Announcement

Collapse
No announcement yet.

MotoGP Valensija

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MotoGP Valensija



    - U nedelju se zavrsava ovogodisnji motogp sampionat, konacno. Imali smo jednu, blago receno, nezanimljivu sezonu. Sad kada je sve odluceno mozda i vidimo jednu dobru trku. Red bi bio da nam Lorenco pokaze zasto je sampion. Davno bese kad je pobedjivao konkurente u direktnom duelu.





    Podaci o stazi




    duzina 4.005 m
    sirina 12m
    levih krivina 9
    desnih krivina 5
    najduzi pravac 876 m

  • #2
    ..imace on prilike to da pokaze sledece godine..
    sigpic

    Comment


    • #3
      Originally posted by Rossini View Post
      ..imace on prilike to da pokaze sledece godine..
      Sledece godine pocinje terapija

      Comment


      • #4
        Originally posted by crni View Post
        Sledece godine pocinje terapija
        ...bolna..ako smem da dopunim tebe a i ja da se usudim to da kazem..
        sigpic

        Comment


        • #5
          ..ovaj brzi krug od 1.30.8-to i nesto od "decaka u kratkim pantalonicama",govori mi nekako da je resio da se od ove sezone,pogotovu za njega sezone koja mu je jasno stavila do znanja sta treba da radi u sledeceoj ako uopste i sme da razmislja o njoj kao njegovoj(konacno ta titula),oprosti sa pobedom..Dani je taj krug izvezao(ko je gledao live)perfektno,kao niko do sada..cak je i Rosijev rekord staze oborio za skoro cele 0.4 sec..gledah malopre reprizu na SK,steta sto nisu,kad je vec islo u snimku,pustili ceo taj krug da narod vidi kako ga je odvezao..perfektno zaista..kapa dole..lep nagovestaj za sutra,ubedjen sam u to..jos nesto a vezano za dukati i Rossija..da li ste primetili lica osoblja-mehanicara i Rossija???..meni je to delovalo u stillu-"e brate jbg,sve smo pokusali,probali sa tobom,ali ne ide pa ne ide..jbg,sef je tako rekao,nazalost,sta da ti kazemo,sad je kasno da stelujemo i menjamo nesto..srecan ti put(return) u Yamahu bro,zelimo ti svu srecu i zdravje,pa ces tamo biti opet ono sto jesi..valjda ce ti godine koje nosis,dozvoliti sledece godine da budes onaj pravi Rossi,i uciniti sebi i drugima sa tvojim blistavim voznjama veliko zadovoljstvo,ponovnu satisfakciju i potvrdu da si i dalje veliki sampion..."..bilo je tuzno gledati box dukatija i Rossija danas..zaista..
          sigpic

          Comment


          • #6
            Originally posted by Rossini View Post
            da li ste primetili lica osoblja-mehanicara i Rossija???
            i lice coveka koji mozda nece vise voditi dukati motogp projekat nakon nedeljne trke

            Comment


            • #7
              Originally posted by crni View Post
              i lice coveka koji mozda nece vise voditi dukati motogp projekat nakon nedeljne trke
              ...kamo te lepe srece...msm ne volim to sto tako kazem,ali je taj koncept koji je on zastupao je odavno aut..zastareo i prevazidjen..razumem ja njegovu zelju za necim originalnim da imas,a pritom to originalno da bude i pobednicko,konkurentno,lepo je to,btw moderno vreme sa svim inovacijama i tehnologijom koja iz dana u dan napreduje i biva sve bolja i bolja,ti ocekujes da budes konkurentan sa necim sto je apsolutno nekonkurentno u domenu noviteta,elektronike i primenjivosti koncepata i materijala..i sad??sta su dobili??kao i mnogo puta do sada,pokazalo se neuspeno..svi su na gubitku..tim,menadzement,fabrika-proizvodjac,inzinjeri..IME KOJE IMAS..vozaci,odnosno vozac,i to kakav vozac..,mozda jedini koji je iz ovoga prosperirao je MUZEJ!!..mozda ce neko sad reci,pa bas to i nisu izgubili,IME,ali jbt ja ime kad ti ono bledi i nema autoritet...ali to je za neku drugu kolmunu...idemo dalje,sta je tu je,sutra je novi nedeljni dan,dan predvidjen da se izvoza poslednja trka u 2012-oj,imace akteri da daju svoju zavrsnu rec,i nadam se da ce mo u toj zavrsnoj reci i uzivati..
              Last edited by Rossini; 11-11-12, 00:40.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Koliki su otkucaji srca Aleksandru i Srdjanu u zavrsnici trke ? D

