PDA

Pogledati punu verziju : Filmovi, serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88

Tarantula
07.11.2017, 09:37
Konacno da malo promenimo porodicno blago itd.

Porodično blago ponovo na RTS 1 od 20.00. :biggrin:

Vladan
07.11.2017, 13:11
O GG, niposto ne citati ako niste gledali

Najstrasniji film koji sam ikad gledao. Samo saznanje da je Moonlight Man stvaran i da je cijelu noc bio pored nije ledi krv u zilama. Film je tim saznanjem od dobrog dosao do nevjerovatnog nivoa. Nisam citao novelu pa nisam znao sta da ocekujem, ali ako sam u nesto bio siguran to je da je MM plod njene maste, odnosno strahova.

Mrkela
07.11.2017, 14:14
Perfect Strangers Talijanski neki? Ima neko da je pogledao..

bojanaBG
07.11.2017, 14:15
Mislim da je pola foruma odgledalo :biggrin:
veoma zanimljiv :D

Mrkela
07.11.2017, 14:17
Ja nisam:sram::sram: taman da se bacim sada, hvala

Tarantula
08.11.2017, 08:21
The Walking Dead već sad bolji od čitave sedme sezone.

Powerslave
09.11.2017, 10:36
https://www.youtube.com/watch?v=37k72YWxDXU

malo prije uhvatih ovu epizodu na tv-u... ovo je plac :ha: :ha: He took ma bat :rofl: Jedna od najjacih serija sigurno :D

Ricma
09.11.2017, 10:55
Zavrsio i ja sa Black Sails.Nemam nikakve dileme za sudbinu Flinta, mada generalno deluje mi da desavanja u seriji nisu uskladjena sa knjigom. Ne znamo ni da li se radi o istoj osobi, jer je Flint u knjizi navodno ziv mada moze naravno da je neko drugi preuzeo prezime kao sto je Flint to uradio u seriji.

colke995
09.11.2017, 14:12
Odgledah trecu epizodu senke nad balkanom i malo mi kvari utisak Marija Bergam. Nekako mi suvise amaterski deluje. Kontam da su mogli naci bolju likusu za ulogu.

miloolja
10.11.2017, 21:21
929095068539027456

tt

Erik
11.11.2017, 21:23
Poceo sam da gledam Mindhunter. Doduse jako mizeran uzorak, 2 epizode samo, ali ono sto mogu sa sigurnoscu da kazem je da Fincerica pokazuje koliko mocan moze da bude kada hoce.

Indigo
11.11.2017, 21:26
Poceo sam da gledam Mindhunter. Doduse jako mizeran uzorak, 2 epizode samo, ali ono sto mogu sa sigurnoscu da kazem je da Fincerica pokazuje koliko mocan moze da bude kada hoce.

Znaci poprilicno obecava?

Erik
11.11.2017, 21:32
Znaci poprilicno obecava?

Ako je suditi po ove 2 epizode, vrhunska je :D.

Carcosa
12.11.2017, 09:20
Video sam trejler za novu Netfliksovu seriju Dark. Cini mi se da obecava.

Sandugp
12.11.2017, 09:36
Hocemo da pisemo malo o stranger Things drugoj sezoni? Odgledao sam je pre nedelju ili dve, pa dok je jos sveze... Mogao bih nesto da ispiskaram.

zdravkelja
12.11.2017, 11:07
Sto da ne. Meni je posle onog pocetnog hype odusevljenje malo splaslo. I dalje mi je dobra sezona, ali mislim da su previse isli na sigurno i da je dobar deo sezone u stvari rehash prve. Ipak, i dalje je omaz svega onog sto volim iz 80-ih i iako ponekad malo preteraju sa tim trudom da budu kul, svidja mi se :)

Inace sam poceo i sa ovim nasim Senkama. Bas ozbiljna serija, ne mogu da verujem da je ovo neko kod nas napravio, moderno i kvalitetno. Samo jednu stvar da proverim:

Onaj Kristin svaler je u stvari Mustafa? Malo me zbunjuje lik, svaki put kad se pojavi drugacije izgleda, ali zakljucujem po onoj rani na ruci da je on.

Sandugp
12.11.2017, 12:05
Nisam odgledao trecu epizodu, a i prvu sam samo delimicno pogledao...
Moram se posvetiti malo toj seriji. Ocigledno je da je odlicna. Vidim da glumi i Lausevic.

Vladan
12.11.2017, 14:57
Sto da ne. Meni je posle onog pocetnog hype odusevljenje malo splaslo. I dalje mi je dobra sezona, ali mislim da su previse isli na sigurno i da je dobar deo sezone u stvari rehash prve. Ipak, i dalje je omaz svega onog sto volim iz 80-ih i iako ponekad malo preteraju sa tim trudom da budu kul, svidja mi se :)

Inace sam poceo i sa ovim nasim Senkama. Bas ozbiljna serija, ne mogu da verujem da je ovo neko kod nas napravio, moderno i kvalitetno. Samo jednu stvar da proverim:

Onaj Kristin svaler je u stvari Mustafa? Malo me zbunjuje lik, svaki put kad se pojavi drugacije izgleda, ali zakljucujem po onoj rani na ruci da je on.

Da, to je Mustafa Golubic

Covjek sa stotinu lica i 250 pasosa.

Sandugp
12.11.2017, 15:00
Moram to pogledati koliko odmah, pa nakon toga i vecerasnju cetvrtu epizodu.
A sto se tice Stranger Things, ima tu podosta materijala za jos sezona. Zanimljiva serija svakako, obozavam sve to vezano za tematiku osamdesetih godina.
Ako nekog nesto interesuje ili ima dilemu oko bilo cega, tu sam ...

Carcosa
12.11.2017, 18:44
Najavljene su jos dve sezone, producenti ne iskljuciju i petu ali uz konstataciju da dalje od toga definitivno nece ici. Meni se cini da je 4-5 sezona stvarno dovoljno. Posto ST pre svega gledam kao coming of age pricu, mislim da nema svrhe da ih gledamo kako bare ribe na koledzu. Inace serija je vr' , kao sto sam negde drugde napisao, odrastao sam uz Goonies, Stand by me, Back to the future, Last starfigher, E.T. i Terminatora, pa gutam sve sto mi serviraju a da ima u sebi neonke, arkade, bmx, glam rock/synthwave...

Ivan_pg
12.11.2017, 19:57
Moram to pogledati koliko odmah, pa nakon toga i vecerasnju cetvrtu epizodu.
A sto se tice Stranger Things, ima tu podosta materijala za jos sezona. Zanimljiva serija svakako, obozavam sve to vezano za tematiku osamdesetih godina.
Ako nekog nesto interesuje ili ima dilemu oko bilo cega, tu sam ...

Nisam gledao tu seriju ali sad si me naveo da pogledam par epizoda,dobra je iako ja ne volim 80-te,bas mi se gadi tadasnja moda sto je sa ljudima bilo da prave od sebe ono ali dobro.Srecom dosao sam na svijet sredinom 90-ih pa sam propustio to divno vrijeme.

Vladan
12.11.2017, 20:10
Kakva serija, ovo je nehumano kakav nivo :wthy:

Jaqen Hghar
12.11.2017, 20:13
Sve bolja i bolja.
Svaka čast.
Najbolja epizoda do sada.

zdravkelja
12.11.2017, 20:16
:wthy:
A ko je drugi mogao biti kaludjer :biggrin:

A nema smisla da Stranger Things razvlace vise od 4 sezone, ima ona deca da odrastu, a onda nije fora :)

Ivan_pg
12.11.2017, 20:18
Ne svidjaju mi se ove Senke,amaterski nekako uradjeno,losa gluma.Nisam zadovoljan nikako,ka da ju je Sotra pravio.

Jaqen Hghar
12.11.2017, 20:19
Au brate, šta si ti do sada gledao.
Kakav amaterizam pobogu.
Ovo je zanatski najbolje urađena serija u poslednjih nekoliko decenija iz ex- YU.

Vladan
12.11.2017, 20:23
Vidi se da Bjelogrlic obozava Peaky Blinders ali ova produkcija i ova atmosfera na nasim prostorima da bude proizvedena, nestvarno, bas nestvarno nesto. Sve to sa vrhunskom pricom i glumom, ne vjerujem da ovako nesto gledamo na nasim prostorima.

I UMO je nesto novo ali je smijesno, ali bas smijesno u poredjenju s ovim.

Ivan_pg
12.11.2017, 20:23
Au brate, šta si ti do sada gledao.
Kakav amaterizam pobogu.
Ovo je zanatski najbolje urađena serija u poslednjih nekoliko decenija iz ex- YU.

A dobro pretjerao sam bolje je od Sotre stvarno,ali cuo sam mnogo hvalospjeva prije nego sto sam pogledao pa sam se malo razocarao.

Sandugp
12.11.2017, 20:29
A dobro pretjerao sam bolje je od Sotre stvarno,ali cuo sam mnogo hvalospjeva prije nego sto sam pogledao pa sam se malo razocarao.

Sta konkretno zameras? Bas me interesuje, cisto da pobijem u roku od 5 sekundi :D

Ivan_pg
12.11.2017, 20:30
Vidi se da Bjelogrlic obozava Peaky Blinders

A to jeste vidi se taj uticaj,ali ipak nije to to.Ali dobro sa kakvim budzetom rade nasi reziseri ne treba biti previse kritican,sad su mi se malo slegli utisci mozda ovo ipak nije toliko lose.

Sandugp
12.11.2017, 20:35
Ljudi pojma nemaju ni koliko je Montevideo u stvari bio dobar. Nego ih, sta znam, odbija Strugar mozda i Bikovic u samom startu pa odatle mnogi (ne svi narvno da mnogi i hvale na sva usta) traze neke zamerke toj seriji.
Jedno je sigurno, a to je da Bjelogrlic radi vrhunske projekte.
Jos da sacekam Nemanjice pa da vidim na sta ce to da lici.

Vladan
12.11.2017, 20:38
Montevideo je produkcijski najbolja serija bila do ove ubjedljivo, ali ipak ne moze da puca na neku ozbiljnost. To je dobra komedija sa primjesama drame, vrhunska zabava bas, sa fantasticnom muzikom(Magnifico objasnjava kao i ovdje, Ogijeva pjesma je isto haos) i jasno je da je Bjelogrlic ispred svog vremena na neki nacin ali ovo je bas ludilo sta radi u ove cetiri epizode. Ovako nesto mi ne snimamo, ovo je svjetski nivo.

Jaqen Hghar
12.11.2017, 20:41
Apsolutno si u pravu za Montevideo.
Od Nemanjića ne očekujem puno, mada bih voleo da grešim.
Ako ne bude seksa, preljuba, oce/brato/ubistava, pohlepe, zle krvi, pedofilije (onaj oženio petogodišnju devojčicu)
onda će ta serija biti zapravo romansirana limunada poput Šotrinog Boja na Kosovu.
Bezmudaška tvorevina da se dopadne svakolikoj svetini,
nipošto umetničko delo koje u načelu mora da se drži činjenica, ali i da se razmahne.

Ivan_pg
12.11.2017, 20:43
Sta konkretno zameras? Bas me interesuje, cisto da pobijem u roku od 5 sekundi :D

Gluma mi se ne dopada previse,ali s obzirom da smo na ovim prostorima u deficitu sa dobrim mladim glumcima zadnjih par decenija nije mu bilo lako stvarno naci nekog,tu ne krivim Bjelogrlica.Sa druge strane nije mi previse realisticno prikazano to doba,u nekim scenama imam osjecaj da malo fali da opale neki selfi,ali dobro ne treba to mozda posmatrati kao nedostatak nisu ni mnoge engleske istorijske serije previse realisticne,sve je to fikcija tako da ni to ne mora da bude kritika.Prica je solidna,nije losa serija pretjerao sam.

