PDA

Pogledati punu verziju : Poezija, knjige, poslovice itd...

Strane : [1] 2 3 4

Вук
16.09.2009, 20:26
Jedan deo foruma posvecen kulturi i obrazovanju...

Aleksa RS
16.09.2009, 20:27
Daj molim te,izbrisi moje ime iz ove teme...smeta mi.....sta ima da se za mene otvaraju teme....

Вук
16.09.2009, 20:30
Daj molim te,izbrisi moje ime iz ove teme...smeta mi.....sta ima da se za mene otvaraju teme....

Nije samo za tebe, ne brini... Ovde mogu da se prporucuju neke knjige, da se postavljaju licne ili od nasih najbolji pisaca pesme ili pricice itd...

Aleksa RS
16.09.2009, 20:31
Ok,ali izbrisi moje iime iz tvoje uvodne poruke.

Вук
16.09.2009, 20:33
Ok,ali izbrisi moje iime iz tvoje uvodne poruke.

Ok...

Вук
18.09.2009, 01:35
Evo ja da preporucim moju omiljenu knjigu a to je ,,Petnaestogodisnji kapetan,,-Zil Vern

Igor Josifoski
25.04.2010, 17:33
"THE DIFFERENCE BETWEEN MEN AND BOYS, IS THE PRICE OF THEIR TOYS"

milanche
25.04.2010, 21:08
Procitao sam knjigu "Slepilo" od Zoze Saramago i ostao sam bez daha! Fenomenalna knjiga... &8@^J &8@^J &8@^J verovatno najbolja knjiga koju sam ikada procitao (u smislu da je po mom ukusu)

jinxy
27.07.2010, 01:59
http://wereadtoknow.files.wordpress.com/2009/12/unbearable-lightness-of-being.jpg

&8@^J &8@^J &8@^J

phenom
27.07.2010, 02:07
Svaka vam cast kad u doba interneta citate knjige,ja stvarno ne bih mogao. #$&+|r #$&+|r #$&+|r

bojanaBG
27.07.2010, 09:16
Ja obozavam da citam knjige i bukvalno citam sve sto mi dodje pod ruku, je l' ima neko da mi preporuci neku? %QWT&W

Vladan
27.07.2010, 09:30
Procitaj Ispovijest iz harema,pricao sam ti o njoj,odlicna knjiga.Svaka knjiga Sidnija Seldona mi je super,ipak najveci utisak na mene je ostavila Gnijev andjela.

jinxy
27.07.2010, 10:09
Ma pusti ti, Boki, ovog Vlatka sta prica. $#^%RT
On gleda Oprah show i ona mu preporucuje knjige. :8-[/
Ako nisi citala Kunderu, u'vati se ove, sto sam je postovala, pa onda idi redom. +*@WT*48*

Vladan
27.07.2010, 10:10
Ipak poslusaj nju Boki,profesorica zna najbolje &+I}\
Najbolja knjiga je Cica Gorio,ali je tu sigurno citala ^%@7f

jinxy
27.07.2010, 10:25
Balzak mi je jedan od omiljenih. +*@WT*48*
Od Bukovskog i Hesea mogu citati sve, Andric se isto ne smije zaboraviti. &8@^J
Mrzim Koelja i sve one glupave knjige sto Oprah preporucuje, a sto su, naravno, bestseleri, tipa "Hiljadu cudesnih sunaca", "Kako zivjeti srecno", "Kljuc uspjeha u zivotu", "Kako imati dobra brak", "Kako naci pravu ljubav", bla, bla, bla.
Ove naslove sam izmislila, ali vjerovatno nisam puno pogrijesila. $#^%RT

Vladan
27.07.2010, 10:28
Balzak majstor &8@^J
Prokleta avlija i Na Drini cuprija su fenomenalne knjige,mada treba pomenuti i Dervis i smrt %QWT&W
Iako ima teskih djelova h5g6k8
Dobri su i Rusi,samo sto pretjeruju sa opisima,previse idu u sirinu $#^%RT

Ime ruze,jos jedna odlicna knjiga,samo treba imati jake nerve za citanje te knjige,meni je bas dugo trebalo da je procitam $#^%RT

jinxy
27.07.2010, 10:33
Aaaaaa, Rusi, genijalne ideje, ali presiroko, puno opisuju drvece, cvijece, sobe...
Not for me. $#^%RT
Ja sada citam "Lovac u zitu", roman je genijalan.
Jeste da sam ga trebala procitati prije 10 godina, ali nikad nije kasno. $#^%RT

bojanaBG
27.07.2010, 10:35
Ja Blazaka nesto ne mogu da citam, nesto mi je to mracno i tesko za citanje $%&5qw7
Koelja sam procitala par knjiga, ali smara,sve je na istu foru *%@(D!RY- ne znam ni sto sam citala...

A cita te gluposti tipa 'Kako ziveti srecno', 'Kako imati dobar brak'... nikad mi nece biti jasno #%d*

Vladan
27.07.2010, 10:36
Koliko sam samo filmova pogledao u kojima se pominje Lovac u zitu,ali nisam citao $#^%RT
Ja sam vidio neki dan knjigu Let iznad kukavicjeg gnijezda,nju cu procitam l5'%9

Rusi su dobri,samo stvarno pretjeruju sa opisima &*(@W6

jinxy
27.07.2010, 10:40
Ja Blazaka nesto ne mogu da citam, nesto mi je to mracno i tesko za citanje $%&5qw7
A cita te gluposti tipa 'Kako ziveti srecno', 'Kako imati dobar brak'... nikad mi nece biti jasno #%d*

Balzak, on je u realizmu sto je Federer u tenisu - Tatica. &8@^J
Aaaaa, pa ne znam sta mi je gore kad kazu da citaju to ili Danijelu Stil. #%d*

Vladan
27.07.2010, 10:41
Niko ne cita knjige Isidore Bjelice &*#GI(] &*#GI(]
Federer ne pise knjige,samo Nole $%&5@$A

bojanaBG
27.07.2010, 10:41
Rusi su dobri, ali stvarno ti opisi znaju da ubiju u pojam. Kad sam citala Anu Karenjinu i opis kosenja od 50 strana,htela sam tacno da se ubijem #%d*

Citala sam 'Lovac u zitu', bas zato sto se spominje u silnim filmovima, i nije me nesto odusevila knjiga $%&5qw7
I sve hocu da procitam 'ime ruze', ali nikako, pocinjem i bas sporo ide.

Poslednja knjiga koja me je odusevila je 'Senka vetra' od Rifona, mnogo je dobro %QWT&W

jinxy
27.07.2010, 10:43
Citala sam 'Lovac u zitu', bas zato sto se spominje u silnim filmovima, i nije me nesto odusevila knjiga $%&5qw7

Holden je genijalac.
“Siguran sam da u životu niste vidjeli većeg lažljivca od mene. Upravo je strašno koliko lažem. Kad, na primjer, izađem na ulicu da negdje na prvom kiosku kupim novine, a neko me upita kamo idem, u stanju sam odgovoriti da idem na operu. To je užasno.” +*@WT*48*

bojanaBG
27.07.2010, 10:44
Holden je genijalac.
“Siguran sam da u životu niste vidjeli većeg lažljivca od mene. Upravo je strašno koliko lažem. Kad, na primjer, izađem na ulicu da negdje na prvom kiosku kupim novine, a neko me upita kamo idem, u stanju sam odgovoriti da idem na operu. To je užasno.” +*@WT*48*

Mozda tad nisam bila raspolozena za tu knjigu, ali stvarno mi nije ostavila neki jak utisak $%&5qw7

Vladan
27.07.2010, 10:47
I sve hocu da procitam 'ime ruze', ali nikako, pocinjem i bas sporo ide.

Tri puta sam ja pocinjao da je citam i odustajao,dok se napokon nisam nakanio i procitao je. $#^%RT
Stvarno se tesko cita @(*6sd$%
Kasnije sam gledao i film,mozda je bolje da je nisam ni citao $#^%RT
Bolja je knjiga mnogo,normalno %QWT&W

Zivotinjska farma,odlicna knjiga l5'%9

jinxy
27.07.2010, 10:48
Niko ne cita knjige Isidore Bjelice &*#GI(] &*#GI(]
Federer ne pise knjige,samo Nole $%&5@$A

Ja sam sigurna da ta budala bolje pise od Koelja. $#&+/
Nikad mi nece biti jasno zasto ga ljudi citaju, valjda dobar marketing. $%&5qw7

jinxy
27.07.2010, 10:49
Zivotinjska farma. *T_*@SR *T_*@SR *T_*@SR
Procitati, pa onda pogledati predstavu, jos ako imate bolje glumce od ovih mojih iz BL-a, to je vrhunska zabava. &8@^J

Vladan
27.07.2010, 10:51
Ja sam sigurna da ta budala bolje pise od Koelja. $#&+/
Nikad mi nece biti jasno zasto ga ljudi citaju, valjda dobar marketing. $%&5qw7

A zanimljivo je da skoro svi koje znam tako razmisljaju,nikome nije jasno zasto ga toliko citaju *T_*@SR *T_*@SR *T_*@SR
Komercijala @(*6sd$%

Meni su mnogo puta preporucivali Paklenu pomorandzu,ali nikako da je procitam -E)%&4

bojanaBG
27.07.2010, 10:54
Ma Koeljo je sektas tezak sa dobrim marketingom, jednostavno.

Vladane, pa uvek je knjiga bolje od filma, to je vec standardno @(*6sd$%

Zivotinjsku farmu nisam procitala, ali je 1984 i poprilicno je teska knjiga.

jinxy
27.07.2010, 10:56
Paklenu Pomorandzu nisam citala, ali sam gledala film.
Nasilje, plus klasicna muzika...strasno.
Meni se svidio. &($%WP+

Vladan
27.07.2010, 10:58
Gledao sam i ja film,i meni se svidio,nesto mi se cini da Bojani ne bi $#^%RT
Jednostavno je lakse gledati filmove nego citati knjige $#^%RT
Meni je mnogo dobra knjiga,Kad su cvetale tikve %QWT&W

jinxy
27.07.2010, 11:03
Gledao sam i ja film,i meni se svidio,nesto mi se cini da Bojani ne bi $#^%RT
Jednostavno je lakse gledati filmove nego citati knjige $#^%RT
Meni je mnogo dobra knjiga,Kad su cvetale tikve %QWT&W

Bojani...ma nema sanse, znamo svi sta ona voli. $#^%RT
Ti kao SM ne smijes tako razmisljati, imas moralnu obavezu da ove mladje podstices na citanje. $#^%RT
Ja sam je procitala, imala sam je za lektiru u drugom razredu i nakon 5 dana sam je zaboravila. I#^@8

bojanaBG
27.07.2010, 11:05
Kad su cvetale knjige je prica o mom kraju, Dusanovac l5'%9 u stvari ja sam na 10 minuta od Dusanovca, moj kraj nema ime, jednostavno Vozdovac ^%@7f (sad cekam golda da me zeza $#^%RT $#^%RT)

Cini mi se da sam pocinjala da gledam Paklenu pomorandzu, ali isuvise je brutalno to za mene.

