PDA

Pogledati punu verziju : Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Jax Teller
26.04.2017, 00:13
Moze li ti viber na peglu? Ako ne može opet si loše prošla.

bojanaBG
Hahahha da li treba da kažem koliko sam fakin peglu kupovala? :blush: (a morala sam jer sam sa 2 prethodne omanula žestoko, tako da sam bila temeljna ovoga puta)
A frižider?
Ok, ne verovatno [emoji3][emoji3]

Užasno sma studiozna i sve moguće recenzije iščitam.. ali kod fona izgubim negde konc i iznerviram se...
Ja to mesecima istrazujem [emoji3]
Telefon, tv, komp, tablet, pa onda usisivac i ko zna sta jos [emoji3]

Sent from my D5803 using Tapatalk

Princoni Snow
Svako ko zeli siguran kvalitet sa samsungom ne moze da promasi. Ja ga imam skoro dve godine i radi jednako dobro kao i prvog dana, jos mi redovno stizu azuriranja za njega iako je vec stariji model. Prethodno sam imao Soni i pokidao zivce sa bagovanjem. Jedino kod tog Sonija sto je valjalo jeste izgled i izdrzljivost, jer sam ga redovno bacao na pod kada zabaguje :D.

miloolja
26.04.2017, 00:14
Šta će mi vajber tamo?

Rossonero
26.04.2017, 00:16
Ja vam se divim pa mozete jedan telefon da koristite 4-5 godina.

Ja maksimalno 2 godine koristim jedan telefon, ali od Samsunga ne odmicem. :biggrin:

Jax Teller
26.04.2017, 00:16
Šta će mi vajber tamo?

Pa moraš biti dostupna u svakom momentu, joj tebe. Proslo je to primitivno vrijeme kad te ljudi ne mogu kontaktirati u svako doba. :biggrin:

bojanaBG
26.04.2017, 00:17
Svako ko zeli siguran kvalitet sa samsungom ne moze da promasi. Ja ga imam skoro dve godine i radi jednako dobro kao i prvog dana, jos mi redovno stizu azuriranja za njega iako je vec stariji model. Prethodno sam imao Soni i pokidao zivce sa bagovanjem. Jedino kod tog Sonija sto je valjalo jeste izgled i izdrzljivost, jer sam ga redovno bacao na pod kada zabaguje :D.
Ma to sve zavisi i od konkretnog modela koji ti zapadne, ja sa ovim sonijem nemam apsolutno nikalvij problema, nisam ih nikad ni imala.
A recimo kad sam kupila prvi telefon, neka motorola je bila i sestra, brat i ja kupimo isti model, njihova 2 telefona bila normalna, a moj je iz cista mira ispadao iz mreze, a da to nije prikazivao :mute: sve zivce sam izgubila sa njim...

miloolja
26.04.2017, 00:18
Pa moraš biti dostupna u svakom momentu, joj tebe. Proslo je to primitivno vrijeme kad te ljudi ne mogu kontaktirati u svako doba. :biggrin:

Kad se bavim kućnim poslovima, mozak mi se odmori od svih :D
Možda pre neku koja sama pegla :D

Vladan
26.04.2017, 00:20
Sad svi imaju J5 2016 verziju, kako im nije dosadno, mada je pouzdan i pristupacan vecini dzepova nema price, ali boooooring sto svako drugi ima taj telefon

Marija81
26.04.2017, 00:21

Uzmi Gorenje ::)
Ako se ne pomera 20 sec. sama se gasi.
Spas.
Više ne vraćam da proverim da li sam je isljučila kada krenem negde :biggrin:
EDIT: A i toliko je teška da štediš pola vremena :)

Vladan
26.04.2017, 00:22
Spas.

Plot twist, zabaguje, ti je zaboravis mislis da se ugasila po automatizmu ali nije. Izadjes iz kuce i ne vratis se da provjeris

miloolja
26.04.2017, 00:23
Spas.
EDIT: A i toliko je teška da štediš pola vremena :)

Aaa kupila Philips, odlična isti fazon ima, pošto je meni takođe potreban taj spas ::)

Marija81
Plot twist, zabaguje, ti je zaboravis mislis da se ugasila po automatizmu ali nije. Izadjes iz kuce i ne vratis se da provjeris

Ne baguje, provereno :biggrin:

p4p1

Ali isto sam pomislio :biggrin:

Jesi.. ili misliš da jesi?

Ne baguje, provereno :biggrin:

Pa ništa ne baguje, dok jednom ne zabaguje :biggrin:

Jax Teller
26.04.2017, 00:24

Ja bih samo neki usisivač koji radi potpuno bešumno, jer ovaj trenutno je sprava za mučenje i koristi se najviše kad sam mamuran. Crko dabogda.

miloolja
26.04.2017, 00:25
Hahhaaha to ti oni (ona) namerno rade-i :biggrin:

z0La
26.04.2017, 00:25

Sry na offu, ali neverovatna činjenica da skoro sve devojke moraju da provere šporet/peglu/bojler... bar 2 puta da li je isključena i da se uvek vraćaju da provere još jednom...:)

Marija81
26.04.2017, 00:26
To je jedino od tehnike što baš znam da odaberem.
Samo da je teška i da se gasi...
A ako sam baksuz da je jednom zaboravim i da se ne ugasi jbg...

Sry na offu, ali neverovatna činjenica da skoro sve devojke moraju da provere šporet/peglu/bojler... bar 2 puta da li je isključena i da se uvek vraćaju da provere još jednom...:)

Samo peglu, zato me dragi ovom obradovao jer sam mesecima pričala da sam našla idealnu :)

miloolja
26.04.2017, 00:27

To je zato Zola, da ti ja objasnim, što smo mi multitasking i mislimo i radimo više stvari odjednom i onda normalno moramo da se prisećamo i proveravamo.
Vi nemate sa tim problema. Jedan pos'o-jedne misli..i to je to. :biggrin:

Vladan
To je jedino od tehnike što baš znam da odaberem.
Samo da je teška i da se gasi...
A ako sam baksuz da je jednom zaboravim i da se ne ugasi jbg...

Samo peglu, zato me dragi ovom obradovao :)

Desava se, Marfijev zakon.

Miletić
Jedan jedini telefon mi je znacio nesto u zivotu, nikad prezaljena nokia 8800 :D kad bi napravili neki rimejk ne bih imao dilemu, najbolji teelefon koji sam imao i koji cu imati. Cist kvalitet i luksuz

Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока

Rossonero
26.04.2017, 00:29
Nokia je svoje odsvirala. :(

Marija81
26.04.2017, 00:31
Ja bih samo neki usisivač koji radi potpuno bešumno, jer ovaj trenutno je sprava za mučenje i koristi se najviše kad sam mamuran. Crko dabogda.

Mora da namerno iskopaju od nekud onaj slobodin :biggrin:

http://www.beogradskioglasi.com/images/listings/2017-03/usisivac_sloboda_700_k-1490873629-575-e.jpg

z0La
26.04.2017, 00:32
To je zato Zola, da ti ja objasnim, što smo mi multitasking i mislimo i radimo više stvari odjednom i onda normalno moramo da se prisećamo i proveravamo.
Vi nemate sa tim problema. Jedan pos'o-jedne misli..i to je to. :biggrin:

Haha, pa ono, ja lako slušam nju i pratim fudbal u isto rveme...i to je neki multitasking...:biggrin: :D

Da se razumemo, mislim da vam je to ogroman +, samo sam primetio kao anomaliju da većina devojaka to radi. :)

Princoni Snow
26.04.2017, 00:32
Ma to sve zavisi i od konkretnog modela koji ti zapadne, ja sa ovim sonijem nemam apsolutno nikalvij problema, nisam ih nikad ni imala.
A recimo kad sam kupila prvi telefon, neka motorola je bila i sestra, brat i ja kupimo isti model, njihova 2 telefona bila normalna, a moj je iz cista mira ispadao iz mreze, a da to nije prikazivao :mute: sve zivce sam izgubila sa njim...

Ja sam pre pricao sa likom koji drzi servis za telefone i on mi je rekao da prima dosta reklamacija na soni modele i preporucio mi je samsung. Mada, taj soni koji sam tada uzeo bio je i dosta jeftin, nekih 160 evra, tako nesto. Ali je imao odlicne klasifikacije za taj novac. Za Samsung sam dao duplo vise novca, ali to je mnogo bolje nego da zivce gubim zbog telefona :cf:

miloolja
26.04.2017, 00:34
Haha, pa ono, ja lako slušam nju i pratim fudbal u isto rveme...i to je neki multitasking...:biggrin: :D

Da se razumemo, mislim da vam je to ogroman +, samo sam primetio kao anomaliju da većina devojaka to radi. :)

Da kasnije sam videla da si napisao da se 2x vraćaju i opet nisu sigurne.. to su neke možda mlade i još neiskusne u multitaskingu, uskoro će to da pređe u rutinu :D

A to što je slušaš dok gledaš fudbal... ahaaaaa :biggrin: jel te tera da joj ponoviš? :biggrin:

Vladan
26.04.2017, 00:35
Ovo mi je omiljeni telefon bio

https://m.phonegg.com/4/443b.jpg

http://img1.lesnumeriques.com/produits/36/2978/36_2978_2_450x400.jpg

z0La
26.04.2017, 00:36
A to što je slušaš dok gledaš fudbal... ahaaaaa :biggrin: jel te tera da joj ponoviš? :biggrin:

Samo ako su neke važne stvari, inače odustane...:biggrin::D

miloolja
26.04.2017, 00:40
Samo ako su neke važne stvari, inače odustane...:biggrin::D

Toliko o tvom multitaskingu.. u pokušaju :D

Победа
26.04.2017, 00:40
Ja sam pre pricao sa likom koji drzi servis za telefone i on mi je rekao da prima dosta reklamacija na soni modele i preporucio mi je samsung. Mada, taj soni koji sam tada uzeo bio je i dosta jeftin, nekih 160 evra, tako nesto. Ali je imao odlicne klasifikacije za taj novac. Za Samsung sam dao duplo vise novca, ali to je mnogo bolje nego da zivce gubim zbog telefona :cf:

Код мене обрнута ситуација, Самсунг нисам могао да поднесем, Сони ме не живцира уопште.

z0La
26.04.2017, 00:45
Toliko o tvom multitaskingu.. u pokušaju :D

Fudbal mi je slaba tačka...:( Da je neka serija ili slično u pitanju sve bi je ispratio..:D

p4p1
26.04.2017, 00:46
Što se telefona tiče, ja sam jedan od retkih koji je prethodne dve godine furao WP. Lumia 920. Otvara sve iz momenta, nikad zabagovao nije, jedan soft reset mislim da sam odradio u dve godine.. radi brzo kao i prvog dana - bukvalno. Pao ko zna koliko puta, ništa mu nije. Carl Zeiss optika, odlične slike pravi (http://i.imgur.com/fus4tdF.jpg). Ima samo jedan problem.. WP je mesto gde aplikacije dolaze d'umru. Nekad i ne dođu. :biggrin: I one koje rade nemaju sve funkcije.. a nedavno su i skroz ukinuli messenger :prv: Tako da je morao da se menja. Šteta što nisu uspeli da nađu svoje mesto pod suncem, očigledno treba nešto spektakularno pa da se prekine duopol koji drže iOS i Android.

