PDA

Pogledati punu verziju : Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19

Vladan
13.09.2017, 13:03
Ne, nema nijedan otkljucavanje pogledom, samo imaju iris scanner

Ali kapa dolje za Epl, bas kapa dolje, sto god kazu njihovi fanovi progutaju. Samo revolucija.

Princoni Snow
13.09.2017, 13:10
Najjaci su oni koji kvalitet smartfona uporedjuju u tablici sa specifikacijama.
Vid der moj Xiomi ima 4gb a Ajfon 3... Ko da su tresnje u pitanju.
Ovakvo otkljucavanje pogledom nema ni jedan telefon. Kaze neko "pa to ima i Alcatel one touch za 100€". Pa sta da raspravljas s takvim covekom. Dajte neki Samsung/Xiomi/Huawei/LG star 5 godina, ako za 5 minuta ne istrokira 12 puta, ja zadovoljan.

Jos pre pola godine imas s8 koji se otkljucava pogledom. Mada, po meni od otkljucavanja prstom nema bolje i sigurnije varijante.

Ves
13.09.2017, 13:10
Savremen telefon i 4 inca jednostavno ne idu zajedno :D

Zašto? Zato što trend određuje drugačije? Nije li to isti onaj potrošački mozak koji će iphone kupiti samo zbog jabuke? Ni 8" nije praktično za gledanje filmova i igranje ozbiljnih video igara. Za sve ostalo 4" je više nego dovoljno. Hoću reći, ako nekom odgovara cigla od 5,5" to je meni ok, al je isto tako 4 sasvim dovoljno.

Sad cemo da dodjemo do toga da je hardwer ono sto pravi bitnu razliku u ceni?

Bitnu razliku pravi u tome koliko je optimizovan za brojke koje mu stoje u specifikacijama, bateriju i koliko dobro zapavo koristi to što na papiru piše da ima.

Elem, ta furka da je iphone precjenjen je ispravna ako se uzme u obzir da je i Mbape precjenjen, audi posebno, patike starke i sve druge marke telefona. Ok, i ja sam prezirao apple i govorio da je za snobove itd, pa zbog nemogućnosti izbora odlučio da probam s tim. Sad zbog gomilu sitnih, pojedinačno nebitnih razloga moram reći IOS>android.

Vladan
13.09.2017, 13:11
Jos pre pola godine imas s8 koji se otkljucava pogledom. Mada, po meni od otkljucavanja prstom nema bolje i sigurnije varijante.

Stvarno to ima? Ja mislio Ajfon nam donosi tu revoluciju:confused:

Ali zato double tap to wake screen niko nema, garantujem.

Победа
13.09.2017, 13:11
Дабл тап има и мој Сони који је изашао пре 2 године, не само Шаоми и Самсунг :cf:

limun
13.09.2017, 13:13
Evo ti moji Galaxy s3 i s4 stari 5 i 4 godine, ako nadjes jedan jedini bag ja ti kupim novi ajfon po želji.

S3 i S4 inace imaju uzasan flow. Nadji neki 4s i stavi do njega s4 i na oba telefona otvori album sa slikama. Samo skrolaj gore-dole i ako imas normalan vid primetices ogromnu razliku u fps-u

Vladan
13.09.2017, 13:15
Дабл тап има и мој Сони који је изашао пре 2 године, не само Шаоми и Самсунг :cf:

Svasta, trebalo bi da to samo novi Ajfon osam i Ajfon Iks odnosno deset imaju, ja sam tako cuo na predstavljanju i vjerujem im. Njihov double tap to wake je svakako bolji i brzi od ostalih, bice to revolucionarna tehnologija, za razliku od ostalih kod kojih ta opcija prilicno steka

Победа
13.09.2017, 13:16
Ја контао да пређем на Ајфон кад-тад, али дефинитивно не. Када завршим са Сонијем, следеће опције Хуавеи/Шаоми :cf:

limun
13.09.2017, 13:16
Stvarno to ima? Ja mislio Ajfon nam donosi tu revoluciju:confused:

Ali zato double tap to wake screen niko nema, garantujem.

Ima i One Touch Alcatelov.
Al nesto nece.

Mr. Wolf
13.09.2017, 13:18
Jbt, sa novim iPhone-om mozes da budes govance (emoji) :njt:

Vladan
13.09.2017, 13:18
Nesto nije scelo ni kod Ajfona na predstavljanju:biggrin:

Vladan
13.09.2017, 13:21
Ја контао да пређем на Ајфон кад-тад, али дефинитивно не. Када завршим са Сонијем, следеће опције Хуавеи/Шаоми :cf:

Vavei, moraju se pravilno izgovarati:biggrin:

Ves
13.09.2017, 13:22
Jeste, Vladane, baš će apple-ov marketing da se zasniva na priči o strukturi hardvera, performansama procesora i odvojenom grafičkom čipu. Tako će sigurno privući hipnotisanu gomilu da kupi novi model.

Vladan
13.09.2017, 13:30
Pa bolje da cute o hardveru jer im Samsung proizvodi i prodaje cpu i i ekrane:biggrin:

Ves
13.09.2017, 13:31
Proizvodi i sony kamere, pa se nikad nisu udostojili prilagoditi softver za svoje.

bici
13.09.2017, 13:35
Ja ne znam ko je ovde gori, dal ovi sto sto se ponasaju kao da mozes sa ajfonom da letis, ili ovi sto se ponasaju kao da ne mozes sa njim ni da posaljes poruku.

bojanaBG
13.09.2017, 13:37
Ja ne znam ko je ovde gori, dal ovi sto sto se ponasaju kao da mozes sa ajfonom da letis, ili ovi sto se ponasaju kao da ne mozes sa njim ni da posaljes poruku.

Najbolji komentar :D

Princoni Snow
13.09.2017, 13:38
Zašto? Zato što trend određuje drugačije? Nije li to isti onaj potrošački mozak koji će iphone kupiti samo zbog jabuke? Ni 8" nije praktično za gledanje filmova i igranje ozbiljnih video igara. Za sve ostalo 4" je više nego dovoljno. Hoću reći, ako nekom odgovara cigla od 5,5" to je meni ok, al je isto tako 4 sasvim dovoljno.

Bitnu razliku pravi u tome koliko je optimizovan za brojke koje mu stoje u specifikacijama, bateriju i koliko dobro zapavo koristi to što na papiru piše da ima.

Elem, ta furka da je iphone precjenjen je ispravna ako se uzme u obzir da je i Mbape precjenjen, audi posebno, patike starke i sve druge marke telefona. Ok, i ja sam prezirao apple i govorio da je za snobove itd, pa zbog nemogućnosti izbora odlučio da probam s tim. Sad zbog gomilu sitnih, pojedinačno nebitnih razloga moram reći IOS>android.

Nije trend, ne mozes reci da je ekran od 4 inca bolji od ekrana od 5 inca. Pet inca je optimalna velicina kod gotovo svih proizvodjaca telefona. Ja preko telefona cesto pogledam i neku seriju, film, utakmicu, tako da mi je potrebniji veci ekran. A imam i vecu ruku, tako da u njoj sigurno ne izgleda kao cigla :D. Samsung je strasan posao napravio sa s8 sto se tice velicine telefona i ekrana. Uspeli su na telefon sa onim dimenzijama da ubace 5.8 inca ekran uz to uzi je i praktican za upotrebu i jednom rukom.

Nema smisla uporedjivato andoid i iphone, to su dve razlicite platforme koje imaju i svoje prednosti i mane. Sve je stvar licnog ukusa. Ali ono sto iphone predstavlja kao iskorak u poslednjim godinama je stvarno apsurdno. Samo kad se setim predstavljanja iz prosle godine i onog odusevljenja da je iphone vodootporan :D.

maliajnstajn
13.09.2017, 13:38
Uzet cu ja 8+ vjerovatno. Samo moram da skontam kolko ce da mi daju za ovaj moj 6s+ :D

Победа
13.09.2017, 13:41
Је л' после Стива Епл толико неспособан па представљају овакве ствари као новине?

Princoni Snow
13.09.2017, 13:41
Ovo izgleda udarila kriza i na kapitaliste kada uzimaju iphone 8 pre iphone X :D

Tarantula
13.09.2017, 13:42
Kupimo sebi Galaxy S8 i iPhone X i bole nas brige.

Imamo i android i iOS. :cf:

maliajnstajn
13.09.2017, 13:47
Nema krize. Ne svidja mi se cener.:cf:

Ves
13.09.2017, 13:51
Nije trend, ne mozes reci da je ekran od 4 inca bolji od ekrana od 5 inca. Pet inca je optimalna velicina kod gotovo svih proizvodjaca telefona. Ja preko telefona cesto pogledam i neku seriju, film, utakmicu, tako da mi je potrebniji veci ekran. A imam i vecu ruku, tako da u njoj sigurno ne izgleda kao cigla :D. Samsung je strasan posao napravio sa s8 sto se tice velicine telefona i ekrana. Uspeli su na telefon sa onim dimenzijama da ubace 5.8 inca ekran uz to uzi je i praktican za upotrebu i jednom rukom.

Nema smisla uporedjivato andoid i iphone, to su dve razlicite platforme koje imaju i svoje prednosti i mane. Sve je stvar licnog ukusa. Ali ono sto iphone predstavlja kao iskorak u poslednjim godinama je stvarno apsurdno. Samo kad se setim predstavljanja iz prosle godine i onog odusevljenja da je iphone vodootporan :D.

E jbg, Princoni, usporedba iosa i androida besmislena, a veličina ekrana je skroz opravdana tema za raspavu? Pa nemaju svi veliku ruku. :D Ja nisam rekao da je 4" bolji, već da je meni bolji. Ranije imao 5 i to je meni cigla, kako za ruku, tako i za džep. A gledanje bilo čega na ekranu manjem od 15" neću komentarisati. Mislim, nekad se nema izbora, al prije bih odabrao neku drugu aktivnost nego li nešto gledao na telefonu. Opet stvar ukusa.

bici
13.09.2017, 13:52
Је л' после Стива Епл толико неспособан па представљају овакве ствари као новине?

Jeste. Diskutovalo se ovde o tome. Novi Stiv je u nekoj drugoj prici, telefoni su mu poslic sa strane. Mada da se fokusira na tu pricu, sprcao bi i epl i kineze za 2-3 godine.

bojanaBG
13.09.2017, 13:52
Uzet cu ja 8+ vjerovatno. Samo moram da skontam kolko ce da mi daju za ovaj moj 6s+ :D

samo 8+ :shock:
kriza, a? :(:(

maliajnstajn
13.09.2017, 13:54
Kakva crna kriza, ne svidja mi se cener i kraj.

bojanaBG
13.09.2017, 13:55
a dobro, nije los ni 8+ :(

Победа
13.09.2017, 13:57
Jeste. Diskutovalo se ovde o tome. Novi Stiv je u nekoj drugoj prici, telefoni su mu poslic sa strane. Mada da se fokusira na tu pricu, sprcao bi i epl i kineze za 2-3 godine.

Илон?

Ves
13.09.2017, 13:59
Ovi admini samo po sarkazmu i cinizmu tuku, ostadosmo Princoni i ja bez uloge na forumu. :sram:

bici
13.09.2017, 14:01
Илон?

Ko drugi :biggrin:

Princoni Snow
13.09.2017, 14:08
E jbg, Princoni, usporedba iosa i androida besmislena, a veličina ekrana je skroz opravdana tema za raspavu? Pa nemaju svi veliku ruku. :D Ja nisam rekao da je 4" bolji, već da je meni bolji. Ranije imao 5 i to je meni cigla, kako za ruku, tako i za džep. A gledanje bilo čega na ekranu manjem od 15" neću komentarisati. Mislim, nekad se nema izbora, al prije bih odabrao neku drugu aktivnost nego li nešto gledao na telefonu. Opet stvar ukusa.

Brate, ja ne znam koji si ti ranije imao telefon od 5 inca, ali ne sumnjam da je bio cigla. Zato se sada tezi da se sto veci ekran strpa u sto manji telefon pa se izbacuje dugme. E sad sto si ti razmazen pa ti treba 15 inca da bi odgledao tekmu, to je vec druga stvar :biggrin: :D

Ves
13.09.2017, 14:25
Izvini, molim te, nisam ja 15" razmažen, već 40! :biggrin:

Vladan
13.09.2017, 15:59
HTC se raspada, porazavajuci su im rezultati i bas se prica da je Google spreman da ih kupi ili barem kupi dio akcija i pomogne im da stane na noge. Ono sto je sigurno ako im ne pridje neki jaci igrac ili ako ih ne kupi propadaju.

