Announcement

Collapse
No announcement yet.

Testiranje za sezonu 2013 MotoGP

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Testiranje za sezonu 2013 MotoGP

    U Valensiji se sve zavrsava ali i pocinje. Na redu su testiranja za sezonu 2013. Raspored bi trebalo da izgleda ovako:

    November 2012
    12 November Valencia Spain Moto2/Moto3
    13,14 November Valencia Spain MotoGP

    February 2013
    5th-7th February Sepang Malaysia MotoGP
    12th-14th February Valencia Spain Moto2/Moto3
    19th-21st February Jerez Spain Moto2/Moto3
    26th-28th February Sepang Malaysia MotoGP

    March 2013
    11th-13th March Jerez Spain Moto2/Moto3
    15th-17th March Jerez Spain MotoGP

    Sutrasnji test ce svakako biti interesantan. Iako je u ovom periodu jos rano za zakljucke, neka testiranja iz predhodnih godina jasno su pokazivala kako ce se stvari odvijati u buducnosti. Pored toga imamo i promene u timovima.
    - Rosijev prelazak "s magarca na konja". Nakon dve ocajne sezone sa dukatijem, Rosi se vraca na jamahu. Cinjenica je, da ako neko zeli da ostvari iole pristojan rezultat, mora da trazi mesto u fabrickim timovima honde i jamahe, ostale ekipe su, bez uvrede, druga liga.
    - Markez na hondi. Da vidimo koliko je brz.
    - Dukati. Pa sto se tice vozaca mozda i najinteresantniji. Doviciozo, Spiz i Janone. Sjajni vozaci, samo sto dukati nema da im ponudi bas nista. Nije tajna da dukati nema nikakva poboljsanja za 2013. Sto znaci da ce voziti verovatno istu masinu kao i Rosi. Naravno, moze da se desi da Rosi nije znao da vozi taj motor, a ovi znaju i budu brzi od honde i jamahe, ali onda bi to znacilo da se Preciozi probudio iz prelepog sna. S druge strane brojne su glasine kako ce Preciozi biti zamenjen. Audi trazi krivca za lose rezultate i odlazak Rosija. Navodno je ponudjeno suteru da im radi sasiju. Tako da od dukatija mozemo ocekivati promene tek sledece godine
    - CRT: no comment

  • #2
    ..ne znam kako su prosla danasnja testiranja, i da li su bila uopste,iskreno nesto me i ne zanimaju..kasnije cu pogledati..ali sutrasnja me itekako zanimaju,bas iz razloga koji si ti naveo u otvaranju..dobre vozace ima dukati,i videcemo koliko su dobri na tom s.... od motora..mada i cavke,vrane i svrake znaju da od tog dukatija nema nista..ali dobro..sve ce vrlo brzo izaci na videlo..Markez mozda ce biti brz,mozda i ne,ipak je to novina za njega,ali bice interesantno svakako..ali ono sto jedva cekam da vidim sutra,to je vozace koji "ride together again"..ZNACIIIIII ako verujes ti i ko cita ovo,voleo bih da ova noc traje 1 MIN!!!!!!!!jedva cekam da vidim sta ce prokomentarisati skeptici,kako ovde tako i na drugim mestima o voznji Rossija..sumnjam da ce biti bolji od Horhea,bilo bi po meni to veliko iznenadjenje,ali ne bi me cudilo kad bi i bio..e to bi tek bilo iznenadjenje....a sto se tice Felipea,msm da je njegova sudbina zapecacena sto se dukatija tice..koliko ja imam informacija,cak se i ne spominje gde ce da ga sklone,vec da ga sklanjaju bez daljeg..jer niko nije mutav i slep pa da ne vidi i procita medju redove sta je i na koj nacin je on radio,a to nece sigurno biti slucaj sa bordom audija..ali iskreno,bole me uve sta ce biti sa njim i gde ce zavrsiti..sto se mene tice mogu i da ga ostave gde jeste,ne zanima me vise..;)
    sigpic