Vladan
27.07.2010, 11:10
Ima li knjiga P.S. I love you i Notebook,to je za tebe &(/+q &*#GI(] &*#GI(] &*#GI(]
Jinxy zaboravila si posle 5 dana Kad su cvetale tikve &*(@W6 &*(@W6 &*(@W6

bojanaBG
27.07.2010, 11:16
Jinxy pre neki dan je bio film Kejt i Leopold na TV-u, je l' si gledala? l5'%9

jinxy
27.07.2010, 11:21
Jinxy pre neki dan je bio film Kejt i Leopold na TV-u, je l' si gledala? l5'%9

Nisam, ali znam ko jeste. &*#GI(] &*#GI(] &*#GI(]

Vladan
27.07.2010, 11:22
Ko? $#^%RT

bojanaBG
27.07.2010, 11:26
Ja l5'%9

jinxy
27.07.2010, 11:31
Ko? $#^%RT

Ma neki mali sto ne voli spam. &($%WP+

Vladan
27.07.2010, 11:51
Aaaaaaaaaaa Tmac *%@(D!RY- $#^%RT
Vratimo se temi /SR&] $#^%RT $#^%RT $#^%RT

Majstor i Margarita,odlicna knjiga @R&}*

bojanaBG
27.07.2010, 11:55
E stvarno, i ovu temu smo uspeli da spamujemo $#^%RT $#^%RT

Zlocin i kazna, odusevila me knjiga %QWT&W

vesna8.11
27.07.2010, 14:36
Bojana, ja citam isto tako mnogo, gotovo sav novac trosim na knjige, moje omiljeno mesto u BG--u, je antikvarnica, samo mi napisi koje teme te interesuju, da bih znala iz koje oblasti da ti preporucim neki naslov.

bojanaBG
27.07.2010, 14:52
Vesna, sto se tica knjiga, bukvalno citam sve zivo, nije kao kod filmova da neki zarn ne volim %QWT&W

vesna8.11
27.07.2010, 15:01
Vesna, sto se tica knjiga, bukvalno citam sve zivo, nije kao kod filmova da neki zarn ne volim %QWT&W

Pa onda evo nekih : Vesna Krmpotic--"Brdo iznad oblaka",
:Leon Uris--"Mila 18"
Sigrid Udest-"Kristina Lavrasova"
Gordana Kujic--"Miris kise na Balkanu"
Georgi Markov--"Strogovi"
Carls Bukovski--"Poslednje skretanje za Bruklin"
Ovo su neke meni drage, moze se reci svih zanrova.

mr.gold
27.07.2010, 15:57
Da nisam ja promasio forum fghj48d

Ja nisam kao vi, ja od boravka na forumu nemam vremena za citanje &+I}\

Vrlo malo sam knjiga procitao u zivotu, ali i to malo mi je dovoljno da kazem da je najbolja, najgenijalnija, naj ... naj .... must have knjiga (pre bi se reklo lekcija za zivot):

"Evo moje tajne. Sasvim je jednostavna: Covek samo srcem dobro vidi. Sustina se ocima ne da sagledati."

%QWT&W

mr.gold
27.07.2010, 16:14
Kad su cvetale knjige je prica o mom kraju, Dusanovac l5'%9 u stvari ja sam na 10 minuta od Dusanovca, moj kraj nema ime, jednostavno Vozdovac ^%@7f (sad cekam golda da me zeza $#^%RT $#^%RT)

Ma kazi jednostavno - prigradsko selo, neces pogresiti $#^%RT

bice
27.07.2010, 16:15
Ja ne volim da citam knjige...
Za sada sam procitao samo jednu ako ne racunamo one skolske lektire... *%@(D!RY-
Procitao sam "Lajanje na zvezde" za 2 dana i to je moj najveci uspeh +*@WT*48*
Da hocu i kada bih se trudio mogao bih da procitam sta hocete ali me mrzi,jedva sam i ove lektire procitao mnogo su dosadne *%@(D!RY-

mr.gold
27.07.2010, 16:25
Za sada sam procitao samo jednu ako ne racunamo one skolske lektire... *%@(D!RY-
Da hocu i kada bih se trudio mogao bih da procitam sta hocete ali me mrzi,jedva sam i ove lektire procitao mnogo su dosadne *%@(D!RY-

To se zove principijelnost!
Na dobrom si putu, samo izdrzi @R&}*

jinxy
27.07.2010, 16:57
http://www.filmski.net/slike/automatika/films/769d.jpg
Ko je nije procit'o magarac je bio. &8@^J

vesna8.11
27.07.2010, 17:03

To se zove principijelnost!
Na dobrom si putu, samo izdrzi @R&}*

Mr. Gold, ti kao administrator ne bi trebalo da podstices clanove na ne-citanje dobre literature, naprotiv, trebalo bi suprotno da radis, i da pocnes ozbiljno da citas, da bi i drugima davao primer--mozda bi te neki i sledili.

Uzgred---koja je to knjiga "Kad su cvetale knjige" ?
Ja sam citala jednu slucnog naslova "Kad su cvetale tikve "---od Dragoslava Mihajlovica. Izvanredna knjiga.

bice
27.07.2010, 17:18
Ima vremena za mene i knjige mlad sam jos $#^%RT ne znam kada pocnem da citam knjigu mene nesto mrzi da nastavim kada stanem i posle je ne pipnem
Evo bas sam na kraju skolske godine dobio za odlican uspeh knjigu "Necista krv" Bore Stankovica i nisam je ni pipnuo ali probacu da je procitam do kraja 2010 ako me ne bude mrzelo h5g6k8
Znam da ce me posle ovoga neki zezati(Vladan) ili vec sta ali ocekujem podrsku Mr.Golda +*@WT*48*

mr.gold
27.07.2010, 17:23
Iako sam malo procitao, mogu da kazem da mi se, na zalost Vladane +-*^%*, sam sadrzaj knjige Majstor i Margarita ne dopada.
Ivo Andric je taman jednako obavezan kao i Dostojevski. I jedan i drugi su suvi geniji.

Mesa Selimovic je takodje genije od koga je vecina procitala samo Dervis i smrt, a isto tako odlicna je i Tvrdjava. To su knjige koje bi covek trebalo da cita sa + 28-29 godina.

Seldona sam komplet procitao, kao i verovatno svi u tom uzrastu "zelim sve od zivota", koji su citali tog trash-pisca. Neverovatan utisak na mene su ostavile te knjige. Kada sam stigao do knjige u kojoj opisuje cuvenog placenog ubicu Sakala, tu sam se razocvarao i nisam vise citao.

Hesea sam video u knjizarama $#^%RT
100 godina samoce mi je jedna od glupljih knjiga, a celu sam je procitao zbog mog brata, da mu dokazem da i ja mogu h5g6k8
Kueljo mi takodje nije zanimljiv jer neuspesno koketira sa duhovnim stvarima, iako sam i njega citao.

Gorski vijenac je obavezan kao i sve narodne pesme.
Takodje Knjiga o Milutinu.

Sto se tice mene, imam dosta nagrada kao clan biblioteke sa najvise procitanih knjiga, ali to je bilo u vreme kada internet nije postojao %QWT&W
A ono sto sada citam, vas verovatno ne bi zanimalo.

Pesnici su poseban deo @(*6sd$%

vesna8.11
27.07.2010, 17:58
Pa evo jednog pesnika za Golda, ako ga vec nije procitao---Milton, "Izgubljeni raj"
I odlicna knjiga od Marsela Prusta--"U potrazi za izgubljenim vremenom".

Il Capitano
27.07.2010, 20:03
Jedina knjiga koju sam pročitao van lektire je "Na zapadu ništa novo" od Remarka. I dosta je dobra knjiga čak sam posle i film gledao.
Čuo sam da je dobra ova od Selimovića "Derviš i smrt" što pominje Mr.Gold pa ću možda da krenem da je čitam. I "Alhemičar" od Koelja kažu da je dobra.
A kažu da je jedan od najboljih romana svih vremena "Lovac u žitu" od Selindžera. mada po reakcijama ljudi iz Srbije, po forumima kažu da je knjiga živi smor ali je dobila na značaju jer ju je čitao ubica Džona Lenona i da je inspirisan knjigom rekao da Lenon ne zaslužuje da živi u ovakvom svetu.

jinxy
27.07.2010, 20:05
Čuo sam da je dobra ova od Selimovića "Derviš i smrt" što pominje Mr.Gold pa ću možda da krenem da je čitam. I "Alhemičar" od Koelja kažu da je dobra.
A kažu da je jedan od najboljih romana svih vremena "Lovac u žitu" od Selindžera.

Selimovic da. h5g6k8
Koeljo nikada. #%d*
Lovac u zitu odlican. +*@WT*48*

Il Capitano
27.07.2010, 20:08
Sledeća knjiga koju čitam je "Derviš i smrt" @R&}*.

bojanaBG
27.07.2010, 20:13
Uzgred---koja je to knjiga "Kad su cvetale knjige" ?
Ja sam citala jednu slucnog naslova "Kad su cvetale tikve "---od Dragoslava Mihajlovica. Izvanredna knjiga.

