju, kao i slabiji od nas.

                            Ako nas zaobidju povrede (pre svega Nene-a) morali bi da igramo protiv Indijana ili Majamija u prvoj rundi PO-a

                            Comment


                            • #15
                              Zapoceti su pregovori oko trejda Shumpert-Faried

                              Comment

                              Working...
                              X