Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto 2-Gran Premio d'Italia 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto 2-Gran Premio d'Italia 2013

    Zahvaljujući sigurnoj, a donekle i proračunatoj vožnji u Francuskoj, Skot Reding je svojim trijumfom napravio značajnu bodovnu razliku pred Mudjelo. Njegovi glavni konkurenti su ili pali, ili osvojili malo poena, pa ćeu Italiji želeti da nadoknade propušteno.
    Naravno, ni mladi Britanac neće želeti da ispusti prednost koja je narasla na zavidnih 24 poena. Ove godine gledamo ozbiljnijeg i zrelijeg Redinga koji je izjavio da je svestan da, iako bodovna razlika nije mala, na trci sve može da se promeni u deliću sekunde.

    Neki već pucaju pod pritiskom poput Espargara. Posle četiri trke Španac se nalazi tek na 5.mestu u generalnom plasmanu sa priličnim zaostatkom od 35 poena. Od trke do trke, Espargaro ostavlja utisak da sve više gubi samopouzdanje. Još uvek nije kasno da se trgne, ali veliko je pitanje da li će moći. Nedavno je izjavio da je opsednut osvajanjem titule, ali je i kritikovao Redinga rekavši da je Britanac tip vozača koji ne može dugo da vozi na visokom nivou i da stalno postiže dobre rezultate.

    Za razliku od Espargara, ima vozača koji deluju ubedljivije nego pre-Rabat, Kalio, Nakagami, Terol...
    Esteve Rabat je izjavio da je loš rezultat iz Francuske ostavio iza sebe i da je spreman za povratak na vrh, posebno zato što veoma voli stazu u Muđelu.
    Redingov timski kolega Mika Kalio je pred trku u Italiji izjavio :
    “Dobili smo nove delove koje treba da testiramo u Muđelu, tako da će biti zanimljivo od prvog dana. Iako ranije nisam imao sreće u Italiji, Muđelo je jedna od mojih najomiljenijh staza. Nadam se da će mi se ove godine sreća osmehnuti.

    Fanovi očekuju dobar rezultat i od maleroznog Lutija koji se valjda konačno oporavio od silnih povreda zadobijenih na predsezonskom testiranju.

    Posle dužeg vremena, Pasini je u Francuskoj bio sasvim solidan. Nastup pred domaćom publikom je ogroman motiv-možda će simpatični Italijan napraviti podvig i stići do podijuma?

    Zbog konfiguracije staze u legendarnom Muđelu sa razlogom očekujemo uzbudljivu trku i žestoke duele.
    sigpic

  • #2
    ne mislim da espargaro puca pod pritiskom,osim sto mi je najsimpaticniji (),mislim da je i najstabilniji od svih.e sad,svasta nesto se izdesavalo u ove 4 trke,ali kada bi sve islo ko podmazano i po planu,ovo i ne bi bio najuzbudljiviji sport na svetudrzi se on onog njegovog "never give up",samo ga posmatrajte;)
    nadam se samo da ce zarko biti sabran i da nece praviti glupostida nije bio kaznjen prosle godine,bio bi to odlican rezultat
    don't be scared homie
    sigpic

    Comment


    • #3
      Originally posted by nb_korac View Post
      Posle dužeg vremena, Pasini je u Francuskoj bio sasvim solidan. Nastup pred domaćom publikom je ogroman motiv-možda će simpatični Italijan napraviti podvig i stići do podijuma?
      Sve osim pobede ce biti razocaranje za mene Sta drugo ocekivati od coveka koji je bio glavni akter najbolje trke u istoriji motogp i to bas na ovoj stazi

      Comment


      • #4
        toooooooostvarno mu mudjelo lezi,lepi moj
        don't be scared homie
        sigpic

        Comment


        • #5
          Prodaje me Pol u Kladzi vec koji put... Sutra ako dodje do podijuma, ne da slavi nego da vristi od srece. Redding izgleda sve bolje i isgurnije, onako neprijatan pad ga nije ni malo omeo, sto je sjajno... Sampionski, nista manje...

          Comment


          • #6
            Nista mi se ne svidjaju ove kvale Svaka cast Redingu

            Comment


            • #7
              Naleteh na informaciju da je Pol za spanske novine imao neki intervju u kom je ukratko rekao da je Scot slab i nekonzistentan... Razocaran sam.