Kad pisem post na poslu, tako mi i treba $#^%RT $#^%RT

@jinxy
'Mali princ' jedna od najboljih knjiga svih vremena i bukvalno mozes da je citas stalno i u svakom uzrastu %QWT&W
A' 'Lovac u zitu' - nista posebno $#^%RT

jinxy
27.07.2010, 20:18
A' 'Lovac u zitu' - nista posebno $#^%RT

Ma nista, Boki. $#^%RT
Normalno da ti ne odgovara, kad glavni junak romana ne sjedi pored svoje ljubavi u starackom domu, prepricavajuci joj detalje iz njihovog ljubavnog zivota.
Ona, naravno, nema pojma sta joj on prica, ali on ne odustaje. &*#GI(] &*#GI(] &*#GI(]

bojanaBG
27.07.2010, 20:24
Ma nista, Boki. $#^%RT
Normalno da ti ne odgovara, kad glavni junak romana ne sjedi pored svoje ljubavi u starackom domu, prepricavajuci joj detalje iz njihovog ljubavnog zivota.
Ona, naravno, nema pojma sta joj on prica, ali on ne odustaje. &*#GI(] &*#GI(] &*#GI(]

Samo se ti zezaj sa filmom ' Notebook', ali sta ti ja mogu sto nisi romanticna $%&5@$A
Ali 'Lovac u zitu' - prosecna knjiga i precenjena -E)%&4

mr.gold
27.07.2010, 20:26
Jedina knjiga koju sam pročitao van lektire je "Na zapadu ništa novo" od Remarka. I dosta je dobra knjiga čak sam posle i film gledao.

Remark, zanimljivo stivo h5g6k8
Moras malo da poznajes istoriju da bi citao njegove knjige.
Procitao sam Tri ratna druga, i nije mi se nesto svidela. Mozda sto sam je citao kao vrlo mlad.
Bukovskog sam nekada citao. Izuzetno zanimljiv, zato sto je drugaciji.
Ipak, ta brutaslnost u opisivanju oicnih ljudi i postupaka me je na kraju odbila od njega.
Ali da ima citate, ima.

Lovac u zitu nisam nikada citao, a ne verujem ni da cu $#^%RT
Ja volim da citam price iz naroda, obicne knjige koje se bave sudbinama ljudi, sela, krajeva, istorijom jednog vremena ...
Ne volim vise krimice, ljubice, zavere .... jbg, stariji sam covek h5g6k8

Sada sam presao i na istoriju pa citam kad god mogu. Vojna istorija je u pitanju. I istorija Srbije.

jinxy
27.07.2010, 20:28
Bukovski je moja "ljubav". &(/+q

jinxy
27.07.2010, 20:29
Samo se ti zezaj sa filmom ' Notebook', ali sta ti ja mogu sto nisi romanticna $%&5@$A

Ko nije romantican?!
Ja sam jedna od romanticnijih na ovom forumu. &*#GI(]

mr.gold
27.07.2010, 20:41
Ko nije romantican?!
Ja sam jedna od romanticnijh na ovom forumu. &*#GI(]

Jinxy, obzirom da su tema ovog podofruma i poslovice.
Evo jedne za tebe:

"Ko te ne zna, zlatom bi te platio".

+*@WT*48*

jinxy
27.07.2010, 20:49
+*@WT*48*

Naci cu i ja jednu za tebe. (%fsd%&j

mr.gold
27.07.2010, 21:03
+*@WT*48*

Naci cu i ja jednu za tebe. (%fsd%&j

Evo za mene:
"Ako je ko lud, ne budi mu drug."

h5g6k8

g_denvernuggets
28.07.2010, 00:19
"kao sto svako moze da vam kaze, nisam bas dobar covek. Ne znam pravu rec. Oduvek sam se divio lupezhima, odmetncima, kurvinim sinovima. NE VOLIM glatko izbrijane momke, sa kravatom i dobrim poslicem. Volim ocajnike, ljude razbijenih zuba, razbijenog duha i razbijene sudbine. Takvi me interesuju. Puni su iznenadjenja i eksplozija. Volim i propale zene, pijane kurve sto psuju, zarozanih carapa i razmazene sminke. Zanimaju me perverznjaci, a ne sveci. Mogu da se opustim sa klosarima. Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje drustvo.."

omiljeni citat ikada.. Bukowski naravno &+I}\

jinxy
28.07.2010, 12:03
"kao sto svako moze da vam kaze, nisam bas dobar covek. Ne znam pravu rec. Oduvek sam se divio lupezhima, odmetncima, kurvinim sinovima. NE VOLIM glatko izbrijane momke, sa kravatom i dobrim poslicem. Volim ocajnike, ljude razbijenih zuba, razbijenog duha i razbijene sudbine. Takvi me interesuju. Puni su iznenadjenja i eksplozija. Volim i propale zene, pijane kurve sto psuju, zarozanih carapa i razmazene sminke. Zanimaju me perverznjaci, a ne sveci. Mogu da se opustim sa klosarima. Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje drustvo.."
omiljeni citat ikada.. Bukowski naravno &+I}\

Da, da.
Majstor! &8@^J

mr.gold
29.07.2010, 20:04
Kakve mi pesnike imamo, a deca se drogiraju sa Lejdi Gagom i ostalim spodobama #%d*
Dobrica Eric, neponovljivi pesnik iz svacijeg detinjstva. I mladosti. I srednjeg doba ... h5g6k8

0RlAjZQtoQ8

DinoFC
30.07.2010, 09:43
Ovo su rijetke neobavezne knjige koje sam ja procitao. %QWT&W Ima tu jos neke,ali su stupid. %&ES7

Digital Fortress
Angels & Demons
Deception Point
The Da Vinci Code
The Lost Symbol

jinxy
30.07.2010, 10:39
Ovo su rijetke neobavezne knjige koje sam ja procitao. %QWT&W Ima tu jos neke,ali su stupid. %&ES7
Digital Fortress
Angels & Demons
Deception Point
The Da Vinci Code
The Lost Symbol

Nista od ovoga ja nisam procitala. &($%WP+
Nit' gledamo iste filmove, nit' citamo iste knjige, fc. $#^%RT

bojanaBG
30.07.2010, 10:45
Ja sam rekla da sve citam, tako da sam od ovih 5 knjiga procitala Da Vincijev kod, Digitalnu tvrdjavu i Andjele i demone %QWT&W
knjige za odmor i razonodu i opustanje mozga h5g6k8

DinoFC
30.07.2010, 11:32
Pa bojana ti bas sve citas. &+I}\

Nista od ovoga ja nisam procitala. &($%WP+
Nit' gledamo iste filmove, nit' citamo iste knjige, fc. $#^%RT

Mozda slusamo istu muziku. &%@5w8&*

mr.gold
30.07.2010, 16:02

Digital Fortress
Angels & Demons
Deception Point
The Da Vinci Code
The Lost Symbol

fc, uz duzno postovanje ovo nisu knjige &+I}\
To je smece koje se pod firmom pljuvanja na religiju kroz izmisljene kvazi tajne prodaje iz vise razloga, a jedan je i laka zarada.
Ni jednu od navedenih nikada ne bih u ruke uzeo &+I}\

Nit' gledamo iste filmove, nit' citamo iste knjige, nit' slusamo iste pesme, fc. $#^%RT

vesna8.11
30.07.2010, 16:19
Gold, evo necega sto bi te sigurno moglo interesovati-----Erik From---"Anatomija ljudske destruktivnosi". Jeste da ovo nije roman, ali je odlicna knjiga ko zeli da malo bolje razume ljudsku psihu.

DinoFC
30.07.2010, 16:46
fc, uz duzno postovanje ovo nisu knjige &+I}\
To je smece koje se pod firmom pljuvanja na religiju kroz izmisljene kvazi tajne prodaje iz vise razloga, a jedan je i laka zarada.
Ni jednu od navedenih nikada ne bih u ruke uzeo &+I}\

Nit' gledamo iste filmove, nit' citamo iste knjige, nit' slusamo iste pesme, fc. $#^%RT

Zasto ne procitas pa onda ce ti se mozda promjeniti misljenje.Ali mozda ne volis ove novele"Crime, Mystery, Thriller novele".Procitaj.

Eto npr. Dervis i Smrt,Na Drini cuprija.Ima tu jos neki knjiga,ja stvarno u tim knjigama ne vidim nista dobro,zanimljivo i sto bi me privuklo da citam.

Ne znas da cijenis kvalitet filmova.Jason Statham rules. $#&+/

jinxy
30.07.2010, 16:54
Da Vincijev kod je jedna od vecih gluposti. &+I}\
Roman na svu srecu nisam citala, ali sam gledala film.
Bolje da nisam. #%d*

mr.gold
30.07.2010, 17:04
Gold, evo necega sto bi te sigurno moglo interesovati-----Erik From---"Anatomija ljudske destruktivnosi". Jeste da ovo nije roman, ali je odlicna knjiga ko zeli da malo bolje razume ljudsku psihu.

Vesna, hvala, ali ja sam na potpuno dijametralnim pozicijama od Erika i slicnih dela @(*6sd$%

bojanaBG
30.07.2010, 20:43
Zasto ne procitas pa onda ce ti se mozda promjeniti misljenje.Ali mozda ne volis ove novele"Crime, Mystery, Thriller novele".Procitaj.

Eto npr. Dervis i Smrt,Na Drini cuprija.Ima tu jos neki knjiga,ja stvarno u tim knjigama ne vidim nista dobro,zanimljivo i sto bi me privuklo da citam.

