Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zimski prelazni rok - Liga BBVA i Liga Adelante (transferi, spekulacije ...)

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zimski prelazni rok - Liga BBVA i Liga Adelante (transferi, spekulacije ...)

    Posto nam se blizi zimski prelazni rok i sve se vise prica o mogucim transferima, moderatori na fudbalskom pdf-u ce otvoriti teme za Premier League, Serie A, Bundesligu i Primera division. U ovoj temi cemo diskutovati o mogucim transferima, zavrsenim transferima, tracevima i svemu ostalom sto je vezano za prelazni rok. Dok ce moderatori u TRANSFER CENTRU za svaki dan prelaznog roka objavljivati zavrsene transfere u jacim europskim ligama.

  • #2
    U Spaniji najveci klubovi Barcelona i Real Madrid nisu najbolje odredili za koga ce dati najvise para u ljetnom prijelaznom roku i da im je to za nauk u ovom narednom prijelaznom roku. Tako je spanski AS donio malu analizu proslog kojeg je u potpunosti preveo hrsport.net:

    Spoiler
    Španjolski sportski dnevnik As u analizi ovoljetnih pojačanja Primere naveo je kako Luka Modrić i Alex Song nisu odigrali na traženoj razini...
    Luka Modrić nije opravdao dovođenje u Real Madrid, smatra španjolski sportski dnevnik As. U analizi igrača koji su ovo ljeto stigli u Primeru izdvojeni su igrači prema odigranoj minutaži i učinku u prvoj jedanaestorici. Modrić je u društvu s Barceloninim Alexom Songom.
    "U posljednjem slučaju nalaze se Modrić i Song, koji su stajali 30 odnosno 19 milijuna eura i nisu odigrali ni 50 posto minuta. To su dva igrača koja su pružila daleko ispod svojih mogućnosti", stoji u španjolskom dnevniku.
    As piše kako su od pojačanja potpuno zadovoljili Aritz Aduriz u Athleticu, Obafemi Martins u Levanteu, Zaragozin Francisco Montanes te Jordi Alba, "koji je stajao 14 milijuna eura, ali se pokazao korisnim".
    120 novih igrača u španjolskom prvenstvu u prosjeku je odigralo 42,5 posto minutaže odnosno 38:15 minuta po utakmici. Samo je Antonio Rukavina odigrao svih 1530 minuta u prvih 17 kola, dok na drugoj strani Ruben Mino u Mallorci te Massimo Volta u Levanteu nisu dobili ni minutu.
    "Momčadi koje najviše računaju na pojačanja su Celta i Granada. U slučaju momčadi iz Viga, četiri od šest pridodanih igrača ustalilo se u prvih 11, dok su u Granadi četvorica od desetorica odigrala više od 1.000 minuta", zaključuje As u svojem pregledu.

    Comment


    • #3
      ....

      Za Nacha Monreala lijevog beka Malage Athletic je spreman platit 10 miliona €, jer im je takav igrac potreban. Dok Athletic nece ni u ovom prelaznom roku ostvariti zelju u dovodjenju Benat Extebarrie i sacekat ce sljedeci prelazni rok.

      Jos se pise o interesovanju Chelsea za napadaca Seville Negreda, sto je tesko povjerovati jer pomenuti igrac nije nivo Chelsea.

      Comment


      • #4
        Што за Негреда је тешко поверовати? Рафа је Шпанац и у Ливерпулу док га је водио је направио колонију Шпанаца, док ето баш ти Шпанци кидају ПЛ, у свим клубовима где играју су људи који праве разлику на терену - Арсенал - Казорла, Челзи - Мата, Сити - Силва, Свонси - Мићу. Не знам која је цифра трансфера али ценим да Челзи за мале паре трага за квалитетним бек-апом за Тореса, пошто је овај на путу да васкрсне под Рафом.
        Није најбоље што на тржишту има, али Негредо је валитетан играч за ростер, добар техничар, јак на лопти, брз.
        Волео бих да видим неког од навијача Челзија шта они мисле о овоме пошто ја баш и нисам најкомпетентнији да дам коментар на целу ситуацију.