Black Mamba 24
26.04.2017, 02:01
@limar Imao si Desire X, ko zna koja je to klasa Htca, a i.as A klasu, koja se tada bas probila i druga je klasa Samsunga. Evo sad ovaj moj slusa ko kuce.
Ljudi, imam osecaj da mesate premium klasu sa ostalim nizim klasama. Nije mi telefon ako treba da se cimam oko softvera, a kernel je najvaznija stvar nekog uredjaja, zbog toga iphone jeste najbolji.
Sto se Samsunga tice, imaju mnogo dobre notebookove, mada su kod nas uzasno slabo zastupljeni. Nisu im ni televizori losi. ::) Novi modeli telefona imaji odlicnu bateriju i ekran. Od S6 su stvarno dobri, ali Samsung bi bio mnogo bolji da nemaju 492918 modela telefona, nego da se fokusiraju na Note, S i A seriju.

bojanaBG
26.04.2017, 08:47

Pa dobro, taj telefon od 150 evra, marka je nebitna, posle par meseci ce poceti zestoko da baguje.

Mrkela
26.04.2017, 09:43
A3 je najljepsi samsungov :biggrin: pogotovo sad 2017 kad je zaobljeniji, ma da ja uzeo a5 jer mora da mi bude malo veci za streamove i slicno i mobitel je ekstra.

BogdanB
26.04.2017, 09:50
Ne bi nikada uzeo A5 pored zivog P10L

Послато са HUAWEI VNS-L31 уз помоћ Тапатока

Mrkela
26.04.2017, 10:11
A sta ti je P10 nikakav skoro upgrade u odnosu na P9, a i prije bi uzeo Mate9 nego P10 zbog velicine.
Ali jbg ovaj dobio skoro dzabe za produzavanje ugovora pa se ne bunim, inace bi iso po Mate9

BogdanB
26.04.2017, 10:40
Ako si dobio dzabe, onda ok :D
Ali bolje uzeti P10L od 4gb nego A5, jeftinije izadje.

Mrkela
26.04.2017, 10:47
Ako si dobio dzabe, onda ok :D
Ali bolje uzeti P10L od 4gb nego A5, jeftinije izadje.

Ma nije jos P10 tad dosao ali ne bi ni dali u ponudu, ovo je bila promocija samsunga.

Ser Deni ®
26.04.2017, 10:57
Da stavim po stranu cenu pre bih i ja uzeo A5 2017 nego P10L. Prvo i prvo jer Huawei ima neki bug sa tastaturom generalno Gboard i ne može dva jezika da se koristi (meni veliki deal break zato što kucam i na engleskom i na srpskom svakodnevno). Druga stvar je amoled. Treća stvar je notifikacije kod Huawei koji moraš da palis gasis za svaku aplikaciju i namestas koja da ostaje u pozadini, a koja ne.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ser Deni ®
26.04.2017, 11:04
Inače pisao sam na jednom stranom forumu moje iskustvo sa iPhone-om, pa ako je nekome teško, ja ću gledati da nadjem na srpskom.

IPhone 7 from different angle

How story begins

After many many years of using Android system, I went to iOS. As every leap in any life sphere, it's hard. It needs to get used to new environment. Going to every phase of android system from early days (Donut 1.6) and through KitKat till Marshmallow, I saw progress. Although Android was not perfect as iOS was, they improved every year. On 5.1 version you finally get that smooth feel of 60fps and after many years of development you get that pleasure when you saw that progress. For that time iOS was upgrading their system and implementing stuff for bigger reach and user friendly options (ahem ahem file sharing, etc.)

4" is really small for some mobile handy use, for me of course. I watch YouTube videos, viewfinder is bigger for shooting photos and taking videos, more screen estate, bigger keyboard... Finally they made iPhone that is bigger than 4" and that was iPhone 6. Then I had think let me see where it is going then I may think about moving on iOS.

After all those years I stepped up and bought iPhone 7.

Design and quality production

Apple make every year a good phone. They were always great build, sturdy (ahem ahem yeah I'm looking on yyou curvy 6) and with nice design. Design is great to me, even if I am not aluminum liking guy, because all phones is going to get their plastic / silicone "suit". I tried to slightly bend phone, not even any sound of cracking. Phone just got water proof or should I be more explicit... Water resistant. It is stupid, because let me explain by example. I get call, rain begins to fall, as phone is water resistant I should be comfortable to talk on the rain, right? Well what if my phone gets malfunction? What if indicators get red? How to explain that I was talking on the rain and that were raindrops and not that I was swimming with phone? How would they know if that was only rain and not swimming? Don't know...

Display

I was on 1080p android device when I switched to iPhone 7 which is 720p (ye ye, I know 750p) and I don't have feeling that is iPhone screen is pixelated or anything else. I have never been pixel watcher, nonetheless everybody would say from numbers that I am switching to worse display. It is almost 100ppi difference. But I don't see any difference, display is good, nice saturation, viewing angles...

Sound

I am a guy who like listening to music everyday and I appreciate good sound. Apple always had this. I don't need custom music player or tuning equaliser, sound is excellent. I have 3 years old Sennheiser cx150 and I'm thinking of buying Sennheiser 5.00i (where "i" stands for iPhone version)

Man those dual speakers... I was just whoa. Great crisp and clear sound. Great thing is that they finally have louder speakers and earphone is good when you are having call conversation.

Battery

Battery on the iPhone was never a good in autonomy versus other android flagships. It was always about 20-30% worse. Well after plus version came things changed, but I have smaller version so I'll focus on that. On working days battery I can get through whole day and just before sleep, battery is about 30%. But when I don't work and I use intense my phone on weekends I need to charge twice.

Where I'm disappointed is that Apple still uses 1A chargers. That's awful. Two hours of charging for phone with 1960mah battery is just pain in the a**.

Camera

IPhone is improving every year in camera department particularly in low light shooting. I know that sensors are small and I don't shoot photos in low light or many at night, but from what I see, photos are good. Daylight photos are great. Great camera for point and shoot. Video footage is one of the best and maybe the best in 2016.

Only minus is camera options. Why in 2017 we don't have choice for RAW shooting in stock camera? Why we don't have options for jpeg compression level. Sometimes when you crop photos you'll see that compression and photo is unusable if you are going to post process it in lightroom on PC. Yeah I know you can buy some apps that have RAW photo capturing, but why I have to pay something that android have for how long? Manual shooting in stock camera...? Why not?

Performance and day to day use

The phone is blazing fast. Every task that I order is done in seconds. Of course there is A10 fusion chip that is responsible for that speed. There is some critic for software. There is stutter sometimes and I hope they will fix this in iOS 10.3 or maybe in 11. I don't have always 60fps and I'm not only one that see this. I think from what I get asking people who are using iOS for long time that this stutter is "feature" that OS got from iOS 8 and till now they didn't make anything.

There are also couple of things that are awful done and I'm trying not to be harsh.

Grouping apps notifications.

Example I get 6 WhatsApp messages, 10 emails, 4 viber messages, 3 iMessage. When you wake up phone to see if you have notifications you get garbage. IT IS DISASTER. GARBAGE. If you are using Android or maybe have used you now how clean look there is grouping one line per app notifications.

Opening link apps in Safari

Apple, why on earth you are doing this? If I get on viber message from my gf look what I found on instagram and she sent me a link, why would you Apple think that I don't wanna use or open instagram app and instead that I want to open instagram in Safari? That same stand for YouTube links. Why would I want to open YouTube in Safari and not in YouTube app? This must to change to change default apps.

Edit on this: after I get link for instagram or YouTube, then when I open it opens in native apps and not in Safari (good job) it was apps problem (instagram, YouTube etc, not Apple's.)

SwiftKey

You all probably heard or maybe use/used SwiftKey keyboard on Android. Well this app exists on iOS but... On Android it is full keyboard with all the goodies. On iOS there is only prediction. Why I don't have symbols on long press on any leather? Why I don't have number row where are letters (qwertyuiop)? Or maybe one more row for numbers? It would be nice to have comma on left replacing emoji key and emoji to be on enter/return key.

Last words

After all this is complete product, of course for people who wants more open "environment" they will choose Android phone, but for other people iPhone is just plain, simple and great.

Android and iOS are just like two brothers. In some cases one brother is better at some things and other brother is better in the other things. You choose what would you use and where would you be more comfortable.

Mrkela
26.04.2017, 11:20
Da stavim po stranu cenu pre bih i ja uzeo A5 2017 nego P10L. Prvo i prvo jer Huawei ima neki bug sa tastaturom generalno Gboard i ne može dva jezika da se koristi (meni veliki deal break zato što kucam i na engleskom i na srpskom svakodnevno). Druga stvar je amoled. Treća stvar je notifikacije kod Huawei koji moraš da palis gasis za svaku aplikaciju i namestas koja da ostaje u pozadini, a koja ne.

Jedino sto je meni minus a5 je sto nemaju lampicu za notifikacije, navikao bio na to.

bici
26.04.2017, 11:51
Dzobs se prevrce u grobu otkad je Kuk CEO. Nije Epl ono sto je nekad bio, nisu ni njihovi proizvodi ono sto su nekad bili.

Black Mamba 24
26.04.2017, 12:20
Dzobs se prevrce u grobu otkad je Kuk CEO. Nije Epl ono sto je nekad bio, nisu ni njihovi proizvodi ono sto su nekad bili.

Opet da ponovim, bar sto se tice racunara, jer mi je to profesija, mislim da su i bolji nego sto su bili. Nekad je Thinkpad bio bog i batina, sad je dobar, ali fenomenalan nije.

Ser Deni ®
26.04.2017, 12:53

Ovo mogu da se složim bar što se tiče prenosnih uredjaja. IPhone i iPad mora bolje od ovog.

Što se tiče PC i laptop ne znam, mada čuo sam dosta hvale na račun one crne "kantice", isto i za Air, kakvo je to uživanje, laganeze.

bojanaBG
26.04.2017, 13:24
Sony je Sony :cool:

Xperia XZ Premium najbolji telefon, kažu glasači… (http://mondo.rs/a1002508/Mob-IT/Vesti/Sony-Xperia-XZ-Premium-cena-u-Srbiji-prodaja-kupovina-specifikacije-slike-video.html)

Ser Deni ®
26.04.2017, 13:34
Sony je Sony :cool:

Anyway, the Galaxy S8 saw record pre-orders in its home country and is going on sale any day now. The LG G6 was announced a month earlier, but is only now reaching some markets - a lead squandered. That said, Xperia XZ Premium isn't until June.
Until June.

HTC je propao, Sony će takodje. Nema oni su tako loši kad treba da izbace uredjaj, pa to je strasno.
Misliš da će neko čekati dva meseca da bi ga kupio. Ljudi koji vole Sony koje znam su uzeli S8 samo zato što neće da čekaju par meseci dok se ovaj pojavi. Generalno ljudi neće da čekaju. Kupe sad i to je to kad svi izlaze.

XZP je predstavljen u februaru. 5 meseci neko da čeka... Nije lud.

Vladan
26.04.2017, 13:42
Sto se telefona tice Samsung i Kinezi ce dovesti do propasti ostale Androide, Soni je u velikim problemima generalno i sem Playstationa nema odsjeka u kojem im dobro ide.

