Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto3-AirAsia Grand Prix of Japan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto3-AirAsia Grand Prix of Japan

    Borba za naslov najboljeg u Moto3 kategoriji podseca na okrsaj Markeza sa konkurencijom u Moto2 sampionatu. U najslabijoj klasi Korteze je cele godine bio ubedljiv i stize u Japan sa 51 poenom prednosti. Dok smo u prvoj polovini sezone najvise obracali paznju na njegovu borbu sa Vinjalesom, u poslednje vreme Salom kao da je dobio krila. U Aragonu je trijumfovao iako je vozio sa velikim bolovima i nema sumnje da ce i ovde pokusati isto. Teoretski i Vinjales jos uvek moze da postane sampion. On je na proslogodisnjoj trci u Japanu uspeo da se sa poslednjeg mesta na kraju domogne 4. pozicije. Korteze ce sigurno voziti pod pritiskom jer mora da nastavi da niz konstantno dobrih rezultata da bi se kao sampion preselio u visi rang takmicenja. Tu je i odlicni Jonas Folger, momak koji u novom timu stalno belezi uspehe. Trenutno je na 10. poziciji u sampionatu i ne bori se za titutlu, ali sigurno moze mnogima da pomrsi konce.

    Ne treba zaboraviti ni borbu za “Debitanta godine”. Posle odustajanja zbog problema sa motorom u Aragonu, Fenati ima 14 poena vise u odnosu na Rinsa.
    Osim Rinsa u Japanu ce po prvi put voziti Oliveira, A.Markez, Antoneli...Svi oni su izjavili da veoma brzo uce i da se nadaju da ce se dobro snaci na nepoznatoj stazi, kao i da se raduju susretu sa novom i njima nepoznatom kulturom.

    Nama samo ostaje da navijemo budilnike, stavimo bokal kafe pored sebe i da uzivamo.

    Generalni plasman

    1.Korteze 245p
    2.Salom 194p
    3.Vinjales 179p
    4.Fenati 120p
    5.Rins 106p
    6.Kent 83p
    7.Masbu 81p
    8.Hajrudin 81p
    9.Oliveira 74p
    10.Folger 72p
    sigpic

  • #2
    Originally posted by nb_korac View Post
    u poslednje vreme Salom kao da je dobio krila
    Sledece sezone ce ih definitivno dobiti

    Comment


    • #3
      Sam pogresio - krivi kolegu. Ocaj od "sampiona"...

      Da se nauci manirima od Mavericka, nista mu ne bi skodilo.
      Last edited by crni; 14-10-12, 06:37.

      Comment


      • #4
        Kent
        Korteze

        Comment


        • #5
          E dzaba sampionska titula kad je jaje od coveka...Sandro...Sandro treba biti sampion i kad zajebes stvari a sam je kriv...kao Stoner posle nekih trka u proslosti mada cak i on nije nikada ovako ruzno reagovao...strasno...i posle dzaba im i sto su dobri vozaci i sampioni...

          Comment


          • #6
            ja bih zamolio nekog da pojasni sta se dogodilo

            Comment


            • #7
              Mislim da je Kortezeova reakcija bila ruzna, ali to je bio cist adrenalin. Mozda mu je kad se malo smirio bilo krivo.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Originally posted by Ben Spies 11 View Post
                ja bih zamolio nekog da pojasni sta se dogodilo
                http://www.motogp.com/en/news/2012/j...oto3+race+kent
                sigpic

                Comment

                Working...
                X