PDA

Pogledati punu verziju : Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Vladan
18.02.2016, 18:35
https://www.youtube.com/watch?v=ET9jc9GeGNk

https://www.youtube.com/watch?v=aGe9Hr_9YEU

BogdanB
03.03.2016, 17:19
Da li neko od vas koristi powerbank? Baterija mi se bas srozala na telefonu,a sad ne znam sta da radim, da li da uzimam novu bateriju koja je tu negde oko 1500din ili powerbank od 8000mah i da ga platim 1600din? Imam bodove,pa mogu da napravim popust u Gigatronu.

Black Mamba 24
03.03.2016, 18:32
Da li neko od vas koristi powerbank? Baterija mi se bas srozala na telefonu,a sad ne znam sta da radim, da li da uzimam novu bateriju koja je tu negde oko 1500din ili powerbank od 8000mah i da ga platim 1600din? Imam bodove,pa mogu da napravim popust u Gigatronu.

To znaci da moras nositi jos jednu stvar uz telefon. Powerbank je korista stvarcica ako imas dobru bateriju ali nisi pri uticnici duzi period, dakle baterija. :D

Vladan
03.03.2016, 18:34
Kako mocna stvar Gear VR :D

BogdanB
03.03.2016, 19:11
Mislim da je najbolje baterija I powerbank :)

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

VR6
04.03.2016, 00:47
grešiš, najbolje je nov telefon :cool:

BogdanB
05.03.2016, 09:33
Znam, rado bih uzeo nov telefon, recimo Galaxy A5, ovaj S3 sto koristim je postao takva krsina od telefona a bio je najbolji telefon godine kada se pojavio. Kada krene da zabada, neki put mu fejs treba da otvori 30 sekundi, pa kada krenem sa brzim radom, bolje da ga bacim iz ruke da mi ne dize pritisak kako perfektno radi.

Ser Deni ®
05.03.2016, 15:02
Ali A5 2016, ne ovaj stariji.

Ubica je ovaj 2016.

Sent from my m2 note

BogdanB
05.03.2016, 20:32
Jeste dobar ali ima I cenu, 5.2 inca mislim da mi je mnogo.
kod A5 modela, privukla me je baterija koja je dobra, za 20h bolja nego na S3, ali jedino sto mi se ne svidja je to sto je telefon iz jednog dela. Imao sam HTC One X I kada ode ekran, to je muka da se namesti, moze da se namesti ali nije to to, imao sam polomljen ekran :D
Na ovom novom A5, baterija je bolja za 20h nego na starom A5. I plus ima FullHD, ali to se primeti tek kada se stavi jedan pored drugog.

Princoni Snow
05.03.2016, 20:42
Koja je fora sa tim novim a5 :confused:, ja imam stari :cf:.
Sto se tice pucanja stakla, imas za a5 model zastitno staklo da kupis.

BogdanB
05.03.2016, 21:01
Kakvo zastitno staklo? Moze neki link?
Bolji je novi A5 nego stari :D

Bastia33
05.03.2016, 21:04
Nije 5.2" puno, ja imam G4 od 5.5" pa se navikneš jako brzo, a prešao sam sa S3 minija na ovo čudo... Osim ako ne nosiš one pederske uske hlače, nemaš brige ni za džep ni za šaku.
Da, baterija na ovom novom A5 je jako dobra, kao i procesor, može on lako da vrti mnoge zahtjevne aplikacije. Sasvim su fino prilagodili rezoluciju ekrana bateriji, tako da će sigurno dugo držati, opet zavisno šta radiš sa telefonom. Ne znam stvarno kako se kreće što se cijene tiče, ali mogu reći fin telefon za recimo 250-300€. Koliko ga cijene, tamo gdje bi ga kupio?

A što se ekrana tiče, pa čuvaj ga brate, nemoj da ga lomiš.:biggrin:

Princoni Snow
05.03.2016, 21:43
Kakvo zastitno staklo? Moze neki link?
Bolji je novi A5 nego stari :D

Pa zastita za ekran, samo mnogo ozbiljnija prica od folija. Imas ga u prodavnicama gde prodaju telefone. Ja ga platio 800 din koliko se secam.
https://www.youtube.com/watch?v=br-19KAjMxE

VR6
05.03.2016, 22:21
konkretno vodi se kao "tempered glass 9H" i ima ga u različitim debljinama npr 0.2mm 0.26mm 0.3mm i 0.4mm. i stvarno "vrši" posao uz neko dobro kućište jer su svi touch telefoni najranjiviji sa bočne strane

BogdanB
05.03.2016, 23:20
@Bastia

Stari A5 je kod mene 250 ili 230 evra,ne secam se kako mi je rekao,a na mobilnomsvetu za novi A5 pise da je 450evra. Ne nosim u dzepu,nosim u torbici,zbog velicine telefona poceo sam torbicu da nosim i ukapirao sam da mi je bolje to,sve nabijem tu,telefon,kljucevi,licna karta,novac i ostale stvari :D Na gsmareni pise da izvlaci:
3g talk time: 20:40h
web browsing: 9;52h
video playback: 12:21h
Endurance rating 91h
Sto se ekrana tice,cuvam naravno ali uvek moze da se desi da ispadne nekako,pre neki dan,daljinac mi je samo poleteo iz ruke i krenuo sam da se bacam sa kreveta u stilu Olivera Kana da ga uhvatim :D

@Princoni

Kazi tvoje utiske o A5? Kako si ti zadovoljan? Da li secka u radu,recimo da ti fejs dugo otvara ili kada zuris da uradis nesto,on krene da zabada? Ekran, baterija?

@VR6

Nisam znao da imaju ta stakla,znaci neki silikon pored ovoga i bilo bi dobro?

Bastia33
06.03.2016, 00:01
Auu, puno je 450€ za takav telefon, bar po meni. Ja sam kod nas u Banjoj Luci na službenom i provjerenom prodajnom mjestu, u velikom tržnom centru dobio G4 za 400€, sa garancijom i sve... Ako ćeš već dati 450 evra za telefon, možda da razmotriš Note 3 koji je još uvijek sila od telefona, može se udariti upgrade na Lollipop(5.0), a sa baterijom nemaš problema, naravno ako ti ne smeta 5.7", a u torbici ne bi trebalo.:D

BogdanB
06.03.2016, 00:04
Necu da dajem te novce :D a I ovo cisto sada gledam kakav je telefon. Note jeste sila od telefona ali veliko brale :D

Ricma
06.03.2016, 00:21
Ni na aliexpressu nije nista niza cena, najmanje 408 evra a tek treba da pridodas carinu i porez sto mu izadje preko 500 evra.:confused:

Black Mamba 24
06.03.2016, 00:39
Auu, puno je 450€ za takav telefon, bar po meni. Ja sam kod nas u Banjoj Luci na službenom i provjerenom prodajnom mjestu, u velikom tržnom centru dobio G4 za 400€, sa garancijom i sve... Ako ćeš već dati 450 evra za telefon, možda da razmotriš Note 3 koji je još uvijek sila od telefona, može se udariti upgrade na Lollipop(5.0), a sa baterijom nemaš problema, naravno ako ti ne smeta 5.7", a u torbici ne bi trebalo.:D

Note 3 je u srbiji oko 300 evra, cini mi se sad je i u BiH. LG G3 36000 dinara sa 32GB, to je sad oko 295 evra. :D
Samsung ima odlicne telefone, ali jbg cena je tu, sad je LG najrealniji, i Huawei.

Paricu, ne zabada nijedan telefon ako je odrzavan, ako ima mamorije, RAMa i interne. Evo kod mene telefon iz 2013. a ne zabada.

Bastia33
06.03.2016, 00:56
Rekao sam mu za Note 3 pošto sam vidio na tom sajtu koji je spomenuo da ide za iste pare kao i A5, ne znam za koliko inače ide, ali je pomalo smiješno da je cijena ista, vjerovatno zato što je ovaj tek izašao.
Da, to su te cijene, s tim da Note 3 uzeo bez razmišljanja preko G3 pa da je i 50 evra skuplji, ustvari više-manje bilo koji kršten smartphone.

Black Mamba 24
06.03.2016, 01:39
Sta fali G3, primetio sam ovde nekog da je protiv tog telefona, mozda si to upravi ti bio... :D
Svi su ga hvalili, na androidauthority takodje, meni se sve svidja, zamenjiva baterija je tu, odlicna kamera, ekran, samo mi je UI malo deciji, kao zabavnik nekakav. :D

VR6
06.03.2016, 04:52
@ BogdanB

pa da, neko silikonsko kućište ili nešto ovako tkzv "frosted shield" kućište:

http://www.nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=&id=4517&page=1

i miran si.... msm ne sad ono da bacaš fon sa trećeg sprata i sl. ali neko ispadanje iz ruku ili džepa, ekran preživljava 100% btw meni lično telefon sa nekim ovim "tepered
glass-om" mnogo lepše izgleda nego kad se nalepi klasična tanka folija

BogdanB
06.03.2016, 09:32
Zavisi koja folija. Imam foliju na ekranu ali izgleda kao da je nema. Ne volim mat folije, to se bas primecuje po ekranu, mada verovatno ima ljudi koji vole nju I osecaj kada se predje preko nje.

Danas je postalo malo 1gb rama, iz dana u dan, aplikacije sve jace I jace, zato pricam o zabadanju.

Bastia33
06.03.2016, 10:51
Sta fali G3, primetio sam ovde nekog da je protiv tog telefona, mozda si to upravi ti bio... :D
Svi su ga hvalili, na androidauthority takodje, meni se sve svidja, zamenjiva baterija je tu, odlicna kamera, ekran, samo mi je UI malo deciji, kao zabavnik nekakav. :D

Nisam siguran da sam ga blatio ovdje, možda i jesam a da se ne sjećam:biggrin:
Na njemu je počeo ovaj problem koji LG nije riješio ni do G5, a vjerujem da neće još neko vrijeme riješiti. 'Proporcija' ekrana i baterije je žalosna, sam ekran će ti jesti preko 30-40% baterije cijelo vrijeme. Pretpostavljam da su taj problem pokušali riješiti tako što su smanjili osvjetljenost, što je samo stvorilo veće probleme. Kamera jeste dobra, ali nije bajna. Ako se kupuje, verziju od 16GB ne treba gledati očima, samo 32GB, koja opet nije savršena, ali je dosta bolja. UI se ti već spomenuo i dobro opisao.:D

Ne kažem da je to loš telefon, Bože sačuvaj, ali definitvno ima boljih na tržištu. Ne znam kakva mu je sad cijena, ali kada sam kupovao sebi, radije sam dao 70-ak evra više za G4 i onda sam miran sledećih par godina.

Ser Gagi
06.03.2016, 10:57
Deni je mislim bio protiv G3, ako se dobro secam :D

Uzeo sam ja LG G3 32GB pre tocno 2 meseci, jeste da je mali period ali do sad ni jednu jedinu zamerku mu nisam nasao, baterija je okej u odnosu na velicine ekrana, traje mi celi dan, preko noci se puni. Sve u svemu, odlican za sad :)

Ricma
06.03.2016, 11:15
Paricu, ne zabada nijedan telefon ako je odrzavan, ako ima mamorije, RAMa i interne. Evo kod mene telefon iz 2013. a ne zabada.

Kakve to ima veze sa mnom, Sikara?Samo sam prokomentarisao cene.

Wilshere_10
10.03.2016, 20:26
Da li je neko uzimao telefon u Logic shopu? Kakva su iskustva s njima?
Gledam razliku u ceni za P8 lite, u Gigatronu je 35.000 a u Logicu 24.000. Znam da Gigatron i slicne radnje imaju jace cene, ali je ovo skoro 30%, pa me malo buni.

BogdanB
10.03.2016, 23:48
Uzeo sam powerbank od 5000mah.

black_sax
11.03.2016, 12:08
Za sve koji su u dilemi da li da kupe Iphone ili Galaxy S6/7 Edge predlazem VIVO XPLAY 5 LITE:biggrin: Najavljen je prije nekoliko dana i vjerovatno su ga vidjeli neki. Gledam ga sad opet i nije mi jasno kako neko moze ovako ofirno da iskopira 2 telefona:facepalm: OK, razumijem kad radis kopije od 100€ ali ovo je tel ima 6GB rama i cijenu od 600+€

l1m4r
11.03.2016, 12:15
Ali "lite" :biggrin:

Ricma
11.03.2016, 12:43
Da li je neko uzimao telefon u Logic shopu? Kakva su iskustva s njima?
Gledam razliku u ceni za P8 lite, u Gigatronu je 35.000 a u Logicu 24.000. Znam da Gigatron i slicne radnje imaju jace cene, ali je ovo skoro 30%, pa me malo buni.

Nista lose nisam procitao u vezi njih sem da im je osoblje neljubazno, isplati se kupiti kod njih.Nisam jedan od onih kojem smeta osoblje.Resio sam da narucujem telefon preko aliexpressa zbog velike razlike u ceni, inace da kupujem u Srbiji uzeo bih u Logicu.Mislim da su im cene jeftinije od online kupovina.

