Announcement

Collapse
No announcement yet.

Grand Prix of The Americas MotoGP 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Grand Prix of The Americas MotoGP 2013

    Circuit of the Americas

    Circuit of the Americas, skraceno COTA, je staza na kojoj ce se u nedelju prvi put odrzati jedna motogp trka. Izgubili smo Estoril, dobili smo jos jedan Tilkedrom. Staza je otvorena prosle godine u novembru kada je ugostila formulu 1. Kevin Schwantz, svetski prvak iz 1993. i jedan od najvecih MotoGP vozaca svih vremena donedavno je aktivno ucestvovao u projektu dovodenja MotoGP trke na novu stazu u Teksasu. Iako je kao jedan od inicijatora samog projekta izgradnje staze koja je prošle godine ostvarila uspešan debi u kalendaru Formule 1, od samog pocetka ucestvovao u projektu dovodenja MotoGP-a na stazu Circuit of the Americas, Schwantz je zbog nesuglasica s vlasnicima staze vec krajem prošle godine najavio povlacenje iz projekta, a ove godine kada se pojavio na testiranju motogp, obezbedjenje ga je udaljilo sa staze sa obrazlozenjem da je nepozeljan na stazi. Ali pored svega staza se ubrzo nasla u kalendarima nekih prestiznih takmicenja kao sto su: American Le Mans Series, World Endurance Championship, V8 Supercars.





    Podaci o stazi



    Duzina: 5.513 m. / 3,426 miles

    Sirina: 15m

    Levih krivina: 11

    Desnih krivina: 9

    Najduzi pravac: 1.200 m. / 0,746 miles


    Honda uzvraca udarac

    Posle trke u Kataru realno je ocekivati da ce se za pobedu boriti fabricki timovi jamahe i honde. Markez je bio sjajan na testiranju na ovoj stazi, tako da ce vecina sa nestrpljenjem cekati sta ce uraditi u nedelju. S druge strane ako je bilo sumnje u Rosijevu formu, mislim da je Doktor sve razuverio posle sjajne trke U Kataru. Amerikanci, Texas Tornado, Texas Terror i Kentucky Kid bice u centru paznje, ali ne mogu nikako da se nadaju dobrim rezultatima. Na Edwardsa smo vec i zaboravili, Spiz i Hejden se muce na dukatiju. Bradl je uz fabricke timove honde i jamahe imao trodnevni privatni test na ovoj stazi, pa mozemo ocekivati da se dobrim rezultatom iskupi za pad u Kataru.
    Last edited by crni; 19-04-13, 01:50.

  • #2
    http://www.motogp.com/en/news/2013/B...ible+in+Austin

    Jedna vest za malo osmeha izjutra... Jest' stara par dana, ali kad nema teme...

    Yamaha je napredovala od testa ovde, narocito Rossi u Jerezu. Ne mislim da ce Honda imati prednost...

    Luthi se vraca u Moto2, pitanje je u kakvom stanju. Nadam se da ce moci da se prikljuci borbi za podijum za 3-4 trke, malo ce glupo biti ako se sve svede na Scota i Polyccia... Inace mislim da ce Pol lagano ovde da izdominira, s obzirom da je staza svima nova, a on je definitivno najtalentovaniji u M2 i trebalo bi da moze da se najbrze prilagodi.

    U Moto3 ce biti gusto. Vinales bi trebao da je u mnogo boljem stanju, za njega vazi isto sto i za Pola, ali ne ocekujem dominantnu pobedu za sad (zbog jos uvek nepoznatog stanja povrede). Alex Marquez ce mozda imati nekakve koristi od starijeg brata i njegovog znanja, ali tesko da ce to biti ista znacajno. Sve je toliko drugacije na Moto3 i MotoGP masini... Folger mora da se reaktivira, ako ne zavrsi na podijumu, a bude dobar na treninzima, to vec nije slucajno... Salom i Rins ce svakako biti u vrhu, razume se. Mislim da ce Rins biti bolji u nedelju od njega...

    Comment


    • #3
      mislim da cu ovu stazu obozavatine zato sto je markez na testiranjima bio najbolji,nego zbog ovog teksaskog triaspiz je cak trknuo do kuce po svoje jastuce jooooojsad da se lepo naspavas i pokazes nam da nisi slucajno ovde (ja to znam,ali pokazi i ostalima;)).
      don't be scared homie
      sigpic

      Comment


      • #4
        Nicky je Kentucky Kid...

        Comment


        • #5
          Molim sve forumaše da komentare koji se tiču Moto2 i Moto3 kategorija pišu u sekcijama koje su za to posebno otvorene, jer je tako mnogo preglednije.
          Hvala svima!!!
          sigpic

          Comment


          • #6
            Markez od samog starta stavlja do znanja da mu je lepo legla ova staza... Lorenco uspesno parira po obicaju (iritantno)
            ostali daleko iza... Pedrosa i Doktor da se cesu po glavi i da nadju nesto pod hitno
            VALENTINO ROSSI #46

            Comment


            • #7
              Vinales... Nemam reci za njega. Fenati prijatno iznenadio, mada Honda ima bolju sansu ovde zbog toliko krivina, pruza bolji izlaz od KTM ovde... Fenatijeva maksimalna brzina sugerise da je nekog pratio u tom krugu, gresim li? Nisam gledao ni jedan prvi test, fakultet...