                Comment


                • #9
                  Ne znam da li sam ikada video Doktora manje motivisanog da vozi nakon sto je promenio motor. Samo je krstario stazom, pazio da ne padne... Ducati bolje nije ni zasluzio.

                  Comment


                  • #10
                    kako mi zao lorenca sto je onako zavrsio trku prokleti CRT-ovi i kad ih ubacise u sampionat! stvarno nije zasluzio da na onakav nacin zavrsi sezonu zbog ellisona koji nije hteo da se skloni! to je njegova duznost jer ima plavu zastavu a i cuju oni kad je neko iza njih ali ne... covek vozi polako i sta ga boli uvo... secam se ja da ellison isto tako nije hteo spies-u da se skloni u kvalifikacijama i upropastio mu krug mozda i za pol poziciju... ali sta je tu je... cestitke svim sampionima i jedva cekam 31. mart

                    Comment


                    • #11
                      Nije tu Ellison nista kriv, Zizela je krenuo da ga prestize na mokrom delu staze u delu gde je leva pa desna krivina. To se ne radi, narocito kad se prestize sporiji vozac ciju brzinu brzi vozac tesko moze dobro da oceni.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Vanja #66 View Post
                        Nije tu Ellison nista kriv, Zizela je krenuo da ga prestize na mokrom delu staze u delu gde je leva pa desna krivina. To se ne radi, narocito kad se prestize sporiji vozac ciju brzinu brzi vozac tesko moze dobro da oceni.
                        ..bas tako..jeste Elison kriv iz razloga sto ga nije propustio,medjutim nije ni u obavezi da ga pusti cim mu ovi zamasu,vec na prvom bezbednom mestu...da li bi ga on pustio ili ne bi,nebitno,verovatno bi smanjio gas,ovaj bi ga prosao i toliko..ovako se zavrsilo kako se zavrsilo,i to licno krivicom samog Lorenca!Steta za njega samog jer bi dodao jos jednu pobedu na svom kontu.Ono sto je meni zapalo za oko,a to je,da je pad bio "prilicno mekan" kako ga je izvio bajk..izgledalo je suvise zaebano,medjutim mnogo lepo je pao,kao na sundjeru..pogledajte malo bolje..nije bilo treskanja glave o asfalt,nije bilo odskakanje tela po asfaltu,jednostavno kao u gimnastici leteci (kontrolisani)salto bez posledica..naravno da je to i najbitnije da se nije skrljao opasno lose,ali to je posle svega i najbitnije na kraju..titula zasluzena po meni kao kristalna oprana casa,nema mu se sta zameriti,kao sto mu mnogi zameraju..po meni tako vozi sampion,pravi sampion,a ne kao mladjani Markez,kao muva bez glave.Ali to je razlika koju ce Markez tek uvideti..Lorenco sigurno ne bi vozio kao dama,da se nije dogodilo Stoneru to sto se dogodilo..vrlo proracunato,skladno,bez nekog veceg rizika,jer je apsolutno svestan svojih vrednosti,sto ce te se svi uveriti vec sledece godine..mozete svi da me drzite za ovo sto ja sada govorim o njemu,i da me uvek podsecate ako ne bude tako,da sam pogresio u proceni njegovih vrednosti..jos jednom sve cestitke na 4-oj tituli..
                        Originally posted by Vanja #66 View Post
                        Ne znam da li sam ikada video Doktora manje motivisanog da vozi nakon sto je promenio motor. Samo je krstario stazom, pazio da ne padne... Ducati bolje nije ni zasluzio.