VR6
11.03.2016, 13:17
Za sve koji su u dilemi da li da kupe Iphone ili Galaxy S6/7 Edge predlazem VIVO XPLAY 5 LITE:biggrin: Najavljen je prije nekoliko dana i vjerovatno su ga vidjeli neki. Gledam ga sad opet i nije mi jasno kako neko moze ovako ofirno da iskopira 2 telefona:facepalm: OK, razumijem kad radis kopije od 100€ ali ovo je tel ima 6GB rama i cijenu od 600+€

misliš VIVO XPLAY 5 ELITE?

Scouser
26.03.2016, 21:51
Treba mi pomoc, uzeo sam novi komp., pa ne zanima kako najbolji nacin da omogucim internet na njemu, imam SBB internet i Router do kojeg zicano ne mogu do kompa. Pa me zanima sta je najisplativije. Unapred hvala. :D

BogdanB
26.03.2016, 23:57
Duzi kabl? :D

Scouser
27.03.2016, 00:27
Treba mi onda minimum 10 metara, i ide preko svih soba. Mislio sam jel ima nesto u fazonu kao sa mobilnim sto hvatam, pa sa kompom da hvatam? Neki adapter ili slicno?

l1m4r
27.03.2016, 03:50
wireless ? Tj ostaviš stari komp povezan kupis tp-link modem i povežeš. A novi komp ti ima wifi i zaključas modem naravno. Ili gledaš da prebaciš ruter do novog kompa.

Meni je desktop stari povezan sa sbb ruterom i na njemu sam nabavio tp link i šljaka mi net i na 300 od gajbe. Manje više :D. Po mobu znam.

Možeš i da tražiš od sbb da ti zamene ruter i da ti daju novi koji bi ti odgovarao. Tj meni su nudili već 3, 4 pUta da doplatim. Sto mi nije potrebno.

Black Mamba 24
27.03.2016, 19:13
wireless ? Tj ostaviš stari komp povezan kupis tp-link modem i povežeš. A novi komp ti ima wifi i zaključas modem naravno. Ili gledaš da prebaciš ruter do novog kompa.

Meni je desktop stari povezan sa sbb ruterom i na njemu sam nabavio tp link i šljaka mi net i na 300 od gajbe. Manje više :D. Po mobu znam.

Možeš i da tražiš od sbb da ti zamene ruter i da ti daju novi koji bi ti odgovarao. Tj meni su nudili već 3, 4 pUta da doplatim. Sto mi nije potrebno.

Samo mi se cini da si ti pomesao ruter i modem. :D

@Scouser
Postoji wi fi adapter naravno koji dolazi sa USB prikljuckom ili da kupis jaci ruter(jacu antenu). Ja sam par meseci koristio TP Link adapter, platio sam ga oko 2500 dinara, ali je bio jedan od jacih, tebi bi i slabiji trebao odraditi posao. Moguce da si i ti pomesao ruter i modem (ako imas modem dzaba ti adapter), cudno mi je da ruter ne moze u istom stanu do druge sobe da dobaci, to je bas neki krs ruter. :D

l1m4r
27.03.2016, 19:16
Zapamtimo danasnji dan Guja pise na forumu :biggrin:

Scouser
27.03.2016, 19:33
Narucio sam neki TP Link usb adapter oko 1500 din. Ruter mi je udaljen oko 3-4 metra (mozda i manje), ali je izmedju zid, pa da bi ga zaobisao treba jedno 10 metara, a i bilo bi mi ruzno zbog kabla. Jedinonda probusim rupu u zidu pa proturim kabl. :D Ali mi je ovo trenutno, kontam, najbolja opcija.

l1m4r
27.03.2016, 19:36
Busi rupu za kabal sta ga jebes :D.

Neces zid da srusis za jednu rupu. :biggrin:

Black Mamba 24
27.03.2016, 23:52
Busi rupu, izbusio sam ih gomilu. :D
A ponovo te pitam, imas li modem ili ruter? :D

P.S. Ocekujem komentare na prvu recenicu. :cf:

l1m4r
28.03.2016, 00:01

Ricma? :ne_znam: :biggrin:

Scouser
28.03.2016, 10:26
Busi rupu, izbusio sam ih gomilu. :D
A ponovo te pitam, imas li modem ili ruter? :D

Ruter. Mislio sam da si zakljucio na osnovu poslednjeg posta. :biggrin:

Ricma
28.03.2016, 11:09
Ricma? :ne_znam: :biggrin:

Sam je pao, sam se ubio.

Black Mamba 24
28.03.2016, 23:17
Ruter. Mislio sam da si zakljucio na osnovu poslednjeg posta. :biggrin:

Ali zasto ruter treba da zaobilazi zid? Kod mene (modem i ruter u jednom uredjaju) prodje kroz dva zida na koju god stranu da okrenem i uhvatim vani, a cak i nije toliko jak, ispod proseka je. :D
http://www.speedguide.net/images/hardware/thomson/twg8504/twg8504.jpg

Modem zaobizali zid jer je kablovski povezan sa sledecem uredjajem (bio li to ruter ili racunar). :D

Ajde proveri ponovo sta imas, modem ili ruter... Ako si 100% siguran da je ruter (odnosno 2 u 1, jer sam ruter bez modema ne moze funkcionisati sem ako nisu izmislili nesto u poslednjih par godina), onda kupi jacu antenu i wireless adapter za novi komp. :)

Scouser
29.03.2016, 08:36
A kontam da je modem i ruter u jednom uredjaju. Raspitivao sam se jos van foruma, a posto sam vec narucio adapter, rekli su mi da ako nisam imao problema sa laptopom necu ni sa kompom, jer nije previse udaljen.

Jedno pitanje ne vezano za ovo, da li mi je za gaming performace bolji Windows 7 ili Windows 10 (education, jer ni je samo taj dostupan) ?

Ricma
29.03.2016, 10:33
Bolje daje win 10, ali nemam nameru da se na taj presaltam kroz mesec dana.Prebacicu se na win 8.1, ne bih zeleo da eksperimentisem sa desetkom u narednom periodu.Iz mog laickog ugla, ne deluje mi da cu se sa njom dugorocno usreciti tako da mi je win 8.1 privremeno resenje.

Black Mamba 24
29.03.2016, 22:08
A kontam da je modem i ruter u jednom uredjaju. Raspitivao sam se jos van foruma, a posto sam vec narucio adapter, rekli su mi da ako nisam imao problema sa laptopom necu ni sa kompom, jer nije previse udaljen.

Jedno pitanje ne vezano za ovo, da li mi je za gaming performace bolji Windows 7 ili Windows 10 (education, jer ni je samo taj dostupan) ?

Pa da, ako si imao net na laptopu bez kablova onda je 2u1 i ne bi trebalo biti problema, jedino ako imas stan/kucu od 300 kvadrata. :D

@Ricpa

Nikad nisam cuo da neko operitivni sistem ili bilo kakav softver menja, a ne predje na najnoviji, evo ti si prvi covek.
Ako ti je 8.1. privremeno resenje sta ces posle? XP?
Meni je 10 za sad odlicna, mnogo bolja nego 8.1, sistem se bas brzo dize i gasi.

Ricma
30.03.2016, 10:37
Da koristim kompjuter za normalan rad i surfovanje, presao bih na desetku.Znam da sada mogu da picim igre na win 10, ali moze tu da se pojavi par problema.Cinjenica da je win 10 besplatan i da sa te strane Majkrosoft ima vecu kontrolu nad njim i poucen iskustvom sa torentima nekoliko godina unazad kao isa Popcornom nedavno, pitanje je samo da li ce u skorije vreme ukljuciti update koji ce da blokira piratski softver.Nije da tako nesto ne moze da se desi, vec u avgustu se pojavila informacija samo nije bas to bio agreement gde na koji su svi pristali.Menjam windows samo kako bih mogao da pokrenem 64-bitne igre.Igra mi se GTA V, Dishonored, Projcet:Cars, Dirt Rally, Wolfenstein etc...

Torenti dok god su ispod radara ili nisu toliko upadljivi, niko nece da obara sajtove.Slican princip bi mogao da bude za piratski softver, ne mozes da ignorises cifre.Moguce da gresim, ali ne zelim da posle budem primoran da instaliram jos jedan windows ako su moje sumnje obistine.Razlika izmedju osmice i desetke je minimalna po gaming performansama, tako da nisam na velikom gubitku.Nikada do sada nisam presao na Vistu, drzao sam se XP-a dok nisam bio primoran da zbog Battlefield 3 predjen ma na windows 7.Ne treba svi sa piratskim igrama da se nakacimo na windows 10.

Black Mamba 24
30.03.2016, 15:51
Niko tebi ne kaze da prelazis na 10, samo ako vec menjas menjaj na najnovije ili ne menjaj uopste. :D
Blago tebi ako ti je najveci problem torent i igrica. Uvek ce biti piratskih sajtova i aplikacija, filmova itd, tu nema problema. :D

Ricma
30.03.2016, 16:02
Igrice su ti angry birds, plants vs zombies, Papers, Please i slicne zajebancije.Kako moze GTA V naspram toga da bude igrica?:biggrin:

Torent nije uopste problem, igre jesu zato sto samo na mom kompu mogu da ih pokrenem.

Black Mamba 24
30.03.2016, 16:08
Meni je igrica sve sto je preko elektronskog uredjaja, a igara ima mnogo... :D Nisam ti ja gejmer pa da pravim nekakvu razliku. :D

Batman
30.03.2016, 16:09
Windows 10 je za gejming potpuni promasaj. U skoro svim igrama ima previse fps dropova bez ikakvog razloga.

Sto se mene tice toplo preporucujem sedmicu ili 8.1, s tim sto sedmica ima prednost da podrzava veci broj starijih igara od 8.1.

miloolja
30.03.2016, 16:57
A da nije igrica, jel da unapredim svoj W7 u W10 ili da ne diram? :)
Kakva su vam iskustva?

Sandugp
30.03.2016, 16:58
Kakva su vam iskustva?

Ne diraj.

miloolja
30.03.2016, 17:11
:dr: i to ti je odg? A što?

Lord Gangarić
30.03.2016, 17:20

Ne znam zašto bi to radila ako si na sedmici i ako nemaš problema sa istom. Ta desetka prosto kao da je napravljena za mnogo moćnije mašine nego što većina nas ima , radi joj hiljadu background aplikacija koje vuku previše memorije , ja nisam mogao piratski Microsoft office paket da instaliram , youtube i surfovanje mi je vuklo toliko proces memorije kao da sam upalio Call of Duty prosto je bilo nepodnošljivo i ne vidim zašto bi neko prešao na to osim ako ne želi da se fenseriše kao Marić :D

Sandugp
30.03.2016, 17:26

Nisu jos mnogi bagovi zakrpljeni, suvise novo izgleda i treba malo vremena da se naviknes (ali ajde to manje vise), novi Edge browser koji te teraju da koristis ... (mislim ne bukvalno ali tako ispada). Update mu je nekada bezobrazno dug - a neretko zabagovan. Start meni je nevidjeni persun, nepregledno lose.
Prijatelj ga jos uvek drzi na svom kompu pa sam bio u mogucnosti da pogledam i vidim koliko je lose, mada nece jos dugo, jer planira prvom prilikom da se vrati na 7.
Sve u svemu ako mene pitas jedan veliki sipak od Windows-a.
Ali neka kaze jos neko sta misli, cisto da se uporede utisci.

p4p1
30.03.2016, 17:30
Plus ima dosta bagova i dalje. Nekima tastatura otkazuje, neki imaju problema sleep modom, ili gasenjem i ko zna sta jos. Jedini koji se ne zale su oni koji su uzeli sad nesto novo s preinstaliranom desetkom, barem ja nisam cuo. Tako da bih ti savetovao da se drzis sedmice. :)

miloolja
30.03.2016, 17:46
Niti je fenseraj, niti potreba, sasvim sam zadovoljna sedmicom, već prosto pitam, interesuje me, nisam se nigde raspitivala, a vi pominjete desetku.
Hvala momci.

Ricma
30.03.2016, 18:48
Ja menjam windowse samo zbog igara.Krenuo sam sa windows 2000, kratko bio na 98, posle sam nekoliko godina picio XP i od 2011 pa do danas sam na sedmici.Ja zaboravio da sam procitao to za FPS dropove.Drago mi je sto sam procitao utiske o win 10.

Meni je igrica sve sto je preko elektronskog uredjaja, a igara ima mnogo... :D Nisam ti ja gejmer pa da pravim nekakvu razliku. :D

Zvuci debilno za vecinu igara reci da su igrice, isto kao kad bi za seriju rekao serijica i zilion slicnih primera.Izbegavam u sirokom luku da koristim deminutiv zato sto on po samom sebi umanjuje znacenje reci i kada bih ja tako nekom pricao o bilo cemu sto moj sagovornik ceni u deminutivu to moze da se shvati kao provokacija.

