Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto2 - Gran Premio Generali de la Comunitat Valenciana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto2 - Gran Premio Generali de la Comunitat Valenciana

    Novom sampionu Marku Markezu je vec bio priredjen docek u rodnoj Spaniji, a ovog vikenda ce ga uvek raspolozena publika u Valensiji pozdraviti poslednji put na Moto2 gridu. Njegov rival Pol Espargaro je takodje osigurao vicesampionsku poziciju, pa cemo se mi usredsrediti na borbu za mesto br.3 u sampionatu. Izmedju Janonea i Lutija je samo 11 bodova u korist Italijana.

    Zarko je vec postao “Debitant godine” u Moto2 klasi sa cak 75 poena vise od svog najzesceg proslogodisnjeg rivala Terola!
    Iduce godine mozemo samo da se nadamo da ce obojica biti jos bolji, tj. da ce Terol uspeti da skupi znacajniji broj poena, a da ce Zarko konacno da se domogne nekog podijuma, a sto da ne, i pobede.

    Posto je Vest zbog pozitivnog doping testa dobio jednomesecnu zabranu voznje, umesto njega ce voziti Rafid Topan Sucipto, 17-godisnji vozac iz Malezije. To mu je debi u Moto2 takmicenju, inace je visestruki nacionalni sampion. Sada debituje uz Elenu Rosel.

    Ne sumnjam da ce biti zanimljiv trkacki vikend i dobra atmosfera na tribinama, a onda sledi duga, duga pauza.

    Generalni plasman

    1.Markez 299p
    2.Espargaro 260p
    3.Janone 188p
    4.Luti 177p
    5.Reding 161p
    6.Kalio 119p
    7.Smit 108p
    8.Rabat 107p
    9.Agerter 98p
    10.Zarko 94p
    Last edited by nb_korac; 07-11-12, 10:40.
    sigpic

  • #2
    "Love me or hate me - you cannot beat me!"

    Novi rekord za broj poena u srednjoj klasi - 324! Ako pobeda u Japanu nije bila dovoljno ubedljiva, ova u mesovitim uslovima govori mnogo, mnogo vise... Usudio bih se da kazem da je odvezao savrsenu trku.

    Comment


    • #3
      Kakav je dragulj Mark Markez! Nesto poput Borga ili Nadala u tenisu
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • #4
        Originally posted by ClayWarrior View Post
        Kakav je dragulj Mark Markez! Nesto poput Borga ili Nadala u tenisu
        Kad se uz njega spoje najbolji motor

        Comment


        • #5
          Kalex, ne Suter, je najbolji RAM, ne motor, sve Moto2 masine imaju Hondin motor u sebi... Nekoliko osrednjih vozaca je u toku sezone trazilo da promene ram sa Sutera na neki drugi.

          Comment


          • #6
            Originally posted by Vanja #66 View Post
            Kalex, ne Suter, je najbolji RAM, ne motor, sve Moto2 masine imaju Hondin motor u sebi... Nekoliko osrednjih vozaca je u toku sezone trazilo da promene ram sa Sutera na neki drugi.
            Da li stvarno mislis da su svi motori isti osim marke? Ajde ...

            Comment


            • #7
              Da. Citao sam na nekoliko sajtova sve kontraverze koji su razni likovi pokusavali da povezu sa Marquezom i niti jednom se nije potvrdilo da u timu rade nesto nelegalno. Evo jedan od novijih tekstova o tome:

              http://www.motomatters.com/news/2012...omething_.html

              A ako stvarno mislis da bi legenda spanskog motosporta Sito Pons dozvolio da mu pulena pobedi neko na nelegalnoj masini, onda ti skidam kapu...

              Comment


              • #8
                markezu svaka cast za voznju danas! decko je objasnio neke stvari! moje je godiste i stvarno sam zapanjen kako vozi... iskreno se nadam da ce imati dobru sledecu sezonu i da ce se brzo uklopiti... sad preostaje dugih 4 i po meseca do pocetka sl sezone

