Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Odg: Poezija, knjige, poslovice itd...

    [quote author=bojanaBG link=topic=1892.msg150394#msg150394 date=1280221520]
    Kad su cvetale knjige je prica o mom kraju, Dusanovac l5'%9 u stvari ja sam na 10 minuta od Dusanovca, moj kraj nema ime, jednostavno Vozdovac ^%@7f (sad cekam golda da me zeza $#^%RT $#^%RT)
    [/quote]


    Ma kazi jednostavno - prigradsko selo, neces pogresiti $#^%RT

    Comment


    • #47
      Odg: Poezija, knjige, poslovice itd...

      Ja ne volim da citam knjige...
      Za sada sam procitao samo jednu ako ne racunamo one skolske lektire... *%@(D!RY-
      Procitao sam "Lajanje na zvezde" za 2 dana i to je moj najveci uspeh +*@WT*48*
      Da hocu i kada bih se trudio mogao bih da procitam sta hocete ali me mrzi,jedva sam i ove lektire procitao mnogo su dosadne *%@(D!RY-
      Dreams are coming true.


      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

      Comment


      • #48
        Odg: Poezija, knjige, poslovice itd...

        [quote author=bice link=topic=1892.msg150488#msg150488 date=1280240153]
        Ja ne volim da citam knjige...
        Za sada sam procitao samo jednu ako ne racunamo one skolske lektire... *%@(D!RY-
        Procitao sam "Lajanje na zvezde" za 2 dana i to je moj najveci uspeh +*@WT*48*
        Da hocu i kada bih se trudio mogao bih da procitam sta hocete ali me mrzi,jedva sam i ove lektire procitao mnogo su dosadne *%@(D!RY-
        [/quote]


        To se zove principijelnost!
        Na dobrom si putu, samo izdrzi @R&}*

        Comment


        • #49
          Odg: Poezija, knjige, poslovice itd...


          Ko je nije procit'o magarac je bio. &8@^J
          Oznoji se Tata sav,
          bekendi ga strasno muce,
          borio se kao lav!
          al' mu ipak g.za puce!

          Comment


          • #50
            Odg: Poezija, knjige, poslovice itd...

            [quote author=mr.gold link=topic=1892.msg150494#msg150494 date=1280240737]
            [quote author=bice link=topic=1892.msg150488#msg150488 date=1280240153]
            Ja ne volim da citam knjige...
            Za sada sam procitao samo jednu ako ne racunamo one skolske lektire... *%@(D!RY-
            Procitao sam "Lajanje na zvezde" za 2 dana i to je moj najveci uspeh +*@WT*48*
            Da hocu i kada bih se trudio mogao bih da procitam sta hocete ali me mrzi,jedva sam i ove lektire procitao mnogo su dosadne *%@(D!RY-
            [/quote]


            To se zove principijelnost!
            Na dobrom si putu, samo izdrzi @R&}*
            [/quote]
            Mr. Gold, ti kao administrator ne bi trebalo da podstices clanove na ne-citanje dobre literature, naprotiv, trebalo bi suprotno da radis, i da pocnes ozbiljno da citas, da bi i drugima davao primer--mozda bi te neki i sledili.

            Uzgred---koja je to knjiga "Kad su cvetale knjige" ?
            Ja sam citala jednu slucnog naslova "Kad su cvetale tikve "---od Dragoslava Mihajlovica. Izvanredna knjiga.

            Comment


            • #51
              Odg: Poezija, knjige, poslovice itd...

              Ima vremena za mene i knjige mlad sam jos $#^%RT ne znam kada pocnem da citam knjigu mene nesto mrzi da nastavim kada stanem i posle je ne pipnem
              Evo bas sam na kraju skolske godine dobio za odlican uspeh knjigu "Necista krv" Bore Stankovica i nisam je ni pipnuo ali probacu da je procitam do kraja 2010 ako me ne bude mrzelo h5g6k8
              Znam da ce me posle ovoga neki zezati(Vladan) ili vec sta ali ocekujem podrsku Mr.Golda +*@WT*48*
              Dreams are coming true.


