Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto2-Tissot Australian Grand Prix

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto2-Tissot Australian Grand Prix



    Posle trke u Maleziji borba za titulu Moto 2 šampiona je sve neizvesnija!
    Između Redinga, Espargara i Rabata je samo 28 bodova razlike, pa je jedna greška dovoljna da izbaci bilo koga od njih iz trke za naslov najboljeg.

    Prethodnih godina su Reding i Espargaro postizali solidne rezultate u Australiji, ali kako će se sada nositi sa pritiskom? Ko može da izdrži, a ko će pući? Ulog je veliki, a pritom ne smeju da zaborave Rabata koji ozbiljno želi da im pomrsi račune. Posle dva podijuma u Italiji i Španiji, Tito je trijumfovao u Maleziji. Ušao je u seriju, samopouzdanje mu je na zavidnom nivou i zasluženo je došao do pobede.

    Dok je Espargaro ipak nekako držao priključak za Rabatom, Reding je potpuno podbacio! Plasman na 7.mesto se nikako ne može smatrati uspehom, pa Britanac mora što pre da se sabere ukoliko želi da se, kao Moto 2 šampion, uhvati u koštac sa najbržim momcima iduće godine. Pred trku u Australiji Reding je izjavio:

    “Svestan sam toga da kreće bitka na sve ili ništa. Posle tri loše trke, sada moram da pobedim”.

    Navodno, zbog njegove fizičke konstitucije, staza u Australiji mu odgovara više od one u Maleziji, ali Espargaro je bio taj koji se na Filip Ajlendu radovao prošle godine.

    Svi moto fanovi jedva čekaju da vide početak raspleta! Spremićemo velike šolje kafe i navijačke rekvizite. Jedino se nadamo da više neće biti onakvih padova i potresnih scena kao u Maleziji. Trke su dovoljno uzbudljive i bez toga!

    Generalni plasman

    1. Reding………………..224
    2. Espargaro……………..215
    3. Rabat…………………196
    4. Kalio………………….156
    5. Nakagami…………….138
    6. Agerter……………….133
    7. Zarko…………………123
    8. Luti…………………...110
    9. Terol………………….108
    10. Tores…………………..90
    sigpic

  • #2
    Meni se cini da ce Espargaro biti sampion. Mada, Rabat moze dosta da pomogne Redingu. A jamaha moze da se pohvali, da je dovela sampiona u svoje redove. Mislio sam da ce biti losa zamena za Rosija, a kako stvari stoje bice odlicna zamena za Lorenca

    Comment


    • #3
      Sada, posle Redingove povrede situacija se znacajno menja. Rabat ima vise sansi da smanji prednost i mozda na kraju postane sampion. Ne volim kada se titula resava na ovaj nacin, postenije je osvojiti je u borbi, a ne kada je protivnik povredjen. Reding ce se verovatno vratiti na narednoj trci, a dotle ce se sve dodatno zakuvati....
      sigpic

      Comment


      • #4
        procitao sam u drugoj temi,neko je napisao,da izgleda ne vozi ni u japanu
        MESSI 10

        Comment


        • #5
          Lekari ce odluciti nakon operacije da li ce Reding voziti u Japanu, ali kako sada stvari stoje, najverovatnije ce se vratiti tek u Valensiji. Ne navijam za njega, ali mi je zao da na ovaj nacin izgubi titulu. Mada, ko zna, Espargaro mi ne uliva poverenje da moze da iskoristi mec loptu. Imam neki osecaj da ce ovo vise ici na ruku Rabatu. Videcemo...
          sigpic

          Comment

          Working...
          X