PDA

Pogledati punu verziju : Liga sampiona i Liga Evrope 2013/2014 - Uzivo komentarisanje meceva



Strane : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

danijelkr
03.06.2013, 12:21
LIGA SAMPIONA I LIGA EUROPE 2013/2014

Nakon posljednjeg zvizduka sudije Rizzolia spustena je zavjesa na sezonu europski kupova i ona ce za velike klubove potrajati, dok se klubovi sa ovih prostora vec pripremaju za nastupe u dva europska kupa. Ovo su predstavnici zemalja bivse Jugoslavije u ova dva takmicenja

Liga sampiona: Dinamo Zagreb (Hrvatska), Partizan (Srbija), Maribor (Slovenija), Zeljeznicar (Bosna i Hercegovina), Vardar Skoplje (Makedonija) i Sutjeska Niksic (Crna Gora)

Liga Europe: Crvena Zvezda, Vojvodina i Jagodina (Srbija), Hajduk Split, Lokomotiva Zagreb i Rijeka (Hrvatska), Olimpija, Domzale i Celje (Slovenija) Sarajevo, Siroki Brijeg i Zrinjski (Bosna i Hercegovina), Metalurg, Teteks i Turnovo (Makedonija) i Buducnost, Celik Niksic i Grbalj (Crna Gora).

U nastavku svi datumi zrijebanja i odigravanja utakmica, kao i informacije koje u kojoj fazi (ne)postavljen klub.


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/b/bf/UEFA_Champions_League_logo_2.svg/200px-UEFA_Champions_League_logo_2.svg.png

Datumi svih zrijebova

Zrijeb parova za prvo i drugo kolo 24.6.2012. u Nyon-u.
Zrijeb parova za trece kolo 19.7.2012. u Nyon-u.
Zrijeb parova za Play-off 9.8.2012. u Nyon-u.
Zrijeb grupa 29.8.2012.
Zrijeb za 1/8 finala 13.12.2012. u Nyon-u.
Zrijeb za 1/4 21.3.2013. u Nyon-u.
Zrijeb za 1/2 i finale 11.4.2013. u Nyon-u.

Datumi odigravanja utakmica

Prvo kolo kvalifikacija, prva utakmica 02-03.07.2012.
Prvo kolo kvalifikacija, druga utakmica 09-10.07.2012.
Drugo kolo kvalifikacija, prva utakmica 16-17.07.2012.
Drugo kolo kvalifikacija, druga utakmica 23-24.07.2012.
Trece kolo kvalifikacija, prva utakmica 30-31.07.2012.
Trece kolo kvalifikacija, druga utakmica 06-07.08.2012.
Play-off, prva utakmica 20-21.08.2012.
Play-off, druga utakmica 27-28.08.2012.

Grupna faza, prvo kolo 17-18.09.2012.
Grupna faza, drugo kolo 01-02.10.2012.
Grupna faza, trece kolo 22-23.10.2012.
Grupna faza, cetvrto kolo 05-06.11.2012.
Grupna faza, peto kolo 26-27.11.2012.
Grupna faza, sesto kolo 10-11.12.2012.

1/8 finala, prva utakmica 18-19.02.2013. i 25-26.02.2012.
1/8 finala, druga utakmica 11-12.03.2013. i 18-19.03.2012.
1/4 finala, prva utakmica 01-02.04.2013.
1/4 finala, druga utakmica 08-09.04.2013.
1/2 finala, prva utakmica 22-23.04.2013.
1/2 finala, druga utakmica 29-30.4.2013.
Finale (Estádio da Luz, Lisbon) 24.05.2013.


1. kolo kvalifikacija (4 kluba)

Postavljeni klubovi coef. Nepostavljeni klubovi coef.
------------------------ --- ---------------- ------------------------ --- ----------------
EB Streymur Far 2.316 FC Lusitanos And 1.100
Tre Penne Sma 1.383 Shirak Gyumri Arm 0.850

2. kolo kvalifikacija (34 kluba)

Postavljeni klubovi coef. Nepostavljeni klubovi coef.
------------------------ --- ---------------- ------------------------ --- ----------------
BATE Borisov Bls 39.175 Zeljeznicar Sarajevo Bos 4.566
Celtic Sco 37.538 FH Hafnarfjardar Isl 4.083
Steaua Bucuresti Rom 35.604 ETO Györ Hun 3.850
Viktoria Plzen Cze 28.745 The New Saints Wal 3.766
Dinamo Zagreb Cro 25.916 Ludogorets Razgrad Bul 3.450
Partizan Belgrade Srb 17.425 Sligo Rovers Irl 3.225
Legia Warsaw Pol 13.650 Shakhtyor Karaganda Kaz 2.941
Sheriff Tiraspol Mol 11.533 Skënderbeu Korçë Alb 2.833
NK Maribor Slo 9.941 Birkirkara Mlt 2.541
Slovan Bratislava Svk 8.341 EB Streymur * Far 2.316
IF Elfsborg Swe 8.125 Cliftonville Nir 2.116
Maccabi Tel-Aviv Isr 8.075 Daugava Daugavpils Lat 1.658
Molde FK Nor 7.835 Tre Penne * Sma 1.383
HJK Helsinki Fin 6.701 Sutjeska Niksic Mon 1.300
Ekranas Panevezys Lit 6.300 Kalju Nomme Est 1.191
Neftchi Baku Azb 5.708 Vardar Skopje Mac 2.050
Dinamo Tbilisi Geo 5.333 CS Fola Esch Lux 0.925

3. kolo kvalifikacija - sampioni (20 klubova)

Postavljeni klubovi coef. Nepostavljeni klubovi coef.
------------------------ --- ---------------- ------------------------ --- ----------------
FC Basel Sui 59.785 Sheriff Tiraspol ** Mol 11.533
BATE Borisov ** Bls 39.175 NK Maribor ** Slo 9.941
Celtic ** Sco 37.538 Slovan Bratislava ** Svk 8.341
Steaua Bucuresti ** Rom 35.604 IF Elfsborg ** Swe 8.125
APOEL Nicosia Cyp 35.366 Maccabi Tel-Aviv ** Isr 8.075
Viktoria Plzen ** Cze 28.745 Molde FK ** Nor 7.835
Dinamo Zagreb ** Cro 25.916 HJK Helsinki ** Fin 6.701
Partizan Belgrade ** Srb 17.425 Ekranas Panevezys ** Lit 6.300
Austria Wien Aut 16.575 Neftchi Baku ** Azb 5.708
Legia Warsaw ** Pol 13.650 Dinamo Tbilisi ** Geo 5.333

3. kolo kvalifikacija - nesampioni (10 klubova)

Postavljeni klubovi coef. Nepostavljeni klubovi coef.
------------------------ --- ---------------- ------------------------ --- ----------------
Olympique Lyon Fra 95.800 FC Salzburg Aut 28.075
Zenit St. Petersburg Rus 70.766 FC Nordsjalland Den 12.640
PSV Eindhoven Ned 64.945 CL2 Gre 7.800 - 28.800
Metalist Kharkiv Ukr 62.451 Grasshoppers Zürich Sui 7.285
Fenerbahçe Tur 46.400 Zulte Waregem Bel 6.880

Porazeni klubovi u 3. pretkolu idu u 4. kolo Liga Europe.

4. kolo kvalifikacija - sampioni (10 klubova)

Postavljeni klubovi coef. Nepostavljeni klubovi coef.
------------------------ --- ---------------- ------------------------ --- ----------------
FC Basel *3 Sui 59.785 Viktoria Plzen ** Cze 28.745
BATE Borisov ** Bls 39.175 Dinamo Zagreb ** Cro 25.916
Celtic ** Sco 37.538 Partizan Belgrade ** Srb 17.425
Steaua Bucuresti ** Rom 35.604 Austria Wien *3 Aut 16.575
APOEL Nicosia *3 Cyp 35.366 Legia Warsaw ** Pol 13.650

4. kolo kvalifikacija - nesampioni (10 klubova)

Postavljeni klubovi coef. Nepostavljeni klubovi coef.
------------------------ --- ---------------- ------------------------ --- ----------------
Arsenal Eng 113.592 PSV Eindhoven *3 Ned 64.945
Olympique Lyon *3 Fra 95.800 Metalist Kharkiv *3 Ukr 62.451
AC Milan Ita 93.829 Fenerbahçe *3 Tur 46.400
Schalke 04 Ger 84.922 Real Sociedad Esp 17.605
Zenit St. Petersburg *3 Rus 70.766 Paços de Ferreira Por 12.833

Porazeni u 4. kolu idu u grupnu fazu Liga Europe.

Grupna faza

Pot 1 coef. Pot 2 coef.
------------------------ --- ---------------- ------------------------ --- ----------------
Bayern München (TH) Ger 146.922 Atlético Madrid Esp 99.605
FC Barcelona Esp 157.605 Olympique Lyon *3 Fra 95.800
Chelsea Eng 137.592 Shakhtar Donetsk Ukr 94.951
Real Madrid Esp 136.605 AC Milan *4 Ita 93.829
Manchester United Eng 130.592 Schalke 04 *4 Ger 84.922
Arsenal *4 Eng 113.592 Olympique Marseille Fra 78.800
FC Porto Por 104.833 CSKA Moscow Rus 77.766
Benfica Por 102.833 Paris Saint-Germain Fra 71.800

Pot 3 coef. Pot 4 coef.
------------------------ --- ---------------- ------------------------ --- ----------------
Juventus Ita 70.829 Bayer Leverkusen Ger 53.922
Zenit St. Petersburg *3 Rus 70.766 FC Kobenhavn Den 47.140
Manchester City Eng 70.592 Napoli Ita 46.829
Ajax Ned 64.945 Anderlecht Bel 44.880
Borussia Dortmund Ger 61.922 BATE Borisov ** Bls 39.175
FC Basel *3 Sui 59.785 Celtic ** Sco 37.538
Olympiakos Piraeus Gre 57.800 Steaua Bucuresti ** Rom 35.604
Galatasaray Tur 54.400 APOEL Nicosia *3 Cyp 35.366

Legenda:

* = klub krenuo od 1. kola kvalifikacija
** = klub krenuo od 2. kola kvalifikacija
*3 = klub krenuo od 3. kola kvalifikacija
*4 = klub krenuo od 4. kola kvalifikacija


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/hr/d/df/UEFA_Europska_liga.png

Datumi svih zrijebova

Zrijeb parova za prvo i drugo kolo 24.6.2012. u Nyon-u.
Zrijeb parova za trece kolo 19.7.2012. u Nyon-u.
Zrijeb parova za Play-off 9.8.2012. u Nyon-u.
Zrijeb grupa 30.8.2012.
Zrijeb za 1/16 i 1/8 finala 13.12.2012. u Nyon-u.
Zrijeb za 1/4 21.3.2013. u Nyon-u.
Zrijeb za 1/2 i finale 11.4.2013. u Nyon-u

Datumi odigravanja utakmica

Prvo kolo kvalifikacija, prva utakmica 04.07.2012.
Prvo kolo kvalifikacija, druga utakmica 11.07.2012.
Drugo kolo kvalifikacija, prva utakmica 18.07.2012.
Drugo kolo kvalifikacija, druga utakmica 25.07.2012.
Trece kolo kvalifikacija, prva utakmica 01.08.2012.
Trece kolo kvalifikacija, druga utakmica 08.08.2012.
Play-off, prva utakmica 22.08.2012.
Play-off, druga utakmica 29.08.2012.

Grupna faza, prvo kolo 19.09.2012.
Grupna faza, drugo kolo 03.10.2012.
Grupna faza, trece kolo 24.10.2012.
Grupna faza, cetvrto kolo 07.11.2012.
Grupna faza, peto kolo 28.11.2012.
Grupna faza, sesto kolo 12.12.2012.

1/16 finala, prva utakmica 20.02.2013.
1/16 finala, druga utakmicag 27.02.2013.
1/8 finala, prva utakmica 13.03.2013.
1/8 finala, druga utakmica 20.03.2013.
1/4 finala, prva utakmica 03.04.2013.
1/4 finala, druga utakmica 10.04.2013.
1/2 finala, prva utakmica 24.04.2013.
1/2 finala, druga utakmica 01.05.2013.
Finale ( Juventus Stadium, Torino) 14.05.2013.


Iako je 2009. godine ukinuto stvaranje regionalnih grupa u 1. kolu kvalifikacija Liga Europe i drugom kolu Lige sampiona postoji neka vrsta regionalizacije.

1. kolo kvalifikacija (76 klubova)

Postavljeni klubovi coef. Nepostavljeni klubovi coef.
------------------------ --- ---------------- ------------------------ --- ----------------
Rosenborg BK Nor 16.835 NK Domzale Slo 2.441
MSK Zilina Svk 15.841 Glentoran Nir 2.366
Levski Sofia Bul 11.950 Metalurg Skopje Mac 2.300
CSKA Sofia Bul 8.450 Milsami Orhei Mol 2.283
Videoton Fehérvár Hun 7.850 NK Celje Slo 2.191
FK Ventspils Lat 6.658 Torpedo Kutaisi Geo 2.083
Tromso IL Nor 6.335 Teteks Tetovo Mac 2.050
FK Aktobe Kaz 6.191 Irtysh Pavlodar Kaz 1.941
Dinamo Minsk Bls 6.175 Jeunesse d'Esch Lux 1.925
St. Patrick's Athletic Irl 5.975 Crusaders Belfast Nir 1.866
Garabag Agdam Azb 5.708 FC Santa Coloma And 1.850
Vojvodina Novi Sad Srb 5.425 Chikhura Sachkhere Geo 1.833
Malmö FF Swe 5.125 Zalgiris Vilnius Lit 1.800
FK Sarajevo Bos 5.066 IFK Mariehamn Fin 1.701
Astra Giurgiu Rom 4.604 Mika Ashtarak Arm 1.600
KR Reykjavik Isl 4.583 IBV Vestmannaeyjar Isl 1.583
F91 Dudelange Lux 4.425 Celik Niksic Mon 1.550
Inter Turku Fin 4.201 Hibernians FC Mlt 1.541
Dacia Chisinau Mol 4.033 Sliema Wanderers Mlt 1.541
Levadia Tallinn Est 3.941 FC Tiraspol Mol 1.533
Linfield Belfast Nir 3.866 Drogheda United Irl 1.475
Honvéd Budapest Hun 3.850 Trans Narva Est 1.441
Valletta FC Mlt 3.791 Gandzasar Kapan Arm 1.350
Differdange 03 Lux 3.675 Kruoja Pakruojis Lit 1.300
Metalurgs Liepaja Lat 3.658 FK Astana Kaz 1.191
Gefle IF Swe 3.625 KF Laçi Alb 1.083
Pyunik Yerevan Arm 3.600 Teuta Durrës Alb 1.083
Zrinjski Mostar Bos 3.566 Víkingur Far 1.066
Buducnost Podgorica Mon 3.550 OFK Grbalj Mon 1.050
Inter Baku Azb 3.458 FK Turnovo Mac 1.050
Skonto Riga Lat 3.408 UE Santa Coloma And 0.850
Suduva Marijampole Lit 3.300 FK Kukësi Alb 0.833
FC Vaduz Lie 3.200 IF Fuglafjordur Far 0.566
Flora Tallinn Est 3.191 Airbus UK Broughton Wal 0.516
Khazar Lenkoran Azb 2.958 Prestatyn Town Wal 0.516
HB Torshavn Far 2.816 Bala Town Wal 0.516
TPS Turku Fin 2.701 La Fiorita Sma 0.383
Breidablik Isl 2.583 Libertas Sma 0.383

U 2. kolu kvalifikacija ce se nalaziti 80 klubova koji ce biti podijeljni u 8 grupa po 10 klubova. U slucaju prolaska nepostavljenog kluba u drugo kolu, on preuzima koficijent kluba s kojim je igrao prvo kolo kvalifikacija.

