Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2013

    FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2013





    Staza Monte Carlo u maloj kneževini Monako je posebna u svakom smislu.Drži nekoliko rekorda u kalendaru:
    * najkraća staza - 3 340 metara
    * najkraća trka 260,520 km (ostale trke imaju distancu od minimum 305 km)
    * najveći broj krugova - 78
    * prosječna najsporija staza
    * najmanja maksimalna brzina - do 285 km/h
    * ukosnica Grand Hotel je najsporija krivina u kalendaru - 60 km/h
    * ukosnica Grand Hotel je krivina koja ima najveći ugao skretanja u kalendaru



    Race Date: 26 May 2013
    Circuit Name: Circuit de Monaco
    First Grand Prix: 1950
    Number of Laps: 78
    Circuit Length: 3.340 km
    Race Distance: 260.520 km
    Lap Record: 1:14.439 - M Schumacher (2004)


    www.balkansimracing.com/forum

    Real cars. Real racing. Dobrodosli

  • #2
    Za nedelju dana se dosta pričalo o gumama.Od toga da će Pirelli vratiti gume iz 2012. pa... kako stvari stoje u ovom trenutku, promene će biti minimalne i samo sa ciljem da se ne ponove situacije kao Hamiltonu, Di Resti i Masi, tačnije pucanje guma bez značajnog razloga. FIA je uskočila i reagovala na pravi način.Argumentom koji se zove ,,Tehnički pravilnik za 2013. Sezonu", koji ovoga puta nema rupe i siva polja. Pravilnik kaže da ne sme biti promene guma u sred sezone, osim ako se tehnička komisija složi da su opasne po bezbednost (što ove nisu) ili dok se sve ekipe ne slože za promene. I dalje ćemo viđati otprilike 3 stajanja po vozaču po trci, naravno, sa izuzecima. To je otprilike najbitnije za ovu nedelju. Kao navijač sam zadovoljan zbog toga. Dakle, 3 stajanja, u Monaku verovatno 2, ali neće biti pucanja guma.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • #3
      ajmo.. sto ste zapostavili ovaj podforum .. aktivirajte se malo !!! .. FORZA FERRARI !!!!!
      www.balkansimracing.com/forum

      Real cars. Real racing. Dobrodosli

      Comment


      • #4
        Ja čekam ostale da pišu da ne bih spamovao. Do sada u sezoni uopšte nije Safety Cara. Nadam se da ga neće biti ni u Monaku mada su šanse za SC na ovoj stazi oko 80%.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #5


          sad ce sc za sve ovo sto nije bio da nadoknadi
          Attached Files
          www.balkansimracing.com/forum

          Real cars. Real racing. Dobrodosli

          Comment


          • #6
            Najavljuje se i kisa na nekim sajtovima za prognozu, SC izgleda nema da fali...

            Comment


            • #7
              Meni se ovaj sistem kvalifikacija uopste ne svidja, msm taj jedan krug svako moze da sjebe, mozda bi Massa pobedio u Spaniji da je mogao da vozi i postavi bolje vreme! Trke se dobijaju ili gube zbog taktickih detalja, nije to to! Nekako mi draze bilo ono kad Sumaher krene da vozi hronometar posle 7 krugova, nego ovo, samo se gleda u gume i samo se sracunava! ali dobro, evoluiralo je sport, a i sve je stvar ukusa

              Comment


              • #8
                Ja od Ferarija uopste ne ocekujem mnogo u MC-u , u ovoj trci najvise od svih u kalendaru kvalifikacije odlucuju a Ferari je standardno los u kvalama tako da ako Alonso ne bude u 3 u kvalama tesko da moze do pobede.
                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                Comment


                • #9
                  Adje, pre je svako imao pravo na jedan krug i ako izleti poništi mu se vreme i ide na začelje.

                  Ljudi, ovo je treći milenijum. Danas su drugi vozači na gridu. Žalili su se mnogi kako bolidi osvajaju pobede i titule. Od 2008. nema Traction Controla (Sistem koji jako krči na dodavanju gasa) , a sada su i gume zeznutije. Štedeti gume NE ZNAČI ići sporije. Ako se preteruje sa gasom onda zadnji kraj prokliza i to odnosi vreme. Tome je sklon Masa na primer. Kada se doda premalo gasa onda se uštede gume ali to opet uzima vreme, na primer Baton. Najbolje je da se gas pritisne taman toliko da gume ne proklizavaju. U tome je Kimi jako dobar kako kažu mnogi iz padocka. Sve to iziskuje preciznost, spretnost i inteligenciju. Šta mislite, da li vozači daju pun gas na startu?Ne! Da li više volite vozače koji precizno skreću ili prelaze preko ivičnjaka pa čak i na travu? Ista je stvar i sa gumama. Ferari i Lotus NE ČUVAJU bolje gume već ih KORISTE BOLJE. Nekad se čuvalo gorivo, danas su to gume...
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    ja ocekujem dobru trku od ferarija tj od mase i alonsa .. mislim ako se budu obojica nasli u top 5 na kvalama.. mogu lagano zavrsiti na podijumu obojica . ako ne bude problema naravno. !
                    www.balkansimracing.com/forum