Black Mamba 24
30.03.2016, 18:53
Ja ne znam sta vi radite sa racunarima (ako ne igrate igre) :ne_znam:
U startu koristim samo opciju shut down koja je pregledna ::), edge je poprilicno brz, ali ga ne koristim, koristim mozilu i niko me ne tera da to promenim na bilo kakav nacin. ::) i youtube i mnogo drugih tabova otvorim i sve radi kako treba. A da je fenseraj, pa i nije, meni je w8 daleko najveci fenseraj. :D

Ser Deni ®
31.03.2016, 00:00
Ja planiram da pravim Hackintosh. Jel zna neko kako to radi u odnosu na Apple masine?

Black Mamba 24
31.03.2016, 01:14
Nikad nisam probao, cak sam samo par puta probao apple racunar, ali bi mi koristila informacija takodje. :D

Batman
31.03.2016, 09:38
Kakva su vam iskustva?

Kako god hoces. Ima razloga i zbog kojih mozes da uradis upgrade a ima i onih zbog kojih ne moras.

Ja koristim windows 10 na laptopu i nisam imao ovih problema koje su ljudi naveli u prethodnim postovima. Jedino je tacno da ima nekih background servisa koji nesto "drljaju" u pozadini, ali mislim da se mogu zaustaviti ("zakazani" termin skeniranja racunara koje vrsi windows defender, "zakazano" vreme defregmentacije hard diska, brisanje system restore pointa kako bi se oslobodio prostor na sistemskoj particiji i kreiranje novih - "svezijih" pointa, automatski windows update, automatsko preuzimanje i instaliranje store aplikacija itd). Mislim da se svi ti servisi mogu onemoguciti, mada ja to nisam dirao. Nikada mi se nije desilo da mi sistem pojede memoriju, da mi pucaju browseri i tome slicno. Sto se tice novog IE-a, odnostno Edgea, program donosi znatna unapredjenja u svakom pogledu u odnosu na Internet Explorer, ali nije tacno da vas "teraju" da ga koristite. Mozete instalirati pretrazivac po zelji i koristiti ga bez problema (moj izbor Google Chrome). Svi programi (bar oni koje ja koristim) rade bez problema, proces prelaska na windows 10 je prelak i brz uz pomoc aplikacije "Media Creation Tool", nakon instalacije svi drajveri koje imate ce biti azurirani na najnovije verzije (osim za graficku, jer oni cesto izlaze, pogotovo za nVidiu), ali to se moze vrlo lako manuelno odraditi, graficki je napredniji od svojih prethodnika, neke stvari u interfejsu su prakticnije. Aplikacija "Cortana" je znatno olaksala pretragu a uz to moze biti od koristi kada trazite odogovore na neka uobicajena pitanja. Task manager je isti kao na Windows 8.1 i svakako napredniji od onog koji koristi sedmica. Windows Explorer je takodje unapredjen i olaksano je baratanje aplikacijama i fajlovima. Start meni je, po mom skromnom misljenju, sjajan, jer objedinjuje i sistemske aplikacije i aplikacije koje su se na win 8.1 nalazile u tzv. metrou. Pored svega ovoga windows 10 donosi podrsku za najnoviji DirectX 12 koji je, kako kazu, buducnost video igara, jer donosi znajacno unapredjenje performansi i mogucnost da se maksimalno iskoristi hardverski potencijal (mada ja sam po malo skeptican kada je ta prica u pitanju).

Sve u svemu, ko koristi komp za neke uobicajene stvari treba da predje na windows 10. To je neki moj stav i iz tog razloga sam uradio upgrade na svom laptopu, dok sam na PC-u zadrzao win 8.1 (zbog igrara). Jos jedan razlog zbog kojeg valja preci na win 10 jeste taj sto je potpuno besplatan i sto je nebitno da li vam je sistem sa koga ste krenuli da vrsite upgrade bio legalan ili ne. To prakticno znaci da vi nakon upgradea dobijate potpuno legalan win 10 (kao da ste ga kupili), jer on koristi aktivaciju iz prethodnog sistema.

Ono sto je mana, jeste da je jako los za video igre i to sam napisao u prethodnom postu. Podrska za neke starije igre je puno vise osakacena nego na vec, po tom pitanju, osakacenom win 8.1. U novijim igrama, bile one zahtevne ili ne, ima cestih i ogromnih fps dropova, mnogi efekti u pojedinim igrama ne rade, javljaju se problemi vezani za grafiku itd.

Ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj.

Ser Deni ®
31.03.2016, 20:58
Nikad nisam probao, cak sam samo par puta probao apple racunar, ali bi mi koristila informacija takodje. :D
Ja znam da mora odradjena ploča i mora intel cpu. Za ostalo mislim da je nebitno. Samo čekam da vidim nekog ako je probao i kako radi, pošto me igrice ne interesuju, treba mi fluidnost, mala promena, Windows 8.1, a pogotovo 10 mi se ne svidjaju, tako da bi malo da promenim, ako mi ne bude odgovaralo, lako cu ja na sedmicu.

Ricma
11.04.2016, 18:16
Nisam se nesto puno usrecio sa osmicom sto se tice igara, fala Bogu pa sljaka GTA V i to ce da mi bude zanimacija u narednim danima.Ove ostale igre kresuju i sta god da sam pokusao nije uspelo, uz to sam video da su poslednje drajvere za moju graficku(Radeon 4870) izbacili za win 7 a nema za win 8.Company of Heroes 2 Ardennes Assault iz nekog razloga ne mogu da pokrenem, to vise znaci zbog buraza koji je pri kraju kampanje nego je stao zbog ispita.Sada cu da skinem win 7 64 bita koji je aktiviran pa pada nova instalacija za vikend.

Batman
12.04.2016, 14:52
Nisam se nesto puno usrecio sa osmicom sto se tice igara, fala Bogu pa sljaka GTA V i to ce da mi bude zanimacija u narednim danima.Ove ostale igre kresuju i sta god da sam pokusao nije uspelo, uz to sam video da su poslednje drajvere za moju graficku(Radeon 4870) izbacili za win 7 a nema za win 8.Company of Heroes 2 Ardennes Assault iz nekog razloga ne mogu da pokrenem, to vise znaci zbog buraza koji je pri kraju kampanje nego je stao zbog ispita.Sada cu da skinem win 7 64 bita koji je aktiviran pa pada nova instalacija za vikend.

Nije to do sistema, vec do drajvera. AMD pravi uzasno lose drajvere, a i sama karta ti je dosta stara. Posle nje je izaslo jos 4 generacije a uskoro ce i peta. Sto se drajvera tice, kod vecine igara koje se pokrecu AMD-ovom kartom se javljaju odredjeni problemi u koje spada i kresovanje. Ne govorim ovo tek tako vec zato sto sam i sam posedovao dve AMD-ove karte i u tom periodu sam imao uzasnih problema na svim windowsima. Otkad sam presao na nVidiu, jos uvek mi se nije desilo da mi neka igra kresuje. Uz to, ukoliko koristis "narodnjacke" verzije igara, to je jos jedan razlog vise da igre ne rade kako treba.

Meni na Windowsu 8.1, bar za sada, ne kresuju igre. Koristim ga za naslove koji su izlazili od 2010-te pa nadalje. Za starije igre tu je dual-boot sa XP-om i nema brige. :)

Ricma
12.04.2016, 15:12
Do tog zakljucka za drajvere sam i ja dosao.Zaboravio sam da pomenem da sam uspeo da pokrenem i NFS Rivals, ali je lose optimizovana igra pa sam digao brzo ruke od toga.AC Rogue i COD:Ghost nisam mogao i verovatno zato sto moja graficka nije u istoj generacije kao graficke u minimalnim zahtevima.U medjuvremenu sam naleteo na ovaj link (https://steamcommunity.com/app/231160/discussions/0/792924952616339808/), uradio isto sto je naveo ovaj lik i eto sada sam uspeo da pokrenem Ardennes Assault.Primetio sam ja dokle su apdejtovani drajveri generacije moje graficke i sledece, GTA verovatno mogu da pokrenem zato sto je moja graficka kartica minimum dok AC Rogue nije.Sada kada sam resio problem sa CoH, nemam bas veliku potrebu da se vratim na windows 7.Naslovi igara su ili od kraja prethodnog milenijuma pa do prosle godine.Naravno ima dosta njih za koje znam da u startu ne mogu da ih pokrenem pa sam ih obelezio.

Batman
12.04.2016, 15:36
Ako budes skorije radio upgrade, ja ti toplo preporucujem da predjes na nVidiu. Ja sam imao velikih muka sa AMD-ovim kartama, a kupovao sam ih zato sto satro "nude vise snage za manje para". To je zamka u koju vecina ljudi upada kada kupuje graficke karte, a nisu svesni druge strane medalje, samo da bude sto jeftinije. Ja sam bio toliko razocaran da sam cak jedno vreme prestao da koristim oficijelne AMD-ove drajvere vec sam koristio neke Xtreme drajvere (mislim da su se tako zvali, ne secam se tacno) koji su davali kakve-takve boljitke u odredjenim igrama. Tako da dzabe ces da rusis sistem, jer nista znacajnije neces promeniti.

Sto se tice GTA V, igra je odlicno optimizovana, tako da mogu i slabije karte da je pokrecu. E sad, ne znam kako ce ti raditi u nekom duzem vremenskom intervalu, jer ta igra trazi dosta Vrama. Mozda i ne trazi, ako se pokrene sa low detaljima, ali znam da za neke iole pristojne detalje treba bar 2GB Vrama.

miloolja
12.04.2016, 15:42
Aa pa ti mi Batmane trebaš. :D
Poslaću ti sada pp, da ne gnjavim ovde, imam neki problemčić sa ATI Radeon grafičkom.
Jel mogu? :)

Ricma
12.04.2016, 15:55
Ne znam ni ja kada cu da prikupim para za upgrade, trebalo bih u narednom periodu da uzmem novi telefon.Meni je skoro sve na minimumu, sada uglavnom gledam da prelazim misije u glavnoj kampanji kao i Strangers and Freaks.Operativni sistem sam hteo da menjam zbog Company of Heroes 2 koji mi je bio instaliran na sedmici i radio je kako valja dok na osmici nije hteo.To sam hteo da uradim zbog buraza, ne zbog sebe.Imam ove 13.4 beta drajvere(a i ove sistemske) i nadam se da nece biti potrebe da se prebacim na windows 7 zbog 13.9.Sem GTA V nema tu novijih naslova koje bih zeleo i mogu da pokrenem.Ne verujem da cu moci Battlefield Hardline i Dirt Rally iz istih razloga kao i AC:Rogue, mada za njih i nisam nesto zagrejan.Nije mi jasno kako na win 8 su poslednji drajveri 13.9, a na win 7 13.4.

Sada ponovo skidam AC Rogue da vidim cisto da li ce da sljaka, mada ne verujem.

miloolja
12.04.2016, 16:01
Mariću, obiđi Serije i filmove, možda imaš rešenje za problem sa hdmi kablom.

Batman
13.04.2016, 10:19
Aa pa ti mi Batmane trebaš. :D
Poslaću ti sada pp, da ne gnjavim ovde, imam neki problemčić sa ATI Radeon grafičkom.
Jel mogu? :)

Sto me pitas, salji slobodno. :)

Imam ove 13.4 beta drajvere(a i ove sistemske) i nadam se da nece biti potrebe da se prebacim na windows 7 zbog 13.9.Sem GTA V nema tu novijih naslova koje bih zeleo i mogu da pokrenem.Ne verujem da cu moci Battlefield Hardline i Dirt Rally iz istih razloga kao i AC:Rogue, mada za njih i nisam nesto zagrejan.

Nemoj da koristis beta verzije drajvera. Bolje predji na finalnu verziju pa makar ona bila i starija. Beta drajveri su za testiranje i nisu namenjeni gejmerima. Doduse ponekad se koriste kao prelazno resenje ako prethodna finalna verzija ima velike probleme, sto je cest slucaj kod AMD-a. Sto se GTA V tice, tebi drajveri nece igrati veliku ulogu, jer imas dosta slabu kartu za tu igru. Mislim da ni najnoviji drajveri ne bi tu mnogo toga promenili.

Nije mi jasno kako na win 8 su poslednji drajveri 13.9, a na win 7 13.4.

Mislis obrnuto? Pa nije to nista cudno zato sto je od te verzije AMD krenuo da razdvaja drajvere za win 7 i win 8/8.1. Do tada je ista instalacija vazila za oba sistema, a od verzije 13.1 su krenuli da je razdvajaju. Ne znam iz kog razloga su to radili, jer na nVidiji su i dan danas potpuno isti drajveri za win 7 i win 8/8.1, jedino se za win 10 razlikuju. A kako stvari stoje, izgleda da je upravo od te verzije obustavljena podrska za grafike iz serije 4xxx koju ti posedujes.

maliajnstajn
15.04.2016, 01:35
http://i.imgur.com/z0DmP2p.png

Znaci bukvalno sam UMRO dok sam instalirao sve programe iz Creative Cloud-a najnovije verzije. Premier je bio bas bas zajeban.