2. kolo kvalifikacija (80 klubova)

Postavljeni klubovi coef. Nepostavljeni klubovi coef.
------------------------ --- ---------------- ------------------------ --- ----------------
Rubin Kazan Rus 58.266 Astra Giurgiu * Rom 4.604
Standard Liege Bel 45.880 KR Reykjavik * Isl 4.583
Hapoel Tel-Aviv Isr 29.575 F91 Dudelange * Lux 4.425
Sparta Praha Cze 29.245 FK Senica Svk 4.341
Lech Poznan Pol 23.650 Inter Turku * Fin 4.201
Trabzonspor Tur 21.400 Piast Gliwice Pol 4.150
AaB Aalborg Den 19.640 BK Häcken Swe 4.125
Anorthosis Famagusta Cyp 17.366 Hibernian Sco 4.038
Rosenborg BK * Nor 16.835 Dacia Chisinau * Mol 4.033
MSK Zilina * Svk 15.841 Levadia Tallinn * Est 3.941
FC Utrecht Ned 13.945 Lokomotiva Zagreb Cro 3.916
Maccabi Haifa Isr 13.575 Linfield Belfast * Nir 3.866
Levski Sofia * Bul 11.950 Honvéd Budapest * Hun 3.850
Sturm Graz Aut 11.575 Stromsgodset IF Nor 3.835
Omonia Nicosia Cyp 10.366 Valletta FC * Mlt 3.791
Chernomorets Odesa Ukr 9.951 Honka Espoo Fin 3.701
DVSC Debrecen Hun 9.850 Olimpija Ljubljana Slo 3.691
Hajduk Split Cro 8.916 Differdange 03 * Lux 3.675
CSKA Sofia * Bul 8.450 Metalurgs Liepaja * Lat 3.658
Red Star Belgrade Srb 8.425 Gefle IF * Swe 3.625
Videoton Fehérvár * Hun 7.850 Pyunik Yerevan * Arm 3.600
Slovan Liberec Cze 7.745 Zrinjski Mostar * Bos 3.566
FC Thun Sui 7.285 Buducnost Podgorica * Mon 3.550
Slask Wroclaw Pol 7.150 St. Johnstone Sco 3.538
PAS Giannina Gre 6.800 Inter Baku * Azb 3.458
FK Ventspils * Lat 6.658 FC Beroe Stara Zagora Bul 3.450
Tromso IL * Nor 6.335 Skonto Riga * Lat 3.408
FK Aktobe * Kaz 6.191 Dila Gori Geo 3.333
Dinamo Minsk * Bls 6.175 Siroki Brijeg Bos 3.316
St. Patrick's Athletic * Irl 5.975 Suduva Marijampole * Lit 3.300
Garabag Agdam * Azb 5.708 FC Vaduz * Lie 3.200
Vojvodina Novi Sad * Srb 5.425 Flora Tallinn * Est 3.191
Shakhtior Saligorsk Bls 5.175 FK Jagodina Srb 3.175
IFK Göteborg Swe 5.125 Khazar Lenkoran * Azb 2.958
Malmö FF * Swe 5.125 AS Trencín Svk 2.841
FK Sarajevo * Bos 5.066 IL Hodd Nor 2.835
NK Rijeka Cro 4.916 HB Torshavn * Far 2.816
FK Minsk Bls 4.675 TPS Turku * Fin 2.701
Petrolul Ploiesti Rom 4.604 Breidablik * Isl 2.583
Pandurii Târgu Jiu Rom 4.604 Derry City Irl 2.475

3. kolo kvalifikacija (58 klubova)

Postavljeni klubovi coef. Nepostavljeni klubovi coef.
------------------------ --- ---------------- ------------------------ --- ----------------
VfB Stuttgart Ger 59.922 Kuban Krasnodar Rus 9.266
Rubin Kazan ** Rus 58.266 Hajduk Split ** Cro 8.916
Sevilla Esp 55.105 CSKA Sofia * Bul 8.450
Standard Liège ** Bel 45.880 Red Star Belgrade ** Srb 8.425
Udinese Ita 42.829 Videoton Fehérvár * Hun 7.850
Club Brugge Bel 36.880 Asteras Tripolis Gre 7.800
Hapoel Tel-Aviv ** Isr 29.575 Slovan Liberec ** Cze 7.745
Sparta Praha ** Cze 29.245 FC Thun ** Sui 7.285
AS Saint-Étienne Fra 26.800 Slask Wroclaw ** Pol 7.150
Lech Poznan ** Pol 23.650 Randers FC Den 7.140
Trabzonspor ** Tur 21.400 Motherwell Sco 7.038
AaB Aalborg ** Den 19.640 PAS Giannina ** Gre 6.800
Anorthosis Famagusta ** Cyp 17.366 FK Jablonec Cze 6.745
Rosenborg BK * Nor 16.835 FK Ventspils * Lat 6.658
FC Zürich Sui 16.785 Tromsø IL * Nor 6.335
Swansea City Eng 16.592 FK Aktobe * Kaz 6.191
MSK Zilina * Svk 15.841 Dinamo Minsk * Bls 6.175
Bursaspor Tur 14.900 St. Patrick's Athletic * Irl 5.975
FC Utrecht ** Ned 13.945 Garabag Agdam * Azb 5.708
Maccabi Haifa ** Isr 13.575 Vojvodina Novi Sad * Srb 5.425
Rapid Wien Aut 13.075 Shakhtior Saligorsk ** Bls 5.175
Metalurg Donetsk Ukr 12.451 Malmö FF * Swe 5.125
Levski Sofia * Bul 11.950 IFK Göteborg ** Swe 5.125
Estoril Praia Por 11.833 FK Sarajevo * Bos 5.066
Sturm Graz ** Aut 11.575 NK Rijeka ** Cro 4.916
Omonia Nicosia ** Cyp 10.366 FK Minsk ** Bls 4.675
Chernomorets Odesa ** Ukr 9.951 Petrolul Ploiesti ** Rom 4.604
Vitesse Arnhem Ned 9.945 Pandurii Târgu Jiu ** Rom 4.604
DVSC Debrecen ** Hun 9.850 Hapoel Ramat-Gan Isr 4.575

4. kolo kvalifikacija (62 kluba)

Postavljeni klubovi coef. Nepostavljeni klubovi coef.
------------------------ --- ---------------- ------------------------ --- ----------------
Tottenham Hotspur Eng 69.592 Feyenoord Ned 13.945
Dinamo Kiev Ukr 68.951 FC Utrecht ** Ned 13.945
Sporting Braga Por 62.833 Maccabi Haifa ** Isr 13.575
VfB Stuttgart *3 Ger 59.922 Rapid Wien *3 Aut 13.075
Rubin Kazan ** Rus 58.266 FC Nordsjælland @3 Den 12.640
Sevilla *3 Esp 55.105 Metalurg Donetsk *3 Ukr 12.451
Standard Liège ** Bel 45.880 Levski Sofia * Bul 11.950
Udinese *3 Ita 42.829 Estoril Praia *3 Por 11.833
Fiorentina Ita 42.829 OGC Nice Fra 11.800
Spartak Moscow Rus 40.766 Sturm Graz ** Aut 11.575
AZ Alkmaar Ned 39.445 Sheriff Tiraspol @3 Mol 11.533
Club Brugge *3 Bel 36.880 Omonia Nicosia ** Cyp 10.366
Besiktas Tur 34.900 Chernomorets Odesa ** Ukr 9.951
Hapoel Tel-Aviv ** Isr 29.575 Vitesse Arnhem *3 Ned 9.945
Sparta Praha ** Cze 29.245 NK Maribor @3 Slo 9.941
PAOK Thessaloniki @3 Gre 28.800 DVSC Debrecen ** Hun 9.850
FC Salzburg @3 Aut 28.075 Slovan Bratislava @3 Svk 8.341
Racing Genk Bel 26.880 Atromitos FC Gre 8.300
AS Saint-Étienne *3 Fra 26.800 IF Elfsborg @3 Swe 8.125
Dnipro Dnipropetrovsk Ukr 23.951 Maccabi Tel-Aviv @3 Isr 8.075
Lech Poznan ** Pol 23.650 Molde FK @3 Nor 7.835
Trabzonspor ** Tur 21.400 Grasshoppers Zürich @3 Sui 7.285
AaB Aalborg ** Den 19.640 Zulte Waregem @3 Bel 6.880
Real Betis Esp 17.605 HJK Helsinki @3 Fin 6.701
Anorthosis Famagusta ** Cyp 17.366 Apollon Limassol Cyp 6.366
Rosenborg BK * Nor 16.835 Ekranas Panevezys @3 Lit 6.300
FC Zürich *3 Sui 16.785 FC Sankt Gallen Sui 5.785
Swansea City *3 Eng 16.592 Neftchi Baku @3 Azb 5.708
Eintracht Frankfurt Ger 15.922 Dinamo Tbilisi @3 Geo 5.333
MSK Zilina * Svk 15.841 Esbjerg fB Den 5.140
Bursaspor *3 Tur 14.900 SV Pasching Aut 5.075

Grupna faza

Pot 1 coef. Pot 2 coef.
------------------------ --- ---------------- ------------------------ --- ----------------
Valencia Esp 102.605 Fiorentina *4 Ita 42.829
Tottenham Hotspur *4 Eng 69.592 Udinese *3 Ita 42.829
Dinamo Kiev *4 Ukr 68.951 Lazio Roma Ita 41.829
PSV Eindhoven @4 Ned 64.945 Spartak Moscow *4 Rus 40.766
Sporting Braga *4 Por 62.833 AZ Alkmaar *4 Ned 39.445
Metalist Kharkiv @4 Ukr 62.451 Club Brugge *3 Bel 36.880
VfB Stuttgart *3 Ger 59.922 Besiktas *4 Tur 34.900
Girondins Bordeaux Fra 59.800 Hapoel Tel-Aviv ** Isr 29.575
Rubin Kazan ** Rus 58.266 Sparta Praha ** Cze 29.245
Sevilla *3 Esp 55.105 PAOK Thessaloniki @3 Gre 28.800
Fenerbahçe @4 Tur 46.400 Viktoria Plzen @4 Cze 28.745
Standard Liège ** Bel 45.880 FC Salzburg @3 Aut 28.075

Pot 3 coef. Pot 4 coef.
------------------------ --- ---------------- ------------------------ --- ----------------
Racing Genk *4 Bel 26.880 Rosenborg BK * Nor 16.835
AS Saint-Étienne *3 Fra 26.800 FC Zürich *3 Sui 16.785
Dinamo Zagreb @4 Cro 25.916 Swansea City *3 Eng 16.592
Dnipro Dnipropetrovsk *4 Ukr 23.951 Wigan Athletic Eng 16.592
Lech Poznan ** Pol 23.650 Austria Wien @4 Aut 16.575
Trabzonspor ** Tur 21.400 SC Freiburg Ger 15.922
Anzhi Makhachkala Rus 20.266 Eintracht Frankfurt *4 Ger 15.922
AaB Aalborg ** Den 19.640 MSK Zilina * Svk 15.841
Real Betis *4 Esp 17.605 Bursaspor *3 Tur 14.900
Real Sociedad @4 Esp 17.605 Vitória Guimarães Por 14.333
Partizan Belgrade @4 Srb 17.425 Legia Warsaw @4 Pol 13.650
Anorthosis Famagusta ** Cyp 17.366 Paços de Ferreira @4 Por 12.833

1/16 finala

12 prvoplasirani klubova u 12 drugoplasirani klubova u
grupnoj fazi Liga Europe grupnoj fazi Liga Europe
4 najbolja treceplasirana 4 najgora treceplasirana
kluba iz Lige sampiona kluba iz Lige sampiona
------------------------ --- ------------------------ ---
. .
. .
. .
. .
. .
. .
. .
. .
. .
. .
. .
. .
. .
. .
. .
. .


* = klub krenuo od 1. kola kvalifikacija
** = klub krenuo od 2. kola kvalifikacija
*3 = klub krenuo od 3. kola kvalifikacija
*4 = klub krenuo od 4. kola kvalifikacija
@3 = nakon ispadanja iz 3. kola kvalifikacija za Ligu sampiona
@4 = nakon ispadanja iz 4. kola kvalifikacija za Ligu sampiona
# = nakon sto je zauzeo 3. mjesto u grupnoj fazi Lige sampiona

Vasa ocekivanja, od klubova iz regiona?

Vule_89
03.06.2013, 13:07
Svi ispadaju:D

danijelkr
03.06.2013, 13:50
Svi ispadaju:D

Kad tad ce ispasti u kvalifikacijama ili grupnoj fazi, nece valjda prezimiti. Mada ove godine po meni jedna ekipa moze prezimiti Europu, a to zgrebacki Dinamo koji je po prvi put poceo dovoditi ozbiljne igrace kao pojacanja. Vec su na polusezoni doveli tri igraca za Europu, a to su Pamic, Husejinovic i Lee Ady. Sad su umjesto Kelave na gol doveli Migliorea iz Argentine i krilne igrace Fernandesa (Bayer Leverkusen) i Soudanija (alzirski reprezentativac). Maminjo ne misli stati, jer mu je potreban napadac.

Od ostalih mislim da su Partizan i Maribor klubovi koji bi mogli igrati grupnu fazu Liga Europe. Ne znam od ostalih Hajduka i Zvezdu vidim do paly-off, dalje tesko.

Bh.klubovi bi mogli dozivjeti fijasko prvo sto Zrinjski nije na terenu zasluzio nastup u Liga Europi i ekipa se ne moze pretjerano pojacati. Predvidjam ispadanje u prvom kolu. Siroki Brijeg nije sto je nekad bio, a bio je klub koji dosta bodova donosio bh. koeficijentu. Tako i oni bi lagano mogli ispasti u drugom kolu (to im je pocetna stanica). Sarajevo zbog svog koeficijenta najverovatnije prolazi dva kola i u trecem smo nepostavljeni i uz veliku srecu da izvucemo nekog protivnika po mjeri moze se ocekivati prolaz. Play-off bi nam bio plafon. Zeljeznicar jos jednu godinu zavrsava nastup na prvoj prepreci.

Vule_89
03.06.2013, 13:57
Djura ako ovako nastavi da prodaje igrace tesko da cemo i videti Evropu:facepalm:

S-Nash
03.06.2013, 14:36
Dani, mislim da Zeljo nece ispasti odmah jer tu ne racunaju prvo kolo gde dve ekipe prodju pa imas 36 u drugom i 18 nosilaca a Zeljo je 18. po koeficijentu. U tom slucaju bi verovatno ispali samo ako izvuku Djer ili Ludogorec.

Ocekivanja:

Partizan, Dinamo i Maribor do decembra u Evropi. Od ostalih Zvezda i Zeljo(mislim da ispadaju u 3. kolu za LS pa idu u PO za LE)bi mogli da igraju PO ali tesko da mogu da prodju. Sarajevo i neka hrvatska ekipa uz dobar zreb mozda mogu do PO.

danijelkr
03.06.2013, 14:43
Zeljeznicar nije nositelj, odmah su ispod crte nositelja.

Mr.M
03.06.2013, 14:45
Zeljeznicar nema ni srece , prvi su od ne nosioca tako da moraju imati bas srece da prodju prvo kolo inace nista od prolaza. Sto se Sarajeva tice isto tako , mada ko zna , mozda i doguraju do PO-a , Zrinjski ako bude i Siroki dalje od 1-og kola tesko ili Siroki ide od drugog , svejedno tesko mogu ikoga proci.

Jagodina ce se obrukati kao i prosle godine , Vojvodina mozda i dogura do PO-a , prosle godine su i pokradeni protiv Rapida. Zvezda isto verovatno do PO-a kvala za LE i onda po obicaju neki Francuzi. Sto se nas tice , ja se nadam PO-u kvalifikacija pa onda sta bude bice.