Inace Samsung voli da duplira ono sto Googl radi i mnogi se zale sto ce im iste app i na androidu generalno i koje pritom Samsung sam ubaca. Ko zna sta im sve moze pasti na pamet, zastrasujuce je sto jos nisu ni na vrhuncu nego svake godine sve vise jacaju. Zapaljiva serija bi druge unistila, ali ne i njih.

bojanaBG
26.04.2017, 13:51
Ali meni Sony mnogo lepse izgleda od S8, bas ima izgled pravog premium telefona

Mrkela
26.04.2017, 13:53
Kockasti sony ljepsi od s8?

bojanaBG
26.04.2017, 13:58
Meni jeste :)

Ser Deni ®
26.04.2017, 14:01
mnogi se zale sto ce im iste app i na androidu generalno i koje pritom Samsung sam ubaca.

Navika na ikonice i programe. Jedna reč.

Tizen.

Vladan
26.04.2017, 14:13
Ne moze biti ljepsi nikako kad je S8 cijeli u ekranu, a ovaj ima praznog prostora, i previse za danasnje uslove.

bojanaBG
26.04.2017, 14:16
Ja imam neku odbojnost prema samsungu i to je to :D

Lord Gangarić
26.04.2017, 14:33
Ne moze biti ljepsi nikako kad je S8 cijeli u ekranu, a ovaj ima praznog prostora, i previse za danasnje uslove.

Ovo mi je zvučalo toliko gej da sam morao da roknem dupli vinjak :D

Vladan
26.04.2017, 14:35
Vazno da govoris sebi da imas razlog :biggrin:

Rossonero
26.04.2017, 14:35
Ja imam neku odbojnost prema samsungu i to je to :D

De ti meni kazi sta si do sada koristila od Samsunga? :D

Cemu tolika odbojnost?

Black Mamba 24
26.04.2017, 14:49
Ljudi, ne zaboravite da je Samsung jedan od najvecih konglamerata na svetu, zbog toga im i ne moze nista zapaljiva serija. Zarada od telefona je kap u moru za njih.
I opet mi je HTC brzi i bolji, i Sony, ali zajebali sa marketingom, biznis intelidzens deo bas kiksao, dok Samsung moze sebi da priusti koliko hoce kikseva. Kao u basketu sto Bayern ima budzet kakav ima zbog fudbalskog kluba, itd. :D
Kad vec pominjete te niskobudzetne modele, ja sam 2011. kupio Galaxy Ace i mislim da je to jedina kupovina telefona u kojoj sam se bas zajebao.
Od tada pa na dalje UI je bas za devojcice, sa svim onim default narandzastim interfejsom za poruke i cvetovima u galeriji, jos samo da su stavili neku barbie girl default temu. :ne_znam:

bici
26.04.2017, 14:57
Ovo mogu da se složim bar što se tiče prenosnih uredjaja. IPhone i iPad mora bolje od ovog.

Što se tiče PC i laptop ne znam, mada čuo sam dosta hvale na račun one crne "kantice", isto i za Air, kakvo je to uživanje, laganeze.

Misljenja sam da je Epl skrenuo sa puta kad je Dzobs preminuo i Kuk preuzeo. Ne mogu da kazem da je sjebao kompaniju jer je kompanija kao kompanija napredovala. Medjutim, epl vise ne predstavlja ono sto je pre predstavljala,ono sto je Dzobs predstavljao. Inovacija, muda, vodjenje industrije napred.

I za majkrosoft se moze reci da je napredovao sa Balmerom. Ali taj Balmer je sve igrao na sigurno. Nije uleteo u voz za nove tehnologije koje su se ozbiljno razvijale, cloud, pametni telefoni, mobilni OS, search. Gde je Majkrosoft u svemu tome, Majkrosoft koji je imao svoj OS instaliran na 95% racunara u svetu.

Kuk je Eplov Balmer.

Vladan
26.04.2017, 15:00
ALi Majkrosoft je ipak nedodirljiv, Epl mu nikad nece moci parirati, nece mu nikad ni do clanaka doci. I kad je frka Majkrosoft pregazi, kao sa desetkom ili Surface Studiom, ono je potpuno drugi nivo, nema Epl to u sebi. Jednostavno su sposobni da promijene igru.

bici
26.04.2017, 15:19
ALi Majkrosoft je ipak nedodirljiv, Epl mu nikad nece moci parirati, nece mu nikad ni do clanaka doci. I kad je frka Majkrosoft pregazi, kao sa desetkom ili Surface Studiom, ono je potpuno drugi nivo, nema Epl to u sebi. Jednostavno su sposobni da promijene igru.

Ne bih se slozio. Epl je kroz istoriju uveo vodio inovacijama. Majkrosoft je sa marketinske strane i cele te strategije prodaje uvek prednjacio, dominirao bas jako, ali softver nije mogao da im se poredi uopste. Sto se tice desetke i surface studija, tu je glavna glava bio Nadela, dok je CEO u periodu stagnacije pre toga bio Balmer. Zato poredim Kuka i Balmera.

BogdanB
26.04.2017, 15:24

Za mene nikakvi problemi. Koristio sam S3 tri godine i presao na P9L.
Navikao na telefon tj. provalio kako funckionise sa notifikacijama i to je to. Samsung, ne. Sto bi davao vise para kada za manje pare mogu da dobijem bolji uredjaj.
Kao bajs kada sam kupovao. Uzeo sam Polar, a marka Scott je kostala skoro 20000din skuplje a sa losijom opremom. To je taj fazon.

Adam The Llama
26.04.2017, 15:32
Telefoni su mnogo isplativije trziste od pc-a. I tu je google zajebo sve, android(linux) i ios(bsd/unix) su mnogo prihvativiji kao open source od majkrosoft(windows), koji sve hoce da autorizuje i ostavi minimalan prostor korisnicima i programerima za manipulaciju.

Sent from my HTC One_M8 dual sim using Tapatalk

Vladan
26.04.2017, 15:32
Ne bih se slozio. Epl je kroz istoriju uveo vodio inovacijama. Majkrosoft je sa marketinske strane i cele te strategije prodaje uvek prednjacio, dominirao bas jako, ali softver nije mogao da im se poredi uopste. Sto se tice desetke i surface studija, tu je glavna glava bio Nadela, dok je CEO u periodu stagnacije pre toga bio Balmer. Zato poredim Kuka i Balmera.

Nije sporno da je isao inovativnim putem, to im je na kraju krajeva bila i jedina sansa jer je Majkrosoft imao zastrasujuci monopol ali vidis kad je frka sta Majkrosoft izbaci, jednostavno oni uvijek mogu da promijene tok igre, nesto ne vjerujem da je Epl sposoban za tako nesto.

Bogdane ili kad bi kupovao najprcjenjeniju stvar na svijetu, Beats slusalice :cf:

bici
26.04.2017, 15:41
Nije sporno da je isao inovativnim putem, to im je na kraju krajeva bila i jedina sansa jer je Majkrosoft imao zastrasujuci monopol ali vidis kad je frka sta Majkrosoft izbaci, jednostavno oni uvijek mogu da promijene tok igre, nesto ne vjerujem da je Epl sposoban za tako nesto.

Bogdane ili kad bi kupovao najprcjenjeniju stvar na svijetu, Beats slusalice :cf:

Al ne razumem kako Majkrosoft menja tok igre kad su uvek morali da prate Epl inovacije.

Black Mamba 24
26.04.2017, 15:49
Vladan troluje vec dugo, s njim ne vodim vise diskusiju. :D
Generalno sto se Microsofta tice, oni najvisu ulazi i najvise dobijaju od biznis modela i proizvoda. Pocevsi od Windows Enterprisea pa nadalje, imaju dobar biznis mail client, Azzure su razvili koji nisam koristio, vidim da su zapoceli neku data science "akademiju", nadam se da ce da bude nesto od toga.

Vladan
26.04.2017, 15:49
Pa jesu li sa sedmicom isli na sigurno i preglazili i vratili se na put koji su postavili sa xpom i posle one katastrofe od Viste koja im nista nije trebala na kraju krajeva, pa sa osmicom probali nesto drugacije iako dosta neuspjesno, pa su onda ispeglali za desetku(doduse i nju su peglali), a ovo sa Surfaceom je ubilo Epl jednostavno. Nisu oni imali nikakvu potrebu da se cimaju uopste, oni PC trziste ne mogu izgubiti jer ljudi su robovi navike, zato sedmica gazi i dalje, ali vidis sad oce sve i arhitekte i dizejnere i ono dje je Epl najjaci oce i to da im uzmu. Isto kao sto je nepotrebno cimanje za WP, sta li im je to trebalo je potpuno nejasno. Nema toga ko ce ista lose reci za XP i sedmicu, oni su lagano mogli da nista ne rade i ubiraju plodove, ljudi vole jednosatvnost i stabilnost, sve im je dostupno legalno i ilegalno, sto su nedje i radili reci ces, ali bilo je tu i nekih nepotrebnih i nejasnih pokusaja, znaci zele i oni drugacije, sedmica je i dan danas najzastupljeniji operativni na svijetu, a xp iako zvanicno bez podreske milioni ljudi koriste i dalje, pa ja sam ga ne jednom kompjuteru koristio do prosle godine.

bojanaBG
26.04.2017, 15:52
De ti meni kazi sta si do sada koristila od Samsunga? :D

Cemu tolika odbojnost?
Imam njihov tablet, a telefon nisam nijedan koristila, jer kao sto rekoh, u globalu su mi ruzni :D

Vladan
26.04.2017, 15:59
Ja kad bih koristio lap top pukao bih pare na Samsungov. ALi ja znam bolje i sigurno nikad necu baciti pare na lap top, jer za 700 do iljadu eura mogu da sklopim brutalnu desktop konfiguraciju :cf:

Black Mamba 24
26.04.2017, 16:01
Developere nece da uzmu, a ove sto imaju i gube dok ne uspostave unixbased konzolu. Mozda zadrze neke frontend i wordpress, ali ove druge i ne smatram developerima.
A i svaki ozbiljniji dizajner, nebitno da li je graficki, photo ili video, radi na Macu zbog ekrana i odlicne 4K podrske.

Sto se tice hardvera, nadam se da ce neko napraviti nesto novo kod procesora, jer mi je muka vise od ovog Intela.

Vladan
26.04.2017, 16:02
Nisi ispratio mozda, AMD izbacio novu seriju i za mnogo manje pare daje vrhunske performanse, ali jbg odgovorice i Intel :D

Black Mamba 24
26.04.2017, 16:03
Nisi ispratio mozda, AMD izbacio novu seriju i za mnogo manje pare daje vrhunske performanse, ali jbg odgovorice i Intel :D

Taj AMD je jos gori, a i ne mogu ja kao ti u desktop da ugradjujem. :D Apple pravi novi chip, mozda i procesor, ali ko zna kad ce to da bude gotovo. Ne vidim sta bi se tu moglo promeniti u narednih 10ak godina.

Sandugp
26.04.2017, 16:05
Ja kad bih koristio lap top pukao bih pare na Samsungov. ALi ja znam bolje i sigurno nikad necu baciti pare na lap top, jer za 700 do iljadu eura mogu da sklopim brutalnu desktop konfiguraciju :cf:

Naravno. Razlika u ceni je bezobrazna, gnusna, bruualna. Tako da je laptop po meni samo bacanje para.

