Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto3 - bwin Grand Prix České republiky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto3 - bwin Grand Prix České republiky

    Zašto Vinjales nije iskoristio pad i povredu Saloma na Indianapolisu i bez problema pobedio na prošloj trci? Da li i on pokazuje znake slabosti i posustaje u borbi za titulu poput Espargara u Moto2 šampionatu?

    Luis Salom se na Indianapolisu povredio u subotu, na poslednjem zagrevanju je bio tek 19-ti, a onda je dokazao zašto toliko hvalimo ove momke-stisnuo je zube i sa frakturom levog članka završio trku na odličnom 5-om mestu.
    Sada ima ukupno 183 poena, tj. 9 više od Vinjalesa od koga se očekivala pobeda, nakon što mu je glavni konkurent usled povrede širom otvorio vrata. Međutim, iako je Vinjales do sada svaku trku završio na podijumu, čini se da je u naletu neko drugi-Aleks Rins. On je pokvario planove Vinjalesu i, slično Rabatu u Moto2, nekako se iz prikrajka priključio borbi za titulu. Rins trenutno ima 16 poena manje od vodećeg Saloma i samo 7 manje od Vinjalesa.

    Dok se Salom nada brzom oporavku, mlađani Markez stiže u Češku ohrabren i motivisan odličnim rezultatom koji je otvario na Indianapolisu. Malo je nedostajalo da trijumfom dođe do svog prvog podijuma, ali na kraju je bio zadovoljan i drugim mestom. Ipak, sada su apetiti porasli, pa na njega svakako treba obratiti pažnju. Borbu za najviše pozicije uvek očekujemo i od Jonasa Folgera, ali sudeći po tome kako je A.Markez krenuo posle pauze, ne bi bilo čudno da na kraju završi ispred Nemca. Trenutno ih u borbi za četvrto mesto u generalnom plasmanu deli samo 4 poena.

    Pre pauze se činilo da je Mahindra na korak do pobede i da će se skoro ravnopravno suprotstaviti KTM-u. Međutim, na Indianapolisu je najbolji plasman za Mahindru ostvario Oliveira koji se dokopao 8.mesta, dok je Vaskez morao da odustane usled problema sa motorom. Srećom, u pitanju je manji kvar, pa se momci iz Mahindre nadaju daleko boljem nastupu u Češkoj. Staza u Brnu se značajno razlikuje od čuvenog Indija i Mahindra tu vidi svoju šansu za dobar plasman.

    Što se tiče momaka iz Honde, oni ove godine sa teškom mukom ostvaruju rezultate. Miler se pokazao nešto boljim od ostalih, ali se na Indiju povredio, pa se za sada se još ne zna da li će učestvovati na nedeljnoj trci. On je zadobio frakturu ključne kosti, a lekari u Britaniji su utvrdili da pločica, koju već ima od ranije nije oštećena, pa se Miler nada da će mu dozvoliti da se trka u Češkoj.
    Na treningu u Indianapolisu je težak pad doživeo i Binder, koji zbog toga nije učestvovao u trci, ali se nada da će se takmičiti u Brnu.

    Ovog vikenda će nam se predstaviti mladi nemački vozač Luka Amato koji se priključio Moto 3 karavanu kao zamena za Denija Veba.

    Na kraju, srećan put svima koji putuju u prelepi češki grad !

    Želim vam svima da osetite onu pozitivnu jezu koja struji niz kičmu, kao što je nama bilo kada smo pre dve godine uživo čuli grmljavinu moćnih mašina u Brnu.

    U subotu uveče je u gradu prava fešta i sve je u znaku trke-to ne treba propustiti.

    Mala molba-kada se vratite, prenesite nam delić atmosfere i podelite utiske sa ostalim forumašima.
    Last edited by nb_korac; 22-08-13, 13:48.
    sigpic

  • #2
    To sto ce Salom da osvoji titulu nije mi mnogo bitno, ali da Vinjales ima samo dve pobede u ovoj sezonu, neshvatljivo mi je.

    Comment


    • #3
      Krs tim, ipak... Citao sam da i pored svega ne uspevaju da plate za sve nove KTM-ove delove, osim sto je u toj garazi onoliko ljudi koliko radi samo na Salomovom motoru.

      Comment


      • #4
        Sudeci po prvom treningu, eto borbe izmedju Vinjalesa i Saloma prsa u prsa !!!
        sigpic

        Comment


        • #5
          Originally posted by Vanja #66 View Post
          Krs tim, ipak... Citao sam da i pored svega ne uspevaju da plate za sve nove KTM-ove delove, osim sto je u toj garazi onoliko ljudi koliko radi samo na Salomovom motoru.
          To stoji, ali pogledaj proslu sezonu do Brna. Ne znam, sada mi deluje kao los potez sto je ostao u moto3

          Comment


          • #6
            Nije los potez, samo malo drugacije posmatra stvari, mirnije, zna koliko moze... Ako pobedi prekosutra, bice u jako dobroj poziciji...

            Nije da mi se svidja sto manje grize nego prosle godine, ali obzirom da je lani pregrizao i sebe, a narocito motor, ne krivim ga...

            Comment


            • #7
              Ma, upropasti mi sjajan vikend. Kako je ovo moguce?

              Comment


              • #8
                Povredjen decko, morace nogu da mu amputiraju, nema sta...

                Comment

                Working...
                X