Sto se Hrvata tice , Dinamo po meni ove sezone nece videti LS , Hajduk isto tesko moze do PO-a za LE , Lokomotiva i Rijeka tesko mogu i do 3-eg kola.

Maribor moze do LE , mada bi prvo morali proci 2 kola kvala za LS. Ne bi bili nosioci u PO za LE tako da je za njih kljucno 3-e kolo kvala za LS. Sutjeska prvo kolo plafon za LS , Vardar isto.

S-Nash
03.06.2013, 14:51
Zeljeznicar nije nositelj, odmah su ispod crte nositelja.

Od te 34 ekipe sad stave 17 nosilaca ali kad u 2. kolo dodju jos 2 iz prve runde imas 36 ekipa u 2. kolu. Onda imas 18 meceva i valjda i 18 nosilaca a Zeljo je 18. po koeficijentu, ne znam ko bi drugi mogao da bude nosilac osim njih u tom slucaju.

danijelkr
03.06.2013, 14:54
Od te 34 ekipe sad stave 17 nosilaca ali kad u 2. kolo dodju jos 2 iz prve runde imas 36 ekipa u 2. kolu. Onda imas 18 meceva i valjda i 18 nosilaca a Zeljo je 18. po koeficijentu, ne znam ko bi drugi mogao da bude nosilac osim njih u tom slucaju.

U 34 ekipe su i dvije one sa vecim koeficijentom u prvo kolu, tako da je konaca broj klubova u drugom kolu 34 odnosno 17 utakmica. Napisano je u prvom postu.

S-Nash
03.06.2013, 14:58
U 34 ekipe su i dvije one sa vecim koeficijentom u prvo kolu, tako da je konaca broj klubova u drugom kolu 34 odnosno 17 utakmica. Napisano je u prvom postu.

Videh sad, moja greska. Mislio da u 3. rundi ulaze samo Bazel i Apoel, nisam Austriju registrovao.

U tom slucaju Zeljo moze dalje jedino ako izvuce Dinamo Tbilisi, Ekranas i eventualno Nefci. Sa ostalima ne verujem da mogu da se nose.

Maric91
03.06.2013, 16:06
Od srpskih predstavnika bio bih zadovoljan kada bi Vojvodina dosla do trece runde LE, Zvezda PO u LE i Partizan PO LS.Zvezda ce vec u trecem sesiru vec biti medju nenosiocima i vec tada bi mogli da nalete na neku nagaznu minu.A kao sto znamo zreb za trecu rundu se desava izmedju utakmica druge runde tako da ce trebati sreca bas da ih pogleda.Moli Boga da izbegnu najgore.Za Partizan videcemo, puno toga ce zavisiti kako prelazni rok budu odradili i nadam se da ce probiti tu barijeru treca runda jer su u poslednjih 5 godina samo jednom prosli tu fazu.Barem Evropa da se obezbedi na laksi nacin, a ne da se strepi do poslednjeg minuta kao sto je bio slucaj sa Tromzom.



Edit:Zaboravih da kazem, grupna faza LE ce biti dosta slabija u odnosu na proslu godinu, jedino cu pratiti ako se neko od nasih plasira.To ne mogu reci za LS, najezim se kada vidim da cak i ako ti je koeficijent 53 ti si i dalje u cetvrtom sesiru, ne secam se da li je to ikada bio slucaj.Da je Valensija izborila plasman, imali bismo zanimljiviju cetvrtu rundu kvalifikacija za LS.Ovako na papiru bez obzira ko se bude plasirao deluje mi da ce grupna faza biti zanimljivija, jer ce za pocetak Rusi i Francuzi imati dostojne predstavnike koji ce sigurno moci da konkurisu za osminu-finala.I Atletiko Madrid je konacno izborio plasman u LS, tako da sam siguran da ce grupe biti jace u odnosu na prethodne 3 sezone.

Mr.M
03.06.2013, 21:09
Tek sad vidim da je Zvezda ispod crte za LE nosioce u trecem kolu i da skoro izvesno nece biti nosioc tako da ako mi nesto ne napravimo i izborimo Evropu produzice se agonija naseg fudbala u Evropi.

danijelkr
03.06.2013, 21:56
Jos jedan klub iz regiona nece igrati Europu zbog ne dobijanja licence


Budućnost nije dobila licencu, neće igrati u Evropi naredne sezone!

http://www.vijesti.me/sport/buducnost-nije-dobila-licencu-nece-igrati-evropi-naredne-sezone-clanak-131729

Umjesto njih upada Mladost.

AK47
03.06.2013, 22:00
Videh sad, moja greska. Mislio da u 3. rundi ulaze samo Bazel i Apoel, nisam Austriju registrovao.

U tom slucaju Zeljo moze dalje jedino ako izvuce Dinamo Tbilisi, Ekranas i eventualno Nefci. Sa ostalima ne verujem da mogu da se nose.

Helsinki,Elfsborg,Sheriff smo izbacili prije par sezona...s ovima bi se mogli nositi garantujem,ostali jaci jbg

Mr.M
03.06.2013, 22:08
Pa valjda je Elfsborg jaci od HJK-a i Nefcija. Helsinborg igrao LE prosle sezone , igra se solidan fudbal u Svedskoj , jaci od Finske neuporedivo.
Tbilsi bi isto Zeljo mogao proci , mada ovo je pucanje u prazno , cekam onaj dan ranije da se saznaju potencijalni rivali jer podele ono na 3 dela pa dan ranije znas potencijalnih 5-6 protivnika. Tad oko toga treba pricati. Valjda necemo biti sa Ludogorecom u teoriji da igramo. Jedino bi nas oni mogli izbaciti i eventualno Gyor namuciti.

soe
03.06.2013, 22:09
Svedjanima je jedino bitno Sarajevo da izbjegnu :D.

danijelkr
03.06.2013, 22:10
Svedani su prave ekipe za nas. Sarajevo je igralo sa Helsinborgom i Orebrom i oba puta proslo.

Vule_89
10.06.2013, 18:27
http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2013&mm=06&dd=10&nav_id=721703

danijelkr
24.06.2013, 09:12
First qualifying round draw
EB/Streymur (FRO)
SP Tre Penne (SMR)
FC Lusitans (AND)
FC Shirak (ARM)

Second qualifying round draw
Group 1
FC Steaua Bucureşti (ROU)
FC Viktoria Plzeň (CZE)
FC Sheriff (MDA)
NK Maribor (SVN)
Neftçi PFK (AZE)
-----------------
FK Željezničar (BIH)
KS Skënderbeu (ALB)
Birkirkara FC (MLT)
FK Vardar (MKD)
FK Sutjeska (MNE)

Group 2
Celtic FC
Legia Warszawa (POL)
IF Elfsborg (SWE)
Molde FK (NOR)
HJK Helsinki (FIN)
FK Ekranas (LTU)
----------------
FH Hafnarfjördur (ISL)
The New Saints FC (WAL)
Sligo Rovers FC (IRL)
Cliftonville FC (NIR)
FC Daugava Daugavpils (LVA)
JK Nõmme Kalju (EST)

Group 3
FC BATE Borisov (BLR)
GNK Dinamo Zagreb (CRO)
FK Partizan (SRB)
ŠK Slovan Bratislava (SVK)
Maccabi Tel-Aviv FC (ISR)
FC Dinamo Tbilisi (GEO)
----------------------
Győri ETO FC (HUN)
PFC Ludogorets Razgrad (BUL)
FC Shakhter Karagandy (KAZ)
CS Fola Esch (LUX)
Winner first qualifying round Match 1
Winner first qualifying round Match 2

Mr.M
24.06.2013, 09:30
Tacno nmg verovati da nemamo srece. Realno sva 3 najteza smo dobili i 50% sanse da cemo izvuci, ajde makar Ludogorec da izbegnemo mada sumnjam... Gde bre odmah da ispadnemo :facepalm:

danijelkr
24.06.2013, 09:38
@Miko Kukanje je najbolje :D.

Komsinice bi nam mogle dobiti relativno laganog protivnika, ali ako dobiju Victoriju, bolje da se ne igra.

Mr.M
24.06.2013, 09:40
Sta da radim, jos pisam jedan text za portal juce gde bi najbolje bilo da ne izvucemo Djer i Ludogorec a ne bi ni Sakter bio dobar jer su igrali sa Liberecom prosle godine produzetke u revansu, jos daleko putovanje. Imamo znaci 3 najteza i 3 najlaksa. Kao u Las Vegas, 50-50 pa sta ubodemo.

danijelkr
24.06.2013, 09:59
Za LS je sve spremno, samo jos sacekati 12 h

http://www.dodaj.rs/f/k/2u/49Fwb7mR/lssesiri.png


Ovog jutra tipku koju najvise koristim je F5 na uefa.com, cekam kad ce grupe za LE :D

Mr.M
24.06.2013, 10:03
Proci ce Sarajevo do 3-eg kola sta se brines, sad gledam potencijalne rivale, Stromsgodet,Haken i Senice jedini teski, niste baksuzi da njih izvucete. Mada me nesto vuce da bi Zvezda mogla nekog od njih :ha:

Merlin
24.06.2013, 10:12
Maribor se nameće kao najbolji izbor za Želju. Prošle godine su pokazali da se može igrati sa njima i teško će se onakav pad u igri kao u 2. poluvremenu utakmice u Mariboru opet dogoditi. Nisu ni oni znatnije uznapredovali za razliku od prošle sezone + Željo bi ponovo imao veliku podršku. Šta će Maribor na čelu sa Fajićem bivšim golgeterom silnog Travnika. :biggrin:

Slično mišljenje imam i za Sheriffa, te ni oni ne bi bili loša opcija. Već su ih izbacivali u dvomeču gdje Sheriff nije apsolutno ništa pokazao. Iako činjenica je da je to bilo prije 2 sezone, no kao i za Maribor sumnjam da su znatnije napredovali. Samo neka se izbjegne Steaua i Viktoria, gdje objektivno Željo nema teoretske šanse za prolazak dalje. Što se Neftchia tiče, samo ime govori - čim to asocira na naftu bolje izbjeći. :D

Mr.M
24.06.2013, 11:04
Kad sam ja na izvlacenju nervozan :( :( Samo ne Bugari, prihvatam i Djer i Sakter :D

Brze ide slika na uefinom sajtu nego na obnu

danijelkr
24.06.2013, 11:06
EB/Streymur (FRO) - FC Lusitans (AND)
SP Tre Penne (SMR) - FC Shirak (ARM)

danijelkr
24.06.2013, 11:12
Group 1
FC Steaua Bucureşti (ROU) - FK Vardar (MKD)
FC Viktoria Plzeň (CZE) - FK Željezničar (BIH)
FC Sheriff (MDA) - FK Sutjeska (MNE)
Birkirkara FC (MLT) - NK Maribor (SVN)
Neftçi PFK (AZE) - KS Skënderbeu (ALB)

Mr.M
24.06.2013, 11:13
Steta za Zelju, Sutjeska ima solidnu sansu

danijelkr
24.06.2013, 11:17
Grupa 2

http://www.dodaj.rs/f/3U/qK/2Ifb5EO2/11111cdxv.png

Mr.M
24.06.2013, 11:19
Ko ce u raspalu Jermeniju, tezak protivnik :( :(


:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::bigg rin:

Mr.M
24.06.2013, 11:19
Slovan na_ebao :biggrin::biggrin::biggrin:

soe
24.06.2013, 11:21
C Irtysh Pavlodar (KAZ)
FK Teteks (MKD)
KS Teuta (ALB)
A.C. Libertas (SMR)
Sliema Wanderers FC (MLT)
Moguci protivnici Sarajeva,ajde celo izvuci San Marino.

danijelkr
24.06.2013, 11:21
Grupa 3

http://www.dodaj.rs/f/3M/7E/1aKiqPWg/1grupa2.png

Mr.M
24.06.2013, 11:22
Inace kod Plzena u ekipi su sve Cesi i imaju 4 Slovaka, ovi ko Bilbao :biggrin:

cleoo
24.06.2013, 11:22
vec sam nas video protiv ludogoreca, ali sreca je bila na nasoj strani, u svakom slucaj lagano prolazimo u trecu rundu

D-Wade
24.06.2013, 11:24
Domžale (Slovenija), Mika (Jermenija), Hibernians (Malta), Astana (Kazahstan) i Santa Koloma (Andora).
Vosa bi trebala da prodje ove, nije bitno koga ce dobiti.

danijelkr
24.06.2013, 11:25
Inace kod Plzena u ekipi su sve Cesi i imaju 4 Slovaka, ovi ko Bilbao :biggrin:

Ko zemlja su jaki, nikad ne bi volio da moj klub igra protiv Ceha.


Celo izvuci ove iz San Marina, ako ne bude tako kunem te cijeli dan.

soe
24.06.2013, 11:26
Odlicano Viktorija-Zeljeznicar :ajde:.

Il Capitano
24.06.2013, 12:08
All 38 first qualifying round ties are played on 4 and 11 July with the reward for the winners a place in the second qualifying round on 18 and 25 July. The likes of FC Rubin Kazan, AC Sparta Praha and R. Standard de Liège lie in wait. IFK Göteborg, who belied their underdog status by lifting the UEFA Cup with Sven-Göran Eriksson in 1982 and 1987, are also in the 14.30CET second round draw, as are 1991 European champions FK Crvena zvezda.

http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/news/newsid=1965312.html

Tačno napisali za Zvezdu termin... xD

Za Ludogorec ponovo mučenje u drugoj rundi... Slovan ima sasvim solidnu ekipu.

D-Wade
24.06.2013, 12:09
Vosa ode na Maltu, ako od ovih ispadnu, onda stvarno.:/

danijelkr
24.06.2013, 12:11
Celo izvukao one iz San Marina :D Ljubim ga u onu celu

soe
24.06.2013, 12:16
Lagano,kad je izvlacenje za drugo predkolo?

danijelkr
24.06.2013, 12:16
Lagano,kad je izvlacenje za drugo predkolo?

14:30 CET

danijelkr
24.06.2013, 12:20
Parovi prvog kola LE

http://www.dodaj.rs/f/1R/e4/4CglhfMv/sarajevosan.png

Merlin
24.06.2013, 12:24
I ove godine u ranoj fazi ostajemo bez predstavnika u Ligi Prvaka, šteta za Želju, protiv Plzena se ipak neće moći ništa napraviti. Da je Maribor ili Sheriff itekako da bi imali šanse, ali ovako to je nemoguća misija.

Ako ništa imat ćemo 3 predstavnika u 2. pretkolu EL. Sarajevo i Zrinjski ne bi trebali imati većih problema, za Zrinjski je bitno samo da su Luksemburžane izbjegli. :biggrin: Valjda bude povoljan žrijeb za 2. pretkolo, nadam se barem 2 predstavnika da ćemo imati u 3. pretkolu.

Mr.M
24.06.2013, 12:26
Siroki prosle godine ispao od Iraca, koga mogu dobiti ako Irce ne mogu :biggrin:

Maric91
24.06.2013, 12:28
Vosa ode na Maltu, ako od ovih ispadnu, onda stvarno.:/

Ispasce sigurno, nema tu nista spornog.Zreli su za jednu novu blamazu.Marko Nikolic ce ekspresno da leti sa klupe Vojvodine.Vrlo je moguce da ce ostati bez Abubakara i Vulicevica tako da ne znam ko ce da se suprotstavi Maltezanima kada im ode pola tima.:/


Balsa Butorovic, stariji sin pokojnog Bate, je novi predsednik Vojvodine.Dinastija se nastavlja, za koju godinu mogu da promene ime u FK Butorovicevo.Sada su poceli i klubovi da se nasledjuju kao privatna imovina.:confused:

Mr.M
24.06.2013, 12:29
Ima li Djura sina ? Nadam se da nema :lol1:

D-Wade
24.06.2013, 12:30
Pa to su amateri jbt, a Vulicevic ide samo ako dodje ponuda iz inostranstva. Abou moze samo u Zvezdu, jer ga niko drugi nece, a pitanje koliko smo mi spremni da ga platimo.:biggrin:

Ma ima Vosa dobar tim, moraju proci ove levate.