Tarantula
26.04.2017, 16:10

Radim u IT radnji, evo nešto sitno. :biggrin:

AMD Ryzen 7 1800X - 1199 KM
AMD Ryzen 7 1700X AM4 - 989 KM
Intel Core i7 7700K - 959 KM
AMD Ryzen 7 1700 - 889 KM
Intel Core i7 7700 - 849 KM
Intel Core i5 7500 - 579 KM

Pa ako neko hoće... :D

bici
26.04.2017, 16:22
Pa jesu li sa sedmicom isli na sigurno i preglazili i vratili se na put koji su postavili sa xpom i posle one katastrofe od Viste koja im nista nije trebala na kraju krajeva, pa sa osmicom probali nesto drugacije iako dosta neuspjesno, pa su onda ispeglali za desetku(doduse i nju su peglali), a ovo sa Surfaceom je ubilo Epl jednostavno. Nisu oni imali nikakvu potrebu da se cimaju uopste, oni PC trziste ne mogu izgubiti jer ljudi su robovi navike, zato sedmica gazi i dalje, ali vidis sad oce sve i arhitekte i dizejnere i ono dje je Epl najjaci oce i to da im uzmu. Isto kao sto je nepotrebno cimanje za WP, sta li im je to trebalo je potpuno nejasno. Nema toga ko ce ista lose reci za XP i sedmicu, oni su lagano mogli da nista ne rade i ubiraju plodove, ljudi vole jednosatvnost i stabilnost, sve im je dostupno legalno i ilegalno, sto su nedje i radili reci ces, ali bilo je tu i nekih nepotrebnih i nejasnih pokusaja, znaci zele i oni drugacije, sedmica je i dan danas najzastupljeniji operativni na svijetu, a xp iako zvanicno bez podreske milioni ljudi koriste i dalje, pa ja sam ga ne jednom kompjuteru koristio do prosle godine.

Vista, 8, 8.1, RT, Windows Mobile, Windows phone, Bing, Azure, Edge, Cortana, itd itd... Promasaji ili nedovoljno dobri. Drzis se par stavki u poredjenju, jednog Majkrosofta koji ima par stotina produkta, a diskutabilno je i za tih par da li su bolji od Epla. Sedmica je svakako obrtanje igrice u odnosu na XP obzirom da su morali da pojacaju igru jer ih je Epl surio kvalitetom. Jeo ih je i pre i posle i za vreme te sedmice. Surface ti dajem, jesu pokidali, opet kazem, da je Dzobs tu, drugacije bi se igrala ta igra. Svakako da nisu ubili Epl, tu je vec ozbiljno lupetanje. MS je pristupacniji svima, jeftini, bolji odnos cene i kvaliteta, to ne sporim. Ali ako cemo o inovacijama i samom kvalitetu, kroz celu istoriju obe kompanije, Majkrosoft stvarno nema sta da trazi u tom mecu.

Vladan
26.04.2017, 16:27
Taj AMD je jos gori, a i ne mogu ja kao ti u desktop da ugradjujem. :D Apple pravi novi chip, mozda i procesor, ali ko zna kad ce to da bude gotovo. Ne vidim sta bi se tu moglo promeniti u narednih 10ak godina.
Ma ne moze niko, u par ploca mozes samo da ubodes Ryzen :biggrin:, ali da je AMD bio neohodan trzistu bio je i to sa Ryzenom jer ovo do sad je bilo smijesno sto su radili, ovo je barem dobar posao, ali je jasno da ce Intel ostati nedodirljiv i mozda ce malo spustiti te bezobarzne cijene, vec je bio jedan cut :D

Black Mamba 24
26.04.2017, 16:30
Mene vise nervira stagniranje nego cene, no dobro.
Koristio li ovde neko Chromebook? Oni su bas jeftini, a ko koristi racunar samo za surf i pisanje verujem da je dobar.

Vladan
26.04.2017, 16:34
Radim u IT radnji, evo nešto sitno. :biggrin:

AMD Ryzen 7 1800X - 1199 KM
AMD Ryzen 7 1700X AM4 - 989 KM
Intel Core i7 7700K - 959 KM
AMD Ryzen 7 1700 - 889 KM
Intel Core i7 7700 - 849 KM
Intel Core i5 7500 - 579 KM

Pa ako neko hoće... :D

I kad je Intel spustio cijene, pocetkom marta? Mada 7700K vam je preskup bas, kod nas je 70 eura jeftiniji

Tarantula
26.04.2017, 16:37
To dobavljač za BiH odredi cijenu, a koliko njima Intel naplati, ne znam. Mi onda samo uzmemo maržu, i to je to. Mada znam radnje koje kupe iz Kine, i onda daju jeftinije koliko hoćeš.

Black Mamba 24
26.04.2017, 16:37
I kad je Intel spustio cijene, pocetkom marta? Mada 7700K vam je preskup bas, kod nas je 70 eura jeftiniji

Deli sa 1.95, ne sa 2 :D

Ricma
26.04.2017, 17:52
Denijev sledbenik i u taboru Kineza(Meizu MX5), zao mi je sto ih vise ne prati ali znam jednog lika koji radi tamo u Kini pa kada budem uzimao novi telefon kroz dve godine pitacu njega.Svejedno mi je da li cu da ostanem Na Meizu ili cu se presaltati na Saomi.Zavisice od budzeta i modela u tom cenovnom rangu.

Ser Deni ®
26.04.2017, 18:01
Ja razmišljam da uzmem chromebook, pošto igrice ne igram, a komp mi sluzi samo za filmove i surfovanje. Većinom sam na poslu ili u nekom hodu, pa sve obavljam na telefonu.

Čekam da vidim hoće li Apple izbaciti nešto kao Samsung Dex, onda bih sačekao i kupio taj telefon + docking station.

A da ne pričam koliko dugo razmišljam o Mac miniju i sve mi žao da bacim toliko para, kad mogu da sklopim neki mali htpc za 3x manje para.

BogdanB
26.04.2017, 20:29

Imam beats :D dobio sam na nagradnoj igri

Ser Deni ®
26.04.2017, 21:15
Denijev sledbenik i u taboru Kineza(Meizu MX5), zao mi je sto ih vise ne prati ali znam jednog lika koji radi tamo u Kini pa kada budem uzimao novi telefon kroz dve godine pitacu njega.Svejedno mi je da li cu da ostanem Na Meizu ili cu se presaltati na Saomi.Zavisice od budzeta i modela u tom cenovnom rangu.

Pratim ja i dalje [emoji4] ništa se ne brini. Slobodno se javi kad budeš opet uzimao da vidimo šta ima. Baci pogled na novi Mi6 [emoji4]

Black Mamba 24
26.04.2017, 21:41
@Ser Deni
Ako ti komp samo za to sluzi onda uzmes Macbook Air, jeste da je ekran slabiji od novog malog Meca, ali je poprilicna razlika u ceni, a imas najjacu bateriju, 15h lagano. Meni Pro izdrzi ceo dan, punim ga svaki drugi dan, mogu misliti tek Air bez zahtevnih radnji za procesor.

Ser Deni ®
26.04.2017, 22:39
A pare? Gde to da nadjem :D

Ja gledam do 400 evrica on meni Air za 1400 :D

Black Mamba 24
26.04.2017, 23:38
Cek, a koliko je Mac mini? Nisam uopste u toku, citam sa telefona pa ga pomesah sa Macbookom od 12 inci. :facepalm::facepalm:::)

Ser Deni ®
26.04.2017, 23:43
Najskuplji http://emmi.rs/mac-mini-mac-mini-dc-i5-28ghz-8gb-1tb-fd-intel-iris-graphi.11.html?productId=48786

Najjeftiniji http://emmi.rs/mac-mini-mac-mini-dc-i5-14ghz-4gb-500gb-intel-hd-graphics-.11.html?productId=48784

Mislim gledam do 300-400 za neki htpc, ali nikako da se pružim za ovaj čak i najjeftiniji, ipak ozbiljan PC možeš uzeti za te pare. [emoji4]

Black Mamba 24
26.04.2017, 23:58
Macbook Air je sad mozda i 113.000, nisam siguran, ako nije kod, jeste u Madjarskoj, plus povrat PDVa i eto te na 800 evra, ako ne i manje. :biggrin:
U ovom najjeftinijem nemas bas nista, mislim za to sto si naveo i ne treba ti nista, ali opet, samo sistem vredan dobijes. Bolje da uzmes HP ProBook sa SSDom i 8GB RAMa za te pare ili jos 100-200 evrica za Air. :D

Adam The Llama
27.04.2017, 00:14
Neki ljudi ovde bas dobro zive, drago mi je da vidim i to. :cf:

Sent from my HTC One_M8 dual sim using Tapatalk

Vladan
27.04.2017, 00:15
Sve su to Vucicevi glasaci, kakvi crni sendvici, ljudi dobijaju Mekove.

Ser Deni ®
27.04.2017, 07:19
I iPhone-e si zaboravio [emoji23][emoji12]

Vladan
06.05.2017, 13:44
Xiaomi Redmi Note 4X, cudoviste od telefona :wthy:

Nemoguce je da ovo kosta 145 eura, nemoguce!!!

Ser Deni ®
06.05.2017, 13:52
Jesi kupio? :)

Inače da podelim video jedan. Hoćete da pogadjate čime je snimano? :)

https://youtu.be/DoXVdQudbiI

Vladan
06.05.2017, 14:03
Kupio, za 16 dana stigao od dana shipovanja, bio je free shipping. Ja ne mogu da vjerujem da ovo kosta 145 eura, pa Samsung J5 2016 kosta preko 200 i slobodno mogu reci sala je za ovaj :D

Vrhunski, vrhunski uredjaj, od izgradje do fluidnosti sve je na nenormalnom nivou za ove pare, ovakvi telefoni kostaju 350-400 lagano, jbg brend se prodaje isto. Slike na dnevnom svijetlu vrhunske. Fingeprint leti :D

Evo neka Papi podijeli utiske, i on ga je uzeo isto

BogdanB
06.05.2017, 14:10
@Ser Deni

***** **** *, video na drugom forumu da si kacio :D

@Vladan

Carina nista?

Ser Deni ®
06.05.2017, 14:20
Bogi cuti eh znaš kad bi provalili... Nikad :D

Carina nema zato što u CG tek posle 150e ide carina.

Vlajko
Koliko te sa PDV izašao,dostava itd sve ukupno? Oko 180e jel?

BogdanB
06.05.2017, 14:28
Da izbrisem poruku? :D

Aha, CG je u pitanju

Vladan
06.05.2017, 14:33
Nista do 150 kod nas Deni, ni carina ni pdv, ispao me 145 i dao sam euro postaru kad ga je donio:cf:

l1m4r
06.05.2017, 14:35
Nista do 150 kod nas Denis, ni carina ni pdv, ispao me 145 i dao sam euro postaru kad ga je donio:cf:

stipsa.:cf:

Vladan
06.05.2017, 14:37
Pa tako je kod nas, donese ti paket i ti mu das euro, bilo to 50 centi ili 500 eura :D

miloolja
06.05.2017, 14:40
Tako to kod nas :laugh:

Nego koliko GB ima taj tvoj?

l1m4r
06.05.2017, 14:43
Tako to kod nas :laugh:

Nego koliko GB ima taj tvoj?

