Announcement

Collapse
No announcement yet.

Grand Prix of Qatar 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Grand Prix of Qatar 2013

    147 dana nakon zavrsetka sezone 2012 u Valensiji, ovog vikenda na stazi Losail, pocinje nova sezona u kojoj ce se 24 vozaca boriti za titulu najboljeg. Ako se neko pitao zasto je motogp bio dosadan poslednjih godina, onda ce u nedelju sigurno naci odgovor. Pred nama je jedna veoma zanimljiva sezona, bice tu svega i zato uzivajmo.



    Staza Losail je u motogp kalendaru od 2004 godine, a od 2008 se vozi u nocnom terminu. Odrzavanje trke nocu su omogucili arapski seici svojim novcem i Americka kompanija specijalizovana za osvetljavanje sportskih dogadjaja Musco koja je patentirala specijalne reflektore koji se duzi niz godina korise tokom nocnih trka u americkom NASCAR sampionatu. I pored dugogodisnjeg iskustva osvetljavanje moto trke im je predstavljalo problem pre svega zbog ne konstantnog polozaja glave vozaca, u odnosu na vozaca kola, tako da su morali da primenjuju stubove razlicitih visina (od 3 - 15 metara visine) nebi li sprecili zalepljivanje vozaca a ujedino i dobro osvetlili asfalt.

    Mesto: Doha
    Staza: Losail
    Otvorena: 2004
    Duzina: 5380m
    Najduzi pravac:1068
    Krivine:
    6 Levih
    10 desnih
    Sirina: 12m

    Fastest Lap 2008 Jorge LORENZO (SPA) Yamaha 1'53.927 170.0 km/h
    Circuit Record 2008 Casey STONER (AUS) Ducati 1'55.153 168.2 km/h
    Best Pole 2008 Jorge LORENZO (SPA) Yamaha 1'53.927 170.0 km/h
    Top Speed 2012 Hector BARBERA (SPA) Ducati 342.3 km/h

    'The Doctor' se vratio



    Rosi se vratio u jamahu, sa kojom ima 4 titule i 46 (gle cuda) pobeda. U pocetku predsezonskih testiranja cinilo se da ce Pedrosa i Lorenco biti glavni favoriti za titulu, ali kao sto nas je istorija naucila da Rosija nikada ne treba otpisati, bio je sve bolji i bolji da bi na poslednjem testiranju u Herezu bio madju najboljima. Rosi je bio veoma skroman u izjavama. Mogli smo cuti da godine cine svoje, da prepusta ulogu favorita Lorencu, da bi bio zadovoljan i ponekom pobedom, ali sve ce to pasti u vodu ukoliko mu se ukaze sansa da se bori za titulu. Rosi je gladan pobeda i duela i sada ima konkurentnu masinu da pokaze zasto je najbolji.

    Nova zvezda



    Neko za koga smo smatrali da je buducnost moto sporta, pokazao je da na njega treba ozbiljno racunati u ovoj sezoni. Sampion moto2, Mark Markez je odusevio veliki deo publike pa cak i Valentina Rosija, koji mu je nakon testiranja u Sepangu udelio pregrst komplimenata. Na testiranju u Ostinu je bio odlican. Honda je cini se konacno dovela u svoje redove pravog sampiona, kakvog nije bilo od odlaska Velentina Rosija.

    Pedrosa



    Verovatno se svi pitaju da li je ovo ta? Sezona u kojoj ce Pedrosa konacno osvojiti titulu. Sedam godina je u najjacoj klasi i tri puta je zavrsio sezonu kao drugi. Brojne povrede i razni maleri sprecile su ovog sjajnog vozaca da se domogne titule. Prosle sezone je bio najblizi osvajanju, zdravlje ga je konacno posluzilo ali sreca nije bila na njegovoj strani. Imao je pobedu vise od sampiona Lorenca i sjajan niz od 6 pobeda na poslednjih osam trka.

    Sampion



    "Ako ne mozes da ga pobedis, a ti zavrsi trku kao drugi". Ovako bi mogao da se opise Lorencov recept za osvajanje titule. Prosle sezone samo dve trke nije zavrsio kao prvi i drugi, i to tudjom krivicom. Ove sezone mozemo da ocekujemo isto, Lorenco je to i izjavio.