Vladan
12.11.2017, 20:51
I gluma je odlicna, pa samo gledaj Samolova kad su tukli Taneta, strasna emocija.

Mozak me boli i kad se sjetim samo glume u Ubice moga oca.

Ivan_pg
12.11.2017, 20:55
I gluma je odlicna, pa samo gledaj Samolova kad su tukli Taneta, strasna emocija.

Mozak me boli i kad se sjetim samo glume u Ubice moga oca.

Onoga Vuka Kostica ne mogu ocima da gledam,jos kad pocnu zene da ga hvale dodje mi da povratim.Los glumac.Ali i kao takav bio je poslije Natase Ninkovic najbolji u onoj seriji.

Sandugp
12.11.2017, 20:56
Apsolutno si u pravu za Montevideo.
Od Nemanjića ne očekujem puno, mada bih voleo da grešim.
Ako ne bude seksa, preljuba, oce/brato/ubistava, pohlepe, zle krvi, pedofilije (onaj oženio petogodišnju devojčicu)
onda će ta serija biti zapravo romansirana limunada poput Šotrinog Boja na Kosovu.
Bezmudaška tvorevina da se dopadne svakolikoj svetini,
nipošto umetničko delo koje u načelu mora da se drži činjenica, ali i da se razmahne.

Videcemo koliko ce se drzati istorijskih cinjenica - sto vise to bolje naravno. Medjutim ni Senke nad Balkanom se ne drze stoprocentno istorije pa su opet odlicne.
Sada za tu pedofiliju nisam siguran kako ce prikazati, ali suvise je rano pricati o tome trenutno. Jer je Milutin ozenio petogodisnju devojciau (doduse cekao je da napuni osam da bi stupio u seksualne odnose sa njom :biggrin:) A to prva sezona sigurno nece obuhvatiti. Dok dodju oni do Dragutina i Milutina ... polako.
A Montevideo je bio vrhunska serija sa odlicnom tematikom. Doduse dosta zanrova je ispreplitano u istoj sto je bilo i za ocekivati. Meni cak ni previse komedije ne smeta. Moze da mi smeta delimican antipaticnost ovih nasih mladih glumaca, pa i njihova losa gluma (ne svih i ne stalno) ali zato matorci nadoknadjuju sve...

Vladan
12.11.2017, 20:56
Hm ne, najbolji su bili, ustvari milion puta bolji od ostalih su bili Glogovac i Stanic, Natasa odlicna, ona je odlicna glumica ali gluma je generalno gledano bila ocajna, dok su ovdje svi ubjedljivi.

Ivan_pg
12.11.2017, 21:00
Hm ne, najbolji su bili, ustvari milion puta bolji od ostalih su bili Glogovac i Stanic
A dobro djaole zaboravio sam na njih,nisam se trudio mnogo da zapamtim od tog groznog ostvarenja.

Jaqen Hghar
12.11.2017, 21:02
@Sandugp
Eeee, nisam imao pojma da će Nemanjići imati nekoliko sezona.
Bio sam ubeđen da će to sve zbrziti u jednoj sezoni,
što bi tek tada bila farsa.

Ivan_pg
12.11.2017, 21:06
Ja sam se malo razocarao kad sam vidjeo da Mladen Nelevic glumi Stefana Nemanju:confused:

Vladan
12.11.2017, 21:24
Zasto? Nelevic je vrhunski glumac.

Ivan_pg
12.11.2017, 21:36
Zasto? Nelevic je vrhunski glumac.

Dobro sad se salis.Naravno da nije los glumac ali daleko je od vrhunskog i daleko je od onoga kako vecina(cini mi se)zamislja jednu tako veliku istorijsku licnost.Mozda i nema boljeg za tu ulogu,a i mozda ja grijesim sto znam.Volio bih da cujem sta imaju ostali odje da kazu u vezi toga.

Vladan
12.11.2017, 21:51
Po meni on je bas vrhunski glumac, e sad mozda su mu uloge takve ali covjeka sam vise puta slusao, on je potpuno drugaciji od onoga sto vidimo, i gledao par puta u pozoristu, ima fenomenalan raspon. Ali kapiram da ga dozivljavas po ulogama kad glumi klasicnu crnogorsku seljacinu :biggrin: mada on i to strasno iznosi jer uopste nije Crnogorac :D

Npr. ima jedna mnogo dobra komedija koja traje manje od sat vremena, zove se Sto mu je ono na glavu, dje Mladen bas dominira. Ali covjek bas, bas dominira.

Evo je

http://www.dailymotion.com/video/x5p82n1

Jedna od vecih nepravdi sto se raspad od Andrije Milosevica probio, dok Simo Trebjesanin koji je sto puta bolji glumac nije i ljudi maltene i da ne znaju za njega. Pozorisna predstava Samo za tvoje usi dje oni zajedno glume koja je bila apsolutni hit, i tada je Simo za klasu bio bolji.

Ivan_pg
12.11.2017, 21:58
mada on i to strasno iznosi jer uopste nije Crnogorac :D

A jes Crnogorac iz Kuca je on ima vinograd na Ubli.Ali je rodjen u Zenicu pa mozda zbog toga mislis da je Bosanac.A Andrija Milosevic i ne vazi za nekog glumca on je vise televizijski klovn za Pink,za Ivana Ivanovica i te sprdacine.
Simo je legenda:D

Vladan
12.11.2017, 22:01
Pa i on kaze za sebe da je Bosanac, slusao sam mu intervju kad je govorio o Sarajevu, to je njegov dom kaze, tu su svi njegovi uspjesi :D

Ivan_pg
12.11.2017, 22:06
Pa i on kaze za sebe da je Bosanac, slusao sam mu intervju kad je govorio o Sarajevu, to je njegov dom kaze, tu su svi njegovi uspjesi :D

Eto im ga,necemo se otimat za njega.Imamo mi naseg Petra Strugara,nas ponos.

Sandugp
12.11.2017, 23:37
:wthy:
A ko je drugi mogao biti kaludjer :biggrin:

A nema smisla da Stranger Things razvlace vise od 4 sezone, ima ona deca da odrastu, a onda nije fora :)

A vezano za Kaludjera.
Samo su dve osobe mogle biti. Ili sam general, koji bi zeleo tako da ukloni dokaze koji ga kompromituju, ili Kicic koji bi samim posedovanjem dokaza mogao da ga ucenjuje i dobije ono sto hoce. Prakticno da legalizuje trgovinu opijatima i uspostavi totalni monopol na trzistu. Malo je cudno ipak da genearl koji poseduje u to vreme apsolutnu moc u drzavi jos pride i radi sa drogom (ima lovu ima uticaj ima sve, znaci ne treba mu nikakav dodatni profit), tako da je to ipak bila neverovatnija mogucnost, pa sam bas komentarisao dok sam gledao drugu ili trecu epizodu da je to najverovatnije Kicic. E sada videcemo sta ce dalje da se desava jer Rusima to svakako ne odgovara.

Medjutim mene jedna druga stvar kopka. Da li je ona glupaca, zena drzavnog tuzioca nastradala zato sto je bila dovoljno glupa da nosi onu ogrlicu javno, ili su je jednostavno pomesali sa tuziocevom svalerkom jer je bila dovoljno glupa da naruci isti kostim, pa su je pomesali? Glupa je u svakom slucaju. Mislim da je prva mogucnost verovatnija.

Uroš
12.11.2017, 23:43
Šta je to što je Bjela napravio, neka kopija Peaky Blindersa ili Great Gatsby. Vidim da hvalite, mora se pogledati.

Sandugp
12.11.2017, 23:47
Mene je najvise asociralo na From Hell sa Dzonijem Depom. Ima nekih slicnosti izmedju glavnih likova a i izmedju jos nekih "stvarcica" vezanih za vladajucu dinastiju. Govorim o radnji naravno, a sto se tice atmosfere tu vuce na Blinderse iskusno.

Uroš
12.11.2017, 23:53
Moram pogledati.

Ako se nekome gleda seanje domaći film neka pogleda Afterparti. Čak nije ni za klinačko loženje.

Erik
13.11.2017, 10:37
Kida serija, ko ce da doceka sledeci ponedeljak...

Ljuba90
13.11.2017, 13:58
Strasna serija za nase standarde. Radujem se svakoj nedelji uvece, a nikad nisam gledao serije na tv-u :D

Sandugp
13.11.2017, 14:16
Ako me ne bude mrzelo mozda krenem da pisem analize svake naredne epizode. Ali nista ne obecavam.

salelesa
13.11.2017, 14:29
R. I. P. Frank Vincent.. :(

https://youtu.be/ZbjRjqdxTQI

Carcosa
13.11.2017, 15:45
Frenk faca bio i ostao. Bas sam skoro odgledao Kazino i Dobre momke. Legenda. A u Sopranosima uloga zivota. "Šah" je bio bas potcenjen. Steta sto nije mogao da nadje sa Tonijem zajednicki jezik. Ovako im je svima Patsi dosao glave :(

Erik
13.11.2017, 17:35
Mene je najvise asociralo na From Hell sa Dzonijem Depom. Ima nekih slicnosti izmedju glavnih likova a i izmedju jos nekih "stvarcica" vezanih za vladajucu dinastiju. Govorim o radnji naravno, a sto se tice atmosfere tu vuce na Blinderse iskusno.

Da jbt, gde se seti tog filma... Koliko mi je mocan taj film bio kada sam bio klinac, nisam ga pogledao posle uopste.

Johnny Rotten
13.11.2017, 18:58
R. I. P. Frank Vincent.. :(

https://youtu.be/ZbjRjqdxTQIhttps://youtu.be/1ifuoJzct0Q
Jedna od meni omiljenih scena serija u seriji.

R.I.P. Frank
R.I.P. Jimmy

Послато са PSP7551DUO уз помоћ Тапатока

bojanaBG
13.11.2017, 19:05
Jos nisam stigla dotle, sad sam na 5.sezoni, ali 4. epizoda :D

Laki21
13.11.2017, 23:35
Skoro da sam se nakon ovih pisanija odlučio da pogledam seriju...maltene.

Ono zbog čega ne mogu da podnesem domaće serije je što su iste kao turske ili južnoameričke - ne glumi se nego se glumata, afektacija piči sto na sat, drama neprestano, gde joj mesto jeste i nije...

Ima li ovde neke normalne svedenosti i ajmo reći normalne™ glume?

LosmiSK
14.11.2017, 00:09
Najbolje dve seriju su Breaking Bad I SOA koje su gotove naravno :) Ako imate koji predlog bacite ;)

limun
14.11.2017, 00:25
Senke
Odgledao sam prvu epizodu u nadi da cu doziveti isto sto i ostali. Mogu da kazem da sam se vise forsirao da mi bude interesantno nego sto je zapravo bilo.

Brojne situacije sam pokusavao da ne primetim, ali jednostavno bodu oci. Bukvalno ocekujem recenice koje ce biti izgovorene, znajuci nasu kinematografiju. Nikad se nista spontano i realno ne desi, vec svaka rec ceka kao zapeta puska da bude izgovorena.