                Comment


                • #9
                  Originally posted by urke030 View Post
                  Da li stvarno mislis da su svi motori isti osim marke? Ajde ...
                  ..motori su svi hondini,samo su sasije razlicite..kad vec komentarisem moto 2,ni ja ne mogu da se otrgnem utisku na ono sta je uradio MM...divljenje onom sto je on danas uradio i na koj nacin je mozda mala rec,ali opet s druge strane,kapa dole..BTW..ja jesam pobornik teorija zavere,i mozda,kazem mozda je ona ovde i na neki nacin prisutna..jer nokautirati konkurenciju na ovakav nacin ..isti motori,u sasijama neka mala razlika,ne i toliko presudna,inzinjeri iste skole zavrsavali,mehanicari isti zanat ucili,itd,itd,ali da ti isti inzinjeri,ti isti mehanicari budu toliko udaljeni jedni od drugih,hmmm..nesto po meni tu ne stima..jeste "MOZDA" MM iznad ostalih,ali ima tu momaka koji nisu bas sisali vesla,tako da bas zbog svih ovih CUCLI o kojima ja govorim,po meni msm da je teorija zavere bila danas na delu..i ne samo danas..to je neko moje misljenje...nije on DAYNAMO pa da izvodi lude i cudesne trikove,ali je danas,opet kazem po meni,neki trik bio prisutan..
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Rossini View Post
                    ..motori su svi hondini,samo su sasije razlicite..kad vec komentarisem moto 2,ni ja ne mogu da se otrgnem utisku na ono sta je uradio MM...divljenje onom sto je on danas uradio i na koj nacin je mozda mala rec,ali opet s druge strane,kapa dole..BTW..ja jesam pobornik teorija zavere,i mozda,kazem mozda je ona ovde i na neki nacin prisutna..jer nokautirati konkurenciju na ovakav nacin ..isti motori,u sasijama neka mala razlika,ne i toliko presudna,inzinjeri iste skole zavrsavali,mehanicari isti zanat ucili,itd,itd,ali da ti isti inzinjeri,ti isti mehanicari budu toliko udaljeni jedni od drugih,hmmm..nesto po meni tu ne stima..jeste "MOZDA" MM iznad ostalih,ali ima tu momaka koji nisu bas sisali vesla,tako da bas zbog svih ovih CUCLI o kojima ja govorim,po meni msm da je teorija zavere bila danas na delu..i ne samo danas..to je neko moje misljenje...nije on DAYNAMO pa da izvodi lude i cudesne trikove,ali je danas,opet kazem po meni,neki trik bio prisutan..
                    Sto se talenta tice to je OK ali da onako na startu pretekne 10 vozaca ... pravac je , nisu vozili u rikverc a an prvcu se vidi sve !

                    Comment


                    • #11
                      Kakav si ti as, majko mila... Cekaj, ti ocekujes od vozaca koji tavore u zadnjem delu grida cele sezone da imaju jednako dobar start kao i sampion i to jos na kisi, kad im je, vec okrenjeno, samoppuzdanje na minimumu?

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Vanja #66 View Post
                        Kakav si ti as, majko mila... Cekaj, ti ocekujes od vozaca koji tavore u zadnjem delu grida cele sezone da imaju jednako dobar start kao i sampion i to jos na kisi, kad im je, vec okrenjeno, samoppuzdanje na minimumu?
                        To da li sam ja AS ili ne nije tvoje da komentarises jer tebe nisam pominjao , ali da ima bolji motor od ostalih je ocigledno !

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by urke030 View Post
                          Sto se talenta tice to je OK ali da onako na startu pretekne 10 vozaca ... pravac je , nisu vozili u rikverc a an prvcu se vidi sve !
                          ..jeste..talenat je bez daljeg..i to mogu da prihvatim da je na startu mnogo bolji od drugih(slazem se tu sa Vanjom),ali za koliko bolji..??da ih oljusti kao krastavce pola grida??..strat je strat,neko laksi neko malo tezi,sto ima uticaja bez daljeg,tajming takodje..ali me cudi da onako poleti...,a pritom isti motori,sto je mnogo bitno u celokupnoj situaciji..kasnije u voznji,to je meni apsolutno prihvatljivo,jer tada dolazi do izrazaja talenat i umece,ali do prve krivine onako..??..cak da kazem i ako je stigao i prestigao sve moguce,bez obzira sto su glavni ispali,mogu to da pripisem znanju i umecu u voznji po kisi,ali na onako demonstrativno brutalan nacin....zato ja i msm da tu nisu cista posla,kolko god se oni kleli u titovu pionirsku rec svi odred..
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Rossini View Post
                            ..jeste..talenat je bez daljeg..i to mogu da prihvatim da je na startu mnogo bolji od drugih(slazem se tu sa Vanjom),ali za koliko bolji..??da ih oljusti kao krastavce pola grida??..strat je strat,neko laksi neko malo tezi,sto ima uticaja bez daljeg,tajming takodje..ali me cudi da onako poleti...,a pritom isti motori,sto je mnogo bitno u celokupnoj situaciji..kasnije u voznji,to je meni apsolutno prihvatljivo,jer tada dolazi do izrazaja talenat i umece,ali do prve krivine onako..??..cak da kazem i ako je stigao i prestigao sve moguce,bez obzira sto su glavni ispali,mogu to da pripisem znanju i umecu u voznji po kisi,ali na onako demonstrativno brutalan nacin....zato ja i msm da tu nisu cista posla,kolko god se oni kleli u titovu pionirsku rec svi odred..
                            Da je bilo jos 100 metara pravca ode on na 4-5 mesto . A motorj e isti zove se "HONDA"

                            Comment


                            • #15
                              Ma kakvo 4-5..izbi na celo..
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X