Ne znas da cijenis kvalitet filmova.Jason Statham rules. $#&+/

#%d* #%d*

dart gunner
30.07.2010, 20:58
@Jinxy,Mr.Gold

Ne razumem kako mozete da diskutujete o delu koje niste procitali.Film Da Vincijev kod je katastrofalan,bas kao i 90% filmova uradjenim po uspesnim romanima.Knjiga je sasvim solidna,ja sam je procitao u jednom danu @(*6sd$%

Vladan
30.07.2010, 21:01
Film je stvarno los,ali svi koji su procitali knjigu su mi rekli da je fenomenalna,pa namjeravam i ja da je procitam,kao i Andjele i Demone %QWT&W

jinxy
30.07.2010, 21:09
Gledajuci po filmu, roman bi trebao da bude kao neki triler. $%&5qw7
Ja takve romane ne citam.
Ne citam Seldona, Agatu Kristi, pa ni Brauna.
Hrpa nekih nabacanih cinjenica, koje su kao trebale da uzdrmaju crkvu i neciju vjeru u Hrista ili sta vec.
Ja nisam vjernik, pa nisam tako ni gledala na film.
Kroz film sve mi je to izgledalo kao ogromna glupost, ili kao neka video igrica. $#^%RT

jinxy
30.07.2010, 21:12

A da probas sa Danijelom Stil? &($%WP+

Vladan
30.07.2010, 21:13
Meni je Seldon fenomenalan l5'%9

mr.gold
30.07.2010, 21:46
@Jinxy,Mr.Gold

Ne razumem kako mozete da diskutujete o delu koje niste procitali.Film Da Vincijev kod je katastrofalan,bas kao i 90% filmova uradjenim po uspesnim romanima.Knjiga je sasvim solidna,ja sam je procitao u jednom danu @(*6sd$%

Darte, to se zove kvalitet kritike - ne procitas a sudis o istom h5g6k8

Dovoljno mi je ono sta znam o knjizi kroz non-stop bombardovanje tih pola godine, preko novina, radija, tv-a ...
Knjiga je napisana da bude zanimljiva. Pod dva.
A pod jedan da blati rimokatolicko hriscanstvo i osnovne dogme hriscanstva u celini, sto je siroka tema za raspravu, tako da je zauvek preskacemo.

Ne nalazim se u tome, tacnije receno kritican sam prema takvim pokusajima smisljanja istorijskih super tajni tamo gde ih nema. Za mene je sve sto je Braun napisao u ravni sa Hari Poterom.

Mada mogu da kazme, da mi je Poter malo realniji h5g6k8

mr.gold
30.07.2010, 21:46
A da probas sa Danijelom Stil? &($%WP+

... koliko sam samo noci proplakao uz nju .... must read ...

jagodica
31.07.2010, 00:24
ne čitam, ne gledam tenis, ne idem na forum..
krečim stan i sredjujem svoje knjige..

Andrić i Selimović se podrazumevaju FC..
Agata i Poaro obavezno, pravo letnje štivo, kao i Simenon sa njegovim detektivom Megreom..
naučna fantastika takodje, posebno ona bliska mojoj struci..
beletristrika, da bih prepoznala ono što će postati klasik..
i najnovija moja otkrovenja su Erlend Lu i Haruki Murakami..

mr.gold
31.07.2010, 00:33
Jagodice bobice, gde krecis na ovu vrucinu fghj48d

Nekada sam citao naucnu fantastiku, bas bas mnogo. Asimov, Klark (Sastanak sa Ramom, ako sam pogodio naziv, fenomenalna knjiga), Sagan ...

Inspektor Megre. Jesu li to bile one dzepne knjizice?
Citao sam ako jesu.

Vladan
31.07.2010, 00:38
"Pokraj suva drveta i sirovo izgori."

mr.gold
31.07.2010, 00:46

Na koga li mislis (%fsd%&j

h5g6k8

Vladan
31.07.2010, 00:47
Ne mislim vala ni na koga,nego je tema i poslovice,pa reko' da postujem jednu h5g6k8
Evo jos jedne ^%@7f

"Budite pažljivi kada nešto zaželite. Možda se ostvari."

jagodica
31.07.2010, 00:50
jeste Gold, to su one male dzepne knjizice, barem ja te imam..
a Asimov je genijalan sa njegovim robotima..

jagodica
31.07.2010, 00:51

to samo materija kruzi u prirodi.. ^%@7f

phenom
31.07.2010, 00:53
Pitanje jedno,ne smara vas da u doba Interneta citate knjige!? +-*^%*

mr.gold
31.07.2010, 00:55
Ne mislim vala ni na koga,nego je tema i poslovice,pa reko' da postujem jednu h5g6k8
Evo jos jedne ^%@7f

"Budite pažljivi kada nešto zaželite. Možda se ostvari."

Koriscena u filmu "Zandalee": uvek pazi sta mislis da ti se to i ne desi @(*6sd$%
Odlican film i jos bolja poslovica #$&+|r

Vladan
31.07.2010, 00:57

Kontra pitanje @(*6sd$%
Zar te ne smara da pored najveceg svjetskog kluba koji je iz Spanije navijas za Barselonu?

mr.gold
31.07.2010, 00:58

Pa vidi, odgovor je kompleksan i glasi - ne h5g6k8
Dobru knjigu nista ne moze da zemeni. Kao i samo citanje koje oplemenjuje coveka.

-RdVSQ5B9go

&*#GI(]

jagodica
31.07.2010, 00:59

zar te ne smara da jedes voće kad već postoje šumeći multivitamini? (%fsd%&j

mr.gold
31.07.2010, 01:00

zar te ne smara da jedes voće kad već postoje šumeći multivitamini? (%fsd%&j

&*#GI(] &*#GI(] &*#GI(]

bojanaBG
31.07.2010, 01:11

Slike koje covek stvori u glavi prilikom citanja knjiga, nikakav internet ne moze da zameni %QWT&W

Vladan
31.07.2010, 01:12
Upravo to,kad covjek cita knjigu moze u glavi da razvije sliku i radnju koji zeli,proradi masta,to je draz knjiga ^%@7f

phenom
31.07.2010, 01:24

Kontra pitanje @(*6sd$%
Zar te ne smara da pored najveceg svjetskog kluba koji je iz Spanije navijas za Barselonu?

Koji klub!?Oni sto prodaju dresove,ili salju podrsku igracu povodom sex skandala sa maloletnicom!? $#^%RT

Dobro,to jeste valjda da oplemenjuje coveka,i bogati se recnik,sta vec...i to stvaranje slike u glavi,valjda to radi,neam pojma.
Citao sam knjige kao klinac,tj. pre jedno 7-8 godina,ali onda je dosao komp,internet i danas,sve mogu da nadjem na netu...ni ne citam knjige za skolu,po mom misljenju trosenje vremena. l5'%9

mr.gold
31.07.2010, 08:56
Kakva vremena dolaze ...

Podsetio bih te na misao Ive Adrica
"Ostati ravnodusan prema knjizi znaci lakomisleno osiromasiti svoj zivot."

I na latinsku poslovicu:
"Cuvaj se coveka koji je procitao samo jednu knjigu."

Da se vratimo temi, za one koji vole da citaju %QWT&W
Preporucujem Sekspira, ako nadjete dobar prevod. Genije koji je pisao jedinstvenim stilom, i cije su knjige prepune pouka.

Ja sam sad u "projektu" prekucavanja jedne divne knjige, koja se zove "Plac stare Srbije". Divna knjiga o istoriji, jel, Srbije kroz zivot jedne porodice iz Gracanice. Ostalo je jako malo primeraka orginalnog izdanja, koje sad treba pripremiti za recenziju i stampu.
Ne znam da li ima negde da se kupi, ali ja kad zavrsim, ide na stampu, pa ce imati. Ko bude zainteresovan, i koga uopste zanima ova oblast, neka zapamti naziv, pa je potrazite.

jagodica
31.07.2010, 11:02
ne znam da li je ovo sukob generacija.. nadam se da nije, da i među mladima ima onih koji vole da čitaju..
naravno,shvatam ja prednosti interneta i dostupnosti informacija, i sama ga koristim, što u struci,što za informisanje, ali knjigu ne može ništa da zameni..
meni je knjiga univerzalni lek.. za depresiju,za dosadu,za beg od ponekad surove realnosti..

Vladan
31.07.2010, 15:53
Sekspira ne podnosim.
Lelejsku goru nikome ne preporucujem,kakva tezina od knjige.

mr.gold
31.07.2010, 16:10
Sekspira ne podnosim.

Ne volis Sekspira a kakve si pesme pisao h5g6k8

Vladan
31.07.2010, 16:11
Njega nikako ne volim,opasno me smara.Ustvari malo ljudi znam koji ga vole h5g6k8

mr.gold
31.07.2010, 16:32
+*@WT*48*

jinxy
31.07.2010, 16:33
Sekspira ne podnosim.

I Sekspira i Lelejsku goru. &^@4(
To mi je bila jedna od omiljenih lektira,

Vladan
31.07.2010, 16:38
Lado i njegova unutrasnja borba sa sobom,sa djavolom,kako me ta knjiga smorila *%@(D!RY-
I Seobe isto *%@(D!RY-

Daleko je Sunce mi je prelijepa knjiga,samo sto sam je citao prije 15-ak godina h5g6k8

bojanaBG
31.07.2010, 18:58
Lelejska gora, kako me je samo smorila, jos uvek imam traume od te knjige *%@(D!RY-

Mr. Wolf
31.07.2010, 20:38
Toplo preporucujem "Lovac na zmajeve" od Haleda Hoseinia

http://www.laguna.rs/index.php?m=naslov&id=448

jagodica
01.08.2010, 14:09
ja sam prvo pročitala Hiljadu čudesnih sunaca i tu sam se tako potresla, da kad sam prešla na Zmajeve više nisam imala strpljenja za toliko tragedija o kojima on piše..
inače je Hoseini pisac čije su knjige već godinama bestseleri širom sveta, a i kod nas je jedan od najprodavanijih pisaca zadnjih nekoliko godina..

jinxy
24.08.2010, 11:42
Sto se mene tice, najljepsa Mikina pjesma.

Imena

Pronadjes negde nekakvog Misu
nekakvog Gorana, Dragana, Svetu,
pronadjes drugare nalik na sebe
i stanes tako i ne verujes
da ima neko kao ti - isti,
na ovom drukcijem svetu.
I nista ne mora da se kaze,
sve se unapred zna i razume.
Mozda te neke Mire sad traze,
mozda Gordana neka ne ume
bez tebe, Jelene, Milice, Vide,
do nekog ogromnog sunca da ide.

I ne znas koliko kao ti - takvih
veceras ponovo nikog nemaju.
I ne znas koliko kao ti - istih
za susret sa tobom bas sad se spremaju.
I ne znas ko su to, kao ti - divni
i sto su jastuke suzama vlazili.
A lepo ste se mogli sresti
samo da ste se malo potrazili.
I kreces u zivot s pogresnim nekim,
s drukcijim nekim,
nekim dalekim.
A Boris, Vera, Vladan i Sanja
jos uvek samo tebe sanja.

g_denvernuggets
25.08.2010, 03:37
Od srca preporucujem Khalil Gibran - Prophet(prorok) genijalna knjiga i sjajni pogledi na sve stvari iz zivota...

mr.gold
25.08.2010, 10:29
Sto se mene tice, najljepsa Mikina pjesma.