Ser Deni ®
13.09.2017, 16:12
Sve mogu da razumem, ali ovaj crni pravougaonik :facepalm:.

Nema nam nesto Denija, da od njega cujemo i nesto pozitivno o ovom uredjaju :cf:
Okej su, telefoni, svakako napredak u odnosu na sedmicu, ali ja sam rekao i pre, a govorim i sada, svake godine menjati telefon pogotovo iPhone i nema smisla, zato sto i nije neki skok koji ces osetiti, nego tek posle dve godine. Kamere su iste (mogu oni pricati da su improved, ali to je to, isti senzor, mozda je obrada drugacije malo i sw poboljsanje)

Mene je nagovorio na Iphone SE. Ajde sad što ne postoji konkurentan telefon te veličine sa sličnim performansama, a baš sam tako nešto tražio, nego što je to u svakom smislu pozudaniji i kvalitetniji uređaj od svakog androida kojeg sam predhodno imao ili probao, a bilo je i ovih, što bi u Hrvatskoj rekli, prejanica. Gomila sitnica koje su me kupile. Raspava je suluda, probao sam, ne ide. :) Al nakon iphone-a nikad više android!
Jesi se pokajao? :) Ljudi moraju da koriste bar par meseci da bi stekli nesto i videli kako to radi. Ne moraju da razmisljaju o Google servisima koji samo cekaju da odrade auto update i pojedu bateriju, a ti ne znas sta je. Sto je najveca fora, to je Google-ov glavni proizvod na telefonu i to im ne radi, svaka druga verzija.

Sad cemo da dodjemo do toga da je hardwer ono sto pravi bitnu razliku u ceni?

Ali zapoceli novu revoluciju, izbacili otisak prsta, otvaranje telefona preko lica sad traje tri sekunde, a ubacili nesto sto niko nema, double tap to wake. Oh wait, to Samsung
Samsung nikad nije imao dt2w.

Pa bolje da cute o hardveru jer im Samsung proizvodi i prodaje cpu i i ekrane:biggrin:
https://www.mac4ever.com/images-articles/46823_.jpg
:cf:

Apple GPU
Apple ISP
Apple Video encoder
https://cdn.idevice.ro/wp-content/uploads/2017/09/iPhone-X-chip-A11-Bionic.jpg

Ja bih pre uzeo X zbog OLED-a, ali ne bih nista osetio kad bih presao sad, a i ne isplati mi se, tako da sledece godine kad srede senzore, da me lepo ocita :D

Ocajni su, bukvalno, Stiv je bio jedan jedini, ovo kad bi ih video kako rade, poubijao bi ih sve.

__________________________________________________ ______________

Nista nije novo neki kazu. Okej.

AR Kit? Ima neki drugi telefon ili sa nekim drugim uredjajem? Nema. Koriscenje Ikea npr aplikacije i postavljanje troseda ili dvoseda, lampe u sobi i sve to da vidis sa senkama kako izgleda je nesto out of this world.

Ovo obavezno procitati https://iso.500px.com/heif-first-nail-jpegs-coffin/
Em kvalitet, em manje zauzima mesta.

Portret mod koji je doveden na novi nivo sa 8+ i X, da se bira osvetljenje kao u studio, kao i ceo portret mod, Apple krenuo, ostali samo kopiraju.

Softverski i hardverski departman im je na visokom nivou, jednostavno im to niko ne moze osporiti.

maliajnstajn
13.09.2017, 16:18
Ne znam, ne svidja mi se nesto X pretjerano. Vidjet cu jos, da li mi se isplati puknut 300 dolara vise. :D

Vladan
13.09.2017, 16:29
https://youtu.be/BXaz7RNsMLc

Objasnio, a najjaci su kako nece kapacitet baterije da otkriju, 2700 mah ako bude da pjevaju fanovi

Mr. Wolf
13.09.2017, 16:31
Mene 3310 i dalje sjajno sluzi. Mozes i glavu nekom da olupas, a da ne brines da ce se sjebati telefon.

弱肉強食
13.09.2017, 16:38
Postoji li neki net da se uzme a da ne mora ugovor na godinu dana? Ne mogu da uzmem na godinu dana jer ću biti 6-7 meseci u stanu, a ne mogu više ugovore i da plaćam a ne koristim.

Princoni Snow
13.09.2017, 16:39
Kako Deni potura lazne price. Postoji opcija da se auto update iskljuci :cf:

Vladan
13.09.2017, 16:44
Kako Deni potura lazne price. Postoji opcija da se auto update iskljuci :cf:

Postoji??? Dje??? Da nije settings, auto update apps, do not auto update? Mozda onda i dalje updatuje google apps? Treba to provjeriti:cf:

Ser Deni ®
13.09.2017, 16:46
Udji u Google play i pokazi mi Google play services da ti je instaliran :biggrin: Screenshot.

Kvalkom kasni samo 3 godine, eto kakav napredak http://androidmarvel.com/2017/09/11/1839/snapdragon-845-appears-geekbench-4/ :cf::cool:

https://www.youtube.com/watch?v=_HTXMhKWqnA

bici
13.09.2017, 16:48
Postoji li neki net da se uzme a da ne mora ugovor na godinu dana? Ne mogu da uzmem na godinu dana jer ću biti 6-7 meseci u stanu, a ne mogu više ugovore i da plaćam a ne koristim.

Ima de oces bez ugovorne obaveze. Samo sto je skuplje

Победа
13.09.2017, 16:51
Гледам нешто око Шаоми Ми Микс 2, нема улаз за слушалице колико сам схватио, је л' то истина? :hm:

Изгледа да да, Влајко шта је ово..

弱肉強食
13.09.2017, 16:52
Aj pošalji mi to gde oćeš, ako možeš jer ne mogu nigde da nadjem?

Princoni Snow
13.09.2017, 16:58
Postoji??? Dje??? Da nije settings, auto update apps, do not auto update? Mozda onda i dalje updatuje google apps? Treba to provjeriti:cf:

Bas tako :D

Udji u Google play i pokazi mi Google play services da ti je instaliran :biggrin: Screenshot.
Nemam to instalirano :ne_znam:

Vladan
13.09.2017, 17:05
Гледам нешто око Шаоми Ми Микс 2, нема улаз за слушалице колико сам схватио, је л' то истина? :hm:

Изгледа да да, Влајко шта је ово..

Da, da, nema ni Mi6, mnogo glupo, audio jack je meni prvom mnogo vazan

maliajnstajn
13.09.2017, 17:10
Apple-ovi air pods su najjace slusalice koje su izumljene.

Znaci ja sam prvi rondao sto su ukinuli, al kad sam probao air pods, nerealno.

Ser Deni ®
13.09.2017, 17:11
Bas tako :D

Nemam to instalirano :ne_znam:

Imas instalirano, samo sto nije preko google play-a jer je integrisano u sistem. Nema nista da se iskljucuje, on sam radi autoupdate zbog svega ostalog da bi i stariji telefoni bili upgrade-ovani, a ne samo novi. Nemas novu verziju androida, ali imas google play servise, koji su esencijalni za rad android telefona.

Tako da kad vidis nekad da ti baterija kratko traje, videces da su servisi medju glavnim potrosacima, tako da ces znati da ti google satire bateriju :cf:

Kad otvoris app drawer, naci ces google settings, to su servisi, samo ih nemas u Google Play-u :)

Vladan
13.09.2017, 17:16
Apple-ovi air pods su najjace slusalice koje su izumljene.

Znaci ja sam prvi rondao sto su ukinuli, al kad sam probao air pods, nerealno.

Ne postoje slusalice pod broj jedan koje mogu da se mjere sa audio tehnica slusalicama, a pod broj bezicne nikad nece biti bolje od zicnih.

maliajnstajn
13.09.2017, 17:21
Mene ne interesuje muzika da je slusam da se uzivim.

Nema zica, kad pricam na telefon, odlicno se cuje. :D

Princoni Snow
13.09.2017, 17:22
Imas instalirano, samo sto nije preko google play-a jer je integrisano u sistem. Nema nista da se iskljucuje, on sam radi autoupdate zbog svega ostalog da bi i stariji telefoni bili upgrade-ovani, a ne samo novi. Nemas novu verziju androida, ali imas google play servise, koji su esencijalni za rad android telefona.

Tako da kad vidis nekad da ti baterija kratko traje, videces da su servisi medju glavnim potrosacima, tako da ces znati da ti google satire bateriju :cf:

Kad otvoris app drawer, naci ces google settings, to su servisi, samo ih nemas u Google Play-u :)

Imam samo neki beaming service i gear. Imam i 31 aplikaciju za azuriranje, tako bar kaze google play. Ne moze kratko da traje baterija od 3600 mAh :cf:

colke995
13.09.2017, 17:40
Vi ovde diskutujete o Ajfonovima, dok ja ozbiljno razmisljam da angazujem Sony Ericsson w810i kao rezervni fon mom Huaweiiu Y6 compact II. Bruka osecaj u slusalicama kod tih walkman telefona. A o bateriji, izdrzljivosti i jednostavnosti ne treba trositi reci.

Ves
13.09.2017, 17:58
Mene 3310 i dalje sjajno sluzi. Mozes i glavu nekom da olupas, a da ne brines da ce se sjebati telefon.

Pa to ja pričam. Ukusi i potrebe ljudi su različiti. Tebi kao moderatoru je potreban neki multifunkcionalan uređaj koji pored ostalog može poslužiti i za samoodbranu. Ne trpe ljudi autoritete, još samo treba da te neko sačeka u kakvom zamračenom haustoru. E kad se samo sjetim koliko sam strepio onih par dana. ::)

Miletić
13.09.2017, 18:10
https://www.instagram.com/p/BY_EFsxFzZZ/

Objasnio covek

Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока

bici
13.09.2017, 18:31
Aj pošalji mi to gde oćeš, ako možeš jer ne mogu nigde da nadjem?

Brate samo guglaj: ime provajdera(orion, beotelnet, telenor...) + bez ugovorne obaveze

kronostime
13.09.2017, 18:51

1611 - mo`s juga upaliti na kablove :sd:

kronostime
13.09.2017, 18:58
Vi ovde diskutujete o Ajfonovima, dok ja ozbiljno razmisljam da angazujem Sony Ericsson w810i kao rezervni fon mom Huaweiiu Y6 compact II. Bruka osecaj u slusalicama kod tih walkman telefona. A o bateriji, izdrzljivosti i jednostavnosti ne treba trositi reci.

Meni je, sto se slika i ostalog tice najbolji bio Sony Ericsson K800i: extra blic, Carl Zeiss sociva, baterija izdrzljiva k`o da Kamaza tera, ne trazi update svakih 5 minuta....:(

Carcosa
13.09.2017, 18:58
1611 - mo`s juga upaliti na kablove :sd:

Zar to nisu bila zlatna vremena? Secam se da je moj komsija jedan takav nosio sa sobom kad krene u drva, da se javi zeni kad krene kuci pa da ona metne serpu na sporet da se podgreva pasulj. Ziva istina. E, danas joj iz sume salje emoji...

kronostime
13.09.2017, 19:02
Zar to nisu bila zlatna vremena? Secam se da je moj komsija jedan takav nosio sa sobom kad krene u drva, da se javi zeni kad krene kuci pa da ona metne serpu na sporet da se podgreva pasulj. Ziva istina. E, danas joj iz sume salje emoji...

Imao sam ga davne 2000-te, mrcina od telefona: hvata signal na 5 km unaokolo. Posle sam imao 8800. (Matrix), gomilu Simensa, Soni Eriksona i Samsunga :cool:

Miletić
13.09.2017, 19:09
8800 sam imao u vise verzija i to mi je i dan danas omiljeni telefon

Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока

Carcosa
13.09.2017, 22:11
Ups...pogresan topić :)

Vladan
15.09.2017, 18:51
Potpuno nepotrebno postojanje ovog telefona, ko ga kupi nije normalan. Cijena ista kao RN4x, barem tri puta je gori.

https://www.youtube.com/watch?v=MGis1xiIvl4

Jos jedan telefon koji nema razloga da postoji, jos kosta oko 300 eura :rofl:

https://www.youtube.com/watch?v=G972vEgy2v0

Ovo je vec jako lijepo za slicnu cijenu za koju LG prodaje onu sramotu od telefona

https://www.youtube.com/watch?v=txcChgBL4XA

Dobar budzetski i cijena odlicna, oko 150 eura.

https://www.youtube.com/watch?v=0-vef0aRkWc

Problem kod dva poslednja telefona je sto koriste MTK cpu, pa je trajanje baterije veoma slabo

Vladan
16.09.2017, 13:04
Zamisli platis telefon 'iljadu eura, a on ima manje od 2000 mah bateriju :rofl:

http://www.gsmarena.com/iphone_8_and_8_plus_have_smaller_batteries-news-27268.php

Ser Deni ®
16.09.2017, 18:36
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170916/7442fe76f0fc91096a1ee61c14f9dcc7.jpg

Nije loš ovaj S7E, ali secka. Nedopustivo za 500e.

