Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 Formula 1 Petronas Malaysia Grand Prix (Kuala Lumpur)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Slažem se s Vladom. To sam i sam pomenuo, treba više očekivati od Mercedesa barem u trci. Rozberg i Hamilton su inače vozači koji su dobri po kiši pa su tu možda našli tempo u kvalifikacijama, ali ponavljam, da je Hamilton odmah rekao ,,Idem na 3 zaustavljanja", ne bi se onoliko mučio sa supersoft gumama u početku i verovatno ne bi štedeo Alonsa i Kimija u duelima u prvom stintu. Mislim da Mercedes ima nešto jaču degradaciju od Ferarija, ali slabiju od Red Bulla. Lotus prednjači svakako u tom segmentu u pozitivnom smislu. Možda je i do Kimijevog stila u vidu preciznog dodavanja gasa.
    Red Bull ne može mnogo da smanji degradaciju. Za mokru stazu se stavlja mekše vešanje, a to znači da bi degradacija morala da bude manja. To nije bio slučaj kod njih. Degradaciju da poprave ne mogu, ali mogu da ubrzaju tempo u trci.

    Evo zanimljivosti sa Velike nagrade Malezije -> http://www.formula1.com/news/features/2013/3/14376.html
    Ono što bih ja izdvojio jeste da je na ovoj stazi samo 6 od 14 puta pobeđivao osvajač pol-pozicije.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • #17
      6/14 puta i to samo u vreme dominacije njegovog bolida u ostatku sezone, ili makar u prvom delu... Dakle, ako budemo imali pobednika sa pol pozicije (u sta cisto sumnjam), mozemo da naslutimo ko ce biti odlican u sledecih 10 trka.

      Comment


      • #18
        Malezija 2010 je jedna od retkih trka koje je Fetel pobedio van pol-pozicije. 2010. je startovao treći. On takvih trka ima još 6, ukupno 7.

        Inače, hajde da pomenem i činjenicu da je prosečna startna pozicija kada pobeđuje za Fetela 1,30. Za Kimija je 4,1. Kimi ima samo 6 pobeda kada je startovao sa pol-pozicije, kao i 4 podiuma (3 druga mesta i 1 treće). Sve ostalo su bila odustajanja zbog tehničkih kvarova.

        Pobednik ove trke je 7 od 14 puta bio i šampion iste sezone. Za isti period, dakle od 1999. do 2012., taj podatak za Australiju iznosi 9 od 14. Za Kinu 3 od 9.
        Last edited by MarkedOne8; 21-03-13, 07:25.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #19

          Comment


          • #20
            Helmut Marko - "Kimi did not simply make a pitstop less than us,he was also consistently faster."

            Jel moguće da je i ovaj čovek rekao nešto pametno?!
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #21
              Helmut Marko je debil
              Ne kontam samo kako ga dosad nisu izbacili i Formule 1
              If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

              Comment


              • #22
                Zato sto taj debil obavlja takve prljave intervjue za Red Bull... Lepo je Nebojsa rekao, pored njega ti ne treba detektor lazi...

                Samo, koliko god delovao sirovo, sto je negde i u opisu njegovog posla verovatno, dobro on radi svoj deo posla.

                Comment


                • #23


                  Kiša, kiša, kiša... samo kiša.
                  Ne interesuje me za ostalo, ali nek nam barem trku poštedi da se to ne otegne i ne daj Bože prerano završi kao 2009.
                  Last edited by MarkedOne8; 21-03-13, 18:38.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Ako bude kiša mogao bi i Chilton da pobedi.
                    Last edited by MarkedOne8; 21-03-13, 22:53.
                    If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                    Comment


                    • #25
                      Prva asocijacija na Sepang uvek je bila:

                      Comment


                      • #26
                        Neverovatno! Nisam ni znao za ovo. Posle kažu da je čovek lud kad se iznervira a očigledno su ga oštetili. Kako god, to je već davno bilo. Možda je i Montoya prerano krenuo da skeće, ali svakako nije trebao da dobije kaznu. U najgorem slučaju trkački incident.

                        Jel ima neko nove informacije o vremenskim uslovima u Sepangu?
                        Last edited by MarkedOne8; 21-03-13, 22:59.
                        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by MarkedOne8 View Post


                          Kiša, kiša, kiša... samo kiša.
                          Ne interesuje me za ostalo, ali nek nam barem trku poštedi da se to ne otegne i ne daj Bože prerano završi kao 2009.
                          nema kise bre , cim je f1 stavio kisu dolazi obrnuto, provereno
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • #28
                            Ovog puta se moze lako desiti da su pogodili, svi sajtovi za vremenske prognoze predvidjaju kisu sa nekih 60% verovatnoce celog vikenda... Evo, sad je suvo, ali vide se oblaci zlocudnog izgleda svugde oko staze...

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by MarkedOne8 View Post
                              Jel ima neko nove informacije o vremenskim uslovima u Sepangu?
                              Ja samo trazim da nekih dva sata ne pada kisa, sto se mene tice moze da pada pre i posle trke.Previse i ja trazim.Ne mozemo ovde ocekivati da cemo gledati normalnu trku.
                              Kao sto ti rece, samo da se ne ponovi 2009 godina.Ne bih nikako voleo ponovo da gledam da neki vozac ima tipa 96,5 boda na kraju sezone.

                              Cestitke od moje strane na tvojoj novoj poziciji, sad si na vlasti tako da ocekujem da stalno lupas kazne Ferarijevcima, ovaj hocu reci Alonsovcima.;)
                              Last edited by Ricma; 22-03-13, 02:57.

                              Comment


                              • #30
                                Samo se vi zafrkavajte, ako osetim diskriminaciju, dovescu vestake suda u Strazburu...



                                Nista posebno na FP1, RB predvodi, Kimi se umesao i pored nekih sitnih problema koje je imao. Alonso za njima, Ferrari inace odvezao jako mali broj krugova, cini mi se da su pred kraj treninga radili neke aero testove. Sa druge strane, cini mi se i da su RB, Mecka i Lotus radili duze voznje sa punijim rezervoarima... Za to se obicno koristi drugi deo FP2, mada mozda imaju neku informaciju za kisu...

                                Force Indija opet odlicna, zanimljiva vremena su postavili oni i Massa. Lewis i Romain su mogli brze, u to nema sumnje... McLaren definitivno iza FI u ovom momentu, dakle 6. tim po snazi. Sauber i Williams jako losi, u cemu prvi tim prednjaci... Dje je zapelo sa Sauberom, ne znam, ali mi je jako zao zbog toga. Ne bih iskljucio da su ovakvi usisnici potpuni promasaj, koliko god to cudno zvucalo. Toro Rosso je 9. tim,zakucan je tu gde je, iako se nadaju mnogo boljim rezultatima. Marussia i Caterham se pomesali malo, ali Marussia je odvezla manje krugova... Tesko da ce Caterham biti bolji ovog vikenda.

                                Comment

                                Working...
                                X