Announcement

Collapse
No announcement yet.

Red Bull U.S. Grand Prix MotoGP 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Red Bull U.S. Grand Prix MotoGP 2013

    O ovoj stazi (kao i o svim ostalim) verovatno vec sve znamo,samo cemo malo da utvrdimo gradivo.Ovo mi je prvi put da otvaram temu za trku i to je moralo da bude moja omiljena staza.Jedina stvar koja narusava bajkovito savrsenstvo ove staze je to sto se vozi trka samo u najjacoj klasi.




    Mazda Raceway Laguna Seca – spansko ime usred Kalifornije,konstruisana je 1957. godine.S obzirom na to da je jezero oko koga je staza napravljena u potpunosti presusilo,napravljeno je vestacko. Vozena je od 1988. do 1994. godine,a onda je usledila 11 godina duga pauza.Za to vreme je pretrpela velike promene u odnosu na originalnu konstrukciju i 2005. se pobedom Nikija Hejdena vraca u MotoGP kalendar unapredjena tako da udovolji svim sigurnosnim zahtevima.

    Konfiguracija staze je u najmanju ruku neobicna,sa krivinama kakve cete tesko pronaci na bilo kojoj drugoj stazi sampionata.Tu je na ostrom nagibu smestena i najpoznatija sikana na svetu,nestvarni Corkscrew,zvanicno krivine 8 i 8A. Ostro levo-ostro desno kombinaciju tako spektakularnom cini pad od 18m i to sve na samo 137m duzine.






    Morate videti da biste poverovali.Ako peske prolazite kroz nju bukvalno moze da vam se zavrti u glavi.Ona je i glavni razlog mog obozavanja ove staze,ali nije i jedini vredan pomena.Tu je i startno-ciljni pravac,kratak,sa dve promene pravca izmedju kojih se nalazi uzvisenje zbog koga motori bukvalno polete pri brzini vecoj od 270km/h.Prilicno opasno mesto,ali i jedno od uzbudljivijih gde ce se pokazati te nijanse u kvalitetu vrhunskih vozaca.Vredi spomenuti jos jednu promenu nivoa staze gde ce motori sasvim sigurno ponovo izgubiti kontakt sa tlom i to tacno pred ostru krivinu ulaska u vadicep.






    Duzina staze: 3610m

    Sirina staze: 15m

    Duzina trke: 115.52km

    Najduzi pravac: 453m

    Krivine: 11 (7 levih i 4 desne)

    Broj krugova: 32

    Najveca brzina: 268km/h

    Prosecna brzina: 160km/h

    Pol pozicija: desno

    Najvise pobeda: Kejsi Stoner (2007, 2011, 2012)

    Najvise pol pozicija: Horhe Lorenco (2009, 2010, 2011, 2012)

    Najbrzi kvalifikacioni krug: Horhe Lorenco 1:20.554 (2012)

    Najbrzi krug u trci: Dani Pedrosa 1:21.229 (2012)


    Ne dopada mi se to sto na ovim listama nema nekih meni omiljenih imena,ali se nadam da ce se vec ovih dana i to promeniti.

    99 - Lorenca nece biti.Izgleda da odluka da vozi u Asenu,35 sati posle operacije ipak nije donela nista dobro.Mada tu dileme ’da li voziti ili ne’ nije ni bilo.Sto fizicki,sto zbog psiholoskog aspekta,jednostavno je morao da bude tamo.Sad,druga je stvar sto je tata Rosi to iskoristio na najbolji moguci nacin i pobedio posle 3 godine.Horhe je posle svega imao samo duplu stetu,jer je narednog vikenda ponovo pao,obnovio povredu i morao na novu operaciju.ALI....morao je da rizikuje.U ostalim sportovima se tako nesto sigurno ne bi desilo,ali u ovom sportu je rizik nacin zivota.

    46 - Ostaje da vidimo kako ce Doktor iskoristiti ovo njegovo odsustvo.Ako mislite da je period iza njega bio najtezi u dosadasnjoj karijeri,mislim da se varate,cini mi se da najteze tek dolazi.

    93 - Markezu ce ovo biti premijera,a ako je suditi po dosadasnjim premijerama smesi mu se 25 bodica.Dobro sad....to su neke moje mastarije....

    26 - Dani,do skoro vodeci,a nemam pojma kako.Ja tog decaka ni ne primetim na trkama.Da malo-malo ne ’ usporava’ Markeza,ne bih znala ni da postoji.

    35 - Sta reci za Kala?Nema tu sta da se prica,jasno je da ce momak da da sve od sebe i da ce se boriti,ali bukvalno do poslednjeg metra.