    Comment


    • #3
      Ovde bi trebalo da bude prenos sutra u 10:30 ujutro www.sportmediaset.mediaset.it tj Rossi na Yamahi opet, mislim da vecinu to zanima ili kliknite i ovaj link isti je samo direktno do te stranice http://www.video.mediaset.it/dirette...i_yamaha.shtml . Pozdrav

      Comment


      • #4

        http://www.youtube.com/watch?v=tiQcTQoBeXk

        Comment


        • #5
          nema slike nesto neradi

          Comment


          • #6
            Moze li mi neko dati link da za free gledanje treninga? hvala unapred

            Comment


            • #7
              Da, svi sa kojima sam pricao kazu da ne radi link i svi su iz drugih zemalja tako da nije smo do nas ili nesto slicno nego niko ne moze da gleda. Zasto...jbga

              Comment


              • #8
                https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...08804552_n.jpg

                Comment


                • #9
                  Danas odnosno jutros(kako za koga)nije bilo moguce naci link koji je radio,bar ja nisam mogao da nadjem..navatao sam neki koji je isao preko Australije,medjutim vrlo brzo je stopiran..vec u 10:40....izgleda da je prvi dan testiranja za Mgp bio izuzetno vitalan i znacajan za mnoge(kinta,kinta,many,many..)verovatno zbog MM i VR-a,tako da je linkove nemoguce bilo naci..posto je bilo lose vreme niko nije ni pokusao nesto ozbiljno,vec ono,cisto reda radi da provozaju nove motore..naravno zbog toga su i rezulatati koji su postignuti bili nebitni..informacije koje imam podelicu ovde sa vama a ticu se VR-a..moj izvor kaze sledece:"..u garazi VR-a kao da su u nedelju izvozili zadnju trku u sampionatu i da su tom trkom bili jako nezadovoljni..ponasanje je bilo takvo kao da je VR bio tu prethodne 2 god bez uspeha,svi smrknuta lica i vrlo,vrlo ozbiljni..itd,itd.." nesto nije kako treba u taboru Yamahe....prijatelj sa kojim sam pricao danas telefonom,kaze jos da je to zbog toga sto nekim ljudima,za koje su precizirali(navodno dogovor kroz ugovor o mehanicarima koji su trebali da idu u paketu sa VR) da treba da budu tu danas na testiranju,nije im dozvoljeno da budu u garazi....jos nemaju pouzdanu informaciju u cemu je spor i oko cega je nastao problem..,ali prvi utisak nakon oficijalnog vracanja u Yamahu(svi zadovoljni,svi se smeskali,itd..),ukazuje na to da tu nesto nije kako treba......licno mi se to ne dopada,jer to nece(ako se ti problemi ne rese,ili ako se ne usaglase dok jos nije kasno)izaci na dobro bez dobre atmosfere u timu..cak i da ne izadje u javnost sve ovo,nije dobro....da li je moguce da su nesporazumi iz 2010 jos prisutni i da to jos uvek nije prelezano???...sve je moguce,jbt...
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Meni je bilo dovoljno sto sam video da mazi M1, da se malo lezernije ponasa na njoj i sto je u poslednjem izlasku odvezao svoje najbolje vreme. Neko uporedjivanje, ako je uopste moguce tako ga nazvati, moze biti Haydenovo vreme u tom trenutku, koje je bilo 1:44.6. U slicnim uslovima u petak na FP1 je imao 1:44.49 i bio je najbrzi, a Rossi je danas odvezao 1:43.75 valjda kad je Hayden odvezao ovo prvo vreme... Za pocetak, ja zadovoljan. Za 20ak dana cemo imati neka merodavnija vremena...

                    Comment


                    • #11
                      Dajte link za gledanje treninga

                      Comment


                      • #12
                        Pedrosa vozi 1:33:723, a Marquez 1:36:22
                        Narovucenije - ima on jos mnoooooooooogooo da gusla

                        Comment


                        • #13
                          Da, a na kraju dana zaostaje svega sekund za Pedrosom, mada je to oko 2 i po sekunde za pol vremenom, ali kad se uzme u obzir i to da su se uslovi bas pokvarili u odnosu na subotu... Ima jos mnogo da gusla, ali sto se tice guma, podesavanja, elektronike...