Prvo, onaj intro sa crnom vodom je uradjen kao da je frilenseru placeno 50 evra i to jos 2008. god.
Scenografija daleko bolja i zanimljivija od prethodnih domacih serija, ali opet ima puno preterivanja, dramaticno-epskih postavki i detalja u situacijama kada nema potrebe za tim. Zbog toga scene deluju dosta neprirodno, prenatrpano i otimaju fokus na ambijent vise nego na dijaloge.

Takodje, pojedini glumci deluju kao amateri, pa mi Slobodan Ninkovic deluje kao majstor glume u poredjenju sa glumcima slicnih uloga. Humor i opustenost inspektora Bjelogrlica (skoro u svim situacijama) cesto prelaze meru realnosti tako da mi odvlace paznju koja se zasluzuje upravo umerenoscu i ozbiljnoscu materije, posebno kada je ovakav zanr u pitanju. Onaj njegov kolega je interesantan mada ni on nije kvalitetan glumac.

Prica ima potencijala i mogla je biti puno bolje obradjena, ali imajuci u obzir nezanimljivu istoriju domacih serija, ovo i nije tako lose. Ipak, svoje vreme bih uvek radije izdvojio za neku ozbiljniju seriju.

dekkard
14.11.2017, 01:08
Senke
Odgledao sam prvu epizodu u nadi da cu doziveti isto sto i ostali. Mogu da kazem da sam se vise forsirao da mi bude interesantno nego sto je zapravo bilo.

Brojne situacije sam pokusavao da ne primetim, ali jednostavno bodu oci. Bukvalno ocekujem recenice koje ce biti izgovorene, znajuci nasu kinematografiju. Nikad se nista spontano i realno ne desi, vec svaka rec ceka kao zapeta puska da bude izgovorena.

Prvo, onaj intro sa crnom vodom je uradjen kao da je frilenseru placeno 50 evra i to jos 2008. god.
Scenografija daleko bolja i zanimljivija od prethodnih domacih serija, ali opet ima puno preterivanja, dramaticno-epskih postavki i detalja u situacijama kada nema potrebe za tim. Zbog toga scene deluju dosta neprirodno, prenatrpano i otimaju fokus na ambijent vise nego na dijaloge.

Takodje, pojedini glumci deluju kao amateri, pa mi Slobodan Ninkovic deluje kao majstor glume u poredjenju sa glumcima slicnih uloga. Humor i opustenost inspektora Bjelogrlica (skoro u svim situacijama) cesto prelaze meru realnosti tako da mi odvlace paznju koja se zasluzuje upravo umerenoscu i ozbiljnoscu materije, posebno kada je ovakav zanr u pitanju. Onaj njegov kolega je interesantan mada ni on nije kvalitetan glumac.

Prica ima potencijala i mogla je biti puno bolje obradjena, ali imajuci u obzir nezanimljivu istoriju domacih serija, ovo i nije tako lose. Ipak, svoje vreme bih uvek radije izdvojio za neku ozbiljniju seriju.

Ja nisam ni gledao, čim je domaće mogućnost da je loše je preko 90%. Život je prekratak da gledaš loše serije, pored toliko izvanrednih.

Sandugp
14.11.2017, 01:22
Gluma nije na losem nivou uopste. Ima doduse i ovde kao i svugde, likova koji su pa hajde da kazemo predvidljivi, da ih ne nagrdimo bas toliko, tako da shvatam sta je Limunu zasmetalo, ali to je zanemarljivo. Ne vidim zasto covek sa ovih prostora ne bi mogao nedeljno da odvoji sat vremena da pogleda nesto sto ne spada u ucmali kalup nase seriografije....
Jedino sto je prva epizoda ipak podugacka prakticno je film, i covek biva izbombardovan sa dosta stvari odjednom, pa je malo nezgodnije sve pohvatati. U odnosu na ostale serije nase kinematografija ova je osvezenje. Znaci nesto novo, nesto zanimljivo, nesto van naseg standardnog sablona. A opet nije joj to glavni adut. Serija kao serija je kvalitetno uradjena, dobro osmisljena, pripremljena i realizovana.

Tarantula
14.11.2017, 08:32
TWD bravo, bravo. :D

bice
14.11.2017, 10:25
TWD bravo, bravo. :D

Meni ova sezona sranje, odugovlace kao i obicno, Negana smo videli u 1. epizodi, covek jos 3 epizode zakljucan u kucici ne prikazuju ga. Na kraju ce sve ici u poslednju epizodu i to ce biti jedino sto valja.

Tarantula
14.11.2017, 10:29
Ma joj, uporedi samo ove četiri epizode ove sezone, sa prošlom.

U ovoj osmoj sezoni, uvjek se nešto dešava, dok je sedma nakon prve epizode, bila teška smorina.

Očekujem još bolje epizode, pogotovo u drugom dijelu, od februara.

LosmiSK
14.11.2017, 10:59
Serija je isla u jednom pravcu sad ide u drugom skroz. Ovako mogu sto godina. Pratim je of prve episode ali su smorili vise nemam reci.

zdravkelja
14.11.2017, 11:05
Skoro da sam se nakon ovih pisanija odlučio da pogledam seriju...maltene.

Ono zbog čega ne mogu da podnesem domaće serije je što su iste kao turske ili južnoameričke - ne glumi se nego se glumata, afektacija piči sto na sat, drama neprestano, gde joj mesto jeste i nije...

Ima li ovde neke normalne svedenosti i ajmo reći normalne™ glume?

Ni ja to ne volim i ima toga i u ovoj seriji, ali u manjoj meri nego sto je uobicajeno kod nas.

Carcosa
14.11.2017, 11:33
U TWD mi se ič ne dopada kako su uradili scene borbi. Ono puskaranje kao da im rade likovi koji su pravili Contru. Totalno je nerealno.

Laki21
14.11.2017, 12:05
Ni ja to ne volim i ima toga i u ovoj seriji, ali u manjoj meri nego sto je uobicajeno kod nas.

Hvala.

Sandugp
15.11.2017, 13:27
https://www.youtube.com/watch?v=wZKTAPgzT18

A jel bilo, jel bilo?!?!?!? Izlaze i trajleri sada ... prava svetska serija nema sta :D

bojanaBG
15.11.2017, 13:31
Veceras pocinju Peaky blindersi :cool:

Sandugp
15.11.2017, 13:35
Senke nad Balkanom.
Sada mi jedna sitnica pade na pamet, a totalno sam je smeo sa uma. Kada Kicic u prvoj epizodi kaze Maji: "Prenecu vase pozdrave mom krojacu." A znamo svi sta se sve kasnije dogadjalo.
Genijalno.

Vladan
15.11.2017, 13:35
Da, da, to je mnogo dobro bilo.

Samo dvije serije jedva cekam svake nedelje, Senke nad Balkanom i Curb your Enthusiasm

miloolja
15.11.2017, 20:00
Mislim Miki Runi, metar i šumska jagoda, ako je uopšte i toliko imao... ženio se 7-8 puta čak i sa Avom Gardner :facepalm: i imao 11-oro dece.

TRAGEDIJA SRPSKOG DŽEJMSA DINA Pronađen je mrtav sa ženom holivudske zvezde. Zvanična verzija glasi - SAMOUBISTVO, ali njegovi prijatelji u to NE VERUJU (http://www.blic.rs/kultura/vesti/tragedija-srpskog-dzejmsa-dina-pronaden-je-mrtav-sa-zenom-holivudske-zvezde-zvanicna/bxdfmb0)

Sa Barbarom lepoticom iz priče... četvoro. Treba i to znati.

https://i.pinimg.com/originals/70/53/2a/70532ab117b2c3f1a1adda46413120a5.jpg

Uroš
15.11.2017, 20:05
Kakav je to lik bio. Miško je bio sve ono što bi brat Bane možda hteo da bude(ili jeste). :D

I danas bi izdominirao ovim starleticama. :D

Powerslave
16.11.2017, 02:39
Lagano sam prije sat vremena naletio na Blake Anderson-a :D Kakv opustenjak, popio pivo sa nama lagano :D

15518

Vladan
16.11.2017, 13:39
Hahaha top :D

Sandugp
16.11.2017, 16:45
Odgledao sam novog Tora .... pretvorio se u komediju, i ako je zanimljiv i obiluje ostalim Marvelovim junacima. Ne mogu da se otmem utisku da Marvelovi superherojski filmovi sve vise i vise forsiraju komediju kao podzarn akcionog filma koji preti da potisne i fantazy i akciju u drugi plan. Uspeva im u tome, ali koliko je to dobro ne znam.

Johnny Rotten
16.11.2017, 18:00
Odgledao sam novog Tora .... pretvorio se u komediju, i ako je zanimljiv i obiluje ostalim Marvelovim junacima. Ne mogu da se otmem utisku da Marvelovi superherojski filmovi sve vise i vise forsiraju komediju kao podzarn akcionog filma koji preti da potisne i fantazy i akciju u drugi plan. Uspeva im u tome, ali koliko je to dobro ne znam.DC all the way.

Vladan
16.11.2017, 18:03
Ii takvi su sto puta ozbiljniji od DCa, tako da su mirni

zdravkelja
16.11.2017, 23:12
Za Thora se znalo da ce biti komedija cim su dali Waititiju da rezira film. Nisam jos gledao, ali mi je njegov humor u njegovim ranijim filmovima odgovarao.

A od velikog DC fana cujem da je Justice League postao zajebancija u stilu Marvelovih gde svi clanovi tima pokusavaju da se sale i bacaju fore, a to im, naravno, ne stoji, pa je ispalo jos gore. Marvel bar moze da izgura takav stil.

Tarantula
17.11.2017, 08:18
Odledao sam sinoć Baby Driver, dobra zajebavancija.

Scouser
17.11.2017, 09:56
Gledao sam Justice League i mogu reci da je meni legao, nema toliko komedije koliko se prica, najvise se zajebava Flash, ali Barry Allen je takav uvek. Dok mi je komedija kod Marvelovih filmova isiljena, ali bas.

Powerslave
17.11.2017, 12:08
Bio sam danas opet da navatam Blake-a da mi potpise sliku od juce jer sam bio da mi je odstampaju :biggrin: Momak ima najgori potpis svih vrmena sigurno :ha: Ali je bas ladovina... Posle Philly, Workaholics su najbolesniji definitivno.

Sandugp
17.11.2017, 13:10
https://www.youtube.com/watch?v=ef-tWQd9vlg

:ha::ha::ha::rofl::rofl::rofl:
Na pocetku je manje vise klasika (da ne kazem njesra) ali kako se klip privodi krjau sve je bolji i bolji. Ziru dominira naravno.

limun
17.11.2017, 17:52
Gledao sinoc Dirty Grandpa (http://www.imdb.com/title/tt1860213/), uhvatio slucajno na CineStaru.

Bas mi je bezveze ovaj moderni, popularni humor. Kad je prvi deo Americke pite izasao, tada mi je bio super, sve do nekog 3. ili 4. dela, kasnije mi je i to postalo smor.

Uroš
17.11.2017, 22:59
E moj druže Tommy, lepo je rekao Mihailo Divac u Vidimo se u čitulji... “ ne verujem ja u to povlačenje, to je priča za nabedjene mangupe. Čim si počeo da živiš tim životom, živećeš dok postojiš”. I budala nekad mudru prozbori.

Vrh prva epizoda Peaky Blindersa.

bojanaBG
20.11.2017, 10:53
zanima me sta Sandu misli o ovome :D
SW i teorija ko je Rej

https://www.youtube.com/watch?v=c-A-WW6ABMI&feature=youtu.be

Sandugp
20.11.2017, 13:23
Moram da pogledam taj video. Kada ga pogledam iznecu svoje misljenje.