Olja tebi i onako ne treba takav telefon. Jedno 10 strana ranije smo to razjasnili :biggrin:

Vladan
06.05.2017, 14:46
Ovo je verzija 32/3 gb, ali 25 je raasplozivo bilo, sad je vec 18 samo :biggrin:

miloolja
06.05.2017, 14:47
Šta će ti toliki telefon? Pa ne vidim da je u Srb nešto skup od 178-250 evrića..mislim i taj raspon cena, kuku kakva rupa od tržišta

Olja tebi i onako ne treba takav telefon. Jedno 10 strana ranije smo to razjasnili :biggrin:

Ma treba mi bre :biggrin: kažu da ovo sa neoriginal baterijama ovde, kod nas :dr: ne pije vodu... možda na kratak rok, tako da tražim fon. :)

Al mi Mamba reko da ne gledam Kineze :D

Jax Teller
06.05.2017, 14:53
Imal kakav usisivač da ne huči ili da mjenjam stanište?

Победа
06.05.2017, 14:54
Nista do 150 kod nas Deni, ni carina ni pdv, ispao me 145 i dao sam euro postaru kad ga je donio:cf:

Благо вама, ја у Србији када сам преко масдропа узимао нешто за 115-120 долара, а кошта овако 170-180, и с царином и ПДВом би ми изашло око 200 долара, тако да сам одустао..

Vladan
06.05.2017, 14:57
Šta će ti toliki telefon? Pa ne vidim da je u Srb nešto skup od 178-250 evrića..mislim i taj raspon cena, kuku kakva rupa od tržišta

Ma treba mi bre :biggrin: kažu da ovo sa neoriginal baterijama ovde, kod nas :dr: ne pije vodu... možda na kratak rok, tako da tražim fon. :)

Al mi Mamba reko da ne gledam Kineze :D

Kod nas je 270 do 300 :D

miloolja
06.05.2017, 14:58
A pa dobro, viste bogatiji, imate Ruse, a saćete i u Nato :D

Hahahah Jax muku muči sa usisivačima, samo da kaže na kraju što :biggrin:

l1m4r
06.05.2017, 15:00
Da usisava umesto zene?! :biggrin:

miloolja
06.05.2017, 15:02
Ili žena usisava kad mu vreme nije, tj dok je njemu glava vel'ka i teška, a još ni oka otvorio nije čestito :biggrin:

Jax Teller
06.05.2017, 15:18
Jel sam mamuran pale se usisivaci, mikseri, aspiratori, mašine, bogovi očevi..

miloolja
06.05.2017, 15:18
Esam rekla :cool: hahahaha :D

Ser Deni ®
06.05.2017, 15:49
https://instagram.com/p/BTwLxFCgm_2/

Treba tebi ovako ozvučenje za budjenje :D

Jax Teller
06.05.2017, 16:02
Ovo da mi radi puco bih iz puske svako jutro, pa ko moze vise. Moj je deda imo obicaj tetejca opasat pa da vidis mira u selu. Isto Dzon Vejn pokoj mu dusi.

Vladan
06.05.2017, 17:19
Pet sati koriscenja bjesomucnog, sa 49% na 22% baterija :D

Dosao sa stable global romom, ima kineskih aplikacija ali se samo povuku i lagano micu, tesko da se moze vise traziti. Nema srp ni hrv jezika, ima slovenacki, ali kapiram da to nije problem ubaciti, mada je meni tel uvijek na engleskom :cf:

Slike u dnevnim uslovima na moje veliko iznenadjenje fenomenalne, mada mi je kamera najmanje bitna generalno.

Sad sam bio na kafu s drugom koji ima HTC 10, iznevjerovao covjek, sad mu kaze dodje da proda svoj i ode po Kineza, a 400 eura potrosi na PS4 igre :rofl:

miloolja
06.05.2017, 17:24
Džon Vejn sa tetejcem :D

Čuješ li ti ovo Mamba za htc 10?

Daj neku sliku Vladane, bzvz nešto, nebitno, napolju..cvet neki i sl :D

p4p1
06.05.2017, 17:27
Kupio, za 16 dana stigao od dana shipovanja, bio je free shipping. Ja ne mogu da vjerujem da ovo kosta 145 eura, pa Samsung J5 2016 kosta preko 200 i slobodno mogu reci sala je za ovaj :D

Vrhunski, vrhunski uredjaj, od izgradje do fluidnosti sve je na nenormalnom nivou za ove pare, ovakvi telefoni kostaju 350-400 lagano, jbg brend se prodaje isto. Slike na dnevnom svijetlu vrhunske. Fingeprint leti :D

Evo neka Papi podijeli utiske, i on ga je uzeo isto

Čudovište za te pare, a ja sam uzeo u Logic Shopu za 185e, kontao da će izaći više preko alia i po ovome što reče Pobeda, verovatno i bi. A tek za 145e je baš nekako nerealno. :D

Baterija kida isto, 3 dana ide s normalnim korišćenjem, 2 dana pješke kad silujem NBA po ceo dan. Zadnja dva fona što sam imao sam svaki dan punio, tako da je ovo sad ekstra. S 20 otvorenih aplikacija ti ostaje još 1GB RAMa slobodno. Kamera i više nego pristojna. Ostaje samo da se vidi kako će se pokazati na duže staze,

p4p1
06.05.2017, 17:31
Daj neku sliku Vladane, bzvz nešto, nebitno, napolju..cvet neki i sl :D

Evo ti od mene nesto
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170506/a0cc2852e7eb1cbe8c1a00f446bcc1a4.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170506/0cb5ad07216a0544f64d6d8a669be669.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170506/d99096a1964259fb8e65c40cbb5d50d5.jpg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ser Deni ®
06.05.2017, 17:34
Papi trebao si mi ranije reći da uzimaš, mogao si uzeti global verziju, sa svim našim podrzanim LTE bendovima.

p4p1
06.05.2017, 17:42
Pa i jeste global ROM, pitao sam ih ja za sve to. Čak mi je lik rekao da ga i on trenutno koristi dok smo pričali telefonom i da radi 4g i sve ostalo bez problema kod nas.. mada mi realno 4g i nije neophodan. Još je onako rekao tipa "taman posla".

Ser Deni ®
06.05.2017, 17:54
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170506/adaa8c75afa52e5c438bb3e82043a6ff.jpg

Ovde gde su frekvencije sta ti piše?

20160101 ili 2016102?

Global rom i global verzija nije isto.

p4p1
06.05.2017, 17:56
Piše 2016101. Je l ta? :D

I ako nije, s čim tačno mogu da imam problema? Pošto mi sve funkcioniše kako treba :ne_znam:

Ser Deni ®
06.05.2017, 18:01
102 je global verzija. :)

Znam ja sta prodavci pričaju tj koliko se ne razumeju.

Koja je verzija ROM-a?

p4p1
06.05.2017, 18:05
102 je global verzija. :)

Znam ja sta prodavci pričaju tj koliko se ne razumeju.

Koja je verzija ROM-a?

Evo ti, pa ga proučavaj [emoji3]
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170506/5c290d569f09088ca866043188b25be8.jpg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Победа
06.05.2017, 18:16
Čudovište za te pare, a ja sam uzeo u Logic Shopu za 185e, kontao da će izaći više preko alia i po ovome što reče Pobeda, verovatno i bi. A tek za 145e je baš nekako nerealno. :D

Baterija kida isto, 3 dana ide s normalnim korišćenjem, 2 dana pješke kad silujem NBA po ceo dan. Zadnja dva fona što sam imao sam svaki dan punio, tako da je ovo sad ekstra. S 20 otvorenih aplikacija ti ostaje još 1GB RAMa slobodno. Kamera i više nego pristojna. Ostaje samo da se vidi kako će se pokazati na duže staze,

Ово је код таквих телефона и најбитнија ствар. Не сумњам да је бруталан.

Иначе не пратим много око телефона, само када дође време да узмем, па лепо анализирам, али каква је ово зверина Хуавеи п10+..6 гига рама јбт

Ser Deni ®
06.05.2017, 18:32
I ako nije, s čim tačno mogu da imam problema? Pošto mi sve funkcioniše kako treba :ne_znam:

LTE na 800mhz odnosno band 20 je važan za Evropu generalno, a u Srbiji je važan u manjim gradovima i ostalim putevima. Više je zastupljen nego 1800mhz LTE.

Najviše telenor ima tih baznih stanica na 800mhz, mada evo vidim da i vip kreće da postavlja i menja polako bazne stanice na 800mhz. Mts bi trebao da krene još malo.

800vs1800

800mhz znači da pokriva veću površinu, ali manja snaga u smislu količine podataka, dok je 1800 suprotno, manja površina pokrivanja, ali zato veća izlazna snaga i bolje brzine.

Većina Evrope je pokrivena sa 800mhz LTE zbog kasnije uvodjenja VoLTE tehnologije koja se očekuje i kod nas.

Uglavnom gde postoje 800mhz bazne stanice ti nećeš hvatati LTE, jer ti telefon ne vidi.

P.S. Global rom poslednji imaš. Barem nešto :)

LejkerBoy
06.05.2017, 18:49
Imam pitanje za ljude koje cepaju Sony, je l ste igrali mozda FF 13? I ako da, kakav je ?

Vladan
06.05.2017, 19:32
Evo Olja

http://www.oldschool-samp.com/slike/images/xs.jpg

Vladan
06.05.2017, 19:38
Inace 4g konstanto drzi, ali ja sam znao da taj problem necu imati u CG

bojanaBG
06.05.2017, 19:41
Pa dobro, CG se pokrije sa 1 baznom stanicom :biggrin::biggrin:

miloolja
06.05.2017, 19:58
Hvala Vladane divan cvetić, ovaj fotka :)

Ser Deni ®
06.05.2017, 20:01
Pa dobro, CG se pokrije sa 1 baznom stanicom :biggrin::biggrin:

:ha:

Black Mamba 24
06.05.2017, 20:57
Jos od k850i nisam imao telefon koji slabe fotografije na dnevnom svetlu. :biggrin: Dajte neke low light. :D
Ja se dvoumim izmedju A5 2017 i Honor 8, uzivo me ni jedan ni drugi nisu nesto impresionirali. Samsung koliko je ulepsao prednju stranu sa always on i lepsim dugmetom, toliko upropastio pozadinu sa kamerom.
Baterija je valjda odlicna kod oba, sta mi je ciniti? :hm:
Olja, nikad xiaomi, meizu itd ::)

Pored Huaweia od Kineza bih mozda nekad mogao da probam i OnePlus, ako su to uopste Kinezi, a mislim da jesu.

Princoni Snow
06.05.2017, 21:06
Jos od k850i nisam imao telefon koji slabe fotografije na dnevnom svetlu. :biggrin: Dajte neke low light. :D
Ja se dvoumim izmedju A5 2017 i Honor 8, uzivo me ni jedan ni drugi nisu nesto impresionirali. Samsung koliko je ulepsao prednju stranu sa always on i lepsim dugmetom, toliko upropastio pozadinu sa kamerom.
Baterija je valjda odlicna kod oba, sta mi je ciniti? :hm:
Olja, nikad xiaomi, meizu itd ::)

Pored Huaweia od Kineza bih mozda nekad mogao da probam i OnePlus, ako su to uopste Kinezi, a mislim da jesu.

Uzmi a5, a posle se hvali ljudima da si uzeo s7 posto su gotovo identicni po izgledu :D

Black Mamba 24
06.05.2017, 21:15
Uzmi a5, a posle se hvali ljudima da si uzeo s7 posto su gotovo identicni po izgledu :D

Napred slicni dosta, ali ipak nisu isti i ekran nije isti. A nazad je velika razlika kod kamere. ::)

Ser Deni ®
06.05.2017, 21:45
Mamba uzmi A5.