                          Comment


                          • #14
                            Rosi i Lorenco nisu bili u Valensiji, vec u Aragonu, gde su vremski uslovi bili jos gori. Rosi je odvezao samo jedan krug, a Lorenco nekoliko a onda je pao, tako da je jamaha napravila veliku gresku sto nije ostala u Valensiji. Sto se tice testiranja meni je bilo interesantno sto su Doviciozo i Markez imali slicna vremena. Naravno, ova vremena nisu bas merodavna, ali razmisljam sta ce biti do pocetka sezone. Koliko ce Markez napredovati a koliko Doviciozo nece?

                            Comment


                            • #15
                              MotoGP Sepang Day 1 Test Results:

                              01- Dani Pedrosa – Repsol Honda Team – Honda RC213V – 2’01.157 (49 laps)
                              02- Jorge Lorenzo – Yamaha Factory Racing – Yamaha YZR M1 – + 0.008 (58)
                              03- Marc Marquez – Repsol Honda Team – Honda RC213V – + 0.044 (62)
                              04- Valentino Rossi – Yamaha Factory Racing – Yamaha YZR M1 – + 0.427 (56)
                              05- Stefan Bradl – LCR Honda MotoGP – Honda RC213V – + 0.632 (59)
                              06- Cal Crutchlow – Monster Yamaha Tech 3 – Yamaha YZR M1 – + 0.724 (64)
                              07- Alvaro Bautista – Go & Fun Honda Gresini – Honda RC213V – + 0.824 (59)
                              08- Katsuyuki Nakasuga – Yamaha Test Team – Yamaha YZR M1 – + 1.811 (58)
                              09- Kousuke Akiyoshi – HRC Test Team – Honda RC213V – + 1.815 (69)
                              10- Nicky Hayden – Ducati Team – Ducati Desmosedici GP13 – + 2.179 (62)
                              11- Wataru Yoshikawa – Yamaha Test Team – Yamaha YZR M1 – + 2.299 (46)
                              12- Bradley Smith – Monster Yamaha Tech 3 – Yamaha YZR M1 – + 2.303 (56)
                              13- Andrea Dovizioso – Ducati Team – Ducati Desmosedici GP13 – + 2.378 (48)
                              14- Aleix Espargaro – Power Electronics Aspar – ART GP13 – + 2.625 (58)
                              15- Randy De Puniet – Power Electronics Aspar – ART GP13 – + 3.126 (56)
                              16- Andrea Iannone – Energy T.I. Pramac Racing Team – Ducati GP13 – + 3.343 (57)
                              17- Ben Spies – Ignite Pramac Racing Team – Ducati Desmosedici GP13 – + 3.929 (21)
                              18- Takumi Takahashi – HRC Test Team – Honda RC213V – + 3.997 (70)
                              19- Hector Barbera – Avintia Blusens – BQR FTR – + 4.312 (41)
                              20- Yonny Hernandez – Paul Bird Motorsport – ART GP13 – + 4.499 (50)
                              21- Karel Abraham – Cardion AB Motoracing – ART GP13 – + 4.537 (54)
                              22- Danilo Petrucci – CAME Iodaracing Project – Ioda Suter BMW – + 4.596 (29)
                              23- Hiroshi Aoyama – Avintia Blusens – BQR FTR – + 4.762 (48)
                              24- Claudio Corti – NGM Mobile Forward Racing – FTR Kawasaki – + 5.269 (38)
                              25- Michael Laverty – Paul Bird Motorsport – ART GP13 – + 5.350 (43)
                              26- Lukas Pesek – CAME Iodaracing Project – Ioda Suter BMW – + 5.858 (46)
                              27- Bryan Staring – Go & Fun Honda Gresini – FTR Honda MGP12 – + 5.887 (41)
                              28- Colin Edwards – NGM Mobile Forward Racing – FTR Kawasaki – + 7.049 (25)

                              Comment

                              Working...
                              X