A sada idemo na dizajniranje nevjerovatnih reklama.

Zivjeli TORRENTI, ko bi davo 90 dolara mjesecno, na ova 4 programa:D

Unofficialpage
20.04.2016, 14:23
Ne znam kako imate probleme sa win 10. Ja sad koristim Mac a imam i PC i nikakvih problema nemam. Sve radi odlično na win 10, igre ne krešuju, normalno sve. Jest da sad se PC ne gasi kako treba i pali ali to je do računara, neki dan osigurač iskočio i od tad se tešo gasi i pali. :biggrin:

Ser Gagi
28.04.2016, 23:42
Jel ima neko iskustvo sa Meizu mx5 ? Koliko kosta, za koliko vremena stize i od gde da ga kupis?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Black Mamba 24
29.04.2016, 18:39
Ljudi, ajmo neki telefon od 250 do 350 evra, neko ko se bas razume i ko ima iskustva sa pojedinim telefonima sa ove liste:
LG G4
LG G3
HTC one M8s
HTC one M8
HTC one A9
Nexus 5X
Huawei P8
Samsung Galaxy A5 2016
Sony Xperia Z3+

Ovako na prvu Xperia Z3+ je jedini telefon kom ne mogu naci neku objektivnu manu (dosadan UI), ali ga nisam drzao u ruci kao LG G4, koji je cak i meni (kosarkaska lopta bez problema stane) bio malo gabaritan, plasio sam se da ce mi ispasti prilikom vadjenja iz dzepa, obrtanja i svlacenja notifikacionog bara. :D
Kod HTCa glavni problem sto su stariji modeli i kamera.
Galaxy A5 2016 daleko najlepsi dizajn, ekran, baterija odlicna, ali kamera najlosija u klasi, procesor nije preterano dobar, ni 3 gige rama, mada sve sljaka verujem.
Ne igram igre, ne treba mi milion aplikacija, osnovno znaci, chat, mailovi, youtube, web pretraga i ponekad kamera.
Treba mi telefon koji me nece zajebavati nakon godinu dana, nego tek nakon 2-3. :D
I nemojte Meizu i Xiaomi, znam da su odlicni, ali mi nekako dosadni. :D Isto vazi i za Asus, cela kuca mi je u Asusu, muka mi je od njega. :D

miloolja
29.04.2016, 18:45
Zar nisi ti meni davao savete oko fona koji da kupim? :biggrin:
Srećom pa nisam još uvek. :biggrin:

Black Mamba 24
29.04.2016, 18:50
Zar nisi ti meni davao savete oko fona koji da kupim? :biggrin:
Srećom pa nisam još uvek. :biggrin:

Lako je kad neko drugi kupuje. ::)
Problem je sto ja nisam previse zahtevan za ove procesore i RAM, ni skladistenje prostora, tako da mi svi odgovaraju. :D
Verovatno bi bilo najbolje da ih sve uzmem u ruku i uporedim. Da je kamera u A5 2016 bar ona iz G3 ili nexus 5x, ne treba iz G4, ne bih razmisljao, ima najjacu bateriju. :D

Ser Deni ®
29.04.2016, 19:06
Ako hoces najbolju kameru od svih onda Nexus 5X, a ako hoces najbolju bateriju onda A5 2016. Inace drug mi ima taj Samsung i kida u svakom pogledu. On ima sa jacom Exynos verzijom, ako se odlucis, gledaj da vijas tu verziju.

Najbolji telefon all around i best buy je 5X. Odlicna kamera i najbolji android, jer jelte Nexus je i to je posebno google iskustvo.

Jel ima neko iskustvo sa Meizu mx5 ? Koliko kosta, za koliko vremena stize i od gde da ga kupis?

Sto mi nisi rekao kada sam bio u EU 3 meseca, doneo bih ti ja iz EU gde nema troskova samo 15e DHL i dodje za 5-7 dana?!

Inace oko mesec dana je isporuka. Na cenu racunaj 32% (porez + PDV) tako da te toliko izadje telefon.

Ja imam M2 note i prezadovoljan sam, a da ne pricam o MX5 koji je flagship :)

Black Mamba 24
29.04.2016, 19:27
Ako hoces najbolju kameru od svih onda Nexus 5X, a ako hoces najbolju bateriju onda A5 2016. Inace drug mi ima taj Samsung i kida u svakom pogledu. On ima sa jacom Exynos verzijom, ako se odlucis, gledaj da vijas tu verziju.

Najbolji telefon all around i best buy je 5X. Odlicna kamera i najbolji android, jer jelte Nexus je i to je posebno google iskustvo.

Nexus mi je poruzan, ali ajde i da predjemo preko toga, na svakoj recenziji govore kako ima slabiji ekran. :D
Kakva je generalno kamera kod A5? Mozda sam ja utripovao da je losa jer sam poredio sa boljim kamerama, da li je stvarno losa za taj novac ili moze proci? :D

Ser Deni ®
29.04.2016, 19:33
Slabiji ekran? Ekran je 99% isti kao sa Nexus 5 koji ima najbolju kalibraciju od svih telefona, odnosno u prevodu tacnost boja. Los je ljudima, jer vole Amoled, ali taj displej je sasvim dobar, da ne kazem odlican. Naravno da je losiji od Amoleda, ali ako biras amoled iz A5, ne ocekuj da je to Amoled kao na S7. Svestan si da ces na svakom Amoledu dobiti burn in, jelte? :) Dok kod ovog mozes da odvrnes koliko hoces na max osvetljenje, bez bojaznosti da ce se nesto desiti :D

A6 16 kamera je prosek. Ipak je to srednji segment, preko dana moze lepo da izvuce fotke.

Od svih tih, ja sam za 5X, na koji cu verovatno preci, dosao sam do nekih para, a ovaj M2 Note cu mozda drugarici prodati, jer joj se svideo.

P.S.

Ako ti je ruzan 5X, evo resenja, koje cu i ja uzeti :D

https://dbrand.com/shop/nexus-5x

Evo kako sam ja napravio :)
http://prntscr.com/aye1ni

Black Mamba 24
29.04.2016, 19:38
Slabiji ekran? Ekran je 99% isti kao sa Nexus 5 koji ima najbolju kalibraciju od svih telefona, odnosno u prevodu tacnost boja. Los je ljudima, jer vole Amoled, ali taj displej je sasvim dobar, da ne kazem odlican. Naravno da je losiji od Amoleda, ali ako biras amoled iz A5, ne ocekuj da je to Amoled kao na S7. Svestan si da ces na svakom Amoledu dobiti burn in, jelte? :) Dok kod ovog mozes da odvrnes koliko hoces na max osvetljenje, bez bojaznosti da ce se nesto desiti :D

A6 16 kamera je prosek. Ipak je to srednji segment, preko dana moze lepo da izvuce fotke.

Od svih tih, ja sam za 5X, na koji cu verovatno preci, dosao sam do nekih para, a ovaj M2 Note cu mozda drugarici prodati, jer joj se svideo.

Ne, ne, nisam poredio sa Amoled ekranima, nego jednostavno kazu da ima problema vani pri jakom suncu. Ja sam ga samo jednom video u radnji, nesto malo cackao i to je to. Cuo sam da je i baterija tu i tamo, prosek. Ali sve ostalo je vrhunsko. :/
A gde kupio sa Exynos verzijom? Kod nasih debila ne pise, samo pise radni takt. :facepalm: Na hermesu uopste nema podataka o cipu i procesoru.

I da, ima USB Type C port, sto znaci da bih ga mogao puniti samo kuci, ne daj boze negde u gostima da nestane baterije. ::)

Ser Deni ®
29.04.2016, 19:51
Austrija ili Madjarska, nisam siguran gde je uzeo.

Jbg Samsung ce kad tad poceti da secka, poznati touchwiz sindrom i kad tad ce ti se pojaviti burn in, a baterija je mozda bolja 10-20% samo zbog Samsung bloata.

Sto se tice na suncu. A5 ima oko ~450 nitsa na maxu, a 5X ima ~480.

Pros and cons

A5
+ displej, baterija i izgled
- bloat, update upitan, burn in displeja, sporiji

5X
+ konstantan update 2 godine, najbolja kamera na trzistu (rame uz rame sa S7, HTC 10, G5, Z5) fluidnost, nema seckanja, brzi telefon zbog stock androida (nekima i lepsi),USB type C, naravno i fingerprint senzor veliki plus
-baterija i (izgled sto je subjektivno, meni nije ruzan :) )

Black Mamba 24
29.04.2016, 19:54
A LG G4 I z3+ si izbacio odmah? :D
Moracu otici negde, Gigatron, WinWin i sve pogledati uzivo. :D

Bastia33
29.04.2016, 20:06
G4, ako tražiš dobru bateriju, bježi od njega odmah, evo ga kraj mene punim ga drugi put danas. Prosto jede bateriju.
Ali nemoj da kenjaš o veličini, imam masku na njemu i opet rukujem s njim bez problema, a ne mogu loptu jednom rukom uzeti.:biggrin:

Sve što ti je Ser Deni rekao je tačno, nemam šta dodati. Mada ja bi lično uzeo A5 jer mi se više svidio i na prvu, a i sad mi se više sviđa, mada to je svo do ukusa pojedinca.
I otkud Gigatron u Vanplanetarnom Doboju?:D

Ser Deni ®
29.04.2016, 20:16
Sony ima "problem" sa kamerama odnosno senzorima (sto je paradoks jer njihovi senzori na Nexusu odnosno Samsungu, odnosno iPhone-u rade vrhunski, najveci paradoks da Sony za svoje Sony senzore ne zna da napise softver :facepalm::confused: )

G4 sam izbacio, jer je cak i kamera na 5X u rangu sa njim, a dolazi uz LG bloat, tako da je sporiji od Nexusa, sto bi onda davao vise para za njega, kad mozes sve to sa 5X da imas? ::)

Black Mamba 24
29.04.2016, 20:50
@Bastia
Studiram u Beogradu, nema u Doboju tih prevarantskih prodavnica. ::)
Ima drugar G4, stvarno sam se mucio, mada se verovatno vrlo brzo navikne covek. :D

@Ser Deni
Da, da, poznata mi je prica za Sony, ko bi rekao, ipak je to ozbiljna firma. :D
Cena G4 i 5x je manje vise ista koliko sam skontao, 20ak evra gole-dole. Naravno 5x verzija sa 32 GB interne.
Dakle A5 ili Nexus 5X, bar sam suzio izbor. :D

Ser Deni ®
29.04.2016, 20:55
Dobro je uzmi 5X i uzivaj :biggrin:

Razlika isto u ceni 250e mozes nabaviti 16gb 5x ili 300e 32gb. A5 2016 prelazi cifru od 300e, mislim da je oko 330. Meni ne vredi tih para.

miloolja
29.04.2016, 21:09
Šta da radim kada imam probleme sa chromom? Tipa koči, sporo otvara stranice, misli se, pa onda u nekom trenutku izbaci Page unresponsive?
Čak sam pomislila prvo da je do kompa, ali odem preko Mozile, sve radi kao sat. A ne mogu beez chroma :(
Da li možda neka ekstenzija pravi problem, imam ih prilično? Sve što sam pokušala od saveta preko googla ne pomaže ili je kratkog daha.

Lord Gangarić
29.04.2016, 21:17
Svaka ekstenzija ti uzima dodatno keš-ram memorije tako da ih svedi na minimum,ja iskreno imam samo addblock i nikad problema nisam imao .

miloolja
29.04.2016, 21:20
Ma poskidala sam ih, ali i dalje je isto. Evo i dok kucam, zabaguje kursor i posle par sek pojavi se ono što sam otkucala.

Lord Aleksoni
29.04.2016, 21:23
Možda ti je do reklama koje se sakriju, evo ja instalirao ghostery i izblokirao sve što piše pod advertisment i radi mi bolje i ovara brže stranice.. A pre toga usporeno sve i gde god kliknem otvori mi se neka reklama..

bojanaBG
29.04.2016, 21:23
A unnistal pa instal chroma?

miloolja
29.04.2016, 21:24
Pa moraću, a to sam radila pre 3 meseca.

Adblock mi dobro radi i ne otvara nikakve reklame.

Black Mamba 24
30.04.2016, 00:39
Imam jos jedno pitanje. :biggrin:
Koliko mi je zaista potreban telefon od 32 GB? Tacnije, koliko je tesko napuniti 10 GB prostora koji se dobije kad se od 16 oduzme sistem? :D
Vredi li 7000 dinara?

zdravkelja
30.04.2016, 10:13
Zavisi od toga koliko muzike slusas i koliko koristis kameru za snimanje. Onda to ode jako brzo :biggrin: Zasto ne uzmes nesto prima SD kartice, za oko 2000 moze da se kupi kvalitetna od 32GB.