Kamera malo bolja od iP7, najviše brz auto fokus, a i snimanje videa bolji zvuk, baterija bolja za 20% (taman da se osvrnem na ovo Vladanovo o baterijama, a S7E ima skoro duplo veću bateriju što znači da Android ima smešnu optimizaciju). Ekran sjajan, tu nema premca. Samo jbg kad vidiš da gubi frejmove telefon koji je čist, stavljen poslednji softver, jasno je sve.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Princoni Snow
16.09.2017, 19:11
Secka :facepalm:

Vladan
16.09.2017, 20:40
Mi MIX 2 ima odlicnu kameru

https://youtu.be/6WSBtJHH0-g

https://www.youtube.com/watch?v=0Boz-rKPSxM

Mi Note 3 face unlock

https://www.youtube.com/watch?v=_N2n_BPHtoQ

https://www.youtube.com/watch?v=hjUy2iqwzjg

Vladan
18.09.2017, 15:44
https://droidchart.com/p/35/3569/leagoo-p1-p1-1.jpg

Key Features
Brand – Leagoo
Model – P1
Device Type – Android 3G Smartphone
CPU – Quad-Core 1.3GHz ARM Cortex-A7
Chipset – MediaTek MT6580A
GPU – ARM Mali-400 MP2, 2-Cores
Camera – 8MP +5 Megapixels with Dual-LED Flash and AF Dual Rear Camera | 5 Megapixel Front camera with LED Flash
Memory – RAM- 1GB LPDDR3, 533MHz | ROM 8GB External Memory Support up to 32GB
Display – Screen size 5.0 inches IPS, HD Display (1280 x 720 Pixels)
Battery – Removable 4,000mAh Lithium-Ion
SIM – Dual SIM (Micro + Micro), Dual Standby
Sensors – Proximity Sensor, Accelerometer, Ambient Light
Color – Black
Operating System -Leagoo OS 3.0 Lite (Android 7.0 Nougat)
I/O Interface – 2x Micro SIM Card Slot, microSD/TF Card Slot, Micro USB Port, 3.5mm Audio Out Port, Power Button, Volume Button, Microphone, Speaker
Dimensions – 142.2 mm x 73.2 mm x 9.5 mm
Weight – 154 Grams (With Battery)
Versions – 1GB/8GB
More Feature – Plastic Body Design, HSPA+(HSUPA 5.76 Mbps Download, HSDPA 21 Mbps Upload), Computer Sync, OTA Sync, Tethering, OTG Support, FM Radio, Bluetooth, Rounded Edges, Optimized Rear Dual Camera Budget Smartphone, 30 Minutes Charge for Full Day Use, 9 Charging Protections (Charging Plug Overload Protection, Interface Overload Protection, Battery Overcurrent & Overvoltage Protection, Short-Circuit Protection, Electrostatic Protection, Quick Charging Matching Protection, Battery Over Discharge Protection, Temperature Protection), 5V/1.5A Charger Output Power, Optimized Quick Charging Technology, Battery Density Ratio is Up to 630:1, 500 Cycles Initial Rated Battery Capacity, Low Power Consumption Hardware.

Cijena manja od 50 eura :D

miloolja
18.09.2017, 17:27
909783288482603008

torpedo
18.09.2017, 17:35
http://www.itvesti.info/2017/09/pirate-bay-koristi-vas-procesor-za.html
https://i.imgur.com/gZ6WuoO.png

Vladan
18.09.2017, 21:50
Doogee Mix 2

https://www.noypigeeks.com/wp-content/uploads/2017/09/doogee-mix-2-display.jpg

Android 7.1 Nougat
5.99-inch FHD+ display,18:9 aspect ratio, 2160 x 1080 resolution, ~424ppi
2.5GHz MediaTek Helio P25 octa-core processor
6GB RAM
128GB internal storage
8MP + 8MP (130-degree wide-angle) dual front cameras
16MP + 13MP dual rear cameras
4K video recording
3D facial recognition
WiFi
Bluetooth
USB Type-C
4060mAh battery

Izgleda mocno, MTK jbg ali bas dobro izgleda, e o cijeni se jos uvijek nista ne zna, ali ovoga puta izgleda nece biti dzabe kao obicno od Doogee-a.

Vladan
19.09.2017, 13:47
Oukitel Mix 2

https://www.gizmochina.com/wp-content/uploads/2017/09/Oukitel-Mix-2.jpg

Za sad se zna samo da ce imati 6 gb rama i 64 gb interne memorije, to ce im biti prvi telefon sa 6 gb rama, i da ce imati vecu bateriju od Mi MIX 2 ali znajuci Oukitel njih pokrece MTK cpu, tako da je trajanje baterije prilicno diskutabilno. No cijena ce biti odlicna, oko 300 eura.

Pogledati ovo sto se baterije tice, odnosno koliko je SD ispred MTK.

https://www.youtube.com/watch?v=RyExuAs6iqU

RN4X sa 4100 mah, raznosi K6000 sa 6000 mAH baterijom.

Oukitel izbaca i C8

https://www.gizmochina.com/wp-content/uploads/2017/09/OUKITEL-C8--1024x469.jpg

5.5″ HD screen, OUKITEL C8 will get 18:9 display to give a slimmer look and more comfortable to hold in one hand. It will feature 2GB RAM and 16GB of storage, expandable up to 64GB extra. Also, it will come with MT6580A quad-core SoC, 13MP/5MP cameras, 3000mAh removable battery, and Android 7 OS.

Based on these specs, other brands would sell it for $69.99, but Oukitel will sell it at only $59.99 which could be cheapest amont its category. The device is already on the official website and some reseller stores already added it to their inventory for pre-order.

Cijena fenomenalna

dekkard
19.09.2017, 21:29
Sve vreme zamišljam Batu Stojkovića kako koristi Šaomi :biggrin:

Ricma
19.09.2017, 21:35
Vladan i Saomi:biggrin:

https://www.youtube.com/watch?v=tKEyRItRmtc

Carcosa
20.09.2017, 10:06

Hahhahaha bravo, ja od kad sam na forumu zamisljam Batu kao zastitno lice Saomija, reklamira ga u Teleshopu, itd. "Perem kosu Saumom, a telefoniram Saomijem", "Mozda ste dobili pogresan broj, zato koristite Saomi", "Apple snajka,Apple, pola sveta su upropastili" itd. :)

Vladan
20.09.2017, 18:59
The Xiaomi Mi Mix 2 went on sale late last week in China. The first flash sale saw the device selling out in less than a minute.

Those who missed out can try again, as the device will be again available for purchase this week - the second flash sale is set for September 21.

As was the case first time around, all three 6GB RAM variants - 6GB+64GB, 6GB+128GB, and 6GB+256GB - will be up for grabs. Pricing is CNY 3,299 ($500), CNY 3,599 ($545), and CNY 3,999 ($605), respectively.

The Chinese company recently confirmed the handset will arrive in India "very soon", but an exact date is yet to be specified.

Meizu M6 arrives with octa-core CPU, 5.2-inch display

http://cdn.gsmarena.com/imgroot/news/17/09/meizu-m6-official/inline/gsmarena_001.png

As scheduled, the Meizu M6 went official today. The device is powered by Mediatek MT6750 SoC with octa-core 1.5Ghz processor and sports a 5.2-inch HD display. RAM options include 2GB and 3GB, while storage options are 16GB and 32GB.

The M6 features a 13MP camera on the rear and an 8MP shooter at the front. It runs Android 7.0 Nougat with Flyme 6.0 UI on top, and packs in a 3,070mAh battery.

The handset measures 148.2x72.8x8.3mm and weighs in at 143g. There's also a fingerprint sensor on the front, capable of unlocking in 0.2s. Color options include Moonlight Silver, Champagne Gold, Matte Black, and Electric Light Blue.

The handset carries a starting price tag of CNY 699 - just $105. The phone will go on sale September 25, and pre-bookings have already begun. No information on when it will be available outside of China.

http://cdn.gsmarena.com/imgroot/news/17/09/meizu-m6-official/inline/gsmarena_002.png

http://cdn.gsmarena.com/imgroot/news/17/09/meizu-m6-official/inline/gsmarena_003.png

bojanaBG
20.09.2017, 20:23
Imam u planu da kupim nov TV i sad sam krenula da citam, jos vise sam se sludela :facepalm:
Dakle, za vas koji se razumete, gledacu sa neke udaljenosti od 2.5m, najvise filmovi, serije, sport (citaj tenis), skoro nikad ne gledam u mrklom mraku, gledam direktno tj. ne treba mi neki sulud ugao gledanja, smart cisto zbog sestricine da mogu yt da joj pustim.
Dajte mi neke predloge :)

Sandugp
20.09.2017, 20:30

To je zbog "moci avatara" .... Jer obicno ljude koje ne znamo direktno, tacnije poznajemo ih preko foruma zamisljamo po Avatarima (projektujemo sliku u glavi o njima koja je usko povezana sa likom na avataru)..... Ja na primer tebe zamisljam kao nekog sa afro frizurom.
I da - ne zamisljam Akija kao Trampa :biggrin:

dekkard
20.09.2017, 21:00
To je zbog "moci avatara" .... Jer obicno ljude koje ne znamo direktno, tacnije poznajemo ih preko foruma zamisljamo po Avatarima (projektujemo sliku u glavi o njima koja je usko povezana sa likom na avataru)..... Ja na primer tebe zamisljam kao nekog sa afro frizurom.

Ne znam, ne zamišljam Bojanu kao RF ili Mariju kao Zorana Radmilovića, ni Vladana kao Batu :biggrin: I ne razmišljam ko piše sa telefona/kompa nego sve forumaše posmatram kao odvojene entitete, a ja biram avatare uvek kao neku simboliku verovatno kao i većina :D

kronostime
20.09.2017, 21:13

Ne znam, ne zamišljam Bojanu kao RF ili Mariju kao Zorana Radmilovića, ni Vladana kao Batu :biggrin: I ne razmišljam ko piše sa telefona/kompa nego sve forumaše posmatram kao odvojene entitete, a ja biram avatare uvek kao neku simboliku verovatno kao i većina :D

https://i.imgur.com/JfIhQGF.gif

Tarantula
21.09.2017, 09:06
Imam u planu da kupim nov TV

Do koliko keša?

bojanaBG
21.09.2017, 09:16
Do koliko keša?

pa recimo do 650 evra

Tarantula
21.09.2017, 09:25
SAMSUNG LED TV 40MU6172, Ultra HD, SMART, DVB-T2/C/S2
SAMSUNG LED TV 43MU6122, Ultra HD, SMART, DVB-T2/C
SAMSUNG LED TV 43M5572, Full HD, SMART, DVB-T2/C/S2
SAMSUNG LED TV 43MU6172, Ultra HD, SMART, DVB-T2/C/S2

LG Full HD LED SMART 43LH590V DVB-C/T2/S
LG Full HD LED SMART 43LJ594V DVB-T2/C/S2

Uglavnom, neka radi na minimum 100 Hz, a ako ćeš gledati s udaljenosti od oko 2.5m nepreporučujem veću dijagonalu od 43.

bojanaBG
21.09.2017, 09:28
E to sam se dvoumila, da li 43" ili 49" :)
hvala, bacicu pogled :)

Ves
21.09.2017, 09:34
Bojana, ne kupuj smart tv. Daćeš više love za glupost. Bolji ili tv sa većim ekranom možeš kupiti za tu razliku. Smart je sranje. Užasno neprilagođene softver ima i nije ni najmanje praktično koristiti ponuđene aplikacije. A osim toga i one najosnovnije funkcije, kao što je prebacivanje kanala, usporene su zbog često odvratnog grafičkog interfejsa!

bojanaBG
21.09.2017, 09:38
Pa sve sto sam gledala su smart, ne mogu da nadjem neki koji nije :ne_znam:
trenutno imam lg 32", koji je smart i super radi, nemam nikakvih primedbi, ne provaljujem da nesto sporije menja kanale, a puno mi znaci sto mogu yt sestricini da pustim :D

zdravkelja
21.09.2017, 09:42
Kada se dvoumis izmedju dve dijagonale, uvek izaberi vecu, sem ako nemas mesta. TV nikada nije dovoljno velik, udaljenost nije bitna :D

srdjan_sl
21.09.2017, 09:44
U sustini ja sam uvek za sto veci tv ali isto tako za udaljenost od 2,5m stvarno ne treba preko 43" kupovati. Sto se ostalih stvari tice ne znam koliko je potreban ovaj 4k, posto su kod nas jos uvek programi uglavnom SD a i na ovoj diagonali neces videti neku veliku razliku u odnosu na 1080p pa cak i da skidas neki film/seriju u 4k. Ostaje ti jos izbor proizvodjaca gde bi preporucio nesto od Samsung/Panasonik/LG, tu je uvek i Soni ali ne znam vredi li tih dodatnih para i znam da su ranije imali nekih problema oko citanja prevoda sa usb-a, i apsolutno izbegavaj Filips televizore.

