Announcement

Collapse
No announcement yet.

Grand Prix of Spain MotoGP 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Grand Prix of Spain MotoGP 2013



    Po prvi put u 2013. motogp sampionat dolazi u Evropu, na prvu od cetiri spanske staze, veliku nagradu Spanije na stazu Herez. I naravno opet ce 4 vozaca biti u centru paznje.

    Lorenco, pa moze se reci da poslednjih godina dominira na ovoj stazi, bilo da je staza suva ili vlazna. Uz to, vlasnik je najbrzeg kruga pa je i logicno da bude najveci favorit za pobedu.


    Medjutim tu je i Rosi, za koga necu napisati da je favorit jer bi to bilo suvisno. Sest pobeda u najjacoj klasi i po jedna u 125 i 250 kubika.




    Markez, pa bio je odlican na prosloj trci, ali ipak neke stvari su se poklopile. Ovo je staza koju svi odlicno poznaju i ovde je prilika da pokaze koliko je ustvari dobar. Ako ovde dobije konkurente, onda zaista nece biti dileme oko njegovih sampionskih ambicija u ovoj sezoni. Pored domace publike, motiv za pobedu moze biti i cinjenica da Markez na ovoj stazi jos nema pobedu.


    Pedrosa, ma koliko razocarao u prve dve trke, samo je na 8 poena zaostatka za vodecim, sto i nije tako lose. Medjutim stigle su zestoke prozivke na racun Pedrose, od strane bivseg sampiona Schwantz-a. Pedrosa je mirno odgovorio, ali cinjenica je da se Pedrosa nalazi u teskoj situaciji, jer polako gubi naklonost honde, sada kada je Markez tu. Tako da je sada prilika da na stazi uspeha (od prelaska u najjacu kategoriju bio je stalno na podijumu u Herezu), konacno ostvari pobedu u ovoj sezoni.


    Circuito de Jerez



    Duzina: 4.423 m. / 2,748 miles

    Sirina: 11m

    Levih krivina: 5

    Desnih krivina: 8

    Najduzi pravac: 607 m. / 0,377 miles

    Izgradjena: 1986

  • #2
    Prvi trening za Saloma, ali svi su tu jako blizu, tako da nece biti sasvim siguran u svoju brzinu. Antonelli, Ajo, jako lepo iznenadjenje... Folger deluje malo bolje nego u Americi, ali i u Qataru je delovao dobro, pa je bio van podijuma... Rins i Vinales nesto slabiji pred kraj, s tim sto je tu Vinales isprednjeacio, u drugoj polovini treninga nije poboljsao vreme uopste i pored 3-4 izlaska, a imao je gotovo pola sekunde prednosti u toj prvoj polovini. I njegov rodjak se dobro drzao do pred kraj, bio je i 4. u jednom momentu, ali na kraju se sve to vrati na svoje.

    Comment


    • #3
      Lorenzo i Pedrosa - ocekivano. Rossi i Cal se malo muce da ponove svoje voznje sa testova, bice to bolje. Za Rossija je dovoljno da pridje na 0.25s iza Lorenza i mocice uz nesto bolji pocetak nego u Qataru da ga isprati u trci. Najmladji pobednik ikad se malo mucio, vidi se sad i zasto ne valja kad motor previse luduje. Ovo mi vec deluje da ni njemu ne prija, mnogo je to losije nego li u Austinu.

      Hayden, odlicno, probudio se, Bradl slabiji od ocekivanog. Espargaro se znacajno umesao u fabricke masine, ali prosto ovo je staza koja CRT-ovima pomaze - krakta i bez previse pravaca koji mogu da ih previse kostaju. Tri Italijana na Ducatiju potom... Imali su jednog prosle godine, pa nije islo, da vidimo sta trojica mogu da ucine. Salim se malo, ali ovaj Pirrov laboratorijski deluje pristojno. Mislim da ce biti jako zadovoljni postignutim na prvom treningu. Naravno, samo u Ducatiju znaju gde je Pirro u odnosu na ostale, moje je misljnje da je dobar vozac u pitanju, ali cim su Iannone i Dovi, pa i Spies dobili sanse u trkama, za ocekivati je da je Pirro ipak sporiji od njih. Koliko, naravno, pravo je pitanje... To je, znamo, motor koji je gotovo 100% experimentalni i na njemu se ispituju ideje za razvoj, ne delovi koji ce biti na trkackim masinama. Ono malo koliko smo uspeli da ga vidimo, meni deluje mrsavije od sadasnjeg zvanicnog GP13, ram deluje skoro sasvim drugacije, za nesto vise treba sacekati slike sa danasnjeg treninga.

      Za kraj, Smith deluje jako slabo, iako je prosle godine bilo mokro, vece su razlike ismedju Bradleyja i Lorenza nego Bradla prosle godine i vodecih. Morao bi da dodje makar do nekih 1.3s zaostatka max do FP3, sto nece biti lako.