Maric91
24.06.2013, 12:37
Pa to su amateri jbt, a Vulicevic ide samo ako dodje ponuda iz inostranstva. Abou moze samo u Zvezdu, jer ga niko drugi nece, a pitanje koliko smo mi spremni da ga platimo.:biggrin:

Ma ima Vosa dobar tim, moraju proci ove levate.

Reci mi koja je razlika izmedju njih i Vose.:biggrin:Koliko je realno da Abu predje u srpsku koloniju u Turskoj?Znas na koji klub mislim::)Zamena za Vuleta je vec dovedena, tako da ce sigurno za koji dan otici.

Zbog Vaduca i Suduve ne mogu da budem optimista.:(Jeste da su ove druge prosli, ali jedan mec su igrali egal sa njima.Sada ko zna sta cu moci da ocekujem od njih.Bruka i sramota...

D-Wade
24.06.2013, 12:39
Mislim da su oni popunjeni na poziciji napadaca. Problem Vosi sto mu istice ugovor u januaru, tako da bi vrlo lako mogao u Zvezdu, ako ga budu trazili. Doduse, ako je ovaj kao cale, radije ce ga pustiti za 100k u neki levi tim, nego da jednog igraca daje vecitima.:biggrin:

Prosle sezone su pokradeni, mora to sada da se vrati.:biggrin:

Merlin
24.06.2013, 12:45
Siroki prosle godine ispao od Iraca, koga mogu dobiti ako Irce ne mogu :biggrin:

Opet su ispali od solidne ekipe, a ne konobara i bravara. Široki je u tom dvomeču bio blagi favorit, uspjeli produžetke izboriti, ali onda je crveni karton + prednost domaćeg terena presudila. Imaju veliko iskustvo igranja u evropskim takmičenjima, a dosta igrača je tu već dugi niz godina i odigrali su većinu tih evropskih utakmica. Uvijek su i solidno igrali, nije bilo izrazitih brukanja i slično, kako su finansijski stabilni očekujem da se dodatno pojačaju i pokušaju doći do 3. pretkola. Široki i Sarajevo su moji aduti da mogu napraviti neki malo veći podvig, za Zrinjski sumnjam iako će se i oni dobrano pojačati, mislim da oni nemaju taj duh za igranje evropskih takmičenja. Prvo pretkolo svakako da moraju proći, u suprotnom neka odmah ugase klub, vrate Veležu stadion i kraj.

retro
24.06.2013, 12:54
Kupanje, pa na tekmu. :biggrin:

Pogurao nas je celo sa ovim San Marinom samo tako.

Merlin
24.06.2013, 13:42
Sarajevo ima otvoren put do 3. pretkola. Ako iole ozbiljno shvate ovo, a godinama unazad jesu ne bi trebalo biti većih problema do 3. pretkola.

Edit: Nije loše ni za Zrinjski, idu na pobjednika duela Astana/CSKA Sofia. Široki već ima dosta teži zadatak - Levski. Mada Sarajevo je najbolje pokazalo koji je Levski ranjiv i da se protiv njih svakako može igrati. Ne vjerujem ni da je njima baš svejedno što ponovo igraju sa bh. predstavnikom.

Il Capitano
24.06.2013, 13:53
Jagodinci igraju najveći (dvo) meč u svojoj istoriji...

soe
24.06.2013, 14:32
Sarajevo ima otvoren put do 3. pretkola. Ako iole ozbiljno shvate ovo, a godinama unazad jesu ne bi trebalo biti većih problema do 3. pretkola.

Edit: Nije loše ni za Zrinjski, idu na pobjednika duela Astana/CSKA Sofia. Široki već ima dosta teži zadatak - Levski. Mada Sarajevo je najbolje pokazalo koji je Levski ranjiv i da se protiv njih svakako može igrati. Ne vjerujem ni da je njima baš svejedno što ponovo igraju sa bh. predstavnikom.
I Zrinjski i Siroki ispadaju od bugara nema veze sto smo mi prosli Levskog mi smo ipak Sarajevo.

Mr.M
24.06.2013, 14:35
Zrinjski ide na Botev jer je CSKA proglasio stecaj pa ne igraju Evropu...

Merlin
24.06.2013, 15:10
I Zrinjski i Siroki ispadaju od bugara nema veze sto smo mi prosli Levskog mi smo ipak Sarajevo.

Vjerovatno, budući da su obje ekipe kvalitetnije - Botev i Levski od naših predstavnika. Sarajevo sam naveo zbog toga da kažem koliko su ti Bugari ranjivi i da Široki neće biti bez šansi, iako svakako da su Bugari favoriti nema dileme.

danijelkr
24.06.2013, 15:29
Da postavim i sve parove drugog kola LE

Second qualifying round draw**
BK Häcken (SWE) v AC Sparta Praha (CZE)
AC Libertas (SMR) / FK Sarajevo (BIH) v FC Flora Tallinn (EST) / FK Kukësi (ALB)
FC Thun (SUI) v FC Chikhura Sachkhere (GEO) / FC Vaduz (LIE)
Xanthi FC (GRE) v ÍF Fuglafjørdur (FRO) / Linfield FC (NIR)
IL Hødd (NOR) v FC Gandzasar Kapan (ARM) / FC Aktobe (KAZ)
FC Dila Gori (GEO) v Aalborg BK (DEN)
Maccabi Haifa FC (ISR) v Sliema Wanderers FC (MLT) / FC Khazar Lankaran (AZE)
HNK Hajduk Split (CRO) v FK Turnovo (MKD) / FK Sūduva (LTU)
AUK Broughton FC (WAL) / FK Ventspils (LVA) v AS Jeunesse Esch (LUX) / TPS Turku (FIN)
NK Domžale (SVN) / FC Astra Ploieşti (ROU) v AC Omonia (CYP)
FC Tiraspol (MDA) / Skonto FC (LVA) v FC Slovan Liberec (CZE)
CS Pandurii Târgu Jiu (ROU) v Bala Town FC (WAL) / FC Levadia Tallinn (EST)
WKS Śląsk Wrocław (POL) v FK Rudar Pljevlja (MNE) / FC Mika (ARM)
Drogheda United FC (IRL) / Malmö FF (SWE) v Hibernian FC (SCO)
FC Jagodina (SRB) v FC Rubin Kazan (RUS)
Strømsgodset IF (NOR) v Debreceni VSC (HUN)
FC Petrolul Ploieşti (ROU) v Víkingur (FRO) / FC Inter Turku (FIN)
HNK Rijeka (CRO) v Prestatyn Town FC (WAL) / SK Liepājas Metalurgs (LVA)
VMFD Žalgiris (LTU) / Saint Patrick's Athletic FC (IRL) v FK Teteks (MKD) / FC Pyunik (ARM)
PFC Beroe Stara Zagora (BUL) v Hapoel Tel-Aviv FC (ISR)
FC Honka Espoo (FIN) v KKS Lech Poznań (POL)
FK Crvena zvezda (SRB) v ÍBV (ISL) / HB Tórshavn (FRO)
FC Shakhtyor Soligorsk (BLR) v FC Milsami Orhei (MDA) / F91 Dudelange (LUX)
Hibernians FC (MLT) / FK Vojvodina (SRB) v FK Čelik Nikšić (MNE) / Budapest Honvéd FC (HUN)
NK Olimpija Ljubljana (SVN) v FC Torpedo Kutaisi (GEO) / MŠK Žilina (SVK)
IFK Mariehamn (FIN) / FC İnter Bakı (AZE) v NK Celje (SVN) / Tromsø IL (NOR)
FC Chornomorets Odesa (UKR) v KS Teuta (ALB) / FC Dacia Chişinău (MDA)
IFK Göteborg (SWE) v FK AS Trenčín (SVK)
FK Kruoja (LTU) / FC Dinamo Minsk (BLR) v NK Lokomotiva Zagreb (CRO)
KR (ISL) / Glentoran FC (NIR) v R. Standard de Liège (BEL)
UE Santa Coloma (AND) / HŠK Zrinjski Mostar (BIH) v FC Astana (KAZ) / N3* (BUL)
FK Metalurg Skopje (MKD) / Qarabağ FK (AZE) v GKS Piast Gliwice (POL)
Crusaders FC (NIR) / Rosenborg BK (NOR) v Saint Johnstone FC (SCO)
Trabzonspor AŞ (TUR) v Derry City FC (IRL)
SP La Fiorita (SMR) / Valletta FC (MLT) v FC Minsk (BLR)
FK Senica (SVK) v FK Mladost Podgorica (MNE) / Videoton FC (HUN)
Anorthosis Famagusta FC (CYP) v JK Trans Narva (EST) / Gefle IF (SWE)
SK Sturm Graz (AUT) v FC Santa Coloma (AND) / Breidablik (ISL)
PFC Levski Sofia (BUL) / FC Irtysh Pavlodar (KAZ) v NK Široki Brijeg (BIH)
KF Laçi (ALB) / FC Differdange 03 (LUX) v FC Utrecht (NED)

*Club to be confirmed
**Dates and home/away leg order are subject to approval

Freshman91
25.06.2013, 19:23
ESPN FC ‏@ESPNFC 7m
BREAKING: UEFA have banned Fenerbahce from next season's Champions League following match-fixing charges.
BREAKING: UEFA have banned Besiktas from next season's Europa League following match-fixing charges.

Opet Turci u nevolji...

Uros94
25.06.2013, 19:37
И Стеауа кад се квалификује неће моћи да игра у Еврокуповима.

Mr.M
25.06.2013, 19:39
Pa kvalifikovani su za ovu sezonu pa igraju sem ako ne vazi za narednu

danijelkr
28.06.2013, 08:57
Nakon dva turska kluba UEFA je uskratila nastup i grckom PAS Giannini, kojeg je trebao zamjeniti Panathinaikos. Zbog istog razloga nepostavanja finansijskog fair-playa i njima je nastup uskracen, a predstavnik grcke u LE umjesto njih je Xanthi.

LBJmvpFORlife
03.07.2013, 23:36
http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/DomesticLeague/01/96/82/43/1968243_w2.jpg

Mr.M
03.07.2013, 23:38
Bas mocan tim, steta sto nece LS igrati

Brajkula
04.07.2013, 02:17
Кад дрнгуљите о Динаму да окачим и ово у вези са њиховим потенцијалним појачањем http://www.tuttojuve.com/primo-piano/mediaset-quagliarella-rifiuta-la-dinamo-kiev-vuole-firenze-146714

Mr.M
04.07.2013, 17:23
Rekoh ispasce Zrinjski od Andore :ha:

D-Wade
04.07.2013, 17:47
Vosa vec likvidirala ove amatere. Ja ti lepo rekao Maricu.

Mr.M
04.07.2013, 17:50
Fap Masina zakazala tako da ce Vosa na Honved :biggrin:

D-Wade
04.07.2013, 17:51
Daleko su i dogurali, znas ti sta je drugo kolo...:biggrin:

Mr.M
04.07.2013, 17:52
Daleko su i dogurali, znas ti sta je drugo kolo...:biggrin:

Bez PO-a nista :biggrin::biggrin:

Maric91
04.07.2013, 18:45
Vosa vec likvidirala ove amatere. Ja ti lepo rekao Maricu.


Steta sto nisi skontao na vreme.


Jos sam zvao Nebojsu da mi se pridruzi.

http://www.reactionface.info/sites/default/files/images/1287666826226.png

D-Wade
04.07.2013, 18:58
Ne mogu ja da ne shvatim ozbiljno kada znam da su ispali od tima iz druge lige Svajcarske.:biggrin:

Merlin
04.07.2013, 22:27
Ne odgledah Sarajevo, ali prema komentarima vidim da je to izgledalo očajno, što bi se moglo zaključiti i po samom rezultatu. Iskren da budem očekivao sam 3-4 razlike pa da se u revanš ode mirno i hladne glave, no ovako bez obzira što igraju sa amaterima treba biti na velikoj opreznosti.

Zrinjski lagano do prolaza, iako tako nije izgledalo nakon prvog poluvremena. Već u drugom su stisli i do izraža je došao kvalitet koji posjeduju u odnosu na penzionere sa druge strane. Ako sam dobro zapazio svi igrači imaju više od 30 godina. :D

Vule_89
05.07.2013, 16:47
http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2013&mm=07&dd=05&nav_id=729717

Ha ha,evo sve im verujem da su nevini:facepalm::ha: Svaka druga prelaz,ma cela liga im je namestena...

Mr.M
11.07.2013, 17:50
Nema Zvezda ni srece, bice prvi ispod crte za nosioce, kako ispao Levski, Hajduk uskace medju nosioce

Mr.M
11.07.2013, 18:20
Sa 10 igraca Mladost iz Podgorice iz penala u 92-oj minuti pogadja za vodjstvo protiv Videotona od 1:0, ako ga ne prime prolaze dalje i igraju sa Senicom

Vladan
11.07.2013, 18:21
Prosli, potpuno zasluzeno. Koliko samo promasenih sansi u prvom poluvremenu, nevjerovatno nesto.
Rudar i Mladost idu dalje, fenomenalno.

Mr.M
11.07.2013, 18:25
Makedonsko Turnovo na isti nacin kao i Mladost, golom iz penala u 97-oj minuti igrace produzetke sa Suduvom. Inace Turnovo broji nesto manje od 2k stanovnika :D


Bravo za Turnovo, prosli su na penale, tamo su bas vrsili presing da ne uzmu titulu(tako mi drug rekao), da se sve cinilo da Vardar/Metalurg budu prvaci

AleksaVP
11.07.2013, 21:25
Protivnik Vose u drugom kolu, madjarski Honved, deklasirao je Niksic sa ukupnim rezultatom 13:1 ::) . Bice tu velike borbe za trece kolo .

soe
11.07.2013, 22:24
Smijesna igra protiv amatera iz San Marina,gotovo sam siguran da ispadamo od predstanika Albanije.

Mr.M
11.07.2013, 22:41
Protivnik Vose u drugom kolu, madjarski Honved, deklasirao je Niksic sa ukupnim rezultatom 13:1 ::) . Bice tu velike borbe za trece kolo .