Tarantula
21.09.2017, 09:48
Sony LED TV Full HD 100Hz 40" KDL40RD450BAEP
Sony LED TV Full HD 100Hz 40" KDL40R455CBAEP S2 tuner

SAMSUNG 40" Full HD LED TV UE40J5100AWXXH 100Hz DVB-T/C
Samsung 40M5002 model 2017 (UE40M5002AKXXH)

LG FullHD LED TV 43LH630V DVB-C/T2/S
LG FullHD LED TV 43" 43LH510V

PHILIPS TV 43PFS4001/12 43" Full HD DVB-T/C/T2/T2-HD/S/S2

Nisu smart.

bojanaBG
21.09.2017, 09:59
kako ovaj LG FullHD LED TV 43LH630V nije smart kad pise da jeste :ne_znam:

Tarantula
21.09.2017, 10:03
A da, sad sam vidio, jeste on smart. :facepalm:

bici
21.09.2017, 10:16
Imam u planu da kupim nov TV i sad sam krenula da citam, jos vise sam se sludela :facepalm:
Dakle, za vas koji se razumete, gledacu sa neke udaljenosti od 2.5m, najvise filmovi, serije, sport (citaj tenis), skoro nikad ne gledam u mrklom mraku, gledam direktno tj. ne treba mi neki sulud ugao gledanja, smart cisto zbog sestricine da mogu yt da joj pustim.
Dajte mi neke predloge :)

Ma kakav tv, kupi šaomi od 5 inca, Vladan ce ti potvrditi da je to bolja solucija

bojanaBG
21.09.2017, 10:24
Da, Saomi ne dolazi u obzir :biggrin:

a od koje udaljenosti je bolje kupiti 49"?

srdjan_sl
21.09.2017, 10:29
Pa po nekom pravilu oni govore diagonala tv-a puta 3 za idealnu udaljenost ali svakako da moze i manje, tako da za 49" bi trebala prebaciti bar 3 metra po mom skromnom misljenju. :)

Tarantula
21.09.2017, 10:31
A tako znači. :)

Ko uraganima daje imena? (https://www.nezavisne.com/zivot-stil/zivot/Ko-uraganima-daje-imena/443913)

bojanaBG
21.09.2017, 10:33
Aha, onda defintivno gledam 43" :)

a sto se tice full hd vs. ultra hd?
nesto sam citala da se uopste ne vidi razlika i da je cak mozda i bolje kupiti full hd :ne_znam:
normlano, pricam o nasim uslovima, o kablovskoj TV itd

miloolja
21.09.2017, 10:42
Jako ti je vazna brzina odziva, odnosno osvezenje slike, pa misim da 100Hz nije dovoljno, a bitna je zbog realisticne slike i pokreta, te je za sportove koje gledas jel..jako vazna.
Moj tv kupljen pre nekih recimo 5 god ima 400Hz.
U pitanju je Panasonik serije 5..i u to vreme sam vrh odnosa cene i kvaliteta..40" na udaljenlsti 3m +...(ovo + je mozda 20ak cm..).tako da ti veci apslutno nije potreban.
U to vreme prenaduvani Samsung, zbog marketinga pre svega i zastupljenosti na ovim prostorima nudio je losije performanse u ovoj kategoriji.
Prezadovoljna sam i dalje.

tt sa A5 u inat Mi6

bojanaBG
21.09.2017, 10:47
Ja sam i dalje prezadovoljna sa ovim TVom sto imam (32", neki LG znam da je bio serija 6), ali taj hocu da prebacim u manju sobu, a ovde da kupim nov :)

a i to sam citala, da sad proizvodjaci za osvezenje ne daju bas prave vrednosti :ne_znam:

bolje da nisam nista citala, nego otisla i rekla: ovaj je lep, kupujem :girl: :D

miloolja
21.09.2017, 10:54
Full HD je sasvim dovoljan, a kako imas SBB i to neki veci paket ako se ne varam...uzivanje ce ti biti potpuno. SD kanala skoro pa i da nema..mada ja ove domace i ne gledam.
Sto se tice odziva ispod 100Hz ne smes nikako..a svasta se pise.. i naravno da si sludjena, zato je najbolje da pogledas neke konkretne recenzije ljudi koji se vise razumeju. Ima jedan hrvatski sajt..poslacu ti kasnije.

tt sa A5 u inat Mi6

bojanaBG
21.09.2017, 11:00
Za odziv sam shvatila da ne idem nikako ispod 100Hz, a sad znam i koju dijagonalu da gledam, tako da napredujem :biggrin:

e ovaj trenutno imam i prezadovoljna sam :)

http://www.winwin.rs/televizor-tv-32-led-cinema-3d-smart-lg-32la620s-1920x1080-full-hd-3-hdmi-3-usb-1170670.html

Ves
21.09.2017, 11:10
Ma da, full hd je sasvim ok. Što se proizvođača tiče, meni su i tv i monitor samsung i skroz su ok, dok prijatelj ima sony i vrhunski mi izgleda sve, počev od dizajna, preko interfejsa pa do toga kako se ponaša.

Ne znam, meni je svaka sitnica bitna. Šaltanje kanala ako nije kao treptaj oka onda je tv smeće. Ja koristim malo bolji ( čitaj gejmerski ) laptop i povezan mi je hdmi kablovima sa monitorom i TVom, ovamo imam bežičnu tastaturu i miš i milina. Ono što ljude zbunjuje je kvalitet slike na tv, tj. nemogućnost da se slika izoštri kao na monitorima, čak ni kad se game mod uključi. A to je nemoguće iz prostog razloga što se koriste različite tehnologije, i tv ima taj fazon da prikrije te " suvišne " detalje, tako da nije za gledanje sa neposredne blizine jer umara oči, ima one sjenke oko slova itd. Ja tv koristim za filmove i eventualno neki gejming, tipa PES ili nintendo wii u emulator. Nikad nisam razumio kako neko može npr. Witchera igrati preko tv-a.

bojanaBG
21.09.2017, 11:14
Meni TV definitivno ne treba za igre, maksimum mog igranja je tipa candy crush, kad ubijam vreme :biggrin::biggrin:
Najvise mi treba za filmove i serije (sto sa TVa, sto sa eksternog HDDa) i za gledanje tenisa :)

Gledam Sony, ali oni bas imaju jace cene

miloolja
21.09.2017, 11:16
Sajt se zove hdtelevizija.com

tt sa A5 u inat Mi6

bojanaBG
21.09.2017, 11:18
Sajt se zove hdtelevizija.com

tt sa A5 u inat Mi6

hvala :)

Vladan
21.09.2017, 13:14
Od televizora za 650 eura samo

https://youtu.be/K5OGs8a3vlM

bojanaBG
21.09.2017, 13:18
moze, ako mi ti kupis :pp:

Vladan
21.09.2017, 13:27
Inace sto se refresh ratea tice i ako pise 400 imate u najboljem slucaju 120 hz ili jos vjerovatnije 60. I to je ok i to vam je dovoljno za gledanje tv kao i za igranje konzola jer fps je zakucan na 60(ako je zakucan uopste)

Za gaming bi bilo idealno 144 ali taj monitor kosta minimum 400 eura, a i potrebna je masinerija od gpu da iznese toliki fps.

bojanaBG
21.09.2017, 13:31
ma LG vise ne daje refreshing rate nego neki Picture Mastering Index PMI, pa onda je potrebno guglati i naci ako je neko slucajno bas za taj model stavio true refresh rate :facepalm:

Vladan
21.09.2017, 13:32
Nebitno pise li i sta pise, za te pare dobices 60 hz i vise od toga ti ne treba.

Vladan
21.09.2017, 13:38
Nego dje nam je Deni, sta se ovo desava za IOS 11 pa je prepun bagova, baterija masu slabija, upalis screen recorder zakuca telefon i ne moze ni da se restartuje, brise se data iz app. Ja mislio to se desava samo na androidu :cf:

dekkard
21.09.2017, 13:41
Zar se odziv monitora ne meri u ms a ne u hz? U hz se meri refresh rate iliti osvežavanje slike, što nije isto što i odziv.

Abel
21.09.2017, 13:51
Može li neko da pomogne oko sklopa konfiguracije? Nisam ništa oko hardvera pratio godinama, a komp je počeo da tandrče i trokira.
Ne trebaju mi HDD i monitor. Budžet 65k. Bitno mi da tera poslednji PES i da ostane mogućnosti da se dobudži kad zatreba.

Evo šta PES traži kao recommended:
CPU: Intel Core i7-3770(3.40GHz)/AMD FX 4170(4.20GHz)
CPU SPEED: Info
RAM: 8 GB
VIDEO CARD: NVIDIA GTX 660/AMD Radeon HD 7950

Vladan
21.09.2017, 14:46
Google spasio HTC

http://www.reuters.com/article/us-htc-m-a-google/google-bets-anew-on-smartphones-pays-1-1-billion-for-htcs-pixel-division-idUSKCN1BW06L

bojanaBG
21.09.2017, 14:57
Trenutno mi ovaj izgleda dobro LG 43UJ634V LED UltraHD 4K Smart :hm:

Ser Deni ®
21.09.2017, 15:05
Bojana uzmi slobodno 4K, tehnologija napreduje i svakako ce ti znaciti u nekom periodu za godinu dve. Ja se svaki put odusevim kad snimam 4K, pa pustim kod druga (posto ja imam FHD TV, ne vidi se toliko pun potencijal)
To sto mislis smart da uzmes, ja bih ti rekao da ne uzimas, nije to jos na nekom nivou, zato bolje da kupis obican non smart i kupis chromecast (odlicna stvarcica, kupio sam drugu mislim dvojku za 40e) mozes da kastujes sta god hoces sa telefona lako i brzo (android / iOS)

Vlajko ja sam koristio 11ku na beti dok je bila nisam imao problema, ali baterija je slabija, home dugme ima delay, sjebali su update onako fino kao Samsung kad ga unakazi. Videli da kod Samsunga prolazi, pa i oni rekli ajde sto moramo i mi da peglamo. Sprema se za nedelju dana da krene 11.0.1 koji ce peglati to, a 11.1 ce izaci bas veliki update zbog iPX-a.

Abel

Ryzen 5 1400
Neka A320/B350 ploca
8 giga rama po zelji, ne moras najskuplji, mozes i najjeftiniji
Chieftec GPE-500S ili 600S
Graficka 1050

Ostalo po zelji :)

bojanaBG
21.09.2017, 15:09
Daj mi i ti neki predlog za non smart :fl:

Vladan
21.09.2017, 15:19
Bojana uzmi slobodno 4K, tehnologija napreduje i svakako ce ti znaciti u nekom periodu za godinu dve. Ja se svaki put odusevim kad snimam 4K, pa pustim kod druga (posto ja imam FHD TV, ne vidi se toliko pun potencijal)
To sto mislis smart da uzmes, ja bih ti rekao da ne uzimas, nije to jos na nekom nivou, zato bolje da kupis obican non smart i kupis chromecast (odlicna stvarcica, kupio sam drugu mislim dvojku za 40e) mozes da kastujes sta god hoces sa telefona lako i brzo (android / iOS)

Vlajko ja sam koristio 11ku na beti dok je bila nisam imao problema, ali baterija je slabija, home dugme ima delay, sjebali su update onako fino kao Samsung kad ga unakazi. Videli da kod Samsunga prolazi, pa i oni rekli ajde sto moramo i mi da peglamo. Sprema se za nedelju dana da krene 11.0.1 koji ce peglati to, a 11.1 ce izaci bas veliki update zbog iPX-a.

Abel

Ryzen 5 1400
Neka A320/B350 ploca
8 giga rama po zelji, ne moras najskuplji, mozes i najjeftiniji
Chieftec GPE-500S ili 600S
Graficka 1050

Ostalo po zelji :)

Ne vidim zasto bi mu preporucio R5 kad za zeru vise para moze da uzme I5-7600. Mada nemam pojma kako se krecu cijene u Srbiji, ali kapiram da je jeftinije nego u CG.