Pisao sam pre koju nedelju ili dan ne sećam se, baš izmedju ta dva telefona, pa vidi.

Huawei ima neke svoje "bug"-ove koje im ja ne bih mogao oprostiti.

Uzimaš za keš? Možda možemo naći bolju cenu.

Black Mamba 24
06.05.2017, 21:47
Mamba uzmi A5.

Pisao sam pre koju nedelju ili dan ne sećam se, baš izmedju ta dva telefona, pa vidi.

A ne, preko firme u telenoru do 40k uz tarifu 450 koja je oko 1500 din. Ta dva su oko 36-38k.
Koji su bagovi u pitanji, onako povrsinski i daj link gde si pisao. ::)

Победа
06.05.2017, 21:47
Mamba uzmi A5.

Мислиш генерално на Хуавеи или конкретно на Хонор 8?

Ser Deni ®
06.05.2017, 22:00
A ne, preko firme u telenoru do 40k uz tarifu 450 koja je oko 1500 din. Ta dva su oko 36-38k.
Koji su bagovi u pitanji, onako povrsinski i daj link gde si pisao. ::)
Pa ovde sam pisao :D

Ne možeš iPhone SE da uzmeš? Koliko je on u toj tarifi? Ne znam samo da li ti je ekran premali možda za ugodan rad. Jbg telenor je preskup za uzimanje telefona, ja sam iPhone 7 uzeo za 480e u Vipu tarifa 2k. Mesec dana posle svetske premijere.

Мислиш генерално на Хуавеи или конкретно на Хонор 8?

Mene nervira ono njihovo gašenje paljenje aplikacija i da ja moram da brinem da li su zaključane u memoriji ili nisu. Npr Google keyboard problem sa stavljanjem custom layout-a srpska latinica ne može iz samo nekog Huawei razloga. Treće što sam pokupio a to je da ima neki bug da se zatamni displej kada se ulazi u aplikacije koje imaju belu pozadinu, Chrome, gmail itd. Prva dve stvari su potvrđene za sve Huawei telefone, a poslednja za P9/P10, Honor 8.

Priča se da će update-om srediti to. Zašto kupovati nešto onda tako? To je isto kao i fudbaleri kad dožive veliku povredu. Ko će kupiti ćopavog igrača? Mislim možeš kupiti i čekati da se oporavi. Tako i update. Doći će, ali kada?

Black Mamba 24
06.05.2017, 22:03
Odlicab bi bio SE ali samo displej me zeza. Ne radim nista preko telefona ali sad mi je stvarno sve ispod 4.7 nekako neprihvatljivo. Vazno mi je da ima usb c, a mislim da a5 ima. Primetio sam da vise nijedan operater u ponudi nema LG modele, razmislio bih o G5.
E da, s obzirom da ne posedujem jaci fotoaparat i ne planiram bas da se okitim sa milio gedgeta jer mi je muka od tehnologije, vazno mi je da ima dobru kameru, to je jedina mana A5 telu, ali moze valjda da posluzi neko vreme, ne bi trebao da je losiji od HTC one serije. ::)

Ves
06.05.2017, 22:18
Odlicab bi bio SE ali samo displej me zeza. Ne radim nista preko telefona ali sad mi je stvarno sve ispod 4.7 nekako neprihvatljivo. Vazno mi je da ima usb c, a mislim da a5 ima. Primetio sam da vise nijedan operater u ponudi nema LG modele, razmislio bih o G5.
E da, s obzirom da ne posedujem jaci fotoaparat i ne planiram bas da se okitim sa milio gedgeta jer mi je muka od tehnologije, vazno mi je da ima dobru kameru, to je jedina mana A5 telu, ali moze valjda da posluzi neko vreme, ne bi trebao da je losiji od HTC one serije. ::)

Vjeruj, potpuni mit je stvoren navikavanjem korisnika na veće telefone. Nikakve razlike u svakodnevnom koristenju nema. Zapravo ima, SE je puno prakticniji, ne ispada ti iz dzepa, koristis ga jednom rukom, izgleda elegantnije itd. Za filmove, ozbiljniji gejming il tako te stvari opet nema razlike, jer je 5,5" jednako uzasan kao i 4". Prosto moras biti mazohista da bi gledao film na tako malom ekranu.

Elem, meni je Deni preporucio SE kad Iphone nisam ni uzimao kao mogucnost, a bili su A5 i P8 Huawai opcija, i mogu samo reci da nakon pola godine koristenja vise mi ne pada na pamet da kupim android, ma ni Samsung. Prosto je Iphone pouzdaniji, nekako je bolji generalno za koristenje, milion sitnica daju mu prednost. A da se razumijemo, bio sam od onih " Iphone je za snobove ".

Probaj, ako nista drze cijenu ko golf 2, lako ces prodat ako ti se nekim cudom ne bude svidio.

Black Mamba 24
06.05.2017, 22:30
Vjeruj, potpuni mit je stvoren navikavanjem korisnika na veće telefone. Nikakve razlike u svakodnevnom koristenju nema. Zapravo ima, SE je puno prakticniji, ne ispada ti iz dzepa, koristis ga jednom rukom, izgleda elegantnije itd. Za filmove, ozbiljniji gejming il tako te stvari opet nema razlike, jer je 5,5" jednako uzasan kao i 4". Prosto moras biti mazohista da bi gledao film na tako malom ekranu.

Elem, meni je Deni preporucio SE kad Iphone nisam ni uzimao kao mogucnost, a bili su A5 i P8 Huawai opcija, i mogu samo reci da nakon pola godine koristenja vise mi ne pada na pamet da kupim android, ma ni Samsung. Prosto je Iphone pouzdaniji, nekako je bolji generalno za koristenje, milion sitnica daju mu prednost. A da se razumijemo, bio sam od onih " Iphone je za snobove ".

Probaj, ako nista drze cijenu ko golf 2, lako ces prodat ako ti se nekim cudom ne bude svidio.

Znam ja sve to, koristim apple racunar, ali recimo da uzimam za kes ne bih ga uzeo zbog cene jer mi racunar treba za posao, a telefon i ne bas. E sad ako se bude uklapao u ovu cenu videcu za tel. Gejming ne praktikujem, filmove ne gledam na telu, samo komunikacija i povreno citanje clanaka.

Ser Deni ®
06.05.2017, 22:45
A kamerom ćeš posebno biti zadovoljan, pošto kamera iz 6s je u SE.

Vladan
07.05.2017, 00:36
Ja sam odusevljen, ovo nije moguce jednostavno za ove pare, jednostavno nije moguce :D

Zapalio sam danas deset ljudi da ga naruci :biggrin:

Black Mamba 24
07.05.2017, 02:14
Telenor stvarno nije realan. U paketu moja firma 460 1650 din mesecno iphone se 16gb je oko 64.000, a 5s 53.000. :ha:

l1m4r
07.05.2017, 02:47
Telenor stvarno nije realan. U paketu moja firma 460 1650 din mesecno iphone se 16gb je oko 64.000, a 5s 53.000. :ha:

https://www.vipmobile.rs/poslovni/mobilni_uredjaji

Evo ti je moja tarifa u VIPu na sluzbeznom, ako se nekome ne vidi u pitanju je Biz Office 2000. 4190 rsd mesecno.

Pa pogledaj samo koliko kostaju telefoni. :facepalm: HAOS! I to nemamo jedan broj u toj tarifi..

Ser Deni ®
07.05.2017, 09:10
U tvojoj tarifi Marli nije loše 100e za iPhone SE ali 64GB inače. Njegova cena zvanična http://www.istyle.eu/rs/iphone-se.html?color=802&model=1106

Što se tiče iPhone 7 32gb, oko 370e u tvojoj tarifi, zvanična cena http://www.istyle.eu/rs/iphone-7-family.html?color=1681&size=2405&model=1107

Ogromna ušteda.

l1m4r
07.05.2017, 09:34
U toj tarifi treba džabe da bude:biggrin:

Ser Deni ®
07.05.2017, 13:26
Svašta treba da bude džabe, ali kad pogledaš zvanične cene... Jbg ne može i garancija dve godine i još da dobiješ simfree telefon. Jedino vip ne zaključava iPhone, inače je otkljucavanje sa Telenora i Mts-a 100e. Znači to.

Legalno je legalno. Još možeš i na rate. :)

Vladan
07.05.2017, 13:49
Wow mi remote otkrih, daljinski mi vise ne treba :D a nije da nisam pokusavao sa ne smartom da preko telefona radim sve, nije moglo, do sad.

p4p1
07.05.2017, 15:40
Ja sam već divljao s njim na javnim mestima. :biggrin: Najjače je što kad npr. odradiš jedan Samsung, funkcioniše na svim Samsung televizorima

Ser Deni ®
07.05.2017, 16:08
Kakvi ste vragolani :P

Vladan
08.05.2017, 11:38
Ova baterija je nehumana, sot 5 sati i 10 minuta i na 60% je :wthy:

Miletić
08.05.2017, 12:13
To je i ocekivano, baterija je jedan od glavnih aduta modela, 4100mAh je bas mnogo, ja sa 3200mAh i vecim ekranom prezadovoljan, nerviram ljude oko sebe koliko mi traje baterija :D

Bas je dobar taj Xiaomi, ne mogu da verujem da kosta toliko malo

bojanaBG
08.05.2017, 12:13
Znaci da postoji neka fora, jos samo Vlajko da je otkrije :p

Ser Deni ®
08.05.2017, 12:23
Ova baterija je nehumana, sot 5 sati i 10 minuta i na 60% je :wthy:

Daj meni telefon na dan, da vidiš kako bih ja to potrošio za 5-6 sati :D

Mrkela
08.05.2017, 12:27
Mamba ja imam a5 ako trebas nesto pisi :biggrin: ja sam generalno zadovoljan, kamera je dosta dobra jedino sto nema stabilizaciju ali slike su dobre

Tarantula
08.05.2017, 12:43
Galaxy S7 iskustva?

BogdanB
08.05.2017, 14:30
Daj meni telefon na dan, da vidiš kako bih ja to potrošio za 5-6 sati :D

Ne bi :D
Xiaomi je to, jeftino ali je ekstra.

Vladan
08.05.2017, 16:07
Kako mocna opcija dual apps :wthy:

https://www.youtube.com/watch?v=djQSLf1Ok04&

Black Mamba 24
08.05.2017, 16:12
Mamba ja imam a5 ako trebas nesto pisi :biggrin: ja sam generalno zadovoljan, kamera je dosta dobra jedino sto nema stabilizaciju ali slike su dobre

Provalio sam to kad sam ga gledao juce u Samsung shopu. Ima na touch ako se ne varam, kao nekakav focus pa se i stabilizuje jebem li ga... Koliko to utice na fotografije, je l ti prethodni telefon imao stabilizaciju?

BogdanB
08.05.2017, 16:22
@Vladan

Ne mogu da vidim fotografiju.

@Black Mamba

Utice stabilizacija na fotografiju, najvise kod nocnih slika. Sluzi kada hoces makro fotografiju da uradis.