A opet Videoton koji je bolji od Honveda je ispao od Mladosti iz Podgorice :biggrin:

danijelkr
16.07.2013, 13:01
http://www.dodaj.rs/f/3r/2M/1zKOxIib/plzenzeljo.png

Nakon sto su 24. juna izvuceni parovi drugog kola Lige sampiona, sampion BiH sarajevski Zeljeznicar se vec svrstava u one koji su sa najmanjim sansama za prolaz dalje. Losi nastupi u Europi, pogotovo u ovom takmicenju ne ulijevaju nadu za pozitivan rezultat protiv Plzena. Koji je zadnje cetiri godine u samom vrhu ceskog fudbala, sto potvrdjuju dvije titule sampiona i po jedan trofej kupa i super kupa.



http://www.youtube.com/watch?v=KlNbrU0qtdE

Zeljeznicar je nakon sezone u kojoj su osvojili titulu sampiona BiH i igrali finale Kupa BiH u kojem su porazeni od Sirokog Brijega, ostalo bez standardnog stoperskog para Bogicevic-Vasilic, a ekipu je napustio i rezervni stoper Cutuk. Jos su ekipu napustili prvi golman Antolovic i jedan od najboljih igraca Samir Bekric. Menadzer plavih Amar Osim je morao dovesti zamjene za te igrace, pa je umjesto Antolovica i Bukvica doveo golmane Hadzica (Zrinjski, nije branio zadnju polusezonu zbog spora sa klubom) i Loncarica (godinu dana bez kluba). Novi igraci u odbrani Zeljkovic (Borac-proljetni dio standardan) i Skaljic (zbog spora sa Gracicem nije igrao pola godine), vezni red je popunjen povratnikom Bucanom (isto tako pola godine nigdje nije igrao). Kad se na ovo doda odavno povredjeni dvojac Kvesic-Zolotic, povredjeni Adilovic i suspendovani Svraka, B. Colic i Stanic, plavim se dobro ne pise.


http://www.scsport.ba/uploads/slike/130407205714Armin%20Hodzic-Zeljo1.jpg
Armim Hodzic najbolji igra Zeljeznicara

Kako neki najavljuju Zeljeznicar bi nakon dugo vremena moga promijeniti formaciju iz 4-1-4-1 u 4-2-3-1. Bekovske pozicije bi trebali zauzeti Zeljkovic i Urdinov, dok ce stoperski par ciniti Kerla i Skaljic koji se nisu proslavili na pripremama. Odmah ispred odbrane bi trebali biti Hasanovic i Tomic. Krilne pozicije Selimovic i E. Colic (Bucan), a iza spica bi trebao biti Jamak igrac za kojeg vazi da je neinteligentan zbog svojih postupaka u privatnom zivoru, ali je u ovom veznom redu pored Tomica igrac koji direktno ide na gol i od njega mozemo ocekivati pasove koji mogu biti kobni za odbranu Vikotorie. Nako povrede Adilovica, u pripremnim utakmica priliku je dobio Armin Hodzic, najbolji igrac Zeljeznicara i najveca prijetnja po gol Pavlika. Golmasku poziciju bi trebao zauzeti nekada velika nada zagrebackog Dinama Loncaric, koji ce dobiti sansu ispred Hadzica.

Viktoria Plzen je prosle sezone postala po drugi put sampion svoje zemlje, a i za sebe su ostavili giganta Spartu Prag. Ekipu ne cine velike zvijezde sto potvrdjuje podatak da je samo jedan igrac Viktorije izabran u najbolji sastav prve ceske lige i to desni bek Reznik. Vaze za jako organizovani kolektiv sto je njihova najveca snaga. Otvaranje sezone nije bilo najbolje za njih jer su u utakmici Super kupa porazeni od Jabloneca rezultatom 2:3.

Ekipu predvodi Pavel Vrba koji je pet godina vec trener Viktorije, njegova ekipa najcesce igra u formaciji 4-2-3-1. Stoperski par cine Cisovsky-Hejda, na desnom beku je najbolji desni bek ceske lige Reznik, dok je lijevo Kovarik. Dvojac zadnjih veznih cine Hanousek i Horava, ali najvise zbog cinjenica da Darida jos nije siguran u odlazak iz kluba. Krila bi trebala biti Hora i Petrzela, dok bi iza napadaca trebao biti Kolar. U napadu Vrba nece moci racunati na najboljeg strijelca Bakoša, kojeg bi trebao zamijeniti Wagner.

Povrede, suspenzije, odlasci i losa iskustva Zeljeznicara u Europi su njegove navijace dovele da nevjeruju ni u sta osim casnog poraza. Koliko im se daje sanse najbolje oslikavaju kladionice na kojima za pobjedu Zeljeznicara stoji kvota od nevjerovatnih 16.55. Nismo jednom prisustovali velikim fudbalskim senzacijama, a veceras sve osim sigurne pobjede Viktorije je ravno senzaciji. Treba napomenuti da ce Zeljeznicar imati veliku podrsku Manijaka, kojih se ocekuje izmedju 400 do 500 na Dossan Areni.

Sudija ove utakmice je Spanac Cesar Muniz.

Vladan
16.07.2013, 13:03
Prenos na Face TV :)

danijelkr
16.07.2013, 14:15
http://www.dodaj.rs/f/1b/nE/4u9XyXvs/1/1foladinamo.png

Za razliku od prosli godina zagrebacki Dinamo na samom pocetku ima protivnika po mjeri.

Prva prepreka Dinama je sampion Luksemburga Fola Esch, ekipa koja je tek nakon 1930. godine postala ponovo sampion svoje zemlje. Ovo im je bila sesta titula sampiona Luksemburga, pored tih sest titula mogu se pohvaliti sa osvojena tri nacionalna kupa (koja su davno osvojena, zadnji 1955. godine). Da bolji dani sa ovaj klub dolaze bilo je jasno prije nekoliko godina kada je klub kupio Gerard Lopez ljubiteljima formule 1 poznat jer je vlasnik Lotusa, a pored toga je suosnovac Genii Group. Prvi zadatak mu je bio da Fola Esch ne bude klub koji ce u evropskim okvirima biti tim na kojem ce se protivnici izivljavati i da pokusa stvoriti klub koji ce dominirati domacim sampionatom.


http://lesvoitures.fr/wp-content/uploads/2012/11/12c625288640-360.jpg.jpg
Bogati vlasnik Fola Esch Gerard Lopez (bez kose)

Ekipu cine veliki broj stranaca, ali najvise je Portugalaca sto nije cudno jer u Luksemburgu zivi 100.000 Portugalaca, a vecina u predgradju gdje se nalazi stadion Fola Escha. Najveca opasnost po gol Migliorea su sluzbenici u posti Ben Payal i Stefano Bensi. U klubu je trenutno i sin poznatog marokankog fudbalera Mustaphe Hadjija Samir za kojeg se moze reci da nije povukao oceve gene, a u klubu je i reprezentativac Zeleronotske Republike Ronny. Trener Foal Esch je jedan od najboljih igraca Luksemburga u njihovoj historiji Jeff Strasser koji je u svojoj karijeri igrao za Kaiserslautern, Matz, Borussiju (M), Strasbourg, Grashoppers, a ekipi kao trener vodi od 2010. godine. Iako je bio stoper preferija ofanzivni fudbal, najcesce njegova ekipa igra formacije 4-2-3-1 i 4-2-2, mada protiv Dinama to sigurno nece biti tako i vise ce se taktizirati kao sto je i sam najavio.

Nakon jos jedne sezone u kojoj su blago je reci izdominirali u domacem sampionatu i ponovo uloge posmatraca u grupnoj fazi Lige sampiona gazda Dinama Zdravko Mamic i njegov brat Zoran su krenuli u stvaranju ekipe koja ce biti konkurenta u najjacem klupskom takmicenju. Tako su u januaru krenuli sa sklapanjem kockica dovodjenjem Saida Husejinovica, Zvonka Pamica i Lee Addya koji su se odmah pokazali kao prave investicije. Po samo zavrsetku domaceg sampionata Mamici su krenuli u dodatni remont uz prodavanje svojih igraca za nevjerovatne novce s kojima se niko na svijetu ne moze pohvaliti. Tako su u klub dosli golman San Lorenza Migliore koji je u zvanicnoj utakmici Super kupa Hrvatske protiv Hajduka pokazao svoje golmanske sposobnosti. Mozda u vecoj mjeri svoje sposobnosti je pokazao alzirski reprezentativac Soudani koji je odusevio svojom brzinom, tehnikom, asistencijom za Copa protiv Hajduka i golom protiv Osijeka. Trece pojacanje Junior Fernandes se propisno napromasivao, ali je pokazao da je izuzetna opsanost po protivnika. Zadnja pojacanja su desni bek Ivo Pinto i zadnji vezni Bakary Sare, ovaj prvi je u nekoliko minuta provedenih na terenu u utakmici sa Osijekom upisao asistenciju, kojoj je prethodila mala carolija Portugalca.

Ipak klub su od bitniji igraca napustili golman Kelava (sto i nije neki nedostatak), Vrsaljko i Jedvaj, ali kad se vidi kakvi su novci uzeti za njih njihovi odlasci i ne bole navijaca Dinama.


http://image.dnevnik.hr/media/images/480x320/Jul2013/60828105-el-soudani-dinamo.jpg
Alzirski reprezentativac Soudani, igrac koji je obiljezio pocetak sezone u Hrvatskoj

Trener Kruno Jurcic preferira formaciju 4-1-4-1 u kojoj dva stopera igraju Simunic-Addy (pozicija koja je najkriticnija u ekipi, zbog (ne)sirine), na lijevom beku je Luis Ibanez koji je istisnuo Pivarica, a desno beka bi trebao igrati Ivo Pinto ako bude spreman za cijelu utakmicu u suprotnom tu poziciju bi trebao zauzet Jerko Leko. Poziciju zadnjeg veznog igra hrvatski reprezentativac Arijan Ademi koji bi mogao biti sljedeci igrac koji ce za velike pare otici iz kluba. Krilne pozicije su zacementirane lijevo Junior Fernandes, desno Soudani, ali pozicije dva centralna nisu. Tu ''bitku'' vode Said Husejinovic, Domagoj Antolic, Zvonko Pamic i Sammir (koji nece biti u protokolu za ovu utakmicu), prednost bi trebali imati Husejinovic i Pamic. U napadu je trenutno Duje Cop kojeg su tri gola u dvije utakmice promovisala kao prvi izbor Jurcica.

Svima je poznata proslogodisnja blamaza Red Bull Salzburga protiv Dundelangea i u Dinamu su na oprezu sto se toga tice, mada je ocekivati da Dinamo lagano izadje na kraj sa Folom Esch. Razlika kvaliteta je prevelika iako nisu na nivou na kojem ce biti za nekoliko sedmica sve osim velike pobjede Dinama je ravno senzaciji.

Utakmicu sudi Bobby Madden iz Skotske.

Mr.M
16.07.2013, 15:43
Je li Zeljo na Kosevu opet igra ? Koje su sanse da renoviraju Grbavicu i srede zapad/istok ? ... Steta je sto prva nije u Sarajevu, ovako im treba dosta srece da izvuku pozitivan rezultat... Mada...

danijelkr
16.07.2013, 15:46
Na Kosevu Zeljeznicar igra protiv Plzena, a jos ce proci vremena da Zeljeznicar igra europske utakmice na Grbavici. Realnost.

Merlin
16.07.2013, 15:53
Teško će Željo do povoljnog rezultata, što bi u ovom slučaju bio pristojan poraz. Odbrana je gotovo kompletna izmijenjena, ostao je bek Urdinov, te Kerla. Pitanje je koliko će ovakva odbrana sa Kerlom i Škaljićem na čelu moći izdržati, budući da su u pripremnim utakmicama pokazali sve svoje nedostatke. Svaki iole kvalitetniji tim je to probio već na samom početku utakmice.

Osim će vjerovatno ići na 4-5-1, sa zgusnutim veznim redom probati zaustaviti protivnika. Tu je svakako Tomić u koga polažem velike nade, samo ako u utakmicu uđe bez straha. Jamak, Bučan i Selimović mogu znatno doprinijeti sa svojim iskustvom u ovakvoj utakmici. Koliko sam shvatio Bučan i Selimović će na krilo, Jamak će biti ona klasična 10-ka i Adilović isturen u vrhu napada. Hodžić će ipak biti džoker i svoju priliku će čekati sa klupe, mogao bi on u nastavku utakmice donijeti nešto novo u igri Želje ili da Amar krene ofanzivnije ako rezultat bude loše pa transformiše formaciju u 4-4-2. Tu su još Čolić i Pehilj koji bi sa klupe mogli napraviti nešto više, ali u svakom slučaju teško će ovdje Željo napraviti nešto više sa obzirom na broj odustnih važnih igrača.

Mr.M
16.07.2013, 15:54
Koji stadioni imaju licencu iz BiH ? Tj od kojih klubova : Borac,Sarajevo,Siroki,Zrinjski,Celik? Ima jos neko?

danijelkr
16.07.2013, 15:56
Armin je uvijek bolje rijesenje od Adilovica, ali sta ces kad od njega Amar ne moze imati hajra pa gura one koji nisu tudji vec Zeljini. Nije mi isto jasno da se mrtvi Bucan forsira prije mladog Bajica koji ce biti zvjer od igraca.

Merlin
16.07.2013, 16:00
Očigledno da želi iskusniju ekipu na terenu.

DinoFC
16.07.2013, 16:02
Evo gledam prvu postavu Zelje i bez Svrake,Zolotica,Kvesica i malog Colica ovo izgleda jadno.

Mr.M
16.07.2013, 16:04
Ja od prosle sezone i ispadanja Salzburga od Dudelangea nista ne prepustam slucaju, moze i Fola da izbaci Dinamo :D

soe
16.07.2013, 16:07
Evo gledam prvu postavu Zelje i bez Svrake,Zolotica,Kvesica i malog Colica ovo izgleda jadno.
Pune mi oci suza zbog njihovog stanja,neka Viktorija pocne :D.

DinoFC
16.07.2013, 16:09
I mene boli ona stvar ali u gostima sa ovom ekipom protiv Kozare bi se namucili.

Ali eto slijedi jos jedno srozavanje ove nase cemerne lige

Mr.M
16.07.2013, 16:09
Pune mi oci suza zbog njihovog stanja,neka Viktorija pocne :D.

Sta kad bi Zeljo pobedio :biggrin:

soe
16.07.2013, 16:10
Ma boli me briga za ligu uopste ne gledam tako na to bitno je samo Sarajevo.

DinoFC
16.07.2013, 16:11
Ma boli me briga za ligu uopste ne gledam tako na to bitno je samo Sarajevo.

Bez jake lige, tesko moze biti i evropskog Sarajeva.

Mr.M
16.07.2013, 16:14
Na sto lici ovaj sto radi sa Marjanom :krsta: Iz prethodnih slusanja sam skontao da je rec o nekom pesku po glasu ali ovo je :krsta:

danijelkr
16.07.2013, 16:16
Na sto lici ovaj sto radi sa Marjanom :krsta: Iz prethodnih slucaja sam skontao da je rec o nekom derpeu po klasu ali ovo je :krsta:

Vedo je propali talenat, dok smo ko djeca trenirali u Bubamari iskakao je sto se kvalitete tice. Dvojca navijaca Sarajeva prenose utakmicu, Vedo ce se posebno nasladjivati.

Mr.M
16.07.2013, 16:31
Vidi Zeljkovic iz Borca, ja se ne secam da je on igrao nesto previse pored Trivunovica :ne_znam:

danijelkr
16.07.2013, 16:35
Vidi Zeljkovic iz Borca, ja se ne secam da je on igrao nesto previse pored Trivunovica :ne_znam:

Igrao je gotovo sve utakmice, jer je desni bek.

Mr.M
16.07.2013, 16:38
Ja sam mislio da je stoper, zamenio sam ga sa 7-icom, onim sa dugom kosom(plavi), prezimena cudna...

DinoFC
16.07.2013, 16:39
Jebote,kad Zeljini igraci pridju 16-ercu Plzena,pogube se:ha:


EDIT:Jamak alkos,najsmijesni:ha:

danijelkr
16.07.2013, 16:52
Dobro se Zeljeznicar drzi, Amar duplirao bekove. Sto prodje pokupi to Hadzic koji pokazuje da je jedan od boljih golmana u nasoj ligi.