        Comment


        • #5
          Nahvali ti njega, ali nije bas tako. Ako ga Chelsea trazi, Sevilla bi ga jedino pustila za velike pare (sad ne znam koliko njima predstavlja velike pare jer su kanalu), poznato da Sevilla osim njega ima Babu Diawaru (dosta lose rijesenje u napadu) i onog Manua koji ove sezone igra sve osim napadaca. Tako nekom logikom njima je potreban jedan napadac, a ne da izgube prvi izbor u napadu.

          Comment


          • #6
            Ништа посебно га нисам нахвалио, тачније рекао сам да је добар за Челзијеву клупу.
            Не знам како то изгледа са становишта Севиље, али Челзију би добро дошао један солидан бек-ап нападач ;)

            Comment


            • #7
              Ja sam citao da bi Celzi morao da izdvoji oko 15m funti tj oko 20m evra.

              Comment


              • #8
                Originally posted by Sir Giggsy View Post
                Ja sam citao da bi Celzi morao da izdvoji oko 15m funti tj oko 20m evra.
                Eh kad bi im to neko ponudio, mislim da bi ga puskama otjerali iz Seville ako bi se dvoumio. To bi im pokrilo dug od 18 miliona € koji duguju drzavi na ime poreza.

                Comment


                • #9
                  Neki dan Nash pomenu Negreda i ispade tako. Jedno veliko NE Negredu. Tacno sam se bojao ovih prelaznih rokova dok je Rumeni tu, a evo kakav je nagovjestaj. Bony bi dosao za cijenu do €9-10m sa mogo boljom realizacijom od Spanca za kojeg se pominje smijesna cijena, cuj €18m... komedija. A sto je najgore Rumeni ce traziti te pare za njega jebo li ga on u obraz.
                  Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by tata Mumi View Post
                    Neki dan Nash pomenu Negreda i ispade tako. Jedno veliko NE Negredu. Tacno sam se bojao ovih prelaznih rokova dok je Rumeni tu, a evo kakav je nagovjestaj. Bony bi dosao za cijenu do €9-10m sa mogo boljom realizacijom od Spanca za kojeg se pominje smijesna cijena, cuj €18m... komedija. A sto je najgore Rumeni ce traziti te pare za njega jebo li ga on u obraz.
                    Kao neko u cijem je Rafa klubu bio 6 godina, sigurno mogu da predosetim neki potez.

                    Hteo bi on Soldada i mislim da bi do toga i doslo ali Valensija je u LS i zato nista od toga. Stoga Negredo ili Vilja na pozajmicu sto je daleko bolje resenje. Mi smo takodje zainteresovani za Vilju ali nije bilo konkretnih razgovora. Gameiro je isto opcija za nas.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Ma samo da odradi sezonu do kraja i neka ide.
                      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                      Comment


                      • #12
                        Ja da sam Roman mu nikako ne bih dao pare da dovede Negreda!

                        Comment


                        • #13
                          Valencia zeli da angazuje Albiola, izgleda da ugovor koji on ima sa Real Madridom do 2017. godine predstavlja problem. Valencia je spremna ponuditi Realu 10 miliona €, za njega, a Albiolu bi ponudili godisnju platu od 1.8 miliona € kao Soldadu sto je najveca plata u klubu. Ali je to za 400.000 € manja plata nego u Realu. Jos se spominje da mu je ponudjena i kapitenska traka.

                          Miroslav Stevanovic se danas po bosanskim i srpskim medijima selio u Sevillu.

                          Comment


                          • #14
                            Sta je bilo sa Sulejmanijem , pominjala se mogucnost transfera u Valensiju
                            jer zna neko dokle su dosli pregovori , ako su uopste i nastavljani

                            Comment


                            • #15
                              Citam dosta vijesti o Valenciji i smirilo se oko tog transfera. Ako ne produzi ugovor, mogla bi ga Valencija dovesti u januaru za manje pare jer mu istice ugovor na ljeto 2013. godine.

                              Sevilla ce izgleda morati prodati Negreda jer su u velikim dugovima

                              Sevilla’s losses for the last year were put at €15.2m, with the explanation that a further €7.2m loss was written off in the form of deferred payments to the Hacienda (tax office) until 2013, in anticipation of future revenue covering that.

                              Comment

                              Working...
                              X