Nije kao Santic, ali je super teska za ostale $8#a

jinxy
26.08.2010, 08:21
Nije kao Santic, ali je super teska za ostale $8#a

I ti i Santic. $%&5@$A
U jednostavnosti je ljepota. $#^%RT

mr.gold
26.08.2010, 12:12
U SLAĐANOM GLASU...

U slađanom glasu tvome
Sami anđ'o milja zbori;
A u oku premilome
Plamen svetog raja gori.

Toplim žarom toga plama
Ja slabačke zgr'jevam grudi; -
Zagrljeno milinama
U sreći se srce budi...

Porušeni dvori nada
U duši se opet dižu;
Mjesto tuge, bola, jada
Ružičasti sanci stižu...

Kako su mi topla krila,
Oh, kako se kr'jepi žiće!
K'o čelica kada mila
Spusti krilo na cvjetiće.

Oh, pa hodi, rajski stvore,
Da plamenom oka tvoga
Snažim dušu, dižem dvore
Porušenog nada moga...

:fc-[ :fc-[ :fc-[

Kad si se pojavila ovu si pesmu dobila %QWT&W

jinxy
15.09.2010, 16:30
"Zbog čega zapravo da govorimo istinu?
Šta nas za nju obavezuje?
Zamisli da sretneš ludaka koji tvrdi da je riba i da smo svi ribe. Hoćeš li da se svađaš sa njim? Hoćeš li se pred njim svlačiti i pokazivati da nemaš peraja? Hoćeš li mu kazati u oči šta misliš? Kada bi mu govorio uvijek i jedino čistu istinu, samo ono što o njemu zaista misliš, prihvatio bi ozbiljan razgovor sa ludakom i sam bi tako postao ludak.
E tako je i sa svijetom oko nas! Kada bih mu uporno govorio istinu u oči, to bi značilo da ga shvatam ozbiljno. A shvatati ozbiljno nešto tako nevažno, to znači postati i sam nevažan."
#$&+|r

bice
09.11.2010, 15:12
Ljudi pomagajte!!! +-*^%*

Moram za sutra da procitam "Antigona"-Sofokle.Nemam lektiru a retko ko da ima.Trazim po netu da procitam ali nisam nasao. +-*^%*

Moze li neko da mi pokaze gde mogu da na netu procitam? fghj48d

Dusan
09.11.2010, 15:16
Probaj da vidis da li je ovo
http://www.scribd.com/doc/32219749/Sofokle-Antigona

bice
09.11.2010, 15:36
Hvala nego problem je taj sto kod sestre sve lepo ucita a kod mene nista. Samo belo izadje &*(@W6

Dusan
09.11.2010, 15:39
Hvala nego problem je taj sto kod sestre sve lepo ucita a kod mene nista. Samo belo izadje &*(@W6

Pa ti idi kod sestre.

bice
09.11.2010, 15:41
Ako me bude pustila onda cu odatle da procitam.

Dusan
09.11.2010, 15:41
Ako me bude pustila onda cu odatle da procitam.

Mora da te pusti ili &d$7

milanche
13.11.2010, 15:26
Ja sam veliki ljubitelj fantasy romana i prica &8@^J Ako jos neko ovde voli takve stvari,preporucujem George R.R. Martin "A Song of Ice and Fire" serijal i Steven Erikson "Gardens of the Moon".
Ima jos 100 knjiga koje bih rado preporucio ali ko ce to sve ispisati.. h5g6k8 ako je neko tek nedavno "otkrio" da voli fantasy a ne zna sta bi jos citao tj nije bas upucen,neka se javi @(*6sd$%

mr.gold
16.11.2010, 20:13
Sastanak sa Ramom &8@^J

Miss Poison
16.11.2010, 21:23
100 godina samoce (Gabriel Gracia Marquez)... Knjiga koja mijenja covjeka iz korijena.. :) A i mora, svi Marquez-ovci to cine (Marc) $#^%RT

tuta bugarin
17.11.2010, 00:19
....

Pablo
17.11.2010, 12:12
Efraim Kison- Kod kuce je najgore :.8-]

Dusan
17.11.2010, 20:32

Moram za sutra da procitam "Antigona"-Sofokle.Nemam lektiru a retko ko da ima.Trazim po netu da procitam ali nisam nasao. +-*^%*

Doso je red i na mene, i ja moram za sutra da je procitam. %QWT&W

Miss Poison
17.11.2010, 20:33

Imam je ja, lansiracu vam je :)

tuta bugarin
18.11.2010, 17:36
....

Dusan
18.11.2010, 17:37
Naravno tuto. @R&}*

Casiraghi
18.11.2010, 17:39
Kako svi imamo Antigonu. h5g6k8

mr.gold
19.11.2010, 21:27
Nemate vremena knjigu da procitate #%d*

Miss Poison
19.11.2010, 21:30
Nemate vremena knjigu da procitate #%d*

Ja ih redovno citam $%&5@$A
Kate Brian - Private %QWT&W

mr.gold
19.11.2010, 21:55
To je za razbibrigu.
Citaj klasike %QWT&W

Miss Poison
19.11.2010, 21:56
To je za razbibrigu.
Citaj klasike %QWT&W

Znam, ali klasike citam kad nemam puno obaveza, ovo mi je samo za opustanje :)

tuta bugarin
20.11.2010, 00:18
....

tuta bugarin
22.11.2010, 17:52
....

Miss Poison
22.11.2010, 20:17
Jedno pitanje za duboko razmisljanje. Nesto cega se ne biste nikada sjetili. Zasto se covjek radja u placu? Doktori kazu zbog prilagodjavanje na promjene, ali covjek i poslije u zivotu se prilagodjava na lijepe i ruzne stvari, ali rijetko sa placom. Pomogla sam vam. Ipak mislim da je ovo malo dublje i filozfskije pitanje, od onoga sto se cini na prvi pogled. Ovo sam shvatila sasvim slucajno, i vidjela da neki mudri ljudi (oni koji se smatraju mudracima i filozofima) misle skoro isto. Razmislite.

bice
22.11.2010, 20:25
Pa ja mislim zbog toga sto dolazi na svet.Kada se nesto ne navikne.Prvi put ugleda svetlost dana pa mozda zbog toga.Odvaja se od majke nije vise spojeno sa njom.Ima objasnjenje sigurno. $#^%RT

Dacha
22.11.2010, 20:26
Batalite me od toga #%d* #%d* #%d*

Miss Poison
22.11.2010, 20:29
Pa ja mislim zbog toga sto dolazi na svet.Kada se nesto ne navikne.Prvi put ugleda svetlost dana pa mozda zbog toga.Odvaja se od majke nije vise spojeno sa njom.Ima objasnjenje sigurno. $#^%RT

Postoji.. Ali kazem da je ovo filozofija.. Razmisli :)

Casiraghi
22.11.2010, 20:31
O cemu ti razmisljas jbt. &Q45q@%
Ne znam,ne bavim se filozofijom.Izgleda da je Choda moj covek. h5g6k8

Miss Poison
22.11.2010, 20:32
Ja ne razmisljam o njoj. Ja jesam filozofija :)

bice
22.11.2010, 20:34
Ja volim tako da filosofiram $#^%RT

Joe Cole 10
22.11.2010, 20:42
Mozda zato sto tako dolazi do kisika.

Miss Poison
22.11.2010, 20:49
Moje misljenje: Covjeku je odmah po rodjenju predodredjeno da mora da umre. I taj plac ima duboke veze sa tim.

tuta bugarin
22.11.2010, 20:51
....

tuta bugarin
22.11.2010, 21:28
....

Casiraghi
22.11.2010, 21:32
Tuto kad god sam nesto smoren samo onda kralju pogledam tvoj post i bude mi bolje.Nastavi tako! +*@WT*48*

Black Mamba 24
22.11.2010, 21:35

Ja sam Antigonu u 1. razredu gimnazije procitao za 45 minuta,nikakav problem. %QWT&W

Casiraghi
22.11.2010, 21:36
Ja sam procitao i dobio 5 iz Antigone.

bice
22.11.2010, 22:17
Mi sutra radimo Antigonu.Procitao sam je za 1h. $#^%RT

tuta bugarin
23.11.2010, 19:05
....

Zvezdica
23.11.2010, 23:00
pismenos
po pitanju picmenosti
toes ja mislu naono sopismenjavanjem
jar brez pismenosti moš dase slikaš ai šire
a naročito kase diskusuješ od književnosti poeziji spoclovice itakoto
i
potom pitanju toplo premporučam
svima koibi teli dase potom pitanju diskusuju
premporučujem ubrzati večernji kurs opismenjavanja
ai druge večernje kurcove
zgramatiku
ai šire

lutajući reporter tuta bugarin
nežno šapće sneguljici
dok patuljci ruju
u rudnici

Ti mozes da drzis casove gramatike,i pismenosti. *T_*@SR
Ti se u to vidim razumes. &+I}\

tuta bugarin
24.11.2010, 00:05
....

Dusan
24.11.2010, 10:14
Tuto napisi ti lepo jednu knjigu. $#^%RT

Zvezdica
24.11.2010, 23:31
Tuto napisi ti lepo jednu knjigu. $#^%RT

E moze i to.Rado bih procitala Tutinu knigu. %QWT&W @R&}*

Miss Poison
25.11.2010, 00:11
E moze i to.Rado bih procitala Tutinu knigu. %QWT&W @R&}*

A meni muka i post da mu procitam. Duzno postovanje, Tuto :)

tuta bugarin
25.11.2010, 00:25
....

Miss Poison
25.11.2010, 00:27
To si lijepo rekao... Mislim, lijepo si se sjetio toga. &+I}\

Valentino Rossi #46
15.01.2011, 06:00
Al čuj poezije :D

ko to voli da čita ili slua :P

ko je ta bud*** #$&+|r

Ljuba90
02.02.2011, 00:48
Trenutno citam "Zive Rane" jako zanimljiva knjiga...za sve zaljubljenike rok muzike,a pogotovo pepersa... %QWT&W

Pablo
02.02.2011, 16:06
Trenutno citam "Zive Rane" jako zanimljiva knjiga...za sve zaljubljenike rok muzike,a pogotovo pepersa... %QWT&W

Odlicna knjiga! Svima je preporucujem, voleli Peperse ili ne! @R&}*

Ljuba90
02.02.2011, 19:54

Nije knjiga neko remek delo s'obzirom da je kvalitet pisanja na osrednjem nekom nivou,ali je svakako jako zanimljiva i brzo se cita... :D

Pablo
02.02.2011, 20:12

Nije knjiga neko remek delo s'obzirom da je kvalitet pisanja na osrednjem nekom nivou,ali je svakako jako zanimljiva i brzo se cita... :D

Da, drzi paznju kad krene ludnica sa drogiranjem! Odusevilo me je da citam kako su neke pesme nastajale!