Sandugp
20.11.2017, 13:45
Ne mislim da je teorija tacna, mada moze da bude. Sa druge strane iz ovih kratkih promotivnih videa mnogi pogresni zakljucci mogu da se izvedu.
Svakako da mozemo da ocekujemo neocekivano, medjutim ne znam da li bas ovako nesto. Videcemo.

Erik
20.11.2017, 14:53
Mislim da bi to bilo previse iskreno.

colke995
20.11.2017, 14:53
Smorih se sinoc i uzeo prison break ispocetka da gledam. Za mene je T-Bag jedna od najbolje odigranih uloga ikad, bar od filmova i serija koje sam ja gledao.

Tarantula
20.11.2017, 14:55
Onaj lik što je glumio Haywirea, bio prva opcija za T-Baga.

colke995
20.11.2017, 14:58
Onaj lik što je glumio Haywirea, bio prva opcija za T-Baga.

On je isto iskidao, ali Knepper je sasio majke mi.

Erik
20.11.2017, 14:58
Mozda malo nezanimljivija ali ne i losija epizoda Senki.

Fasciniran sam koliko dobrih sporednih uloga/likova ima u toj seriji.

Vladan
20.11.2017, 14:59
Morala je doci jedna epizoda kao podloga za nastavak price i razvoj likova. Ja sam zadovoljan, odlicno odradjeno i ni u jednom trenutku dosadno.

Erik
20.11.2017, 16:19
Kolika je klasa Lausevic, ako je neko slucajno zaboravio.

Uroš
20.11.2017, 16:40
Malo me smorila scena kad je Tane bio u krevetu jer je kliše. Jedva čekam ono oko legije, to me kopka. Inače, je l ovo blago zakopano u crkvi, rusko, ima veze sa onim iz Peaky Blindersa? Slične priče mogu se opravdati istim vremenom dešavanja, stavljene se u pravi istorijski kontekst.

Najgora epizoda do sada, ali zatišje pred buru. Nije bilo toliko akcije.

Iako omiljeni istorijski period, globalno, hvata me neka mučnina od KSHS, i Karadjordjevića, velika su to govna bila. A zanimljivo je da smo uvek kao klinci bili spinovani na Karadjordjeviće, u nekoj razmeri 80/20. Antisrpska dinastija.
Obrenovići su bili klasa.

Vladan
20.11.2017, 16:45

To je nemoguce zaboraviti, nivo Glogovca lagano.

Erik
20.11.2017, 16:56
To je nemoguce zaboraviti, nivo Glogovca lagano.

Pre izgnanstva i visi, rekao bih.

Vladan
20.11.2017, 17:02
Pa ne znam, tu su nedje svakako, napredovao je Glogovac masu vremenom i dosao do ovog nivoa dje je najbolji glumac sa ovih prostora vjerovatno posle Serbedzije, ali Lausevic je stvarno nesto posebno bio prije, a evo i sad odise klasom kad se god pojavi. Kao da nikad nije ni odlazio bukvalno. Ali opet niko nije prekucao kao Marko Nikolic u onih pola minuta, ako je i toliko recitovao. Isto tako kad su tukli Taneta pogled Samolova je bas bio srceparajuci. Mocno iznose svoje role za sad, bas sam zadovoljan, to mi je generalno najveci problem u domacim filmovima i serijama, ali taj problem ovdje nemam definitivno :D

Uroš
20.11.2017, 17:13
A Jezdiću su našli original ulogu ne mora brat da glumi. Od Bode Tajsona preko Pendule do Crnog Gruje, do lika u Čitulji za Eskobara sve jedan isti tip glume, ali radi to odlično.

Erik
20.11.2017, 17:23
Otprilike su svima pogodili uloge - Jezdic, Marko Zivic, Boda Ninkovic, Lausevic, Dugalic... Cak i Kicic, koji je, smatram odigrao jednu jedinu vrhunsku rolu, koju nece ponoviti (Kengur), mislim da ce biti dobar.

Johnny Rotten
20.11.2017, 18:00
Kasnim koji mjesec, ali sta bih sad. Kako vam se dopada druga sezona Preachera? Meni je dosta bolja od prve.

Sandugp
20.11.2017, 19:13

Klasa nad klasama. Glumcina. Kako sam se odusevio kada sam saznao da ce i on biti deo serije (jos se poodavno o tome pricalo - pisalo).

Uroš
20.11.2017, 19:29
Da, da i Marku Živiću su odabrali sjajnu ulogu. Mala gnjida bio mi sa bivšom devojkom. Odvratna pojava.

kronostime
20.11.2017, 19:47
Da, da i Marku Živiću su odabrali sjajnu ulogu. Mala gnjida bio mi sa bivšom devojkom. Odvratna pojava.
Ovo bolje brisi. :biggrin:

Erik
20.11.2017, 20:06
Inace jedna od scena koja me je najvise dotakla u Senkama je kada Lausevic kaze Dugalicu "Posveticu zivot da te unistim", a ovaj mu odgovara "Zivot? Koji zivot? Nemas ti vise zivot."

Na vise nivoa scena koja bas udara i ne znam bas koliki je nivo mazohizma bio potreban Bjelogrlicu i ostalim scenaristima da te recenice neko izgovori bas Zarku...

Carcosa
21.11.2017, 06:59
Senke 1x5
Ovo za Legiju su ukrali iz Mass Effect 2 :)
Salu na stranu, filer epizoda, otprilike nesto sto je ocekivano za sredinu sezone. Najzanimljivije scene sa Lausevicem. Lausevic, Jezdic, Timotijevic i Dugalic su mi do sada najbolji u seriji. Sto se Jezdica tice, jeste on cesto glumio neke siledzije, ali je ovo ipak mnogo mracnija, ozbiljnija i opskurnija uloga od prethodnih. Ima malo Hardija iz Tabua u njemu.Zanima me sta ce biti sa onom prostitutkom (da je nece onaj iz drustva Tule mozda zrtvovati?), i gde je njeno dete sa Djordjem Karadjordjevicem.

VLADIMIR PERIC VALTER
21.11.2017, 22:45
Senke nad Balkanom deluju kao ok serija tog zanra. Uzet je prototip Brusvilisovskog inspektora koji ne postoju sefa, na ivici otkaza i zena koja ga je napustila, deluje da serija ima jak i budzet. Istorijskih netacnosti ima dosta i o tome bi nam trebalo vremena ali prosto serija i nije radjena kao klasicno istorijska. Tacne su afere za generala Zivkovica , za princa Djordja koji je bio proglasen ludim da bi Aleksandar nasledio presto inace Djordje je bio sjajan matematicar i dobar drug sa Mikom Alasom, bio je zatvoren do rata a onda su ga Nemci oslobodili i nudili da bude njihova marioneta sto je Djordje odbio i bio do kraja u kucnom pritvoru , kada su dosli oslobodioci dao je svoj automobil generalu Peki Dapcevicu. Beli Rusi su doneli dosta dobrog nasoj zemlji , pocev od kulture pa velikog broja profesora itd ali za vreme rata su osnovali Ruski zastitni korpus i saradjivali sa okupatorom. Serija ce kako sam video imati tri sezone i bice zanimljivo videti kako ce biti obradjena druga koja ce se baviti i atentatom u Marseju.

Uroš
21.11.2017, 23:03
Drug Valter odmah o Peki Dapčeviću :D

Naša sudnina je zapečaćena 1903. Sa Obrenovića koji su flertovali sa jezuitima za interese Srbije do masonskih Karadjordjevića. Do Tita. Pukne me tuga kad posmatram sa ove istorijske tačke, ali nije se moglo ništa. Pogadja ova serija u srce kad se pogledaju akteri, stanje stvari, i kad se danas vidi situacija.

Da su znali da će ih stići crvena pošast, regres ekonomski i degradacija naroda, umrli bi svi od muke tih godina.

Miloš Obrenović i Mihailo Obrenović, donekle i Milan, su jedini bili dostojni ove zemlje. Šta bih dao za 5 dana u 1861. i 5 1888. čisto malo da udahnem talase slobode, i 1910. da svratim do Crne Gore da popričam sa braćom. Nek neko napravi tu vremensku mašinu.

Победа
21.11.2017, 23:06

Naša sudnina je zapečaćena 1903. Sa Obrenovića koji su flertovali sa jezuitima za interese Srbije do masonskih Karadjordjevića. Do Tita. Pukne me tuga kad posmatram sa ove istorijske tačke, ali nije se moglo ništa. Pogadja ova serija u srce kad se pogledaju akteri, stanje stvari, i kad se danas vidi situacija.

Da su znali da će ih stići crvena pošast, regres ekonomski i degradacija naroda, umrli bi svi od muke tih godina.

Miloš Obrenović i Mihailo Obrenović, donekle i Milan, su jedini bili dostojni ove zemlje. Šta bih dao za 5 dana u 1861. i 5 1888. čisto malo da udahnem talase slobode, i 1910. da svratim do Crne Gore da popričam sa braćom. Nek neko napravi tu vremensku mašinu.

Амин. Иначе се слажем, 27.3. и долазак 1945. црвених су два погубна догађаја по ову напаћену земљу. Као и одлука Александра о формирању заједничке државе. Жао ми је што нисмо ништа научили из целе наше историје и по свим приликама ћемо је једном поновити.

Ivan_pg
21.11.2017, 23:31
Sto fali Peku,oslobodioc Beograda.Velika licnost.

VLADIMIR PERIC VALTER
21.11.2017, 23:55

Pa Milos da, veliki vladar i covek koji je odlicno znao ovdasnji karakter ljudi, kako je ono govorio pametann covek nikad se ne odrice tri stvari, zene, puske i vlasti. Mihajlo je imao sansu, obrazovan, pametan sjajne ideje ali ako ces tako i on je imao jugoslovenske ideje jos tad ali nazalost ubijen je , Milan ne, vrlo los vladar koji je katastrofalno gresio u spoljnoj politici i koji je zestoko porazen od Bugara kod SLivnice. Sad dolazak crvenih, hm to je dosta siroka tema ali posto je filmska predlazem film Red , Crveni, Vorena Bitija o Dzonu Ridu najvecem americkom komunisti i novinaru koji je jedno vreme proveo ovde i belezio o strahotama prvog svetskog rata.

VLADIMIR PERIC VALTER
21.11.2017, 23:57
Амин. Иначе се слажем, 27.3. и долазак 1945. црвених су два погубна догађаја по ову напаћену земљу. Као и одлука Александра о формирању заједничке државе. Жао ми је што нисмо ништа научили из целе наше историје и по свим приликама ћемо је једном поновити.
A sta je bilo pogubno to 1945, ne razumem bas, mislis da je bolje da su ostali okupatori i one nedicevske sluge. Samo se kod nas rehabilituju takvi ljudi dok u Francuskoj ime Petena je bilo zabranjeno dekretom, ali daleka tema. Pogledaj holandski film crna beleznica, bice ti dosta jasno toga da li je bolje da 1945 nisu dosli crveni a ostali fasisti.

Победа
22.11.2017, 00:14
A sta je bilo pogubno to 1945, ne razumem bas, mislis da je bolje da su ostali okupatori i one nedicevske sluge. Samo se kod nas rehabilituju takvi ljudi dok u Francuskoj ime Petena je bilo zabranjeno dekretom, ali daleka tema. Pogledaj holandski film crna beleznica, bice ti dosta jasno toga da li je bolje da 1945 nisu dosli crveni a ostali fasisti.

Одговорићу ти на причаоници, да не спамујемо ову тему.