              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

              Comment


              • #52
                Odg: Poezija, knjige, poslovice itd...

                Iako sam malo procitao, mogu da kazem da mi se, na zalost Vladane +-*^%*, sam sadrzaj knjige Majstor i Margarita ne dopada.
                Ivo Andric je taman jednako obavezan kao i Dostojevski. I jedan i drugi su suvi geniji.

                Mesa Selimovic je takodje genije od koga je vecina procitala samo Dervis i smrt, a isto tako odlicna je i Tvrdjava. To su knjige koje bi covek trebalo da cita sa + 28-29 godina.

                Seldona sam komplet procitao, kao i verovatno svi u tom uzrastu "zelim sve od zivota", koji su citali tog trash-pisca. Neverovatan utisak na mene su ostavile te knjige. Kada sam stigao do knjige u kojoj opisuje cuvenog placenog ubicu Sakala, tu sam se razocvarao i nisam vise citao.

                Hesea sam video u knjizarama $#^%RT
                100 godina samoce mi je jedna od glupljih knjiga, a celu sam je procitao zbog mog brata, da mu dokazem da i ja mogu h5g6k8
                Kueljo mi takodje nije zanimljiv jer neuspesno koketira sa duhovnim stvarima, iako sam i njega citao.

                Gorski vijenac je obavezan kao i sve narodne pesme.
                Takodje Knjiga o Milutinu.

                Sto se tice mene, imam dosta nagrada kao clan biblioteke sa najvise procitanih knjiga, ali to je bilo u vreme kada internet nije postojao %QWT&W
                A ono sto sada citam, vas verovatno ne bi zanimalo.

                Pesnici su poseban deo @(*6sd$%

                Comment


                • #53
                  Odg: Poezija, knjige, poslovice itd...

                  Pa evo jednog pesnika za Golda, ako ga vec nije procitao---Milton, "Izgubljeni raj"
                  I odlicna knjiga od Marsela Prusta--"U potrazi za izgubljenim vremenom".

                  Comment


                  • #54
                    Odg: Poezija, knjige, poslovice itd...

                    Jedina knjiga koju sam pročitao van lektire je "Na zapadu ništa novo" od Remarka. I dosta je dobra knjiga čak sam posle i film gledao.
                    Čuo sam da je dobra ova od Selimovića "Derviš i smrt" što pominje Mr.Gold pa ću možda da krenem da je čitam. I "Alhemičar" od Koelja kažu da je dobra.
                    A kažu da je jedan od najboljih romana svih vremena "Lovac u žitu" od Selindžera. mada po reakcijama ljudi iz Srbije, po forumima kažu da je knjiga živi smor ali je dobila na značaju jer ju je čitao ubica Džona Lenona i da je inspirisan knjigom rekao da Lenon ne zaslužuje da živi u ovakvom svetu.
                    IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                    ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                    C'E SOLO L'INTER

                    Comment


                    • #55
                      Odg: Poezija, knjige, poslovice itd...

                      [quote author=MKSerbia link=topic=1892.msg150520#msg150520 date=1280253830]
                      Čuo sam da je dobra ova od Selimovića "Derviš i smrt" što pominje Mr.Gold pa ću možda da krenem da je čitam. I "Alhemičar" od Koelja kažu da je dobra.
                      A kažu da je jedan od najboljih romana svih vremena "Lovac u žitu" od Selindžera.
                      [/quote]
                      Selimovic da. h5g6k8
                      Koeljo nikada. #%d*
                      Lovac u zitu odlican. +*@WT*48*
                      Oznoji se Tata sav,
                      bekendi ga strasno muce,
                      borio se kao lav!
                      al' mu ipak g.za puce!

                      Comment


                      • #56
                        Odg: Poezija, knjige, poslovice itd...

