Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gran Premio d'Italia MotoGP 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gran Premio d'Italia MotoGP 2013



    Stanje u sampionatu, moze se reci da je neocekivano. Het-trik honde pokazuje da bi mogli u nastavku sezone da gledamo borbu hondinih vozaca za titulu. Pedrosa ima najbolji pocetak sezone od kada je presao u najjacu klasu. Ima vec jednu pobedu sa hondom u Mudjelu i trenutno je veliki favorit za pobedu. Markez je izjavio da je ovo najteza staza u kalendaru, ali na ovog momka svakako treba racunati. Fabricka jamaha je imala ocajan vikend u Le Manu. Trenutno zaostaju prilicno za hondom i kisa u Le Manu je samo pogorsala stvari. Madjutim, poslednjih godina su daleko uspesniji na ovoj stazi od honde. Lorenco je pobedio poslednje dve godine, a Rosi, koliko ima pobeda na ovoj stazi, pa mnogo. Dukati ce biti ponovo kompletan sto se tice vozaca, Spiz se vraca, plus Piro ce ponovo testirati novi motor. Kraclou je bio odlican u Le Manu, i trenutno je cetvrti u sampionatu, sto je zaista veliki uspeh. Bautista takodje vozi dobro ove sezone. Rezultati se vrte oko 6. mesta sto i nije lose, ako se uporedi sa Bradlom koji ima podrsku fabrike a belezi ocajne rezultate. Interesantno, Bautista je u jednoj svojoj izjavi pred ovu trku spomenuo i proslogodisnji incident sa Stonerom, koji mu je, kako Bautista kaze, ludackom voznjom upropastio sansu da ostvari dobar rezultat.


    Tabela:

    1 Dani PEDROSA SPA 83
    2 Marc MARQUEZ SPA 77 -6
    3 Jorge LORENZO SPA 66 -17
    4 Cal CRUTCHLOW GBR 55 -28
    5 Valentino ROSSI ITA 47 -36






    L'autodromo del Mugello



    duzina 5245m
    sirina 14m
    levih krivina 6
    desnih krivina 9
    najduzi pravac 1141m

    I naravno Mugello "elmets"


  • #2
    nisam mogla da docekam da otvoris temu,a sad nemam nista pametno da kazem
    aj malo o markezu (nisam odavno)....s obzirom na to da mu je ovo najteza staza,sve losije od drugog mesta cu smatrati neuspehomsalim se naravno,ako zavrsi u prvih 5
    don't be scared homie
    sigpic

    Comment


    • #3
      Evo i domace staze. Vreme je da konacno Doktor podigne publiku na noge!

      Comment


      • #4
        Inače nova Janoneova kaciga specijalno pripremljena za Muđelo
        431858_530385973663868_627724219_n.jpg944326_530385680330564_1700147222_n.jpg968879_530385506997248_1071891695_n.jpg969633_530385860330546_702015828_n.jpg971986_530386040330528_383976362_n.jpg

        nešto me mnogo podsjeća na Rosijevu iz Mizana 2011 i Muđela 2012
        Last edited by crni; 30-05-13, 23:59.
        If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

        Comment


        • #5
          luda mu je bas
          don't be scared homie
          sigpic

          Comment


          • #6
            Svaka cast komentatorima, neretko ih kritikujem mada sve zbog nekih subjektivnih sitnica, ali sada moram da ih pohvalim, narocito Aleksandra koji je jutros pokazao vise vere u Doktora od mene, navodno zakletog simpatizera... zaista mi je drago da cujem takve reci od njih

            Srdjanova recenica pred sam kraj treninga "licno bih voleo bih da Rossi pobedi u nedelju"
            VALENTINO ROSSI #46

            Comment


            • #7
              Gleda li neko FP2? Kakvo je vreme, ima li kise? Procitao sam da je bilo na prvom treningu sto se vidi i po vremenima.

              Comment


              • #8
                Ovo je bas bilo jako ruzno. Valjda je sa Markom sve ok, ali nisam bas ubedjen. Pretpostavljao sam da je nesto bas nezgodno kada nisu hteli da prikazu usporene snimke. Dobro je da je mahao rukama, ali ako mu se onako zaglavila noga tu je svasta moglo da strada. Drzi se Mark!
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • #9
                  Gotov trening, Jamaha 1-2-3 (Lor, Ros, Cal), Nicky, pa Dani. Vale konacno licio bar iz daljine na najbolje dane, zakucao je jedno 5 najboljih krugova sa vrlo konstantnim vremenima, uvek poboljsavajuci rezultat za oko 0.1. Honde dosta losije, preko sekunde zaostatka. Mark dobro po prvim informacijama, Smith otisao na preglede i sumnjaju na povredu leve ruke. Bas nezgodna staza, jos ovako kad je vlazna padovi su neminovni.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • #10
                    Mislim da je problem sa prednjom gumom izazvao pad Markeza
                    vidio sam isto na snimku kad dovlače njegov motor izduvanu prednju gumu dok je zadnja bila naduvana
                    If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                    Comment


                    • #11
                      0.034s Rosi iza Lorenca! Tu je, samo tako da nastavi i na preostalim treninzima, a onda sou moze da pocne! Nadam se da su Markez i Smit OK.

                      Comment


                      • #12
                        @Nikoletina

                        Glupo je sto nijednom nisu pokazali. Sigurno imaju snimljeno majku mu, startno ciljni pravac. Samo smo videli ono gde prolece i zaglavljen je na motoru.
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • #13
                          e ovo je vec nesto, nadam se nastavku vikenda u ovom ritmu...

                          VALENTINO ROSSI #46

                          Comment


                          • #14
                            "Just after the hill on the straight I grabbed for the brakes but I closed the front. I tried to save it but the bike was pulling me towards the wall so I jumped from the bike to avoid hitting it.I hit my chin hard and strained my neck quite badly, I also have some contusions to my right shoulder, arm and leg but other than that I'm ok.Thanks to all the medical team that were quickly on the scene to assist me. Now I need to rest and see how I feel later tonight and in the morning"dobro je.....
                            don't be scared homie
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Moto GP ima snimljen video pada Markeza,ali ko hoće da ga pogleda mora da plati
                              If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                              Comment

                              Working...
                              X