Mrkela
08.05.2017, 16:35
Imao sam sony sa stabilizacijom, ovisi koliko ti se ruke tresu, ovo sto i pominjes na dodir je auto focus, to je ok, a stabilizacija je da ti se ne trese kamera nego da se digitlano ili opticki umiri. Ne znam, meni za ovo sta mi treba kamera ne utjece nimalo, malo moras stat kad slikas i to je to, ako treses puno mobitel bude malo mutnija slika.

Stk se tice ovog da je velik pa ne.mozes jednom rukom, mozes si cak smanjit ekran:biggrin:
Ima sve ove nove mogucnosti, split screen, always on, etc etc

Vladan
08.05.2017, 16:51
Evo slike Boca

http://www.oldschool-samp.com/slike/images/bat.png

http://www.oldschool-samp.com/slike/images/bat1.png

http://www.oldschool-samp.com/slike/images/bat2.png

Ser Deni ®
08.05.2017, 17:00
Galaxy S7 iskustva?
Šta te zanima?

Ne bi :D
Xiaomi je to, jeftino ali je ekstra.

Ma znam ja sve, ali vidiš upotrebu wifi, nisko osvetljenje. Ja sam P9 lite polovio u 4 I po sata SOT-a i 12 sati uptime-a.

Ja mogu da izvucem isto što i Vladan. Što je okačio sad. Njemu 35% baterije na 8 sati ekrana, meni 18% na 8 sati ekrana.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170508/db260c8d54760fe0a98b14f96d0eb192.jpg

Black Mamba 24
08.05.2017, 20:55
UU bre Vladane pa eto zasto je jeftin, vidi mu dizajn i kucista i interfejsa. Kao neki LG Optimus iz 2010. godine. :biggrin:

Vladan
08.05.2017, 21:02
Pa i ne bas, s obzirom na ove budzetske Samsungove oko mene i onaj koji sam ja koristio, ovaj je spejs satl, bas sam danas rekao papiju da ne mogu da vjerujem kako jeftino izgleda settings na android 6 na J5 2016 u poredjenju s ovim :D

Preko deset sati sota, baterija na 19%, nije lose :cf:

Stize nam MIUI 9 inace sa Nugatom i split screenom, zivio MI :dw:

Ser Deni ®
08.05.2017, 21:21
Natrpaju kinezi svašta. Ima gomila podešavanja, treba ti samo root i ništa više.

Mada miui malo kuburi sa ramom, pa onako jede, nije MT onako kako bi trebalo, ali sa 3 odnosno 4gb miui fino radi.

Mada od svih tih Kineza, miui je najbolji i najviše eye candy.

Tarantula
08.05.2017, 22:06
Šta te zanima?

Sve što mi možeš reći. :D

Ser Deni ®
08.05.2017, 22:36
Pazi iako je proslogodisnji model, uopšte nije S8 toliko ispred njega. Razlika sem fizičkog izgleda se ne oseti. Ako ne bacas pare i dalje je S7 best of the best sto se tice telefona.

Gledaj da ga kupiš od ljudi koji prodaju sa garancijama od mts/telenor/vip i obavezno da imaš fiskalni račun uz to. Ljudi koji su kupili od operatera, preko firme su dobili fiskalni, ali na sve kupljene telefone, a ne samo na jedan i ne bi mogao dobiti račun. Te zaobidji. Obavezno od koga kupuješ reci da se overi u sudu punomoć da ne moraš njega da vijas u slučaju da treba zamena telefona. Za popravke ti je dovoljno da odeš u servis sa garantnim listom i fiskalnim, ali za zamenu mora potpisnik ugovora odnosno zato služi punomoćje.

Ako kupuješ preko operatera onda zaboravi drugi pasus :)

Tarantula
08.05.2017, 22:54
Brat Banja Luka je u pitanju. :D
Ovde kod nas u BiH/RS oko 430 € mu cijena, i garancija od godine do 18 mjeseci.

Vladan
08.05.2017, 23:15
11 i po sati sot, osam posto, ode na punjac, dosta je bilo:D

Vladan
08.05.2017, 23:35

Ako mene pitas apsolutni best buy od flagshipova, kod nas je oko 470

Ser Deni ®
09.05.2017, 12:02

Nadam se da je okej garancija i da su korektni. Kod nas je isto ta cena +/-, tako da to je to. :)

Miletić
09.05.2017, 12:12
Dodas jos malo i uzmes Edge

Ser Deni ®
09.05.2017, 12:42
Nije bas malo, oko 100e :D

Mozda neko ne voli edge ekrane? :)

Miletić
09.05.2017, 13:11
S7 je oko 420-430 a Edge ima za 470-480... Nije neka razlika a daleko veci premium osecaj pruza Edge, dobro mozda neko ne voli :D

bojanaBG
09.05.2017, 13:24
Nema nam Vlajka od jutros, da se nije nesto desilo telefonu :cry:

Rossonero
09.05.2017, 13:36
Kupio Vladan Xaomi... I stavio ga on u zadnji dzep, setao se malo po sobi i seo na krevet kad se zacue nesto kvrc... A on pomisli,uuu daj Boze da je kicma!

Vladane javi seeeeee.. :cry:

Mr. Wolf
09.05.2017, 13:38
Upao mu telefon u vodu dok mu je zena prala noge.....i jbg

Rossonero
09.05.2017, 13:39
:cry: :cry: :cry:

bojanaBG
09.05.2017, 13:44
http://i896.photobucket.com/albums/ac161/sunce1/sMILEsi/srb_pop.gif

Vladan
09.05.2017, 13:48
Sve je u redu, hvala na brizi dusmani :cf:

Papi jesi li nasao tri prsta screenshot i duoble tap za otkljucavanje ekrana? :D

MI :dw:

Sandugp
09.05.2017, 13:49
Znaci ipak je kicma.

bojanaBG
09.05.2017, 13:55
meni bas pao kamen sa srca, samo da nije telefon :cry:

Tarantula
09.05.2017, 15:46
Dodas jos malo i uzmes Edge

Ne treba mi toliki ekran.
5.1 sasvim dovoljan.

p4p1
09.05.2017, 16:47
Sve je u redu, hvala na brizi dusmani :cf:

Papi jesi li nasao tri prsta screenshot i duoble tap za otkljucavanje ekrana? :D

MI :dw:

Double tap sam odmah namestio jer sam se navikao na prošlom da ga tako aktiviram :D

Ovo za SS nisam znao, fino fino :cool:

#MIJUAJskvad

ognjen
09.05.2017, 19:30
Moze li neko da nesto napise o ovom TV-u ako ima iskustva ili jednostavno zna? :D

Veličina ekrana: 43". Pozadinsko osvetljenje: Direct LED. Rezolucija ekrana: HD, 1920x1080. Tuner: DVB-T/T2/C/S/S2. Frekvencija osveženja panela: 60Hz. Osvetljenje: 450 cd/m2. Ugao gledanja (V/Š): 178º / 178º. Vrijeme odziva: 8 ms. Priključci: 2x HDMI, Scart i USB

https://www.gigatronshop.com/img/products/large/image583ed005edb8e.png

Vladan
09.05.2017, 21:01
Ja sam stanarima uzeo Tesla LCD za 150 eura, dvije godine garancije, ali boje jednostavno nisu dobre, uvijek bih raidje isao po Samsung ili LG od ovih budzetskih televizora nego po Teslu, Telefunken i Vivax. Razlika u cijeni nije dovoljno velika, meni je LG od budzetskih neprevazidjen, kad idem po skuplji onda Sony.

Dobra stvar kod Tesle je snimanje preko fleske, ubacis bilo kakvu i mozes da snimas, vracas, pauziras. Nema nikakvih dodatnih podesavanja.

Mrkela
09.05.2017, 21:38
Ne mogu Vivax, Kvadro Teslu i ta sranja da se porede sa Samsungom i LGom, ni blizu, to je doslovno treci razred, pogotovo Vivax koji kao ima i cijenu a tesko je smece

Rossonero
09.05.2017, 21:40
Ovo sto Vladan pise je smijesno citati. Stavlja u isti kos Samsung, LG i Teslu. :facepalm:

Vladan
09.05.2017, 21:42
:confused:

Pa upravo ne stavljam :ne_znam:

Ser Gagi
09.05.2017, 21:43
Rosso :vinjak:

Rossonero
09.05.2017, 21:55
Rosso :vinjak:

Ima istine u ovom. :biggrin:

BogdanB
09.05.2017, 22:02
Moglo je osveženje da bude 100Hz, a ne 60. Koliko kosta taj model televizora?

Rossonero
09.05.2017, 22:10
Kakve specifikacije. :cf:

Samsung Galaxy S7 edge (http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s7_edge-7945.php)

Navik'o bih se i na 5.5. :biggrin:

ognjen
09.05.2017, 23:10
Moglo je osveženje da bude 100Hz, a ne 60. Koliko kosta taj model televizora?

Oko 300 evra

BogdanB
09.05.2017, 23:21
Imas u Gigatronu 40 inca, Filipsovi televizori, tu su malo preko 40k ako se ne varam. Ja sam uzeo samo 32 inca i to dva televizora, bukvalno isti,samo razlika jedan broj u modelu i vrh su.

Mrkela
10.05.2017, 02:39
Phillips je prekuco sa ambilight serijom. Kvalitetni su

Rossonero
10.05.2017, 23:23
Preporucite tipkovnicu za telefon, a da ne moram prije toga 15 stvari skinuti?

Mrkela
10.05.2017, 23:26
Sta to fali tvojoj :biggrin: koji mobitel imas

Rossonero
10.05.2017, 23:27
Samsung S5

Vladan
10.05.2017, 23:27
Ja koristim gboard i odlicna je.

Rossonero
10.05.2017, 23:29
Ne kontam koju god skinem trazi jebene dodatke?

Rossonero
10.05.2017, 23:34
Ja koristim gboard i odlicna je.

Vrh, ovako nesto i trazim.

Ove u bojama treba sve ukinuti.

Vladan
10.05.2017, 23:36
Morate mi vise vjerovati :cf:

Inace papi ovaj browser je top, ali sam ipak stavio chrome da mi bude default :D

I jos da kazem da je danas momak sa Iphone 6 iznevjerovao kakav je telefon. MI master rasa :biggrin:

Mrkela
10.05.2017, 23:38
Pa koja ima bolja od samsungove defaultne, mislim sta joj fali meni je vrh

Rossonero
10.05.2017, 23:39
Vidim i na ovoj ima da se mijenjaju teme.

bojanaBG
10.05.2017, 23:42

Inace papi ovaj browser je top, ali sam ipak stavio chrome da mi bude default :D

I jos da kazem da je danas momak sa Iphone 6 iznevjerovao kakav je telefon. MI master rasa :biggrin:

aki cita i ne veruje :biggrin::biggrin:

Vladan
10.05.2017, 23:44
Aki je sminka, super bi se snasao u PG :biggrin:

maliajnstajn
10.05.2017, 23:47
Iphone se meni dokazao vrhunski i spremam se novi uzeti na jesen kada izadje:D

p4p1
11.05.2017, 00:57

Ja mislim da ga nisam ni koristio pošto je već imao instaliran Chrome i od početka sam preko njega ulazio.. trebao bih da ga testiram čisto radi reda :D

I predjoh malopre i ja na google tastaturu, jer je bezbednost MIa postala narušena zbog onog govnjivog swiftkeya i njihovih predikcija.. predvidim im ga majci

Vladan
11.05.2017, 01:07
Pa da ti pravo kazem ne bih ni otkrio taj browser da mi ne otvara preko njega po automatizmu kad mi neko posalje link na viber ili wa, a koristio sam chrome naravno, stavio sam ga i da mi preko aplikacija linkove otvara preko chroma, ali stvarno nije los :D

Ja sam odma stavio gboard, neka predikcije nikakve, alergican sam na to, a za taj swiftkey znam odavno, meni je ono tesko sranje.