                        Sledeća knjiga koju čitam je "Derviš i smrt" @R&}*.
                        IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                        ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                        C'E SOLO L'INTER

                        Comment


                        • #57
                          Odg: Poezija, knjige, poslovice itd...

                          [quote author=vesna8.11 link=topic=1892.msg150503#msg150503 date=1280243005]
                          Uzgred---koja je to knjiga "Kad su cvetale knjige" ?
                          Ja sam citala jednu slucnog naslova "Kad su cvetale tikve "---od Dragoslava Mihajlovica. Izvanredna knjiga.
                          [/quote]

                          Kad pisem post na poslu, tako mi i treba $#^%RT $#^%RT

                          @jinxy
                          'Mali princ' jedna od najboljih knjiga svih vremena i bukvalno mozes da je citas stalno i u svakom uzrastu %QWT&W
                          A' 'Lovac u zitu' - nista posebno $#^%RT
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • #58
                            Odg: Poezija, knjige, poslovice itd...

                            [quote author=bojanaBG link=topic=1892.msg150526#msg150526 date=1280254415]
                            A' 'Lovac u zitu' - nista posebno $#^%RT
                            [/quote]
                            Ma nista, Boki. $#^%RT
                            Normalno da ti ne odgovara, kad glavni junak romana ne sjedi pored svoje ljubavi u starackom domu, prepricavajuci joj detalje iz njihovog ljubavnog zivota.
                            Ona, naravno, nema pojma sta joj on prica, ali on ne odustaje. &*#GI(] &*#GI(] &*#GI(]
                            Oznoji se Tata sav,
                            bekendi ga strasno muce,
                            borio se kao lav!
                            al' mu ipak g.za puce!

                            Comment


                            • #59
                              Odg: Poezija, knjige, poslovice itd...

                              [quote author=jinxy link=topic=1892.msg150529#msg150529 date=1280254728]
                              Ma nista, Boki. $#^%RT
                              Normalno da ti ne odgovara, kad glavni junak romana ne sjedi pored svoje ljubavi u starackom domu, prepricavajuci joj detalje iz njihovog ljubavnog zivota.
                              Ona, naravno, nema pojma sta joj on prica, ali on ne odustaje. &*#GI(] &*#GI(] &*#GI(]
                              [/quote]

                              Samo se ti zezaj sa filmom ' Notebook', ali sta ti ja mogu sto nisi romanticna $%&5@$A
                              Ali 'Lovac u zitu' - prosecna knjiga i precenjena -E)%&4
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • #60
                                Odg: Poezija, knjige, poslovice itd...

                                [quote author=MKSerbia link=topic=1892.msg150520#msg150520 date=1280253830]
                                Jedina knjiga koju sam pročitao van lektire je "Na zapadu ništa novo" od Remarka. I dosta je dobra knjiga čak sam posle i film gledao.
                                [/quote]

                                Remark, zanimljivo stivo h5g6k8
                                Moras malo da poznajes istoriju da bi citao njegove knjige.
                                Procitao sam Tri ratna druga, i nije mi se nesto svidela. Mozda sto sam je citao kao vrlo mlad.
                                Bukovskog sam nekada citao. Izuzetno zanimljiv, zato sto je drugaciji.
                                Ipak, ta brutaslnost u opisivanju oicnih ljudi i postupaka me je na kraju odbila od njega.
                                Ali da ima citate, ima.


                                Lovac u zitu nisam nikada citao, a ne verujem ni da cu $#^%RT
                                Ja volim da citam price iz naroda, obicne knjige koje se bave sudbinama ljudi, sela, krajeva, istorijom jednog vremena ...
                                Ne volim vise krimice, ljubice, zavere .... jbg, stariji sam covek h5g6k8

                                Sada sam presao i na istoriju pa citam kad god mogu. Vojna istorija je u pitanju. I istorija Srbije.

                                Comment

                                Working...
                                X