              Iznenadjen sam Terolo, resio je da se probudi. Espargaro izgleda krece lagano ovaj vikend... Scot jos lakse. Strah od nepotrebne povrede? Takaaki je tu, to me raduje...

              Znajuci Rossija, odvezao je celu sesiju na jednoj gumi, mnogo je daleko iza Lorenza. Marquez ocekivano, Lorenzo takodje, Pedrosa ne bas... Ducatijevci takodje ocekivano, na nekim mestima je jako bitna cista snaga na izlazu, tako da su ova vremena ocekivana. Na novim gumama...

              Comment


              • #8
                nadam se da si u pravu za Rossija, ko zna nova je staza, mozda trazi jos uvek one njegove specijalne putanje i uglove
                bice sve jasnije nakon drugog treninga
                VALENTINO ROSSI #46

                Comment


                • #9
                  Nova navika posle ekskurzije u Ducatiju... Ne mora da znaci, ali tako mi nekako deluje. Ako jeste to, verovatno ce pomenuti u nekom intervjuu...

                  Vinales, sta reci... Skoro 4s bolje vreme neo u Fp1...

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
                    Markez od samog starta stavlja do znanja da mu je lepo legla ova staza... Lorenco uspesno parira po obicaju (iritantno)
                    ostali daleko iza... Pedrosa i Doktor da se cesu po glavi i da nadju nesto pod hitno
                    Ovaj mali mi opasno ide na zivce, vise nego nekada Stoner

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Vanja #66 View Post
                      Nicky je Kentucky Kid...
                      da da moj teksaski triojeste da nije (potpuno) tacno,ali lepo zvuci
                      ali sta rade rosi i markez,kakva uzivancijaa marka nema gde nema po stazi,a noga vise na betonu nego na motoru
                      a sta se desilo doviju,jel mu to motor samo stao?i sav mi nesto cudno izgleda,jel on oduvek imao tu nulu?ne mogu sad da se setim..
                      i ako je neko zapazio....da li je to granado izgurao malog markeza?
                      e koliko slusam mogla sam vec nauciti portugalski
                      don't be scared homie
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Mladenovic View Post
                        Ovaj mali mi opasno ide na zivce, vise nego nekada Stoner
                        Zbog zasto?

                        Originally posted by denia_el View Post
                        da da moj teksaski triojeste da nije (potpuno) tacno,ali lepo zvuci
                        ali sta rade rosi i markez,kakva uzivancijaa marka nema gde nema po stazi,a noga vise na betonu nego na motoru
                        a sta se desilo doviju,jel mu to motor samo stao?i sav mi nesto cudno izgleda,jel on oduvek imao tu nulu?ne mogu sad da se setim..
                        i ako je neko zapazio....da li je to granado izgurao malog markeza?
                        e koliko slusam mogla sam vec nauciti portugalski
                        Realno, Kentucky, Texas, Tennessee, nema tu previse razlike...

                        Da, Granado je pokazao zube, ali Alex se isto gurao gde realno nije bilo mesta. Obojica su bili an brzom krugu, niko mu se ne bi sklonio u tom momentu. A iskreno, delovalo mi je na ponovljenom snimku da bi Alex isto toliko izasao i da nije bilo Granada, bas je uleteo u krivinu. Samo da nije bilo Granada, ne bi odustao od kruga, ovako je ubedjen da je bio izguran...

                        Dovi je dodao tu 0 zbog Dukes of Hazard... Na njihovom autu stoji veliki crni broj 01, Ducati jeste opasan (hazardous), a i svi ga zovu Duke (Ducati -> Duc -> Duke). Odlicna kombinacija, zanimljivo izgleda i bez ove price, a sa ovom dopunom je genijalno.

                        Comment


                        • #13
                          nemam ja nista protiv,svidelo mi se to guranje,ali mi se ucinilo da se aleks bunio
                          a pricica u vezi sa dovijem i nulom....preslatko
                          i staza mi je prelepa,bas sam je sad izgledala iz svih uglova i mnogo mi se svidja,"it's world class" (sto bi rekao onaj moj teksasanin)
                          don't be scared homie
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            jel to u motogp-ju vozi brat judzina lavertija?
                            don't be scared homie
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Mladenovic View Post
                              Ovaj mali mi opasno ide na zivce, vise nego nekada Stoner
                              realno, zasto? marquez je bas ono sto treba sampionatu i pravi je majstor i ima ogroman talenat i ima 20 god... on tek treba da ostvari velike rezultate i iskreno se nadam da ce u tome i uspeti...

                              staza je apsolutno fenomenalna i prelepa. samo je promasen smer kretanja u uvodnom postu

                              Comment

                              Working...
                              X