Bastia33
30.04.2016, 11:07
Ako ne planiraš čuvati 500 pjesmi na njemu, 500 slika sa tvoje kamere, i aplikacije od nekoliko GB, onda ti nije potrebno. Ali, uzeću primjer LG G3, 16GB i 32GB verzija, od 32 radi osjetno, osjetno bolje kada ga upregneš i pokreneš neku zahtjevniju aplikaciju ili više njih u isto vrijeme. Što više memorije i više RAMa, to bolje.

Black Mamba 24
30.04.2016, 11:17
Nikakve aplikacije, bar ne planiram za sad, standardne chat aplikacije, 30-40 pesmica i standard slike sa kamere, video je prava retkost. ::)

@Zdravkelja

Pa ovaj 5X ne prima kartice. :facepalm: ::)

l1m4r
30.04.2016, 11:21
Zdravkelja aplikacije uvek delom idu na memoriju telefona. I svaki update samo jede memoriju. Meni recimo Chrome na telefonu pojede najviše mesta.
Klipovi Siki znaju da žderu memoriju. Meni sa Samsungom A3 klip od 1 min zna da zauzme do 300mb :confused:. A znaš i sam da A3 ima lošiju kameru. Ne smem da zamislim koliko bi zauzeo sa boljom kamerom.

Trenutno ti je i 16gb dosta ali znaš i sam kako sve to napreduje i koliko se razvija za godinu dana verujem da će haos biti:D

Kako samo 40 pesama? Pa toliko mi ima lista za trcanje. Dok dodam Rock, BS, Gibonnia napuni se preko 200 lagano :duplivinjaksmajli:

Bastia33
30.04.2016, 11:23
Ako ćeš uzimati 5X, obe verzije ti imaju po 2GB RAM-a, tako da ti je manje-više svjedeno, ali opet možeš doći u situaciju sa 16 da mu napuniš memoriju i počne ti štekati i sve što obično ide uz punu karticu. Kolika je reazlika u cijeni? Ako nije velika, uzmi 32 i budi miran.:D

Kako samo 40 pesama? Pa toliko mi ima lista za trcanje. Dok dodam Rock, BS, Gibonnia napuni se preko 200 lagano :duplivinjaksmajli:

617 pjesama bič:cool: and counting... :biggrin:

Ser Deni ®
30.04.2016, 12:11
Imam jos jedno pitanje. :biggrin:
Koliko mi je zaista potreban telefon od 32 GB? Tacnije, koliko je tesko napuniti 10 GB prostora koji se dobije kad se od 16 oduzme sistem? :D
Vredi li 7000 dinara?

Kako 7000? 40 odnosno 50e je razlika izmedju 16gb i 32gb 5x :) 250 je 16, a 32 290-300.

Inace uzmi 32 i miran si. Pogotovo sto si sto se tice update-a na nove androide (N(utella) i O(reo)) miran 2 godine, tako i sa telefonom.

4k snimis malo i odeeeee memorija.

Pa ovaj 5X ne prima kartice. :facepalm:::)
Ja sam isto bio tako bezao od telefona koji nemaju kartice, ali kada mi je jednom, pa drugi put geknula kartica sa pesmama, hiljadama fotki i video zapisa, rekao sam da nikad necu vise uzeti memorijsku karticu. :angry:

Kao prvo brzina upisa ne moze da se meri, a da ne pricam o kvalitetu.

Miletić
30.04.2016, 15:43
Bezobrazno skup ovaj iphone SE, doduse i ocekivano od Apple ali preko 350 evra ne bi smeo da ide i pored vrlo dobrog hardvera...
4 inca je odavno prevazidjena dijagonala, to je neko moje misljenje, mozda neko voli kompaktnije

Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka

maliajnstajn
30.04.2016, 15:45
SE ne bi nikad uzeo. Em malen telefon, em samo hardverski pojacan 5S:cf:

Cekam da vidim kakvo ce sranje da naprave sa sedmicom, jer kako leakuju podaci nikako mi se ne svidja ni izgled, a ni ostale zajebancije.:cf:

Ser Deni ®
30.04.2016, 15:51
Postoje ljudi koji vole da imaju neko normalno telefonce, a da imaju top under the hood. Treba ciglu nositi u sorcu preko leta.

Svakako ce SE naci svoje poklonike, koji zele dobar telefon, dobar izgled (6 i 6s su extra ruzni u odnosu na 4/s, 5/s) i da mogu da koriste jednom rukom.

Vladan
30.04.2016, 15:52
S7 je ionako najbolji telefon na trzistu, brutalna kamera i ekran, brzina, nenormalna prodaja, daju ti VR uz njega, napokon jedan telefon ima sve. Mada i M10 raznosi.

Ser Deni ®
30.04.2016, 15:55
Samo da nema touchwiz i da ne pocne da zabada posle mesec dana. Posle 20-ak dana treba restart.

Jedino HTC 10 i Nexus 6P ove godine su po meni dobri.

Miletić
30.04.2016, 15:55
Ocigledno zele da vrate zivot u verovatno najlepsi model koji su izbacili - 5/5s, mnogi ne mogu da prezale taj dizajn koji je zaista i meni bolji od 6/6s... Ubacili su dosta jak hardver, po performansama tu negde izmedju 6 i 6s a baterija bi trebalo da bude ozbiljno dobra s obzirom na malu dijagonalu ekrana... Nije losa ideja ali 4 inca je smesno a o ceni da ne pricam :cf:

Vladan
30.04.2016, 15:56
Znam nekoliko ljudi koji ga imaju, to je brutalan telefon. Do sad im zastekao nije, mada svaki android ce zapeti kad-tad, ali ovo sto su uradili je nenormalno nesto. Nezapamcena kamera prije svega. Ako mu padne za godinu dana cijena kao ostalim S modelima uzimam ga.

Drzi Samsung ruzno monopol nad trzistem, ali su sa ovim posebno zgazili.

maliajnstajn
30.04.2016, 15:59
Jebiga evo ja nosam 6s plus otkako je izasao na trziste. Ja sam prezadovoljan, odgovara mi tacno i rukama isto ko da je dio mene. Nisam imao problema, nikakav lag. Sve sto mi treba radi. I pogotovo ne stopa mu snapchat koji ubijam zadnja 3-4 mjeseca.

Sto se baterije tice, nije mi nikad riknula prije nego sto kuci dodje, a telefon ne punim preko noci. Imao sam i situacije gdje preko 26 sati izdrzi, sa 8-9 sati onscreen.:cf:

A neki dan sam cak imao dan gdje sam snimao oko sat vremena u prekidima i opet mi je ostalo baterije za par sati nekog normalnog rada.

Miletić
30.04.2016, 16:03
Ja isto uzimam s7 cim padne na blizu 400e. Uzeo bih ga i ranije ali necu da prodajem ovaj LG za male pare, to je vredjanje inteligencije jer je jos uvek bolji od vecine telefona i ne dam ga ispod 200 evra pa makar ga bacio u smece

Ser Deni ®
30.04.2016, 17:21
mada svaki android ce zapeti kad-tad

Nexus neće :)

Nemoj restartovati S7 mesec dana i nemoj 6P i pogledaj situaciju u RAM management-u. Koliko će Nexus da lepo radi i imaće aplikacije u cache-u, dok će S7 stalno iznova i iznova da podiže aplikacije, jer je system (touchwiz) pojeo ceo RAM.

Možeš i sa duplo jeftinijim 5X to da odradis.

Sent from my m2 note using Tapatalk

Vladan
30.04.2016, 17:23
Ja raspali S3 Neo za sest mjeseci nisam dva puta restartovao jer je usporio, stalno imam 300+ rama. A gazim ga poslednja dva mjeseca bas

Sve ovo sto sam vidio do sad idem na S7 kad mu padne cijena. Cak znam covjeka koji je do sad samo HTC priznavao pa je "priznao poraz" i nece M10 nego isto uzima sedmicu :D

maliajnstajn
30.04.2016, 17:24
E da, ja znam po 10-20 dana da drzim otvorene aplikacije i sekunde ne stopa.

To je ono sto je mene sjebalo zestoko, koliko je telefon optimizovan do vrha za user experience.:cf:

Black Mamba 24
30.04.2016, 18:26
Ne vredi cekati da padne cena kada ce izaci nesto bolje u tom cenovnom rangu. Evo ja sam najbolji primer, razmisljao sam o nekada skupim HTC modelima i Xperia Z3+ koji kostaju kao noviji Nexus i Samsung star 4 meseca.

Ser Deni ®
30.04.2016, 19:14
Ja raspali S3 Neo za sest mjeseci nisam dva puta restartovao jer je usporio, stalno imam 300+ rama. A gazim ga poslednja dva mjeseca bas

Mozda ne vidis :)

Veruj mi. Kada bi koristio Nexus, video bi o cemu pricam :)

Miletić
30.04.2016, 19:16
Ne vredi cekati da padne cena kada ce izaci nesto bolje u tom cenovnom rangu. Evo ja sam najbolji primer, razmisljao sam o nekada skupim HTC modelima i Xperia Z3+ koji kostaju kao noviji Nexus i Samsung star 4 meseca.
Meni cim zafali ili zasmeta jedna jedina stvar na ovom telefonu promenicu ga tj kupicu s7 najverovatnije... Do tad mi je suludo menjati i to na cenu ovog dodavati oko 350 evra za pomenuti s7, nonsens :cf: jeste noviji i bolji ali ne 350 evra bolji... I da napomenem da mi zaista novac nije problem, razum mi ne da :D

Avramovic
12.05.2016, 14:08
https://www.youtube.com/watch?v=qvBf6WBatk0

:lud: :punk:

:njt:

VR6
12.05.2016, 16:28
stvarno ne znam o kakva je to fama o usporavanju i potrebi restartovanja android telefona?? molim da me neko prosvetli jer Note 4 nisam ugasio ni restartovao već 18 meseci a S7 Edge evo već dva meseca, pa možda nešto propuštam? :cry:

Ser Deni ®
12.05.2016, 16:59
Jbg, ne vidis. You are lucky man :tu:

Miletić
12.05.2016, 17:14
stvarno ne znam o kakva je to fama o usporavanju i potrebi restartovanja android telefona?? molim da me neko prosvetli jer Note 4 nisam ugasio ni restartovao već 18 meseci a S7 Edge evo već dva meseca, pa možda nešto propuštam? :cry:
Ja takođe 18 meseci koristim telefon i niti sam ga restartovao niti je zapucao u bilo kom trenutku... To se flagship modelima ne događa jer imaju dovoljno jak hardver da moze bez problema da isprati sve zahteve, budget modeli zbog slabijeg hardvera zapucavaju, simple as that... Samo sto vlada opste misljenje, naravno pogresno da svi Androidi zapucavaju, glupost

BogdanB
12.05.2016, 17:19
S3 koji je bio telefon godine, sada je teska krsina, pregazilo ga vreme.

Ser Deni ®
12.05.2016, 17:49
Svi zapucavaju i ostaju bez memorije posle odredjenog vremena. Sem Nexusa.

Miletić
12.05.2016, 19:50
Samo ne treba natrpavati telefon aplikacijama i voditi racuna o memoriji, brisati nepotrebno i prebacivati slike i snimke na racunar ili neku drugu memoriju tipa eksterni hd ili flash...
Kod rada naravno dosta uticaja ima RAM, meni je uvek slobodno od 0.8 do 1.4 GB tako da nikad nije preopterecen i lagano radi

Ser Gagi
12.05.2016, 19:55
Da ga ne ureknem, G3 radi perfektno evo vec 5 meseca...

S7 edge je neverovatan telefon, uzeo ga drugar pre 2-3 nedelje, ono je cudo od telefona sunce ti :D
Sve je fantasticno

Black Mamba 24
13.05.2016, 00:18
Ja sam vise bio odusevljen kad je S6 izasao, nego S7, nekako mnogo veca razlika u odnosu na prethodnika je bila.

Rossonero
13.05.2016, 00:21
@Ser Gagi

I cijena mu je fantasticna.

Sent from my GT-I9060I using Tapatalk

l1m4r
13.05.2016, 06:48
Edge je jebeno brutalan. Ekran sa onim ivicama je bolestan bas. Ali dati tolike pare je jos teza bolest. Trenunto pored a3 koristim i g2, a3 moze da isprati sve zahteve ali g2 leti jbt. 1gb uvek slobodno. Otvaranje aplikacija u sekundi. Jedina zamerka mi je kucanje tj nisam naviknut. I dalje mi je htc tastatura u glavi:biggrin:.

Ser Gagi
13.05.2016, 07:51
Hahahah Rossonero. Koliko para toliko muzike, i meni je preskup realno, ali ako imas luksuz da to sebi dozvolis ne bih razmisljao ni minut :)

ognjen
17.05.2016, 15:18
Presao sam na Windows 10 :punk:

Ser Gagi
19.05.2016, 23:24
Koja je razlika izmedju iPhone 6 i 6s, i dali ta razlika vredi 100 eura vise?