VLADIMIR PERIC VALTER
22.11.2017, 10:45
Listam po imdb u trazeci neku seriju naleteh na Rej Donovan, deluje mi prica ok da li neko ima ko je gledao i da li preporucuje.

Scouser
22.11.2017, 10:53
Odgledao sam ja sve sezone, meni je serija vrh, Liev Schreiber je zesci mamojeb.

VLADIMIR PERIC VALTER
22.11.2017, 15:00
Odgledao sam ja sve sezone, meni je serija vrh, Liev Schreiber je zesci mamojeb.

Hvala druze..

Vladan
22.11.2017, 15:09
Izasao na torentima

http://www.dreadcentral.com/wp-content/uploads/2017/05/Hangman-movie-poster.jpg

miloolja
22.11.2017, 15:30
E da videla danas da je izaslo. Valja li?

tt

Uroš
23.11.2017, 13:52
Peaky Blinders završetak druge epizode, perverzija. Uboli su me u žanr još su uveli mafiju italijansku, ova serija je pravljena za moju dušu. Kakav dijalog na kraju, brutalan. Čačkalica, odelo, brutalno.

Vladan
24.11.2017, 12:55
Odlican!

www.imdb.com/title/tt5657856/

VLADIMIR PERIC VALTER
24.11.2017, 13:07
Peaky Blinders završetak druge epizode, perverzija. Uboli su me u žanr još su uveli mafiju italijansku, ova serija je pravljena za moju dušu. Kakav dijalog na kraju, brutalan. Čačkalica, odelo, brutalno.

I ta serija mi je na listi za skidanje znaci preporucujes, jbg kad sam fanatik za dobre serije u moje vreme nije bilo torenta :)

bojanaBG
24.11.2017, 13:12
I ta serija mi je na listi za skidanje znaci preporucujes, jbg kad sam fanatik za dobre serije u moje vreme nije bilo torenta :)

Obavezno je gledaj i to sto pre, mnogo dobra serija :cool:
ja cekam da se zavrsi sezona i onda uodjednom da odgledam sve :D
a i nema puno, samo 6 epizoda po sezoni

VLADIMIR PERIC VALTER
24.11.2017, 13:16
Obavezno je gledaj i to sto pre, mnogo dobra serija :cool:
ja cekam da se zavrsi sezona i onda uodjednom da odgledam sve :D
a i nema puno, samo 6 epizoda po sezoni

Da, i moj stari problem ne mogu jednu po jednu secam se Bekstva iz zatvora poceo da gledam na Rts u nedeljom i posle trece rekoh ma nema sanse i sacekao tri sezone da izadju i pogledao u dahu. Hvala ti videh da ima dve sezone izasle ova serija a i ok mi je ekipa Hardi sve bolji kako ga gledam iz uloge u ulogu.

bojanaBG
24.11.2017, 13:26
Sad je u toku 4.sezona, 19.12. izlazi poslednja epizoda ove s ezone i posle toga mozes da napravis maraton, jer kad krenes 100% neces moci da stanes :D

VLADIMIR PERIC VALTER
24.11.2017, 13:27
Sad je u toku 4.sezona, 19.12. izlazi poslednja epizoda ove s ezone i posle toga mozes da napravis maraton, jer kad krenes 100% neces moci da stanes :D

Aha ok, onda nisam dobro video ocigledno, hvala ti, jos bolja situacija onda.

Uroš
24.11.2017, 13:48
Peaky i Vikings i Narcos lagano najbolje poslednjih godina.

Inače po 10ti put da preporučim rusku seriju Brigada koja je išla kod nas pod nazivom Sašina ekipa. To sam gledao na Sinemaniji prvo davn pa na internetu, to je serija koja je popularna u Zapadnoj Srbiji i Crnoj Gori mada gledali su vrv svi ali kod nas se to citiralo.

Gangsterizacija Rusije 90tih. Sprega politike i mafije, jaka paralela može da se vuče sa Srbijom tih godina.

http://m.imdb.com/title/tt0337898/

15 epizoda može da se pogleda za 3-4 dana jer je prezanimljva. Nemojte unapred osudjivati što je ruska, i ruski filmovi su odlični.

VLADIMIR PERIC VALTER
24.11.2017, 13:54
Peaky i Vikings i Narcos lagano najbolje poslednjih godina.

Inače po 10ti put da preporučim rusku seriju Brigada koja je išla kod nas pod nazivom Sašina ekipa. To sam gledao na Sinemaniji prvo davn pa na internetu, to je serija koja je popularna u Zapadnoj Srbiji i Crnoj Gori mada gledali su vrv svi ali kod nas se to citiralo.

Gangsterizacija Rusije 90tih. Sprega politike i mafije, jaka paralela može da se vuče sa Srbijom tih godina.

http://m.imdb.com/title/tt0337898/

15 epizoda može da se pogleda za 3-4 dana jer je prezanimljva. Nemojte unapred osudjivati što je ruska, i ruski filmovi su odlični.

Slazem se ne treba imati predrasude ja sam jedva se usudio da pogledam korejski film Old boy kao e korejski ali sam odgledau u dahi i sad mislim da je jedan od najboljih trilera ikad. Takodje kad smo kod Rusa preporucujem film Nikite Mihalkova 12, rimejk legendarnog filma dvanaest gnevnih ljudi ali smestena u ruske uslove, izuzetan.

Uroš
24.11.2017, 14:40
Gledao Old Boy odličan je. Ja ne mogu indijske filmove npr, to zaista ne mogu. Sad neka kažu rasista ili to, ja njih ne vredjam i želim im sve najbolje, da se ogradim od rasizma zaista, ali njihova religija i njihova kultura i njihov izgled su nešto što ne mogu da svarim ni vizuelno ni bilo kako, u stomaku mi se prevrće.

Ne smeta meni Indijac u Američkom filmu ali indijski filmovi i serije, kad bih jeo nešto dok gledam to verovatno bih povratio. Nešto mi sve ono gadno. Verovatno posledica jer nisam rastao u multikulturalnoj sredini mada i nije mi žao.

Seoski Terminator
24.11.2017, 15:34
Samo da se prikljucim podrsci za Peaky, odlicna serija, gledaj obavezno. :D

Vladan
24.11.2017, 16:03
Odlican, kako mi je lijepo pao

http://www.imdb.com/title/tt5439796/

Vladan
25.11.2017, 19:26
Izasao top snimak :dw:

http://www.imdb.com/title/tt4649466/

dekkard
25.11.2017, 22:02
Odgledah i ja drugu sezonu Stranger Things, malo je reći da sam oduševljen, iskreno nisam očekivao da će održati visok nivo iz prve sezone. Toliko omaža legendarnim filmovima i Carpenteru ponajviše kao guruu žanra, prosto ko ima takve uzore ne može da napravi lošu seriju. Odlično!

Vladan
25.11.2017, 22:27
The Mick fenomenalna serija, bas top komedija

Vladan
26.11.2017, 20:14
Sta bi ovo krv ti jbm :wthy:

Sandugp
26.11.2017, 20:20
Dobra je epizoda, predvidljiva, ali odlicno uradjena. Sada me interesuje sta ce Rusi da urade kada su videli da nema vrha koplja.
Sve se slaze, sve se uklapa.
Crno sunce, kao srediste svega, simbol nevidljivog, okultnog, neki bi rekli i anti-zivota. Raznorazne okultne organizacije su ga koristile. Pa i odredjene nacisticke grupacije.
Koliko je jos ostalo epizoda 4? Jel tako?

zdravkelja
26.11.2017, 20:22
Jos 5. Cim je Bjelogrlic nasao koplje u kutiji tacno sam znao da ce da krene u ovom pravcu, sa okultnim cudima :biggrin:

Vladan
26.11.2017, 20:22
Pa serija se zove Senke nad Balkanom. Lavirint je imao neku slicnu foru, ali ovo je daleko veci nivo :D

miloolja
26.11.2017, 20:34
Stojiljkovic i Kecmanovic u kombinaciji a la Den Braun sa primesama Dejana Lucica.
Dobra epizoda. Da pohvalim Kicica jos jednom, koji da l postao naprasno glumac ili uboo pravu rolu... svejedno...ali prijatno me iznenadio.

tt

Sandugp
26.11.2017, 20:42
Ma Kicic je glumac koji kada se onako u svom stilu zagleda meni po defoultu izmami osmeh i natera me na smejanje. Tada me odusevi.

A ova organizacija to je ono drustvo Tula, preteca nacizma. Gabrijel Maht onaj grof sto je clan iste nosi prsten sa simbolom tog drustva. Oni su tragali za svim i svacim misticnim, okultnim, za raznoraznim relikvijama; i u periodu koji serija obradjuje, a i kasnije kroz Drugi Svetski rat pogotovo. Mislim cak da je i Himler bio jedan od clanova (mrzi me da guglam sada, ali verujem da jeste).

Carcosa
26.11.2017, 20:52
Himler je imao Anenerbe, udruzenje koje je izraslo iz Tule. Njihovo sediste je bio zamak Vevelsburg, gde na mermernom podu velike dvorane imaju oslikano Crno sunce. Palili su se da su Vitezovi okruglog stola, kopali po Africi, Tibetu... Ima dobra knjiga koja govori o tome, Himlerov veliki plan. Inace, malko mi tanko grade zaplet, kako sad odjednom Rajs ima sve te informacije... Ali dobro je do sada, Stojiljkovicev pecat se vidi, od Nislija i Belopalancana u Jatagan-mali, do Longinovog koplja i Konstantina. Znao sam da ce onu malu da ubiju, prosto je odigrala svoj deo u prici.

Johnny Rotten
26.11.2017, 20:57
Moze li neki HD link za Senke?

Sandugp
26.11.2017, 20:58
I meni je zao, ali bilo bi previse ocekivati da pronadje svoje dete i zivi srecno do kraja zivota :biggrin:

kronostime
26.11.2017, 21:02
Moze li neki HD link za Senke?

Na! :biggrin:
https://www.limetorrents.cc/search/all/senke-nad-balkanom/

Carcosa
26.11.2017, 21:06
I meni je zao, ali bilo bi previse ocekivati da pronadje svoje dete i zivi srecno do kraja zivota :biggrin:

Verujem da njeno i Djokino dete niko nece naci ;) A nesto ne verujem da ce se cela prica raskrinkati do kraja, mozda samo sakriju koplje na neku sigurnu lokaciju, ali da raskrinkaju okultiste i skinu njihovog vodju, to ne...Mozda cemo eventualno saznati ko je on, ali bez posledica po njega. Mislim, posledice ce on verovatno osetiti tek par godina kasnije u Marseju :)

Sandugp
26.11.2017, 21:08
Mislim da ce Tane da vuce koplje sa sobom kroz sve tri sezone i da ce svi zivi (i nezivi) da pokusaju da ga se dokopaju.

miloolja
26.11.2017, 21:09
Naravno da ce dete naci nevaljala dr Bojana :) ono je od nekog od ovih faca ili nekog koji ce tek da se pojavi.

tt

Carcosa
26.11.2017, 21:10
Mislim da ce Tane da vuce koplje sa sobom kroz sve tri sezone i da ce svi zivi (i nezivi) da pokusaju da ga se dokopaju.

:)

Kad si spomenuo nezive, momentalno sam zamislio krosover Senke - GoT: Bjela kao Azor Ahai donosi Longinovo koplje i u Bici pod Zimovrelom ubija Velikog tudjina :)

Carcosa
26.11.2017, 21:11
Naravno da ce dete naci nevaljala dr Bojana :) ono je od nekog od ovih faca ili nekog koji ce tek da se pojavi.

tt

Kako ne znas cije, pa Djordja Karadjordjevica. On je onomad u flashbacku u Jatagan-mali kad je doneo ribe (ko je rekao simbol ribe?) trazio prostitutku, a i otac mu se zvao Petar...