      Comment


      • #4
        spies je bio odlican na prvom treningu. bio bolji nego kad vozi salim se naravno i meni lepo deluje ovaj pirrov ducati novi. vanja, jel moze da se trka on ili samo testira? pedrosa dobar, yamahe gube dve i po desetinke u poslednjem sektoru, na kraju je lorenzo jedva uspeo da uradi nesto malo vise i bude prvi za citave 3 hiljadetinke svaku trku mi sve vise zao sto cal nema fabricku yamahu jer je DEFINITIVNO zasluzuje...

        Comment


        • #5
          Nasao je Redding nesto na kraju, ali ovo vrlo lako moze biti Rabatov vikend. Od Polyccia do Luthija mala razlika, moze Tom biti zadovoljan time. Torres i Elias pogotovu, nesto pokazuju. Cortese citave 2 sekunde iza, Louis Rossi i Kent jos slabiji. Tech3 u Moto2 nikad gora nije bila...

          Originally posted by Ben Spies 11 View Post
          spies je bio odlican na prvom treningu. bio bolji nego kad vozi salim se naravno i meni lepo deluje ovaj pirrov ducati novi. vanja, jel moze da se trka on ili samo testira? pedrosa dobar, yamahe gube dve i po desetinke u poslednjem sektoru, na kraju je lorenzo jedva uspeo da uradi nesto malo vise i bude prvi za citave 3 hiljadetinke svaku trku mi sve vise zao sto cal nema fabricku yamahu jer je DEFINITIVNO zasluzuje...
          Naravno da moze da se trka, zadovoljava specifikacije, samo to nije njegova svrha. Naravno, u celoj toj losoj situaciji sa Spiesom, dobro je sto ce imati priliku da provere gde stoje sa tom masinom. Nikom od nas ne znaci skoro nista gde ce se naci Pirro na kraju trke, ali ce njima znaciti mnogo. Ocigledno nema sansu da pobedi, niti se cini boljim od GP13, ili makar trenutnih vozaca u timovima, ali njima je bitno da vide gde stoje sa tom masinom, kako se ponasa u kojoj situaciji. Samo u Ducatiju znaju kakav je lab. GP13 u odnosu na trkacki, tako da ce njima jako znaciti sve ovo. Ponovo, tesko da ce se i jedan deo sa tog motora naci na update-ima u toku sezone, sve na tom motoru je izradjeno unikatno i sluzi za proveru ideje. Od onih koje se pokazu dobrima, pravi novi delovi ce biti dodatno rafinirani, tako da ako Pirro bude mogao da parira u trci ostalima, bice to jako dobar znak.

          Kratka digresija na sledecu sezonu. Time sto ce Suzuki izgleda da se vrati i to, kako su i Srdjan i Aleksandar pomenuli, mozda i sa ekipom Aspara, dobicemo 14 prototipova. Honda ce prodati 5 onih svojih specijalnih masina, a Yamaha ce dati na lizing isto toliko motora, uz opet onu mogucnost FTR rama prilagodjenog tom agregatu. Tako da, sledece godine necemo imati CRT masine najverovatnije, jer je ogranicen gornji broj motora na 24. Tesko mi je da zamislim da neko nece zeleti da izdvoji nesto vise novca za mnogo konkurentniju masinu od sadasnjih CRT timova. Rabat i Redding su bili brzi od Lavertyja i Peseka, a Rabat je bio brzi i od, doduse povredjenog, Abrahama...
          Last edited by Vanja #66; 03-05-13, 12:03.

          Comment


          • #6
            konacno razlike u hiljaditinkama i stotinkama
            salu na stranu, mgp - ocekivano bar sto se tice vrha mada mislim da ce biti tu jos pomeranja, ipak je ovo tek fp1
            sto se tice nizih kategorija, navikli smo na svakoj novoj stazi nova lica u vrhu dok se sve to ne ustali malo, jako mi je drago zbog Lutija

            p.s. Subota, 4.5.2013. u 12:00 na kanalu Sport Klub poledajte moj kratak intervju sa nasim proslavljenim sportskim komentatorom Gojkom Andrijasevicem o aktuelnostima u svetu fudbala.

            moja velika zelja bio je intervju sa Srdjanom medjutim dobio sam ponudu uzmi ili ostavi da intervjuisem Gojka a posto pratim i fudbal naravno da sam je prihvatio oberucke i juce se sjajno proveo u Sport Klubu
            VALENTINO ROSSI #46