Tarantula
19.05.2016, 23:30
iPhone 6 - CPU Dual-core 1.4 GHz, kamera 8 MP, 1 GB RAM
iPhone 6s - CPU Dual-core 1.84 GHz, kamera 12 MP, 2 GB RAM.

Ukratko, te mislim da 100 eura razlike ne vrijedi.

maliajnstajn
19.05.2016, 23:31
Koja je razlika izmedju iPhone 6 i 6s, i dali ta razlika vredi 100 eura vise?

Pod jedan nece ti se saviti 6s. Bolji metal, malo tezi telefon. Druga stvar, bolji hardver(CPU, RAM, folovi golovi). I bolja kamera. To je to. Generalno ne vrijedi 100 e, ali zavisi kakav ti je prioritet i gdje drzis telefon.:D

Ser Gagi
19.05.2016, 23:34
Hvala, tako sam i mislio, nije vredan 100 eura vise.

Black Mamba 24
19.05.2016, 23:38
Da su to specifikacije nekog android telefona rekao bih da vredi 100 evra vise, ali ne znam kako stoje stvari sa jabukom. :D
Zapravo, taj iphone 6 mi deluje kao 5s sa vecim ekranom. :D

maliajnstajn
19.05.2016, 23:58
Bolji je puno od 5s. Mnogi to potvrdjuju.

Ja cu vjerovatno uzeti 7 onaj veci model kad izadje.:D

Lord Gangarić
20.05.2016, 00:28
Pišaj po sirotinji :cool:

Miletić
20.05.2016, 01:07
IP 7 izlazi bas u vreme kada sam planirao kupovinu novog telefona ali koliko sam video i cuo previse ce dizajnerski da podseca na aktuelne modele a i ovaj obicni otpada u startu zbog male dijagonale ekrana... Videcemo jos da li ce ip7+ biti u opciji mada koliko sad vidim note 5 ili s7 ce biti najuzi izbor...

Sto se tice 6 i 6s razlika osim donekle kamere nije primetna prosecnom korisniku tako da ne vredi tih 100 evra vise dati za nesto sto neces osetiti

Ser Gagi
21.05.2016, 00:41
Jel ima neko iskustvo sa Xiaomi Redmi Note 3?

zdravkelja
21.05.2016, 09:36
Nije note, ali ovo je vrhunska ponuda, do kraja maja vazi :)

http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-3-5-Inch-2GB-RAM-16GB-ROM-Snapdragon616-Octa-core-1_5GHz-4G-Smartphone-p-1029236.html

Mada ima i note na istom sajtu, mislim da je ovo gore best buy.

Ricma
21.05.2016, 09:46
Moraces da postavis ponovo link, pise Access Denied.

Ser Deni ®
21.05.2016, 12:23
Redmi 3 ima jednu od najbrutalnijih baterija koju sam video. Opusteno par dana, kao 3310 :D

zdravkelja
21.05.2016, 13:25
Moraces da postavis ponovo link, pise Access Denied.

Samo udri enter u address baru.

Ser Deni ®
07.06.2016, 10:09
Ako je nekom dosadio stock font https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.font.installer&hl=sr root obavezan!

bokinha
14.06.2016, 12:30
https://www.erevollution.com/en/register/13830 ИДЕМО СЕ РЕГИСТРОВАТИ СВИ..СРБИЈА ТЕ ТРЕБА!!! У ТЕШКОЈ ЈЕ СИТУАЦИЈИ

miloolja
14.06.2016, 17:18
742736190894411776

https://pbs.twimg.com/media/Ck66mcoWEAAvAlb.jpg

sasamarkovicks
27.06.2016, 13:58
volim da igram igrice na raznim sajtovima online

Ljuba90
29.06.2016, 00:24
Treba mi neko ko se razume u kompove, laptopove. Imam u biosu neku opciju dvmt pre allocated i mogu da biram od 64mb do 512. Sta mi savetujete da stavim? :)

Inace laptop je u pitanju. Asus neki :D

Tarantula
29.06.2016, 00:30
To ti je Dynamic video memory technology. Stavi 256 MB, da neopterećuješ previše. Kontam da ne koristiš toliko 3D.

Ljuba90
29.06.2016, 00:40
Googlam malo o tome i o integrisanoj i ovoj drugoj (mnogo jacoj) kartici pa rekoh hocu da iskoristim laptop najbolje sto mogu.
Podesio sam u nvidia 3d settingsu da mi koristi samo ovu jacu karticu a ne integrisano smece i rekoh da vidim sta mogu u biosu da uradim. Kad sam usao bilo mi je na 64mb i plasim se da promenim :D

Znam da se izrazavam ko retard, ali to i jesam kad je tehnologija u pitanju :)

Belson
02.07.2016, 17:53
Ima li neko da igra OSM (online soccer manager) pa da napravim veceras, sutra ligu da igramo malo ?

Bastia33
08.07.2016, 12:41
Pa ovaj Pokemon GO nije normalan.:D Znam da nema poente kod nas igrati jer, pa ne može se baš kod nas igrati, nema smisla jer balls nisu raspoređene po lokacijama(hmm, bar koliko ja znam:hm:), vrijedi skinuti i bar osjetiti koliko je ludo.:D Zamisli, tamo gdje se može igrati, sastane se 50-ak ljudi, stranaca, na istom mjestu da pokupe pokemona.

Pošto je preko Google Play-a dostupan sam u SAD-u i ubrzo u Britaniji, mi moramo skidati apk fajlove
Andorid - apkmirror.com (http://www.apkmirror.com/apk/niantic-inc/pokemon-go/pokemon-go-0-29-0-release/pokemon-go-0-29-0-android-apk-download/)
Ovdje imate objašnjeno kako da skinete na iOS, i ostale sitnice oko igre link (http://www.techradar.com/how-to/gaming/how-to-download-and-play-pokemon-go-right-now-1324484)

:ha:
http://i.imgur.com/jDBpPEC.jpg

Bastia33
14.07.2016, 13:43
Prokleti Bootloop stigao i moj G4, dugo je i izdržao, 9 mjeseci... Probao manuelno vratiti na tvorniča podešavanja ali ne uspijeva, kada god dođem do zadnje koraka da potvrdim reset sve se zaledi i ništa se ne dešava. Sreća pa još imam garanciju, ali me strah da se takvo nešto ne desi kada istekne garancija za 3 mjeseca, šta ću onda... Niti mogu roditeljima na oči sa mrtvom ciglom od 350€ u ruci, niti ga mogu prodavati nakon 9 mjeseci.

Black Mamba 24
14.07.2016, 16:28
Ima neko One M8?
Jutros sam ga dobio i nece da puni preko svog punjaca, tj. hoce ako ne radim nista s njim i to veoma sporo puni. Punjac od 1A, a puni sa drugim punjacem koji sam kupio u nekoj radnji, punjac je 2A. Problem kod ovog punjaca je sto izazivo lagove na telefonu, ne samo ovom nego na jos 2-3 telefona, dva androida i jedan windows. :D
Sta moze da bude?

Ser Deni ®
14.07.2016, 21:20
Kad neces da me slusas :pp:

Imas PM.

Ricma
15.07.2016, 13:36
@Mambara

Jel te to castio teca iz Svice? :D

Ili to ili si postao zigolo.Trece objasnjenje nemam.:biggrin:

Lord Gangarić
15.07.2016, 13:38
Mambara glavni junak http://www.imdb.com/title/tt1898575/

Black Mamba 24
15.07.2016, 18:03
Nikad mene niko ne casti, sve Mambara sam zaradi, izvinite molim vas... :D
P.S. Resen problem, do adaptera punjaca je.

p4p1
22.07.2016, 17:00
Burazer bira između Lenovo Vibe C i Samsung J1 2016, ima li razlike neke?

Vladan
22.07.2016, 17:05
Isto, Lenovo ima bolju bateriju. Ja bih preskocio oba, sacekao malo ako su pare problem, dodao 50-ak eura i uzeo nesto osjetno jace

Avramovic
24.07.2016, 22:02
Sony Xperia Z4

Vredi li sta ovaj fon, brzo mi treba odgovor ko se neko razume. :D

Sir Giggsy
24.07.2016, 22:04
Ja sam imao Z2 koji je bio vrhunski... Sad za Z4 ne mogu nista tvrditi ali msm da ne moze biti znatno losiji. Koliko suske?

Avramovic
24.07.2016, 22:05
Ma prodajem auto, a liku fali 50e pa hoce i fon da mi da. haha

Samo me zanima da li vredi 50e :biggrin:

l1m4r
24.07.2016, 22:09
Koji auto prodajes?! :D

Avramovic
24.07.2016, 22:12
Da nisi zainteresovan?! :D

Opel Kadet...avion od auta bre :P

Sir Giggsy
24.07.2016, 22:13
Vredi svakako vise od 50 evra...

Avramovic
24.07.2016, 22:16
Taman cu moci i pokemone da lovim. :D

Ser Deni ®
25.07.2016, 00:24
Z4 ne postoji. Postoji mislim samo compact verzija i to je samo izašao u Japanu.

Ima Z3+ koji su izbacili koji je trebao biti Z4, ali su ustvari dodali samo +

Posle su odmah izbacili Z5.

M2 Note

Bastia33
17.08.2016, 11:50
Samsung komotno posjeduje tržište sledeće dvije godine sa Note7, ne mogu mu ništa ni ovi novi telefoni sa 6GB RAM-a. Kakva mašina:cry:

Ves
31.08.2016, 10:40
Da li je neko probao ovaj Lenovo Vibe S1 lite? Kakav je telefon? Kakav mu je predhodnik? Mislim se izmedju njega i Huaweia P9 lite. Zanimaju me misljenja... Hvala.

Ser Deni ®
31.08.2016, 12:04
Bolji je P9 lite. Doduse i skuplji je, ali vredi za toliko i vise. Bolji ekran, ima FP, brzi SOC, MM Android, bice i update-a...

Ves
03.09.2016, 17:31
Imam neku varijantu da uzmem bolji telefon. Opcije su mi Huawei P8 i Samsung A5 (2016) ? Unaprijed hvala za savjet!

Miletić
03.09.2016, 18:45
Imam neku varijantu da uzmem bolji telefon. Opcije su mi Huawei P8 i Samsung A5 (2016) ? Unaprijed hvala za savjet!
Tu su negde, malo jacu bateriju ima samsung ali zato P8 ima 3 giga ram naspram 2 koliko ima a5 a to dosta znaci u smialu rada i fluidnosti telefona. Dizajnerski su odlicni oba i izrada je dosta solidna...
Ja bih uzeo verovatno p8 ali posle dugo razmisljanja :D

Bastia33
03.09.2016, 20:16
Lično bih uzeo P8 samo zbog procesora, ne sviđa mi se ni jedan iz SnapDragonove serije 610 i 615, ali hej to sam ja.:D

Ves
03.09.2016, 20:28
Meni je jako bitna i kamera, tj. brzina " okidanja ". Imam M4 aqua i strasno me nervira koliko je kamera spora.

Ser Deni ®
03.09.2016, 21:04
Sto se tice kamere, mislim da bolje ne moze od Nexus 5X, pogotovo za 260e koliko kosta 32GB, uz to imas najbolji moguci softver, a i android telefon koji se nece raspasti u smislu lagovanja posle nekog vremena.

Evo ovde malo da se procita i o telefonu, deo sa kamerom na sedmoj strani

http://www.anandtech.com/show/9742/the-google-nexus-5x-review

Bastia33
03.09.2016, 21:48
Opet Nexus 5X ima Snapdragon 808 koji je đavo među svim hardverima, opekao me je na LG G4, i više nikad neće, od sada samo 820 što se Snapdragona tiče dok ne izađe novi ali provjeren.:D

Ako ti je kamera bitna, pogledaj koje Sony uređaje imaš u budžetu, tu ne možeš fulati prvobitno što se kamere tiče, a ni baterije.::)

Ser Deni ®
03.09.2016, 22:08
Nije te 808 opekao na G4, nego te je opekao LG sa svojim novim dostignucima u sklapanju ploce :D

Evo da vidis to se desava i na V10 koji isto ima takvih problema

http://www.androidauthority.com/lg-v10-bootloop-problem-711334/

https://www.reddit.com/r/lgv10/comments/43u28q/does_v10_have_boot_loop_nightmare_like_g4/

http://forum.xda-developers.com/lg-v10/help/lg-v10-bootloop-how-to-fix-t3315773

https://www.cnet.com/forums/discussions/lg-v10-how-widespread-is-the-boot-loop-problem/

Do 808 nije, jer da jeste, Nexus 5X bi isto imao sve to, posto ima vec godinu dana od kako se prodaje. Tako da...

Sto se tice Sony-a... Sony senzori su prava drama apsurda. Ja nigde ni u jednoj industriji nisam procitao da neko pravi nesto i da to prodaje, a da isti taj proizvod ne mozes da dovedes do savrsenstva softverski kao kompanije koje kupuju iste te senzore.

Brz PDAF ima S7/E kao i iP6s/Plus, OP3, HTC 10 i G5 (kojeg bi izbegao).