Sandugp
26.11.2017, 21:13

tt

Dete ce biti verovatno pronadjeno i cak verujem da ce i njegovo poreklo biti otkriveno (tacnije da ce inspektor provaliti cije je) ali ne i obelodanjeno naravno. I majka nazalost (kao sto smo krajem ove epizode videli) nije vise ziva.

Nije Olja bas obratila paznju .... nemoj joj zameriti.

miloolja
26.11.2017, 21:14
Ma znam bre..jao ima ljudi koji nisu gledali jos uvek seriju. Stavi u spojler bar :rleys:

Ne pametuj Dusane

tt

Carcosa
26.11.2017, 21:15
Ih, taman posla da zamerim :) Mozda samo s moje strane nije lepo sto rusim Sneska :)

Ispravljeno :) Eh, i samo da se unese u zapisnik da ja mislim da je tatko na sektu kralj Aleksandar (ovo valjda ne treba u spojler, jos nismo stigli dotle) :)

miloolja
26.11.2017, 21:16
Bas se raspisaste boze sacuvaj bez spojlera...dobro te nisam dolazila dok nisam odgledala

tt

VLADIMIR PERIC VALTER
26.11.2017, 21:47
Stojiljkovic i Kecmanovic u kombinaciji a la Den Braun sa primesama Dejana Lucica.
Dobra epizoda. Da pohvalim Kicica jos jednom, koji da l postao naprasno glumac ili uboo pravu rolu... svejedno...ali prijatno me iznenadio.

tt

Kecmanovic je imao i malu ulogu u prosloj epizodi, upoznao sam ga kada je nas knjizevni klub pravio neke promocije pa je bio gost, on i Bazdulj su napravili sjajno vece i tad je jos bilo reci o njegovom interesovanju za ovaj tip knjizevnosti, inace imas i film po njegovom do sad najboljem romanu Top je bio vreo.

VLADIMIR PERIC VALTER
26.11.2017, 22:07
Hajde malo istorijske cinjenice iz serije. Vrangel je godine kad se odvija sad vec radnja i umro u Briselu , trazio je da bude sahranjen u Beogradu sto mu je i ispunjeno. Petar Zivkovic jos nije bio tad predsednik vlade, postao je na badnje vece 1929 godine i bio do 1932 godine kada ga je na kratko nasledio Voja Marinkovic kao predsednik takozvanog novoformiranog ministarskog saveta. Imao je aferu jos iz Balkanskih ratova , takozvanu prvu gej aferu ali je vrlo brzo zataskana , bio je Aleksandrov bas blizak saradnik, jedan mladji konjicki oficir se zalio na nastranosti Petra Zivkovica. Za vreme rata bio je ministar bez portfelja pa pomoćnik vrhovnog komandanta Kraljevine Jugoslavije i zastupnik ministra vojske, mornarice i vazduhoplovstva, po oslobodjenju je ostao i umro u Londonu 1947 godine. Koplje Kasija Longina je vekovima tema mnogih knjiga, potraga i mitova ali nikada nije pronadjeno, bar da je dokazano da je to pravo. Nacisti i Himlerov Anenerbe su obavili brojne ekspedicije tragajuci i za kopljem i za Svetim Gralom a jedna od teorija je zaista bila da je koplje doneto kad su Belogardejci pobegli nakon poraza u gradjanskom ratu. Imate sjajnu knjigu Anenerbe u potrazi za relikvijama spanske knjizevnice Hanire Ramiloj gde dosta tih prica mozete pronaci a zanimljiva je i ona o Kamenu sudbine na kom se krunisu engleski kraljevi koji su nacisti pokusali da ukradu iz Vestminstera. Nacisti su do kraja tvrdili da je pravo koplje ono koje se nalazi u Beckom muzeju, kad je Hitler resio da je svemu dosta koplje su uzeli ameri i datiranjem ugljenikom odredjena je starost da je ipak iz 7 veka.

Vladan
27.11.2017, 04:06
Vrlo je bitna scena sa maskenbala kad Avakumovic pita Avrama cija ce maska pobijediti veceras?

Inace Nikola Ristanovski je sabio, kakav glas covjek ima, bruka.

https://www.b92.net/news/pics/2017/08/10/208072801598c66c54b25f680643020_v4_big.jpg

Majin otac je bio glavni najvjerovatnije, ali kako je ubijen i kad ce ona proci kroz inicijaciju pitanje je.

Kaludjer, Djukic, Avakumovic i Zivkovic su ukljuceni u obred vjerovatno.

Sandugp
27.11.2017, 05:27
Ona (Maja) dosta toga zna, ali u isto vreme ne zna mnoge stvari. Videli smo da Voja Brajovic u stvari radi njoj samoj iza ledja - pokusava da je nagovori da proda sve ... u saradnji sa onim grofom. E ova me slika sada malo zbunjuje, videcemo kada i kako ce scena sa slike da se odigra.

Ves
27.11.2017, 09:44
Bijela vazda pokušava ispravljati krive Drine i zato ga volim! Patriotizam mi se gadi, al ako i ima svoje pozitivne konotacije onda je Dragan oličenje istih. Još jednom genijalno, u stilu Tarantina: daš publici šta želi, a istovremeno oslobodiš svoju etički vrhunsku ideju! I kako se mudro koristi formom serije da ukaže na laži istorije, tj. da istinu upakuje u fikciju, bez objektivne odgovornosti, ali sa ogromnom moralnom odgovornošću! Prava je šteta što je mentalitet balkanske svjetine imun na njegove "antibiotike" ...

Carcosa
27.11.2017, 10:08
Ali kako je zgodno spojio Krojaca i Golubica, pa jos za jednog i pre par epizoda natuknuo da je bio u Crnoj ruci, a za ovog drugog se to naravno zna...I taj sukob Bele i Crne ruke moze biti jako zanimljiv, koliko se secam Mustafa je zaista i bio zakleti Zivkovicev neprijatelj...

kronostime
27.11.2017, 10:13
Ali kako je zgodno spojio Krojaca i Golubica, pa jos za jednog i pre par epizoda natuknuo da je bio u Crnoj ruci, a za ovog drugog se to naravno zna...I taj sukob Bele i Crne ruke moze biti jako zanimljiv, koliko se secam Mustafa je zaista i bio zakleti Zivkovicev neprijatelj...
Mescini da ti tada nisi bio ni u kakvom planu. :biggrin:

Carcosa
27.11.2017, 10:19
Mescini da ti tada nisi bio ni u kakvom planu. :biggrin:

Gazda, a reinkarnacija nista, a? :)

15549

kronostime
27.11.2017, 10:44
Gazda, a reinkarnacija nista, a? :)

15549

Mehmed, cuvaj mi kafanu i nemoj da mi popijes svu rakiju :sd:

Vladan
27.11.2017, 13:18
Da, ali, ko ubija?

Ljudi, opsednuti zeljom za moci. I u toj svojoj opsesiji tragaju za relikvijama koje su simboli moci.

I ko su ti ljudi?

Oni koji pokrecu ratove, sklapaju mirovne sporazume, obaraju Vlade, ostavljaju vladare. Oni zive i deluju u senci. Jer u senci nase nauke cuci magija. U senci zakona krije se varvarstvo. U senci kulture vreba ikonopoklonstvo. U senci humanizma bdije surovost. U tom mraku nalazi se ruka koja bi da zgrabi drsku tog koplja i stekne moc. Ali pre toga treba prvo da ga umoci u krv.

....

miloolja
27.11.2017, 18:36
Kecmanovic je imao i malu ulogu u prosloj epizodi, upoznao sam ga kada je nas knjizevni klub pravio neke promocije pa je bio gost, on i Bazdulj su napravili sjajno vece i tad je jos bilo reci o njegovom interesovanju za ovaj tip knjizevnosti, inace imas i film po njegovom do sad najboljem romanu Top je bio vreo.Citala jesam, gledala ne.
Ima zanimljiv stil pisanja, doduse i kratke recenice, pa iako sam pobornik andricevske one dugacke, kilometarske, ovde je naracija takva da zahteva eksplozivnu i kratku recenicu i surovu istinu...u ratu pobednika nema.

Izvinjavam se sto ne odgovaram u adekvatnoj temi. :)

tt

dekkard
28.11.2017, 22:47
Mr Robot s03 odlična, baš mi je drago što sam počeo da gledam

Indigo
28.11.2017, 22:51
Ja nisam otisao dalje od 2 sezone, 7 epizode. A prva sezona bila iskidala.

dekkard
28.11.2017, 23:06
Odgledao sam dve epizode, i dosta su poradili na dinamici, drugu sezonu kao da je Kubrick režirao, dosta je bila negledljiva, a ovo zasad obećava.

bice
28.11.2017, 23:09
Odgledah upravo "Ubistvo u orjent expresu", ocekivao sam vise iskreno, hajde sve okej islo i onda su skroz unistili film sa krajem...

Tarantula
29.11.2017, 08:17
Napokon. Večeras. :dw:

http://cdn3-www.comingsoon.net/assets/uploads/2017/10/vikingsheader2.jpg

...
29.11.2017, 08:21
Napokon. Večeras. :dw:

http://cdn3-www.comingsoon.net/assets/uploads/2017/10/vikingsheader2.jpg

Zima dobija smisao. :dw::dw::dw::dw:

Jaqen Hghar
29.11.2017, 08:46
Mr. Robot sam odgledao samo prvu sezonu,
jer sam posle toga odgledao nemacki film Who Am I – Kein System ist sicher (https://en.wikipedia.org/wiki/Who_Am_I_(2014_film)) iz 2014.

dekkard
29.11.2017, 08:49
Pogledao sam i ja taj film, nije loš, ali mi je Mr Robot mnogo bolji dramaturški i glumački.

Carcosa
29.11.2017, 09:25
Mr Robot odlican i treca sezona je sigurno mozda jedan od boljih TV formata ove godine. Sad, reci da je druga sezona losa...Pa, ne znam da li je to najadekvatniji izraz. Pre bih rekao jako konfuzna i rastrzana, fragmentarna, hermeticna, prilicno nejasna, kao da je i Esmail bio na nekim opijatima dok je kreirao, ili se i sam utripovao da je podvojena licnost :) Ja sam prvu sezonu odgledao u sumanutom naletu od jutra do kasne veceri, u drugoj sam imao jednu duzu pauzu recimo izmedju trece i cetvrte epizode, kasnije sam se vratio. Ove sezone, svaku epizodu cekam s nestrpljenjem. Naravno, svakome bih preporucio da je pogleda jer, kako sam jos negde napisao, iako u pocetku podseca na Borilacki klub, zapravo se u Mr Robotu govori o onome sta nas ceka posle tog filma, odnosno Projekta Haos.