DinoFC
16.07.2013, 17:05
Napokon je jedan Zeljin igrac shvatio da uleti u prostor kada ide kontra,svaka cast:tu2:

Mr.M
16.07.2013, 17:06
Vole Jedinstvo posle jednog kluba najvise :ha: :ha:

Dobar Hadzic za sada, drzi Zelju u igri, mogli su bar 2-3 gola primiti

shminka
16.07.2013, 17:17
Ovo je najvece iznenadjenje u historiji sporta :biggrin:

Dobro je....izdurati nekako jos poluvrijeme...ubaci Amare Hodzica...spori su ovi u odbrani, mozda se mogu i prevariti :dw:

Naravno da nije moglo proci samo sa suspendovanim igracima...pa je u igri ni kriv ni duzan i Sadikovic

danijelkr
16.07.2013, 17:18
Prvo nek izbaci Bucana, frajko vec umro nakon jednog prodora. Armin i Bajic za nesto u napadu.

shminka
16.07.2013, 17:19
Preforsirao se na pocetku :biggrin:

shminka
16.07.2013, 17:21
Vjerovatno ce Colic brzo unutra umjesto njega...on je brz...mozda nesto moze i prema naprijed napraviti :D

DinoFC
16.07.2013, 17:21
Jeste da Bucan fizicki nije spreman ali kada ima loptu vidi se da je klasa za ove ostale

danijelkr
16.07.2013, 17:24
Jeste da Bucan fizicki nije spreman ali kada ima loptu vidi se da je klasa za ove ostale

Kakva bolan klasa, obicni parmak. On je najgori igrac Zelje u prvih 11.

shminka
16.07.2013, 17:24
http://static.klix.ba/media/images/vijesti/130716101.27_xl.jpg

:dw::dw::dw:

DinoFC
16.07.2013, 17:27
Kakva bolan klasa, obicni parmak. On je najgori igrac Zelje u prvih 11.

Ne znam brate,onda mi se ucinilo.Posto jedini on kada je imao loptu nesto uradio sa njom.Ovi ostali samo nabiji i ne znaju pasa sastavit

Mr.M
16.07.2013, 17:35
GoL! Hahahahahahahah, sad ce 10-0 formacija

danijelkr
16.07.2013, 17:36
Ja u najavi reko Jamak ce podvaliti loptu, ali Tomic je bas igracina.

Mr.M
16.07.2013, 17:36
Rekoh ja moze biti svega, kad Dudelange moze, moze i Zeljo

Merlin
16.07.2013, 17:42
Bravo Tomislave, hajde sada kako izdržite, barem remi. U prvom dijelu je samo Hadžić spasio Želju par puta, odlično brani zaista. Tomić kao i po običaju jako dobar, puno bolji u defanzivi, no sada je pokazao da može uraditi nešto i u ofanzivi. Sada Hodžića ubaciti da im zapečati sudbinu, Adilović je ionako neprimjetan, iako dosta pomaže u defanzivi.

DinoFC
16.07.2013, 17:44
Tomic igracina,nema sta:tu:

LBJmvpFORlife
16.07.2013, 17:46
Pu, 1:1.

DinoFC
16.07.2013, 17:47
Kanonada ne izleda nerealno,ali eto mozda i izdrze

Merlin
16.07.2013, 17:49
Moralo je nešto ući. Nadam se da Osim ima na umu da će biti sve više prostora za kontre kako se Plzen bude otvarao, a to je prilika za Hodžića i Bajića. Sada je potrebna hladna glava, da se stane na loptu, jer znamo šta se ranije dešavalo nakon što se načne mreža Želje.

LBJmvpFORlife
16.07.2013, 17:49
E do kurca. Sad ide nespemremnost. Zapeli mnogo, sad ce da ih kosta.

Mr.M
16.07.2013, 18:02
Opet 3:2 je dosta dobar rezultat ako ostane tako, 3:3 bi bila premija...

Ima li neko stream za Sutjesku ?

danijelkr
16.07.2013, 18:08
Sta je ovo?

Zeljeznicar nije golove primio iz zicera, a primili iz bezveze situacija. Evo Parmak ga zabi, golman Plzena nista da odbrani.

Merlin
16.07.2013, 18:11
Bravo za Želju, nema predaje do kraja. Ako ovako ostane ovo će biti jako povoljan rezultat pred revanš. Da je odbrana u par navrata reagovala bolje, odnosno da nije reagovala amaterski moglo je ovo biti još povoljnije.

Mr.M
16.07.2013, 18:21
Evo ga za Sutjesku ------> http://www.justin.tv/band_tv/popout

DinoFC
16.07.2013, 18:27
Eto na kraju ispade povoljno za njih


Husejinovic u prvoj postavi Dinama

MilošCZBG
16.07.2013, 18:28
Каду брат у првој постави :prv:

shminka
16.07.2013, 18:35
7 golova smo svi ocekivali :biggrin:

Dobro je, moglo je i bolje a i dosta gore. Da je neko ponudio ovaj rezultat prije pocetka tekme svi bismo ga prihvatili bez ikakve dileme:)
Steta sto je Hasanovic izasao u prvom poluvremenu, jer je Sadikovic odigrao slabo u odbrani. Ali je barem ucestvovao u akciji za drugi gol.
Nisu nista mogli juniorima Sarajeva, al Selimu nastimase gol on i Bajaga koji ce bit sigurno strasan igrac!

Njihova odbrana je bas kriticna...siguran sam da mozemo zabiti gol i na Kosevu. Samo je pitanje koliko cemo ih primiti...jer nasi nista ne zaostaju :D

Kamo srece da se igra na Grbavici :(

soe
16.07.2013, 19:09
Razocarse me cesi al' ima revans :D.

Mr.M
16.07.2013, 19:10
Sutjeska izjednacuje, pisah vec da moraju proci Serif, kad moze Zeljo da izbaci Serif i kad moze Dinamo da ih prosle godine nabije 5-0 u 2 meca moze i Sutjeska da prodje i mora.

cleoo
16.07.2013, 19:17
danas svako igra fudbal

Mr.M
16.07.2013, 19:33
"Obzirim da smo primili četiri gola,a dali tri moramo biti zadovoljni rezultatom. Ovaj rezultat će nam omogućiti dobru atmosferu i ispunjen stadion u revanšu, a sada imamo duplo više šansi, tačnije šest posto, obzirom da smo pred prvi meč imali tri posto šansi. Plzen ostaje veliki favorit", zaključio je Osim.

shminka
16.07.2013, 20:00
Realno, tekma na Kosevu ce biti jos teza...razlika u kvaliteti je prevelika

Mr.M
16.07.2013, 20:04
Shminka sta radis jos na forumu, imate priliku za istorijski uspeh, idi pozivaj narod da dodje na Kosevo, ako ga ne napunite nista od vas :biggrin:

soe
16.07.2013, 20:06
Nece napuniti ali ocekujem nekih 20 milja ljudi pa mozda i nesto vise,mislim da je zbog te cinjenice Amar prezadovoljan jer realno nemaju neke sanse za prolaz.

shminka
16.07.2013, 20:11
I to bi bilo fantasticno...ne sjecam se kad smo zadnji put imali toliko gledalaca :)

U kokuznom vremenu je ovaj rezultat bas dobrodosao :D

Mr.M
16.07.2013, 20:13
Pazi kad u petak bude Plzen/Zeljeznicar vs Ekranas/Hafnarfjordur :ha: Liga Evrope na pragu :ha:

danijelkr
16.07.2013, 21:08
danas svako igra fudbal

Bukvalno tako. Danas se to ponovo pokazalo kao tacnim, prvo otpisani Zeljeznicar je stvorio samo takve probleme favorizovanom Plzenu. Kasnije je kazastanski Shakhter pobjedio u gostima BATE rijetki klub koji je prosle sezone pobjedio Bayern. Islandski sampion FH je pobjedio litvanski Ekranas. Evo Maribor nije mogao pobjediti Birkirkaru, sto potvrdjuje da cemo svi zeljeti izbjegavati klubove sa Malte koji svake godine napreduju. Ljudi imaju pare, dovode igrace iz Brazila, sad su se okrenuli Africi.

Kako se Fola Esch drzao u prvom poluvremenu protiv Dinama pomislio sam da ce tesko moci Dinamo probiti odbranu, ali ponovo nabolji u redovima Dinama El Soudani je odlucio pobjednika koji je postigao dva gola i upisao jednu asistenciju, jos treba dodati da momak posti. Said opet odlican i red je da ga Pape pozove u reprezentaciju.

Mr.M
16.07.2013, 21:12
Ne bih da se hvalim ali 'ubo sam sva 3 iznenadjenja da bi moglo da bude, za Zelju sam rekao da bi mogao stvoriti probleme, Cacica spominjem vec 10 dana na jednom drugom forumu otkad sam saznao da vodi Maribor(ako ne ispadnu od Maltezana razvalice ih neko u 3-em kolu) a Sakter sam rangirao pored Djera i Ludogoreca kao tim koji bi mogao da namuci Partizan i da ce biti 1 od 3 navedena koji moze da izbaci/namuci svakoga. A prosle godine nisu imali srece, ispali su od Libereca, primili gol u 120' , sumnjam da ce se to ponoviti ove godine a BATE ne bih da komentarisem, slozile su im se- kockice prosle godine a Vardar umalo da ih izbaci

ФК Борац Бања Лука
16.07.2013, 23:50
Što se tiče ove današnje utakmice malo nešto sam se uključio pred kraj i nije izgledalo loše. Rezultat je OK samo iz jednog razloga, koliko sam ja upratio najavu meča za razliku od prošlih godina nije bilo nikakvog kur..nja nego se išlo tamo da se primi što manje golova. Samo na taj način, bez ikakvog pritiska na fudbalere, potpuno svjesni svog (ne) kvaliteta može da se uradi nešto. A nešto je i častan oproštaj. Takođe treba u sve ukalkulislisati i taj faktor potcjenjivanja i da su mnogo ranjiviji sad na početku priprema ili sezone nego što će biti za 2-3 mjeseca. Međutim uđe li se nakon ovog rezultata u stare greške i prepotentan pristip, nova katastrofa je u najavi.

Mr.M
18.07.2013, 08:50
Bice prenosi svih meceva :

RTV 1 : Vojvodina-Honved 20:30
RTS 1 : Zvezda-IBV 20:30
RTS 2 : Jagodina-Rubin 20:00

AleksaVP
18.07.2013, 17:57
Fenerbahceu skinuli zabranu, ipak ce igrati u LS

http://www.sportal.rs/news.php?news=105649

ps. Takodje ce i Besiktas igrati u Ligi Evrope

Vule_89
18.07.2013, 18:17
Koliko su platili sudu?:hm:

Reise
18.07.2013, 18:33
Mladost izvuce remi protiv Senice, a zasluzili su vise sigurno. Golman kiksnuo kod prvog gola Senice, letjela lopta sa centra i skace igrac preko njega i daje ga. Drugi primili jer je odbrana kiksnula, a i goman je biolose postavljen. Sve to bez nekakve dobre igre. Mladost dala prvi gol iz penala, a drugi je bio strasan gol. I jos su im ponistili cist gol. Sudija svirao faul iako ga uopste nije bilo jer je igrac Senice panuo posle malog, skoro nikakvog, kontakta.
Ima sansu Mladost da prodje i ovu rundu. Sto i Senica da ne pane posle Videotona? :D

Mr.M
18.07.2013, 19:08
Strajnic komentarise, na_ebao je Rubin

AleksaVP
18.07.2013, 19:12
Izdrzali su dugo Curani :biggrin: . Mislio sam da ce malo duze da sacuvaju mrezu ali ipak je doslo do izrazaja kvalitet rivala.

Mr.M
18.07.2013, 19:14
3-1 za Curane do kraja

AleksaVP
18.07.2013, 19:22
3-1 za Curane do kraja

U nekom drugom svetu :biggrin:

S-Nash
18.07.2013, 19:26
Koja crna Jagodina, sve zivo zatvaraju u JSL, po kvalitetu nisu u 8 ekipa a ni trenera nemaju. Petarda bar jednom u dve utakmice, mozda i oba puta. Ljudi posmatrajuci Partizan i Zvezdu i trazeci njihove namestaljke, ne vide sta rade drugi. Ovi su najgori.

Mr.M
18.07.2013, 19:35
Sprdam se bre, pa seti se samo sramote prosle sezone od onih Kazakstanaca cini mi se...

AleksaVP
18.07.2013, 19:38
E jebem ti, Kasalica se vec povredio :facepalm:

stefan12
18.07.2013, 19:41
Odlicno sad cemo da napunimo Jamesu mrezu.:D

AleksaVP
18.07.2013, 19:41
Nejc Pecniiiiiiiiiiiiikkkkkkkkk !

Kakav gol :lud:

Naceli smo Jamesa, puni bre Islandjane :D

AleksaVP
18.07.2013, 19:56
Vosa vodi protiv Madjara. Odlicno, samo neka nastave ovako

Kasalica ipak nije mogao da nastavi mec, i usao je Mladenovic umesto njega

Reise
18.07.2013, 21:12
Ovaj Mijailovic je ubica. Nisam znao da Zvezda ima ovakvog beka.

аутсајдер
18.07.2013, 21:41
Прегази Ријека Велшане. Какав го овог Зломислића :tu:

Maric91
18.07.2013, 21:43
Koji su Madjari prevara, jedva da su i zapretili sa igracem vise.Po onome sto sam cuo nije Radoja zasluzio crveni karton, meni sa Zapada ovako nije delovalo.Da stvar bude jos gora imao je Honved kontru.xDPosle tom liku nad kojim je bio nacinjen prekrsaj zvizdali do kraja utakmice.Vosa je do iskljucenja bila daleko bolji rival, vidi se uticaj Marka Nikolica.Ovako lep i dopadljiv fudbal ne secam se kada su tako igrali, puno su pravili problema protivniku na krilima, Alivodic je imao par dobrih prodora.Skuletic me je prijatno iznenadio, imao je 2-3 dobre sanse, ali je on bio taj koji je bio zamenjen nakon iskljucenja Radoje.Abu je bio povredjen i sprema mu se izmena, covek udje u sansu i posalje signal treneru da ostane jos.::)Posle se to isplatilo jer je prevario protivnickog igraca i iznudio penal.Defanzivci za njega isto nisu imali resenja, vrteo ih je kako je mogao.Nakon iskljucenja bilo je jasno da ce im glavna karta biti kontre, Madjari su po meni pruzili slabiji otpro nego sto sam ocekivao.Delac iz Celzija je dobro branio, da je bila ona dileja od pre sedam dana sigurno bi primili jedan gol.Ovako 2:0 je fina prednost, samo da ne naprave neko sranje za 7 dana i nece imati problema sa Madjarima.Zbog koeficijenta bi valjalo da ih i tamo dobiju sto je itekako realno nakon svega danas vidjenog od Honveda.

AleksaVP
18.07.2013, 22:14
Ovaj Mijailovic je ubica. Nisam znao da Zvezda ima ovakvog beka.

Izgleda kao da je pijan sve vreme :biggrin:

Odigrao je dobro utakmicu i sjajno prosao kod drugog gola

colke995
18.07.2013, 22:30
Jagodina odigrala strasno drugo poluvreme, ali strasno. Nadigrali Rubin samo tako. Jeste da su ovi usporili ritam malo bili, ali mogla je Jagodina da izvuce nereseno uz malo srece. Bio sam na utakmici i stvarnosvaka cast momcima. Kad bi svaki nas klub se zalagao toliko, ne znam gde bi nam kraj bio.

AleksaVP
18.07.2013, 22:43
Nakon dva primljena gola mislio sam da ce potonuti, da ce doziveti katasrofu. Ali oni se nisu predavali i uspeli nekako da daju jedan gol ali Rubin je dao taj treci gol i to ej bio kraj.
Realno su Rusi bolji tim, da ne pricam koliko su skupi ali zeljom i igrati timski , moze da se prodje dalje, moraju samo da veruju i ko zna mozda nekim cudom prodju dalje.

colke995
18.07.2013, 23:10
Ma ne moze da se prodje dalje. Da su ovi grizli ovde dali bi 5 komada. Ogromna je razlika u kvalitetu. Stali u drugom poluvremenu i svidja mi se sto su Jagodinci lepo sikoristili. Borili se, to je najvaznije.