                    Real cars. Real racing. Dobrodosli

                    Comment


                    • #11
                      Ne znam sta da ocekujem od ove utrke.Ne mogu mnogo,posto Ferrari nije jak u kvalama a ovdje je to najbitnije.Mislim najbolje bi bilo kada bi bio ispred Vettela ali tesko.I ako bude u TOP 3 na kvalama to ce biti premija.

                      Comment


                      • #12
                        Bitno je i ocuvanje guma, ne samo kvalifikacije. Mecka ce drzati tempo, ako dodje od pol pozicije i normalno trositi gume, dok ce Ferrari i narocito Lotus prilicno krstariti. Ista ce stvar biti ako Red Bull uzme pol, a ako to ucini neko iz Ferrarija ili Lotusa, onda ce biti prava trka. Ovako, ova dva tima ce samo cekati priliku da skinu povodac, a onda ce da odjezde... Sve to u slucaju da ne izvuku stop manje, sto bi bila so na ranu za RBR i Mecku...

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by MarkedOne8 View Post
                          Adje, pre je svako imao pravo na jedan krug i ako izleti poništi mu se vreme i ide na začelje.

                          Ljudi, ovo je treći milenijum. Danas su drugi vozači na gridu. Žalili su se mnogi kako bolidi osvajaju pobede i titule. Od 2008. nema Traction Controla (Sistem koji jako krči na dodavanju gasa) , a sada su i gume zeznutije. Štedeti gume NE ZNAČI ići sporije. Ako se preteruje sa gasom onda zadnji kraj prokliza i to odnosi vreme. Tome je sklon Masa na primer. Kada se doda premalo gasa onda se uštede gume ali to opet uzima vreme, na primer Baton. Najbolje je da se gas pritisne taman toliko da gume ne proklizavaju. U tome je Kimi jako dobar kako kažu mnogi iz padocka. Sve to iziskuje preciznost, spretnost i inteligenciju. Šta mislite, da li vozači daju pun gas na startu?Ne! Da li više volite vozače koji precizno skreću ili prelaze preko ivičnjaka pa čak i na travu? Ista je stvar i sa gumama. Ferari i Lotus NE ČUVAJU bolje gume već ih KORISTE BOLJE. Nekad se čuvalo gorivo, danas su to gume...
                          A sta onda znaze naredbe vozacima iz boksa, "uspori radi ustede guma" "nemoj se trkati sa njim, stedi gume" "predji na opciju map 4 radi ustede guma" itd.. Voznja na limitu utice na potrosnju guma. a bez voznje na limitu nema pravih trka.
                          Proklizavanje u krivini ne znaci uvek i gubljenje stotinki.
                          Last edited by Alan; 22-05-13, 17:30.

                          Comment


                          • #14
                            Evo @MarkedOne8 i ja bih voleo da mi objasnis kako voze i kako gume reaguju na to dok ih vozaci stede?!
                            A sto se tice rifjul-a, meni je to bila dobra stvar, ne znam sta se dobilo ukidanjem??

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Alen P View Post
                              A sta onda znaze naredbe vozacima iz boksa, "uspori radi ustede guma" "nemoj se trkati sa njim, stedi gume" "predji na opciju map 4 radi ustede guma" itd.. Voznja na limitu utice na potrosnju guma. a bez voznje na limitu nema pravih trka.
                              Proklizavanje u krivini ne znaci uvek i gubljenje stotinki.
                              Veruj mi, toga je bilo i pre u prošloj deceniji.
                              Koliko god imali izdržljive, ako mogu malo da se uštede to je super.Dakle, ti si vozač i voziš, voziš... Ako blokiraš točkove u trećem krugu i smanjiš im tako prijanjanje za jednu desetinku.To znači da ćeš čiitavih 50- ak krugova biti sporiji, tj. 5 sekundi za celu trku. Pre bismo imali 2 do 3 konverzacije prekko radia tokom trke, a u današnje vreme 15-20. I to ima uticaja. DRS takođe čini branjenje pozicija težim, pa nekad nema smisla tome. Ako vozač 5% jače troši gume to ne znači da 5% brže vozi. Radi se o racionalnijem iskorišćavanju guma.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X