Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prvi deo sezone - Rezime

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prvi deo sezone - Rezime

    Prvi deo sezone je gotov i sada smo na najvecoj a ujedno i poslednjoj pauzi ove godine koja nas deli od drugog dela sezone , ostalo je jos oko dve nedelje do pocetka vikenda u Belgiji pa sam pomislio pre nego sto udjemo u drugi deo sezone da jos jednom pogledamo kako je izgledao ovaj prvi deo sezone , dakle pisite o svemu sto se desilo u ovom prvom delu i o tome sta ili ko vas je najvise iznenadio , sta ili ko vas je razocarao , sta se ocekivali ili sta niste ocekivali , kako bi ste ocenili ovaj prvi deo sezone , da li ste ocekivali vise ili manje , dakle ova tema je otvorena u cilju da nam brze ova pauza a pritom i ovi pakleni dani (sumnjam da neko uziva u njima ) , dakle ljudi ako mozete pisite
    0
    a:5:{i:700;a:5:{s:12:"polloptionid";i:700;s:6:"nodeid";s:7:"2667042";s:5:"title";s:1:"1";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:701;a:5:{s:12:"polloptionid";i:701;s:6:"nodeid";s:7:"2667042";s:5:"title";s:1:"2";s:5:"votes";i:2;s:6:"voters";a:2:{i:0;s:4:"9743";i:1;s:5:"10109";}}i:702;a:5:{s:12:"polloptionid";i:702;s:6:"nodeid";s:7:"2667042";s:5:"title";s:1:"3";s:5:"votes";i:4;s:6:"voters";a:4:{i:0;s:4:"1823";i:1;s:4:"3575";i:2;s:4:"6257";i:3;s:5:"12053";}}i:703;a:5:{s:12:"polloptionid";i:703;s:6:"nodeid";s:7:"2667042";s:5:"title";s:1:"4";s:5:"votes";i:5;s:6:"voters";a:5:{i:0;s:4:"5177";i:1;s:4:"9100";i:2;s:4:"6583";i:3;s:5:"11881";i:4;s:5:"11843";}}i:704;a:5:{s:12:"polloptionid";i:704;s:6:"nodeid";s:7:"2667042";s:5:"title";s:1:"5";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0
    If the police cant stop you you must be on the dust

  • #2
    3 od mene... Zafrkancija sa Pirellijem, Mercedesom i drugim stvarima nas je lisila dobrih trka, koje se mogu gledati i razumeti u isto vreme. Da je bilo zanimljivo - bilo je, imamo tim i vozaca koji se blago isticu, i 3 vozaca i 3 tima koji su iza njih. S tim sto su 2 od ta 3 vozaca imali vise pehova nego lider i tu treba ocekivati nekakvu kompenzaciju do kraja sezone. Da nije Pirellija i Meckinog testa i svego sto je rezultat toga, bilo bi ovo 5 od mene... Ovako, samo 3...

    Napisao bih malo vise, ali dolaze mi rodjaci sutra i ostaju par dana, verovatno cu se malo vise ovome posvetiti kad odu...

    Comment


    • #3
      I ja sam odmah dao trojku , sto zbog tog testa a i trke su same po sebi bile suc muc pa prospi , realno ova sezona je nazalost upropastena tim testom jer da tog testa nije bilo drugaciji bi i rezultati bili i sad bi bila druga bodovna slika u sampionatu . Tu mi je najvise zao Hamiltona i Rosberga koji su u tom timu i koji nisu nista krivi jer oni kao sto je Hamilton rekao oni su samo radili sta im se govori ali opet se vode kao krivci . Hamilton kad bi nekim cudom sad i uzeo sampionat opet bi mu svi osporavili titulu zbog tog testa kao sto mu jos uvek neki ljudi osporavaju titulu iz 2008.

      Najvece razocaranje iz ovog prvog dela je svakako Mclaren koji je jako pao u trkama a pored toga izgubili su i nekoliko vaznih ljudi i timu . Najbolji rezultat im je nekoliko Buttonovih petih mesta , iako najavljuju bolji tempo u Belgiji.

