Announcement

Collapse
No announcement yet.

Grand Prix de France MotoGP 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Grand Prix de France MotoGP 2013



    Ovog vikenda motogp sampionat vozice se u Le Manu na legendarnoj stazi Bugatti. Trka koja ce biti veoma bitna za neke vozace, pa da krenemo redom. Pedrosa, gotovo otpisan nakon prve dve trke, imao je sjajnu trku u Herezu. I jos jedna stvar je interesantna, ovako dobar pocetak je imao i 2011 ali je bas u cetvrtoj trci i to bas u Le Manu okoncan njegov pohod na titulu. Ako uspe da veze sto vise pobeda u prvom delu sezone, sto mu predhodnih godina nije nikako uspevalo, onda titula nece biti daleko. S druge strane, on jos nema pobedu u najjacoj klasi. Ima jednu u 125 i dve u 250 kubika, a od prelaska u najjacu klasu najbolji rezultat su dva treca mesta. Za raziku od Pedrose kome ide dobro, Lorenco ima previse problema. Pedrosa deluje neuhvatljivo, jedan klinac pomera granice nemoguceg i to bas protiv Lorenca, a jedan potencijalni problem, u vidu Rosija se jos nije pojavio, ali nikada se ne zna kad ce. Medjutim, pored svega Lorenco ce biti izuzetno opasan u nedelju, jer on je najuspesniji vozac na ovoj stazi sa 4 pobede. Rosi, pa puno problema na prethodne dve trke, a sad je na stazi na kojoj je imao mnogo uspeha. Ako je sa dukatijem prethodne dve godine bio treci i drugi, onda bi ove godine sa jamahom trebalo da leti

    Circuit Bugatti




    Duzina: 4.180 m. / 2,597 miles

    Sirina: 13m

    Levih krivina: 4

    Desnih krivina: 9

    Najduzi pravac: 674 m. / 0,419 miles


    Staza u Le Manu, uz Herez, Mudjelo, Katalunju i Asen je najznacajnija staza u motogp samionatu. U prilog tome govore i neke od nezaboravnih trka koje smo imali srece da gledamo poslednjih godina.

    2003.

    Mozda i najbolja trka vozena na ovoj stazi. Trka je prekinuta 12 krugova pre kraja zbog kise, a u nastavku su vodili veliku bitku Zibernau, Rosi i Baros, a na samom kraju Zibernau pobedjuje Rosija




    2005.

    Jos jedna nezaboravna trka. Rosi pobedjuje, a ovo je snimak cele trke sa njegovog motora




    2006.

    Luda trka. Rosi odustaje zbog kvara, a onda sledi odlicna borba Melandrija, Pedrose i Kapirosija, koji je "znao da vozi dukati" jos kako




    2007.

    A sta tek reci za ovu trku. Neverovatan kadar, dva Francuza Gintoli i de Punie, u Le Manu na prve dve pozicije. Na njihovu nesrecu nije sa tako i zavrsila trka. Pobeda Vermulena u jedina pobeda za suzuki od uvodjenja cetvortaktnih masina




    2012.

    No comment


  • #2
    ooooo bas si se potrudio
    don't be scared homie
    sigpic

    Comment


    • #3
      Bravo Crni, hvala ti za sve ove klipove, posebno za onaj iz 2005-te, ceo snimak sa motora, svaka cast!!!
      sigpic

      Comment


      • #4



        hahahaha ne znam da li ste videli ali prst je u igri

        Comment


        • #5
          Hahahaaa sjajan klip Cal je kralj ....
          sigpic http://caseystoner.com.au/

          Comment


          • #6
            cal sampion

            Comment


            • #7
              Janone je pao na FP2 i po prvim izvestajima je OK. Ipak, posle nedavne operacije ovo mu svakako nije trebalo.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Uf, gadno se ubio Mexicano... Ne treba to nikom, ali njemu tek ne treba, trecu trku za redom konstantno mora da juri vremena na treninzima, evo do cega je to dovelo...

                Vinales i Folger deluju najspremniji za pol, ali u trci, mislim da ce biti izmedju Vinalesa i Rinsa. Ako Mav ne odleti, sto uopste nije tesko zamisliti, ako ne padne kisa.

                Comment


                • #9
                  Gadan ovaj Marquez...

                  Sve drugo na stranu, nema puno zanimljivosti, ali Pirro... Secate se koliko je bio blizu ostalih Ducatija proslog vikenda, na 0.4s najvise od najbrzeg Ducatijevog vozaca je uvek bio, bio to Nicky ili Dovi. Sad je na preko sekund od njih, a na minimum 0.4s iza Iannonea, a on je povredjen. Cisto napomene radi, sad je na istoj masini koju voze i preostala trojica. Ovo je izuzetna prilika da se dobije bolji uvid u mogucnosti tog GP13 Lab, iako su ga Dovi i Nicky vozili na testu u Jerezu, sumnjam da su hteli da otkriju sve karte. Naravno da se Pirro vozeci taj Lab-bike tako dugo fino navikao na njega i da mu treba vremena da se navikne na ovaj motor, ali ocigledno da ima napretka u Ducatiju. Bolje poredjenje od ovoga nemamo i ne mozemo da dobijemo, tako da mislim da Ducatisti mogu biti optimisticni...

                  Comment


                  • #10
                    opet ista prica... ovi napred ce da odjezde i nestanu u daljini a on ce da se lomi pola trke oko Dovija, Bautiste, Bradla, Cal-a...
                    da li da prizivam neku kisu, sta moze da pomogne ne znam ni sam
                    VALENTINO ROSSI #46

                    Comment


                    • #11
                      Sve mi vise lici na penziju , a voleo bih da nisam u pravu .
                      Nista bolji nije nego na Dukatiju , steta .

                      Comment


                      • #12
                        vi ste pricali cele prosle godine kako ce dominirati, kako ce nestajati u daljini, kako ce ostali ostajati u prasini itd... ja sam vam lepo rekao da su sazreli i ostali vozaci i da to nece ici tako lako kao nekada i bio sam u pravu. iskreno mislim da mozda moze jos par pobeda da ima ali nista od titule... jbg tako je i to je realnost...
                        sve pohvale za cala koji je i posle onog teskog pada na kraju bio 4... covek zasluzuje fabricku masinu!
                        Last edited by Stevudza11; 19-05-13, 00:29.

                        Comment


                        • #13
                          sjajan video

                          http://www.youtube.com/watch?v=52uJzkmVcR0

                          Comment


                          • #14
                            Velike pobede i Vinalesa i Reddinga. Vinales je suvereno vladao stazom, na kraju u 2 kruga od 0.1 napravio 1.1s prednosti, onda kad sam i ja ocekivao da ce Rins napasti, Vinales je pokazao klasu. Redding je stvarno ocajno krenuo, ali kad se malo sabrao niko ga nije mogao zaustaviti. Ekstremno sam razocaran Espargarom, mislim da ce u slucaju da ne pobedi u Mugellu uslediti postepen ili nagli raspad u glavi, kao i ranijih godina. Daleko da je sve gotovo, ali ovo su prekretnice u sampionatu i Pol ih moze izgubiti... Rabat i Nakagami me nisu zacudili, Rabat tek sto je pobedio, upravo je prestigao favorizovanog kolegu, ne cudi sto je pogresio, Nakagami je video da mu se pruza prilika da napravi krucijalnu prednost, ali lako je biti general posle bitke i reci da su 3s bile dovoljne...

                            Comment


                            • #15
                              E ovo je trka

                              Comment

                              Working...
                              X