P.S. VIKINZIIII !!!!! SHIELD WALL!!!! Jedva cekam da vidim kakav krljanac ih ceka ove godine, verovatno u medjusobnom makljanju!!! Sutra je Thorsday, dan koji je svake sezone posvecen gledanju novih epizoda :)

bojanaBG
29.11.2017, 09:34
1. sezona mi je bas bila odlicna, ali 2.sezonu nisam ni pocinjala da gledam jer svima je ocajna do jedva moze da prodje.
Defintivno onda necu da brisem sa harda, bice na nekoj listi cekanja :D

Carcosa
29.11.2017, 09:40
Mozda je najbolje da uopste ne bude na listi cekanja nego da je odgledas, "progutas najvecu zabu i svaris je sto pre" , kako bi stigla do trece sezone, koja je odlicna. Prica sada dobija jednu novu, siru konotaciju, koja moze da bude i depresivna, ali i prilicno realna. Mada, cak je i to pitanje, jer su nastavili da nam serviraju informacije na kasicicu, ali dinamikom prve sezone. Necu naravno da spojlerisem, ali mi je zao sto sam neke epizode trece sezone vec odgledao, jer su bas "one hell of a ride".

bojanaBG
29.11.2017, 09:46
Prvo moram da zavrsim Sopranove, ali racunam da cu to za par dana jer mi je ostalo jos samo 6 epizoda, a onda cu najverovatnije da pogledam neke serije koje trenutno idu.
Ali u svakom slucaju, ostavicu je na hardu, vec sam bila blizu da je obrisem :D

Sandugp
29.11.2017, 09:50
Mr Robot s03 odlična, baš mi je drago što sam počeo da gledam

Tek treba drugu sezonu da se nakanim da gledam.

Tarantula
29.11.2017, 15:16
https://www.youtube.com/watch?v=6ZfuNTqbHE8

Sandugp
29.11.2017, 17:42
Tacno sam znao da ces da objavis. Malopre posao da podelim i reko "Ma podelio je Tarantula sigurno, aj da proverim." :biggrin:

bice
29.11.2017, 18:28
Kakav je film "Liga pravde", ima li svrhe gledati?

Ivan_pg
29.11.2017, 19:52
Je li ko gledao Dunkirk od vas,valja li sto,ako je neko sranje da ga ne gledam?

kronostime
29.11.2017, 20:03
Kakav je film "Liga pravde", ima li svrhe gledati?

Nema.

Laki21
30.11.2017, 00:00
Gledao Old Boy odličan je.

Jebeno remek delo.

VLADIMIR PERIC VALTER
30.11.2017, 01:14
Je li ko gledao Dunkirk od vas,valja li sto,ako je neko sranje da ga ne gledam?

Pa vredi, ratni spektakl malo dodavanja istorije gde jedan tezak fijasko saveznika ublazava ali ok moze.

Tarantula
30.11.2017, 08:21
Tacno sam znao da ces da objavis. Malopre posao da podelim i reko "Ma podelio je Tarantula sigurno, aj da proverim." :biggrin:

Al šta je likova u ovom filmu jbt. Još nisu izbacili koliko će film trajati, kontam nešto da neće ispod 2:20 - 2:30h.

Iron Man, Hulk, Captain America, Thor, Hawkeye, Spider-Man, Black Panther, Doctor Strange, Vision, Star-Lord, Gamora, Groot, Drax the Destroyer, Rocket, Black Widow, Falcon, War Machine, Scarlet Witch, Winter Soldier, Thanos...

Scouser
30.11.2017, 11:10
Kakav dan, izasli i Vikinzi i Peaky Blinders. :D
http://1337x.to/torrent/2626982/Vikings-S05E01-E02-720p-HDTV-x264-KILLERS-rarbg/
http://1337x.to/torrent/2626412/Peaky-Blinders-S04E03-720p-HDTV-x264-BRISK-eztv/

Ljuba90
30.11.2017, 16:53
Kralj Ekbert, kakva uloga :wthy:
Na pola 4. sezone Vikinga. Mocna serija!

Seoski Terminator
30.11.2017, 17:02
Ja pokusavam da sacekam 20 decembar, da odgledam celu 4 sezonu Peaky Blindersa, ali me vuce zbog kraja 3ce, zanima me sta se desava posle onakvog kraja. :biggrin:

Tarantula
01.12.2017, 08:15
Kralj Ekbert, kakva uloga :wthy:
Na pola 4. sezone Vikinga. Mocna serija!

Tek slijedi ono najbolje (gore). Ne znam kako da nazovem.

limun
01.12.2017, 09:27
Gledao sinoc Hacksaw Ridge (2016), odusevljen sam, 10+.
Ne znam kako do sad nisam pogledao, svakako bih ga uvrstio u top10.

Mrkela
01.12.2017, 10:29
Jebeno remek delo.

Orginal ili losu americku verziju?

VLADIMIR PERIC VALTER
01.12.2017, 10:55

Orginal svakako, i bas ta rec remek delo.

Ljuba90
01.12.2017, 14:28
Tek slijedi ono najbolje (gore). Ne znam kako da nazovem.

Znam na sta mislis. tuga me uvatila kad su ga mucili i ubili. Jedna od najbolje odradjenih uloga ikada na tv-u, ako ne i najbolja. Pricam o Ragnaru naravno.

Vladan
01.12.2017, 14:59
Ubice moga oca druga sezona na novom SBBovom kanalu TOP.

Pored Ubica mog oca, gledaoci ce moći da prate i hit serije kao stu su Homeland, Sons of Anarchy, Drzavni posao, Odmori se, žasluzio si, Bron, Gomorrah, Hell on wheels i mnoga druga iznenađenja. TOP kanal biće emitovan u četiri zemlje regiona: u Srbiji, Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori i Makedoniji, za početak na SBB-u, Telemachu, Total TV-u i D3i. Dok se kanali ovog tipa u svetu dodatno naplaćuju, platforme na kojima će da krene su omogućile da se TOP kanal nađe vec u osnovnoj ponudi.

61563
01.12.2017, 15:05
Ubice moga oca druga sezona na novom SBBovom kanalu TOP.

Na kom je broju taj TOP na totalu,ako znas ako ne da listam :)

Vladan
01.12.2017, 15:09
Ni na jednom jos, krece za dvije nedelje valjda. A posto je njihov kanal bice pri vrhu svakako :D

61563
01.12.2017, 15:11
hvala,posto mi kanal nepoznat ,znam da su vodili pregovore na koji kanal ce serija(2 sezona) ,posto je zapelo nesto sa RTS-om ,predpostavljam da je zbog Senki

Dubiozni goblin
01.12.2017, 15:24
hvala,posto mi kanal nepoznat ,znam da su vodili pregovore na koji kanal ce serija(2 sezona) ,posto je zapelo nesto sa RTS-om ,predpostavljam da je zbog SenkiLose pretpostavljas. Gledanost je bila bas visoka i samim tim autori i glumci su od RTS-a tražili iste tolike zarade. U pojedinim slučajevima i 300% povecanje. RTS nije hteo/mogao da "pljune" toliki novac. Za senke se ocekuje slicna stvar, ali mislim da ce se dogovoriti. Vec su bili razgovori sa Bjelogrlicem. Gledanost Senki nad Balkanom je izuzetna.

61563
01.12.2017, 15:29
Pa dobro,rekoh frka sa RTS-om,a jel mislis da slucajno nisu imali Bjelu sa Senkama ,da ne bi dali kes,mislim da bi...mozda i ne

Dubiozni goblin
01.12.2017, 18:29
Pa dobro,rekoh frka sa RTS-om,a jel mislis da slucajno nisu imali Bjelu sa Senkama ,da ne bi dali kes,mislim da bi...mozda i neNe bi. Znam nekolicinu ljudi iz upravnog dela RTS-a. Ukratko, zajednicko im je da su tvrdoglavi i inadzije. Otac mi je radio tamo, bio pri vrhu, tako da je info iz prve ruke.

61563
01.12.2017, 18:40
Ne bi. Znam nekolicinu ljudi iz upravnog dela RTS-a. Ukratko, zajednicko im je da su tvrdoglavi i inadzije. Otac mi je radio tamo, bio pri vrhu, tako da je info iz prve ruke.

Onda nema razloga da ti ne verujem sem hvala na info,znas bolje od mene sigurno, samo steta za njih RTS imali bi 2 dobre serije,ne verujem da bi bili u novcanom minusu gledano je UMO a Senke pa tek

Dubiozni goblin
01.12.2017, 20:09
Onda nema razloga da ti ne verujem sem hvala na info,znas bolje od mene sigurno, samo steta za njih RTS imali bi 2 dobre serije,ne verujem da bi bili u novcanom minusu gledano je UMO a Senke pa tekUf, u ozbiljnim minusima su sa serijama bili. Evo ovako, da vidis cisto. Moj rođak sa sela serija je kostala 70 miliona dinara po epizodi. Snimanje je bilo oko 7-10 dana po jednoj, celokupni troškovi lokacije, kadra, glumaca, hrane, vozača itd su isli na RTS. E sad, druga stvar i to sto nacionalni servis nema 13 minuta reklama po satu, nego 7. Kada malo razmislim koliko je 420 sekundi u stvari para. Nedeljom izmedju 8 i 9 sekund reklame nije ispod 20 ili 30 000 dinara.
Jebi ga, serije su dobre i po meni bi trebali da se nekako snadju za to skresuci neke druge troskove, iako ih kresu samo tako. Plate su mizerne, fali kadra sad ozbiljno vec, od fizikalaca do kamermana. Sjebala ih je visegodisnja burazerska politika gde sad u RTSU imas jednog Sasu Barbulovica koji je doveo jos 5 ljudi. Od zene, sestre, pa na dalje.

Ser Gagi
01.12.2017, 22:32
Obecava Vikings, mada nije to to bez Ragnara jbg. Najbolji glumac/ulogu koju sam gledao.

Ivar se trudi da imitra Ragnara, ali po meni mu ne ide. Ube ima potencijal, mozda on bude glavni karakter ove sezone, vidjecemo.

miloolja
02.12.2017, 08:56
936803542383202304

tt

miloolja
02.12.2017, 22:42
Bacila malo pogled na seriju vidim na hbo3 ide jedna za drugom..http://m.imdb.com/title/tt3846642/
Bokte sta se radi, a sve se nekako poklopilo sa danasnjom pricom o nekim domacicama iz mog kraja :s

tt

Powerslave
03.12.2017, 08:42
Poceo da gledam Vikinge, da vidim i ja toga Ragnara sto mi ga pominju turisti svake godine :biggrin: Ja ne vidim vala nikakvu slicnost sa njim... mozda ga kasnije opasno premlate, pa ce i on ni na sta da ne lici :ha:

Odgledao cetiri epizode. Nije lose, brzo epizode prolaze. Vjerovatno cu sjutra ostatak sezone da pogledam.

Bokirivaldo
03.12.2017, 10:53
Ko je gledao seriju The Fall..sa Gilian Anderson..ja sam sada odgledao sve tri sezone..kako se vama dopala serija,ima li neka fora na kraju sa onim sefom policije sto je na kraju dao otkaz..

kronostime
03.12.2017, 20:15
Lebe mekani - kakva epizoda. :krsta:

Vladan
03.12.2017, 20:36
Los gluma Fjodora, ostalo odlicno. Pletikosic gubi kontrolu, ocekivano, previse je mlad i zelen jos, a previse glumi smirenost i hladnokrvnost. Zato je Gazda Kire objasnio, pravi Godfather. Covjek gledao live prenos, fenomenalna faca. Tane ocekivano nije pucao na druga, zivot za zivot, a ovaj isto ocekivano na slobodi.

Brstina velika mutljavina, Kicic sabija, fenomenalna gluma mimo svih ocekivanja. Covjek prosto sabija.

kronostime
03.12.2017, 20:46
Petre Arsovski (Gazda Kira) je "pojeo" ulogu, mada je prijatno iznenadjenje i Goran Bogdan (Mustafa Golubic).

Sandugp
03.12.2017, 20:59
Jel bilo ko od vas u bilo kom trenutku serije posumnjao u Pletikosica? Ako jeste neka napise imam zanimljivu teoriju.

