Announcement

Collapse
No announcement yet.

bwin Grand Prix České republiky MotoGP 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bwin Grand Prix České republiky MotoGP 2013





    Ovog vikenda takmicenje ce se voziti u Brnu. Pa da krenemo od glavnih favorita. Od Markeza? Ne, krenucemo od Doktora . Na ovoj stazi Rosi je pobedjivao na 6 razlicitih motora: 125cc Aprilia, 250cc Aprilia, 500cc Honda, 990cc Honda, 990cc Yamaha and 800cc Yamaha, 5 pobeda u najjacoj klasi, prva pobeda u motogp karijeri, a staza u Brnu je jedina uz Herez, na kojoj je Doktor nastupio svake godine od kako se takmici. Mozda bas zato mislim da je moguce da vidimo Doktora istog kao u Asenu. Ipak sva paznja javnosti ce biti na Marku Markezu, nakon odlicnog izdanja u Indianapolisu i naravno prvog mesta u sampionatu. Da li je sampionat vec odlucen i Markez ide nezaustavljivo ka prvoj tituli u najjacoj klasi, ili je samo iskoristio trenutne povrede svojih protivnika i stvorio lepu bodovnu prednost. Jedno je sigurno, treba mu odati priznanje za sve sto je postigao ove sezone, ono sto on radi je ravno cudu. Pedrosa je prosle godine na ovoj stazi odvezao jednu od najboljih trka od prelaska u najjacu klasu. Ove godine ocekujem da ce on u nastavku biti glavni konkurent Markezu. Bez obzira na sve do sada vidjeno, u drugom delu sezone Pedrosa je dominirao i prethodnih godina. Kada je Lorenco u pitanju, on moze samo da ceka i nada se greskama svojih protivnika, kao sto je radio i prethodnih sezona. Medjutim minus od 35 poena u odnosu na Markeza, izgleda kako nemoguca misija. Primera radi prosle godine pred trku u Brnu bio je vodeci i imao 18 poena prednosti.

    TABELA

    1.Markez 188
    2.Pedrosa 167
    3.Lorenco 153
    4.Doktor 130
    5.Kraclou 127


    Podaci o stazi

    duzina 5.403 m. / 3,357 miles
    sirina 15 m
    levih krivina 6
    desnih krivina 8
    najduzi pravac 636 m. / 0,395 miles


  • #2
    Idemooppp folkeri :P

    Comment


    • #3
      Idemooo da,da kao sto bi rekli u najavi sve od prvog do poslednjeg davanja gasa ima da se isprati I da kazem DOCTOR do POBEDE #46
      Iskustvo je suština,poenta,vrlina ;)
      sigpic

      Comment


      • #4
        E i mi se pripremamo za trke , a evo kako se Markez priprema , gledajuci proslogodisnju trku ;)

        sigpic

        Dobar deo svojih para potrosio sam na pice, zene i brza kola. Ostalo sam procerdao.!!!

        Comment


        • #5


          malo kontre zastupljenosti mm-a i iskljucivo mm-a... AJMO DOKTOREEEEE
          VALENTINO ROSSI #46

          Comment


          • #6
            Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post


            malo kontre zastupljenosti mm-a i iskljucivo mm-a... AJMO DOKTOREEEEE
            Markez se voli , Doktor se postuje
            sigpic

            Dobar deo svojih para potrosio sam na pice, zene i brza kola. Ostalo sam procerdao.!!!

            Comment


            • #7








              Sa konferencije za stampu...
              Last edited by tasa01; 22-08-13, 19:43.
              sigpic

              Dobar deo svojih para potrosio sam na pice, zene i brza kola. Ostalo sam procerdao.!!!

              Comment


              • #8
                Brno..
                sigpic

                Dobar deo svojih para potrosio sam na pice, zene i brza kola. Ostalo sam procerdao.!!!

                Comment


                • #9
                  Taso ti si vec u brnu????)opaaaa

                  Comment


                  • #10
                    Lorenco: I don’t think we’re the favourites at any race at the moment, but I do think this track will be good for my riding and the Yamaha…
                    Sad je zavrsena prica o tome ko ima bolji motor ove sezone. Od kako su upali u prebleme sa brojem agregata Jamaha je definitivno slabija...

                    Rossi: “It’s a long, long time! But I’m very proud to still be here and to have stayed at the top. It was a moment I will never forget, because in a career of a rider, your first World Championship victory and your first pole is always fantastic. I like this track a lot.” - Assen u najavi...

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Drezik View Post
                      Taso ti si vec u brnu????)opaaaa
                      Ih , kamo srece slika je preuzeta sa stranice Tito Rabat
                      sigpic

                      Dobar deo svojih para potrosio sam na pice, zene i brza kola. Ostalo sam procerdao.!!!

                      Comment


                      • #12
                        Ja rekoh vi vec pozurili ;)

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by mikisavic89 View Post
                          Lorenco: I don’t think we’re the favourites at any race at the moment, but I do think this track will be good for my riding and the Yamaha…
                          Sad je zavrsena prica o tome ko ima bolji motor ove sezone. Od kako su upali u prebleme sa brojem agregata Jamaha je definitivno slabija...

                          Rossi: “It’s a long, long time! But I’m very proud to still be here and to have stayed at the top. It was a moment I will never forget, because in a career of a rider, your first World Championship victory and your first pole is always fantastic. I like this track a lot.” - Assen u najavi...
                          To je Lorenzov nacin da se izvrsi pritisak na inzenjere u Yamahi da mu se sto pre dopremi seamless menjac... Sa time su mu daleko vece sanse za titulu, a ni sad nisu ni priblizno tako male kakvim ih - ponavljam - namerno predstavlja. Jedan Marquezov pad, koji nije tako malo verovatan i tu je. A za Pedrosu znamo da to nece umeti da iskoristi, tako da...

                          Comment


                          • #14
                            Mene samo interesuje sta su ljudi iz Yamahe radili od pocetka sezone kad Honda taj menjac koristi dosta,dosta dugo
                            Iskustvo je suština,poenta,vrlina ;)
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Pa i rade na tome od pocetka sezone... Stvar je u tome sto je zabranjeno koristiti tehnologiju sa ulicnih supersport motocikala, tj. dvostruko kvacilo, te je ovaj problem daleko kompleksniji. Kompleksnost iziskuje novac, eksponencijalno zapravo, a novca je prethodne 2 godine bilo dosta manje nego sto se ove godine slilo... Sve su ovo i dalje repovi Rossijevog odlaska 2010... Tek sledece godine ce se to neutralisati.

                              Comment

                              Working...
                              X