Maric kad dodje dace ti najbolje opcije, ali ja bih uvijek isao po Intel. 1050 TI 4 gb je sasvim ok i sto se cijene i sto se performansi tice. Mada mozes da ides i po RX 470 ili jos bolje na duze staze 480 jer mislim da su pristojne cijene u Srbiji.

miloolja
21.09.2017, 16:15
Dobro, razumem te Bojana kupujes tv...ja sam peglu birala 10ak dana..tako polako..a sace i novogodisnja snizenja :D

tt sa A5 u inat Mi6

bojanaBG
21.09.2017, 16:41
Ja sam nenormalna kad kupujem tehniku, tako da ce ovo trajati par meseci sigurno :D

Ser Deni ®
21.09.2017, 16:52
Ne vidim zasto bi mu preporucio R5 kad za zeru vise para moze da uzme I5-7600. Mada nemam pojma kako se krecu cijene u Srbiji, ali kapiram da je jeftinije nego u CG.

Maric kad dodje dace ti najbolje opcije, ali ja bih uvijek isao po Intel. 1050 TI 4 gb je sasvim ok i sto se cijene i sto se performansi tice. Mada mozes da ides i po RX 470 ili jos bolje na duze staze 480 jer mislim da su pristojne cijene u Srbiji.

Zato sto dva Ryzen 1400 moze kupiti za i5 7600, nadam se da nisi bio ozbiljan :D

Inace 1600X je u klasi sa i5 7600 cene su iste, a njemu nece biti to potrebno. Igrace PES i tako neke igre, a Ryzen 1400 i je sasvim dobar, a vidim da ga svi guraju od kako su izasli.

Naravno nek on izabere da li ce 1400, 1500X, 1600 ili 1600X shodno njegovim mogucnostima :)

Ser Deni ®
21.09.2017, 17:01
Daj mi i ti neki predlog za non smart :fl:

Hm dugo nisam bio u kontaktu sa televizorima, vidim da bas i nema neki izbor non smart televizora, stoga moji izbori bi bili:

http://www.lg.com/uk/tvs/lg-49UJ701V

700e

Samsung 49MU6272

Oba su 700, samo sto je Sammy zakrivljen :)

Vladan
21.09.2017, 17:43
Zato sto dva Ryzen 1400 moze kupiti za i5 7600, nadam se da nisi bio ozbiljan :D

Inace 1600X je u klasi sa i5 7600 cene su iste, a njemu nece biti to potrebno. Igrace PES i tako neke igre, a Ryzen 1400 i je sasvim dobar, a vidim da ga svi guraju od kako su izasli.

Naravno nek on izabere da li ce 1400, 1500X, 1600 ili 1600X shodno njegovim mogucnostima :)

1600 je kod nas 230 eura, a I5 je 250, vjerujem da su cijene bolje u Srbiji za oba. On ako ce da uzme novi komp neka uzme dobar cpu prije svega, a ja bih svakako prije isao po Intel. I A5 je za socket 4, sto na kraju dana mzoe biti vrlo bitno.

Ves
21.09.2017, 17:51
Inace sto se refresh ratea tice i ako pise 400 imate u najboljem slucaju 120 hz ili jos vjerovatnije 60. I to je ok i to vam je dovoljno za gledanje tv kao i za igranje konzola jer fps je zakucan na 60(ako je zakucan uopste)

Za gaming bi bilo idealno 144 ali taj monitor kosta minimum 400 eura, a i potrebna je masinerija od gpu da iznese toliki fps.

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71-Q4vJb9QL._SL1200_.jpg

https://www.amazon.com/VG248QE-1920x1080-144Hz-Gaming-Monitor/dp/B00B2HH7G0

Ser Deni ®
21.09.2017, 17:53
Ali ja sam mu preporucio ryzen 5 1400, ne znam odakle tebi 1600?

Tako je i kod nas 10e +/-

Uglavnom i ja sam za intel, ali velika vecina tech strucnjaka ide na ryzen ove godine, odatle i moje preporuke :)

Vladan
21.09.2017, 18:25
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71-Q4vJb9QL._SL1200_.jpg

https://www.amazon.com/VG248QE-1920x1080-144Hz-Gaming-Monitor/dp/B00B2HH7G0
Em used, em bi ispao 300 eura kad uracunam pdv+carinu+spediciju. Dobra cijena i dalje ali nista ni refurbished ne bih kupio preko neta, kamoli used

Ali ja sam mu preporucio ryzen 5 1400, ne znam odakle tebi 1600?

Tako je i kod nas 10e +/-

Uglavnom i ja sam za intel, ali velika vecina tech strucnjaka ide na ryzen ove godine, odatle i moje preporuke :)

Znam ja sta si mu ti preporucio samo ne vidim zasto bi isao po 1400 koji je 50-70 eura jeftiniji od 1600 i i5 7600, a slabiji je od mog procesora proizvedenog 2011. godine

bojanaBG
21.09.2017, 18:53
Hm dugo nisam bio u kontaktu sa televizorima, vidim da bas i nema neki izbor non smart televizora, stoga moji izbori bi bili:

http://www.lg.com/uk/tvs/lg-49UJ701V

700e

Samsung 49MU6272

Oba su 700, samo sto je Sammy zakrivljen :)

To mi je puno da dam, ipak cu gledati smart televizore

Tarantula
21.09.2017, 19:00
Intel jede Ryzen. :cf:

Ricma
21.09.2017, 19:48
Maricu bi znacilo kad bi znao gde kupuje. Ne dajem najbolje savete, ali dajem skroz pristojne. :D

Posto komp koji sam ja uzeo je za nekih 200 evra skuplji da sam ga uzeo prodavnici, a ne na kupujem/prodajem.Meni je to bas prevelika razlika da bih mogao da dam konkretan predlog.

Hipoteticki u odnosu na moj komp, grunuo bi vise para na jacu grafu kad se vec oslobadja kes za hard disk.

Ryzen tek treba da se probije, mada u cenovnom rangu koji trazi Abel Intel i5 bi definitivno bio moj izbor.

Abel
21.09.2017, 20:43
Maricu bi znacilo kad bi znao gde kupuje. Ne dajem najbolje savete, ali dajem skroz pristojne. :D

Mogu i Ištvani sa KP naravno : )

Smem do nekih 70k, plašim se žene ako odem preko toga. ::)

SSD od 120gb bih uklapao, šteta da propustim toliko ubrzanje koje donosi u radu. Eto ako imaš neki predlog za ostalo - udri.
Ja sam se pre pitanja vrtio oko slične konfiguracije kakvu mi je Deni preporučio, ali stvarno sam zaostao sa praćenjem pa ne bih da se zalećem.

colke995
21.09.2017, 20:52
Cene komponenti su prilicno otisle u boziju mater. Kad se setim samo koliko je smesna cena bila za HDD-ove i RAM i kad to uporedim sad, place mi se. SSD, RAM i procesor ako ti komp vise treba za posao. Ako pak za igrice, onda svuda zakini pomalo i dodaj jos koju kolicinu hiljada, pa uzmi neki krstenu graficku. I savet, ne gledaj benchmark testove. Na svetu postoje lazi, gnusne lazi i benchamrk testovi. Raspitaj se bolje po forumima za misljenja ljudi koji poseduju odgovarajuce komponente.

Ricma
21.09.2017, 21:24
Mogu i Ištvani sa KP naravno : )

Smem do nekih 70k, plašim se žene ako odem preko toga. ::)

SSD od 120gb bih uklapao, šteta da propustim toliko ubrzanje koje donosi u radu. Eto ako imaš neki predlog za ostalo - udri.
Ja sam se pre pitanja vrtio oko slične konfiguracije kakvu mi je Deni preporučio, ali stvarno sam zaostao sa praćenjem pa ne bih da se zalećem.

intel i5 7400
gigabyte ga-b250m-ds3h
8 gb ddr4 2133 mhz
MSI GeForce GTX 1050 TI Gaming X 4G
lc power lc600h-12 v2.31
ms industrial phoenix 2
WD 120GB Green SATA3 2,5" WDS120G1G0A

Za SSD kapiram da mozes da nadjes i bolji, tu sam bas tanak, niti sam trazio niti znam kako se kotiraju modeli.Tarantula bi mogao da ti tu da bolji predlog.To je malo jaca konfiguracija od moje.

Abel
21.09.2017, 21:30
Živ bio :cheers: pretražiću sutra još oko ovakvog kostura i Intela, danas sam uglavnom Ryzen izučavao.

miloolja
21.09.2017, 21:32
Mariću daj taj tvoj kontakt sa Kupujem Prodajem... znam da si jednom postavljao, al zagubila sam negde..
Hvala :)

Ricma
21.09.2017, 21:54
Hteo sam od PC World da uzmem, ali sam na kraju uzeo od PC Shop x86 jer je imao nize cene komponenti.

Raspitao sam se za cene i kod drugih, ali svi su bili skuplji od PC Worlds.Digital Trigger je u rangu sa njima.

PC World (http://www.kupujemprodajem.com/MSI-GTX-1050-2GB-2GT-Low-Profile-42168936-oglas.htm)

Digital Trigger (http://www.kupujemprodajem.com/MSI-GTX-1050-Gaming-X-2G-39161966-oglas.htm)

Shop X86 (https://www.kupujemprodajem.com/912072-1-shop-x86-svi-oglasi.htm)

colke995
21.09.2017, 23:15
Razmisli o polovnoj RAM memoriji. Ona je najvise poskupela. Grehota da das ~10 000 za 8gb.

Ricma
22.09.2017, 06:42
Meni RAM nije kostao vise od 8000 u to sam ubedjen, mislim da je negde izmedju 6500 i 7000.

Scouser
22.09.2017, 07:32
Imas skupljih i jacih RAM memorija, sto je rekao Ricma mozes za 13-14k uzeti 2x8GB, ali najbitnije je da ako uzimas npr. 2x8GB, da uzmes ta dva ista ili iste frekvencije.

Ves
22.09.2017, 10:57
Em used, em bi ispao 300 eura kad uracunam pdv+carinu+spediciju. Dobra cijena i dalje ali nista ni refurbished ne bih kupio preko neta, kamoli used

Ma onako sam okačio da vidiš okvirno cijenu. Nov je kod nas oko 600 km. ( 300 e ). Nije 4k, ali 1ms odziv i 144 refresh odlično za tu cijenu. Samo onda suludo kupovati bilo šta lošije od 1070 grafe. Ja sam ga mso uzeti da rasteretim budžet za neko kasnije planirano šopingovanje računara, al sad kad sam kupio auto, ništa ni od jednog ni od drugog. Alternativa mi je polovan Samsung b2440mh. Mojoj 850 gtx realno i ne treba ništa bolje.

A evo:

https://www.olx.ba/artikal/13952348/asus-wled-24-wide-vg248qe-full-hd-hdmi/

Abel
22.09.2017, 12:38
Preskočih malo budžet, ali mislim da ću ovako:

AMD Ryzen 5 1400 3.50GHz AM4 BOX
Asrock AB350M
Zotac GTX 1060 3GB GDDR5
KINGSTON 120GB SSDNow V300 SATA3 2,5"
KINGSTON 8GB ValueRAM DDR4 2133MHz CL15
500W Chieftec GPE-500S ECO

Elem, izađe me nešto jeftinije nego na KP u jednoj domaćoj firmi. Taman ostade za kućište, plus domaća garancija i za pivce umesto poštarine.

Ser Deni ®
22.09.2017, 16:10
Ako neces raditi OC i stavljati neki aftermarket kuler, mozes ici na slabije ploce A320, kao i ova 1060 mozes da ides na 1050 (mozda TI), a da tu razliku bacis na CPU 1500x 1600?

Mislim da nije neka velika razlika u ceni kod napajanja, ali mozda 600s da uzmes :)

kbk
22.09.2017, 16:45
Pojavila mi se tamna fleka na monitoru. Ima li tu neke porpavke, ili je to to?

kronostime
22.09.2017, 17:04
Pojavila mi se tamna fleka na monitoru. Ima li tu neke porpavke, ili je to to?

Slikaj i postavi, mada je najverovatnije monitor krenuo ka vecnim lovistima.

kbk
22.09.2017, 17:07
Slikaj i postavi, mada je najverovatnije monitor krenuo ka vecnim lovistima.

Uključio ga sad da slikam ali je skroz crn. Završio je svoje, izgleda.

kronostime
22.09.2017, 17:16
Uključio ga sad da slikam ali je skroz crn. Završio je svoje, izgleda.