    Nova pravila u kvalifikacijama

    - Kao i prethodnih godina, postojace 3 slobodna treninga od po 45 minuta, koja se voze petkom ujutru i popodne i subotom ujutru. Razlika ove godine ce biti u tome sto ce se vremena sa ovih treninga sada racunati za predstojece kvalifikacije, odnosno kombinovani rezultati ce odlucivati da li ce vozac voziti Q1 ili Q2 krug kvalifikacija.

    Q1 krug kvalifikacija ce se sastojati od vozaca koji su se na treninzima plasirali ispod 10. mesta i trajaće 15 minuta. Tokom tog kvalifikacionog kruga, samo 2 najbrza vozaca ce dobiti priliku da pređu u Q2 krug tako da će se nadmetati ukupno 12 vozaca za najvisi plasman na gridu. I Q2 krug traje 15 minuta i u njemu ucestvuju samo vozaci koji su na treninzima postigli vremena u prvih 10 (ne voze Q1) uz dodatna 2 najbrza vozaca iz Q1. Vozaci koji ne obezbede sebi prelazak u Q2 ce se plasirati od 13. pozicije pa nanize. Izmedju kvalifikacionih krugova će biti pauza od 10 minuta.

    Kako bi se neutralisale sve nepredviđene promene ili izvršila neophodna podešavanja na motociklima, biće uveden i četvrti slobodni trening, trajace 30 minuta i vozice se pre pocetka samih kvalifikacija, odnosno subotom popodne. Na njemu se nece meriti vremena i biće koriscen samo za dodatna podesavanja pred kvalifikacije i trku.

  • #2
    voleli ga ili ne,mislim da na svetu ne postoji onaj koji ne ceka da vidi sta ce rosi da uradi u nedelju
    don't be scared homie
    sigpic

    Comment


    • #3
      Potpuno si u pravu!!!
      sigpic

      Comment


      • #4
        Vale Vale Vale is on fireeeeeeee , nadam se tome
        Valentino Rossi #46

        G.O.A.T

        Comment


        • #5
          Originally posted by denia_el View Post
          voleli ga ili ne,mislim da na svetu ne postoji onaj koji ne ceka da vidi sta ce rosi da uradi u nedelju
          Ima jedan... Cerka mu se rodila na Rossijev rodjendan. Mada, svi znamo o kome je rec i bez te informacije...

          Comment


          • #6
            Taj, koga sam zapravo i zaboravio, i te kako ce gledati nedeljnu trku. Rosija ili vole ili mrze, ali jednostavno ne mogu da ga ne gledaju

            Comment


            • #7
              Ako ce da se budi u ponedeljak u 5-6 ujutru da bi gledao trku, pametnije mu je da ode na pecanje, iovako mu se nece svideti ono sto ce videti...

              Comment


              • #8


                Last edited by Miletić; 03-04-13, 16:28.
                VALENTINO ROSSI #46

                Comment


                • #9
                  Ovo je realno odlicna reklama: Monster vs. Red Bull - Clash of Titans...

                  Jel mi se cini, ili je Dani nabacio malo misica preko zime? Citao sam da je vezbao vise nego prosle godine, ali kad sam video ono za ukocen vrat (mozda bas zato Rossi odradjuje masazu ), malo sam posumnjao...

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Vanja #66 View Post

                    Jel mi se cini, ili je Dani nabacio malo misica preko zime? Citao sam da je vezbao vise nego prosle godine, ali kad sam video ono za ukocen vrat (mozda bas zato Rossi odradjuje masazu ), malo sam posumnjao...
                    Meni se cini da je Dani uvek bio jedan od razvijenijih vozaca pogotovu za svoju... visinu (?)
                    #58

                    Comment


                    • #11
                      ma dani je jos i super,pogledajte onog mog nikija - pozera
                      don't be scared homie
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by denia_el View Post
                        ma dani je jos i super,pogledajte onog mog nikija - pozera
                        A sta reci za moju sargarepicu Bredlija?
                        #58

                        Comment


                        • #13
                          I on je trenirao...

                          Comment


                          • #14
                            NAPOKON MOTOGP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                            Last edited by Stevudza11; 04-04-13, 16:08.

                            Comment


                            • #15
                              "mark markez protiv ostatka sveta"pa ja obozavam ovog srdjana

                              e samo nek je pocelo
                              don't be scared homie
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X