AleksaVP
18.07.2013, 23:17
Pa jbg, jeste razliak u kvalitetu velika ali lopta je okrugla ::)

Ovi su opasno krenul ii postigli olako dva pogodka, i onda su Jagodinci iskoristili opustenu igru Rubina u zavrsnici i dali taj jedan gol ali nije bilo dovoljno i toliko.

colke995
18.07.2013, 23:18
Pa jbg, jeste razliak u kvalitetu velika ali lopta je okrugla ::)

Ovi su opasno krenul ii postigli olako dva pogodka, i onda su Jagodinci iskoristili opustenu igru Rubina u zavrsnici i dali taj jedan gol ali nije bilo dovoljno i toliko.

Slabo pratis brate. Dali su jos jedan gol posle njihovog treceg. 2:3 bilo.

AleksaVP
18.07.2013, 23:20
Jeste, zaboravio sam da su dali dva komada a ovi tri.

Merlin
19.07.2013, 00:22
Irtysh - Široki Brijeg 60%-40%

Široki se uspio vratiti nakon 2-0 i time i dalje ostaviti šansu za prolazak dalje. Iako prvo poluvrijeme nije obećavalo mnogo Široki se sa 2 brza gola u potpunosti vratio u utakmicu. Kazahstanci nisu pokazali ništa naročito, sem da su iskoristili greške našeg predstavnika. Tu su negdje ove 2 ekipe kvalitetom, u 5-10 deka. Na kraju se može reći i da je šteta zbog ispuštene prilike za pobjedom ili barem remijem, jer je Široki imao zicer neposredno prije trećeg gola Irtysha. Sve je otvoreno pred revanš i odluka o putniku u 3. pretkolo pada na Pecari, Široki svakako ne smije srljati, strpljivo graditi igru i čekati priliku jer je minimalna pobjeda dovoljna.

Zrinjski - Botev 30%-70%

Iako je danas bio bolji protivnik i pokazao da se može igrati Bugarima. Prvo poluvrijeme je u potpunosti pripalo Mostarcima, tek onaj početni pritisak Boteva ali ništa značajno. Nakon toga je Zrinjski preuzeo terensku incijativu i uspio doći do pogodka. Onda u drugom poluvremenu ponovo isti scenario, pritisak Boteva koji je ovoga puta urodio plodom i Bugari su stigli do vrijednog gola. Zrinjski ponovo malo po malo stvara prilike, nižu se udarci Mostaraca, par odličnih šuteva koje je zaustavio golman Boteva. Zadnjih 20-ak minuta bez uzbuđenja, očigledno Zrinjski nije imao snage za pritisak dok se Botev zadovoljio sa rezultatom 1-1. Evidentno je da je Zrinjskom potreban jedan dobar napadač, finišer koji bi mogao one otpatke pretvoriti u golove. Ovako je Zrinjski i dalje sa nekim izgledima za prolazak, međutim zbog prednosti gola u gostima, te domaćeg terena bliži prolasku je Botev.

Kukesi - Sarajevo 40%-60%

Bordo tim je ovdje mogao i morao mnogo više uraditi. Hladno su mogli pobijediti i u uzvrat ući potpuno rasterećeno. Kukesi strašno loša ekipa, zrela za debakl, no amaterska odbrana Sarajeva na čelu sa golmanom Bandovićem je dovela do toga da će u revanšu biti više nego zanimljivo. Sarajevo dosta kvalitetnija ekipa, što su prikazali na terenu, kamo sreće da je Hadžić i dalje u ekipi umjesto Melunovića jer sam siguran da bi većinu onih prilika završio golom. Kukesi tu i tamo prijetio, kada im je Sarajevo to dozvoljavalo, sva 3 gola su plod katastrofalni grešaka odbrane i golmana. Prvi gol neshvatlji, nikakve komunikacije između Radulovića i Bandovića što je bilo kobno. Drugi gol kada Popović koji je okružen fudbalerima Sarajeva nekako ubacuje loptu u mrežu - nafakali gol što bi se reklo koji ide na dušu Bandovića, ali i Cimirota jer nisu onu naizgled bezopasnu loptu izbacili na vrijeme. I treći gol ponovo neshavtljivo poigravanje Bandovića i poklon Albancima koji im ostavlja velike šanse pred revanš. Da je u pitanju neka jača ekipa ovaj rezultat ne bi bio loš, ali bez ikakve uvrede Kukesi je odron ekipa, kao što sam već rekao zrela za debakla. Nadam se da će Musemić pred uzvrat povesti računa o odbrani i očitati im lekciju da se slične greške ne bi ponavljale. Bez obzira na poraz Sarajevo je svakako i dalje favorit za prolazak, no nakon današnjeg poraza sa znatno manjim šansama.

danijelkr
19.07.2013, 08:29
Ovdje cu napisati jer ce post biti vise vezan za ovu temu nego FK Sarajevo. Jos jednom se pokazuju dvostruki arsini UEFA-e, koja dozvoljava stadionima kao sto je onaj u Tirani da dobiju licencu. Organizacija utakmice jedna velika katastrofa, od smjestaja obje navijacke grupe na istom parkingu gdje je i nastao manji belaj, do prodaje karata. Karte koje smo dobili su bile za utakmicu Kukesi - Flora. Kod prvog gola navijac Kukesia hladno ulijece na teren, poslije toga se nas Tadejevic gadja flasom punom vode. Vrhunac svega je bilo kad su sa jarbola uzeli zastavu UEFA-e i poceli mahati. Jedva cekam kakva ce kazna biti, jer da je neki klub sa ovih prostora ovo uradio vec bi bilo price da ce ga UEFA izbaciti. Siptari su najveca gamad na svijetu.

Jos sam u nevjerici da smo od ovih izgubili zbog gresaka golmana, sramna igra Radulovica i Melunovica.

Mr.M
19.07.2013, 09:11
Seeding pots
Group 1: Seeded
Trabzonspor AŞ (TUR)/Derry City FC (IRL), FC Chornomorets Odesa (UKR)/FC Dacia Chisinau (MDA), Maccabi Haifa FC (ISR)/FC Khazar Lankaran (AZE), FC Astra Ploieşti (ROU)/AC Omonia (CYP), Udinese Calcio (ITA), Club Brugge KV (BEL)

Unseeded
WKS Śląsk Wrocław (POL)/FK Rudar Pljevlja (MNE), FK Ventspils (LVA)/AS Jeunesse Esch (LUX), FC Irtysh Pavlodar (KAZ)/NK Široki Brijeg (BIH), IFK Göteborg (SWE)/AS Trenčín (SVK) , FC Dinamo Minsk (BLR)/NK Lokomotiva Zagreb (CRO) , FK Crvena Zvezda (SRB)/ÍBV Vestmannaeyjar (ISL)

Group 2: Seeded
Breidablik (ISL)/SK Sturm Graz (AUT), Swansea City FC (ENG), FC Zürich (SUI) , FC Honka Espoo (FIN)/KKS Lech Poznań (POL), Vitesse (NED), FK Jagodina (SRB)/FC Rubin Kazan (RUS)

Unseeded
Randers FC (DEN), Skonto FC (LVA)/FC Slovan Liberec (CZE), FC Petrolul Ploieşti (ROU)/Vikingur (FRO), VMFD Žalgiris (LTU)/FC Pyunik (ARM), IL Hødd (NOR)/FC Aktobe (KAZ), Malmö FF (SWE)/Hibernian FC (SCO)

Group 3: Seeded
PFC Beroe Stara Zagora (BUL)/Hapoel Tel-Aviv FC (ISR), Sevilla FC (ESP) , FC Metalurh Donetsk (UKR), FC Kuban Krasnodar (RUS), FC Dila Gori (GEO)/Aalborg BK (DEN), FC Differdange 03 (LUX)/FC Utrecht (NED)

Unseeded
Tromsø IL (NOR)/FC İnter Bakı (AZE), FK Kukësi (ALB)/FK Sarajevo (BIH), HNK Hajduk Split (CRO)/FK Turnovo (MKD), Motherwell FC (SCO), FC Levadia Tallinn (EST)/CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu (ROU), FK Mladost Podgorica (MNE)/FK Senica (SVK)

Group 4: Seeded
NK Olimpija Ljubljana (SVN)/MŠK Žilina (SVK), AS Saint-Étienne (FRA), Anorthosis Famagusta FC (CYP)/Gefle IF (SWE), VfB Stuttgart (GER), Strømsgodset TF (NOR)/Debreceni VSC (HUN), SK Rapid Wien (AUT)

Unseeded
Asteras Tripolis FC (GRE), Qarabağ FK (AZE)/GKS Piast Gliwice (POL), FK Jablonec (CZE), HŠK Zrinjski (BIH)/PFC Botev Plovdiv (BUL), HNK Rijeka (CRO)/Prestatyn Town FC (WAL), FC Shakhtyor Soligorsk (BLR)/FC Milsami Orhei (MDA)

Group 5: Seeded
GD Estoril-Praia (POR), AC Sparta Praha (CZE)/BK Häcken (SWE), Bursaspor (TUR), Rosenborg BK (NOR)/Saint Johnstone FC (SCO), KR Rejkyavík (ISL)/R. Standard de Liège (BEL)

Unseeded
Valletta FC (MLT)/FC Minsk (BLR), FK Vojvodina (SRB)/Budapest Honvéd FC (HUN), Skoda Xanthi FC (GRE)/Linfield FC (NIR), Hapoel Ramat Gan FC (ISR), FC Thun (SUI)/FC Chikhura Sachkhere (GEO)

Mr.M
19.07.2013, 09:58
Zeljo ako prodje Plzen, doci ce do grupne faze LE... Islandjani/Serif/Nefci/HJK/Elfsborg , sa svima mogu igrati...

manda
19.07.2013, 10:51
Da li ce biti prenos zrijeba LE, posto vidim na OBN samo LS?

Mr.M
19.07.2013, 10:53
Bice na UEFI-noj stranici, OBN prenosi samo LS jer imaju pravo za LS, za LE nemaju pravo pa nece ni biti na tv

Mr.M
19.07.2013, 12:14
Siroki ako prodje na Udineze
Hajduk-Dila Gori
Zvezda-Cernomorec
Mladost ako prodje na Sevilju
Sarajevo na Metalurh ako prodje
Lokomotiva-Trabzon
Rijeka-Olimpija/Zilina
Jagodina kad bi prosla isla bi na Randers, steta sto nisu bolje odigrali, Randers nije nesto
Zrinjski ako prodje na Stutgart
Vojvodina na Bursu

Maric91
19.07.2013, 12:21
Videcu uzivo Sebastijana Freja.Jos su tu Tajvo, Belusi, Sestak i Tuncaj Sanli.Fuck yeah...

Kada prosle sezone nisu iskoristili dobar zreb, tesko je bilo za ocekivati da ce ih sreca pogledati jos jednom.Sada im preostaje da cekaju drugu povoljnu sansu gde bi mogli da izbore PO.Ovako nadam se da ce barem ostati neporazeni na Karadjordju.

shminka
19.07.2013, 12:28
Zeljo dobro prosao...koja bi ludnica nastala da dobijemo Plzena:facepalm: ali je to stvarno tezak zadatak...

Klubovi u EL nisu mogli gore proci...Udinese, Stutgart i Metalurg:facepalm::facepalm:

Mr.M
19.07.2013, 12:51
Rekoh ja ,pobedite Plzen i grupna faza LE...


Videcu uzivo Sebastijana Freja.Jos su tu Tajvo, Belusi, Sestak i Tuncaj Sanli.Fuck yeah...

Kada prosle sezone nisu iskoristili dobar zreb, tesko je bilo za ocekivati da ce ih sreca pogledati jos jednom.Sada im preostaje da cekaju drugu povoljnu sansu gde bi mogli da izbore PO.Ovako nadam se da ce barem ostati neporazeni na Karadjordju.

Prolazi Vosa Bursu

Merlin
19.07.2013, 12:54
Ne znam je l` mogao gori žrijeb za bh. predstavnike. Sarajevo ide na Metalurg i bez obzira što nije zvučno ime kao Udinese ili Stuttgart mislim da su oni najgore prošli. Strašno kvalitetan tim, ali ne i magnet za publiku. Što se Širokog i Zrinjskog tiče ako prođu Kazahstance/Bugare njihove šanse su realno 1%, međutim dobra stvar će biti što će klubovi zaraditi - prihodi od tv prava i karata jer je sigurno da bi stadioni bili puni. Di Natale na Pecari, Ibišević pod Bijelim Brijegom, mada je ovo prvo dosta realnije. :D

danijelkr
21.07.2013, 14:39
Cesi rezervisali hotele u Helsinkiju i Talinu, potcijenivanje vec krenulo

http://sportsport.ba/ino_fudbal/iz-plzena-vec-rezervisali-hotele-u-helsinkiju-i-talinu/109624

Mr.M
23.07.2013, 16:22
Ispao BATE ,ako doguramo do PO mozda budemo i nosioci, valjda ce jos dvoje ispasti do PO

S-Nash
23.07.2013, 16:29
Ispao BATE ,ako doguramo do PO mozda budemo i nosioci, valjda ce jos dvoje ispasti do PO

Tesko, jedino da Zeljo danas izbaci Plzen.

Mr.M
23.07.2013, 16:49
Moze svako svakog tuci, Tbilsi sa ovim timom moze izaci na kraj sa Steauom, Bazel moze kiksnuti protiv Makabija, moze svega biti, vidi se to vec ove sezone, pogotovo ako Zeljo tuce Plzena.

Mr.M
23.07.2013, 17:08
Kalju tuce Helsinkija 2:0, Zeljo ce imati istorijsku sansu, utakmica za grupnu fazu LE veceras

S-Nash
23.07.2013, 17:19
Moze svako svakog tuci, Tbilsi sa ovim timom moze izaci na kraj sa Steauom, Bazel moze kiksnuti protiv Makabija, moze svega biti, vidi se to vec ove sezone, pogotovo ako Zeljo tuce Plzena.

Steta sto je Makabi naleteo na Bazel, cenim da bi Dinamo i Apoel bez Jovanovica mogli lagano da izbace. Mada je i Serdjo dobar trener ali skroz drugaciji sistem igre, cenim da ce im trebati vremena da se naviknu. Imao bi i Maribor sansu mozda da je Darko ostao, ovako nikako.

Samo da prodjemo u PO nekako, onda je Evropa do decembra obezbedjena i momci mogu opustenije da igraju, mozda i da eksplodira taj potencijal konacno. Svejedno mi da li smo nosioci, mozemo sa svima.

Mr.M
23.07.2013, 17:37
Slazem se ,da mi prvo Jermence prodjemo pa onda sve lakse...

Merlin
23.07.2013, 19:23
Željezničar: Hadžić, Kerla, Škaljić, B. Čolić, Urdinov, Bučan, Svraka, Jamak, Tomić, Selimović, Adilović.

Osim nije mnogo mijenjao, vratio je 2 standardna igrača koji nisu igrali meč u Češkoj - Svraku i Čolića, dok je ostatak ekipe isti. Formacijski to će izgledati isto kao u prvom meču, samo što je sada tu nešto agilniji Svraka koji će svakako biti dodatna opasnost po gol Plzena. Željković, koji je po meni prvi meč odigrao jako dobro je ostao na klupi, izgleda da Osim više vjeruje Čoliću. Hasanović očekivano ostao na klupi nakon povratka Svrake.

Neka je sretno našem prvaku, trebaće mu i sreća za veliko iznenađenje. Vjerujem da će motiv više igračima Želje biti povoljan protivnik u narednom pretkolu - estonski prvak.

S-Nash
23.07.2013, 19:29
Cudi me da Armin Hodzic nema vecu minutazu. Valjda donese nesto s klupe veceras.

Mr.M
23.07.2013, 19:37
Motiv bi im trebala biti publika, ja ne znam da je Zeljo igrao pred 20k svojih navijaca unazad 5-10 godina. Verovatno gresim, bio je tu Njukasl ali eto zadnjih 5 godina. Sretno u svakom slucaju, protivnik je takav u 3-em kolu ako prodju kakav je ali ako i trenutak pomisle na njega moze biti pogubno

Merlin
23.07.2013, 19:47
Cudi me da Armin Hodzic nema vecu minutazu. Valjda donese nesto s klupe veceras.