Izgleda 15359

Ves
22.09.2017, 17:34
Slava mu. Vjerujem da je svašta vidio. :cf:

miloolja
22.09.2017, 17:38
A sad ja nesto da pitam..zasto kada ukljucim racunar nemam sliku (monitor je dobar), digne sistem i to je to?

tt sa A5 u inat Mi6

p4p1
22.09.2017, 17:53
Meni se to desilo pre nekoliko godina. Čini mi se da je grafička bila problem.. ali ko zna šta sve to može da bude :biggrin:

Vladan
22.09.2017, 17:55
A sad ja nesto da pitam..zasto kada ukljucim racunar nemam sliku (monitor je dobar), digne sistem i to je to?

tt sa A5 u inat Mi6

Graficka

miloolja
22.09.2017, 18:07
Da, to sam i ja odmah pomislila...pa dobro 7 god..dosta vala.

Ali i sto kaze papi..isti simptomi razliciti problemi.

tt sa A5 u inat Mi6

kronostime
22.09.2017, 18:31

tt sa A5 u inat Mi6

Moze da bude do drajvera za graficku, moze i do prasine u kucistu.
https://i.imgur.com/FvZ49xW.gif
Valja to i ocistiti ponekad. :sd:

miloolja
22.09.2017, 18:40
Vala ako iko cisti...ta sam... :cl:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170922/2f2b126679a194597ddc9c9ef94f8093.gif

I racunar naravno...

Mada ne ovako...hahahah..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170922/e0446e5f5988b5f3b491d7a1b634ee7e.gif

tt sa A5 u inat Mi6

Ser Deni ®
22.09.2017, 18:49
Olja, probaj prvo kabl da promenis, pozajmi od nekog da ne bacas pare. Ako radi onda je to to.

miloolja
22.09.2017, 18:52
Kabl da promenim? Hmmm dobro..probacu.

tt sa A5 u inat Mi6

Ser Deni ®
22.09.2017, 18:53
To ti je najbolje i najbrze, a svakako najlakse :) to je onaj kabl sto spaja monitor sa grafickom :biggrin:

torpedo
22.09.2017, 18:59
Vala ako iko cisti...ta sam... :cl:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170922/2f2b126679a194597ddc9c9ef94f8093.gif

I racunar naravno...

Mada ne ovako...hahahah..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170922/e0446e5f5988b5f3b491d7a1b634ee7e.gif

tt sa A5 u inat Mi6

Baš ga objasni:blush: Radi li taj komp kad prikopčaš drugi monitor tj. radi li taj monitor kad ga staviš na drugi računar:cf:

miloolja
22.09.2017, 19:07
Aooo vas dvojica... pa nisam bas toliko neuka..podrazumeva se koji kabl... :slp:..a rekoh monitor dobar (Samsung :))..:girl:

tt sa A5 u inat Mi6

torpedo
22.09.2017, 19:15
https://i.imgur.com/VNbdj2s.gif

Vladan
23.09.2017, 12:57
Papi, Ljubo stigao novi update, fp prebrz :wthy:

Ljuba90
23.09.2017, 14:30
Sad sam ga stavio da se restartuje pa cu vidim. Ali verujem ti, jer si ipak radnik Tjomija :D

p4p1
23.09.2017, 15:59
Odradih ga sinoć ja. Najsmešnije mi što su kao fix naveli "fingerprint wasn't fast enough" ili tako nešto. Mislim se može li bolje od onoga jbt.. i izgleda da može :biggrin:

Ser Deni ®
23.09.2017, 16:50
Placebo [emoji12]

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ser Gagi
25.09.2017, 13:33
http://setec.mk/index.php?route=product%2Fproduct&path=10002_10003&product_id=43376

Valja li ovaj za tu cenu? Oko 620 eura?

Dali ce da sljaka novu FIFU/PES?

Znam da je lakse uzeti PC i bolji, ali meni treba laptop, ako ima neko preporuku bicu zahvalan :)

Tarantula
25.09.2017, 13:34
Laptop nikad za igrice.

Ser Gagi
25.09.2017, 13:36
Laptop nikad za igrice.

Ne znam zasto mislis tako, ali pre neki dan je drug uzeo laptop sa mislim slabijem procesorom i5-7 generacija, a ovaj je kao sto vidim i7 sto je valjda bolji ne znam...

Lagano sa TVom povezes i rokali smo 2-3 sata :D

Tarantula
25.09.2017, 13:45
Ovo ti je i7 šeste generacije i laptop je bomba tu nema šta.

Možeš rokati i 2-3 mjeseca, ništa mu neće biti. Sve do jednom. Laptop se dosta brže grije od desktopa.

Ves
25.09.2017, 13:52
Pa naravno kad je sve spakovano u malu kutijicu. Čestit pc kuler je 3x deblji od svakog laptopa. :biggrin: Ipak, usavršili su oni to, ima dosta dobrih rješenja za hlađenje, tako da radna temperatura ne prelazi kritičnu tačku. Osim toga, nisu svi laptopi pravljeni od plastike. Imaš ove alu varijante i tu nema mnogo problema sa pregrijavanjem.

bojanaBG
26.09.2017, 19:41
Bill Gates has finally switched from the Windows Phone to an Android (http://mashable.com/2017/09/26/bill-gates-uses-android/#UtqxhjdfYiOt)

Saomi :fct:

zefram
27.09.2017, 13:45
^ Normalna stvar... Ma verujem da je on odustao od Windows-a odavno, nego mu je samo bilo trulo da kaže :biggrin:

Vladan
28.09.2017, 13:21
Dje si krenuo Samsunze

https://www.youtube.com/watch?v=hWGoiWf-aSs

Ha, lol

https://www.youtube.com/watch?v=P_00J9Tzs-8&t=48s

Da li Epl koristi cisti safir? Naravno da ne

https://www.youtube.com/watch?v=n2wJLnNJRHI

https://www.youtube.com/watch?v=9EBgaxFfDA0

Stizemo Samsung

Xiaomi Fast Closing in on Samsung Electronics in India

Xiaomi of China is flexing and showing off its muscles in the rapidly growing Indian smartphone market.

According to industry sources on September 27, Xiaomi sold 1 million smartphones in two days during big sales events at Flipkart, India's largest shopping mall and Amazon. The sales volume can translate into selling about 300 units per minute. Xiaomi needed 18 days to sell one million units at the same events last year.

The best-selling model was the Redmi Note 4 of Xiaomi. The Redmi Note launched in the second half of last year belongs to a mid- to low-priced smartphone group and rose to the top of the market standings as the best-selling model with a market share of 7.2% in the second quarter. The Samsung Galaxy J2 ranked third (4.3%), the Oppo A37 took fourth place (3.5%) and the Galaxy J7 came in fifth (3.3%).

According to market researcher Counterpoint Research, Samsung Electronics accounted for 24.1% of the market in the second quarter. Xiaomi which recorded a market share of 6.6% last year recorded 14.2% in the first quarter and 15.5% in the second quarter.

In particular, Xiaomi is under contracts to support offline ads with retailers to cooperate with retail outlets in order to strengthen offline sales. In the process, Samsung and Xiaomi are having a desperate struggle.

Since July, Samsung has stopped supplying products to more than 200 retail outlets dealing in Xiaomi's smartphones. At the same time, Samsung is supporting stores friendly with Samsung with marketing fees as part of its 'carrot and stick' strategy. However, competition is expected to intensify as Xiaomi aims to secure more than 1,000 retail partners.

The smartphone penetration rate in the Indian market which grew 18% last year is only 39% as of the end of last year. With a population of 1.3 billion, India is an attractive market in terms of size even compared to China. Furthermore, the Indian market has great growth potential now that people in India are still switching from feature phones to smartphones.

In particular, smartphone shipments hit less than 200 million units in India last year. The figure is not high compared to China which has a similar population size and shipped more than 500 million smartphones. This year, smartphone sales are expected to reach 170 million units in India.

Prestizemo Epl

Samsung tops Spain phone sales as Xiaomi overtakes Apple

Samsung has consolidated its position as the top-selling smartphone brand in Spain in the three months to July, accounting for 25.2 percent of all devices sold, up 0.7 percent year on year. The latest smartphone sales data from Kantar Worldpanel ComTech revealed that Huawei remained in second place with 17.0 percent of the market, down 2.7 percent, followed by local brand BQ with 11.9 percent. Chinese brand Xiaomi overtook Apple to jump up to fourth place with an 8.0 percent market share, up 2.7 percent year on year, with Apple accounting for 7.5 percent of sales and pushing LG out of the top 5.

Победа
28.09.2017, 21:28
Vlajko, šta bi mogao da mi kažeš za MI 6?

SD 835, odlična baterija s obzirom na veličinu telefona, 6gb rama, deluje savršeno.

Xperia XZ1 compact deluje kao odličan telefon. Veličina kao iPhone, 4gb rama, isto SD 835, 2700 baterija. Ko voli te manje telefone, verujem da bi ovaj bio savršen.

Ves
29.09.2017, 08:32
Treba mi preporuka za telefon. Ganjam nešto starom. Mora biti dual sim i da ne ide preko 200 km. Preko m:tela. Ponuda i nije neka. Ja sam zapazio ovog Teslu 6.3, al ne znam im ništa, čuo sam da televizori nisu loši ( i automobili :biggrin: ), a telefoni nako. Da čujem android stručnjake? :)

https://i.imgur.com/b5lJyV8.jpg

Tarantula
29.09.2017, 08:43
LG K8 2017, nije neka razlika.

Ser Deni ®
29.09.2017, 12:39
Bolje uzeti Redmi 4 za te pare, nego ove sto operateri nude, ti njihovi su bas trash.

Vladan
29.09.2017, 14:14
Vlajko, šta bi mogao da mi kažeš za MI 6?

SD 835, odlična baterija s obzirom na veličinu telefona, 6gb rama, deluje savršeno.

Xperia XZ1 compact deluje kao odličan telefon. Veličina kao iPhone, 4gb rama, isto SD 835, 2700 baterija. Ko voli te manje telefone, verujem da bi ovaj bio savršen.

Najbolja cijena za flagship trenutno. Baterija je mozda mogla biti veca, ali displej je od svega 5.15 inca, sto je malo za danasnje uslove, a i baterija jede npr. P10 i I7 Plus ali je slabija od S8. Kamera standardno, mnogo dobra u dnevnim uslovima, slabija u uslovima losijeg osvjetljenja iako bas od Mi6 popravljaju kameru znacajno. No ima jos softverskog posla tu da se odradi. Sve ostalo je na zastrasujucem nivou.

Inace Xperia XZ Premium ostvario samo 83 na dxomark testu.

https://www.dxomark.com/sony-xperia-xz-premium-first-sony-tested-with-our-new-protocols/

Vladan
29.09.2017, 14:19
Treba mi preporuka za telefon. Ganjam nešto starom. Mora biti dual sim i da ne ide preko 200 km. Preko m:tela. Ponuda i nije neka. Ja sam zapazio ovog Teslu 6.3, al ne znam im ništa, čuo sam da televizori nisu loši ( i automobili :biggrin: ), a telefoni nako. Da čujem android stručnjake? :)

https://i.imgur.com/b5lJyV8.jpg

Samo nemoj da mu kupujes te kineske garazne marke kao Tesla, Noa i sl. i sve ok. Inace sve kanal telefoni ali jbg i kod nas su im takve ponude, ali kapiram da njemu treba telefon da posalje poruku i javi se :D

No ono sto je sigurno, na Redmi 4x baterija bi mu trajala 3-4 dana i telefon je svemirski brod za sve strikirane, pritom kosta 93 eura na aliju. Ne znam kakvo je stanje sa pdvom i porezom u BiH na tu sumu, ali za te pare bolje ne moze.

Samo uporedi spec Aseru koji ti je strikiran i Redmi 4X i sve ce ti biti jasno. I Asera se treba kloniti isto sto se telefona tice.

Ser Deni ®
29.09.2017, 14:54

https://www.dxomark.com/sony-xperia-xz-premium-first-sony-tested-with-our-new-protocols/

Ko je prvi na listi? :cf:

Princoni Snow
29.09.2017, 17:25
https://www.youtube.com/watch?v=8kpD3XCp49o

:cf:

Победа
29.09.2017, 19:25
Najbolja cijena za flagship trenutno. Baterija je mozda mogla biti veca, ali displej je od svega 5.15 inca, sto je malo za danasnje uslove, a i baterija jede npr. P10 i I7 Plus ali je slabija od S8. Kamera standardno, mnogo dobra u dnevnim uslovima, slabija u uslovima losijeg osvjetljenja iako bas od Mi6 popravljaju kameru znacajno. No ima jos softverskog posla tu da se odradi. Sve ostalo je na zastrasujucem nivou.