    11 - Iako je najavljeno da ce se Ben vratiti bas za ovu trku,to se nazalost ipak nece desiti.Pored najsladjeg mrguda ikada,nosi titulu cini mi se i dezurnog baksuza.Od kada je dosao u MotoGP sve mu je krenulo naopako,ni traga od onog vozaca koji je zaustavljao dah u Superbajku.Ako je cena vracanja laktova u igru i osmeha na njegovo lice odlazak iz MotoGP-ja,neka ode odmah.Sve,samo da bude ponovo svoj.

    69 - Moram da pomenem i Nikija,i to ne zato sto mi je jedan od omiljenih,nego je on od trenuthih vozaca na gridu najuspesniji na ovoj stazi sa 2 uzastopne pobede.Verovali ili ne.

    A evo i kako trenutno stoje stvari:






    Ostaje da vidimo ko ce je najbolje ukrotiti ovaj put (ne bih imala nista protiv da se ova lista malo ispretumba).

    Lagu Seca 2008 - verovatno jedna od najuzbudljivijih trka ikada,gde su glavni akteri bili (gle cuda) jedan Doktor i jedan .Na kraju je prvi prosao kroz cilj na zadnjem tocku,dok je drugi otresao prasinu




    Organizatori ovde svoj posao shvataju bas ozbiljno,tako da osim same trke za posetioce spremaju jos mnogo zanimacija.Ocekivanih 150 hiljada posetilaca ce sigurno uzivati u zabavi,brzim momcima i lepim devojkama.Ako ste i vi medju njima,zelim vam srecu da naletite na neki od ovih pari nogu (za jedne sam sigurna da ce prosetati padokom).




    A ja cu,kao i do sada,iz mog kreveta uzivati u omiljenim mi brdima i dolinama suncane Kalifornije
    don't be scared homie
    sigpic

  • #2
    Od sad samo ti da otvaras teme... No offense, crni, ali mi muski ne mozemo da izazovemo ovakve emocije jednim tekstom...

    Comment


    • #3
      SJAJNO SVAKA CAST!!! ostao sam bez teksta,vidi se da je pisano ... Crni mislim da treba da se
      sigpic http://caseystoner.com.au/

      Comment


      • #4
        Auuuuuuuuuuu
        Originally posted by Vladan
        SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
        :vinjaksmajli:

        Comment


        • #5
          hahaha hvala vam mnogo mnogo mnogo ma takticki sam one nozice ostavila za kraj,da nemate pojma sta ste pre toga procitali
          crni,oni su se samo saliliali ne bih se bunila da mi zbog ovoga dodas neki bodic tamo na kladionici (opet sam poslednja)
          don't be scared homie
          sigpic

          Comment


          • #6

            Comment


            • #7
              hahaha
              don't be scared homie
              sigpic

              Comment


              • #8
                i ne zaboravite da smo u americikrecemo u petak predvece:

                MotoGP FP1 19:25 - 20:10
                MotoGP FP2 23:05 - 23:50

                subota:

                MotoGP FP3 19:25 - 20:10
                MotoGP FP4 22:30 - 23:00
                MotoGP Q1 23:10 - 23:25
                MotoGP Q2 23:35 - 23:50

                nedelja:

                MotoGP WUP 19:40 - 20:00
                MotoGP RAC 23:00


                nadam se da ce nas sport klub obradovati direktnim prenosima na glavnom kanalu, za motogp ( mora malo propagande).
                Last edited by denia_el; 16-07-13, 14:49. Reason: propaganda:z:
                don't be scared homie
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Kad se setim one izmaglice prosle godine na WUP, koliko je dobro izgledalo... Kad su se pred kraj sesije okurazili i izasli, a na onom "pravcu" samo odjednom izlecu iz magle...

                  Comment


                  • #10
                    Jedva čekam da ih Doctor ispraši
                    If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                    Comment


                    • #11
                      Svaka cast Deni! Zaista super najava Prava si
                      Sto se tice prenosa,mozda ce sport klub odluciti da je bolje da odgledamo(po milioniti put) finale NBA izmedju Spurs-a i Heat-a

                      Comment


                      • #12
                        Posle one u plavom i crvenim cipelama ja stvarno neznam ni sta sam procitao a ni gde se vozi

                        Comment


                        • #13
                          http://www.motogp.com/en/news/2013/l...at+laguna+seca

                          Jedno je hrabrost, ovo je teska glupost...

                          Comment


                          • #14
                            da hoće polomiti i obe ruke...........
                            If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                            Comment


                            • #15
                              Mine favorite Voleo bih da se opet ta mentalna poigravanja ponove ..naravno sa Doktorove strane

                              Comment

                              Working...
                              X