Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 JAPANESE GRAND PRIX

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FORMULA 1 JAPANESE GRAND PRIX













    VN Japana i legendarna Suzuka , jedna od najboljih i najoriginalnijih staza na svetu dizajnirana od strane Johna Hugenholza . Inace ova staza sagradjena je 1962 i pripada Hondi a u formuli 1 vozi se od 1987 a najuspesniji vozac na ovoj stazi je Michael Schumacher sa 6 pobeda . Ova staza je jedna od najtezih i najbrzih na svetu ali je vecini vozaca omiljena bas zbog toga a prosecna brzina ovde je 230 km/h sto samo pokazuje koliko je ova staza brza , sastoji se od 18 krivina ,10 desnih i 8 levih . Staza je prepoznatljiva po tome sto ima oblik osmice a i sadrzi neke od najboljih krivina na svetu kao sto su cuvena ,,S " krivina , velika kasika , 130R i casio triangle . Ovde vozaci nemaju pravo na gresku , jedna mala greska i zavrsice te u sljunku a onda ste zavrsili i trku s obzirom da gotovo nema betona van staze vec samo sljunak . Preticanja na ovoj stazi su veoma teska , najbolja mesta za to su startno ciljni pravac i kazino sikana . Od 1987 Suzuka se nije vozila samo 2007 i 2008 godine kada se umesto nje vozio Fuji Speedway . Vreme na ovoj stazi je uvek nepredvidivo i promenljivo i to ovu trku uvek cini jos interesantijom i boljom . S obzirom da je ovo staza koja jako trosi gume pirelli je za ovu trku spremio medium i hard komponentu ( belu i narandzastu )

    Ova staza dugacka je 5.800 km i vozi se 53 kruga , maksimalna brzina je 312 km/h , staza se vozi u smeru kazaljke na satu a najbrzi krug odvozio je Michael Schumacher 2006 u vremenu od 1:28.953











    Prosle godine je ovde ubedljivo slavio Vettel sa preko 20 sekundi prednosti u odnosu na drugoplasiranog Massu i treceplasiranog Kobayashija koji je tog vikenda svakako bio najpozitivnije iznenadjenje . S druge strane Alonso je na tu trku dosao sa velikih 29 bodova prednosti u odnosu na Vettela ali za Alonsa je ovo bila kobna trka s obzirom da mnogi ferarijevi navijaci i dan danas pricaju kako je upravo ovde Alonso izgubio svoju titulu . Trka je tek bila pocela ali za Alonsa je vec bila gotova nakon borbe sa Kimi Raikkonenom , gde je Alonso na kraju izvukao deblji kraj i zavrsio izvan staze . Na kraju Vettelovom pobedom i Alonsovim ispadanjem razlika se smanjila na samo 4 boda


    evo jedan krug sa Webberom na Suzuki


    a evo kako su to prosle godine radili Alonso i Vettel u Q3
    Last edited by Mikinen; 08-10-13, 23:36.
    If the police cant stop you you must be on the dust

  • #2
    Opa miki, idemo! Svaka cast, to se ceni...

    Comment


    • #3
      Po meni dve najbolje ikada trke na Suzuki





      Edit:
      Svaka cast na uvodu
      Last edited by tasa01; 07-10-13, 20:24.
      sigpic

      Dobar deo svojih para potrosio sam na pice, zene i brza kola. Ostalo sam procerdao.!!!

      Comment


      • #4
        Hvala Vanja i Taso , ovu stazu najvise volim od svih i smatram da je uz Belgiju i Italiju najbolja staza u F1 ikada
        If the police cant stop you you must be on the dust

        Comment


        • #5
          Baš sam sad hteo da krenem da otvarma. Ti si bolje otvorio nego što bih ja. Hvala i svaka čast. Super uvod. Suzuka je zaista čarobna staza. Meni su omiljene Degner krivine u celom šampionatu. Obožavam to blago kočenje, skretanje i uranjanje iz Degner 1 u Degner dva pa pun gas čim se pronađe trakcija do ukosnice. Strašno dobra staza za vožnju. Ima jako dobar ritam. Takođe mi se i Kašika (Spoon) jako dobada. Odlična krivina u kojoj treba biti strpljiv jer ima dva temena. U toj krivini se skretanje određuje ne volanom već gasom.

          Statistika: Fetel ima 4 uzastopne pol-pozicije, počevši od 2009. 3 puta je pobeđivao, nije samo 2011. Ako je Fetel nepobediv na nekoj stazi, to je svakako Suzuka. Ono što su Spa i Raikonen u duetu, to su Suzuka i Fetel.

          Vanja, obrati pažnju na onboard video Alonsa i Fetela što je postavio Miki. Obrati pažnju i videćeš razliku u steering locku. Steering lock je veći kod Red Bulla, što znači da manje okreće volan za neke krivine.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • #6
            Da, da, bas osetna razlika... Manje radi volanom, sto znaci dve stvari - bolja trakcija i potreba za manjim pokretom ruke za jednak osecaj.

            Comment


            • #7
              Steering lock podešavanje nema veze sa balansom ili bilo kakvim performansama bolida. Moglo je da bude i obrnuto kao što će biti nadam se od sledeće sezone da Ferrari ima manji steering lock a da bude stabilniji. Alonso u videu treba više da okrene volan za identično skretanje, Fetel manje. Bez obzira na to, Alonso zbog nestabilnosti Ferrarija mora da koriguje tim sitnim pokretima dok Fetel to ne mora. Različit steering lock ima svoje prednosti i mane. Čini mi se da Red Bull koristi malo tvrđe vešanje zbog ivičnjaka pa im prija i veći steering lock tj. manji rad volanom da vozači ne bi imali iščašena ramena. Treba upiti te silne ivičnjake kada se prelazi preko njih kao u Monci npr.
              Last edited by MarkedOne8; 08-10-13, 01:04.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #8
                Tuzna realnost
                sigpic

                Dobar deo svojih para potrosio sam na pice, zene i brza kola. Ostalo sam procerdao.!!!

                Comment


                • #9
                  Sve pohvale Mikinen jedna od najboljih staza zasluzuje ovakvo predstavljanje....jedva cekam da krenu treninzi
                  sigpic http://caseystoner.com.au/

                  Comment


                  • #10
                    Miki, zaboravio sam da te ispravim. Nije Kazino šikana nego Kasio (Casio). Casio triangle je pravi naziv.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      My bad , shit happends , ali hvala na ispravci
                      Last edited by Mikinen; 08-10-13, 23:38.
                      If the police cant stop you you must be on the dust

                      Comment


                      • #12
                        Evo jos jedna, happens, bez d... Perfekcionista, jace je od mene, ne zameri...

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Vanja #66 View Post
                          Evo jos jedna, happens, bez d... Perfekcionista, jace je od mene, ne zameri...
                          ,,Evo, još jedna - happens - bez ,,d"... "

                          Perfekcionista level 9000
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by MarkedOne8 View Post
                            ‚‚Evo, još jedna - happens - bez ‚‚d"... "

                            Perfekcionista level 9000
                            Kvačice ti nisu bile dobre, koristio si zareze... ISO 9001 - 2014... Mada, o Nebojšinom nivou možemo samo da sanjamo... XD

                            Comment


                            • #15
                              Ne znam gde su na tastaruti naših srpskih dva uzastopna zareza?
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X