      Lotus je po meni definitivno najbolja ekipa jer od vodecih timova imaju daleko najmanje novca a opet uspevaju da naprave bolid koji ce se boriti za postolja i naravno imaju Kimija koji je jedini sve trke zavrsio u bodovima a od toga ima sest podijuma

      Red Bull je standardan i vodeci su u sampionatu samo zato sto nijedan tim nije konstantan kao oni , nista manje nisam ni ocekivao od njih ali mislim da im nije trebao onaj potez u Maleziji

      Ferari je konacno uspeo da dobro otvori sezonu ali su ostali pri svojim glupim greskama , kao ona u Maleziji sa Alonsom , vecito eksperimentisu i brljaju

      Ima jos mnogo toga ali za sad ovoliko od mene
      If the police cant stop you you must be on the dust

      Comment


      • #4
        Slažem se u svakoj rečenici što ste Vanja i Mikinen napisali. Ja sam dao četvorku ali sam razmišljao o trojci. Ocena niže zbog testa, a još jedna ocena niže bi išla zbog ostalih sitnica. Rekli ste već manje-više, kratko i jasno. Mercedes je ubačen da pomuti planove. Opet ću da pomenem sumnju koju je prvi pomenuo Nebojša još pre nekoliko meseci da Ross Brawn ucenjuje nečime Bernija pa tako lako prolazi sa raznim forama. To nikako nije dobro jer su sada iskočili kao pretendenti na vozačku titulu, a da Hamilton nije u vrhu, opet bi makar kao ekipa bili ispred Lotusa i Ferarija, što odmah oblikuje sledeću sezonu. Ako je nekoj ekipi novac u ovom trenutku bitan to je bez pogovora Lotus. Ubedljivo najbolja ekipa u pogledu novac-performanse. Ima tu svega pomalo, počinju da se isplaćuju ta ulaganja u samu fabriku u Enstoneu. Međutim, sada su čak i u dugovima, i to popriličnim. To što su prodali akcije tima je po meni prosipanje iz šupljeg u prazno, odlaganje neizbežnog. To se nikako ne razlikuje od kreditiranja kod MMF-a. Njima treba naslovni sponzor. Em što koriste brend Lotus koji ih je napustio. Reklamiraju ih uspesima a ne plaćaju ništ. Em što nemaju glavnog (naslovnog) sponzora. Da se vratim na trkanje.
        Kao što je Vanja rekao, Fetel je tu najmanje imao incidenata koji bi ga koštali. Alonso se zeznuo u Maleziji i napravio je onaj kontakt koji bi iziskivao dodatno stajanje. Zadržaću se na tome da bi uzeo dobre poene, podium lagano. Posle su počeli da kašlju. DRS u Bahreinu, loša strategija, malo ovoga i onoga... Silverston nam je spasao prvi deo sezone, verovali ili ne. Da je Fetel tada kasirao +18 poena i Hamilton +25 sad bi Fetel bio ubedljivije prvi, a Hamilton bi bio zbog tima nezasluženo drugi.
        Kimi je na 38 a Alonso na 39 poena iza Fetela. To je još i super. Procenjujem da je Kimi u one tri usrane trke (Monako, Kanada, Silverston) izgubio oko 23-25 poena. To je taman ta Fetelova trka u Silverstonu tako da se ne žalim. U ovo vreme prošle sezone je Kimi čak za 10 poena bio ispred Fetela. U kvalifikacijama su zaostajali u proseku oko 5 desetinki ove sezone. U poslednje vreme se to smanjilo ali nije dovoljno. Ako Kimi ne pobedi na Spa ili Moncu, to je realno to za njih/njega ove sezone. Jednostavno, bez 5-6 pobeda u modernom sastavu kalendara ti nemaš šta da tražiš u borbi za titulu. U najblažem slučaju su mu barem 3 pobede potrebne ako bi na ostalim trkama izvlačio drugo i treće mesto. Ferari... izvini Vanja, ali ne mogu da izvučem ništa ohrabrujuće za njih i ovu sezonu. Lotus je sada od njih brži i u kvalifikacijama i u trci. Sad nemaju bodovnu prednost kao prošle sezone. Očajno su iskoristili evropski deo trka. Mercedes... ne znam šta da kažem za njih. Ako im Berni drži zavetrinu to bi moglo da ide i do titule (Jesam morao ovo da napišem?!!!), a ako ne, onda mogu i da propadnu kao što su to radili prethodne tri sezone.