P.S. Covek hoce da ode od Sony-a verovatno posto i sam ima Sony:

Imam M4 aqua i strasno me nervira koliko je kamera spora

Bastia33
03.09.2016, 22:48
Nije te 808 opekao na G4, nego te je opekao LG sa svojim novim dostignucima u sklapanju ploce :D

Pa dobro ima i toga, nikad LG nije znao sklopiti dobar telefon, ali ja znam da mi se taj 808 zgadio i da ga ja čitam kao 666:D

A za Sony - stvrano ne znam, ja sam imao kratko vrijeme Z3 a kasnije sam probao i Z5, kamere su bile perfekcija. Vidio sam kasnije na recenzijama da i ovi novi X modeli imaju odličnu kameru...

Ser Deni ®
04.09.2016, 01:04
http://www.gsmarena.com/iphone_6s_galaxy_s6_xperia_z5-review-1329.php

S6 i Z5 iste godine izasli, odnosno Z5 Released 2015, October, a S6 Released 2015, April.

6 meseci je Z5 odnosno Sony bio u prednosti da srede kameru na telefonu, a znas i sam sta je 6 meseci u tehnologiji...

Za Z3 ne mogu da nadjem sad poredjenje, ali na brzaka http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-Note-4-wins-our-blind-camera-comparison-iPhone-6-is-distant-second_id61676

Z3 izasao Released 2014, September, S5 Released 2014, April... Ista stvar.

Evo ti ovde kada si vec Sony X pomenuo http://www.phonearena.com/news/Sony-Xperia-X-vs-Samsung-Galaxy-S7-which-has-the-better-camera_id82099

Na kraju krajeva ono sto pricam Samsung (A i Apple, LG, HTC (10), Nexus 5X/6P) uzimaju od Sony-a senzore, a bolje odrade softver. Nesto je trulo u Sony softverskoj diviziji za senzore, a sta je u pitanju... To niko ne zna.

Da me ne shvatis pogresno, nema Sony losu kameru, nego ima losiju od konkurencije iz iste godine koji su isto flagship kompanija.

Mislim, Nokia 808 (kakav paradoks za broj koji ne volis, a volis dobru kameru) ih kida sve uzduz i popreko :biggrin:

Bastia33
04.09.2016, 01:16
Ma sve to stoji kao što kažeš, ali Wenger lično nema pare (tj ne može izdvojiti) za HTC 10 ili S7E ili 6P, već ima pare za P8 ili A5. Nisam toliko poznat sa cijenama, ali mislim da mu i Z3 a i Z5 spadaju u budžet. Ne možeš pričati čovjeku sa ograničenim džepom kako Sony ne može finirati svoj proizvod koji je već jako dobar za te pare, a drugi za puno veće pare nego što on ima mogu.:D

Ser Deni ®
04.09.2016, 01:57
Citam pises Wenger i u trenutku, ja u tripu da sam u Arsenal temi, jos gledam sta prica ovaj, cuj Wengerica ne moze da priusti te telefone... :facepalm::shock::hah:

Inace, ja bih opet pre P8 i A5 (16) uzeo 5X 32GB ::)

Ves
04.09.2016, 10:52
Ovo mi je preko mtela, na ugovor, tako da nema Nexusa u ponudi. Kod sonyja me nervira to sto kamere sporo slikaju. Eno i M5 isto. Sad me zanima cija brze slika, P8 ili A5? Recimo, od sonijevih Z3 compact me izadje isto koliko i ova 2.

Lord Gangarić
04.09.2016, 11:08
Pravi tripletari i poštovaoci lika Arsen Wengera koriste samo Ajfon 6 plus . Tako Aki brate moj <3 ?

maliajnstajn
04.09.2016, 11:30
Ne smijem pisnut da sam htio i ovaj novi da uzmem, al cu sacekati ipak iducu godinu. :D

Lord Gangarić
04.09.2016, 11:31
Ne smijem pisnut da sam htio i ovaj novi da uzmem, al cu sacekati ipak iducu godinu. :D

Uzmi bre brate jedan za kancelariju , jedan za kuću jedan za bičarke iz kafića :bch:

l1m4r
04.09.2016, 11:35

Prodas stari i dodas. Cak to ima smisla sada.

Lord Gangarić
04.09.2016, 11:37
Prodas stari i dodas. Cak to ima smisla sada.

Neće moj brat da se zajebava tako , on stari donira u dobrotforne svrhe i uzima tri nova #pišajposirotinji

maliajnstajn
04.09.2016, 11:38
To je i bio plan, almi treba para za nesto drugo :D

Lord Gangarić
04.09.2016, 11:40
Evo ga isti Wenger , ima milionsku rezervu a neće da potroši pare za tri ajfona .

maliajnstajn
04.09.2016, 11:43
Sta ce mi tri ajfona?

Samo pametno trosenje para :D

l1m4r
04.09.2016, 11:45
Sta ce mi tri ajfona?

Samo pametno trosenje para :D

Uzmi bre brate jedan za kancelariju , jedan za kuću jedan za bičarke iz kafića :bch:

:)

#toetospesakdasetrljamo

Lord Gangarić
04.09.2016, 11:47
Ušao mu Wenger pod kožu kažem ja . Prvi da imaš za poslovne razgovore sa raznim šeicima . Kad te zove tamo neki El Sambadi a ti da mu se javiš sa nekim Huavei traktorom ne može prosto . Drugi za porodične stvari ili razgovore i to lepo umrežiš milina . A treći kad odeš u kafić pa baciš onako ključeve od Audija i staviš tri ajfona na sto pa kad krenu maloletnice da te saleću kao da si bio neporažen u sezoni 03 / 04 :cool:

maliajnstajn
04.09.2016, 12:15
Gangara danas gasi igricu ahhahahaha :haha:

Princoni Snow
04.09.2016, 12:35

Samsung ti je sigurica, tu ne mozes da pogresis. Uzeo je moj drug taj a5 2016, nisu ga nesto drasticno poboljsali u odnosu na ovu moju prethodnu a5 verziju, ali cinjenica da je bolji, a i elegantnije izgleda i kao novinu ima opciju da otkljucas telefon otiskom prsta. Brzo okida, neces imati taj problem.

Ser Deni ®
04.09.2016, 13:32
Ovo mi je preko mtela, na ugovor, tako da nema Nexusa u ponudi. Kod sonyja me nervira to sto kamere sporo slikaju. Eno i M5 isto. Sad me zanima cija brze slika, P8 ili A5? Recimo, od sonijevih Z3 compact me izadje isto koliko i ova 2.

Sto ne bi uzeo http://www.mtel.ba/webshop-privatni-proizvod/telefon/apple-iphone-se-16gb/933/2 ?

Kamera je od poslednjeg iPhone-a 6s, sve ima sto i 6s, samo je u lepsem kucistu? Mislim da bi ti bio idealan. Ista je cena u moj mix net. A okida brze i od P8 i od A5 (16), a i bolja je kamera.

Prototype
04.09.2016, 14:33
samsung galaxy alpha aka dominator. Daleko ispred svog vremena :cf:

Ser Deni ®
04.09.2016, 14:35
I sa baterijom od par sati, jeste svakako ispred svog vremena, jer telefoni u ovom vremenu drze solidno :D

Prototype
04.09.2016, 14:42
I sa baterijom od par sati, jeste svakako ispred svog vremena, jer telefoni u ovom vremenu drze solidno :D

Sto se tice baterije, naravno da se ne moze meriti sa ovim azdajama sto su skoro izasli. Mene licno radi odlicno, znaci ne par sati, vec mnogo duze. Mada ima onih koji se bas zale na bateriju, ne znam sta je razlog. Neki kazu dobra, neki suprutno.

弱肉強食
04.09.2016, 15:20
Imam neki HTC brat ga koristio. Nešto ekran kuje, ne reaguje pravovremeno, tj touch.

Ali to se dešava tek 15-20-30 dana nakon resetovanja. Znači radio je mesec dana bez ikakvog kočenja, mada mi je on rekao da posle počne. Ne vidim logiku u tome..

Ser Deni ®
04.09.2016, 17:23
Sto se tice baterije, naravno da se ne moze meriti sa ovim azdajama sto su skoro izasli. Mene licno radi odlicno, znaci ne par sati, vec mnogo duze. Mada ima onih koji se bas zale na bateriju, ne znam sta je razlog. Neki kazu dobra, neki suprutno.

Karikirao sam, ne traje par sati, ali da je slaba, slaba je. Za te pare koje kosta, nov mozes uzeti RN3 Pro 32gb ili M3 Note koji imaju, pa malo je reci troduplo trajanje baterije.

Alpha je lep telefon, skladan, ali baterija ga hebe :)

Razloga je milion, ali svaki se moze resiti, ako je SW, a ako je HW, tu vec mora servis da radi. Mada gotovo da je u 99% slucajeva SW.

Imam neki HTC brat ga koristio. Nešto ekran kuje, ne reaguje pravovremeno, tj touch.

Ali to se dešava tek 15-20-30 dana nakon resetovanja. Znači radio je mesec dana bez ikakvog kočenja, mada mi je on rekao da posle počne. Ne vidim logiku u tome..

Koji telefon je u pitanju? Jel samo restartujes, pa ponovo sljaka okej i posle opet pocne da koci?

弱肉強食
04.09.2016, 18:19
HTC Desire 610. Nije mi primarmi telefon, ali svejedno mi je žao da ne radi, pošto će mi trebati uskoro.

Upravo. Radio je mesec dana, brat je vratio na fabrička, i odjednom počinje tač da ne radi. Tipa moram par puta da kliknem nešto itd. Kaže da se i njemu to dešava uvek posle određenog vremena.

Ajde da ne radi uvek, ovako to nije kvar nego nešto ne znam ni ja šta

l1m4r
04.09.2016, 18:21
Isti trip sam imao na HTC-u, odneo i servis promenili mi ceo tac. Cisto da znas.

弱肉強食
04.09.2016, 18:27
Brate ja sam malo tradicionalan tip. Pošto mi se jebe za telefone, najblaže rečeno, uzeću čekić i polomiću ga, čisto da mu dam razlog da ne radi.

Jebeni idioti prave odvratne uređaje da bih kupovao iznova i iznova nove. Mislim da ovi telefoni imaju ugrađen bug koji posle godinu i po dve krene polako. Kao i sve u potrošačkom društvu.

l1m4r
04.09.2016, 18:36
Brate to je najlakse resenje. :)

Ako imas garanciju servis. Ako ne, onda cekic ili u zid. Ja sam neku staru Nokijicu zabo u zid kada je posle 10 godina pocela da baguje. I posle tog bacanja se oporavio. I evo i dalje radi tu je negde po kuci sluzi kao budilnik :D

Prototype
04.09.2016, 19:16
[QUOTE=Ser Deni ®;1547497]Karikirao sam, ne traje par sati, ali da je slaba, slaba je. Za te pare koje kosta, nov mozes uzeti RN3 Pro 32gb ili M3 Note koji imaju, pa malo je reci troduplo trajanje baterije.

Alpha je lep telefon, skladan, ali baterija ga hebe :)

Razloga je milion, ali svaki se moze resiti, ako je SW, a ako je HW, tu vec mora servis da radi. Mada gotovo da je u 99% slucajeva SW.

Ma jos da ima jacu bateriju ne bi imalo smisla onda :biggrin: Ladno ima 2GB rama iako je izasao pre dve godine :D

弱肉強食
04.09.2016, 19:40
Brate to je najlakse resenje. :)

Ako imas garanciju servis. Ako ne, onda cekic ili u zid. Ja sam neku staru Nokijicu zabo u zid kada je posle 10 godina pocela da baguje. I posle tog bacanja se oporavio. I evo i dalje radi tu je negde po kuci sluzi kao budilnik :D

Kad smo kod toga, pre sam neki tač Nokija nosio u servis. To je bio baš među prvima neki u Srb ja mislim, imao je olovku da se izvuće sa strane :biggrin: i tamo mi ladno kažu da ne može da se popravi.
Kao možemo delove da iskoristimo, da ti damo neki lošiji za kompenzaciju, još ja da platim. Pošto sam bio klinac, otac kao može, međutim ja nisam hteo. Nisam verovao u tu priču o delovima, kad ja posle dve god vadim iz fioke, stavljam na punjač, palim, i lagano radi.

Garancija istekla, a nov ekran tj tač da kupujem neću, kupiću nov telefon onda.

Ves
04.09.2016, 19:48
Sto ne bi uzeo http://www.mtel.ba/webshop-privatni-proizvod/telefon/apple-iphone-se-16gb/933/2 ?

Kamera je od poslednjeg iPhone-a 6s, sve ima sto i 6s, samo je u lepsem kucistu? Mislim da bi ti bio idealan. Ista je cena u moj mix net. A okida brze i od P8 i od A5 (16), a i bolja je kamera.