Ljuba90
02.02.2011, 20:25
Ma Pepersi nisu normalna grupa definitivno :D

Pablo
02.02.2011, 20:27
Ma Pepersi nisu normalna grupa definitivno :D

Ja ih obozavam! %QWT&W

Seoski Terminator
04.02.2011, 19:44
Vidojkovica obozavam od nasih pisaca i od njega bih preporucio sve, ali ajde kao meni naj da preporucim "Sve crvenkape su iste". Zadnju knjigu koju sam procitao i vrhunska je, i preporucio bih svima je "Pronadji mir u svojoj dusi" od Andreja V. Kurpatova. %QWT&W

Branislav
17.02.2011, 01:29
Frojd, Dostojevski, Gete, Sekspir, Kami, Kafka, Nice, Volter, Hajdeger, Sartr, L. Kolakovski, V. Jerotic...uglavnom klasici i ponekada nesto iz postmoderne.

Dragooon
11.03.2011, 16:04
ČITANJE KNJIGA GLEDANJE FILMOVA
Čitanje knjiga je uvek veoma korisno, bez obzira na najnovija tehnoloka dostignuća. Čovek je jo na nivou takvog razvoja da njegovom sadanjem mentalnom sklopu najvie odgovaraju tekstualni zapisi. Ono to zapie ili pročita u njegovim modanim vijugama najdue i najkvalitetnije traje i predstavlja najsigurniji zapis, čak i u čovekovim genima. Dokazano je da čovečije pamćenje (memorija) zadrava informacije kakve jesu najdue tri do pet godina, a kasnije je to samo sećanje na njih! Najbolja nadgradnja govornom i pisanom jeziku (i maternjem i inostranom) jeste ona koja potiče iz pročitanog ili pogledanog teksta - reči, jer napisane reči su najkvalitetniji unos i čuvanje podataka. Sasvim je drugo ako se neko osloni na vizuelne zapise (najčeće video ili nečiju priču, pa i predavanje, zato se vane stvari piu na tabli!), u kojima nema napisanih reči, već same slike i audio, jer reči ne moe tek tako iskriviti matom, dok slike - moe
Napisano najdue traje na kamenu, sve ostalo je podlono propadanju i razlaganju mnogo bre (papir, drvo, kaseta, disketa CD, fle, ljudski mozak...).
Zanimljivo je razmiljanje nekih forumaa i stav da je dovoljno pogledati film na temu neke knjige. A ta ako je, na primer, reditelj neka devijantna ili morbidna ili mračnija ličnost. ta ako su glumci nedovoljno dobri. ta ako su novčana sredstva za realizaciju filmskog projekta bila neodmerena (previe ili premalo) ta ako je(?) Nikad nećete saznati ako niste pročitali tu knjigu, remek delo. Posebno, onaj ko čita napisane reči i rečenice ima daleko tečniji govor i moć izraavanja uopte. Voleo bih da pročitam i druga razmiljanja o ovome.

Pablo
11.03.2011, 18:35
Dragooon, Jako dobro si ovo srocio, sjajan tekst! $#^%RT
Salim se malo! @(*6sd$%
Uvek pre biram knjigu, mada mi je zanimljivo da posle procitane knjige po kojoj je snimljen neki film, odgledam taj film (cisto da vidim koliko mi je masta slicna reziserovoj). Mozda najvece razocaranje mi je film Autostoperski vodic kroz galaksiju i serija Miris kise na Balkanu.

Dragooon
11.03.2011, 22:47
Pablo, hvala,.. Tu smo i da se malo alimo. Zna, nema pravila: knjiga pa film ili obrnuto, sve je veoma korisno. Nekad je ba OK da prvo pogleda film, pa te zainteresuje (ili ne) da pročita i knjigu. Videće, ako i drugi forumai podele ovo miljenje s ostalima, koliko ima zanimljivih razmiljanja o ovoj temi. Svako ima neki svoj odnos prema - knjizi ili filmu, ali verujem da retko ko razdvaja ta dva anra opte kulture.

Miss Poison
23.03.2011, 00:37
Citah neke ranije postove. Vladane, tebi da preporucim jednu knjigu: Hamlet (Sekspir) :D

Joe Cole 10
23.03.2011, 00:40
Vladan je stariji od Sekspira $#^%RT

Hamleta sam procitao prije jedno 5 godina i zacudo svidjela mi se knjiga h5g6k8

AcaDjilkos
23.03.2011, 00:42
Vladan je stariji od Sekspira $#^%RT

Hamleta sam procitao prije jedno 5 godina i zacudo svidjela mi se knjiga h5g6k8
Sto nas lazes? *T_*@SR

Joe Cole 10
23.03.2011, 00:44
Znas Aco postoje ljudi koji i citaju knjige $#^%RT

Miss Poison
23.03.2011, 00:47
A ti bas nasao Hamleta da citas :D Cudi me kako si uopste dosao na ideju da procitas kad ne volis Sekspira? :P

Joe Cole 10
23.03.2011, 00:51
A ti bas nasao Hamleta da citas :D Cudi me kako si uopste dosao na ideju da procitas kad ne volis Sekspira? :P

Ako mislis na mene nije da ne volim Sekspira,ali nije mi medju omiljenim piscima %QWT&W

A nisam dosao na ideju nego sam morao procitati da ne bi 1 dobio $#^%RT i zato sam dobio 4 '65slif '65slif '65slif

Miss Poison
23.03.2011, 00:55
Da, mislim na tebe :) Svaka cast #$&+|r

Joe Cole 10
23.03.2011, 00:58
Citao sam ja dosta u srednjoj mada izgleda neki to ne vjeruju $#^%RT ,ali otkako sam zavrsio srednju ne znam jesam li 10 knjiga procitao #%d*

Ljuba90
23.03.2011, 02:49
Dragone slazem se sa tvojim razmsljanjem,ali sam takodje i veliki filmofil pa bih voleo da u temi o filmovima navedes neke koji su ti najdrazi,pa ako ima nesto sto nisam gledao,da ti "ukradem" sa liste...

Cinjenica je da je jako malo filmova koji su bolji od knjiga po kojima su radjeni...Mozda gospodar prstenova iako nisam neki fan tog filma,ali knjiga mi se bas ne svidja,mada bio sam mladji kad sam je procitao...Zatim paklena pomorandza po meni tu spada,mozda i zato sto je od mog omiljenog rezisera...i da ne nabrajam(ako uopste ima jos da se nabraja). %QWT&W

Casiraghi
23.03.2011, 13:19
Mislim da cu morati da odem sa ovog foruma.Ovde svi nesto citaju,obrazuju se,a ja jedino sto procitam uz sportske novine je Playboy. $#^%RT

Pablo
23.03.2011, 13:21
Mislim da cu morati da odem sa ovog foruma.Ovde svi nesto citaju,obrazuju se,a ja jedino sto procitam uz sportske novine je Playboy. $#^%RT

Ne citas samo to! Citas i nase postove! ^*#(-

Casiraghi
23.03.2011, 13:22
Ne citas samo to! Citas i nase postove! ^*#(-

Da,hvala na ispravci. $#^%RT

Svejedno sam uljez. $#^%RT

Dacha
23.03.2011, 13:34
Ma nisi,samo mi koji ne citamo ne javljamo se ovde $#^%RT $#^%RT

Kako ja mrzim knjige da citam ne mogu da opisem $8#a

Dragooon
23.03.2011, 13:46
Dragone slazem se sa tvojim razmsljanjem,ali sam takodje i veliki filmofil pa bih voleo da u temi o filmovima navedes neke koji su ti najdrazi,pa ako ima nesto sto nisam gledao,da ti "ukradem" sa liste...

Cinjenica je da je jako malo filmova koji su bolji od knjiga po kojima su radjeni...Mozda gospodar prstenova iako nisam neki fan tog filma,ali knjiga mi se bas ne svidja,mada bio sam mladji kad sam je procitao...Zatim paklena pomorandza po meni tu spada,mozda i zato sto je od mog omiljenog rezisera...i da ne nabrajam(ako uopste ima jos da se nabraja). %QWT&W

Ljubo90, dobro je kad neko za sebe kae da je veliki filmofil, lep hobi Slaem se da je manje filmova koji su bolji od dobrih knjiga, moda su samo spektakularniji, gledano medijski. Nisam do sada ni pročitao niti gledao Gospodu prstenova, mislim da je ta tema izvikana
Pogledaću Paklenu pomorandu ako već mnogi kau da su gledali.
Nemam trenutno ideju ta da ti preporučim, pre par dana sam pogledao Montevideo super je, pogotovo za ljubitelje sporta Pozdrav!

Dragooon
23.03.2011, 13:50

S-Nash, nemoj da se javno hvali da nita ne čita, jer ko čita taj se lepe izraava a jo lepe - pie! I nisi ti na ovom topiku uljez, i treba čeće da navraća kako bi bio u toku ta se daje u literature i na filmu No, ipak, negde ću ti kliknuti PLUS, za iskrenost!

Ljuba90
23.03.2011, 13:51
Nisi nista propustio sto se tice gospodara prstenova,osim sto je lepo uradjen film,ali takvi se sad prave jednom mesecno :)

A obavezno da odgledas palkenu pomorandzu %QWT&W

Montevideo je osvezenje za nasu kinematografiju. &8@^J

Pablo
23.03.2011, 13:54
Mene je ova aktuelna "Odisejeva zora" vratila Forsajtu i knjizi "Bozja pesnica"!

Casiraghi
23.03.2011, 14:11
S-Nash, nemoj da se javno hvali da nita ne čita, jer ko čita taj se lepe izraava a jo lepe - pie! I nisi ti na ovom topiku uljez, i treba čeće da navraća kako bi bio u toku ta se daje u literature i na filmu No, ipak, negde ću ti kliknuti PLUS, za iskrenost!