Da ne guglam i tražim razne izvore, je l' znaš koja je razlika između litium polimer i litium ion baterije?

Mi 6 mi je prvi pik da ga uzmem kroz nekoliko meseci, kada budem uzimao novi telefon, 5.15 mi ne smeta, moj je 5.2 i zadovoljan sam.

Vladan
29.09.2017, 20:40
ION su jeftinije ali brze stare od PO i ako se ne pune dugo vremena mogu da propadnu isto. PO mogu i da se oblikuju po zelji proizvodjaca.

Ves
29.09.2017, 22:16
Ser Deni, kakvi su utisci za 11.01 ios? Da update-ujem ili da čekam još?

Ser Deni ®
30.09.2017, 00:42
Nisi valjda presao na 11 kad vec hoces 11.0.1? :D

Gledaj da se vratis. Usrali su motku. U njihovoj istoriji nikad ovako los iOS nisu izbacili. Sacekaj malo, bar 11.1, mada ja cu cekati do decembra, losija je baterija, a ima i bagova dosta.

Ves
30.09.2017, 09:03
Nisam, zato i pitam. Znam da je 11ka loša, pa reko da nisu ispeglali.

Ser Deni ®
30.09.2017, 13:04
Ma kakvi... iOS 11.1 beta 1 sam probao i bolja je situacija, ali, toliko bolja nije da predjem. Videcu na kraju sta ce biti. Drugar mora da ima te bete posto je programer, pa ja odem kod njega i cackam i onda vidim sta je i kako je :)

Vladan
30.09.2017, 14:35
Alleged Xiaomi Redmi Note 5 renders show dual camera setup and a near bezel-less design

Last week, Xiaomi reinforced its Redmi value lineup with yet another strong offer - the Redmi Note 5a. But as appealing as the 720p, Snapdragon 435 device is, considering its €89 starting price, what fans are truly waiting on is its bigger brother - the Redmi Note 5.

Besides one a bit more substantial leak, there really hasn't been much info on the next member of XIaomi's legendary value branch. A new set of renders has recently popped-up online that claim the major way the Chinese manufacturer plans to add another bit of value to the Redmi mix is through a dual camera setup.

Now, it is worth noting that these images look almost nothing like the first batch we saw and the sources are a bit shady, so definitely don't think of this as a surefire thing. However, if we do give the renders the benefit of the doubt, we definitely like what we see. On the back, the Redmi Note 5 is said to have a 16MP main snapper, accompanied by a 5MP secondary one. While on the front, the likely 5.5-inch, FullHD panel seems to extend almost to the left and right sides of the glass. Then again, most renders tend to over exaggerate the bezel situation at least a bit nowadays, leaving the two cameras as the more exciting part of the rumor.

The display is likely not the only thing Xiaomi will keep unchanged about the Redmi Note 5. When you have a lineup as successful as this, fiddling with it really isn't that great of an idea. That's why we expect to see the same metal unibody design, central-mounted fingerprint reader on the back, capacitive navigation buttons on the front and a 3.5mm audio jack and IR blaster on the top of the phone.

To reiterate a few other alleged specs, we are anticipating a choice between two efficient 14nm Qualcomm chipsets - the Snapdragon 630 and Snapdragon 660, coupled with 3GB or 4GB of RAM and 32GB or 64GB of storage. Powering that should be a 3,790 mAh battery with QuickCharge 3.0 support, cut down a bit compared to the Redmi Note 4's 4,100 mAh in order to achieve a slimmer 7.5mm profile. Rounding things up are a 13MP selfie camera and a Type-C port.

There’s no indication which chipset powers which model, but industry sources claim the tiers and their respective prices will be as follows:

Xiaomi Redmi Note 5 CNY USD (est) EUR (est)
3GB RAM / 32GB storage 1,200 $175 €155
4GB RAM / 32GB storage 1,400 $205 €180
4GB RAM / 64GB storage 1,500 $220 €195

http://cdn.gsmarena.com/imgroot/news/17/09/xiaomi-redmi-note-5-renders/inline/-728/gsmarena_002.jpg

http://cdn.gsmarena.com/imgroot/news/17/09/xiaomi-redmi-note-5-renders/inline/-728/gsmarena_003.jpg

http://cdn.gsmarena.com/imgroot/news/17/09/xiaomi-redmi-note-5-renders/inline/-728/gsmarena_004.jpg

http://cdn.gsmarena.com/imgroot/news/17/09/xiaomi-redmi-note-5-renders/gal/-315/gsmarena_005.jpg

http://cdn.gsmarena.com/imgroot/news/17/09/xiaomi-redmi-note-5-renders/gal/-315/gsmarena_006.jpg

http://cdn.gsmarena.com/imgroot/news/17/09/xiaomi-redmi-note-5-renders/gal/-315/gsmarena_007.jpg

http://cdn.gsmarena.com/imgroot/news/17/09/xiaomi-redmi-note-5-renders/gal/-315/gsmarena_008.jpg

Dakle ako bude verzija sa SD 660 za 220 do 250 eura to ce haos da bude, poluflagship.

Marija81
30.09.2017, 14:57
Stigao XA1https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170930/2d2283a31aedffa677ae750437285d22.jpg

Vladan
30.09.2017, 15:04
Au Maro, MTK cpu i baterija od 2300, zasto, zasto? :(

Marija81
30.09.2017, 15:06
Ne mogu kineze a inače xperiu obožavam. Imala sam par njihovih modela i bila prezadovoljna.

Послато са G3121 уз помоћ Тапатока

Vladan
30.09.2017, 15:09
A i tu bateriju puni preko dva i po sata. Sto se fluidnosti, gaminga, kamere tice tu je odlican ali grijanje i baterija ocaj, vec na pocetku, kako ce biti za godinu dana tek je pitanje. No dobice android nadogradnje sigurno, to je dobro. I Sonijeva optimizacija je standardno fenomenalna, ipak mislim da si mogla mnogo, mnogo bolje za te pare.

Marija81
30.09.2017, 15:13
Za bateriju nije frka, uvek nosim PowerPoint bank

Послато са xperia xa1 G3121 уз помоћ Тапатока

Победа
30.09.2017, 15:13
Ne mogu kineze a inače xperiu obožavam. Imala sam par njihovih modela i bila prezadovoljna.

Послато са G3121 уз помоћ Тапатока

Obozavam i ja Sony i xperia, ali mi se ovaj model ne svidja i bolje bi bilo da si uzela xperia z3 compact koji je baš malo skuplji. Bolja baterija mnogo s obzirom na bateriju, veličinu ekrana i procesor.

Vladan
30.09.2017, 15:15
Ma klasicni budzetski telefon koji nije dobio ni prevelike ocjene s obzirom da je Sonijev proizvod i sigurno nije medju best buy u svojoj klasi. Ipak kamera je zastrasujuca za tu klasu, to nema price, Mara ce svakog dana da opali po desetak selfija :biggrin:

A drzi ga na stamina mode, nema sta drugo, moci ce od jutra do mraka na pocetku.

Marija81
30.09.2017, 15:16
U kameru sam zaljubljena..:)

Победа
30.09.2017, 15:45
U kameru sam zaljubljena..:)

Ostavi nam neku sliku, interesuje me dosta kakva je kamera :cf:

Marija81
30.09.2017, 16:17
Evo neka bzvz
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170930/3fcedd1989c7ca360dd0847bca38add0.jpg

Tarantula
30.09.2017, 17:30
Gotivan ti je dnevni boravak.

keceni98
30.09.2017, 18:00
Igrom slucaja sam dobio stampac HP Laserjet 5L koji je kupljen jos 2006 godine...kako bih mogao da povezem ovo na komp obzirom da na maticnoj nemam nigde gde bih ovo mogao da utaaknem ? Ima li neki adapter ili tako neesto ?

15385

colke995
30.09.2017, 18:23
Evo neka bzvz
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170930/3fcedd1989c7ca360dd0847bca38add0.jpg

Suvise moderno, sivo i kockasto. :cf:

Vladan
30.09.2017, 18:24
Nema se tu dje lec', to je najveci problem

Jax Teller
30.09.2017, 18:28
A i nije po feng šuiju

bojanaBG
30.09.2017, 18:37
mnogo su beli zidovi :cf:

Obozavam i ja Sony i xperia, ali mi se ovaj model ne svidja i bolje bi bilo da si uzela xperia z3 compact koji je baš malo skuplji. Bolja baterija mnogo s obzirom na bateriju, veličinu ekrana i procesor.

genijalan telefon, baterija i dalje odlicno drzi iako sam ga kupila 2015. u maju, za sve ovo vreme se samo jednom zaglupeo, samo jednom sam morala da ga resetujem :)
kad budem kupovala sledeci telefon, Sony ce definitivno biti prvi izbor

torpedo
30.09.2017, 18:49
Promašili ste temu:biggrin:loša kamera - ne vidi se paučina.

Ricma
30.09.2017, 18:58
Ja da zivim u takvom stanu, dolazio bih na forum svake prestupne godine i imao bih gomilu obaveze tokom radne nedelje+vikendom partijanje uz burbon.

Ne bih ni stigao da pratim sport jer bih bio u drugim drustvenim krugovima.

Победа
30.09.2017, 19:04
mnogo su beli zidovi :cf:

genijalan telefon, baterija i dalje odlicno drzi iako sam ga kupila 2015. u maju, za sve ovo vreme se samo jednom zaglupeo, samo jednom sam morala da ga resetujem :)
kad budem kupovala sledeci telefon, Sony ce definitivno biti prvi izbor

I meni Sony posle 2 godine radi vrhunski, prebrz je jednostavno. Neću ga menjati još neko vreme, a ne znam je l' vredi opet uzimati Sony, ne svidjaju mi se ovi novi modeli. Z serija je vrhunska bila.

bojanaBG
30.09.2017, 19:11
I meni Sony posle 2 godine radi vrhunski, prebrz je jednostavno. Neću ga menjati još neko vreme, a ne znam je l' vredi opet uzimati Sony, ne svidjaju mi se ovi novi modeli. Z serija je vrhunska bila.

Jos uvek ne razmisljam o novom telefonu, ali cu prvo gledati Sony, pa ako mi se kod njih nista ne bude svidelo, onda cu ici dalje :)
I kad sam kupila ovaj, prvo sam gledala HTC, ali nijedan nije zadovoljavao sve moje uslove i onda sam otkrila z3 compact :D

Marija81
30.09.2017, 20:06
Suvise moderno, sivo i kockasto. :cf:Zato je kuhinja crveno bela.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171001/74c15a8ccd2baaaa4d13534c389fe753.jpg

Tarantula
01.10.2017, 20:17
566Mhz, 15 GB HDD, 64 MB RAM. Bio skup ko i crna zemlja.

https://scontent.fbeg5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/22089684_374177279686446_7394120376131296571_n.png ?oh=b6245b4d8b1ca9d5bbe115cc125bda14&oe=5A42EF7F

Bane je
02.10.2017, 19:30
Kupio brat Grunding LED 102 cm
Za keš 320e, a na rate 355e.
Garancija 2 godine.

15396

colke995
02.10.2017, 20:11
@Tarantula

Moj laptop je ipak jaci. Compaq Armada. 4gb hdd, procesor pojma nemam koji je, ali mislim da je ram 32mb. Ima i infrared. I dan danas sljaka sa Windowsom 98. Secam se svojevremeno kad sam bio 6. razred, niko nije mogao da nosi kompjuter u vikendicu za prvi maj, pa kao ajde ja cu taj laptop. Zakacimo fles od cini mi se 8gb (duplo vise od interne memorije) i pojacalo i sa njega pustanmo preko winampa. Treba mu cirka 30 minuta da ucita sve pesme, ali onda leti. :D Kako nije crkao tad, pojma nemam.

kronostime
02.10.2017, 21:05
Moji poceci bejahu na ovome u vreme kad je bio "mlad" :cry:
http://www.zxasm.net/wp-content/uploads/2016/06/zxkeyb.jpg

bojanaBG
02.10.2017, 21:10
Moj stariji brat od strica je imao, pa se secam kao kroz maglu :D

kronostime
02.10.2017, 21:12
Moj stariji brat od strica je imao, pa se secam kao kroz maglu :D

Za razliku od onih sajdzija na Komodoru - ovo prikacis na bilo koji kasetofon i ucitas igricu. :biggrin:

bojanaBG
02.10.2017, 21:13
Komodora se vec dobro secam i nerviranja kad igrica preskoci kod ucitavanja, pa mora sve ponovo :wall::biggrin:
a ova danasnja deca kliknu, pokrenu igru za 2 sekunde i to im je sporo :dr:

Bane je
02.10.2017, 21:20
Mi imali, mislim da je bio pentium 1.

