Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Preseason 2012-2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NBA Preseason 2012-2013

    Timovi iz najjace kosarkaske lige zapocinju pripreme za novu sezonu. Prvu utakmicu ce odigrati Boston Celtics-i sa ekipom Fenerbahce Ulker-a. Tako zapocinje NBA Europe Live Tour 2012. Boston ce odigrati jos jedan mec u Italiji, protiv Emporio Armani-a. Osim Boston-a, u Evropi ce igrati jos ekipa Dallas Mavericks-a, koja ce odigrati meceve sa Albom iz Berlina i sa ekipom Regal Barselone.


    Mecevi:

    Spoiler
    October 5th, Ulker Sports Arena, Istanbul(Turkey)

    vs
    October 6th, O2 World, Berlin(Germany)
    vs
    October 7th, Mediolanum Forum, Milano(Italy)
    vs
    October 9th, Palau Sant Jordi, Barcelona(Spain)
    vs


    Ovogodisnji evroligasi koji gostuju u Americi su Real Madrid i Montepaschi Siena, koji ucestvuju na Euroleague American Tour 2012. Real i Montepaschi gostuju, Memphis Grizzlies-ima i Toronto Raptors-ima, odnosno, San Antonio Spurs-ima i Cleveland Cavaliers-ima.


    Mecevi:

    Spoiler
    October 6th, FedEx Forum, Memphis(Tennessee)

    vs

    October 6th, AT&T Center, San Antonio(Texas)
    vs

    October 8th, Air Canada Center, Toronto(Canada)
    vs

    October 8th, Quicken Loans Arena, Cleveland(Ohio)
    vs
    sigpic

    Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

    "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

    Batica Wilshere je gospodin covek...

    All hail the Chan-Chan man!

  • #2
    Oh my God, Fener dobio Boston, Evropa je jaca od NBA-a!
    sigpic


    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

    Comment


    • #3
      Jedva cekam sutra Montepaski - San Antonio. Da li se sprema jos jedno iznenadjenje?!

      Comment


      • #4
        +20 za SAS.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Znao sam da ce pre ili kasnije Fenerbahce pasti, ali kako je isla utakmica ocekivao sam da ce se Boston raspucati u poslednjoj cetvrtini i da ce oni na kraju slaviti.Iznenadio me Fenerbahce njihovom vecerasnjom igrom.Prvo da napomenem da su doveli dvojac iz Motepaskija(Mekejleb i Andersen) i dvojac iz Panatenaikosa(Sato i Batist) i mislim da sada imaju konacno proverenog trenera koji je spreman za velika dela.Ono sto je preporucilo Pjanidjanija je njegov visegodisnji uspeh sa ekipom Montepaskija iz Sijene sa kojima je dva puta igrao F4 Evrolige i sest puta bio prvak Italije od 2006-2012.Po meni su veceras igrali iznad svojih mogucnosti, imali su sutersko vece pogotovo Sato koji je veceras sutirao trojke 4 od 4.Ocekivao sam da ce ih Mekejleb lomiti sa svojim slalomima.Bilo mi je milina gledati ga veceras kako svojim prodorima izbacuje dva igraca, a i sut ga je sluzio odlicno veceras.Ono sto se jos primetilo u njihovoj igri je da su im puno poena davali ispod kosa, nijedan igrac tokom njihovih akcija nije bio statican i cekao sta ce da se desi.Deluje mi da Pjanidjani sa njima moze do cetvrtfinala, ako se poklope par kockica mozda ov sezone budu igrali F4.Videcemo kako oni stoje u ervopskoj kosarci kada ukrste koplja sa Realom.

          Milicic dobio finu minutazu, u odbrani je bio manje-vise OK, ali ono sto sam primetio je da ga skoro ne koriste u napadu, a mislim da je mogao par puta da okrene sporog Savasa samo da je dobijao vise lopti.Deluje mi da ce u pocetku dobijati prednost u odnosu na Mela, sada je na njemu da li ce tu sansu da iskoristi.Kod gostiju minute su najbolje iskoristili Salinger(ili Salindzer) i Grin za kog mi je posebno drago nakon propustene cele sezone zbog srcanih problema.Nemam sta puno reci za njih, od ove novoformirane velike trojke najvise je igrao Rondo koji za divno cudo nije promasio nijedno slobodno bacanje.U par navrata sam se najezio za koliko on i Mekejleb predju brzo sa loptom do protivnicke polovine.

          Comment


          • #6
            Glavu dajem da bi Bo lagano mogao da bude jedan od najboljih backup pg-ova u NBA.

            Comment


            • #7
              Салингер je pokazao potencijal...

              Ali da je rekao još i Јapeд bilo bi extra!
              IO NON RUBO IL CAMPIONATO
              ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
              C'E SOLO L'INTER

              Comment


              • #8
                Originally posted by Ljuba90 View Post
                Glavu dajem da bi Bo lagano mogao da bude jedan od najboljih backup pg-ova u NBA.
                Ja glavu dajem da bi u pola timova bio prvi plej.
                Cuj prvi maj

                Comment


                • #9
                  Greg sa Sparsima odrzao lekciju Sijeni sinoc. Manu odigrao doktroski, kao i uvek
                  Rasic za 20 minuta postigao pet poena (1/4 dva, 1/4 tri), uz 3 asistencije.

