Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto3-AirAsia Australian Grand Prix

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto3-AirAsia Australian Grand Prix

    Prvi sampion u istoriji Moto3 takmicenja Sandro Korteze stize zajedno sa ostatkom karavana u Australiju. Skupa sa njima vraca se i Maverik Vinjales koji je ipak shvatio da je prenaglio i da je u obavezi prema timu, sponzorima a i publici, da izveze sezonu do kraja. On je jos uvek u borbi za vicesampionsko mesto jer je razlika izmedju njega i Saloma 8 poena. Ne mogu da kazem da mi se bas dopao njegov potez proslog vikenda, iako sam sigurna da verovatno dosta toga nije stimalo u timu ili na relaciji ekipa-Vinjales. Medjutim, bez obzira na desavanja unutar tima, ne treba u javnost izlaziti sa izjavama tipa da je “Avintia ustvari tim trece kategorije” ili da je gubitak titule “iskljucivo krivica ekipe”. Vinjales ce voziti u Australiji i sukob se na trenutak stavlja u drugi plan, ali mislim da se poneo neprofesionalno i pitanje je da li ce se to odraziti na njegovu buducnost.

    Kad vec znamo sampiona, zanimljivo ce biti da ispratimo ko ce osvojiti titulu najboljeg debitanta. Rinsa i Fenatija trenutno deli 2 boda, ali treba naglasiti da je Rins u drugom delu sezone u boljoj formi.

    Sigurno ce i Jonas Folger ucestovati u borbi za podijum jer otkada je presao u Mapfre Aspar Tim ovaj momak stalno dokazuje kako je u odlicnoj formi i pitamo se sta bi bilo da je za njih vozio od pocetka sezone.

    A mozda ce najbolji finis sezone imati Hajrudin kome je sigurno poraslo sampouzdanje posle odlicnog izdanja u Maleziji.

    Generalni plasman

    1.Korteze 280p
    2.Salom 207p
    3.Vinjales 199p
    4.Rins 128p
    5.Fenati 126p
    6.Kent 118p
    7.Hajrudin 112p
    8.Oliveira 94p
    9.Folger 88p
    10.Vaskez 85p
    sigpic
Working...
X