Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto3-Iveco TT Assen

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto3-Iveco TT Assen

    Španci dominiraju najslabijom klasom. Vodeća trojica u generalnom plasmanu, Salom, Vinjales i Rins,već imaju solidnu bodovnu prednost u odnosu na konkurenciju. Posle pobede na prošloj trci Salom se vratio na prvo mesto. U dosadašnjem delu sezone on jedini ima tri pobede- Katar, Muđelo i Katalunja. Salom priznaje da se nada tituli, ali se veoma trudi da zadrži smirenost i kaže da je svestan kako ima još mnogo da uči.

    Vinjales ima samo pet poena manje. To je dovoljan motiv za srčanog Španca koji će u Asenu dati sve od sebe ne bi li se vratio na mesto br.1.

    U top formi je i Aleks Rins koji zaostaje za Salomom 26 bodova. Trojica vodećih su konstantno ostvarivala plasmane u sam vrh, izuzev Rinsa koji ima jedno odustajanje, u Herezu.

    U Asenu ce voziti i Folger koji je propustio prošlu trku zbog povrede zadobijene na moto krosu. Nastup na domaćem terenu je bio veoma bitan za njegov tim zbog sponzora, ali Folger je morao da pauzira. Na kraju sezone to može skupo da ga košta, mada ni do sada nije ostvario rezultate koje su svi od njega očekivali-jedno treće mesto je više nego skroman učinak.

    Podijum su naciljale i Mahindre. Oliveira i Vaskez su odvezli odličnu trku u Španiji, pa je u timu poraslo samopuzdanje. Nije daleko dan kada će Mahindra doći do svog prvog podijuma, možda već u subotu.

    Aleks Markez se nametnuo dobrim vožnjama u dosadašnjem delu sezone. Još uvek stiče iskustvo, ali srce i brzina su tu. Vreme će pokazati da li je tačno da je veći talenat od starijeg brata, ali svakako će se boriti za plasman u top 3.

    Honda je ove godine podbacila. Stiče se utisak da njihovi vozači ulažu nadljudske napore u želji da se domognu vrha. Džek Miler je dobro započeo prošlu trku, da bi na kraju završio na 7.mestu, kao najbolje plasirana Honda. Šteta što je tako, jer bi trke bile još zanimljivije kada bi se i ostali uključili u borbu za vrh-Binder, Fenati, Masbu, Antoneli...

    Tradicionalno, Moto 3 u četvrtak otvara trkački vikend u Asenu. Vozače će dočekati promenljivo vreme, najavljena je povremena kiša. U takvim uslovima ko sme da prognozira pobednika?
    Last edited by nb_korac; 25-06-13, 21:58.
    sigpic

  • #2
    Originally posted by nb_korac View Post
    Aleks Markez se nametnuo dobrim vožnjama u dosadašnjem delu sezone. Još uvek stiče iskustvo, ali srce i brzina su tu.
    nedostaje mu jos saaaaaamo malo one drskosti i bezobrazluka koje njegov brat poseduje u ogromnim kolicinama (a koji mene bukvalno opijaju)
    don't be scared homie
    sigpic

    Comment


    • #3
      Mahindra na pol poziciji!!! Bravo za Oliveiru, ali i odlicno drugo mesto za malog Markeza. Razlika među njima: 0.000.
      Bice uzbudljivo sutra.
      sigpic

      Comment


      • #4
        hahaha joj nisam ni videla razliku,odma sam krenula sa slavljem
        don't be scared homie
        sigpic

        Comment


        • #5
          doktor salom

          Comment


          • #6
            Kakva trka!!! Zao mi je zbog A.Markeza, zelela sam da dodje do prvog podijuma. Svaka cast Salomu, dobio ih je na pamet i iskustvo.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Kad bi se zezali...

              Comment


              • #8
                oni taaaaako dobro voze i trke su im taaaako uzbudljive da na kraju ja budem srecna ko god da pobedi
                don't be scared homie
                sigpic

                Comment

                Working...
                X