            Comment


            • #7
              Originally posted by Vanja #66 View Post

              Naravno da moze da se trka, zadovoljava specifikacije, samo to nije njegova svrha. Naravno, u celoj toj losoj situaciji sa Spiesom, dobro je sto ce imati priliku da provere gde stoje sa tom masinom. Nikom od nas ne znaci skoro nista gde ce se naci Pirro na kraju trke, ali ce njima znaciti mnogo. Ocigledno nema sansu da pobedi, niti se cini boljim od GP13, ili makar trenutnih vozaca u timovima, ali njima je bitno da vide gde stoje sa tom masinom, kako se ponasa u kojoj situaciji. Samo u Ducatiju znaju kakav je lab. GP13 u odnosu na trkacki, tako da ce njima jako znaciti sve ovo. Ponovo, tesko da ce se i jedan deo sa tog motora naci na update-ima u toku sezone, sve na tom motoru je izradjeno unikatno i sluzi za proveru ideje. Od onih koje se pokazu dobrima, pravi novi delovi ce biti dodatno rafinirani, tako da ako Pirro bude mogao da parira u trci ostalima, bice to jako dobar znak.
              ma nisam ni mislio da ce moci da bude konkurentan nego sam pitao zbog podataka koje ce dobiti... samo u trci ce videti gde stoje sa ovim novim motorom...
              suzuki da se vrati obv sl sezone a za vozace da uzmu spiesa i stonera i da izbace CRT sranja i da dovedu Polyccia, Luthija, Reddinga itd

              Comment


              • #8


                Doktor se, kao po obicaju, odlicno zabavlja... sa slobodnog treninga u Jerezu
                VALENTINO ROSSI #46

                Comment


                • #9
                  htedoh ja da okacim ovu sliku al sam odustao xD

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Ben Spies 11 View Post
                    htedoh ja da okacim ovu sliku al sam odustao xD
                    hahaha vise meni prilici da kacim kao simpatizeru njegovog velicanstva

                    Sjajni Cal, covek objasnjava neke stvari na privatnoj masini... konstantno je medju cetvorkom iz Yamahe i Honde (fabricke )
                    VALENTINO ROSSI #46

                    Comment


                    • #11
                      Nije bas ni ta privatna masina toliko daleko od ove fabricke... Ima agregat za ovu godinu, ram iz prosle, ali to ima i fabricki tim, jos nisu presli na onaj novi ram koji su testirali u Sepangu. Imaju drugaciju oplatu, ali toliko su suptilne razlike da je to potpuno zanemarivo. Ono sto nema, a jeste bitnije od te oplate je elektronika. Medjutim, i prosle godine je Yamaha bila, meni barem, najbolji motor, samo je Lorenzo vozio tako da dobro cuvao svoju poziciju na tabeli i nije ganjao kad nije morao. A, ono sto dvojica fabrickih vozaca nemaju, su motiv i bes (zbog te situacije da nema sasvim masinu koja mu je obecana), a to vredi dosta. Negde sam citao neki komentar - Ma sta ce mu novi delovi. Sad ima motivaciju i bes da ga pogone, to nosi bar 0.2s. Novi delovi ce mu doneti 0.3s max, a koliko ce izgubiti ako se u toj situaciji opusti i ne vozi ovako na ivici? - i odlican je. A s obzirom da jeste temepramentan lik, njemu to dobro dodje. Stoneru bes recimo nije lezao, sta se desilo posle Lagune 2008?

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
                        hahaha vise meni prilici da kacim kao simpatizeru njegovog velicanstva
                        upravo sam zato i odustao. nisam rossijevac ima ko ce to da kaci

                        Originally posted by Vanja #66 View Post
                        Nije bas ni ta privatna masina toliko daleko od ove fabricke... Ima agregat za ovu godinu, ram iz prosle, ali to ima i fabricki tim, jos nisu presli na onaj novi ram koji su testirali u Sepangu. Imaju drugaciju oplatu, ali toliko su suptilne razlike da je to potpuno zanemarivo. Ono sto nema, a jeste bitnije od te oplate je elektronika. Medjutim, i prosle godine je Yamaha bila, meni barem, najbolji motor, samo je Lorenzo vozio tako da dobro cuvao svoju poziciju na tabeli i nije ganjao kad nije morao. A, ono sto dvojica fabrickih vozaca nemaju, su motiv i bes (zbog te situacije da nema sasvim masinu koja mu je obecana), a to vredi dosta. Negde sam citao neki komentar - Ma sta ce mu novi delovi. Sad ima motivaciju i bes da ga pogone, to nosi bar 0.2s. Novi delovi ce mu doneti 0.3s max, a koliko ce izgubiti ako se u toj situaciji opusti i ne vozi ovako na ivici? - i odlican je. A s obzirom da jeste temepramentan lik, njemu to dobro dodje. Stoneru bes recimo nije lezao, sta se desilo posle Lagune 2008?
                        i to je tacno ali bih svakako voleo da ga vidim bar jednu trku na fabrickoj yamahi. Ne moze se reci da je ne zasluzuje...

                        Comment


                        • #13
                          Ali su je ova dvojica koji je voze zasluzila vise... Life is a bitch.

                          Comment


                          • #14
                            to stoji ;)

                            Comment


                            • #15
                              Ovo zadnje narocito...

                              Comment

                              Working...
                              X