...
03.12.2017, 21:01
Tabu je krenuo sinoc da se prikazuje na rts2. Subotom i nedeljom u 22H, sad ide druga epizoda. Repriza je valjda sreda i cetvrtak, eto prilike ko nije pogledao da ispravi gresku. :D

http://m.imdb.com/title/tt3647998/

61563
03.12.2017, 21:04
Tabu je krenuo sinoc da se prikazuje na rts2. Subotom i nedeljom u 22H, sad ide druga epizoda. Repriza je valjda sreda i cetvrtak, eto prilike ko nije pogledao da ispravi gresku. :D

Repriza je Utorak,Sreda 22-30 za ostalo si u pravu.

Sandugp,moze teorija i ako niko ne posumnja,licno on je meni cist

z0La
03.12.2017, 21:05

http://m.imdb.com/title/tt3647998/

Auuu, nisam imao pojma za ovo. Extra, taman da uhvatim reprizu. Hvala! :tu:

miloolja
03.12.2017, 21:11
Los gluma Fjodora, ostalo odlicno. Pletikosic gubi kontrolu, ocekivano, previse je mlad i zelen jos, a previse glumi smirenost i hladnokrvnost. Zato je Gazda Kire objasnio, pravi Godfather. Covjek gledao live prenos, fenomenalna faca. Tane ocekivano nije pucao na druga, zivot za zivot, a ovaj isto ocekivano na slobodi.

Brstina velika mutljavina, Kicic sabija, fenomenalna gluma mimo svih ocekivanja. Covjek prosto sabija.

Mene generalno Pletikosic bas iznenadio projatno u ovoj roli. Mislila sam da ce biti totalni fijasko, tako da mu i ne zameram previse ta lutanja i mozda nesnalazenja, a sto kazes mladjan je jos.

Arsovaki stara namazana kajla, opasan matori.

I to sto kazes za Brstinu, mada ga ja bas gotivim, u kakavim sam ga predstavama gledala i tamo na daskama je totalno drugaciji, bas na svome...ovde...nako.

Kaludjer: Vidite to je stvar bontona. Ako svaku susu oslovljavamo sa gospodine, pa zasto jednog grofa ne bi unapredili u vojvodu. Cisto kurtoazije radi....

I onda iskezi brcice svoje...aaaaaaaa [emoji23]

tt

kronostime
03.12.2017, 21:17
Mislim da bi Sergej Trifunovic bolje odigrao Alimpija Mirica, posle njega Srdjan Todorovic.:dr:

miloolja
03.12.2017, 21:19
Ziki ona uloga patolaga, bas onakvog, ko pisana za njega.
Sergeja ne vidim nikako kao Alimpija.

Meni je Kicic pun pogodak...prijatno iznenadjenje No 1.

tt

VLADIMIR PERIC VALTER
03.12.2017, 21:41
Ziki ona uloga patolaga, bas onakvog, ko pisana za njega.
Sergeja ne vidim nikako kao Alimpija.

Meni je Kicic pun pogodak...prijatno iznenadjenje No 1.

tt

Hm meni bas Zika roker, urbani tip ne lici na patologa, lekara mislim cak ni na onog predratnog, jbg navikao me na druge uloge.

miloolja
03.12.2017, 21:47
Bilo nekad, sada je propo :)... Dadan Karambolo, pa Dule Pacov...i tako :D

tt

Laki21
04.12.2017, 02:22

Original naravno.

BTW, imam zanimljivu priču u vezi ovog filma.

Moja žena do upoznavanja sa mnom nije gledala praktično ništa od uradaka sa istoka. To sam naravno morao da ispravim, te smo krenuli skupa da gledamo najznačajnija dela.Među prvim filmovima koje sam joj predstavio bio je naravno i Oldboj, a malo je reći da je bila potpuno fascinirana filmom. Bukvalno je danima bila pod utiskom, a najveća žal joj je bilo što to nije i nikad neće odgledati u bioskopu.

Elem, kad sam se vratio u Bgd, krenem ja redom da vrtim bioskope, da vidim ko pruža mogućnost za privatnu projekciju. I tako stignem do bioskopske sale u muzeju vazduhuplovstva na aerodromu. Direktor kad je čuo šta i zašto želim, umesto da naplati zakup sale, kaže da je dovoljno da platim dve ulaznice:ok:

Odnesem ja DVD sa filmom tamo, dogovorim se sa kino operaterom za termin, i kada mi je draga došla, stavim je u kola, povez na oči, pa pravac muzej vazhuhoplovstva.

Sve tako sa vezanim očima uvedem je u salu, zauzmemo mesta, krene film, ja joj skinem povez, ona pogleda u ekran, u mene, pa brizne u plač :srce:

E to je film koji se pamti.

Vladan
04.12.2017, 02:36
Brate svaka cast. Odavno ljepsu, topliju i strastveniju pricu nisam procitao na forumu. To se pamti.

Carcosa
04.12.2017, 09:13
Odlicna epizoda Senki i majstorski gradjena tenzija, korak po korak.
Nego, jel gledao neko novu Netflixovu seriju, Dark? Meni je promaklo da je izasla u petak, mislio sam da ce tek sredinom decembra.

bojanaBG
04.12.2017, 10:24
Zavrsila sam Sopranove, kraj je bas savrseno odradjen.

Posto sad mogu da ih uporedim, Zica mi je ipak bolja serija.

Laki21
04.12.2017, 11:46
Wire je možda i najbolja dramska serija ikada snimljena.

Meni je strahovito legla i Prljava značka (Shield), tu su gazili stopama Žice ali još brutalnije.

Inače, iz nekog razloga mi pade na pamet matora kamerna serija "Ja, Klaudije, car i Bog" (pod tim imenom je bila emitovana na TVu), meni je bila perfektna, matoriji je možda i pamte. Verovatno može da se nađe po trafikama ;)

http://www.imdb.com/title/tt0074006/

bojanaBG
04.12.2017, 12:53
Da, cula sam da je i Shield odlicna serija, ali nju jos nisam gledala, u nekom trenutku ce sigurno i ona doci na red.

Trenutno odmaram od ozbiljnih serija, gledam Suits i uzivam u svakom smislu :biggrin:

bice
04.12.2017, 13:57
Kako je sela uloga Kicicu, kao budali samar. Odlicna serija, sad je napeto, mislim da je Brstina konacno uvideo da je pogresio i mislim da ce ovoga puta slusati vise Taneta. Cenim da ce Mustafa na kraju ubiti generala i mozda krojaca, bice jos pucnjae i akcije na veliko.

z0La
04.12.2017, 14:51
Ako sam lepo video, večeras kreće Lethal Weapon (http://www.imdb.com/title/tt5164196/) na O2 u 21 h. Jel neko ispratio možda?

Znam da je adaptacija na film, ali vredi li nečemu? Ocena nije loša...

Erik
04.12.2017, 18:51
Vrv druga najbolja epizoda u sezoni, nakon 4-e.

Jel realno da smo mi sniminili onakvo puskaranje na kraju ep :confused:?

Tarantula
05.12.2017, 10:26
Dunkirk 1080p BrRip x264 - RARBG (http://1337x.to/torrent/2639281/Dunkirk-2017-1080p-BluRay-H264-AAC-RARBG/) :cf:

VLADIMIR PERIC VALTER
05.12.2017, 13:51
Mustafa Golubic je po nekim pricama bio vidjen za vodju ustanka ovde umesto Tita ali ga je Gestapo uhapsio i nakon zestokog mucenja streljao, vrv posledica izdaje nekog iz partije mozda i samog Tita u borbi za vlast. Kasnije po oslobodjenju Beograda njegove kosti su pronadjene i sovjetski vojnici su ih preneli u Moskvu gde je uz sve pocasti sahranjen.

Sandugp
05.12.2017, 13:58
Vrv druga najbolja epizoda u sezoni, nakon 4-e.

Jel realno da smo mi sniminili onakvo puskaranje na kraju ep :confused:?

Jel realno da onaj deda kada je zveknuo onog prvog sa ledja nije mogao i drugog????

limun
05.12.2017, 14:36
Dunkirk 1080p BrRip x264 - RARBG (http://1337x.to/torrent/2639281/Dunkirk-2017-1080p-BluRay-H264-AAC-RARBG/) :cf:

Napokon :D

zdravkelja
05.12.2017, 23:27
Dobar Dunkirk. Slow burner, ne pocinje nesto preterano zanimljivo, ali kako dalje odmice, postaje sve bolji :)

Indigo
06.12.2017, 01:00
Stranger things :wthy:
Nastavili samo gde su stali u prosloj sezoni.
Jezivo do bola i dalje, klinci kidaju.

Ivan_pg
06.12.2017, 01:21
Stranger things :wthy:
Nastavili samo gde su stali u prosloj sezoni.
Jezivo do bola i dalje, klinci kidaju.

Dobri su klinci,iskreno najgore glumi ona Vinona Rajder,na trenutke komicno djeluje.A najvise mi se svidja muzika,umiju bas da izaberu.

Erik
06.12.2017, 05:44
Jel realno da onaj deda kada je zveknuo onog prvog sa ledja nije mogao i drugog????

E bre Sandule, ne cepidlaci sad ti :biggrin:

kronostime
06.12.2017, 06:45

Misirac (Toma Kuruzovic) je navikao na noz, a ne na pistolj. :sd:

Jaqen Hghar
06.12.2017, 06:52
Odlicna epizoda Senki i majstorski gradjena tenzija, korak po korak.
Nego, jel gledao neko novu Netflixovu seriju, Dark? Meni je promaklo da je izasla u petak, mislio sam da ce tek sredinom decembra.

Dosadno, vec vidjeno.
Razocarao me Baran bo Odar.

miloolja
06.12.2017, 08:36
Misirac (Toma Kuruzovic) je navikao na noz, a ne na pistolj. :sd:Dobra :)

Jel ovde neko preporucivao/gledao Baby driver?

tt

limun
06.12.2017, 08:48
Gledao ja, film za tinejdzere. Sta znam, limunadica, nije lose da se odgleda, mada ne bih nikad ponovo.

...
06.12.2017, 08:53
Montaza, muzika je odradjena vrh, i uglavnom ljudi to bas hvale, ali je prica bas smesna, i dosadna sto se mene tice. Sto limar rece tinejdzerski film, sad zavisi sta ti se gleda, ja iskreno sam se smarao zesce. :D

miloolja
06.12.2017, 09:01
Pa nisam bas u fazonu da se smaram, uz film pogotovu :D
Nego neko je preporucivao, nesto mi ostalo da mu se dopalo :hm:

tt

zdravkelja
06.12.2017, 09:42
Odlican je Baby Driver :cool: Ako si ikada gledala nesto od Edgara Wrighta, znas sta treba da ocekujes.

Vladan
06.12.2017, 12:44
Ljudi bas ne razumiju Rajta, zato film nije za svakoga. Ko zna sta da ocekuje, Bejbi je vrh.

...
06.12.2017, 13:07
Pa mislim nema tu sta da se razume, jednostavno je do ukusa, ja nisam bio upoznat sa njegovim radom, i zato mi nije legao film, bzvz odradjeni karakteri, prica ocaj, sve je to u drugom planu radi zabave i muzike i ne znam cega jos.

Ljuba90
06.12.2017, 13:16
Za sad bas tanki filmovi ove godine. Kontam da ce biti najgora konkurencija za oskar svih vremena...
Osim Dunkirka jos nista nije izaslo da valja.