        Uglavnom su se svi već prebacili na 2014. sezonu. Razvijanje ostaje u vidu donošenja već izrađenih izmena radi prilagođavanja stazama Spa i Monca. Ostale performanse se mogu dobiti isključivo zatezanjem setupa kako bi se izvuklo u gumama. Rekao bih da će ovo biti zanimljiva borba za drugo mesto, kao 2011.
        Last edited by MarkedOne8; 08-08-13, 20:23.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #5
          Otvoriću Spa za 2-3 dana. Rezervisano.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • #6
            Gde zuris Marked bice jos desetak dana do trke ako je otvoris temu tada
            If the police cant stop you you must be on the dust

            Comment


            • #7
              Spa smo svake godine otvarali ranije. Tradicija ovog podforuma.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #8
                A pardon , nisam znao iako sam ovde od 2010 , ali onda se izvinjavam
                Last edited by Mikinen; 09-08-13, 13:05.
                If the police cant stop you you must be on the dust

                Comment


                • #9
                  Kao što je Vanja rekao, Fetel je tu najmanje imao incidenata koji bi ga koštali. Alonso se zeznuo u Maleziji i napravio je onaj kontakt koji bi iziskivao dodatno stajanje. Zadržaću se na tome da bi uzeo dobre poene, podium lagano. Posle su počeli da kašlju. DRS u Bahreinu, loša strategija, malo ovoga i onoga... Silverston nam je spasao prvi deo sezone, verovali ili ne. Da je Fetel tada kasirao +18 poena i Hamilton +25 sad bi Fetel bio ubedljivije prvi, a Hamilton bi bio zbog tima nezasluženo drugi.
                  Kimi je na 38 a Alonso na 39 poena iza Fetela. To je još i super. Procenjujem da je Kimi u one tri usrane trke (Monako, Kanada, Silverston) izgubio oko 23-25 poena. To je taman ta Fetelova trka u Silverstonu tako da se ne žalim. U ovo vreme prošle sezone je Kimi čak za 10 poena bio ispred Fetela. U kvalifikacijama su zaostajali u proseku oko 5 desetinki ove sezone. U poslednje vreme se to smanjilo ali nije dovoljno. Ako Kimi ne pobedi na Spa ili Moncu, to je realno to za njih/njega ove sezone. Jednostavno, bez 5-6 pobeda u modernom sastavu kalendara ti nemaš šta da tražiš u borbi za titulu. U najblažem slučaju su mu barem 3 pobede potrebne ako bi na ostalim trkama izvlačio drugo i treće mesto. Ferari... izvini Vanja, ali ne mogu da izvučem ništa ohrabrujuće za njih i ovu sezonu. Lotus je sada od njih brži i u kvalifikacijama i u trci. Sad nemaju bodovnu prednost kao prošle sezone. Očajno su iskoristili evropski deo trka. Mercedes... ne znam šta da kažem za njih. Ako im Berni drži zavetrinu to bi moglo da ide i do titule (Jesam morao ovo da napišem?!!!), a ako ne, onda mogu i da propadnu kao što su to radili prethodne tri sezone.
                  Last edited by blackgul; 02-01-14, 06:45.
                  Pass your Pass4sure 312-50v8 on first attempt using Alabama State University and other resources. We offer 100% success in real exam with up to date testking a+ prepared by experts. You can also find Princeton University & EMC training on our site.

                  Comment


                  • #10
                    Blackgul, zašto si samo kopirao tekst moje poruke? Ništa nisi napisao dodatno.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment

                    Working...
                    X