                        ..sto se tice ovog "dvogodisnjeg bunarenja" i trazenje pitke vode,hvala bogu kad je tom projektu dosao kraj i spustena zavesa na tu rolu..ovo je bilo zalosno gledati,ne samo ovog vikenda,vec podosta unazad..iz mnogo razloga,ne samo zbog Rossija..zavrsena je jedna era,i steta je sto je tako zavrsena,jer su u toj eri ipak dominirali samo dva vozaca..Rossi i Stoner..steta je sto je ostala zabluda i dalje kod mnogih ljudi o necijiim kvalitetima koja nisu do kraja razjasnjena,mada za mene(kao i mnogih drugih koji vole a i ne vole Rosija)to nikad nije dovodjeno u bilo kakvu sumnju oko toga ko je ko i ko koliko vredi.Kazem steta iz prostog razloga zato sto je na to direktno uticao samo jedan covek..Filipo..da je bilo ko drugi bio na tom mestu,fama o tome da je taj dukati znao da vozi samo jedan covek bi bila razbijena kao meteor prilikom udara u planetu.Stoner se povlaci,Rossi ostaje,tako da bi ti buduci dueli doneli samo otreznjenje i potvrdu da je Rossi samo jedan,da neki "novi napaljeni sampioni"bi morali dobro da natope pelene da bi im uopste i bili konkurentni,a da neki koji su vec afirmisani da shvate da su njih dvojica ipak "nesto vise" od onoga sto oni misle..toj eri rivalstva jedino bi mogao da se prikljuci Horhe i niko drugi..nazalost nje nece biti,jer je zavsrena odlaskom Stonera,a samim tim i svi koji vole ovaj sport su uskraceni velikih duela i uzitaka..steta,VELIKA steta...
                        DORNA????tema za sebe,i ne znam samo kada ce biti nesto uradjeno da ne bi bilo kao na danasnjoj trci..alio o tome na zimskom raspustu..;)
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          i tako se ja danima naoruzavam za poslednji moto gp vikend,ocekujem kako je Srdjan najavio,jednu opasnu borbu jer su titule odlucene,ajd da se sad malo trkamo bez taktike,blablabla..a zaboravim da danas imam obavezu da idem na parastos,elem,mom teci izdajemo 40 dana,Bog da mu dusu prosti.i umesto da gledam kako u sampione vetar duva 200 na sat,taj isti vetar i iste brzine sam i ja osetio danas.na onoj orlovaci duva..paa,kao na groblju.uglavnom,od svega sam ulovio poslednjih 15ak minuta moto gp-a.prve 2 trke nisam video,kao ni sta je to bilo sa Lorencom,zasto oni startovi iz boksa itd.pitanje-zna li neko neki torent ili nesto gde mogu da vidim reprize,jer u programu vidim da sutra idu snimci,ali samo po pola sata od svake trke.kako ove sezone nisam propustio ni jednu,voleo bih i ovu celu da pogledam.ako mi neko pomogne u tome,popusicu mu jednu cigaru u znak zahvalnosti,if you know what l mean.ne,stvarno,ako neko zna gde ima celog snimka,zahvalan sam unapred,unazad,sa strane...pozdravcina svima,gledamo se kad se upale svetla u kataru sledece godine.do tada,budite mi dobro,a mozemo i da kucnemo koju i do tada,za vreme zimskog raspusta.jos jednom,uzivajte,pozdrav svima!!!!
                          p.s.i dajte taj neki snimak,torent,bilo sta.

                          Comment

                          Working...
                          X