Pa nisam se hvalio samo sam bio iskren. %QWT&W

vesna8.11
23.03.2011, 14:22
Knjige ili film? Za mene ne postoji dilema, uvek su knjige na prvom mestu.Razlog je jednostavan, ni jedan film ne moze da opise sve nijanse ljudskog karaktera kao pisac.
Postoje mnoge knjige kojima se iznova vracam i uvek me iznenadi cinjenica da me njihov sadrzaj "dotakne" kao prvi put kada sam ih citala.
"Paklena pomorandza", knjiga i film, toliko razliciti, a opet imaju ono osnovno zajednicko.
Trebalo bi svako da procita knjigu, ma koliko da je "teska", ali i da odgleda film.

Miss Poison
23.03.2011, 20:32
Knjige ili film? Za mene ne postoji dilema, uvek su knjige na prvom mestu.Razlog je jednostavan, ni jedan film ne moze da opise sve nijanse ljudskog karaktera kao pisac.
Postoje mnoge knjige kojima se iznova vracam i uvek me iznenadi cinjenica da me njihov sadrzaj "dotakne" kao prvi put kada sam ih citala.
"Paklena pomorandza", knjiga i film, toliko razliciti, a opet imaju ono osnovno zajednicko.
Trebalo bi svako da procita knjigu, ma koliko da je "teska", ali i da odgleda film.

Uvijek su na prvom mjestu knjige.
A sto se tice knjiga kojim se iznova vracas i koje te ponovo ''pogode''... Iz velikih djela stalno naucimo nesto novo, i velika djela se nikada ne mogu ''procitati'', mogu se samo citati ;)
Vuk Draskovic, Dobrica Cosic, Ljiljana Habijanovic Djurovic, Ivo Andric, Mesa Selimovic, Njegos, Jovan Ducic, Sekspir, Dostojevski - pisci koji su napisali ta velika djela.
Za mladje generacije - obavezno procitati nesto od ovih ljudi, ako vec niste. Stariji, nadam se da ste citali :)

milanche
23.03.2011, 21:09
Mihal Viveg: "Vaspitanje devojaka u Ceskoj" <thumbsup>

Ljuba90
23.03.2011, 21:13
Koeljo "Zahir" i sve ostale njegove,ali ova mi je omiljena %QWT&W

jagodica
09.04.2011, 16:45
Mihal Viveg: "Vaspitanje devojaka u Ceskoj" <thumbsup>

drugarica mi prevodi knjige sa Češkog i baš mi je preporučila Vivega..ne znam samo ko je kod nas izdavač..

a da se nadovežem na temu knjiga ili film..

kao veliki ljubitelj SF romana obično se razočaram njihovom ekranizacijom..pa makar to bio i sam Tarkovski sa Stalkerom i Solarisom (ekranizacije dela mojih omiljenih SF autora S.Lema i braće Strugacki),do po meni očajnog filma Ja,robot napravljenog po romanu genijalnog Isaka Asimova..mislim da bi se Asimov poprilično razočarao karikaturalnim likovima u ovom filmu..

naravno,ne odustajem od SF filmova,pa ako neko ima neku preporuku dobro došla je..

milanche
10.04.2011, 14:58
drugarica mi prevodi knjige sa Češkog i baš mi je preporučila Vivega..ne znam samo ko je kod nas izdavač..

a da se nadovežem na temu knjiga ili film..

kao veliki ljubitelj SF romana obično se razočaram njihovom ekranizacijom..pa makar to bio i sam Tarkovski sa Stalkerom i Solarisom (ekranizacije dela mojih omiljenih SF autora S.Lema i braće Strugacki),do po meni očajnog filma Ja,robot napravljenog po romanu genijalnog Isaka Asimova..mislim da bi se Asimov poprilično razočarao karikaturalnim likovima u ovom filmu..

naravno,ne odustajem od SF filmova,pa ako neko ima neku preporuku dobro došla je..

Stylos je izdacac (Viveg)
I ja obozavam SF romane i nervira me kada se potcenjuje taj zanr.Mnogo puta sam vec cuo kako pojedinci SF smatraju trash-om (slepci)

Miss Poison
03.05.2011, 20:04

bice
18.05.2011, 23:23
Romeo i Julija, ima li ko nesto prepricano ili o likovima i tkao to,treba mi :D

Miss Poison
05.08.2011, 18:28
Jed Rubenfeld - The Interpretation of Murder. Knjiga je mnogo dobra, i za mladje i za starije. Bukvalno za svakog ko voli misteriju. :)

EDIT: Jos neke knjige koje sam procitala proteklih par dana:
Charles Portis - True Grit
Mario Puzo - The Godfather
I jos jedna: Vuk Draskovic - Doktor Aron (Knjiga bi mogla da prodje kao interesantna, mada se meni dopada jer u mnogim situacijama vidim sebe kao Arona:) )

EDIT 2: Dan Brown - Digital Fortress (obavezno!) :)

Uglavnom, svaka od navedenih je ostavila dobar utisak na mene.

Miss Poison
15.08.2011, 13:56
Ljudi, zar ovdje niko nista ne cita? :huh: Samo da vam kazem da ocekujem neku dobru preporuku u narednih par dana :D

Lord Gangarić
15.08.2011, 14:54
Preporucujem svima da procitaju fantasticnu trilogiju Dz.R.R. Tolkina "Gospodar prstenova". I obavezno trazite sa prevodom Zorana Stanojevica koju mozete kupiti u knjizari Delfi :
http://www.delfi.rs/ka1un1565/delfi_knjige_gospodar_prstenova_i_-_iii.html

Ja čitam Silmarilion stigao sam negde do pola knjige ali ću je verovatno završiti do kraja nedelje

Branislav
16.08.2011, 18:23
Ljudi, zar ovdje niko nista ne cita? :huh: Samo da vam kazem da ocekujem neku dobru preporuku u narednih par dana :D
Sve sto nisi procitala od klasika svetske knjizevnosti. Za pocetak:
1. "Faust" - Gete
2. "Braca Karamazovi" - Dostojevski
3. "Proces" - Kafka
4. "Mit o Sizifu" i "Stranac" - Kami
5. "Hazarski recnik" - Pavic
6. "Ime Ruze" - Eko
7. "Majstor i Margarita" - Bulgakov
8. "Izabrane pesme" - Jesenjin

Il Capitano
16.08.2011, 23:51
Pročitao Gangstera od Lorenca Karkatere.

http://www.laguna.rs/index.php?m=naslov&id=16

Šta ću kad volim ovaj žanr :D

Indigo
17.08.2011, 20:42
Sve knjige od Paola Koelja.... Covek genije....
Procitao bih sada neku dobru misteriju ili neki krimi roman pa ako bi neko mogao da preporuci nesto?.... :D
Inace i haiku poeziju od Natase Dagmar bih vam preporucio, dosta je dobro i zaista osvezavajuce citati tako nesto....
Takodje nedavno ponovo citao Vaska Popu pa ko nije toplo mu preporucujem.... :D

Miss Poison
17.08.2011, 22:00
Procitao bih sada neku dobru misteriju ili neki krimi roman pa ako bi neko mogao da preporuci nesto?.... :D

Ja ovdje izgleda uzalud pisem :p

Jed Rubenfeld - The Interpretation of Murder. Knjiga je mnogo dobra, i za mladje i za starije. Bukvalno za svakog ko voli misteriju. :)

EDIT 2: Dan Brown - Digital Fortress (obavezno!) :)

Indigo
17.08.2011, 22:13
:biggrin: Nisam ni pogledao ranije postove.....
Probacu da je nadjem....

Miss Poison
17.08.2011, 22:18
Tumacenje ubistva su za nase trziste izdali Mono i Manjana (2007), prevod Dejan Inic :)

Miss Poison
14.09.2011, 21:23
Od Dena Brauna preporucujem sve:
Digitalna tvrdjava
Tacka prevare
Da Vincijev kod
Andjeli i demoni

Trenutno citam i njegovu poslednju (do sada) - Izgubljeni simbol. Za sad (a procitala sam neke 3/4) se cini kao i sve njegove - odlicna :)

Pablo
14.09.2011, 21:28
Ima li neko ideju gde moze da se kupi (ili ukrade, ukrasti knjigu nije greh ;)) autobiografija Valentina Rosija "A sta da nikad nisam probao"? :)

Miss Poison
14.09.2011, 21:31
Ja pokusavam da nadjem knjigu Mat-a Oxley-a - Valentino Rossi: MotoGenius. Do sada nisam imala uspjeha.

Ako nadjem ili ovu ili tu, javicu ti :)

bice
14.09.2011, 21:51
Hahahahha kakve knjige,ja trebam da procitam lektiru "Tvrdicu" od 70 strana a mrzi me mnogo :D

Dusan
14.09.2011, 21:59
Hahahahha kakve knjige,ja trebam da procitam lektiru "Tvrdicu" od 70 strana a mrzi me mnogo :D

I ja isto

Miss Poison
14.09.2011, 22:02
Kako bih vam sad slatko pukla jedan dislike, al' necu, razlicita su interesovanja kod ljudi. Mada je meni malo nejasno kako ljudi ne vole da citaju? :)

Pablo
14.09.2011, 23:01
Pa sad... Ja volim da citam, ali uvek naleti ponesto dosadno... :)
Jednom uz neki casopis delili i knjigu i cetkice za sminku, sve zajedno 200 dinara. Knjiga je "Prva Ledi Ceterli", pozadi pise da je najbolja knjiga od tog pisca, ne mogu nikako da mu se setim imena.
I uzmem ja to da citam i jedva sam stigla do pola knjige i prosto digla ruke! Nista se ne desava osim ponavljanja nekih fraza i metafora i sve kao oni bi nesto da filozofiraju, a nista pametno da smisle... :wall:
Ne preporucujem! :)

