Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto 3-Commercial Bank Grand Prix of Qatar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto 3-Commercial Bank Grand Prix of Qatar

    Zimska pauza je konačno završena i krećemooooo!
    Prošlogodišnji šampion Moto3 takmičenja je prešao u Moto2 klasu, ali sigurna sam da će Moto3 trke i ove godine biti uzbudljive. Svi već unapred predviđaju da će Vinjales završiti sezonu 2013 sa titulom u rukama, ali ne mislim da će mu biti lako da to i ostvari.
    Ovih dana su njegovi navijači strepeli da li će mu posle povrede ruke biti dozvoljeno da učestvuje na prvoj trci sezone, ali svi su odahnuli kada je dobio zeleno svetlo. On ima tek 18 godina i pomalo haotičan kraj prošle sezone mu se može pravdati mladošću, ali sigurna sam da je to sada iza njega i da je spreman!

    Što se tiče konkurencije, pretpostavlja se da će mu glavni rivali biti Luis Salom, Jonas Folger, Romano Fenati, Aleks Rins, Zulfami Hajrudin...
    Salom se odlično uklopio u KTM i ukoliko bude malo konstantniji u dobrim vožnjama ovo može da bude njegova godina.
    Rezultati Aleksa Rinsa sa zimskih testova su bili malo iznenađenje. Prošlogodišnji debitant Moto 3 kategorije je stalno bio u vrhu liste i pritom isticao da i dalje uči od Vinjalesa i Saloma.

    Nemac Jonas Folger je imao najneverovatniju sezonu! U prvom delu 2012-te njegovi rezultati nisu bili vredni pomena, a onda je prešao u Mapfre Aspar Team i zablistao. Podijumi, pobeda u Brnu-odjednom smo videli jednog sasvim drugačijeg Folgera. Ovih dana je izjavio da je jako nestrpljiv jer sada od starta kreće sa timom u kome se dobro oseća i u koji ima poverenja.
    Velike nade se polažu i u Fenatija, momka koji nas je oduševio silovitim startom prošle godine, kao i Hajrudina-momka koji je imao odličnu završnicu šampionata 2012.

    A šta je sa debitantima?
    Ove godine nam stižu :

    *iz Italije
    -Mateo Ferari koji je, kao i njegov zemljak Fenati, došao u Moto 3 takmičenje kao pobednik Evropskog Moto3 šampionata. Ovaj 16-godišnjak će biti timski kolega Isaku Vinjalesu.
    -Frančesko Banjaia, pobednik Evropskog mini GP šampionata 2009-te. Kasnije se takmičio u Španiji, a Emilio Alcamora je video nešto posebno u njemu. Banjaia trenutno vodi bitku sa vremenom-na testovima u Herezu je povredio rame i sada čeka dozvolu od doktora da može da se takmiči u Kataru.
    -Lorenco Baldasari, timski kolega sa Antonelijem, pobednik Red Bull rookies šampionata 2011.
    *iz Brazila
    -Erik Granado, momak je stigao u Španiju, u CEV šampionat kao pobednik regionalnih brazilskih takmičenja u mini bajku
    *iz Japana
    -Huga Vatanabe, 18 godina takođe prošlogodišnji učesnik CEV šampionata
    *iz Belgije
    -Livio Loi, njega ćemo gledati tek od 3.trke, jer ne može da se takmiči dok ne napuni 16 godina-27.04.

    Tu su i momci koje smo već upoznali ranije, kada su uz wildcard povremeno učestvovali na Moto3 trkama :
    -Huan Fracisko Guevara, 17 godina, Španija
    -Filip Etl, 16 godina, Nemačka

    Namerno sam za kraj ostavila jedinu devojku u padoku. Dakle, iz Španije, iz CEV šampionata nam stiže:
    -Ana Karasko, 16 godina, ovogodišnja timska koleginica sa Maverikom Vinjalesom. Devojka je tokom 2012-te osvajala bodove u CEV šampionatu i tako dobila priliku da se pridruži momcima na startnom Moto3 gridu.

    Prošle godine smo imali sedam različitih pobednika i 14 različitih vozača na podijumu.
    Sada možemo samo da poželimo da ova godina bude jednako uzbudljiva ili bolja!!!
    Last edited by nb_korac; 01-04-13, 13:47.
    sigpic

  • #2
    ima dosta novih vozaca i ne mogu nista da kazem dok ih ne budem videla na deluza sada se samo nadam da ce markez pokazati da je (barem) jednako talentovan kao njegov stariji brat
    don't be scared homie
    sigpic

    Comment


    • #3
      Originally posted by denia_el View Post
      ima dosta novih vozaca i ne mogu nista da kazem dok ih ne budem videla na deluza sada se samo nadam da ce markez pokazati da je (barem) jednako talentovan kao njegov stariji brat
      pazi da se ne zaljubis i u njega

      Comment


      • #4
        ma nemojbojim se da bi mi bilo mnogo (i ovako se malo previse zaljubljujem)
        ali mali je vec 4-ti,bas umem da ih ocenim i procenim
        don't be scared homie
        sigpic

        Comment


        • #5
          Dobra trka. Jos da je Vinales 100% spreman, bio bi prvi verovatno. Mozak je mozak, kakav vozac!

          Comment


          • #6
            Odlicna trka! Dopalo mi se i ono preticanje Ane Karasko bez obzira sto joj na kraju i nije neki plasman, ali ipak je 12 vozaca ostalo iza nje. Dobar pocetak!
            sigpic

            Comment

            Working...
            X