Koristi ga više kao džokera, mada mislim da bi on mogao doprinijeti u ofanzivi puno više od tromog Adilovića. Adilović i u prvoj utakmici nije ništa pokazao, jedino što je pomagao veznom redu i odbrani i tu se puno istrošio, ali realno je mogao puno više uraditi.

Mr.M
23.07.2013, 19:56
Poznat mi glas spikera na stadionu, ima slican glas kao Adis sa OBN-a

danijelkr
23.07.2013, 20:35
Poznat mi glas spikera na stadionu, ima slican glas kao Adis sa OBN-a

Jesi ozbiljan? Ono je vodja navijaca Zeljeznicara, samo sto se vise razglas cuje od njih.

@S-Nash Da Armin igra vec bi zabio gol, kakav je to majstor.

soe
23.07.2013, 20:38
Covjek je upravu danijele,Hadzic je spiker na stadionu.Inace katastrofalno sudjenje na Hasetu.

Mr.M
23.07.2013, 20:39
Razlikujem bre vodju i spikera, spiker pricao na pocetku i najavio da je ovo 2-gi mec kvalifikacija za LS izmedju Zelje i Plzena i jos neke stvari, ne kazem da je on, samo slican glas :D

danijelkr
23.07.2013, 20:39
Ma ja Adisa nisam cuo samo cujem istinskog vodju Manijaka Velikog Ticu :D

S-Nash
23.07.2013, 20:41
Cini mi se da je drugi gol bio iz ofsajda. Neka neko jos potvrdi ko je video iz vise uglova. Prvi gol je smejurija, Hadzic se izblamirao.

Bore se ali nema nekih sansi. Daj Armina, mozda se nesto i uradi. Adilovic veze nema. Ono u sta sam siguran je da bi imali dobru sansu za prolaz da su imali malo srece u zrebu i izvukli Nefci/Serif/Maribor.

soe
23.07.2013, 20:41
Nije im vala ni neka posjeta vise sam ocekivo jedno 16 milja od oka.

danijelkr
23.07.2013, 20:43
Drugi gol je cist off side, ali zato ni crveni nije bio.

Najvise pljuvani i osporavani igrac od navijaca Zeljeznicara postize gol.

Mr.M
23.07.2013, 20:44
Da, drugi gol je bio iz veceg ofsajda Nash, za korak sigurno, pogadja Jamak, a jeste Adis, lepo se sad culo kad je rekao da je Jamak dao gol :D

S-Nash
23.07.2013, 20:44
Evo ga jedan. Ajde Armin jos dva u drugom. :D

Nije im neko navijanje koliko vidim, mnogo bolje mi zvucalo na Sarajevo-Levski. Jedino sto je vodja na nivou.

DinoFC
23.07.2013, 20:49
Kako su glupe golove primili,ali evo Jamak im ponovo vrati nadu:)

Adilovic parmak nastavlja da me fascinira:biggrin:

soe
23.07.2013, 20:51
Nasikira me ovaj Jamak,lose je ovo gledat na Kosevu majke mi:biggrin:.

Mr.M
23.07.2013, 20:52
Kako su glupe golove primili,ali evo Jamak im ponovo vrati nadu:)

Adilovic parmak nastavlja da me fascinira:biggrin:

Meni nije jasno sto je gadjao glavom ono, bolje da je prsima primio i onda plasirao, nikog metar od njega nije bilo

DinoFC
23.07.2013, 20:53
Meni nije jasno sto je gadjao glavom ono, bolje da je prsima primio i onda plasirao, nikog metar od njega nije bilo

Pa brate on ti je takav parmak kakvog fudbal odavno nije vidio,od njega me nece nista iznenaditi:biggrin:


Vidljivo je da se povukla Viktorija

edohz
23.07.2013, 20:54
Joj sudije mati moja mila, e kad vidim da tamo neki levat dođe i počne glumiti neki autoritet:facepalm:

Merlin
23.07.2013, 20:55
Kako 2 naivna i glupa gola ponovo primaju. Kod drugog gola uz to što je bio ofsajd, 4 igrača Želje stoje u liniji i lik hladno prolazi između njih i zabija. Kakav je glupan onaj Adilović, ne mogu da vjerujem. Kod situacije kada Prohaska dobija crveni ima čistu situaciju, ali od početka se vidi da samo gleda kako će pasti. I uz to onakva levatina uzima da šuta i onako krkanski se zalijeće i po sred živog zida. :facepalm: Kako odvratan i pogan igrač ne mogu da vjerujem... Amaterska odbrana + slaba navala, pogotovo u samom vrhu su plod ovog vodstva Plzena.

Ofsajd kod drugog je bio, ali isto tako ono nije bilo za crvenog, tako da što se tiče tih većih greški je neriješeno.

Mr.M
23.07.2013, 20:56
Kako su glupe golove primili,ali evo Jamak im ponovo vrati nadu:)

Adilovic parmak nastavlja da me fascinira:biggrin:

Pa sto mu onda ne igra Hodzic :biggrin:

DinoFC
23.07.2013, 20:58
Ko ce znati kako onaj pecinar razmislja,Ara je bolji 3 klase od one smlate,ali eto

DinoFC
23.07.2013, 21:14
Jel ja sanjam ili Viktorija ucesnik osmine fila LE,odugovlaci u 55 minuti protiv Zelje:biggrin:

Mr.M
23.07.2013, 21:27
Koliko je ovaj Urdinov ocajan, strasno, ja ne znam kakve on kvalitete ima

DinoFC
23.07.2013, 21:38
Koliko je ovaj Urdinov ocajan, strasno, ja ne znam kakve on kvalitete ima


Kvesic im povrijedjen,nemaju koga drugog staviti

Mr.M
23.07.2013, 21:43
Adilovic :ha: :ha: Sta bi ovo ?Sut ?

S-Nash
23.07.2013, 21:44
Sa 7m od gola u aut :hah:

manda
23.07.2013, 21:45
Da mi je samo znati kako i ko je dao tri gola u prvom mecu za Zelju, pa ovi sljepci cestite sanse nisu stvorili, a imaju igraca vise skoro cijeli mec?

Mr.M
23.07.2013, 21:46
Meni nije jasno kako ne mogu sansu stvoriti, ovi ne gledaju iz Plzena ka napred u 2/2

DinoFC
23.07.2013, 21:52
Da mi je samo znati kako i ko je dao tri gola u prvom mecu za Zelju, pa ovi sljepci cestite sanse nisu stvorili, a imaju igraca vise skoro cijeli mec?

Dva gola sutevi izvan 16 a jedan bio odbica u pet metara,cista sreca

ФК Борац Бања Лука
23.07.2013, 21:53
Ne znam šta puno reći za tekmu. Željo nemoćan a i Česi su baš očajno odigrali, doduše prvi nisam gledao ali ovo večeras je blago rečeno očaj.

danijelkr
23.07.2013, 21:54
Koje je razocarenje ova Viktorija, pa ovakav Zeljeznicar su morali samljeti.

Zalosno je da je Svraka reprezentativac BiH, momak se cijelo vrijeme krio od lopte, a kad je dobio prvom do sebe nikakav rizik.

DinoFC
23.07.2013, 21:56
Ja sam odmah rekao da ova Viktorija nije nista posebno s obzirom kakav koeficijent imaju

S-Nash
23.07.2013, 21:57
Ako prodjemo u PO, nemam nista protiv Plzen da izvucemo.

manda
23.07.2013, 21:58
Mec je prelomio drugi gol iz off side, da je Zeljo izjednacio panika bi nastala u cesima, a navijaci bi podivljali,a ovako nista, mada prestorog je crveni po meni, nije ono ni faul.

Merlin
23.07.2013, 21:58
Čitavo poluvrijeme opsada gola Plzena, ali bez ijedne izgledne prilike za gol. Plzen definitivno precijenjen, imali su sreće da su naišli na Želju, a da ne spominjem nafakali golove u obje utakmice. Svraka, Tomić, Urdinov, Adilović katastrofalni, ali Adilović je ubjedljivo na vrhu ove liste. Kakva prevara od igrača. Bučan najbolji u redovima Želje, obje utakmice je odigrao na zavidnom nivou, iako su mnogi sumnjali u njega.

ФК Борац Бања Лука
23.07.2013, 22:00
Česi definitivno najtanja ekipa koja je gostovala u kv za LŠ u BH, posljednjih godina. Naravno da će njihova forma kako vrijeme odmiče nešto rasti ali pitanje mogu li oni i 3. pretkolo proći. Kondiciono trenutno u rangu ekipa iz PL

soe
23.07.2013, 22:02
Adilovic :biggrin: kada cujem pohvale na njegov racun ospem se.

DinoFC
23.07.2013, 22:03
Adilovic :biggrin: kada cujem pohvale na njegov racun ospem se.

Zar si to ikada cuo?:confused::biggrin: Ja nisam priznajem

manda
23.07.2013, 22:04
Nash, nemoj biti u zabludi i Ludogorec/Slovan i Plzen su za Partizan Mancester, mislis da Dzemba i par speklunatski igraca onaj cemer mogu popraviti preko noci, nema od LS ni slovo L, a luda sreca ce biti i LE, stojim iza ovoga.

S-Nash
23.07.2013, 22:07
Nash, nemoj biti u zabludi i Ludogorec/Slovan i Plzen su za Partizan Mancester, mislis da Dzemba i par speklunatski igraca onaj cemer mogu popraviti preko noci, nema od LS ni slovo L, a luda sreca ce biti i LE, stojim iza ovoga.

Plzen je jaci, ovi nisu.

Funkerman
23.07.2013, 22:11
Adilovic :biggrin: kada cujem pohvale na njegov racun ospem se.
Ma taraba. Zeljo je igrao kao Arsenal,drze loptu a ne mogu nijednu sansu stvoriti.
Odusevio me ovaj Bucan,dosta odskace od ostatka ekipe.

soe
23.07.2013, 22:15
Ma taraba. Zeljo je igrao kao Arsenal,drze loptu a ne mogu nijednu sansu stvoriti.
Odusevio me ovaj Bucan,dosta odskace od ostatka ekipe.

Gluho bilo.

maliajnstajn
23.07.2013, 22:16
Culj Zelju poredit sa Arsenalom, daj nemoj laskat malim plavim :rofl: :rofl:

soe
23.07.2013, 22:37
Culj Zelju poredit sa Arsenalom, daj nemoj laskat malim plavim :rofl: :rofl:

Jesil to i ti nas :D?

danijelkr
23.07.2013, 22:42
Normalno da je nas, jesi to sumnjo u ajnstajna?

DinoFC
23.07.2013, 22:43
Ajnstajn nas:tnt: Fuck yeah

shminka
23.07.2013, 22:48
Ne mozes vise normalno izgubiti...nego dva igraca moraju u bolnicu :facepalm:

Prvi gol je sve pokvario...jaci ljudi puno, da su ostali kompletni fasovali bismo jos par komada sigurno

soe
23.07.2013, 22:51
Ne mozes vise normalno izgubiti...nego dva igraca moraju u bolnicu :facepalm:

Prvi gol je sve pokvario...jaci ljudi puno, da su ostali kompletni fasovali bismo jos par komada sigurno

Samo shminka ocekivo sam vise raje.

shminka
23.07.2013, 22:59
ma nisam ja...rekao sam ti da bi 20 milja bio san...nema nas vise koji idu na tekme::)

Da je zapad bio cenera bilo bi 20tak milja sigurno:)

na jugu je po dvoje na svakoj stepenici stajalo...a ni na istoku se stepenice nisu nikako vidjele :)

maliajnstajn
23.07.2013, 23:00
Jok tudji sam hahahha :rofl: :rofl:

Naravno da navijam za Sarajevo, nisam ni ja puk'o:biggrin:

Ps, Adilovica vidim pljujete, ja ga ne volim zato sto guzi Tamaru Mandzic :angry:

shminka
23.07.2013, 23:12
Dok na Kosevu budemo igrali ove tekme nista od nas...zivim za dan kad budemo mogli igrati na Grbavici

Kakav prvi gol, strasno...nisam vidio uopste da je to ovakav kiks:facepalm:

Prle!
23.07.2013, 23:17
Na Grbavici možete igrati jedino uz ovo,


https://www.youtube.com/watch?v=6NJp9F7rVeI

a i naslov odgovara. :biggrin:

Ko vam je onaj sa mikrofonom, jebo Gileta za njega, čuj balada. :biggrin:

Bez zajebancije, mogli ste i morali u drugom poluvremenu više, ako ništa, niste se obrukali. :)

maliajnstajn
23.07.2013, 23:21
Ja sam imao osjecaj da ce da budu namjestene obije tekme. Prva mi je isla nekako u korist sa 7+, ali me druga zajebala mislio sam da ce opet biti nesto na fazon 5+...:biggrin:

manda
24.07.2013, 20:24
Sprdace se Ludgorec sa ovim sljepcima iz Partizana, ovo je bruka i sramota, fizcki su inferiorni totalno, a u ostalim stvarima su tu negdje, Scepovic matematike nema da dadne gol, ako golman bude na golu, na prazan gol mozda, a Ilic je igrac manje u evropskim utakmica, znaci Lodugorec prizeljkuje Partizan, opasan ovaj Sirak.

Reise
24.07.2013, 21:45
Kakvo ruglo, ove amatere u dva meca ne mogu da dobiju. Mogu da se kladim da imam vise kondicije od pojedinih igraca Shiraka.

Avramovic
25.07.2013, 16:44
Јагодинци се не предају! :dw:
Чак су имали и неке шансе.
Боре се људи! :ajde:

l1m4r
25.07.2013, 16:45
Sad ce oni to lagano 0:2. Ili sam veliki optimista :biggrin:

Avramovic
25.07.2013, 16:48
Брате кад их гледам овако никад не бих рекао да играју у ЈСЛ. :facepalm:
И ја се надам, како играју одбрану...Томић-Михајловић и Елмонир :wthy:

Ево полувреме.

Avramovic
25.07.2013, 17:10
Караденис 1-0..њааах
Спортски је било надати се. :)

Merlin
25.07.2013, 17:41
Turnovo se nekako i dalje drži protiv Hajduka koji je mnogo bolji i dominantniji. Razlika u kvaliteti je evidentna, no Makedonci to borbom nekako nadomještaju za sada. Mudro igraju, prepustili su Hajduku incijativu i vrebaju svoju priliku za kontru. Istrčali su je 2-3 puta, ali bez veće opasnosti po gol Splićana. Hajduk imao nekoliko izglednih prilika međutim golman Turnova je par puta odlično intervenisao.

Avramovic
25.07.2013, 17:53
Крај утакмице у Казању.
Храбро и равноправно су играли Јагодинци.
Нису се обрукали у овом двомечу, као неки..

БРАВО! :wthy:

Merlin
25.07.2013, 19:01
Hajdukovo opuštanje pred kraj ponovo došlo do izražaja i ponovo su morali strepiti. Nakon vodstva koje je bilo apsolutno zasluženo Turnovo se konsolidovalo i počelo sve ozbiljnije prijetiti. Nakon Pandevovog gola za izjednačenje imali su još 2 čiste prilike da izbore produžetke, ali nisu bili prisebni prvo Pandev pa i Boževski.

Zrinjski se za sada solidno drži protiv Boteva. Bugari su nešto bolji, ali ništa značajno jer Zrinjski samo ukoliko stane na loptu i krene bez straha ovo može proći. Nikakav bauk nije Botev, kao što rekoh tek sekundu bolji od našeg predstavnika i ovdje se može izvući povoljan rezultat.

Reise
25.07.2013, 19:12
Mladost povela protiv Senice. :D
Dolazi Sevilja u Podgoricu ako prodju. :D