Ares
14.09.2011, 23:02

70 strana se procita za 2 sata!!! :)

bice
14.09.2011, 23:41
Znam to,ali me mrzi mnogo :D

Ares
14.09.2011, 23:45
Znam to,ali me mrzi mnogo :D

Onda ti pomoci nema. :D

Miss Poison
15.09.2011, 14:31
Pa sad... Ja volim da citam, ali uvek naleti ponesto dosadno... :)
Jednom uz neki casopis delili i knjigu i cetkice za sminku, sve zajedno 200 dinara. Knjiga je "Prva Ledi Ceterli", pozadi pise da je najbolja knjiga od tog pisca, ne mogu nikako da mu se setim imena.
I uzmem ja to da citam i jedva sam stigla do pola knjige i prosto digla ruke! Nista se ne desava osim ponavljanja nekih fraza i metafora i sve kao oni bi nesto da filozofiraju, a nista pametno da smisle... :wall:
Ne preporucujem! :)

Pa ako hoces nesto interesantno uzmi Dena Brauna, postace ti omiljeni pisac, znam iz iskustva :D Ispod sam napisala sve njegove knjige :)

Pablo
15.09.2011, 14:32
Pa ako hoces nesto interesantno uzmi Dena Brauna, postace ti omiljeni pisac, znam iz iskustva :D Ispod sam napisala sve njegove knjige :)
Vec sam citala! Vec jeste jedan od omiljenih! :D

bice
15.09.2011, 20:23
Procitao Tvrdicu za 1h i 22 minuta :D
Bilo mi dosadno :)

Kalu
15.09.2011, 21:37
Treba se izboriti sa Andricem i na Drini cuprija :D

Mada danas sam bio u poseti Andricevom muzeju,tacnije u stanu u kojem je proveo kraj zivota..:sd:

Ne znate kolika mu je kucna biblioteka,mnooogo mnogo knjiga :biggrin:

milanche
16.09.2011, 02:00
Trenutno citam "Pecina crnog leda" od Dz.V. Dzouns (Alnari) .Nije neki prevod, ali cak i tako oskrnavljena je blagoslov za svakog ljubitelja pisane reci. :ajde:

mr.gold
23.09.2011, 20:56
Jedno vece, letnje, pricam na terasi sa jednim mojim prijateljem, i nekako kroz razgovor sve nam se provlace nase ,nazovi, narodne doskocice i poredjenja i mi malo po malo, krenemo da ih nabrajamo koliko smo siromasi znali, i divimo se nasem specificno inteligentnom narodnom humoru, pa reko’ daj da probam ja nekvalifikovan da ih popisem koliko ih znam.

Sjasi kurta da uzjase murta.
Razvijen si ko sahista.
Dobar i budala dva rodjena brata.
Nicija nije do zore gorela.

I tako …

vesna8.11
23.09.2011, 21:09
Dobra ideja, dopada mi se.
Nadam se da ce i drugi uzeti ucesce, da se podsetimo i upotpunimo znanje, proverenim mudrostima.
Meni se nekako sama namece jedna od tih, tako lepo srocenih misli.

Pred najezdom budala, pametni se povlace!

mr.gold
23.09.2011, 21:53
ne, ne … vise sam mislio na:

Nema te ko turpije u zatvoru.
Blene k'o tele u sarena vrata.
Sta si navr'o ko' mutav na telefon.
Smorio se ko Spajdermen u Vojvodini.

Branislav
23.09.2011, 22:04
Smrdi kao ranjena puma u bekstvu.
Smorio sam se kao zmaj.
Nema te covece ko gaca u pornicima.
...

Mr.M
23.09.2011, 22:11
I meni se ovo svidja , da dodam i ja nesto :

- Gubis se kao prasak u ves masini
- Je li ti glava sluzi samo za cesljanje
- Hladan kao svekrvin pogled
- Srecan kao kuce u liftu
- Cepas se kao ludak novine
- Smorio si se k'o Milka Canic u slagalici

:D :D

Branislav
23.09.2011, 22:16
Leglo mu kao budali samar.

miloolja
23.09.2011, 22:25
Dok se dvoje svađaju, treći koristi.
Čuvaj se tihe vode i psa koji ćuti.
Batina ima dva kraja.
Gde se konji biju i igraju, tu magarcu nigde mesta nema.
Nije siromah ko malo ima, već ko mnogo želi.
Kada bi čovek znao gde će da padne on bi seo.

I za kraj...

Dve stvari su beskrajne: svemir i ljudska glupost.
Živi i pusti druge da žive.

mr.gold
23.09.2011, 22:52
Nisu tema poslovice, koristiti oci i mozak
Ali moze da prodje.

Istoriju pisu pobednici.
Tri put ponovljena laz postaje istina.
Ko laze za tebe, lagace i protiv tebe.
Bolje slep ocima, nego slep pamecu.
Cija sila, toga i pravda.

I na kraju
Progovorio je i propustio sansu da ostane pametan.
Tesko tome ko za tudjom pameti ide.
Da ga zemlja ne vuce sebi, poleteo bi.
Bolje slep ocima, nego slep pamecu.

Da se vratim na temu

Sta se primas ko saucesce.
Trepce k'o sojka na jugovinu.
Smorio si ko rezervna guma.

Vanja #66
23.09.2011, 23:23
Nisam nesto sasvim spojen sa pamecu, ali jednu mogu da izvucem:

Izdajica ce izdati i onog za koga je izdao...

Mozda nije nasa, ali nije ni losa:

Jednom se zivi, dvaput se umire...

mr.gold
24.09.2011, 09:17
Dosadan je, k'o gace bez lastisa.
Nervozan k'o zbun na oluji.
Leglo k'o d... na nosu.
Dosadan kao kratko cebe.
Hladan kao svekrvin pogled.

Vanja #66
24.09.2011, 12:21
Malo o parama:

Lepi se za pare ko muve za lepak.
Para vrti gde burgija nece.
Vreme je novac.

I za taste:

Hladan kao tastino srce.

Dusan
24.09.2011, 12:42
Smoren kao baner na neposecenom sajtu.

mr.gold
24.09.2011, 14:57
Zamolio bih moderatore i administratore da mi vise ne brisu postove.

Ne vidim potrebu da se brise moj post koji nije ni u turnirskoj temi niti bilo kakvoj bitnoj temi.
Niti sam nekoga uvredio niti je moj post u mojoj temi, koja je apsolutno tema za zezanje, bez ikakvog pravila, i u delu foruma gde je sve dozvoljeno, pozivao na ikakvo nasilje vredjanje, i bilo sta sto je zabranjeno.
Ako taj koji je obrisao moj post ume da mi objasni zasto je to uradio, molio bih ga da javno isto saopsti.
Ako postoji i jedan razuman razlog zasto ga je obrisao ja sam spreman da se javno izvinim.

Takodje bih volio da saznam ko mi je obrisao post, kako bih mogao da otvorim grupu prigodnog naziva.

bojanaBG
24.09.2011, 15:20
Ja sam ti obrisala post i editovala sve ostale.
Acin post je obrisan i tvoj zajedno sa njim, a ti slobodno nastavi da postujes naodne umotvorine, samo pazi na recnik.

mr.gold
24.09.2011, 15:48
Off topic:
Nekako mi je sad lakse kad znam da si ti. Ipak je to zenska ruka.
Razlozi se ne dostavljaju javno?

Izgazi ce ga ko mace muskatle.
Omlati ce ga ko mecka jagode.
Izgibose ko cigani na ringispilu.
Plasi ga se ko Vlasi vode.
Pocepo bi ga ko seljace napolitanku.

eM
24.09.2011, 15:58
Samo se mrtvi ne vracaju.
Naporan ko treca smena.
Dosadan ko gace bez gume.

Indigo
24.09.2011, 16:14
Ne bih je dirao stapom preko interneta
Ne bih joj prisao ni bacacem plamena
Nema te ko turpije u zatvoru

mr.gold
24.09.2011, 16:15
off topic 2

Mozda neki hoce ovo licno da shvate, pa moram da napomenem da su ovo iskljucivo narodne doskocice i da ih treba striktno tako posmatrati – kao narodne doskocice.
Naopako da neko ovo licno dozivljava. Mada verujem da nema takvih.
Mozda sam trebao u naslovu da napisem da su “svi dogadjaji i lica izmisljeni”, i da nema indicija da se asocira na bilo koga sa ovog foruma. Ali evo, ni sad nije kasno.
Dakle, hvala svima koji su svojim pisanjem doprineli popularisanju ovog topica.

Da nastavimo sa narodnim umotvorinama:

Nevina je ko goblen.
Naivna je k'o francuska sobarica
Gle kakva je, ko da je grobaru sa lopate pobegla.

Srecom se potpisala na cipele, inace je ne bi prepoznali dok viri.

Vanja #66
24.09.2011, 16:29
Smeje se kao lud na brasno.
Blene kao tele u sarena vrata.
Smorio se kao zmaj u tegli.

Nastavice se...

mr.gold
24.09.2011, 21:36
Srecan kao kuce u liftu.
Izgubljen k'o burek u svemiru.
Nervozan k'o zbun na oluji.
Navalio k'o gladna godina.

Branislav
24.09.2011, 22:05
Izgleda kao da ga je poplava izbacila.

bojanaBG
24.09.2011, 23:05
Off topic:
Nekako mi je sad lakse kad znam da si ti. Ipak je to zenska ruka.
Razlozi se ne dostavljaju javno?

Ne dostavljaju se.

Vanja #66
25.09.2011, 01:24
Spamujes Bojana... :D

Pocepao si ga k'o poziv za vojsku...
Mazis je k'o budala jabuku...
Otresao si ga k'o cigance slinu...
Mesa k'o siroce kacamak...

Uz pomoc prijatelja, mnozina je u pitanju! :D

tennis
25.09.2011, 03:05
stoji mu k'o piletu gaće
stoji joj k'o kokoški brus
stoji mu k'o pevcu kondom
smorio se k'o štreber na raspustu
smorio se k'o vampir na groblju
smorio se k'o puž na maratonu
pali se k'o hepo kocka
dosadan k'o zubna bolest

miloolja
26.09.2011, 12:36
...ali nekako bih baš ovde....

VREME JE ZA BEBE - prva misao žene koja posle skoro deset godina rada u firmi konačno dobije rešenje da je primljena za stalno.

NEŠTO GOTOVO NEMOGUĆE, NEZAMISLIVO....K'o Manćiini bez šala... kao Karleuša sa dobrom pesmom... k'o pile sa sisama... k'o Britanija bez kiše.

OSOLITI MUDA - 1. Biti na moru 2. "Biti" :rleys: sa ribom koja je bila na moru