Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto2- Hertz British Grand Prix

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto2- Hertz British Grand Prix

    Prošlonedeljna trka u Brnu je dokaz da sa razlogom volimo ovu klasu u kojoj je ponekad nemoguće predvideti konačni poredak.
    Mislim da niko ne može da se seti kada je poslednji put viđen podijum na kome nije bilo španskih vozača. Favoriti su podbacili, ali već za par dana imaju priliku za popravni.

    Nema sumnje da će Reding stići na domaći teren posebno motivisan. On je izjavio da voli da vozi pod pritiskom, te da uživa u gromoglasnoj podršci koju uvek dobija sa tribina u Silverstonu i da mu to nije dodatno opterećenje, naprotiv.
    Bez obzira na loš plasman u Brnu, Reding je i dalje prvi u generalnom poretku sa 21 poenom prednosti u odnosu na Espargara. Posle trke se žalio na gume, na gužvu na stazi, na Zarka koji ga je udario u koleno. Ovog vikenda ima priliku da se iskupi i pokaže svima da je sa razlogom i dalje na čelu Moto 2 karavana.

    Ni Pol Espargaro se nije proslavio u Češkoj, mada je bio bolje plasiran od Redinga. Ipak, on i dalje ostavlja utisak momka koji ima problema sa samopouzdanjem, pa je pitanje da li će na Redingovom terenu pokazati zube. Eto prilike da svi vide od čega je sazdan i da li je tip za podvige. Eventualna pobeda nad Redingom pred britanskim navijačima bi mogla da bude prelomni momenat u ovogodišnjem šampionatu.

    Šta reći za trio sa podijuma u Brnu? Dobar plasman je uvek najbolji motiv. Zato treba obratiti pažnju na Kalia, Nakagamija, Lutija, ali i Zarka i Terola.

    Na gridu u Britaniji nećemo videti Kortezea i di Melja. Obojica su zadobila povrede i prelome na prošloj trci. Korteze se oporavlja posle operacije, a di Meljio je imao zanimljivu i prijateljsku razmenu tvitova sa Monkajom, koji mu se silno izvinjavao zato što ga je praktično pregazio preko leđa. Zbog ovog incidenta di Meljo neće učestvovati na trkama barem mesec dana.

    Prošle godine u Silverstonu je trijumfovao Pol Espargaro, dok su se, posle žestoke borbe, na drugo i treće mesto plasirali Reding i M.Markez.

    Moto 2 klasa će otvoriti takmičenje u nedelju, kao što je bio slučaj i u Češkoj.
    sigpic

  • #2
    po meni je reding favorit,iako nisam siguran koliko mu pomaze to sto ce imati ogromnu podrsku,mislim da je to pre pritisak,ali videcemo,sto se tice espargara ovo mu je prava prilika da krene da pobedjuje,mada mislim da nista od toga,znamo da on kao i pedrosa kad treba da bude najbolji podbaci..
    MESSI 10

    Comment


    • #3
      Idemooo Rabat do pobede
      Iskustvo je suština,poenta,vrlina ;)
      sigpic

      Comment

      Working...
      X