Sve super, al malo mi 4 inca za net i druge zajebancije...

l1m4r
04.09.2016, 20:28
Kako bre malo 4 inca brate? Jel tebi treba telefon ili posluzavnik? :biggrin:

Ili imaš ruku kao lopatu pa ne možeš da potrefis :biggrin:

Ves
04.09.2016, 22:21
Sad gledam recenzije i bas sam se nalozio na njega ! Sad mi i ova 4 inca dodju kao prednost. Zaboravio sam koliko je dobro imati manji fon. A ovaj leti!

Miletić
04.09.2016, 22:33
Malo ljudi 4 inca nemojte se sprdati, meni mali ekran na ip6 sluzbenom, navikao na ovih 5.9 inca

Ves
04.09.2016, 22:42
A kakva je fora sa optickom stabilizacijom slike ( OIS). Valjda ga a5 i p8 imaju a iphone ne? Jel bitno to?

maliajnstajn
04.09.2016, 22:56
Ima i Iphone opticku i digitalnu stabilizaciju, barem ovaj moj.:D

Vladan
04.09.2016, 22:57
Sve ispod 5 je malo, meni je Note idealan npr.

Bastia33
04.09.2016, 23:03
Sve dok se na zapali u džepu idealan je:D

Ali da, gornja granica je negdje 5.7, posebno za džep. 5.2 je po meni savršeno, fino se drži u ruci i prsti su ti slobodni, ekran sve prikazuje perfektno, a i fino stane u džep.

Miletić
04.09.2016, 23:23
Ja ne nosim nista u dzepovima vec u tasni, eventualno u unitrasnjem dzepu sakoa/jakne pa mi zato i nije stalo da bude kompaktan... A sa svojih 195 cm imam dovoljno velike sake da mogu da baratam ovim posluzavnikom sto kaze limar :D

Ser Deni ®
04.09.2016, 23:27
Ves uzmi iPhone SE i ne brigaj.

Ja se isto razmisljam posle ciglica od 5.2, 5.5 i 5.7 da se vratim na nesto manje i da budem miran, a to vidim u SE, mada ja imam vremena, uzecu sad 5x, pa cu videti kad izadje novi SE koji mozda bude 4.3 ili opet 4".

Ser Gagi
04.09.2016, 23:50
Sada telefon ispod 5.2 ne vredi, bar za mene :D Dzaba je FULL HD ekran npr. ako treba sa lupom da gledas u 4 inca jbt :D

Ser Deni ®
05.09.2016, 00:01
Dodje jednostavno doba kada "omatoris" i koristis 10 aplikacija, a zelis sve jednom rukom da obavis. Da naprave nesto kao SE u obliku androida, kupio bih, jer onaj smesni build quality kod sony compacta ne moze da prismrdi kvalitetu SE.

Moj domet je 5.2 i ni milimetar vise, eto toliko su mi dugi prsti. Cackao sam pre neki dan od druga SE i jednostavno sam shvatio da mi treba nesto manje i da mi bude taman. Dobra kamera, elegantan i dobra baterija, to moze u SE da se nadje. Ovaj cu preskociti, kao sto rekoh idem na 5X, da bih polako smanjivao velicinu, jer ce mi biti veliki bum sa 5.5 na 4 :D

Rossonero
05.09.2016, 00:09
Ja vec godinama koristim 5 i ne pada mi na pamet da prelazim na nesto vece. Sve je stvar navike.

Sent from my GT-I9060I using Tapatalk

Ricma
05.09.2016, 11:25
Ja za ova tri meseca koliko imam Meizu MX5(5,5 inca), redovno masim slova.:biggrin:Pre njega sam koristio duplo manje telefone, pa sam se navikao na manje ekrane.

Nemam neogranicen net u stanu i uglavnom na mobilnom koristim digitalne servise kad se prikacim na 4G mrezu:Messenger, Facebook, WhatsApp i Twitter.

Lord Gangarić
05.09.2016, 11:40
Ja za ova tri meseca koliko imam Meizu MX5(5,5 inca), redovno masim slova.:biggrin:Pre njega sam koristio duplo manje telefone, pa sam se navikao na manje ekrane.

Nemam neogranicen net u stanu i uglavnom na mobilnom koristim digitalne servise kad se prikacim na 4G mrezu:Messenger, Facebook, WhatsApp i Twitter,Pornhub.

E moj Rićpa ko te ne zna skupo bi te platio :biggrin:

l1m4r
05.09.2016, 13:26
Ugasi brate pijani forum na mesec dana :biggrin:

Ser Deni ®
06.09.2016, 15:57
^^^ Sto se tice tastatura, swiftkey je mama! Pogotovo modovana sa 100+ tema, predikcija kida, posle litre vinjaka izgleda kao da si popio casu mleka i spreman za krevet :angel:

Ljuba90
07.09.2016, 15:21
Ima neko iskustva sa mts-om i njihovim paketima i telefonima?
Vidim da su mnogo bolji od mrtvog telenora ciji sam ponosni clan od kako imam telefon :D

Vidim da imaju i neki popusti od bukvalno 50% na mesecnom nivou, ali sumnjam da to vazi i ako se npr. odlucis da uzmes i neki uredjaj.
Konkretno me zanima sledece:

https://www.mts.rs/privatni/mobilna/mobilni-uredjaji/telefoni/detaljnije/78718/apple-iphone-5s-16gb

Skrolujte dole i videcete paket Miks M. Da li bi to znacilo da bih ja naredne dve godine placao 1399 + 750 dinara mesecno, a 5s dobio za 0 dinara odmah? :D

Ser Deni ®
07.09.2016, 15:31
50% i telefon moze samo ako placas punu cenu telefona bez popusta. Sto se tice ovog tvog pitanja to je na 36 meseci ako potpises ugovor.

Na 24 meseca ti je http://prntscr.com/cf7rj5

Inace ne znam koliko je sad dobro uzeti telefon star 3 godine...

Miletić
07.09.2016, 21:10
Telefone nisam nikad uzimao preko mreze vec uvek u slobodnoj prodaji tako da ne znam ali imam paket sa 50% popusta i placam nekih 1700 cini mi se... Mnogo dobra stvar, telefon nikad ne bih uzeo preko mreze jer ti naplate kroz te rate daleko vise od prave vrednosti, uvek bolje u slobodnoj prodaji kupiti
I slazem se sa Denijem, ne znam zasto bi uzimao sada prevazidjeni 5s

Bastia33
07.09.2016, 22:50
Svijet večeras:biggrin:

http://i.imgur.com/zBEjl7k.png

Heartbreak
13.09.2016, 18:27
Kako se bese zove onaj program sto mozes menjati lokaciju svoje IP adrese klikom na zastavice iz celog sveta???

Mr. Wolf
13.09.2016, 18:31
Cyber Ghost?

Tarantula
13.09.2016, 18:34
Kako se bese zove onaj program sto mozes menjati lokaciju svoje IP adrese klikom na zastavice iz celog sveta???

Real Hide IP.

Heartbreak
13.09.2016, 18:43
Cyber Ghost?

Pokusacu sa ovim ::)

Onaj koji sam ranije koristio imao je ikonicu kao neku vatru, taj mi je bio najbolji

Mr. Wolf
13.09.2016, 18:51
Pokusacu sa ovim ::)

Onaj koji sam ranije koristio imao je ikonicu kao neku vatru, taj mi je bio najbolji

Mozda Hola?

Heartbreak
13.09.2016, 18:54
Mozda Hola?

Jesteee breeeee :njt: Hvala punoooooo ::)

Bastia33
13.09.2016, 18:54
Hola ima vatru kao ikonicu, ali je dosta spora, zna i prestati raditi.

Sa OI teme, sve nas je dobro služilo...

Dok je Olja pisala zadnji post ja sam se dočepao računara da isprobam. I sve je kao i zadnji put kad sam koristio.

Naparavite prvo nalog na ovom sajtu (https://mediahint.com/) sa lažnom mail adresom i bilo kakvom lozinkom.

Kada to uradite dobijete automatski 7 dana free trial verziju. Sve što onda trebate uraditi jeste skinuti verziju za svoj preglednik, bio to Chrome (https://chrome.google.com/webstore/detail/media-hint/akipcefbjlmpbcejgdaopmmidpnjlhnb), firefox (https://mediahint.com/support/setup/firefox), Mac ili bilo šta drugo.

MediaHint zatim ima samo dvije opcije kao dodatak, On i Off, jako je jednostavno.

BBC iPlayer (http://www.bbc.co.uk/iplayer)
BBC Olympics (http://www.bbc.co.uk/programmes/b00cmh07)

Edit: I da, zaboravio sam spomenuti da kada za 7 dana ova verzija istekne, samo se izlogujete iz naloga, deinstalirate dodatak, i ponovo napravite nalog po istom postupku i skinete dodatak, i siluj BBC ponovo:D Sa MediaHintom se može provaliti i na NBC, ITV i ostale playere koji na zahtjevaju direktno registraciju na sajtu već imaju samo ograničenje putem IP-ja.

:D

Black Mamba 24
13.09.2016, 20:16
Ja i nisam koristio program, samo udjem na jedan od mnogih proxy sajtova, spotify sam tako koristio. :D

Ves
22.09.2016, 15:06
Ves uzmi iPhone SE i ne brigaj.

Ja se isto razmisljam posle ciglica od 5.2, 5.5 i 5.7 da se vratim na nesto manje i da budem miran, a to vidim u SE, mada ja imam vremena, uzecu sad 5x, pa cu videti kad izadje novi SE koji mozda bude 4.3 ili opet 4".

Kurvo sudbino! Dobro sam pročešljao netom, pogledao sve moguće recenzije, testove, usporedbe, vidio telefon uživo i toliko se zaljubio u njega da ne želim ni jedan drugi! I sad ga nema na stanju u mtelu! :cry:

Black Mamba 24
22.09.2016, 20:01
Ja sam sa 4" (HTC Desire X) presao na 5" (HTC One M8) i otprilike masim istu kolicinu slova. :D A najvise me nervira kad umesto razmaka stavim tacku, toliko se cesto desava da me sad mrzi i da ispravljam. Tako da u ovom slucaju velicina nije bitna, nego tehnika :biggrin:
A sto se tice samog telefona One M8, ja sam za nesto vise od 2 meseca odusevljen. Jeste da koristim samo ove chat i social media aplikacije i youtube, ali kida. Bateriju punim ujutro i drzi do sledeceg dana navece, wifi ili mobilni net ukljuceni 90% vremena. Kamera dovoljno dobra mojim potrebama, zvuk fantastican. Za novac koji sam dao sigurno bolje nisam mogao, mozda taj Nexus 5X (20 evra skuplji ) koji mi se ne svidja, jednostavno mi nije lep.

Ser Deni ®
23.09.2016, 13:00
Kad si sminker :cf:

Stavis dbrand i budes jos veci sminker na 5x, a dobijes noviji telefon :cool:

Ves to je takticki odradjeno, dolaze novi ajfoncici, pa da bi se prodali, ovaj su malo izostavili, pa ce ga vratiti sigurno, mozda po jos nizoj ceni :)

Ves
23.09.2016, 21:38
Kad si sminker :cf:

Stavis dbrand i budes jos veci sminker na 5x, a dobijes noviji telefon :cool:

Ves to je takticki odradjeno, dolaze novi ajfoncici, pa da bi se prodali, ovaj su malo izostavili, pa ce ga vratiti sigurno, mozda po jos nizoj ceni :)

Eno ga digli za 128 km! :cry:

Ser Deni ®
23.09.2016, 22:29
Djubrad! :htr:

Hmm, bas nema logike da poskupi, a dosli novi ajfoni. Cekaj da izadju, sad ce to jos malo, pola meseca ja mislim do mesec. Moraju cene spustiti.

Kod nas u MTS-u je dosta jeftiniji http://prntscr.com/clkvhg u odnosu na vas http://prntscr.com/clkwfv

Ves
24.09.2016, 13:28
Djubrad! :htr:

Hmm, bas nema logike da poskupi, a dosli novi ajfoni. Cekaj da izadju, sad ce to jos malo, pola meseca ja mislim do mesec. Moraju cene spustiti.

Kod nas u MTS-u je dosta jeftiniji http://prntscr.com/clkvhg u odnosu na vas http://prntscr.com/clkwfv

Cekacu ga. He is the one! :inlove:

saburo sakai
13.10.2016, 20:15
Ima li ovde nekog ko koristi Linux ?

Ser Deni ®
14.10.2016, 01:11
Za cega ti treba?

Ja sam dizao VM za android kad mi je trebalo nesto i jednom sam koristio mozda 15-ak dana na nekom matorom laptopu Ubuntu.

Prototype
30.10.2016, 20:27
Ima li neko problema sa youtube-om trenutno ?

miloolja
30.10.2016, 20:34
Meni radi.

Ser Gagi
30.10.2016, 20:34
I kod mene isto radi.

Prototype
30.10.2016, 20:41
jbg onda je do mene... Нисмо успели да пронађемо DNS адресу сервера хоста www.youtube.com.

miloolja
30.10.2016, 21:08
Vidim da se na tw još neki žale da im ne radi yt ali i fb :)