Inace jebe me malo osjetljivost ekrana, moram zakljucavati kad imam poziv, posto mi se desi licem da stavim na hold dok pricam:biggrin:

miloolja
11.05.2017, 01:12
Inace jebe me malo osjetljivost ekrana, moram zakljucavati kad imam poziv, posto mi se desi licem da stavim na hold dok pricamhttps://media3.giphy.com/media/l2JHS7po8pGz94TgQ/giphy.gif

p4p1
11.05.2017, 01:27
Pa da ti pravo kazem ne bih ni otkrio taj browser da mi ne otvara preko njega po automatizmu kad mi neko posalje link na viber ili wa, a koristio sam chrome naravno, stavio sam ga i da mi preko aplikacija linkove otvara preko chroma, ali stvarno nije los :D

Ja sam odma stavio gboard, neka predikcije nikakve, alergican sam na to, a za taj swiftkey znam odavno, meni je ono tesko sranje.

Inace jebe me malo osjetljivost ekrana, moram zakljucavati kad imam poziv, posto mi se desi licem da stavim na hold dok pricam:biggrin:

A dobio li si i ti onu weather aplikaciju? Em nas ne nalazi, em se ne može deinstalirati. Nego zauzima nešto tipa 700kb, tako da meh :D

Ti ozbiljnih problema imaš s pritiskanjem, prvo power, pa sad ovo :biggrin: Nije mi se desilo ništa slično, a nisam ni bacio pogled, znači nema onaj senzor koji ga ugasi kad se približi do uveta?

Vladan
11.05.2017, 01:30
Dosla je i ne moze da se deinstalira, ali sigurno moze da se disejbluje, nego nisam je ni otvorio inace, te vremenske prognoze me apsolutno ne zanimaju, znam i sam kakvo je vrijeme kod mene, a ako me interesuje kakvo ce biti sjutra odem na zvanicni hidrometeoroloski sajt :D

Jbg stari, ja pritiskam, uvijek :biggrin: moguce i da ima, a da ga nisam aktivirao ili da kod mene ne reaguje, ali sam vec posle drugog puta naucio lekciju, cim pocnem da pricam pritisnem power, zakljuca ekran i lagano :D

Vladan
11.05.2017, 01:41
Ima proximity sensor inace

Ser Deni ®
11.05.2017, 09:53
Problem je u senzoru. Probaj kalibraciju. Nemaš staklo, foliju? Ako nemas i odradio si kalibraciju, onda je pokvaren i tu nema pomoći, sem da se to zameni.

Aki ne uzimaj ovaj novi. 7s ništa bolji od od 7, a pošto se priča da će podbaciti malo u ovoj 8, biće fingerprint nazad, što mrzim, jer moram da dižem telefon da bi otkljucao, cekam lepo sledeću godinu da ga stave ispod displeja i to je to :cf:

Što se tiče tastatura SwiftKey FTW :cf:
Dva jezika guli i predikcija je vrhunska. Možete misliti posle par godina upotrebe kako radi? Ne moram da gledam šta kucam, on zna već sve :cf:

p4p1
11.05.2017, 15:29
Što se tiče tastatura SwiftKey FTW :cf:
Dva jezika guli i predikcija je vrhunska. Možete misliti posle par godina upotrebe kako radi? Ne moram da gledam šta kucam, on zna već sve :cf:

A dve godine da mi trenira živce, šta? :D

Je l postoji način da joj se skroz isključi autocorrect? Jer i kad ga odštikliram u opcijama, opet sam promeni reč, samo se to dešava ređe i po nekom random principu. I ni jednom nije pogodila reč. A ne pada mi na pamet da je treniram, nemam živaca za to

Vladan
11.05.2017, 15:33
Sve je u redu, nema holda obrazom vise vise posle slucajnog ributa u dzepu :biggrin:

Ma nema sanse da bih ja mogao da koristim tastaturu sa prediksnom, neka hvala, neka drugima pogadja rijeci:cf:

Mrkela
11.05.2017, 15:45
Upravo to, sta nju boli briga sta ja hocu da napisem.

Ser Deni ®
11.05.2017, 15:47
A dve godine da mi trenira živce, šta? :D

Je l postoji način da joj se skroz isključi autocorrect? Jer i kad ga odštikliram u opcijama, opet sam promeni reč, samo se to dešava ređe i po nekom random principu. I ni jednom nije pogodila reč. A ne pada mi na pamet da je treniram, nemam živaca za to

Pa ima da ti pokupi od poruka, gmail, Facebook, Twitter i šta sve još i eto ti već jedan deo naučen. :) Uostalom ti kada označiš srpski i engleski, već imaš reči u rečniku. Samo kasnije dodajes svoje koje on uči dok ti kuckas.

Ja opušteno svajpujem jednom rukom, a sa dve ruke samo tapkam i on sklapa sve. Bukvalno rečenicu:

"Na poslu sam, javim ti se kasnije."

Iskucam u 5 tapkanja, jer sam je često koristio i on sad zna kada napišem "na poslu" sta ide sledeće.

Jednostavno brzina kucanja ne može da se meri. Predikcija je napredna tehnologija i kasnije se tek shvati koliko štedi vremena. Jbg treba malo je i učiti, ali posle mesec dana već vidiš napredak. Ne bi se vratio na običnu nema tih para.

l1m4r
13.05.2017, 15:06
Swift i predikcija dve najbolje stvari.

Black Mamba 24
13.05.2017, 20:00
Swift i predikcija dve najbolje stvari.

Realno. jeste tako lakse u kafanama kuckati.

Lord Aleksoni
13.05.2017, 23:35
Dobra je to stvar ali nervira me što me automatski ispravi i kada isključim to, i neki put ne obratim pažnju i pritisnem i pošaljem poruku nekom ispadne nešto bezze :biggrin: Zato je ova gboard googlova tastatura odlična..

Ricma
14.05.2017, 08:51
Nemam srece sa monitorom, do pre par dana mi je bio na servisu zato sto kazu da je stradala elektronika (kada sam hteo da startujem kompjuter nakon sto sam ga uspavao nije htela da se upali zelena lampica nego je ostala crvena), dva dana funkcionisao bolje nego ikad da bi se pojavila crvena verikalna linija i moracu ponovo da ga vodim na servis.

l1m4r
14.05.2017, 14:41
Realno. jeste tako lakse u kafanama kuckati.

To je duh.

弱肉強食
15.05.2017, 20:27
Ne radi mi 4g uopste na iphone 7plus i slabije hvata wi fi. Kupljen je u mts zreo je za kantu. Ne znam kako da namestim 4g, ako neko zna neka pomogne. Hvala.

Ser Deni ®
16.05.2017, 10:49
Jel ti radio pre LTE ili nije nikad radio? Na kojem si IOS-u? Daj više informacija...

Vladan
16.05.2017, 12:35
Papi je li ti stigao MIUI update, tezak preko 500 mb? Ja cu da sacekam utiske na benchu prije nego ga odradim, jer ovaj radi bez greske meni.

Inace narucujem Xiaomi VR headset za manje od 15 eura :biggrin:

p4p1
16.05.2017, 15:17
Nije još. Ja ću da sačekam da ti pogledaš utiske. :biggrin:

Vladan
16.05.2017, 16:43
Ostajem na 8.1.15 za sad, optimizacija i baterija je savrsena, neki se zale updateom da im brze bateriju trosi, ne vjerujem da cu se micati s ove verzije dok miui 9 ne dodje czajedno sa Nugatom, ali pratice se utisci svakako :D

Vladan
18.05.2017, 13:00
Posto sam dovoljno utisaka procitao odlucih da odradim update. Nekako je cak i brzi nego sto je bio, optimizacija ludilo. Nema vise vibracije pri otkljucavanju otiskom, ima ako se pogrijesi, mogu da se svajpuju notifikacije i ako je ekran zakjucan, ubacen hrvatski jezik izmedju ostalog, ubacena CG u region, kao i SAD i VB, nije ih bilo na prosloj verziji. I do sad sam imao 1.5 rama slobodno sad imam 1.8

E sad se valjda ceka MIUI 9 i Nugat. Treba mi taj split screen bas :D

Black Mamba 24
18.05.2017, 22:47
Oce neko da kupi laptop asus k550lb? Bez zajebancije ::)

Победа
19.05.2017, 15:56
У последње време ми Гугл Хром на компу доста багује и ради спорије генерално, зна ли неко због чега би то могло бити?

Rossonero
19.05.2017, 15:58
У последње време ми Гугл Хром на компу доста багује и ради спорије генерално, зна ли неко због чега би то могло бити?

Sta imas skinuto od dodataka?

Победа
19.05.2017, 16:00
Све сам избрисао, и додатке и историју, буквално немам ништа, али и даље багује. Нпр. Сафари ради нормално, тако да није до мог интернета.

Vladan
19.05.2017, 16:02
Disejbluj Use hardware acceleration

torpedo
19.05.2017, 16:03
Skini cc cleaner nek malo prohandrlja, vidi jel ti ažuriran chrome.

https://www.ccleanercloud.com/

Победа
Disejbluj Use hardware acceleration

Јесам и то.

Rossonero
Све сам избрисао, и додатке и историју, буквално немам ништа, али и даље багује. Нпр. Сафари ради нормално, тако да није до мог интернета.

Probaj da ga deinstaliras/instaliras.

Vladan
19.05.2017, 16:04
Skloni pa instaliraj ponovo, jbm li ga ja nemam nikakav problem s njim, ali ja nemam nijedan addon

Победа
19.05.2017, 16:09
Skini cc cleaner nek malo prohandrlja, vidi jel ti ažuriran chrome.

https://www.ccleanercloud.com/

Сад ћемо да видимо и то, хвала свакако.

Rossonero
19.05.2017, 16:11
Probaj da ga deinstaliras/instaliras.

Ovo ce najvjerovatnije da ti pomogne.

Vladan
19.05.2017, 16:15
Koji ti je procesor, koliko rama imas? Jesi li ulazio u tm da vidis koliko chrome opterecuje cpu, disk i ram?

Lord Aleksoni
19.05.2017, 16:35
Skini poslednju verziju koja ima opciju da koristi NPAPI plugine, i omogući flash i javu posle u podešavanjima i zajebi ove najnovije verzije

http://serbianforum.org/threads/chrome-browser-java-i-vlc-npapi-pluginovi-reseno.607577/

Победа
19.05.2017, 16:44
Ovo ce najvjerovatnije da ti pomogne.

Нажалост, није.

Koji ti je procesor, koliko rama imas? Jesi li ulazio u tm da vidis koliko chrome opterecuje cpu, disk i ram?

Ма све је ок то, 8 гига рама, процесор исто одличан, до скоро радио одлично Хром, сада баш спорије ради. Нпр. када куцам нешто не иде флуидно уопште, спорије учитава странице итд.

ognjen
19.05.2017, 16:46
A kada ga otvaras, da li to neobicno dugo traje? To se meni recimo cesto desava.

Rossonero
19.05.2017, 16:48
Koja ti je verzija chroma?