              Comment


              • #8
                Originally posted by Vanja #66 View Post
                Naleteh na informaciju da je Pol za spanske novine imao neki intervju u kom je ukratko rekao da je Scot slab i nekonzistentan... Razocaran sam.
                i korac je to napisala pre neki dan,ali ja bas ne mogu da poverujem da bi on tako nesto rekao.jedan je,ali bas od retkih na cije ponasanje imam SAMO reci hvale,tako da..ne znam,volela bih da procitam taj intervju
                don't be scared homie
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Izgleda da je nova minimalna tezina uticala na odnos snaga vise nego sto se misli

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by denia_el View Post
                    i korac je to napisala pre neki dan,ali ja bas ne mogu da poverujem da bi on tako nesto rekao.jedan je,ali bas od retkih na cije ponasanje imam SAMO reci hvale,tako da..ne znam,volela bih da procitam taj intervju
                    Imao je i prosle godine nekih izjava, na konto onoga u Barsi sto se desilo, na konto toga da Marquez mozda ima jaci motor ili da njegov tim vara... A to sto je trka u Jerezu zaustavljena cim ga je Marquez prestigao, pa kad se sve vratilo krug unazad on je opet bio pobednik, to je maca pojela... Kontam da mu je brat rekao da tako nesto kaze.

                    Originally posted by Adje View Post
                    Izgleda da je nova minimalna tezina uticala na odnos snaga vise nego sto se misli
                    Uticala je pozitivno po Reddinga, ali po ostale koji su laksi - njima nije skodila. Pisao sam zimus, ta dodatna tezina se rasporedjuje po motoru, tako da se centar mase pomera na sto je bolje mesto za svaku trku. Jeste to dodatna tezina i skodi sama po sebi, ali ako moze dobro da se rasporedi onda su prednosti makar izjednacene sa nedostacima. A mislim da lako mogu i da budu vece od nedostataka... Ovde imamo zrelost stecenu dugi niz neuspesnih godina kod Reddinga i momka koji popusta pod pritiskom i ocekivanjima. Interesantno je videti da je Pol imao probleme u petak, kad je Redding bio na stazi. Cim je Redding pao - Pol je u subotu ujutru zablistao, a popodne kad se Scot vratio, Pol je opet najednom bio u problemima. Sam Redding kaze - gledam sebe, drugi me ne zanimaju. A ocigledno je da Pol previse gleda sta Redding radi.

                    Comment


                    • #11
                      ceo post mi je zbrkan,kasnije cu da ispravim,nisam ni start videla
                      Last edited by denia_el; 02-06-13, 11:13.
                      don't be scared homie
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Vanja #66 View Post
                        Imao je i prosle godine nekih izjava, na konto onoga u Barsi sto se desilo, na konto toga da Marquez mozda ima jaci motor ili da njegov tim vara... A to sto je trka u Jerezu zaustavljena cim ga je Marquez prestigao, pa kad se sve vratilo krug unazad on je opet bio pobednik, to je maca pojela... Kontam da mu je brat rekao da tako nesto kaze.



                        Uticala je pozitivno po Reddinga, ali po ostale koji su laksi - njima nije skodila. Pisao sam zimus, ta dodatna tezina se rasporedjuje po motoru, tako da se centar mase pomera na sto je bolje mesto za svaku trku. Jeste to dodatna tezina i skodi sama po sebi, ali ako moze dobro da se rasporedi onda su prednosti makar izjednacene sa nedostacima. A mislim da lako mogu i da budu vece od nedostataka... Ovde imamo zrelost stecenu dugi niz neuspesnih godina kod Reddinga i momka koji popusta pod pritiskom i ocekivanjima. Interesantno je videti da je Pol imao probleme u petak, kad je Redding bio na stazi. Cim je Redding pao - Pol je u subotu ujutru zablistao, a popodne kad se Scot vratio, Pol je opet najednom bio u problemima. Sam Redding kaze - gledam sebe, drugi me ne zanimaju. A ocigledno je da Pol previse gleda sta Redding radi.
                        Kazu da je bilo jezivo videti u padoku od izgladnjivanja i Esteve Rabat-a

                        Comment


                        • #13
                          pooooodiiiiijuuuuum
                          don't be scared homie
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Sjajna pobeda za Scota, sve je bolji i sve mi se vise svidja kako pristupa ovoj sezoni. Pol, sa druge strane, ovo je najmanje sto je morao da ucini a u isto vreme je najvise sto je mogao da ucini. To je to, ovo je Scotova sezona, samo se nadam da ce nastaviti ovako kako sad ide i da nece ispustiti vise nego zasluzenu prednost. Zarco, valja ga pomenuti, dobra trka, kao i za Terola. Mislim da bi Terol svejedno izgubio, tempo mu je na kraju falio...

                            Comment


                            • #15
                              Espargao se malo trgao pred kraj, ali ipak nista od podijuma. BRAVOOOOO za Zarka!!!!!!
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X