                  Comment


                  • #10
                    Samo na brzinu utisci od juce, posto jos nisam dosao sebi:

                    - SAS je mogao da ih tuce 50-60-70 razlike bez problema.
                    - AT&T Center je ogroman, ali bas bas.
                    - Amerima je tekma recimo kao kod nas vasar, samo sto jos
                    pevaljki nema. Ostalo je sve tu.
                    - Junk food je na svakom koraku, kao i oversize ljudi, i samo
                    se jede i pije. Znaci nema stajanja. Cim pojedu/popiju to sto
                    su uzeli idu back for more.
                    - Nisam imao bas neka sjajna mesta, vise sam bio onako iskosa,
                    ali jbt, u kom ritmu oni igraju, pa ta je fantazija. Mogu samo da
                    zamislim kako ce to biti kad bude prava NBA tekma.
                    - Inace pracenje basketa u Evropi i kod nas ne mogu da se
                    porede. Ovde je mec samo neka vrsta propratnog dogadjaja.
                    - Ono, malo sam se razocarao kako recimo ti ljudi dole na
                    terenu nemaju takav status kao recimo kod nas sto bi imali.
                    Vecina ljudi je dosla da gleda neku vrstu zabave, u kojoj nije
                    toliko bitan ni rezultati, ni igra, koliko neko kucanje,
                    ili sta vec.

                    - Nismo ostali do samog kraja, posto smo vozili nazad za Ostin
                    da stignemo na neki cert.

                    - Btw, Nando se totalno primio na NBA. Bice odlicno pojacanje
                    za SAS. Kapiram da ce Pop da ga baci u vatru odmah. Neke postavke
                    igre su bile slicne kao kad igra Manu, tako da recimo nece morati
                    neke nove akcije da razradjuju. Ali, ljudi samo da vidite kako se
                    Why Leo postavlja i krece. Pa to je fantazija. Nije ga isao sut,
                    ali me je odusevio. Nekih 5-6 minuta sam pratio njegov rad nogu,
                    i recimo osecaj prostora u napadu.

                    - Mogu reci da ce SAS imati jako dobru sezonu, jer je roster jos
                    dublji. Nemam pojma zasto Splitter nije igrao. Neka povreda, garant.
                    Dosao je i Eddy Carry. Ne znam zasto, ali je tu.
                    It is not the violence that sets a man apart.
                    It's the distance he's prepared to go.

                    Comment


                    • #11
                      Резултати мечева одиграних у понедељак - 08.10.2012.:

                      Торонто Репторс - Реал Мадрид 102:92 (29:22, 21:26, 25:25, 27:22)

                      Кливленд Кав'с - Сијена Монтепаски 91:85 (17:22, 16:14, 30:24, 28:25)

                      Голден Стејт Вориорс - Јута Џез 83:80 (19:21, 23:12, 27:25, 14:22)
                      Arise, Serbia!
                      You fell asleep long ago,
                      And have lain in the dark.
                      Now wake up
                      And rouse the Serbs!


                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Hoce gledati ko Bulls-e ako iskurblamo neki link?
                        sigpic


                        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                        Comment


                        • #13
                          Imas na firstrow-u linkove za Bulls-e.
                          sigpic

                          Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                          "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                          Batica Wilshere je gospodin covek...

                          All hail the Chan-Chan man!

                          Comment


                          • #14
                            Резултати мечева одиграних у уторак - 09.10.2012.:

                            Барселона - Далас Маверикс 99:85 (21:19, 21:21, 32:16, 25:29)

                            Кливленд Кав'с - Милвоки Бакс 80:97 (23:25, 18:27, 24:26, 15:19)

                            Чикаго Булс - Мемфис Гризлис 92:88 (26:28, 23:24, 32:13, 11:23)

                            Њу Орлеанс Хорнетс - Шарлот Бобкетс 97:82 (35:28, 11:29, 28:8, 23:17)
                            Arise, Serbia!
                            You fell asleep long ago,
                            And have lain in the dark.
                            Now wake up
                            And rouse the Serbs!


                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Nevera, kako je Barsa unistila Dalas u trecoj cetvrtini.Sve im je zivo ulazilo.Imao sam osecaj ko da igraju sa prosecnom evroligaskom ekipom, a ne sa Dalasom.I na kraju kada je Dalas smanjio prednost, na scenu je stupio Navaro tako sto ih je presekao sa dve uzastopne trojke, a tada su taman prisli na -7.Iznenadio me Pit Majkel, kako je covek izdominirao, a ima 34 godine.Nije on jos rekao svoje poslednje.Interesantna stvar je da ga je Dalas pre desetak godina draftovao.Ne znam sta se desava sa Lorbekom, sinoc je bio neprimetan.Sve u svemu kao i prosle godine, Barselona uz CSKA glavni favorit za osvajanje Evrolige.Samo mi se cini da su ovu sezonu ulaze jaci u odnosu na prethodnu.


                              Ciji je Marko Todorovic?Jel on prosao kroz mlade selekcijhe Barselone, pa ce igrati sad za Spance?

                              Comment

                              Working...
                              X