Ostala samo ova igrica od njega

15397

kronostime
02.10.2017, 21:37
Flash moje mladosti. :biggrin:
http://www.dub.com/wp-content/uploads/2009/03/tdk_sa-x_90.jpg

Tarantula
02.10.2017, 21:57
https://static.kupindoslike.com/Kaseta-zabranjeno-pusenje-Das-ist-Walter_slika_O_11085033.jpg

dekkard
02.10.2017, 22:38
Flash moje mladosti. :biggrin:
http://www.dub.com/wp-content/uploads/2009/03/tdk_sa-x_90.jpg

Malo i iz audiofilskog ugla, 90% kaseta koje sam uzimao su bile ili TDK SA/SA-X ili Maxell XLII/XLII-S :D

Vladan
03.10.2017, 05:27
Samo RN4X, samo MI master race :dw:

Lei Jun, CEO kompanije Xiaomi, je proslavio veoma bitno dostignuće - kineska kompanija je isporučila preko 10 miliona telefona tokom septembra. Ovo je prvi put da je Xiaomi isporučio toliko primeraka telefona tokom samo jednom meseca.Jedan od deset isporučenih telefona je prodat tokom pomame u Indiji, koja je trajala dva dana, a ovu prodaju je predvodio popularni Redmi Note 4. Flipkart i Amazon su tada ostvarili ogomnu prodaju.Navedeni rezultati pokazuju da se Xiaomi vraća na staze uspeha. Kompanija je tokom 2015. godine isporučila 70 miliona telefona, ali je tokom prošle godine imala pad na 58 miliona isporučenih modela. Biće zanimljivo videti kakvi će biti ukupni rezultati za 2017. godinu.

kronostime
03.10.2017, 09:06
Malo i iz audiofilskog ugla, 90% kaseta koje sam uzimao su bile ili TDK SA/SA-X ili Maxell XLII/XLII-S :D

Kasete za sve namene: presnimavanje igrica, snimanje muzike za zurke (da, da, omlaTino sto citas i ne verujes - tada nije postojao jucub i mp3, nego se snimala kompilacija na kasetu i gadjao se flasom svako ko se priblizi istom :sd:) :cool:

bojanaBG
03.10.2017, 09:15
A kad juris onako amaterski da snimis pesmu sa radija, pa oni namerno puste reklame i uniste ti snimak :dr::biggrin:

Dubiozni goblin
03.10.2017, 09:16
Kaki bre Pentiumi, 486, flopi i pokretanje iz DOSa. Kucas win.exe i letis. Cd rom nije postojao na toj azdaji, pa se kupovala Aiwa muzika. Rock :D

Ves
03.10.2017, 09:21
Kaki bre Pentiumi, 486, flopi i pokretanje iz DOSa. Kucas win.exe i letis. Cd rom nije postojao na toj azdaji, pa se kupovala Aiwa muzika. Rock :D

256 igara na jednom cd-u! I onaj nivo zadovoljstva kad probavaš sve redom ne znajući šta te čeka! Crn ekran, pa slova, pa razočaranje. :biggrin: Ono, brat - bratu, 3-4 su valjale, ostalo smeće.:D

Tarantula
03.10.2017, 09:33
Eh, da da.

http://planb.hr/wp-content/uploads/2016/12/12-1024x768.jpg

bojanaBG
03.10.2017, 09:36
pa te izbaci iz igrice jer mu je tako doslo, a koliko dzojstika smo unistili ni sama ne znam :biggrin: pa ih onda otvarali, da bi ih popravili :D:D

https://ichef.bbci.co.uk/news/640/media/images/61922000/jpg/_61922141_comm.jpg

Dubiozni goblin
03.10.2017, 09:38
"Kenozoik nije za tebe... "

kronostime
03.10.2017, 09:47
pa te izbaci iz igrice jer mu je tako doslo, a koliko dzojstika smo unistili ni sama ne znam :biggrin: pa ih onda otvarali, da bi ih popravili :D:D

https://ichef.bbci.co.uk/news/640/media/images/61922000/jpg/_61922141_comm.jpg

Uz ovo je isao i
http://media.rs-online.com/t_large/F0537883-02.jpg
a sto se dzojstika tice
http://1.bp.blogspot.com/-IjUgeZko17c/Ur9JOEU1PTI/AAAAAAAABGk/2GQfxYlm5Nw/s1600/quickshot-ii.jpg
Kempston QuickShit II
:sd:

bojanaBG
03.10.2017, 09:49
jaooo to je taj dzojstik :srce:
ukljucis turbo i ono samo roka :biggrin::biggrin:

Tarantula
03.10.2017, 09:52
https://www.fishinggames.us/wp-content/uploads/duck-hunt-html5-1-658x401.jpg

Carcosa
03.10.2017, 13:12
Samo Terminator i Nintendo NES i legendarni "Darkman" :)

kronostime
03.10.2017, 16:47
Samo Terminator i Nintendo NES i legendarni "Darkman" :)

cccc, dete :biggrin:
https://www.c64-wiki.com/images/d/df/Boulder_Dash_II_Titelbild.gif

Carcosa
03.10.2017, 18:23
cccc, dete :biggrin:
https://www.c64-wiki.com/images/d/df/Boulder_Dash_II_Titelbild.gif

Aferim, efendija :) Atarija sam nazalost upoznao tek preko Blejd Ranera :( Ja sam dete patkica ;)

Bane je
03.10.2017, 20:18
https://www.fishinggames.us/wp-content/uploads/duck-hunt-html5-1-658x401.jpg

A ako promšiš

http://application.denofgeek.com/pics/games/lightgun.topfive/01.jpg

Bila je dobra i ona igrica kad gađaš kauboje

miloolja
03.10.2017, 21:05
Ljubav moja velika :inlove:
Štrumfovi, Knjiga o džungli i naravno Mario :cool: top tri od svih... i dalje radi :srce:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171003/2c6ef50045d86b330bba35e3bb19a492.jpg

tt sa A5 u inat Mi6

Bane je
03.10.2017, 21:27
Mi smo imali sega megu i terminatora. A prvu konzolu nam je ujak donio sa broda (vijerovatno u Kinu kupio) to je bilo neđe 1991ili 1992godine, nije ih tada bilo puno ovamo.

Tenkovi su bili majka

https://i.ytimg.com/vi/NM99FCDXnnU/maxresdefault.jpg

Tarantula
03.10.2017, 22:52
i dalje radi

Prije je pravljeno da se ne može pokvariti.
Danas prave da se što prije pokvari, da se kupi novi.

Dubiozni goblin
03.10.2017, 23:18
Tenkovi su u mojoj kuci bili broj 1. Cale i ja igrali zajedno, obozavao sam tu igru! Detinjstvo, eve me!

Radulov47
04.10.2017, 13:15
Nisam neki ekspert za kompjutere pa me interesuje nesto. Pri kupovini laptopa dobio sam word, istekao mi je nakon godinu dana i prakticno je beskoristan sad, mogu samo da procitam neki dokument, da pisem ne mogu. Interesuje me da li ima negde da se skine na internetu (nisam nasao do sada) ili iskljucivo mora da se kupi original ?

Tarantula
04.10.2017, 13:19
Izbriši ga, skini novi i aktiviraj preko KMSAuto Lite. :D

Marija81
04.10.2017, 19:23
Meni je tetris bio omiljen...

http://dodaj.rs/images/tuYZW.th.jpg

torpedo
04.10.2017, 19:36
Ja sam bio više za igre u prirodi :biggrin: čini mi se da se to zvalo "kule"
https://i.imgur.com/liKsxtR.png

torpedo
04.10.2017, 19:46
Nisam neki ekspert za kompjutere pa me interesuje nesto. Pri kupovini laptopa dobio sam word, istekao mi je nakon godinu dana i prakticno je beskoristan sad, mogu samo da procitam neki dokument, da pisem ne mogu. Interesuje me da li ima negde da se skine na internetu (nisam nasao do sada) ili iskljucivo mora da se kupi original ?

Ako nisi riješio javi se na pp....

Radulov47
04.10.2017, 20:11
Ako nisi riješio javi se na pp....

Resio je Tarantula. Hvala ti u svakom slucaju.

Ves
06.10.2017, 14:22
Treba mi pomoć! ( opet ) Dakle, imam laptop koji bi prodao i hoću gaming računar na duže staze. Fora je što od sredstava nemam mnogo osim tog laptopa. Možda nekih 100 eura max da mogu dodati. Zanima me optimalna konfiguracija i koliko za laptop mogu dobiti. Preferiram intel i nvidia.

Laptop konfiguracija:

HP envy
procesor i7 5500U
grafa GTX 850 4 gb
12 gb ddr 3 rama
2 terabajta hdd
120 gb ssd
15" fullhd

Tarantula
06.10.2017, 15:40
HP envy
procesor i7 5500U
grafa GTX 850 4 gb
12 gb ddr 3 rama
2 terabajta hdd
120 gb ssd
15" fullhd

Jel ovo prodaješ?

Mrkela
06.10.2017, 17:07
Mi smo imali sega megu i terminatora. A prvu konzolu nam je ujak donio sa broda (vijerovatno u Kinu kupio) to je bilo neđe 1991ili 1992godine, nije ih tada bilo puno ovamo.

Tenkovi su bili majka

https://i.ytimg.com/vi/NM99FCDXnnU/maxresdefault.jpg

Imaju tenkovi da se kupe, za 13 eura, neka konzola koja ima 30ak starih igrara, ali tenkovi su strogi vrh

Mr. Wolf
06.10.2017, 17:08
Tenkovi najjaca igra na Segi bila :biggrin:

Mrkela
06.10.2017, 17:11
https://pikabooshop.com/proizvod/igraca-konzola-pegasus/

Evo je, teski seks :biggrin: vec dugo hocu da narucim i uvijek zaboravim, ali taman me Bane podsjetio pa sam i to sad odradio

https://scontent.fbud2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/20992809_1419807934740144_3214711182312075512_n.jp g?oh=dfac724261ba3b2a0ef6983efe0debe9&oe=5A7D4690
https://scontent.fbud2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/21034571_1419808091406795_1766633728044124785_n.jp g?oh=c5ccccaec1f7dfd17a5b18f3d1211f6c&oe=5A4B6782 https://scontent.fbud2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/21078294_1419808001406804_4654194452895772073_n.jp g?oh=3ef7e5633fb76814e68893f53da74e0c&oe=5A4B5C9A

I jos 20ak teskih klasika

Vladan
06.10.2017, 18:03
Au kad mene nema nema ni Saomi vijesti. Sramota.

Bane je
06.10.2017, 18:11
https://pikabooshop.com/proizvod/igraca-konzola-pegasus/

Evo je, teski seks :biggrin: vec dugo hocu da narucim i uvijek zaboravim, ali taman me Bane podsjetio pa sam i to sad odradio

https://scontent.fbud2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/20992809_1419807934740144_3214711182312075512_n.jp g?oh=dfac724261ba3b2a0ef6983efe0debe9&oe=5A7D4690
https://scontent.fbud2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/21034571_1419808091406795_1766633728044124785_n.jp g?oh=c5ccccaec1f7dfd17a5b18f3d1211f6c&oe=5A4B6782 https://scontent.fbud2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/21078294_1419808001406804_4654194452895772073_n.jp g?oh=3ef7e5633fb76814e68893f53da74e0c&oe=5A4B5C9A

I jos 20ak teskih klasika

Ovo je džabe... Sjutra bih kupio da ima kod nas.

Ivan_PG
06.10.2017, 18:17
Mi smo imali sega megu i terminatora. A prvu konzolu nam je ujak donio sa broda (vijerovatno u Kinu kupio) to je bilo neđe 1991ili 1992godine, nije ih tada bilo puno ovamo

Ja sam svoju SEGU dobio 2002,vazda ste vi Bokelji bili ispred nas medjeda iz unutrasnjosti za koju deceniju.

aquaria
06.10.2017, 18:34
Mislim da negdje u podrumu kuce jos uvjek imamo te retro konzole koje su kupljene bratu, i sa njima groblje dzojstika i onih adaptera...

A ako vas drma mnogo nostalgija, evo vam pa uzivajte :) https://thepiratebay.org/torrent/6144865/6666_in_1[ROM_PACK]_RETRO_LEGENDS_[NES-SNES-NeoGeo-GBA-Mame-Sega